Skip to main content
Spotify for Podcasters
A-Galerii kunstnikuvestlused

A-Galerii kunstnikuvestlused

By A-galerii

Alates 2019 aastast A-Galeriis toimunud ehte- ja metallikunsti teemalised vestlused nüüd taskuhäälingu formaadis. A-Galerii kunstnikuvestlusi toetab Eesti Kultuurkapital. Kunstnikuvestluste videoülesvõtted on leitavad meie Youtube kanalil.
Currently playing episode

Lia Tüüri mälestuskohtumine

A-Galerii kunstnikuvestlusedMar 07, 2023

00:00
01:29:21
Lia Tüüri mälestuskohtumine

Lia Tüüri mälestuskohtumine

Lia Tüüri töid ja tegemisi meenutasid sõbrad ja kolleegid läbi aastakümnete.
Mar 07, 202301:29:21
Kai Kiudsoo-Värv

Kai Kiudsoo-Värv

Kai Kiudsoo-Värv (s 1968) on klaasikunstnik. Ta on lõpetanud EKA klaasikunsti osakonna 1995 (BA) ja 2005 (MA). Alates 1995 aastast on ta tegutsenud vabakutselise kunstnikuna teostades erinevaid töid tootedisainist näituseprojektideni. Tema tööde hulka kuuluvad valgusobjektid, skulptuurid, kirikuaknad jpm. Ta on õpetanud klaasikunsti EKA-s ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis. Oma igapäevatööd teeb ta Tallinnas enda asutatud klaasikunstistuudios Klaasiklubi (alates 2009), kus ta korraldab ja viib läbi erinevaid sulatustehnikate kursuseid. Kai Kiudsoo-Värv on osalenud paljudel näitustel Eestis ja välismaal. Tema töid on mitmetes erakogudes ja muuseumites. Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik ja kultuuriajakirjanik Urmas Lüüs. Filmis ja monteeris Liina Lõõbas. A-Galerii kunstnikuvestlusi toetab Eesti Kultuurkapital.
Nov 30, 202252:21
Ketli Tiitsar & Flora Vagi

Ketli Tiitsar & Flora Vagi

Ketli Tiitsar on eesti kunstnik, kes lisaks EKA ehtekunstiõpingutele on täiendanud end Norra rahvuslikus kunsti ja disainikolledžis ning Hollandis Gerrit Rietveldi akadeemias. Tema töid on olnud näitustel paljudes Euroopa riikides ning need on jõudnud lisaks Eestile ka Rootsi, Leedu ja Norra kogudesse.    Flora Vagi on ungari kunstnik, kes õppinud Mehhikos, Itaalias ja Suurbritannias. Tema töid on eksponeeritud hulgaliselt nii Euroopas, kui siit väljaspool. Lisaks on tema töid jõudnud näiteks Victoria ja Alberti muuseumi kogusse.    Avalik kunstnikuvestlus Ketli Tiitsare ja Flora Vagiga toimus A-Galeriis 15. septembril. Tiitsare ja Vagi seifinäitus KAHEKÕNED IGATSUSEST oli A-Galeriis üleval 02.09–03.10.2022. Kunstnikuvestluse viis läbi ehtekunstnik Urmas Lüüs. Kunstnikuvestlus toimus A-Galeriis 15. septembril 2022 Ketli Tiitsare ja Flora Vagi näituse KAHEKÕNED IGATSUSEST raames.
Nov 23, 202248:09