Skip to main content
Spotify for Podcasters
Leadership Podcast with Andrea Vadkerti

Leadership Podcast with Andrea Vadkerti

By Andrea Vadkerti

Inšpirujú nás skutkami. Preberajú automaticky zodpovednosť a sú odvážni. Učia sa zo svojich zlyhaní a budujú na svojich úspechoch. Veria si viac ako my ostatní: lídri a líderky. Exkurz do ich myslenia, hodnôt a srdcoviek vám prináša Leadership Podcast s Andreou Vadkerti.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Leadership podcast s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom

Leadership Podcast with Andrea VadkertiSep 11, 2020

00:00
51:37
Leadership podcast s hokejovou legendou Michalom Handzušom

Leadership podcast s hokejovou legendou Michalom Handzušom

Hokej mu bol súdený, jeho hviezdna kariéra pripomína cestu rozvážneho tichého bojovníka. Legendárny držiteľ Stanleyho pohára, majster sveta, Michal Handzuš hovorí v podcaste o tom ako si úspech vydrel aj ako spracoval svoje ego. Hral vždy hlavou a na ľade robil spoluhráčov lepšími. Nikdy nepovýšil hokej, ktorý mu priniesol svetskú slávu aj peniaze, nad vieru a rodinu. Vie kde je jeho miesto a vedie s pokorou. Dnes sa venuje mládeži, podporuje hokej a je učňom trénerského remesla. V zrelom veku "slúži" správnej veci v roli asistenta reprezentačného trénera. 

Apr 29, 202101:01:02
Leadership podcast s prezidentom Matador Group Štefanom Rosinom

Leadership podcast s prezidentom Matador Group Štefanom Rosinom

Inovatívny líder, ktorý sa pre víziu budúcnosti firmy vzoprel nielen osudu, ale aj vlastnému otcovi. Nálepky dedič sa zbavil rýchlo, postavil na nohy upadajúci gumárenský gigant a spravil z neho vlajkovú loď inovatívneho priemyslu. Ako mu pomohli modely správania sa z detstva, kto je jeho industriálny syn a prečo sa s majiteľmi slovenských firiem v klube 500 už neboja žiadneho vládnutia? Dozviete sa v Leadership podcaste s vynaliezavým topmanažérom, ktorý vsádza na intuíciu a mladých ľudí s nábojom! 

Mar 29, 202101:08:25
Leadership podcast s vynálezcom dizajnérom Štefanom Kleinom

Leadership podcast s vynálezcom dizajnérom Štefanom Kleinom

Nikdy nikto neporozumie produktu tak ako ten kto ho vytvoril. Štefan Klein lieta síce v aute v oblakoch, celý profesionálny život však zostal stáť pokorne pevne na zemi. Najradšej vo svojom ateliéri, kde vie veci bez byrokracie zjednodušovať a môže sa spoľahnúť na lojálnych profesionálov. Fascinuje ho talent, vsádza na tvorivosť a váži si slobodu aj profesionalitu. Odmieta manierizmus a od seba aj od druhých požaduje sebadisciplínu. Náš vynálezca lietajúceho auta par excellence!

Jan 29, 202101:03:26
Leadership podcast so CEO Atairu Radkou Dohnalovou

Leadership podcast so CEO Atairu Radkou Dohnalovou

Leadership začína vedením seba samého a vystúpením zo zóny komfortu. V tomto podcaste sa dozviete ako prerastá chuť vzdelávať sa do osobnej transformácie, vysvetlíme akým typom chýb by sme sa mali vyvarovať a ktorým sa poďakovať zato, že nás niečo naučili. O autentickom leadershipe vo VUCA svete pandémie kde sa nanovo v biznise rozdali karty hovoríme s majiteľkou konzultačnej firmy Atairu, Radkou Dohnalovou. 

Jan 11, 202101:00:27
Leadership podcast s neurogenetikom Tomášom Eichlerom

Leadership podcast s neurogenetikom Tomášom Eichlerom

V tomto podcaste odhalíme čo potrebuje mozog lídrov pre optimálne efektívne fungovanie. Keď mozgu ubližujeme, síce nás nebolí no príliš veľa mozgovej aktivity mu škodí.  Mozog sa v strese zvraští a spúšťa eskapádu biochemických reakcií, ktoré si telo ešte dlho pamätá. S Tomášom hovoríme aj o spánku, ktorý mozog považuje za svoj prirodzený stav a rozoberáme úvahu, že človek sa vlastne budí, aby prežil.Dec 14, 202058:51
Leadership podcast s humanitárnymi lídrami Magna - s Denisou Augustín a Martinom Bandžákom

Leadership podcast s humanitárnymi lídrami Magna - s Denisou Augustín a Martinom Bandžákom

Dvadsať rokov liečia, zachraňujú a organizujú humanitárnu zdravotnú pomoc v pekelných podmienkach svetových katastrôf. Na troch kontinentoch so stovkami spolupracovníkov pomáhajú pri epidémiách, vojnách, povodniach a zemetraseniach.  Pomôžu ročne dvestotisíc ľuďom, koordinujú projekty v miliónových sumách, ich meno má vo svete cveng.  Ich skúsenosť a vytrvalosť sú docenené najmä tam, kde pomoc smeruje. Lídri humanitárnej zdravotníckej pomoci made in SK. Chceli pomôcť aj domovine. Po skúsenostiach s cholerou, SARS a ebolou vo svete, ponúkli svoje know-how a zdravotnnícky materiál. Ponúknutá pomoc zostala bez odozvy politikov a konzílií.       

Nov 15, 202001:00:42
Leadership podcast s top-biznis konzultantom Petrom Škodným

Leadership podcast s top-biznis konzultantom Petrom Škodným

Líderstvo je osamelá jazda. Krajinu či firmu, by ste pri odchode mali odovzdať v lepšom stave ako ste ju nadobudli. Stewardship a Accountability sú dva hlavné piliere, na ktorých by mali stáť líderské kvality štátnika. Tých vraj máme na Slovensku žalostne málo a môže zato vykrivený hodnotový systém, politický marketing a zhoršujúca sa kvalita vzdelávania. V tomto podcaste s predsedom permanentného krízového štábu a špičkovým biznis konzultantom Petrom Škodným odznie veľa podnetných myšlienok, ktoré kultivujú tému vodcovstva. 

Oct 29, 202054:19
Leadership podcast s psychiatrom Petrom Hunčíkom

Leadership podcast s psychiatrom Petrom Hunčíkom

Verí, že lídri by mali byť pred nástupom do verejnej funkcie preverení nielen voličskou priazňou, ale aj ľuďmi, ktorí vedia posúdiť ich zdravé psyché. Demokracia je krehká mozaika a cestu narušeným jedincom na vrchol často dláždime my sami ak znižujeme svoje čakávania, nie sme dosť zvedaví a prestávame kriticky myslieť.  Tento podcast je o tom ako sa plodí hypertrofované ego politika a pri jeho počúvaní zistíte aj to ako mladú generáciu zabíja príliš veľa môžem a málo musím. 

Oct 15, 202055:06
Leadership podcast s Ivanou Molnárovou, CEO Profesia.sk

Leadership podcast s Ivanou Molnárovou, CEO Profesia.sk

CEO PROFESIA.sk hovorí o svojej osobnej transformácii a ako sa dá meniť pracovný trh na Slovensku. V tomto podcaste sa dozviete kedy človek skutočne rastie a prečo je dôležité počúvať hlas svojho srdca najmä vtedy keď udrie kríza. Kedysi tvrdá vyjednávačka, sebavedomá šéfka, ktorá neprejavovala svoje emócie sa zmenila na vnímavú slobodnú ženu dôverujúcu svojej intuícii.

Sep 22, 202001:00:04
Leadership podcast s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom

Leadership podcast s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom

Najmladší a najodvážnejší primátor hlavného mesta. Po 460 dňoch v úrade váži každé slovo, vedie ho pragmatizmus a zásadne neprikrášľuje realitu. Neznáša korupciu a našizmus. Za fundamenty úspechu považuje dobrý plán, presvedčivý výkon a nebáť sa. V podcaste hovorí o tom ako ho syn zachránil pred vyhoretím a prečo si jeho zásadovosť okolie často vysvetľuje ako aroganciu. 

Sep 11, 202051:37
Leadership podcast s extrémnym horolezcom Tomasom Greksákom

Leadership podcast s extrémnym horolezcom Tomasom Greksákom

Svety hololezectva a biznisu nesú v sebe mnoho paralel. Podľa hosťa Tomasa Greksáka, ktorý lezie od svojich šiestich rokov,  je to najmä nekonečná cesta, ktorá vás učí zdolávať samého seba.  Ako viete kedy ste na dne, prečo máme problém spoľahnúť sa na druhých, kedy sa každý z nás podvolí osudu ? Odpovede na tieto otázky sme hľadali v podcaste, ktorý je esenciou skúseností, ktoré môže horolezec zdolávajúci iba vlasnou silou extrémne balvany, ponúknuť manažérom a podnikateľom "lezúcim" za cieľmi. 

Aug 19, 202001:01:56
Leadsership podcast s basketbalovou trénerkou storočia Natáliou Hejkovou

Leadsership podcast s basketbalovou trénerkou storočia Natáliou Hejkovou

Medzinárodná basketbalová federácia ju vyhlásila za najúspešnejšiu trénerku modernej histórie. Kariérou stúpala k výšinám bez straty úsudku a s nehasnúcou vášňou pre basketbal. Verí, že sranda a dôvera musia byť, inak sa nedá tímovo vyhrávať. Na konte má 11 účastí vo Final Four, 8.miesto z majstrovstiev sveta, jednu neúčasť na svetovom finále lebo morálka nepustí a 23 titulov na ligovej scéne zo štyroch krajín. Miluje cestovanie, šport, svoje zverenkyne a správnych ľudí. Líderka s veľkým srdcom a pevným charakterom, basketbalová koučka storočia, Natália Hejková.  

Aug 09, 202001:01:15
Leadership podcast s top leadership konzultantom Petrom Fiskom

Leadership podcast s top leadership konzultantom Petrom Fiskom

V budúcnosti v biznise uspejú dobré nápady so silným príbehom. Postavíme ho po novom viac na vzťahoch so zákazníkom.  Prím bude hrať najímanie pracovnej sily s expertízou a nie zamestnávanie. Na postup už nebudete potrebovať MBA z prestížnych univerzít, znalosť sa na pracovnom trhu navždy preformátovala. Ponúkam Vám inšpirujúci rozhovor s medzinárodne uznávaným autorom marketingových kníh o brandingu a biznis konzultantom PETROM FISKOM, ktorý pomáha budovať svetové značky v komplexnom svete.

Peter is a global thought leader on strategy and leadership, innovation and marketing. He is a bestselling author, keynote speaker, and expert consultant. He leads GeniusWorks, a specialist consulting firm based in London, and is Professor of Strategy, Innovation and Marketing at IE Business School based in Madrid. He features in the prestigious "Thinkers 50 Guru Radar" as one of the best new business thinkers. Peter's bestselling books include Gamechangers, Creative Genius, People Planet Profit, The Complete CEO and more.

Jul 28, 202015:09
Leadership podcast s guru zákazníckeho zážitku Scottom McKainom

Leadership podcast s guru zákazníckeho zážitku Scottom McKainom

Scott McKain sa objaví v podcaste dva razy. Prvé interview poradí ako sa zadefinovať  na trhu a pred zákazníkom a aký  podiel má mať líder či produkt na identite biznisu. Uznávaný autor kníh, spotrebiteľský guru a člen Speakers hall of fame káže o zákazníckom uvažovaní 30 rokov. V tomto podcaste odhalí čo stojí za unikátnosťou značiek a začo má byť každý líder vrátane prezidenta , vďačný. 

Jul 16, 202028:20
Leadership podcast s kapitánskou hokejovou legendou Markom Messierom

Leadership podcast s kapitánskou hokejovou legendou Markom Messierom

Hokej sa veľmi podobá biznisu, oba svety sú na misii za víťazstvom. Oba svety sú tvrdé a nekompromisné, slabší vypadávajú z hry. Odolnosť a zlyhania naučili legendárneho hokejistu  MARKA MESSIERA pozerať sa do seba a dôverovať si. Verí, že vodcovstvo docielite iba odvahou a každodenným snažením.

Jul 06, 202027:23
Leadership podcast s inštruktorom vojenských elít Milošom Smejkalom

Leadership podcast s inštruktorom vojenských elít Milošom Smejkalom

35 rokov bol hlavným inštruktorom našich špeciálnych jednotiek. 50 rokov sa venuje bojovým umeniam a má 10.dan majstra Krav maga. Do najťažších bojových situácií vyberal a školil jedincov, ktorí majú dispozície zvládať enormný stres a život ohrozujúce nebezpečenstvo. O sile mysle a tela, ale aj o tom kto má nato sa stať lídrom som sa rozprávala s bečnostným expertom plukovníkom Dr. Milošom Smejkalom.

Jun 24, 202048:08
Leadership Podcast s reformátormi- Ivan Mikloš a Martin Kohút o vodcovstve

Leadership Podcast s reformátormi- Ivan Mikloš a Martin Kohút o vodcovstve

Vitajte pri prvom vydaní Leadership Podcastu s Andreou Vadkerti. Našimi hosťami budú dvaja úspešní reformátori a manažéri - Ivan Mikloš a Martin Kohút. Týchto dvoch mužov spája to, že obaja horia vnútorným presvedčením a naozaj ovládajú abecedu vodcovstva. 

May 29, 202001:01:57