
rádio AKADEMIE
By AKADEMIE Libchavy je vám blíž

rádio AKADEMIEJun 06, 2023

Jak využívá koučovací přístup a zkušenosti z výcviku v AKADEMII Libchavy ve své roli učitelky a lektorky Petra Antlová. #spokojeneatvoriveskoly
Povídání Pavla Škramlíka s Petrou Antlovou, finalistkou GTP a absolventkou několika programů v AKADEMII Libchavy. Povídají si o tom, co jí přinesl koučovací výcvik a jak ona sama využívá koučovací přístup a získané dovednosti ve své profesi učitelky matematiky a chemie. V podcastu se také dozvíte, jak podporuje své kolegy, co dělá pro to, aby ve své profesi „nevyhořela“ a proč i ona má svého kouče.

Týmový koučink - dobrodružná cesta pro kouče. #koucinkakademie
Chcete se stát týmovým koučem? Pak se vydejte na dobrodružnou cestu TÝMOVÉHO KOUČOVÁNÍ!
Nejdříve si ale poslechněte nový podcast Evy Mohauptové a Terezy Mocové, ve kterém diskutují tak trochu ve sportovním žargonu o tom, z jakých sportů může kouč ve své praxi vybírat, jak Eva vidí budoucnost týmového koučování a kam se ona sama posunula od chvíle, kdy v roce 2013 napsala svoji první knihu Týmové koučování.

Spirituální dělník. #spokojeneavykonne
Pokud chcete zažít spiritualitu ve firmě, zajeďte se podívat třeba do skláren nebo na práci truhláře či kováře. Když kovář kove, tak je napojený na celý vesmír. Stejně tak chlapi u vysokých pecí, kteří pracují s ohněm. A to potřebují i dnešní fabriky, aby tam nechodili lidi jenou bouchat na linku, ale aby byli napojení "na dráty".
A o tom je náš nový podcast na téma Spirituální dělník.
*Kdo je spirituální dělník? *Jak moc jsou otevřené nůžky ve firmách mezi lidmi z výroby a v kancelářích? *Jakou roli v tom hrají šéfové? *Jak dostat spiritualitu do fabrik i kanceláří?

Supervize jako dohled a kontrola nebo nástroj pro reflexi, rozvoj a podporu kouče? #koucinkakademie
Co myslíte, je supervize:
a) dohled a kontrola nad prací kouče nebo b) nástroj pro reflexi, rozvoj a podporu kouče?
Ano, B je správně!
A o tom: *jak supervize probíhá, *jak vypadá bezpečná a posilující supervize, *kdy chodit na supervizi,
si povídají ve 3.dílu podcastu, z cyklu disciplíny pro pomáhající profese, Eva Mohauptová a Vlado Hambálek – supervizor, kouč, individuální a párový terapeut a sociální pracovník.

V čem jsou užitečné teambuildingy pro školy? #spokojeneatvoriveskoly
Školní rok jako dlouhá plavba zaoceánské lodi a sborovna jako její posádka. Jak dobře se členové posádky znají? Jak mohou spolupracovat? Jak efektivně komunikovat? Teambuilding v Akademii pomáhá školám zvládnout klidnou plavbu i náročné situace.

Výcvik facilitátorů konstelací očima účastnice Petry Demelové. #koucinkakademie
V AKADEMII již nějakou dobu běží 1.běh Výcviku facilitátorů konstelací. Výcvik, který je unikátní tím, že se na něm podílí několik zkušených konstelářů a lektorů, kteří účastníkům předávají svoje dovednosti, zkušenosti a jedinečné přístupy ke konstelacím.
A protože se výcvik těší velké oblibě účastníků, tak jsme některé z nich vyzpovídali, aby s vámi - posluchači, sdíleli svoje dojmy, zážitky a zkušenosti. V 1.dílu, ze série podcastů „Výcvik očima účastníků“, vyzpovídal Jan Piskoř učitelku ZŠ Petru Demelovou.
*Jak se Petra ocitla na výcviku?
*Jak výcvik vnímá?
*Jaký je její příběh?
*Proč by výcvik doporučila?
*Co ji přinesl do života?

Spiritualita v byznysu. #spokojeneavykonne
Spirititualita a byznys mohou být pro někoho zdánlivě dvě neslučitelné věci. Ale když se na to podíváme hlouběji, zjistíme, že spiritualita je všude okolo nás. Jen ji potřebujeme začít vnímat a zacházet s ní vědomě – a to i v byznysu.
*Jak je to se spiritualitou v byznysu? *Jak poznat, co nás ve firmě přesahuje? *Jak jde dohromady spiritualita a peníze? *Existuje konkurence když je přítomná spiritualita?

Kdy použít týmový koučink a kdy týmovou supervizi? #koucinkakademie
Při práci s týmy pracujeme s různými nástroji jako je například týmový koučink a týmová supervize. A je otázka, který je v daný moment a pro danou zakázku vhodný a kdy je nutná a kdy naopak kontraproduktivní přítomnost šéfa.
A nejenom o tom si povídají ve 2.dílu podcastu, z cyklu disciplíny pro pomáhající profese, Eva Mohauptová a Vlado Hambálek – supervizor, kouč, individuální a párový terapeut a sociální pracovník.
*V čem je týmový koučink odlišný od týmové supervize? *Kde se tyto disciplíny využívají? *Jakou roli hraje šéf týmu a hierarchické uspořádání ve firmě v týmovém koučování a týmové supervizi?

Jak využívá koučovací přístup a zkušenosti z výcviku v AKADEMII Libchavy ve své roli ředitelky Marie Gottfriedová. #spokojeneatvoriveskoly
Jak školu vést, co znamená být pedagogickým leadrem a jak může být koučování a mentoring prospěšný učitelům i vedení školy? Rozhovor s Marii Gottfriedovou, ředitelkou základní školy v Trmicích a také absolventkou kurzů v AKADEMII Libchavy.

Výcvik facilitátorů konstelací – dlouho připravované "dítě" Zdeňka Štěpánka. #koucinkakademie
Už je to více než rok, co jsme v AKADEMII otevřeli úplně první běh Výcviku facilitátorů konstelací. Výcvik je dlouho připravovaným „dítětem“ Zdeňka Štěpánka, nicméně podílí se na něm další lektoři a konsteláři. A protože je výcvik v plném proudu a současně už chystáme druhý běh, vrátili jsme se tak trochu v čase k základním otázkám.
*V čem je výcvik originální? *Co přináší nového oproti Výcviku koučů systémů? *Co znamenají pro Zdeňka konstelace? *Jak se vlastně učí?

Kdo je manažer a kdo lídr? Očima Zdeňka Štěpánka. #spokojeneavykonne
Často slyšíme z odborného mainstreamu, že manažeři věci řídí a lídři jsou ti, kteří ukazují směr, mají vizi, podporují, rozvíjí a motivují druhé apod. Z našeho pohledu, to je ale vše role manažera v organizaci.
Leadership vnímáme jako podporu zrání osobnosti. Lídr je tedy člověk, který pracuje na svém zrání, na tématu své vnitřní síly, vědomí, otevřenosti a v podstatě lásky. A podporuje tak svoje dospívání a dospívání svých podřízených.
Je to jako zalévání stromu, aby začal plodit. A o tom je nový podcast Zdeňka Štěpánka.
*Kdo je manažer a kdo lídr očima Zdeňka? *Jak může lídr poznat, že je dospělý? *Jaké jsou klíčové rozdíly v dovednostech manažera a lídra? *Jak je to dnes ve firmách s autenticitou? *Co přinese do firemní kultury když budou lidé autentičtí a v procesu zrání a dospívání?

Kde je hranice koučinku, mentoringu a supervize? #koucinkakademie
V rámci pomáhajících profesí existuje spoustu disciplín a je otázka, na kolik je potřeba je rozlišovat když je to klientovi jedno, co s ním budeme dělat. Hlavně, aby mu to pomohlo. 😊
Nám to ale jedno není a tak se potkala Eva Mohauptová s Vladem Hambálkem – supervizorem, koučem, individuálním a párovým terapeutem a sociálním pracovníkem. A aby z toho nebyl úplný guláš, vzali to hezky jedno po druhém a jednotlivé disciplíny rozebrali.
Poslechněte si 1.díl podcastu, z cyklu disciplíny pro pomáhající profese, kde vám představíme hranice koučinku, mentoringu a supervize.

Dopřejte učitelům kouče, rozdíl ve škole uvidíte - 2. část #spokojeneatvoriveskoly
2. dílem podcastu "Dopřejte učitelům kouče" pokračujeme v rozhovoru s Danielou Jezdinskou, zástupkyní ředitele ZŠ Černilov a zároveň zkušenou koučkou a mentorkou na téma, jak koučink může pomoci učitrelům zlepšit svůj profesní i osobní život, a také ve chvílích, když pochybují o sobě a svoji profesi.
Koučové do škol, je nový projekt AKADEMIE Libchavy, nabízí individuální koučink a mentorink.

Jiří Vaverka - inspirativní, liberální a podporující lídr. #spokojeneavykonne
Jirka Vaverka je profesionální manažer na špičkové úrovni, kterého si nesmírně vážíme. A protože rádi natáčíme rozhovory s inspirativními lidmi, potěšilo nás, že Jirka přijal naše pozvání a povyprávěl nám svůj manažerský příběh. Právem patří mezi stříbro naší české národní pokladnice.
Nechte se inspirovat a poslechněte si další z cyklu podcastů o matadorech českého průmyslu.

Když zraješ jako víno ... #mojespokojenost
Každý z nás v průběhu života osobnostně zraje. A takový proces zrání rádi podporujeme i v AKADEMII našimi programy jako je například Future Leader a Cesta vnitřní proměny.
A protože toto zrání významně ovlivňuje naše pracovní role - například tím, jak se nám v nich daří nebo nedaří. A protože téma rolí je v AKADEMII jeden z dalších evergreenů, natočili jsme pro vás o tom podcast.
Jak je zrání osobnosti důležité pro roli? Jsou naše programy na podporu zrání osobnosti ezo byznys? V čem se liší programy Future Leader a Cesta vnitřní proměny? Proč je malý zájem o tyto programy ze strany politiků? Jak se pozná manažer, který je vyzrálý a v síle?
To jsou některé otázky, na které se ptá Zdeňka Štěpánka, Tereza Mocová.

Ego a řád - když větší/menší nesouvisí s egem, ale s řádem. #spokojeneavykonne
Možná jste někdy v AKADEMII slyšeli hlášky jako „děláš se menším/větším než jsi“, „uznej svoji velikost“ atd.. A možná si říkáte jestli jsme se tak trochu nezbláznili a možná si kladete otázku o čem to vlastně mluvíme? 😊
Co je jisté, že nemluvíme o velikosti kalhot, ale o jednom z důležitých systemických zákonů, který je fajn když jako manažer či vedoucí týmu znám.
A o tom jsme pro vás natočily trochu odlehčený podcast, ze série podcastů o vedení týmů, ve kterém si povídáte o tom:
* Co to znamená být větší/menší?
* Jak být ve správné velikosti?
*Jak se to projevuje ve firemním prostředí?
*Proč se tím v Akademii zabýváme?

Proč je užitečné mít ve škole mentora. #spokojeneatvoriveskoly
Rozhovor s ředitelem základní školy v Litvínově Pavlem Škramlíkem o tom, jak přispívá mentoring k rozvoji učící se komunity ve škole. Zodpoví dotazy: Kde vidí přínosy mentoringu pro učitele, žáky, školu? Co potřebuje mentor proto, aby mohl svou roli ve škole dělat a jaký prostor dává mentorům on sám? Co by doporučil ostatním školám a nakonec, kde a jak můžete mentorské dovednosti získat?

Od vedení jednotlivce k systemickému vedení týmu. #spokojeneavykonne
Chcete vytvořit skutečně fungující tým, ale nevíte kde začít nebo jak pokračovat? Pak si poslechněte podcast Evy Mohauptové, ve kterém sdílí svoje zkušenosti s budováním týmu. A poté se můžete rozhodnout, zda chcete začít třeba v AKADEMII kurzem Specialista manažerem, Manažer koučem nebo chcete pokračovat dál do Systemického vedení týmu.
*S čím začít ve vedení týmu? *A o čem je kurz systemické vedení týmu?
*Co to znamená „systemický“?
*Pro koho je kurz určen?
*A co na něm zažijete?

Díky, Londýne! #mojespokojenost
Jitka Hloušková je koučka, propagátorka tvůrčího psaní a spisovatelka svého prvního románu Díky, Londýne! A protože jedna z jejích důležitých životních cest ji zavedla také do Libchav na kurz Cesta vnitřní proměny, bylo nám ctí ji na chvíli vyzpovídat.
*Co jí přineslo zastavení v Libchavách?
*Jak jí změnil kurz Cesta vnitřní proměny život?
*O čem je její román?

Teambuilding jako radost z vnitřního potkávání se členů týmu. #spokojeneavykonne
Rozhovor Martina Holčíka s Martinou Janků, která jde na práci s týmem v AKADEMII přes sebeuvědomění. Pokud své myšlenky, emoce a role v týmu, se kterými jsme často silně identifikovaní, uvidíme z odstupu, můžeme vidět jeden druhého novým, hlubším způsobem a získat novou motivaci ke společné práci.

Koučink není pokec u kafe. #koucinkakademie
V AKADEMII se koučování věnujeme téměř 15 let a a je nám občas smutno z toho jak je koučink ve společnosti stále vnímán tak trochu jako sprosté slovo a je okolo něj spoustu fantazií a nepochopení co to vlastně je. A protože tu profesi máme opravdu rádi, věříme v koučink jako podpůrný nástroj pro život a chceme v tom vytvářet větší jasno, natočili jsme o tom pro vás podcast.
*Co to obnáší umět koučovat? *O čem je koučink a kde je jeho hranice? *Jak si vybrat kouče?
Tak na tyto tři klíčové otázky odpovídá Eva Mohauptová v podcastu Jany Homolové.

Dopřejte učitelům kouče, rozdíl ve škole uvidíte - 1. část. #spokojeneatvoriveskoly
Jak může koučink zlepšit učitelům profesní i osobní život? V čem konkrétně může pomoci učitelům v osobním a profesním růstu? Jaké to je být koučkou a zástupkyní ředitele zároveň? O zkušenostech s koučinkem a mentorinkem ve školách pohovořila Daniela Jezdinská, zástupkyně ředitele ZŠ Černilov. Koučové do škol, je nový projekt AKADEMIE Libchavy, nabízí individuální koučink a mentorink.

Současné trendy a "evergreeny" ve vedení týmů. #spokojeneavykonne
Ve chvíli, kdy se zmíníme o agilním přístupu, tak se někomu zježí chlupy na hlavě a jiný je nadšený. Je to skvělá myšlenka, ale má i svoje dětské nemoci. Nicméně agilní přístup je jeden ze současných trendů ve vedení týmů. Stejně tak ale existují manažerské „evergreeny“, například když chce vedoucí rozvíjet svůj tým a neví s čím začít. A o tom je nový podcast Evy Mohauptové.
Proč v Akademii rozvíjíme nejprve jednotlivce a pak až celé týmy? Jak může vedoucí „vychovat“ z jednotlivců tahouny týmu? Co je snem každého vedoucího? Jak podporujeme v Akademii vedoucí týmů?

Skupinový koučink v Akademii Libchavy – souhra struktury a dynamiky. #koucinkakademie
Když se potkají dvě koučky a lektorky, může vzniknout zajímavá souhra. A to přesně se děje na kurzu Skupinového koučování. Zatímco Jana Homolová do kurzu vnáší sktrukturu a určitý řád a provází účastníky kreativní dílnou, kde si krok po kroku tvoří vlastní skupinový koučink. Tak Eva Mohauptová do kurzu přináší skupinovou dynamiku, práci s tím, co se děje ve skupině „tady a teď“ a jak toho využít pro rozvoj.
A protože je kurz baví a těší se na další skupinku nadšenců do koučování, natočily o tom krátký podcast.
Komu je určený kurz skupinového koučování?
Co vše na něm účastníci zažijí?
Co nabízí ochutnávky ke kurzu?
A jaký je rozdíl mezi skupinovým, týmovým koučinkem a facilitací a proč vůbec rozlišujeme tyto disciplíny?
Dozvíte se v novém podcastu Evy a Jany.

Váš vlastní životní příběh – s lehkostí, humorem a respektem. #mojespokojenost
Víte co má společného kurz Cesta vnitřní proměny s dentální hygienou? Na dentální hygienu si již dnes zajde kde kdo. Dokonce máme doma spoustu udělátek pro čištění zubů. Ale vyčistit si svoje psyché je v dnešní společnosti stále ještě často vnímáno jako něco, za co se stydět. A tak máme krásné zuby, což je fajn, ale bolí nás duše. A takovou hygienou psyché je v AKADEMII Libchavy kurz Cesta vnitřní proměny a na něj navazující nástavbové víkendy. Hezky se zde "propláchnete", dostanete se do své síly a budete o kousek šťastnější. 😊 A to vše v lehkosti, humoru a s respektem k vašemu příběhu. A nejenom o tom je 3.díl podcastu z cyklu Cesta vnitřní proměny. Kam dál vede cesta pro absolventy cyklu 3 víkendů? V čem jsou specifické „Libchavské“ nástavby? O čem je spirálová dynamika? A co dál?

Výcvik Ředitel koučem slaví 10 let. #spokojeneatvoriveskoly
Před deseti lety se konal 1. výcvik pro ředitele škol - Ředitel koučem. Jiří Šmejkal se zamýšlí nad tím, jaké byly začátky podpory ředitelů, jaké změny se staly v kurzu za 10 let? Jací účastníci se nyní do výcviku hlásí, jak se proměnil obsah jednotlivých dnů výcviku, co je dnes jinak a co se naopak nezměnilo?

Když se jako kouč zaplétám do cizích příběhů. #koucinkakademie
Při koučování se lze snadno zaplést do příběhu klienta nebo naopak začít do klientova příběhu vnášet ten svůj. Odborně tomu říkáme přenos a protipřenos a je to téma, kterému se už 30.let věnuje Jirka Šmejkal – psychoterapeut, kouč a jeden z lektorů Akademie Libchavy. A protože na toto téma chystá Jirka pro kouče a další pomáhající profese supervizní Den pro kouče, natočili jsme pro vás o tom podcast. Jak chce Jirka na setkání s tématem pracovat? Co získáte v tomto 1,5dni v Akademii? Jaké jsou tři důležité úrovně přenosu a protipřenosu, na které se na Dni pro kouče zaměříte?

Winter is coming .... #spokojeneavykonne
Viděli jste seriál Hra o trůny? Tak možná si vzpomenete na hlášku „winter is coming“. Ovšem taková zima nepřichází jenom do 7 království, ale může dorazit i do byznysu. A o tom je 3.díl povídání Zdeňka Štěpánka s Milanem Šemelákem – marketérem, stratégem a kreativcem o dnešním byznysu a jeho lídrech. Jak se díváme na téma prohry - zimy, smrti v byznysu? Z čeho mají podle nás lídři strach? Jak je to s Bohem v byznysu? Kdy a jak odejít z vrcholu? Poslechněte si náš nový podcast!

Koučování systémů jako 3D rozměr v koučování. #koucinkakademie
Chcete se naučit koučovat ve 3D? Pak se s vámi rád potkám na Výcviku koučů systémů! Proč se do výcviku přihlásit? Co se ve výcviku naučíte? Pro koho je výcvik určen? Podle čeho se rozhodnout, pokud váháte mezi výcviky Koučů systémů a Facilitátorů konstelací? O tom jsme si povídali v podcastu s Liborem Macákem.

Jak pracujeme v Akademii s teambuildingy, aby to skutečně fungovalo a tým se změnil? #spokojeneavykonne
Rozhovor Světly Holasové s Martinem Holčíkem, který má oblast teambuildingů v AKADEMII na starosti. Teambuilding je příležitost, aby si tým našel čas pro sebe. Dobře trefené téma, silné zážitky a jejich reflexe přes koučování, klíčová role šéfa, otevřenost v týmu. Rozdíl je po kurzu skutečně vidět.

Když hodina začíná otázkou, nikoliv učitelovou odpovědí. #spokojeneatvoriveskoly
PROSTOR, DŮVĚRA, ODPOVĚDNOST, KOMUNIKACE. Rozhovor studentky, učitelky a učitele Gymnázia ARTION o tom, jaké je to studovat na škole, kde učitelé využívají koučovací přístup. Co přináší partnerský přístup a otevřená komunikace.

Je váš životní příběh tragický nebo plný humoru? #mojespokojenost
Na svůj životní příběh se můžeme dívat z různých úhlů pohledu. Můžeme z něj udělat horor, tragédii nebo naopak komedii. Ale pořád je to jenom příběh a záleží na nás, jak se k němu postavíme. Jestli budeme nosit celý život na zádech těžký batoh nebo si ho trochu odlehčíme. A postavit se k vlastnímu příběhu s lehkostí, humorem a respektem a trochu odlehčit našemu zavazadlu můžete na kurzu Cesta vnitřní proměny. 😊 A nejenom o tom je druhý díl podcastu z cyklu Cesta vnitřní proměny. Co následuje po vstupním víkendu kurzu Cesty vnitřní proměny? Jak vrátit svůj život na koleje a co to znamená být v síle? Co je náplní cyklu 3 víkendů? Kam ta cesta vede dál?

Když na výcviku koučů systémů najdeš něco dávno uloženého ve skříni. #koucinkakademie
S Alenou Dokulilovou - individuální a týmovou koučkou, psychoterapeutkou a supervizorkou, jsme se potkaly na Výcviku koučů systémů. A protože nás výcvik bavil a rády na něj vzpomínáme, natočily jsme o tom krátký podcast. Současně je malou pozvánkou pro ty, kteří chtějí zažít hravost a hloubku v koučování a posunout se zase o kousek dál nejen v práci se systémy. Další běh výcviku začíná již 2.4.2023! A o čem jsme si povídaly? Tak například:
- Jaký byl kurz pro Alenu.
- Co na něm zažila.
- Jak konkrétně využívá dovednosti z výcviku ve své práci.
- Co bylo pro ni nejobjevnější.
- A komu by výcvik doporučila.

Vize bez duše je jako prázdná obálka. #spokojeneavykonne
Stále se setkáváme v AKADEMII s tím, že spoustu lidí a firem nechápe, co to je vize. Nechápou, že na ni nejde přijít rozumem, nejde si na ní najmout konzultanta, aby ji vytvořil za firmu a že bez kontaktu s duší je vize pouze obálka bez obsahu. A o tom si povídají v dalším dílu podcastu Zdeněk Štěpánek a Milan Šemelák – marketér, kreativec a stratég. Co to tedy vize je? Jak vzniká? Jak je vize spojená s duchem byznysu? Má smysl mít konzultanta na vizi?

Čí je to příběh? #koucinkakademie
Při koučování lze snadno sklouznout do příběhu klienta nebo naopak začít do klientova příběhu vnášet ten svůj. Odborně tomu říkáme přenos a protipřenos a je to téma, kterému se už 30let věnuje Jirka Šmejkal – psychoterapeut, kouč a jeden z lektorů Akademie Libchavy. A protože na toto téma často koučové při koučování naráží, natočili jsem o tom s Jirkou pro vás podcast. Co přesně je přenos a protipřenos? Jak vypadá přenos a protipřenos v praxi? Co koučům přinese, když se tímto tématem začnou zabývat? Co přinese klientům, když kouč vědomě pozná přenos a protipřenos? Poslechněte si zde: Pokud chcete téma prozkoumat hlouběji, pak pro vás Jirka chystá speciální Den pro kouče v Akademii 26.-27.4.2023. Sledujte www.koucinkakademie.cz

Nechte se "nakopnout" na Hodince pro kouče. #koucinkakademie
V Akademii už nějakou dobu běží Hodinky pro kouče a protože jich letos plánujeme několik, natočili jsme o tom krátký podcast, ve kterém se dozvíte: O čem jsou hodinky pro kouče, Co vše na nich koučové zažijí, Na jaká témata se v roce 2023 můžete těšit, Co je speciální hodinka pro kouče.

Kudy vede cesta ke šťastnějšímu životu? #mojespokojenost
Již více než 10 let probíhá v AKADEMII Libchavy kurz Cesta vnitřní proměny, který, jak říká Zdeněk Štěpánek, podporuje účastníky na jejich cestě ke šťastnějšímu životu. A protože kurzem prošlo spoustu spokojených účastníků a párů, chceme být v AKADEMII užiteční životu a na jaře otevíráme další běh kurzu, rozhodli jsme se o tom natočit sérii podcastů. Co takový kurz umí? Jak na něm pracujeme? Pro koho je určený? Kdy je vhodné ho koupit blízkým jako dárek? První díl podcastu si můžete poslechnout zde.

Rozhovor s ředitelkou inovativního gymnázia Artion o vedení formativních rozhovorů se studenty. #spokojeneatvoriveskoly
Rozhovor s ředitelkou inovativního gymnázia Artion o vedení formativních rozhovorů se studenty. Co je třeba k tomu, aby studenti reflektovali svůj učební proces a přijímali za něj plnou odpovědnost. Inspirace pro ředitele a učitele, jak tyto rozhovory probíhají a co přinášejí.

Duch byznysu. #spokojeneavykonne
Nedávno jsme se sešli s Milanem Šemelákem – marketérem, kreativcem a stratégem a natočili jsme sérii podcastů o tom, jak vidíme současný byznys a jeho lídry. V prvním dílu podcastu jsme si povídali o duši byznysu, ale také o tom jestli je dnešní byznys tvrdý a plný korporátních zabijáků nebo naopak jemný a tak trochu dětský. O čem je současný byznys? Mají dnešní firmy duši? Jak takového ducha firmy zahlédnout? Je dnešní byznys jemnější než býval? Jací jsou dnešní lídři? Poslechněte si zde:

Konstelační divočiny ve firmách. #koucinkakademie
Jste šéf týmu a nadšenec do konstelací? Chcete začít s týmem konstelovat? Tak pozor na to, aby to nebyla konstelační divočina nebo dokonce prasečina. 😊 Určitě se toho bude přitom dít hodně, bude to hustý, ale bude to spíš katarze, než aby se děly krásné a zazráčné věci. A o konstelačních divočinách ve firmách se bavíme v novém podcastu s Janem Piskořem. Kdy používat konstelace ve firmě a kdy ne? Proč se rozhodnout do toho jít? Co dělat když mají jednotlivci v týmu z konstelací strach? Jak poznám, že je firma zralá na konstelační práci?

Manažer MANAŽERŮM – slavíme 15 let! #spokojeneavykonne
Před 15 lety Zdeněk Štěpánek sestavil program Manažer koučem, jehož hlavním motivem bylo předat manažerům to, co on sám zjistil AŽ ve svých 40 letech. A protože je to jedna z jeho „srdcovek“, tak jsme ho trochu vyzpovídali. Jak program vznikl? Jakým prošel vývojem? S jakými tématy se manažeři na kurzu setkávají? Pro koho je program určen? A čím to, že je tak úspěšný? Poslechněte si v podcastu.

Zajeďte si na chvíli do Libchavského depa! #koucinkakademie
Úkolem Akademie je, aby se u nás koučové na chvíli: ZASTAVILI ZAJELI DO DEPA UŽILI SI TO A VYRAZILI ZASE NA DRÁHU! A o čem je řeč? Třeba o novém formátu rozvoje pro kouče - Den pro kouče. Zde se můžete osobně setkat se Zdeňkem Štepánkem a v rámci tématu VIZE a SUPERVIZE se podívat na to, kde se aktuálně jako koučové nacházíte a kam chcete v roce 2023 vyrazit. A o čem všem to bude? Na jaká témata se můžete jako koučové podívat? Pro koho je tento den určen? O tom si v podcastu povídají Zdeněk Štěpánek a Jana Homolová. Den pro kouče se koná již 23.1.2023. Těšíme se na vás!

Dobrá otázka jako klíč k řešení dilematu. #koucinkakademie
Když se na dilemata díváme jako na buď a nebo, moc daleko se většinou nedostaneme. Houpeme se jako na houpačce, vzájemně spolu bojujeme a točíme se v kruhu. Co vnímám jako klíčové při práci s dilematy, jsou dobré otázky. Jak říká Peter Hawkins, guru týmového koučování, „nehledej řešení, hledej nejdřív otázku“. Takže když se lidi v týmu hádají příliš dlouhou, většinou je to proto, že mají blbou otázku. Jaké otázky u dilemat tedy pokládat? Jak dilemata rozpouštět? A jak jsem se vůbec dostal k tomuto tématu? Tak o tom si povídáme s Ivanou Sládkovou v podcastu. Mimochodem co kdybychom jako lidstvo konečně přestali řešit co je lepší a co horší, vytvářet zbytečné problémy a místo toho bychom se zaměřili na to krásné a tvořili?

Manipulace v koučování. #koucinkakademie
Miluji téma manipulace v koučování. Ve svém základu má negativní kontext a často se toho jako koučové bojíme, abychom nemanipulovali klienta. Manipulace v koučování, ale může být pro klienta velmi užitečná, stejně jako když používáme manipulační vozík, na kterém převezeme prkýnka z jedné haly do druhé. A tak jsem o tom natočil podcast, ve kterém se zamýšlím nad tím: Co je pro mě manipulace? Jak je to tedy s manipulací v koučování? Co když chce být klient manipulován? Co manipulace přináší mně, klientovi a světu?

Co dělat po návratu z konstelací. #koucinkakademie
Co dělat po návratu z konstelací V Akademii Libchavy už nějakou dobu běží konstelační výcvik a také konstelační večery. A protože se mě občas účastníci ptají, jak se chovat po konstelacích, tak jsem o tom natočil krátký podcast. Co tedy dělat v první fázi po návratu z konstelací? Jak reagovat po příjezdu ve dveřích na své blízké? Co je dobré si z konstelací odvézt v baťůžku? Tak nejenom o tom jsme si povídali s Terezou Mocovou.

Future leader. #akada #futureleader
Co se skrývá pod tajemným názvem Future Leader? Jak kurz probíhá a čím je jedinečný? Co přináší účstníkům? Absolventi Libor Macák, Světla Holasová a Tomáš Lebeda si povídali o tom, jak prožili kurz Future Leader - Seberozvojový program pro všechny, kteří mají odvahu (k)vést.

Chytrá nebo rychlá. #spokojeneavykonne
Ve chvíli, kdy mi bylo 30 let, byla jsem schopná být vzhůru do 4 hodin do rána, pak vstát a jít do práce. Teď když je mi přes 40, tak raději chodím spát dřív ať jsem druhý den fit. A tak jsem si uvědomila, že v určité chvíli potřebuji začít být chytrá, protože už není v mých silách být dostatečně rychlá. A o tom: - jak pracovat s vlastní energií, - podle čeho se rozhodovat co pustit nebo nechat umřít, - že to může být spojené i s pocity viny, smutku či vzteku a je to v pořádku jsem pro vás natočila nový podcast.

Staň se hostem na Výcviku facilitátorů konstelací! #koucinkakademie
Letos v únoru jsme rozjeli úplně první běh Výcviku facilitátorů konstelací. A co je na tomto výcviku skvělé? Vede ho více konstelářů, kteří mají svůj osobitý styl a je tak bohatou mozaikou inspirací. A je v Libchavách. 😊 S kým se na výcviku můžete setkat? O čem výcvik ještě bude? A co to znamená stát se hostem na výcviku? Tak to se můžete dozvědět v podcastu asistentů výcviku Terezy Mocové a Jana Piskoře. A pokud o účasti na výcviku přemýšlíte a stále váháte, pak vás rádi uvidíme na jednom z bloků jako hosta. Napište nám na koucink@akademiesro.cz, sdělíme vám více informací. Více o výcviku se dozvíte zde: https://www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci .

Autonomní týmy - kde to bydlí, co to žere. #spokojeneavykonne
Jedno z témat, kterým se v Akademii zabýváme při práci s firmami, jsou autonomní týmy. A protože občas dostávám dotazy, co to vlastně je - jak ráda říkám, kde to bydlí a co to žere - natočila jsem pro vás k tomu podcast, ve kterém se dozvíte: Co to je autonomní tým? Jaké nároky jsou kladeny na ty, kteří v autonomním týmu pracují? Jak se z klasického týmu stane tým autonomní? A je dobré mít autonomní týmy v každé firmě?

Akademie Libchavy očima Lucie Polákové. #koucinkakademie
Rádi si povídáme s účastníky výcviků pro kouče o tom, co jim do života koučování přináší. A tak jsme tentokrát vyzpovídali Lucii Polákovou (hashtag) - učitelku, influencerku Západočeského kraje a spoluzakladatelku spolku Kosas. A na co jsme se ptali? Tak například: S čím šla do výcviku? Co hlavního ji výcvik přinesl? Jaké dovednosti se na výcviku naučila? Komu by výcvik doporučila? A jak výcvik ovlivnil její život?

Zdeněk stavitel. #spokojeneavykonne
Co opravdu obdivuji na Zdeňkovi Štěpánkovi, je jeho budovatelská vášeň a schopnost zhmotňovat svoje představy. Díky tomu vznikla, na zelené louce, i Akademie - úžasné vzdělávací centrum. Víte, že třeba brána do Akademie symbolizuje mužský a ženský princip? A že jsou v Akademii dvě stavby roku? Jak to přišlo, že vzniklo na zelené louce vzdělávací centrum? Proč tam je především dřevo? A co se chystá za cestou? Tak nejenom o tom, jsme si se Zdeňkem povídali v podcastu.

3D kino v Libchavách? #koucinkakademie
Zatímco na výcviku 1. a 2. Spirála kouče učíme koučovat tzv. ve 2D rozměru, kdy například prostřednictvím techniky „kino“ provází kouč klienta jeho příběhem a podporuje ho v hledání řešení skrze představivost a pocity. Na Výcviku koučů systémů jdeme dál a do koučování zapojujeme další - 3D rozměr - a to práci se systémy. Klient je nejenom vidí, cítí, slyší, ale dokonce se jich může i dotýkat. A protože se mě občas koučové na Výcvik koučů systémů ptají, natočil jsem o tom podcast, ve kterém si povídáme s Liborem Macákem například o tom:
- jak výcvik vůbec vznikl,
- co to vlastně znamená, když se řekne koučovat systém,
- kde je hranice mezi koučováním systémů, konstelací a terapií systému,
- co potřebuje umět kouč, který chce pracovat se systémy.

Morální inteligence aneb když jsme lapeni v síti dilemat. #mojespokojenost
Co to znamená práce s dilematy? Jak k dilematům v dnešní společnosti přistupujeme? Jak s dilematy pracovat užitečněji a co by to přineslo? Jak by vypadaly zprávy kdybychom s dilematy pracovali jiným způsobem? O tom si povídají v podcastu k morální inteligenci Zdeněk Štěpánek a Tereza Mocová.

Když kouč důvěřuje procesu. #koucinkakademie
O co tady vlastně jde? Když nerozumím o co klientovi jde, tak se jednoduše zeptám: " Co to přesně znamená, když jsi řekla tuhle větu?". Ne kvůli sobě, ale kvůli klientovi. Důvěřuji procesu, tak věřím, že klientovi to někde na pozadí dochází a možná to nechce říct nahlas, stydí se nebo to potlačuje nevědomky. A o tom, co znamená důvěra v proces a jak mohou být kouči užitečné znalosti systemiky, jsme si povídali s Terezou Mocovou v novém podcastu.

Akademie - postavená ze srdce. #spokojeneavykonne
Kdy se začal psát příběh Akademie a jak vznikla? Čemu všemu se Akademie věnuje? Kdo je Akáda? Co vše Zdeňkovi dělá radost? A co nového chystá na podzim pro děti? Nejen o tom si povídají Zdeněk Štěpánek a Eva Mohauptová v novém podcastu.

Morální inteligence - děláme věci užitečné pro sebe, společnost a svět? #mojespokojenost
Co je morální inteligence? A mění se v čase? Je výhodné se jí učit? S jakými morálními otázkami se setkávají dnešní učitelé a ředitelé škol? Je různost obohacení nebo hrozba? Na kolik je to, co děláme užitečné pro nás, společnost a svět? Nad otázkami Jitky Kořínkové se zamýšlí v novém podcastu Jirka Šmejkal.

Je koučink pro dnešní personalisty nutnost nebo jenom něco hezkého v CV? #koucinkakademie
V novém podcastu pro kouče vyzpovídala Jana Homolová absolventku 2.spirály kouče a personální manažerku Mirku Frydrychovou. Co bylo pro Mirku rozhodující, že si vybrala výcvik 2.spirálu kouče v Akademii? V čem je z jejího pohledu výcvik v Akademii jedinečný oproti výcviku který absolvovala v jiné škole? V čem vnímá, že je koučink užitečný pro personalisty? V čem konkrétně ji byl užitečný právě výcvik 2.spirála kouče? A co by vzkázala lidem, kteří uvažují o výcviku kouče?

Sám/sama v čele, kde fouká. #spokojeneavykonne
SÁM/SAMA v čele, kde fouká Ředitelé firem jsou ti, které chceme v rozvoji podporavat jako první. A protože jsou na to mnohdy sami, vyvořil Zdeněk Štěpánek už v roce 2008 týmovou dílnu ředitelů. Jak týmová dílna vznikla? Co se na nich odehrává? Co mají společné a jak se liší původní a současné týmové dílny? Jak se do týmové dílny zapojit? A na co rád Zdeněk vzpomíná, když se řekne týmová dílna? O tom všem si povídáme v našem společném podcastu.

Matadoři českého průmyslu - Petr Křivohlávek. #spokojeneavykonne
Fandím podnikatelům, kteří vytváří hodnotu. A to jsou i matadoři českého průmyslu - lidé, kteří dokázali vybudovat a udržet firmu, která je starší než 20 let. Jedním z nich je i Petr Křivohlávek - manažer s duší podnikatele, který vede firmu Dibaq (dříve Fitmin). Co je pro Petra smyslem firmy Dibaq a smyslem podnikání obecně? Co mu dělalo radost na začátku podnikání? Co bylo pro něj motorem pokračovat, i když se třeba firmě nedařilo? Které vlastnosti podle něj chybí manažerům, se kterými se rozhodne rozejít? Co si nese z minulosti a nemůže se toho zbavit? Poslechněte si v podcastu Zdeňka Štěpánka.

7 inteligencí - Víte co je to zákon ZZ? #mojespokojenost
Víte co je to zákon ZZ? Tak nejenom o tom se dozvíte v novém podcastu Evy Mohauptové a Terezy Mocové na téma volní inteligence, ve kterém si skrze vlastní příběhy povídají o tom jak je důležité: - udělat 1. krok k vysněnému, - sebeřídit se třeba i na poslední chvíli, - dopřát si závěrečný bonbónek ve formě oslavy dosažení vašeho výsledku, - pracovat s určitou mírou nejistoty a vědomím, že některé věci poznám až po cestě.

Práce s lupou, adrenalin a radost - Výcvik týmového koučování očima absolventky Aleny Dokulilové.#koucinkakademie
Práce s lupou, adrenalin a radost - Výcvik týmového koučování očima absolventky Aleny Dokulilové Co přivedlo Alenu k týmovému koučování? Jaký vnímá rozdíl mezi individuálním a týmovým koučování? Je z jejího pohledu potřeba Výcvik týmového koučování? Co bylo pro Alenu na výcviku objevné a jaké modely si oblíbila pro svoji praxi? A komu by výcvik doporučila a z jakého důvodu? Nejenom na tyto otázky odpovídá v novém podcastu Alena Dokulilová - koučka, supervizorka a facilitátorka.

Hurá objevila jsem něco nového! #spokojeneatvoriveskoly
Říkáte si "hurá objevila jsem něco nového" nebo "ještě nejsem dost dobrá"? Co to znamená oslavit chybu? Co tento přístup přináší do života a do učení? Jak to přenést do prostředí třídy? Přinášíme vám další díl podcastu k tématu práce s chybou, ve kterém Jitka Kořínková a Tereza Mocová oslavují chyby.

Matadoři českého průmyslu - Jindřich Valenta. #spokojeneavykonne
Lidé, kteří dokázali vybudovat firmu starší než 20 let vnímám jako matadory, protože za 20 let zhruba 80% firem už neexistuje. Udržet firmu a kulturu v ní není sranda. Pro mě jsou tito lidé nejenom matadory českého průmyslu, ale především národním stříbrem naší republiky. A jedním takovým matadorem je i Jindřich Valenta, zakladatel a ředitel firmy Concept. Co vedlo Jindřicha Valentu k tomu, že začal podnikat? Měl někdy chuť to vzdát? Co považuje za vrchol neschopnosti? Jaké jsou pro něj důležité hodnoty v podnikání? Z čeho má radost? Poslechněte si v podcastu Zdeňka Štěpánka.

Povidání o kurzu emoční inteligence v Akademii. #mojespokojenost
Pro koho je určen kurz Emoční inteligence v Akademii? Jaký může mít dopad to, co se na kurzu účastníci naučí na jejich život? Co znamená výrok emoce jsou nemoce? A jak emoce ovlivňují naši energii? Nejenom o tom si v podcastu povídají Jirka Šmejkal a Ivana Sládková.

Jak se pozná dobrý kouč? #koucinkakademie
Na co se zaměřit při výběru kouče? Kdo kouče koučink učil? Co by mělo v koučování být a co naopak ne? Jaký je rozdíl mezi koučinkem a terapií? Nejenom o tom si povídají Zdeněk Štěpánek a Libor Macák v oblíbeném podcastu, který jsme pro vás na léto znovu zařadili.

Chyba jako brzda nebo podpora? #spokojeneatvoriveskoly
Co je to vlastně chyba? Jaký přístup k chybě nás v učení brzdí, jaký naopak podporuje? Co přináší učitelům i studentům přístup oslavy chyby? Práce s chybou je nadčasové téma a tak jsme na léto oprášili další z podcastů, ve kterém si o tomto tématu povídají Jitka Kořínková s Terezou Mocovou.

Křeček v kolečku - kdy je užitečné ho zastavit a kdy ho nechat běžet? #spokojeneavykonne
Křeček v kolečku - kdy je užitečné ho zastavit a kdy ho nechat běžet? Co to znamená když řekneme pomalé a rychlé myšlení? V čem je užitečné rychlé myšlení a v čem naopak užitečné není? Jak zpomalit a využít pomalého myšlení? Jaké může manažer využít nástroje na podporu pomalého myšlení? O tom si povídají v novém podcastu Eva Mohauptová a Jana Homolová.

7 inteligencí - Když to není na první klik aneb adaptační inteligence v praxi. #mojespokojenost
Když to není na první klik aneb adaptační inteligence v praxi. V novém podcastu si Eva Mohauptová a Tereza Mocová společně hrají s kompetencemi adaptační inteligence skrze vlastní příběhy ve škole, firmách či při týmovém koučování. Jaké to bylo pro Terezu když se dozvěděla, že zítra nejde do školy a učí on-line? Jaké to bylo pro Evu když se nemohla sejít naživo s týmem, který provázela v rámci týmového koučování? Jaké dary jim to oběma přineslo? Dozvíte se zde:

Kouč do každé rodiny, třídy a pracovního kolektivu. Aneb co přinásí výcvik koučů v Akademii Libchavy? #koucinkakademie
Jak vidí absolventka Kateřina Halenka výcvik 1. a 2.spirála kouče? Co ji přivedlo právě do Akademie? Co pro ni bylo důležité při výběru výcviku? Co ji přinesla 2.spirála kouče do osobního i pracovního života? Komu by 2.spirálu doporučila?

Jedeme do lázní aneb teambuilding pro sborovny. #spokojeneatvoriveskoly
V čem jsou důležité pro sborovny teambuildingy? Co jim to přinese? Jak často je pořádat? O čem mohou být? Nejenom o tom si v podcastu, který je aktuální i pro tuto dobu povídají Pavel Fiala a Jitka Kořínková.

Co to znamená vypustit Krakena ve firmě? #spokojeneavykonne
Co to znamená když v Akademii řekneme vypustit Krakena? Kdy rozvoj lidí vnáší do systému firmy nespokojenost a kdy naopak klid? Co s tím můžeme dělat my v Akademii a co samotná firma? Je to vůbec možné, že by se nejvyšší šéf nechtěl rozvíjet? Nejenom o tom si povídají v novém podcastu Eva Mohauptová a Jana Homolová.

7 inteligencí - vydejte se na cestu spiritualní inteligence s Jirkou Šmejkalem. #mojespokojenost
Co je to ten svět? Jak funguje? Byl stvořen? Kdo jsem já? Jaký je smysl mého bytí tady na světě? To jsou otázky, které si klade člověk, který začíná objevovat svoji spirituální inteligenci. A nad jakými otázkami se zamýšlí Jirka Šmejkal a Světla Holasová v novém podcastu? Tak třeba nad tím: Jaké cesty volí člověk když hledá odpovědi na existenciální otázky? Jak poznám, že jsem prožil spirituální zážitek? Co je spiritualita a co ezo? Jak objevovat spiritualitu v každodenním životě? V čem je spiritualita užitečná a jak ji rozvíjet?

Role koučů ve společnosti. #koucinkakademie
Víte, že je koučování poměrně mladý obor a v České republice se rozvíjí teprve cca 18-20let? Co koučování lidem přináší? Kam se za tu dobu posunulo? Co může přinést do budoucna? A jaká je role koučů ve společnosti? O tom si povídají Zdeněk Štěpánek a Libor Macák v oblíbeném podcastu, který jsme pro vás na léto znovu zařadili.

Chodíme na terapii, protože jsme rozbití nebo naopak chceme být ve své síle a lásce aneb v čem je dobrá terapie pro učitele? #spokojeneatvoriveskoly
Chodíme na terapii, protože jsme rozbití nebo naopak chceme být ve své síle a lásce? Ve 3.díle podcastu Zdeněk společně s Lucií vyzývá k diskuzi na téma láska ve školách. Zamýšlí se nad tím k čemu je dobrý terapeut pro učitele, ale třeba i ředitele firem a z jakého důvodu lidé k terapeutovi nechtějí.

"U nás dobrý" aneb když se vedení firmy stává týmem. #spokojeneavykonne
"U nás dobrý" aneb když se vedení firmy stává týmem Co to znamená když se řekne že vedení firmy je tým? Jakou hodnotu to má pro firmu? Co když se vedení rozhodne týmem nebýt? Jaké kroky může udělat nejvyšší šéf než začne z vedení tým budovat? Nejenom o tom si povídají v novém podcastu Eva Mohauptová s Janou Homolovou.

7 inteligencí - emoční inteligence aneb když je moje vidění světa v ohrožení. #mojespokojenost
Je to pravda, že je člověk tzv. emočně hotový do svých 7 let věku? Jakým způsobem se jako dítě učíme emoční inteligenci od rodičů a jak ji následně používáme? Co se skrývá za emočními bouřemi v mezilidských vztazích? Kdy je vhodné navštívit psychoterapeuta a kdy kurz emoční inteligence? Nejenom o tom se dozvíte v novém podcastu Jirky Šmejkala.

Když klient mluví a mluví...#koucinkakademie
Už jste zažili situaci, kdy se klient rozpovídá a mluví a mluví? Někdy je to užitečné, jindy jen plýtvá časem, vzdaluje se od tématu a od cíle. Jak poznat, kdy klienta nechat vypovídat a kdy ho naopak zastavit? Jak to udělat citlivě a zároveň efektivně? To se dozvíte v novém podcastu Zdeňka Štěpánka.

Láska, přirozenost a učení se skrze chybu je to, co dnešní rodiče od škol chtějí #spokojeneatvoriveskoly
Láska, přirozenost a učení se skrze chybu je to, co dnešní rodiče od škol chtějí. Ve 2.díle podcastu Zdeněk dále rozvíjí téma dospělosti a lásky ve školách a přibližuje možnosti jak ředitele a učitele v tomto rozvoji podpořit. Zamýšlí se nad tím jak je možné, že letitý odborník a srdcař nemůžu na sklonku svého pracovního života učit a předávat dětem ze sebe to nejlepší co se naučil a prožil jenom proto, že nemá vystudovanou pedagogickou školu. A zmiňuje učení se skrze chyby jako největší handicap dnešní doby.

Mají firemní příběhy své šťastné konce stejně jako v pohádkách? #spokojeneavykonne
Jaké to je pro prince prosekat zámek od šípkových keřů, políbit princeznu a v zápětí být vyslán na novou misi? Co to znamená ve firmách? Co nám brání jít do nového příběhu? Jak překonat moment přechodu ze starého příběhu do nového? A jak důležité jsou naše vzpomínky na úspěšně překonané mise? O tom všem povídá Eva Mohauptová ve svém novém podcastu.

7 inteligencí - co mají společného pouťová autíčka a spirituální inteligence? #mojespokojenost
Co to je spiritualita a jak nám může být v životě užitečná? Jak v sobě probudit vnitřní vedení k tomu, jak v životě žít? Co mají společného pouťová autíčka a spiritualita? V čem nám pomáhá v životě nadhled? Jsme kořistiteli nebo hospodáři a zahradníky života? O tom všem diskutují Jirka Šmejkal a Světla Holasová v podcastu z cyklu 7 inteligencí.

Londýn - Praha - Libchavy #koucinkakademie
V novém podcastu pro kouče sdílí absolventka výcviku První spirály kouče Vendula Brožová své zážitky z výcviku, co ji vůbec přivedlo ke koučování a do Akademie Libchavy, co ji výcvik přinesl dál do života a co by vzkázala potenciálním zájemcům o výcvik.

Dospělost a láska jako dva klíčové parametry kvalitních učitelů - 1.díl #spokojeneatvoriveskoly
Jaká je budoucnost národa z pohledu kvality dnešních učitelů? Jaká kritéria by měl splňovat dobrý učitel? Co by dělal Zdeněk kdyby byl ministr školství? A v čem je užitečný rozvoj 7 inteligencí ve školách? Nejenom o tom si povídá v 1.díle podcastu Zdeněk Štepánek s Lucií Polákovou.

Aby to nebyly kecy v kleci. #spokojeneavykonne
Aby to nebyly kecy v kleci Je pro vás srozumitelnější když vám šéf řekne „chceme v naší firmě podporovat otevřenost a důvěru“ nebo „když budete s něčím nespokojení přijďte za mnou“? Co vše hraje roli ve srozumitelné komunikaci? Jak přechroustat to, co chci říct do srozumitelné formy? Jaký vliv má sdělení směřované do budoucnosti či minulosti na druhé? Nejenom nad tím se zamýšlí Eva Mohauptová ve svém novém podcastu.

7 inteligencí - emoční inteligence aneb jak zvládnout vlastní emoční erupci?#mojespokojenost
Věřili byste tomu, že Jirka Šmejkal v minulosti podléhal eruptivním emocím? A že se z výbušeného člověka může stát člověk více vnímavý ke svým emocím a dostat se do fáze, kdy ho jen tak něco nerozhodí? Pak si poslechněte nový podcast Jirky Šmejkala, ve kterém vypráví nejenom svůj osobní příběh, ale zamýšlí se také nad tím, zda emoce patří do práce a jak s nimi zacházet tak, aby nám sloužily.

Existují v koučování nereálné cíle? #koucinkakademie
Může mít klient nereálný cíl? A přísluší vůbec koučovi hodnotit reálnost klientových cílů? Jaká úskalí číhají na cestě ke stanovení cílů a jak si s nimi poradit? Poslechněte si nový podcast Zdeňka Štěpánka.

Wellbeing učitelů aneb povídání o tom, co to znamená "ovšímat se".#spokojeneatvoriveskoly
Současná doba staví před učitele mnohé výzvy a někdy není lehké udržet si vnitřní pohodu a spokojenost. Tereza Mocová a Pavel Fiala si v tomto podcastu povídají o tom, co pro ně znamená slovo wellbeing a jak to s ním jako učitelé mají. Sdílejí, co pro něj dělají a co se jim osvědčuje. A také co pro něj někdy nedělají a jak pak o něj jednoduše přijdou. Jak to máte se svým wellbeingem vy?

Adaptační inteligence už není exotické zvíře aneb co jsme se naučili ve firmách v této oblasti za poslední 2 roky? #spokojeneavykonne
Ve svém novém podcastu se Eva Mohauptová zamýšlí nad tím jaké dovednosti jsme se naučili za poslední 2 roky v adaptační inteligenci, jak se o tyto dovednosti můžeme opřít či jakou roli hraje na počátku šokových změn šéf .

Supervize jako tatranka sbalená na cesty, kterou nikdy nesníte nebo běžná součást vašeho rozvoje kouče? #koucinkakademie
V novém podcastu Evy Mohauptové se dozvíte:
- co je supervize a jak vypadá sezení se supervizorem.
- jaká jsou poslání supervize.
- do jakých pastí může spadnout kouč, který nemá supervizora.
- podle čeho si Eva vybírá svého supervizora a jak často k němu chodí.

7 inteligencí - morální inteligence jako kompas pro školy i firmy. #mojespokojenost
V čem je užitečná morální inteligenci a v čem nám pomáhá? Jak ji můžeme kultivovat a rozvíjet při výchově dětí? Jaký vliv mají rodinné vzorce na morální inteligenci? Je i práce prostředím, kde má morální inteligenci své místo a jak se zde projevuje? K čemu může sloužit etický kodex? Nejenom o tom diskutují Jirka Šmejkal a David Borges ve 2.dílu podcastu z cyklu 7 inteligencí.

Povídání o kurzu Funkční studium v Akademii Libchavy. #spokojeneatvoriveskoly
Rozhovor s ředitelkou a zástupkyní MŠ o tom, co jim přináší funkční studium pro ředitele v Libchavách.

Je zpětná vazba paní Colombová o které se mluví, ale nikdo ji neviděl nebo součástí běžné reality firem? #spokojeneavykonne
V novém podcastu na téma zpětná vazba se zamýšlí Eva Mohauptová např. nad tím: Co je možný důvod toho, že zpětnou vazbu lidé ve firmách nepoužívají i když by ji chtěli používat? Jak ve firmě vypadá taková užitečná zpětná vazba? Co může udělat šéf jako jeden malý krok k tomu, aby se začala používat? A jak to máte se zpětnou vazbou ve firmě vy?

7 inteligencí - morální inteligence jako kompas našeho spolubytí s ostatními lidmi. #mojespokojenost
Co je to morální inteligence a kde se vlastně bere? Je nějaká část morální inteligence vrozená nebo ji získáváme až postupně zkušenostmi? Jak se díváme na to, co je morální v historickém kontextu? Nejen nad těmito otázkami se zamýšlí v 1. dílu podcastu z cyklu 7 inteligencí Jiří Šmejkal a David Borges.

Chvíli vorat jenom pole aneb když se cíl schovává pod vrstvami, mění a posouvá jako kulička v labyrintu. #koucinkakademie
Jak při koučování pracovat s cíli, které se schovávají pod vrstvami, mění či posouvají? Co to vůbec znamená cíl pod vrstvami? Jak se v práci s cílem jako kouč rozvíjet? A také že chvíli „vorat jenom pole“ je v koučování zcela v pořádku se dozvíte v novém podcastu Zdeňka Štěpánka.

Podpora sboroven aneb když není učitel na všechno sám. #spokojeneatvoriveskoly
V Akademii věříme, že spokojený a tvořivý učitel je pokladem pro každou školu, pro své žáky, kolegy, a hlavně sám pro sebe. O tom, jak můžeme podporovat týmy sboroven a pohodu pedagogů si povídají lektoři Spokojených a tvořivých škol Jitka, Pavel a Klára.

7 inteligencí - V čem může být sexy rozumová inteligence? #mojespokojenost
Je rozumová inteligence jenom o myšlení, logice či paměti nebo i o něčem více sexy jako je tvořivost, nadhled a humor? Co vše se v rámci rozumové inteligence rozvíjí ve školách? A kdy je rozum dobrým sluhou a špatným pánem? O tom všem se dozvíte v našem novém podcastu s Martinem Holčíkem a Terezou Mocovou, který je tak trochu dobrodružnou výpravou o rozumové inteligenci.

Tandemová výuka aneb jaké je to učit ve dvou #spokojeneatvoriveskoly
V koučovacím přístupu je pro učitele hodně podstatné nebýt v tom pořád sám. Jednou z cest je také Tandemová výuka. Poslechněte si tandemové povídání našich lektorů Jitky a Pavla o tandemové výuce.

Chcete umět koučovat, tak jak umíte násobilku? #koucinkakademie
Poslechněte si podcast k výcviku První spirála kouče očima jedné z našich absolventek Moniky Dvorské.

Jak zaučit lidi, aby nám po týdnu neutekli? #spokojeneavykonne
Jedna z velkých výzev dnešní doby pro firmy je nejenom najít do týmu vhodného člověka, ale také ho zaučit tak, aby nám po týdnu neutekl. A o tom natočila Eva Mohauptová nový podcast, ve kterém se zamýšlí nad tím: jestli zaučovat tahem nebo tlakem? jakou roli hraje při zaškolování vedoucí? na co si dát při předávání pozor a v čem je důležité naladění člověka, který zaškoluje?

7 inteligencí jako koření práce pedagoga #mojespokojenost
Co to znamená 7 inteligencí? Jak s nimi pracovat? Jak je rozvíjet? Na tyto a další otázky Jitky Kořínkové odpovídá ředitelka školy Romana Lisnerová, která se v podcastu také zamýšlí nad tím jak pracovat v rámci 7 inteligencí s teenagery a provází nás svojí soukromou sbírkou obrazů 7 inteligencí.

Jak nedemotivovat lidi svým manažerským stylem práce? #spokojeneavykonne
Vymýšlíte jako šéfové extra motivační buřty pro své podřízené nebo se „jenom“ snažíte dělat dobře to, co jako šéfové máte dělat? Na téma motivace v týmu natočila Eva Mohauptová nový podcast, kde se zamýšlí například nad tím, jak důležité je: umět dát dobře zadání, ponechat v jeho splnění dostatečnou míru autonomie, nechat druhé zažít pocit stát na bedně nebo vnímat pro koho je úkol výzva a pro koho nuda a vést na míru.

Příběh hrdinů #koucinkakademie
Chcete se stát hrdinou na vlastní cestě za štěstím? Pak si poslechněte podcast Evy Mohauptové a Aleny Dokulilové, ve kterém si povídají o tom, co to vlastně znamená, že štěstí není zadarmo a jaká je cena, kterou za něj platíme? Co to obnáší a přináší stát se hrdinou na vlastní cestě za štěstím? A jak může kouč takového hrdinu na cestě podpořit, aby měl dost odvahy jít do výzev, nejistoty a nekomfortu.

Když se týmový koučink stane vášní.
TÝMOVÝ KOUČINK je vášeň Evy Mohauptové. A proto natočila s Terezou Mocovou nový podcast, ve kterém se Eva zamýšlí, mimo jiné, nad tím pro jaké klienty je určeno týmové koučování, co týmu přinese, když se na chvíli nechá zastavit týmovým koučem v každodenním běhu a jak například klient pozná, že má dobrého týmového kouče. #koucinkakademie

Týmový koučink jako cesta za dobrodružstvím
"Chcete jako koučové zažít DOBRODRUŽSTVÍ? Tak se vydejte na cestu TÝMOVÉHO KOUČOVÁNÍ! Nejdříve si ale poslechněte nový podcast Evy Mohauptové a Terezy Mocové, ve kterém diskutují tak trochu ve sportovním žargonu o tom, z jakých sportů může kouč ve své praxi vybírat, jak Eva vidí budoucnost týmového koučování a kam se ona sama posunula od chvíle, kdy v roce 2013 napsala svoji první knihu Týmové koučování.

7 inteligencí - Sociální inteligence v učitelské praxi aneb jak moc je důležité pro studenty zažít pocity důvěry, motivace a úspěchu?
Jak může pomoci sociální inteligence v praxi učitelům i studentům? Jak moc je pro studenty důležité, aby v hodinách zažili pocit důvěry, motivace a úspěchu? Jak to lze udělat a co je důležité vnímat mezi kolegy učiteli? O tom všem vypráví ve svém vlastním příběhu Jitka Kořínková.

Matadoři českého průmyslu - manželé Mikulíkovi
Jaké byly začátky podnikání manželů Renaty a Miroslava Mikulíkových před 31 lety? Co jim pomohlo překonat první překážky? Kdo je v životě nejvíc inspiroval a čím by oni sami inspirovali začínající podnikatele? Nejenom tyto otázky kladl matadorům českého průmyslu Zdeněk Štěpánek.

Jak na dlouhodobé pozitivní změny ve školách #spokojeneatvoriveskoly
Kurz SVT pro školy nabízí ředitelům škol pohled na školu jako systém a užitečnou sadu technik podporující fungování týmů. To umožňuje vybrat v každém okamžiku ty správné kroky vedoucí ke skutečným dlouhodobým změnám v kultuře fungování školy.
https://www.akademieskoly.cz/

Rozvoj ředitelů a rodinných firem #spokojeneavykonne
Akademie Libchavy je jako depo: "Přijedeš, spočineš, vyměníš pneumatiky, vyleštíš Ferrari, doplníš benzín - šup na dráhu!" Manželé Štěpánkovi hovoří o tom, proč se Akademie věnuje rozvoji ředitelů, manažerů a rodinných firem a o tom, jaké palivo je možné v Libchavách načerpat.

7 Inteligencí - Jak využívat své sociální anténky když dochází ve firmách ke změnám? #mojespokojenost
Jak využívat své SOCIÁLNÍ ANTÉNKY, když dochází ke slučování dvou různých kmenů nebo přichází do kmene nový náčelník? Jaké praktické otázky z pohledu businessu je potřeba řešit v těchto situacích? Jakou roli při této změně hrají hodnoty a pravidla? Je lepší být na začátku pozorovatel nebo se vrhnout do akce? O tom všem diskutují Eva Mohauptová s Jitkou Kořínkovou ve druhé části podcastu.

Jak vstoupit do nové role manažera a k čemu je dobrá revize týmu? #spokojeneavykonne
Vstupujete do nové manažerské role? Víte kde je "sever"? Ale nevíte jaký udělat další krok? Pak si poslechněte náš nový podcast, ve kterém s vámi Eva Mohauptová sdílí tipy, které se jí osvědčují při práci s týmy a jejich manažery.
https://www.akademiefirmy.cz/specialista-manazerem

Rituál jako podpora pohybu duše #konstelace
Navazující povídání Báry Zemanové o rituálech v konstelacích, o příležitostech rituálů, které mohou podpořit konstelaci. Bára mluví o síle nejmenšího článku, který se stará o rovnováhu našeho systému. Má význam se dívat do několika generací zpět ? Odpověď je součásti tohoto podcastu.
Odkaz na výcvik facilitátorů konstelací zde: https://www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Je facilitace exotické zvíře nebo obyčejná domácí kočka? #spokojeneavykonnefirmy
Je facilitace exotické zvíře nebo obyčejná domácí kočka?
Kde všude toto zvířátko žije?
Jak vtahovat lidi do diskuze?
A co nesmí chybět v kufříku facilitátora?
Tyto a další otázky položila Eva Mohauptová v podcastu scrum masterovi a agilnímu kouči ze společnosti Heureka Jiřímu Humlovi.

Konstelace v rituálech, rituály v konstelacích #konstelace
Bára Zemanová představuje rituály v konstelacích a konstelace v rituálech, dělí se o své zkušenosti s pohyby duše. Náslechem získáte představu jak s nimi pracuje, jak využívá různé nástroje, které napomáhají otevírání duše a změny vědomí. Bubny, vykuřovadla a bylinky k rituálu patří. Dělání chyb je dovoleno a mohou se dít. Je to nejlepší cesta jak se učit jemnocitu. O dalších cestách více v podcastu.
https://www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

7 Inteligencí - Jakou roli hraje sociální inteligence ve firmách když se slučují různé kmeny nebo přichází do kmene nový náčelník? #mojespokojenost
Co se děje ve firmách když se slučují různé kmeny nebo přichází do kmene nový náčelník? Co vše se v těchto situacích děje a je důležité sledovat? Jak moc může být toto období bouřlivé, jak dlouho trvá a podle čeho poznáme, že už si to tzv. „sedá“? Jakou roli v tom hraje naše sociální inteligence? O tom všem diskutují Eva Mohauptová a Jitka Kořínková v první části podcastu.

Přijímání a dávání v lidských a vesmírných systémech #konstelace
Další povídání Zdeňka Štěpánka a Terezy Mocové na téma lidských a vesmírných systémů, tentokrát s podtitulem přijímání a dávání. O rovnováze, o tom, že kyvadlo se kýve střídavě na obě strany, a jak se to projevuje v lidském světě.

Jak vstoupit do nové role manažera a k čemu je dobré vědět, kde je "sever"? #spokojeneavykonne
Vstupujete do nové manažerské role? Na stole vám přistál balík operativy? A vy nevíte, kde je "sever"? Pak si poslechněte nový podcast, ve kterém vám Eva Mohauptová a Jana Homolová nabízí inspiraci, jak můžete postupovat krok po kroku.

Zahrada života z pohledu rodiče #akada #zahradazivota
Martin Holčík je otcem dvou absolventek programu Zahrada života. V podcastu se nám svěřil, jak kurz vnímal z pohledu rodiče a jaký měl kurz přínos pro jeho dcery a také pro něj osobně. Co mladí lidé potřebují a co jim program osobního rozvoje může dát? Co je důležité při výběru vhodného programu?
https://www.akada.cz/

Co přinese výcvik facilitátorů konstelací koučům do své praxe #konstelace
Dozvíte se o přínosech výcviku pro kouče. Co pozitivního jim pro svou praxi může přinést. Koučování a konstelace se navzájem propojují, ovlivňují a obohacují. Mluvíme zde o tom co může kouče posunovat, i když se rozhodne konstelace nedělat a naopak. Otevíráme zde rozdíl mezi intuicí a sebereflexí v přítomnosti.
https://www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Co mi přinesla Zahrada života #akada #zahradazivota
Zahrada života je program osobního růstu pro mladé lidi (15-20 let), kteří na sobě chtějí pracovat. Poslechněte si rozhovor s účastníky prvního ročníku.
https://www.akada.cz/co-tvorime/#zahrada

Čekat na znamení, spoléhat se na štěstí začátečníka, kterému se vše daří na první dobrou nebo začít vnímat a vědomě rozvíjet svoji volní inteligenci? #mojespokojenost
Je lepší čekat na znamení, spoléhat se na štěstí začátečníka, kterému se vše daří na první dobrou nebo začít vnímat a vědomě rozvíjet svoji volní inteligenci? Jak vypadá volně inteligentní člověk a jak lze tuto inteligenci rozvíjet? Nad tímto tématem v rámci konceptu 7 inteligencí se v novém podcastu zamýšlí Eva Mohauptová a Jana Homolová.

Role koučů ve společnosti #koucinkakademie
Koučování je poměrně mladý obor, v České republice se rozvíjí cca 18-20let. Co koučování lidem přináší, kam se za tu dobu posunulo a co může přinést do budoucna? Poslechněte si rozhovor Libora Macáka se Zdeňkem Štěpánkem.

Jak být při koučování autentický #koucinkakademie
Kouč je také jenom člověk. Občas se stane, že sám řeší stejné téma, se kterým přichází klient. Jindy klient přináší téma, které koučovi připadá příliš velké. O tom, jak v těchto situacích zvládnout roli kouče a zároveň zůstat sám sebou, si povídal Libor Macák se Zdeňkem Štěpánkem.

O lidských a vesmírných systémech a o lidech v nich #mojespokojenost #konstelace
Jak se liší systémy vytvořené lidmi a systémy vesmírné, které nás přesahují? Jaké všechny systémy si my, lidé, vytváříme a jak se v nich chováme? Na co vlastně máme nějaký vliv? A jak to všechno souvisí s pečením chleba? Na toto téma zpovídala Zdeňka Štěpánka Tereza Mocová.

Jak si udržet balanc (nejen) v novém roce #mojespokojenost #koucinkakademie
Co nám může pomoci k nastavení a udržení rovnováhy v životě? Co třeba se každý den zamyslet nad tím, co můžeme udělat krásného a užitečného nebo jaké vztahy chceme rozvíjet? V novoročním rozhovoru Zdeňka Štěpánka a Libora Macáka se také dozvíte, jak prospět sobě, světu i lidem kolem sebe.

Pozdrav firmám do roku 2022 #spokojeneavykonnefirmy
Zdeňkovo novoroční zamyšlení nad rovnováhou mezi výkonem, spokojeností, mezi dosahováním cílů a budováním vztahů. Jak si udržet balanc a nespadnout do žádného z extrémů? Začít je snadné - zaměřit pozornost na tato témata a kultivovat je.

Psychosomatika - já to dám #koucinkakademie
Tereza Mocová se opět vyptávala Zdeňka Štěpánka na to, jak jsou naše těla propojená s našimi postoji a naším chováním. Tentokrát se zaměřili na to, co s námi dělá věta „Já to dám!“ a kdy a jak nás ohrožuje.

Jak se z obchodníka stane excelentní obchodník #spokojeneavykonnefirmy
Jak může úspěšný obchodník posunout svůj potenciál? Přidat několik nových fint nepomůže. Je třeba poznat a posunout svá přesvědčení o obchodování, stát se vyjednavačem a stratégem, který maximálně využije všechny příležitosti k dohodě o užitečném obchodu. Proč potřebuje excelentní obchodník své kompetence stavět na předpokladech moderního obchodu? Tyto a jiná témata probírá Martin Holčík s Liborem Macákem v podcastu Cesta obchodníka k excelenci.

Leadership je psychosomatická záležitost #koucinkakademie
V tomto podcastu se Tereza Mocová vyptávala Zdeňka Štěpánka na to, co se skrývá za větou „Leadership je psychosomatická záležitost.“ Hovořili o tom, že to, jak se my lidé chováme, často rozhoduje naše tělo. Leadři svým chováním ovlivňují mnoho lidí. Jak je podpořit, aby uměli se signály svého těla pracovat? A jak poznat, jestli to lidé umí?

Adaptační inteligence - práce s chybou #spokojeneavykonnefirmy
Každé učení na začátku vytváří nedokonalosti. Jak si vytvořit vnitřní pocit bezpečí, když zjistím, že jsem "chyboval" namísto pocitu osobního neúspěchu a strachu? Napadá vás u slova chyba věta "nejsem dost dobrý, protože dělám chyby?" nebo je to pro vás příležitost přijmout skutečnost, že je stále v čem se zlepšovat, učit se a posouvat dál. Učit se, inovovat a zlepšovat je to, co v dnešní době chceme a potřebujeme. Proto se radujme z chyb, které nám dávají příležitost zbavit se starých zvyků, které nám nedovolují posunout se dál.

Transformační koučování 2.spirála #koucinkakademie
Co je vlastně transformační koučování? A jak se liší od koučování transakčního? Kdy a v čem nám v životě transformační koučování může být prospěšné? Na toto téma se Tereza Mocová vyptávala Zdeňka Štěpánka.

Dva příběhy na cestě specialisty, který se chce stát skvělým manažerem #spokojeneavykonnefirmy
Jaké největší výzvy čekají Specialistu v roli manažera? Jedna z těch základních je, nechovat se jako specialista! V čem je stejné vést podřízené a hrát badminton?
Tato a jiná témata probírá Martin Holčík se Světlou Holasovou v podcastu "Dva příběhy na cestě specialisty", který se chce stát skvělým manažerem.
Zaujalo vás toto téma? Víc o kurzu Specialista manažerem se dozvíte na webu: https://www.akademiefirmy.cz/specialista-manazerem

Transformační průvodci #akada #transformacnipruvodci
Co je transformace a kdo je transformační průvodce? Libor Macák a Zdeněk Štěpánek si povídali o novém projektu neziskové organizace Akáda. Dozvíte se, jaký je smysl projektu, proč dáváme dohromady skupiny lidí v regionech, co a jak se budou účastníci učit a co to přinese jim a jejich okolí.
https://www.akada.cz/pruvodci/

Teambuilding pro sborovny, aneb proč je dobré pečovat o energii učitelů #spokojeneatvoriveskoly
Povídání s Pavlem Fialou o teambuildingu jako "osvěžovně"či "lázních" pro sborovny. V současné složité době TB může pomoct k energetizaci týmu i jednotlivců, bude působit jako osvěžující "wellness" pro učitele, aby mohli načerpat energii a odpočinout si. Poslouží jako motivace pro lepší kooperaci a komunikaci. Týmy spolu dlouho nespolupracovali, budeme se zabývat tím, jak si vzájemně důvěřovat, komunikovat a spolupracovat.

Zdeňkův pohled na konstelace #konstelace
Zdeněk vnímá konstelace jako tanec, ladnost, příběh, který nemusí mít konec. Chcete se dozvědět více, poslechněte si, jak to Zdeněk má.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

V čem může být 7 inteligencí užitečných pro kouče a jejich klienty a co to znamená osobnostně zralý kouč? #koucinkakademie #mojespokojenost
V podcastu se Zdeněk Štěpánek společně s Liborem Macákem zamýšlí nad tím, co to vlastně znamená, když je kouč osobnostně zralý z pohledu 7 inteligencí, co tato zralost přináší klientům a jak můžou koučové na své osobnosti v rámci 7 inteligencí vědomě pracovat.

Příběh 7 inteligencí aneb kde se vzaly a jak je lze rozvíjet? #mojespokojenost
Jaký je příběh vzniku konceptu 7 inteligencí? Jaký mají mezi sebou vztah a jak je lze rozvíjet? O tom všem v podcastu společně diskutují Zdeněk Štěpánek a Libor Macák.

7 inteligencí a jejich přínosy pro školy, firmy a jednotlivce očima Martina Holčíka #mojespokojenost #spokojeneatvoriveskoly
V podcastu Martina Holčíka a Libora Macáka se dozvíte co je 7 inteligencí, jaké mají přínosy ve školách a jak s nimi lze pracovat s dětmi. Současně se zamýšlí skrze vlastní manažerskou zkušenost nad využitím a přínosy 7 inteligencí ve firmách a individuálním rozvoji.

Je práce na sobě koníček nebo nutnost dnešní doby? #mojespokojenost
V tomto podcastu Eva Mohauptová a Jitka Kořínková diskutují o tom, jak rozvíjet své inteligence a jak využít koncept 7 inteligencí pro spokojený život. A protože jsou obě tvořivé a energické dámy, tak to vzaly po svém.

Proč jsme začali pracovat s konceptem 7 inteligencí a jak ho lze prakticky využít pro rozvoj ve firmách? #mojespokojenost #spokojeneavykonnefirmy
V podcastu se Eva Mohauptová věnuje tomu, jak využívá model 7 inteligencí ve firemním vzdělávání a rozvoji. Dozvíte se, jak se vzájemně doplňují a jak s nimi pracovat.

Kterou ze 7 inteligencí vědomě rozvíjíte ve školách? #mojespokojenost #spokojeneatvoriveskoly
V podcastu Jirky Šmejkala a Pavla Škramlíka se dozvíte, co přináší 7 inteligencí školám, jak vypadá učitel, který je kompetentní v rámci 7 inteligencí a jak může jednotlivé kompetence vědomě rozvíjet a být tak vzorem pro žáky i ostatní učitele.

7 inteligencí - Koho rozvíjet ve firmě a je změna možná? #mojespokojenost
Koho rozvíjet v době, která se zrychluje, klade obrovské požadavky na rychlé reakce lidí, je zmatená a nepředvídatelná?
Co je klíčem pro rozhodování šéfa o tom, koho bude rozvíjet a kdo se ve firmě rozvíjí jako první?
Je pravda, že se lidé nemůžou měnit? Jak poznáme změnu v týmu a jak lidi motivovat k rozvoji?
Nejenom o tom se dozvíte v podcastu Zdeňka Štěpánka.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na webináři projektu Moje spokojenost - 7 inteligencí

Jak se pozná dobrý kouč? #koucinkakademie
Jaké má vzdělání? Čím mě zaujal a proč? Co od něj očekávám? Zděnek Štěpánek shrnuje zásadní otázky, které klientovi pomohou při výběru kouče. Podíváme se také, co by v koučování mělo být a co naopak ne a jaký je rozdíl mezi koučinkem a terapií.

Vědět a nevědět #konstelace
Inspirace (ne jen) pro zájemce výcviku facilitátor konstelací.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Zjemňování nejen pro muže a nejen v managementu #spokojeneavykonnefirmy
Co přinese mužům dovednost otevřít se vlastní zranitelnosti? Jak na tom v tomto ohledu vlastně jsou? Co jim v tom může bránit? A je to užitečné i ve vedoucí pozici? Jak spolu souvisí jemnost a síla? Na toto téma si povídala Tereza Mocová se Zdeňkem Štěpánkem, mužem a průvodcem nejen mužů, nejen v řídicích pozicích.

Dobro a zlo z pohledu Ivany Wurstové #konstelace
Podobenství dobra a zla v každodenním životě a jak s tím zacházet. To, je to, co si můžete dnes poslechnout a zastavit se.
Zaujalo Vás toto téma? O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstel

Groupthink a konstruktivní opozice - nemoc a imunita agilních týmů #spokojeneavykonnefirmy
Co je to Groupthink a proč se může stát nemocí agilních týmů? Jaké důsledky má šíření této nemoci a co pomáhá k jejímu vyléčení? Jak může ovlivnit vstup kouče nebo nového člena týmu Groupthink? Jakou prevenci můžeme použít proti vzniku této nemoci? Co je příčinou Groupthinku? Konstruktivní opozice jako imunita vůči Groupthinku.
Na všechny tyto otázky Vám v dnešním podcastu odpoví Eva Mohauptová a Jana Homolová.

Zjemňování pro konsteláře a průvodce #konstelace
Co si lze představit pod procesem zjemňování? Setkáte se s důležitými vlivy a podporovateli v daném procesu. Uslyšíte povídání o sourozencích Rozumu a Citu, otevírání se světu, citu i vlastním zraněním. Dotknete se Cesty objevování a připravenosti objevovat.
Zaujalo Vás toto téma? O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Představení lektorky Ivany Wurstové #konstelace
Představení lektorky v rámci výcviku facilitace konstelářů. Dozvíte se více o Ivě Wurstové a jejím konstelačním světě.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Zamyšlení o dobru a zlu v současné situaci nejen pro konsteláře a průvodce #konstelace
Zdeňkův pohled na dobro a zlo. Jsou součástí našich životů, nelze je vymazat, vystrnadit. Co s tím?
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Je změna možná ? #mojespokojenost
Je možné uskutečnit změnu ve světě a ve společnosti? Je možné změnit sebe? Co je k tomu potřeba a jak se to dá naučit? Jak si uchovat víru, že změna má smysl? Ptá se Libor Macák, o své zkušenosti se změnou se dělí Zděněk Štěpánek.

Co může přinést interním koučům výcvik facilitátor konstelací #konstelace
V tomto podcastu se dozvíte, co přesně Vám přinese vhled systemické konstelace do své praxe. Jak díky systemické konstelaci pracovat zdravě se svou rolí interního kouče a svým bezpečím v systému firmy. Jak využít potenciál užitečnosti interního kouče a podporovat systémové změny ve firmě.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Hodinové povídání na téma koučink a cesta hrdiny #koucinkakademie
Chcete se seznámit s příběhem o Cestě hrdiny kouče? Poslechněte si hezké povídání koučů o koučích, o spojenectvích a vlastního přemýšlení o tom co vše na své cestě kouče potkáváme. Jak nás ovlivňuje, to, co máme v sobě, co si neseme. Povídání s Evou Mohauptovou o vnímání vlastní integrity kouče, práce se strachem, svým zdrojem, svou zralostí, nástrahami a výzvami na křižovatkách své cesty.

Interní koučové #koucinkakademie
Poslechnete si rozhovor na téma jaká je role interních koučů ve firmách. Dozvíte se o limitech, hranicích a potenciálu interního kouče.
O možnostech cest jak se stát lepším interním koučem. Mluvíme o tom, pro koho pracuje a na co se může ve firmě efektivně zaměřit.

Facilitace pro kouče a lektory #koucinkakademie
Je facilitátor vhodná profese pro kouče? Více na téma užitečnost facilitace pro kouče a lektory se dozvíte v podcastu se Zdeňkem Štěpánkem a Janou Homolovou.
Zaujalo vás toto téma ? Aktuálně již kurz probíhá, ale v případě zájmu můžete kontaktovat Kateřinu Schediwou (+420 773 562 888, e-mail: schediwa@akademiesro.cz

Jak podporujeme kouče na jejich cestě k profesionalitě #koucinkakademie
Pro koučování na profesionální úrovni jen výcviky nestačí. Je potřeba pravidelně pilovat své dovednosti a reflektovat to, kým jsem jako kouč.
V tomto podcastu ukazujeme, jakých možností podpory pro kouče můžete v AKADEMII využít. Moderuje Michal Holub a hostem je Zdeněk Štěpánek.

Restart týmu po náročném období např. v on-linu #spokojeneavykonnefirmy
Co týmy potřebují po dlouhé době společného bytí v on-line prostoru? Jak je možné týmy restartovat? Co takový restart týmu přináší?
Na všechny tyto otázky Vám v dnešním podcastu odpoví Eva Mohauptová a Jana Homolová.

Jak pracovat s knihou a jejím obsahem a přitom nezabloudit #konstelace
Kniha je inspirací, hrozbou, návodem, úskalím i úžasem v životě konsteláře/čtenáře. Dozvíte se, jak v obsahu knih, jako zdroji, nezabloudit, nepřešpekulovat se a zažít zážitek. Zdroje knih jsou miliony mikronitek vedoucích k inspirací či úhlu pohledu.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Facilitace jako užitečný nástroj pro firmy, které chtějí distribuovat moc a zodpovědnost do týmů #spokojeneavykonnefirmy
Facilitátor není „tlačič“ – umí strukturovat a směřovat diskuzi k dohodě. Jak to v praxi vypadá, když umí manažer facilitovat tak, že vytěží přítomné „mozky“ v místnosti? Jaké jsou přínosy pro firmy, které mají svého interního facilitátora? Kdo může být interní facilitátor? Víte, co patří do „výbavy“ facilitátora, aby uměl být v dané chvíli nejužitečnější pro tým, firmu? Tyto a jiná témata řešila Eva Mohauptová v podcastu na téma facilitace.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na kurzu : https://www.akademiefirmy.cz/vycvik-umeni-facilitace

Lektorský pingpong mezi Zdeňkem Štěpánkem a Ivanou Wurstovou #konstelace
Zábavný konstelační pinpong mezi lektory Zdeňkem a Ivou. Formou rychlých otázek se dozvíte více o lektorech, jejich postojích a pohledech ke konstelacím Dozvíte se, jak to mají a jak se na konstelace dívají, co pro ně znamenají a kudy výcvik směřuje.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na:
https://www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Učitel koučem očima Kláry a Jitky #spokojeneatvoriveskoly
Lektorky kurzu Učitel koučem Klára Vondřičková a Jitka Kořínková představují, co mohou účastníci zažít na kurzu, co si z něj odnesou a jak jej mohou využít ve své praxi.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na kurz Učitel koučem nebo si najděte jiný kurz na webu Spokojených a tvořivých škol.
https://www.akademieskoly.cz/ucitel-koucem

Spiritualita v konstelacích #konstelace
Na Spiritualitu v konstelacích lze nahlížet jako na možnost dívání se z venku, na nejvyšší systém prvků a vztahů mezi nimi a jedincem. Něco velkého žije v nás a jsme schopni to vnímat. Malé zrcadlo odráží to velké zrcadlo.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Představení průvodce výcvikem konstelací Barbory Zemanové #konstelace
Představení lektorky v rámci výcviku facilitace konsteleřů. Bára Vás provede konstelačními rituály a pohyby duše.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci.
https://www.akademiemojespokojenost.cz/barbora-zemanova

Představení průvodce výcvikem konstelací Jiřího Šmejkala #konstelace
Představení lektora výcviku facilitátorů konstelací. Dozvíte se do jakých rukou se vložíte a kdo vás bude provázet výcvikem.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci.

Rozhovor o kurzu Pedagog mentorem #spokojeneatvoriveskoly
Lektorky kurzu Pedagog mentorem, Klára Vondřičková a Jana Kazíková, představují, co mohou účastníci zažít na kurzu, co si z něj odnesou a jak jej mohou využít ve své praxi.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na kurz Pedagog mentorem nebo si najděte jiný kurz na webu Spokojených a tvořivých škol.

Emoční inteligence #mojespokojenost
Tento podcast je věnovaný emoční inteligenci (EI) – tomu co EI je a k čemu nám může být v životě užitečná. Tématem vás provede Simona Trávníčková a Jiří Šmejkal.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na online ochutnávku nebo webinář 7 inteligencí. Výcvik emoční inteligence je jeden z kurzů projektu AKADEMIE Libchavy - Moje spokojenost.

Týmové rituály #spokojeneavykonnefirmy
V dnešním podcastu se od Zdeňka Štěpánka dozvíte víc o týmových a firemních rituálech. Co do organizací přináší? V čem jsou prospěšný? A že někoho mohou doslova vyděsit. Rituály jsou spojené se spirálovou dynamikou, kterou Zdeněk také nakousne.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz/spiralova-dynamika.

Zdeněk Štěpánek jako transformační průvodce Výcviku facilitátorů konstelací #koucinkakademie #konstelace
Představení lektora v rámci výcviku facilitace konsteleřů. Dozvíte se do jakých rukou se vložíte a kdo vás bude provázet časem stráveným ve výcviku.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci.

Pružnost - co si v ní představit? #spokojeneavykonnefirmy
V tuto dobu rostou nároky na pružnost organizací, týmů a lidí. Doba přináší spoustu změn, podnětů a věcí, které se nedají naplánovat na pět let dopředu. Michal Holub se ptal Evy Mohauptové, jak je to s pružností nejen ve výrobních firmách.
Zaujalo vás toto téma? Víc o spokojených a výkonných firmách se dozvíte na webu: www.akademiefirmy.cz

Co všechno může být zadání? #spokojeneavykonnefirmy
Na všech manažerských pozicích se setkáme s práci se zadáním. Otázkou je, co všechno může být zadáním a jak s ním pracovat? Nechte se inspirovat zkušenosti a pohledy Zdeňka Štěpánka a trefnými otázkami Michala Holuba.
Zaujalo vás toto téma? Víc o spokojených a výkonných firmách se dozvíte na webu: www.akademiefirmy.cz

Firemní influenceři - jak je poznat? #spokojeneavykonne firmy #adaptacniinteligence
Víte, že ve firmě můžete mít neformální influencery? Právě tito lidé pro vás mohou být klíčový při jakýchkoliv změnách. Můžete je poznat a třeba je změny pozvat ke spolupráci na dlouho plánované změně. Sami se budete divit, jak pozitivně mohou přijetí změny ovlivnit. Michal Holub a Eva Mohauptová toto téma v toto podcastu rozebírají dál do detailů, přejeme vám příjemný poslech.
Zaujalo vás toto téma? Více k adaptační inteligenci najdete na webu www.akademiemojespokojenost.cz/adaptacni-inteligence.

Jak se podnikalo v 90.letech #spokojeneavykonnefirmy #30letpodnikanizdenkastepanka
Exkurze se Zdeňkem Štěpánkem do vhledu podnikání v 90.letech. Příběhy a jak to bylo..., když se neplatilo, co vše bylo možné.

Projekt vs. proces #spokojeneavykonnefirmy
Projekty a procesy mají ve firmách své místo. Jedno i druhé ovlivňuje komunikaci - může jí zamotat a nebo zefektivnit. Tématem pro podcast jsme se nechali inspirovat z kurzu Manažera koučem, ale také protože se často objevuje v zadání firem, s kterými pracujeme na rozvoji jejich zaměstnanců. Společně se Zdeňkem Štěpánkem a Michalem Holubem se můžete na toto téma podívat blíže.
00:21 častá zakázka firem
01:52 větší a menší v hierarchii firem
03:50 Je ve firmách hierarchie nutná?
06:31 šéf v pozici člena týmu
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz

Spiritualita v podnikání se projevuje v záměru a naslouchání #spokojeneavykonnefirmy #30letpodnikanizdenkastepanka
Spiritualita v podnikání se projevuje v naslouchání záměru něčeho co nás přesahuje. Naučit se zjemnění vnímání toku a energie souladu záměru podnikání je možné. Jedná o základní manažerskou dovednost. Uslyšíte jak je důležité se podnikatelsky vnímat.
Zaujalo vás toto téma? Víc o spokojených a výkonných firmách se dozvíte na webu: www.akademiefirmy.cz

Gerilové války v organizaci aneb probouzení krakena #spokojeneavykonnefirmy
Cílem dnešního podcastu není bojovat proti podobným nesvárům ve firmě. Spíš se podívat, co udělat, aby nevznikly, co nepřímo vede k jejich vyrobení a jak se tomu dá vyhnout. Evu Mohauptovou na toto téma vyzpovídal Michal Holub.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz. Nebo kontaktujte Kateřinu Schediwou (+420 773 562 888, e-mail: schediwa@akademiesro.cz) a sejděte se přímo s Evu Mohauptovou.

Jak vybrat lidi a jak je vybrat správně? #spokojeneavykonnefirmy
Co se řeší na týmové dílně ředitelů a majitelů firem? Přesně to, co majitelé potřebují. Jedna z otázek, která se řešila minulé setkání byla: Jak vybrat lidi a vybrat je správně? Zdeněk Štěpánek A Michal Holub vám k tomuto tématu nahráli krátký podcast.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz/online-tymova-dilna-reditelu.

Výcvik facilitátorů konstelací v AKADEMII #konstelace
Představení výcviku v AKADEMII. Proč vzniká, v čem bude jiný, originální. Jak v AKADEMII pracujeme a co můžete ve výcviku čekat. Ve výcviku se pracuje s tím, co se objeví. Účastníkům přinese hluboký vjem a objevování včetně dalšího rozvoje v systémech, ve kterých žijeme.
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci.

Jak využít vůdčí a koučovací dovednosti ve svém životě? #koucinkakademie
V dnešním podcastu se Michal Holub ptá Evy Mohauptové, jak využívá koučovací přístup v životě. Možná budete překvapení, že se dá koučovat středoškolská matematiky. Podcast vám také může přinést zajímavý tip v tom, jak reagovat na špatné známky v žákovské. A koho by napadlo, že koučovací otázky mohou fungovat i při komunikaci s řemeslníky.
00:18 Testujte na lidech!
03:06 Jak doma reagují na to, když používáte koučovací přístup?
04:33 Jak můžeme reagovat na čtyřku v žákovské?
07:15 Mohu koučovat řemeslníky?
08:33 Vnesení koučovací přístup do života.
Zaujalo vás toto téma? Více k výcviku koučů naleznete na webu Koucink akademie.

Podnikatelské nezdary jako součást podnikání #spokojeneavykonnefirmy #30letpodnikanizdenkastepanka
Podnikatelské nezdary a podnikatelská traumata patří do podnikání a rozvíjí. Co s tím a co by mohlo pomoci? Cestou je hledat řešení a jít dál. Mít odvahu, být houževnatý a nevzdat to. Držet se smyslu.
Zaujalo vás toto téma? Víc o spokojených a výkonných firmách se dozvíte na webu: www.akademiefirmy.cz

Co je systém z pohledu konstelací? #koucinkakademie
Jak nahlížíme na systém z pohledu konstelací? Systémy jsou větší, menší a některé můžeme ovládat. Lze systémy řídit ? Konstelační systémy jsou vztahy a my na ně nahlížíme ve spojitostech.
00:24 Co je to systém?
01:52 Dá se systém řídit?
03:08 my lidi máme tendenci řídit systémy okolo sebe
05:27 Jsou nějaké systémy, které jsou menší než člověk?
07:01 Jak být v souladu s vyššími systémy?
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci.

Vyjednávání jako hra o kvalitní dohodu. #spokojeneavykonnefirmy
Je překvapivě mnoho rolí v managementu, pro které je důležité vyjednávání jako dovednost. Určitě to platí pro obchodníky, manažery firem, ale i pro projektové vedoucí, specialisty a všechny zaměstnance. Znalost kroků vyjednávání, pozitivní přístup k procesu a zvládnuté techniky komunikace přinesou do života firem více kvalitních dohod, které respektují potřeby vyjednávajících stran. Na tyto a další témata se ptal Michal Holub lektora kurzu Vyjednávání Martina Holčíka.
01:24 S jakým přesahem Martin vidí vyjednávání?
02:03 vyjednávání jako hra
03:04 potřeba – jednání - dohoda
03:52 předsudky ve vyjednávání
05:26 Jak tyto předsudky překonat?
06:03 Má jednání strukturu?
08:08 proces vyjednávání
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na online kurz Vyjednávání: www.akademiefirmy.cz/vyjednavani-potreby-jednani-dohoda

Kdo může být kouč? #koucinkakademie
Přemýšlíte o tom, zda můžete být koučem? Prozradíme vám to, bez čeho se žádný kouč neobejde. Moderuje Michal Holub, hostem je Zdeněk Štěpánek.
Zaujalo vás toto téma? Více k výcviku koučů naleznete na webu Koucink akademie.

5 klíčů k úspěchu v podnikání #spokojeneavykonnefirmy
Zdeněk Štěpánek tento rok oslavil 30 let podnikání. Když těch 30 let rekapituloval, tak přišel na 5 klíčů k úspěchu. Jaké to jsou? Jak podle Zdeňka vypadá úspěch? V čem dělají chyby začínající podnikatelé? Moderuje Michal Holub, hostem je Zdeněk Štěpánek.
Víc také v článku: www.akademiesro.cz/single-post/pribeh-zdenka-stepanka
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz

Jak dát konstruktivně zpětnou vazbu? #spokojeneavykonnefirmy
Zpětná vazba je velmi široké téma, na které jsou různé názory. Pojďme se podívat na to z jakého úhlu pohledu vidíme zpětnou vazbu v AKADEMII. Jak jsme k tomuto úhlu pohledu došli a co doporučujeme vyzkoušet. Moderuje Michal Holub, hostem je Zdeněk Štěpánek.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz

Jak předat zodpovědnost? #spokojeneavykonnefirmy
Předávání zodpovědnosti a delegování je časté manažerské téma. V tomto díle si budeme povídat o tom, co to je zodpovědnost, jak se liší od poslušnosti a jak si vytvořit tým, který není jen poslušný, ale i zodpovědný. Moderuje Michal Holub, hostem je Zdeněk Štěpánek.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz

Jaký má přínos konstelační obor pro dnešní svět? #koucinkakademie
Slyšeli jste o systemických konstelacích? Michal Holub si se Zdeňkem Štěpánkem v tomto díle povídá o tom, v jaké konstelaci je dnešní svět, co to jsou systemické konstelace a jaký mají přínos pro dnešní svět.
00:30 změny kolem nás
02:20 Co je konstelační obor?
05:14 Kde konstelace využít?
08:50 Pro koho je výcvik konstelací?
10:15 Co mi přinese konstelace?
11:10 Proč Zdeněk v AKADEMII připravuje konstelační výcvik?
O připravovaném výcviku konstelací se můžete více dočíst na www.koucinkakademie.cz/vycvik-facilitatoru-konstelaci

Na co se spolehnout v době rychlých změn? #spokojeneavykonnefirmy
Už několik let se říká, že doba zrychluje. Nejenom to. Zrychluje i rychlost změn. Na co se v této době spolehnout? Moderuje Michal Holub a hostem je Zdeněk Štěpánek.
00:30 příběhy kouče
04:30 Výkon – radost – učení se
06:02 Co potřebuješ? Potřebuji klid!
07:27 přesměrování pozornosti dovnitř
12:02 Jak podpořit vděčnost? Cvičení od Zdeňka Štěpánka.
* Timothy Gallwey
* Gestalt terapie
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz

Střípek z Týmové dílny ředitelů: vize, hodnoty a motivace #spokojeneavykonnefirmy
V tomto díle vám přinášíme střípek z Online týmové dílny ředitelů. Zdeněk Štěpánek vás provede zážitkem, ve kterém se podíváte na vaši vizi a poté vysvětlí, jak můžete podporovat vizionářské přemýšlení u vašich zaměstnanců. Moderuje Michal Holub.
Zaujalo vás toto téma? Připojte se k nám na ochutnávce, webináři nebo kurzu: www.akademiefirmy.cz/online-tymova-dilna-reditelu