Skip to main content
Spotify for Podcasters
Przekonajmy się

Przekonajmy się

By Andrzej Tucholski

Cześć, nazywam się Andrzej Tucholski. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą. Robię sporo rzeczy. Jedną z nich jest podcast “Przekonajmy się” poświęcony wysokosprawczości, odwadze emocjonalnej i sile psychicznej. W środku znajdziesz dużo rozkmin o nadziei i szukaniu sensu w tym zwichrowanym świecie, który nas otacza. Więcej info: andrzejtucholski.pl
Available on
Spotify Logo
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
RadioPublic Logo
Currently playing episode

Dlatego sypie Ci się życie: wyczerpanie zasobów samoregulacyjnych

Przekonajmy sięMar 15, 2023

00:00
27:15
Dlatego sypie Ci się życie: wyczerpanie zasobów samoregulacyjnych

Dlatego sypie Ci się życie: wyczerpanie zasobów samoregulacyjnych

Ten podcast zawiera autopromocję - reklamuję w nim mój nowy e-book. Nazywa się "Jak sobie zaufać (i nie bać się życia)". Znajdziesz go tutaj: https://sklep.andrzejtucholski.pl/produkt/jsz/ Czy wyczerpanie ego można naprawić samoregulacją emocjonalną? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Zdarza mi się też pisać książki i seriale. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Mar 15, 202327:15
Otyłość NIE JEST kwestią silnej woli - bracia Rodzeń o zdrowym życiu i uciekaniu przed samym sobą

Otyłość NIE JEST kwestią silnej woli - bracia Rodzeń o zdrowym życiu i uciekaniu przed samym sobą

Wszystko od braci Rodzeń znajdziecie tutaj: https://braciarodzen.pl/ Czy we współczesnym świecie da się w ogóle zdrowo żyć? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera promocję: #promocja #reklama )
Mar 08, 202301:01:50
Stoicyzm to odwrotność mediów społecznościowych - dr Piotr Stankiewicz o stoicyzmie, wartościach i uciekaniu od odpowiedzialności

Stoicyzm to odwrotność mediów społecznościowych - dr Piotr Stankiewicz o stoicyzmie, wartościach i uciekaniu od odpowiedzialności

Dr Piotra Stankiewicza i jego książki znajdziecie tutaj: https://piotrstankiewicz.pl/ Czy da się żyć w zgodzie z sobą, ale też spokojnie - nawet pomimo trudnej sytuacji na świecie? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera promocję: #promocja #reklama )
Mar 01, 202355:16
Najprawdopodobniej potężnie krzywdzisz swoje wewnętrzne dziecko

Najprawdopodobniej potężnie krzywdzisz swoje wewnętrzne dziecko

Czy dzięki Susan Anderson i jej teorii Zewnętrznego Dziecka cokolwiek zdziałamy, by przeciwdziałać makabrze?  Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Feb 22, 202327:57
Skąd się bierze podział na "my" i "oni"? - psycholog Robert Cialdini o wpływie społecznym, manipulacji i chodzeniu na kawę

Skąd się bierze podział na "my" i "oni"? - psycholog Robert Cialdini o wpływie społecznym, manipulacji i chodzeniu na kawę

Nowa książka profesora Cialdiniego: https://www.gwp.pl/wywieranie-wplywu-na-ludzi-teoria-i-praktyka.html Czy w ogóle jesteśmy w stanie się wszyscy dogadać? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera promocję: #promocja #reklama )
Feb 15, 202348:46
JAK MA NA IMIĘ BIBI? 🧐🧐🧐 Q&A na temat serialu "ej, nagrałem ci się"

JAK MA NA IMIĘ BIBI? 🧐🧐🧐 Q&A na temat serialu "ej, nagrałem ci się"

Serial audio "ej, nagrałem ci się" czeka tutaj: https://andrzejtucholski.pl/encs/ To historia o uczuciach, odnajdywaniu się w życiu, a także nawigowaniu przez społeczne oczekiwania. Opowiadam ją wiadomościami głosowymi. --- Czy postacie wzorowane są NA MNIE? :D Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera autopromocję: #autopromocja #reklama )
Dec 14, 202215:22
Ten, po którym przestajesz uciekać

Ten, po którym przestajesz uciekać

Myśli do pomyślenia znajdziesz tutaj: https://www.myslidopomyslenia.pl/ Są rocznym wsparciem emocjonalnym w postaci 52 nagrań do wielokrotnego słuchania. Czujesz frustrację np. z powodu niespodziewanego problemu? Odpal  pasującą „myśl do pomyślenia” i po 10 minutach poczuj, że jesteś w  lepszym miejscu i możesz spokojnie zastanowić się, co dalej. --- Czy można coś zmienić JESZCZE DZIŚ? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera autopromocję: #autopromocja #reklama )
Dec 02, 202228:28
Udane życie jest brudne (czyli moja mała, miejska medytacja)

Udane życie jest brudne (czyli moja mała, miejska medytacja)

Myśli do pomyślenia znajdziesz tutaj: https://www.myslidopomyslenia.pl/ Są rocznym wsparciem emocjonalnym w postaci 52 nagrań do wielokrotnego słuchania. Czujesz frustrację np. z powodu niespodziewanego problemu? Odpal  pasującą „myśl do pomyślenia” i po 10 minutach poczuj, że jesteś w  lepszym miejscu i możesz spokojnie zastanowić się, co dalej. --- Czy da się o siebie zadbać w biegu? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera autopromocję: #autopromocja #reklama )
Nov 30, 202216:11
Co roku wypieprzam większość tego, co robię, do kosza (czyli moja prywatna północ)

Co roku wypieprzam większość tego, co robię, do kosza (czyli moja prywatna północ)

Myśli do pomyślenia znajdziesz tutaj: https://www.myslidopomyslenia.pl/ Są rocznym wsparciem emocjonalnym w postaci 52 nagrań do wielokrotnego słuchania. Czujesz frustrację np. z powodu niespodziewanego problemu? Odpal  pasującą „myśl do pomyślenia” i po 10 minutach poczuj, że jesteś w  lepszym miejscu i możesz spokojnie zastanowić się, co dalej. --- Okej, ocenianie swojego życia jest straszne. Ale chyba jest coś straszniejszego - a przynajmniej tak mi się wydaje. Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera autopromocję: #autopromocja #reklama )
Nov 27, 202219:38
Chaos w głowie - co z nim zrobić? (ta mniej popularna odpowiedź)

Chaos w głowie - co z nim zrobić? (ta mniej popularna odpowiedź)

Myśli do pomyślenia znajdziesz tutaj: https://www.myslidopomyslenia.pl/ "myśli do pomyślenia" to 52 nagrania pokazujące na żywym, gotowym  przykładzie, w jaki sposób podejść do jakiegoś zmartwienia, wyhamować  spiralę, nazwać własne emocje, a potem łagodnie i z akceptacją przejść  dalej. Czujesz frustrację np. z powodu niespodziewanego problemu? Odpal  pasującą „myśl do pomyślenia” i po 10 minutach poczuj, że jesteś w  lepszym miejscu i możesz spokojnie zastanowić się, co dalej. Czy chaos w głowie to zawsze coś złego? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera autopromocję: #autopromocja #reklama )
Nov 23, 202224:16
Pewnego dnia zapomnisz się wystraszyć

Pewnego dnia zapomnisz się wystraszyć

Myśli do pomyślenia znajdziesz tutaj: https://www.myslidopomyslenia.pl/ "myśli do pomyślenia" to 52 nagrania pokazujące na żywym, gotowym  przykładzie, w jaki sposób podejść do jakiegoś zmartwienia, wyhamować  spiralę, nazwać własne emocje, a potem łagodnie i z akceptacją przejść  dalej. Czujesz frustrację np. z powodu niespodziewanego problemu? Odpal  pasującą „myśl do pomyślenia” i po 10 minutach poczuj, że jesteś w  lepszym miejscu i możesz spokojnie zastanowić się, co dalej. A odcinek jest o tym, czy naprawdę trzeba być silnym?  Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera autopromocję: #autopromocja #reklama )
Nov 20, 202232:13
Jak akceptować nieuchronne? - psycholog sportu Mateusz Brela o 5 krokach od załamania do mistrzostw świata (PS079)

Jak akceptować nieuchronne? - psycholog sportu Mateusz Brela o 5 krokach od załamania do mistrzostw świata (PS079)

Jak wygląda pięć kroków prowadzących od strasznie złej wiadomości do sukcesu na mistrzostwach świata? Co daje trening mentalny i w jaki sposób doprowadzić do największych, najgłębszych zmian, jakie tylko można w sobie przerobić? Przekonajmy się. Dzisiejszym gościem jest psycholog sportu Mateusz Brela. Wszystko na jego temat można znaleźć tutaj: https://mateuszbrela.pl/ Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Nagrywam też opowiadany wiadomościami głosowymi serial audio "ej, nagrałem ci się". Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera bezpłatną promocję, ale jednak promocję usług psychologicznych Mateusza #promocja #reklama )
Nov 16, 202201:17:53
"Po prostu zobaczę jak będzie" - Justyna Świetlicka o dojrzewaniu, dyskomforcie i zdrowym odżywianiu (PS078)

"Po prostu zobaczę jak będzie" - Justyna Świetlicka o dojrzewaniu, dyskomforcie i zdrowym odżywianiu (PS078)

Czy w życiu da się wiedzieć, co się robi? I jak radzić sobie z dyskomfortem emocjonalnym? I jak przeżywać bóle dojrzewania emocjonalnego? I jak to się ma do chudnięcia? Przekonajmy się. Dzisiejszą gościnią jest Justyna Świetlicka, znana też jako Owsiana. Wszystko na jej temat znajdziesz tutaj: https://owsiana.pl/kompleksowy-kurs-odchudzania Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera bezpłatną promocję, ale jednak promocję kursu Justyny: #promocja #reklama )
Nov 02, 202201:30:10
... ale jak to tak po prostu być sobą? 🤔 o zagadywaniu do ludzi i nie byciu dupkiem (PS077)

... ale jak to tak po prostu być sobą? 🤔 o zagadywaniu do ludzi i nie byciu dupkiem (PS077)

Czy "bycie sobą" i "pokorne pełnienie potrzebnych ról społecznych" to przeciwieństwa? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) (Odcinek zawiera autopromocję: #autopromocja #reklama )
Oct 19, 202227:26
Pracuję ze sztuczną inteligencją i poznałem jedną z wizji przyszłości (PS076)

Pracuję ze sztuczną inteligencją i poznałem jedną z wizji przyszłości (PS076)

Odcinek podcastu zawiera lokowanie produktu. Powstał we współpracy z wydawnictwem Media Rodzina. Jest to komercyjne działanie reklamowe. Promowana książka: https://www.mediarodzina.pl/produkt/sztuczna-inteligencja-2041/ (z kodem ANDRZEJ dostaniecie 30% rabatu!) W jaki sposób można pięknie i twórczo wykorzystać AI choćby dzisiaj? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Oct 05, 202225:35
Czy ja mam coś do zaoferowania światu? (PS075)

Czy ja mam coś do zaoferowania światu? (PS075)

Czy mamy coś do zaoferowania światu? Jeśli nie - to jak z tym żyć? A jeśli tak - to co z tym zrobić? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Sep 28, 202224:32
JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH KSIĄŻEK O ODPOWIEDZIALNOŚCI 😌 (PS074)

JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH KSIĄŻEK O ODPOWIEDZIALNOŚCI 😌 (PS074)

Odcinek powstał we współpracy z aplikacją BookBeat. Z kodem ANDRZEJ miesiąc próbny za darmo: https://www.bookbeat.pl/andrzejtucholski?utm_source=spotify&utm_medium=podcast&utm_campaign=andrzej+tucholski+30+days&utm_content=epi+description Czy da się napisać legendarną książkę tylko z okazji tego, że akurat nie przyszło lato? :D Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Sep 21, 202219:18
Premiera mojego nowego serialu audio (PS073)

Premiera mojego nowego serialu audio (PS073)

MÓJ NOWY FABULARNY SERIAL AUDIO W ODCINKACH - "ej, nagrałem Ci się" - już dziś premiera! Zostaw suba, by automatycznie dostać pierwszy odcinek, gdy tylko wleci do netu.  Spotify: https://open.spotify.com/show/5mh7qHo5s3fod7XdZmeMQZ  iTunes: https://podcasts.apple.com/us/podcast/ej-nagrałem-ci-się/id1637443092 A o czym jest? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Sep 07, 202209:23
W jaki sposób firmy mogą zyskać na neuroróżnorodności? (PS072)

W jaki sposób firmy mogą zyskać na neuroróżnorodności? (PS072)

Co to jest neuroróżnorodność i dlaczego interesują się nią firmy? Jak lepiej współpracować z neuroróżnorodnymi pracownikami, gdy dołączają do "teamów" w firmach i w jaki sposób przygotowywać dotychczasową ekipę, by też wiedziała co się dzieje? Przekonajmy się. Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego  podcastu prowadzę też koślawy komiks na Instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Nagrywam też serial audio.  Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ Odcinek powstał we współpracy z Procter & Gamble.
Sep 01, 202235:16
Czy jeśli nie byłem na Męskim Graniu / Open’erze / Orange’u to jestem marnym kleszczem? (PS071)

Czy jeśli nie byłem na Męskim Graniu / Open’erze / Orange’u to jestem marnym kleszczem? (PS071)

MÓJ NOWY FABULARNY SERIAL AUDIO W ODCINKACH - "ej, nagrałem Ci się" - już wkrótce premiera! Zostaw suba, by automatycznie dostać pierwszy odcinek, gdy tylko wleci do netu. Spotify: https://open.spotify.com/show/5mh7qHo5s3fod7XdZmeMQZ iTunes: https://podcasts.apple.com/us/podcast/ej-nagrałem-ci-się/id1637443092 Kiedy warto ulegać presji społecznej? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 29, 202221:12
Skoro robimy fajne rzeczy to czemu jest meh? - Nieważne co, ważne z kim (PS070)

Skoro robimy fajne rzeczy to czemu jest meh? - Nieważne co, ważne z kim (PS070)

MÓJ NOWY FABULARNY SERIAL AUDIO W ODCINKACH - "ej, nagrałem Ci się" - już wkrótce premiera! Zostaw suba, by automatycznie dostać pierwszy odcinek, gdy tylko wleci do netu. Spotify: https://open.spotify.com/show/5mh7qHo5s3fod7XdZmeMQZ iTunes: https://podcasts.apple.com/us/podcast/ej-nagrałem-ci-się/id1637443092 Z kim warto grać w gry planszowe? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 24, 202219:54
Dlaczego tak bardzo mi zależy na tym, żeby MLH udostępniło moje memy? (PS069)

Dlaczego tak bardzo mi zależy na tym, żeby MLH udostępniło moje memy? (PS069)

MÓJ NOWY FABULARNY SERIAL AUDIO W ODCINKACH - "ej, nagrałem Ci się" - już wkrótce premiera! Zostaw suba, by automatycznie dostać pierwszy odcinek, gdy tylko wleci do netu. Spotify: https://open.spotify.com/show/5mh7qHo5s3fod7XdZmeMQZ iTunes: https://podcasts.apple.com/us/podcast/ej-nagrałem-ci-się/id1637443092 Czy warto być kimś, przed kim nie trzeba chować kolekcji przytulanek? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 22, 202222:17
No dobra, napiszę pierwszy - o przejmowaniu inicjatywy w relacjach i życiu (PS068)

No dobra, napiszę pierwszy - o przejmowaniu inicjatywy w relacjach i życiu (PS068)

Gdzie są limity uciekania od odpowiedzialności w inicjatywie? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 17, 202230:55
Dbanie o WSPÓLNE DOBRO to szczyt wysokosprawczości (PS067)

Dbanie o WSPÓLNE DOBRO to szczyt wysokosprawczości (PS067)

Koniecznie zajrzyj tutaj: http://naszklimat.gov.pl Dlaczego dbanie o klimat to ucieleśnienie filozofii "półtora człowieka"? Co mogę robić, by wysokosprawczo dbać o lepszy stan planety? W jaki sposób gadać z nieprzekonanymi? I co robić, gdy Wam wieje przez okna pierwszej wynajmowanej kawalerki? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu!  Nagrałem ten odcinek w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska w ramach kampanii Nasz Klimat (tutaj koniecznie idźcie czytać o niej więcej: naszklimat.gov.pl) i liczę, że będzie miał dla Was dużo wartości. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.) #reklama
Aug 10, 202231:12
Jak przestać scrollować pikantne memuszki i się ogarnąć (PS066)

Jak przestać scrollować pikantne memuszki i się ogarnąć (PS066)

DZIŚ PREMIERA MOJEGO NOWEGO E-BOOKA: https://sklep.andrzejtucholski.pl/ Czy wolność polega na uciekaniu od odpowiedzialności? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 08, 202226:20
Literackie CUDEŃKO, którego tak wielu nie docenia 🚀 (PS065)

Literackie CUDEŃKO, którego tak wielu nie docenia 🚀 (PS065)

Podcast powstał we współpracy z BOOKBEAT. POBIERZ APPKĘ STĄD: https://www.bookbeat.pl/andrzejtucholski?utm_source=spotify&utm_medium=podcast&utm_campaign=andrzej+tucholski+30+days&utm_content=epi+description - i pamiętaj, że z kodem ANDRZEJ masz miesiąc za darmo! A przy okazji - wiesz jaki jest jeden z moich ulubionych pisarzy? Przekonajmy się :D Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 03, 202227:04
Jaki jest Twój plan - być smutnym za osiem lat? (PS064)

Jaki jest Twój plan - być smutnym za osiem lat? (PS064)

Co zrobić ze strachem przed podejmowaniem decyzji? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu prowadzę też koślawy komiks na instagramie i popularny newsletter, który raz głaszcze, a raz szturcha. Wszystkie linki znajdziesz tutaj: https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 01, 202222:33
I TAK NIE UCIEKNIESZ - o sztuce samostanowienia (PS063)

I TAK NIE UCIEKNIESZ - o sztuce samostanowienia (PS063)

Czy nie uciekasz przypadkiem z jednej szufladki w inną, równie ograniczającą?  Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Wszystkie linki znajdziesz tutaj: http://https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jun 22, 202223:41
Pewnego dnia (PS062)

Pewnego dnia (PS062)

Odcinek nagrałem na bazie własnego tekstu sprzed lat: https://andrzejtucholski.pl/2019/pewnego-dnia/ Pewnego dnia pewnie Ci się uda. A kiedy to dokładnie będzie? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Wszystkie linki znajdziesz tutaj: http://https://andrzejtucholski.pl/ (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jun 08, 202212:57
ODPOCZNIJ OD SIEBIE - sztuka fantastycznej beztroski (PS061)

ODPOCZNIJ OD SIEBIE - sztuka fantastycznej beztroski (PS061)

ODCINEK POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z APPKĄ BOOKBEAT - z kodem "ANDRZEJ" macie 30 dni darmowego okresu próbnego :D Link: https://www.bookbeat.pl/andrzejtucholski?utm_source=spotify&utm_medium=podcast&utm_campaign=andrzej+tucholski+30+days&utm_content=epi+description Czy każdy odpoczynek jest sobie równy? Czy niektóre "działają" lepiej? I dlaczego opowiadam o tym na przykładzie naprawdę wciągających "Wojen Makowych" Rebecci Kuang? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
May 25, 202220:27
Jak zachować serce poznając tysiące ludzi - o intencjonalnym życiu opowiada Marcin Łukasik (PS060)

Jak zachować serce poznając tysiące ludzi - o intencjonalnym życiu opowiada Marcin Łukasik (PS060)

Marcin Łukasik to dziennikarz, założyciel Studia Plac i prowadzący podcast Tak słucham. To też serdeczny kolega, z którym znamy się... jeju, jakoś z dekadę? I rozmawiamy o poznawaniu ludzi, rozmawianiu z nimi, intencjonalnym szukaniu chwil, zmaganiach współczesności i... podcastach? I o czym jeszcze? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
May 18, 202251:52
Skoro tak dużo wiemy... to czemu w kółko podejmujemy złe decyzje? (PS059)

Skoro tak dużo wiemy... to czemu w kółko podejmujemy złe decyzje? (PS059)

Ten odcinek promuje książkę "Szum, czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach" autorstwa Daniela Kahnemana, Oliviera Sibonyego, oraz Cassa R. Sunsteina. Powstał we współpracy z wydawnictwem Media Rodzina. Książkę można kupić tutaj.  Dlaczego niby wszystko gra, niby wszystko wiemy, niby mamy super systemy i korzystamy z ekstra informacji... a potem się mylimy? I to nie tylko my, ale też mylą się wielkie firmy i sądownictwo? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
May 11, 202224:23
Czy przypadkiem już nie pora na nowy sezon TWOJEGO WŁASNEGO SERIALU? (PS058)

Czy przypadkiem już nie pora na nowy sezon TWOJEGO WŁASNEGO SERIALU? (PS058)

"I CO Z TYM ZROBISZ?" - premiera mojej książki o wysokosprawczości już 25 kwietnia! Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej! Czy przypadkiem już nie pora na nowy sezon Twojego własnego serialu? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Apr 20, 202222:27
KIEDY SOBIE ODPUŚCIĆ? - i inne pytania o wysokosprawczość (#057)

KIEDY SOBIE ODPUŚCIĆ? - i inne pytania o wysokosprawczość (#057)

"I CO Z TYM ZROBISZ?" - premiera mojej książki o wysokosprawczości już 25 kwietnia! Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej! Czym jest wysokosprawczość? Jak się ma do sprawczości, a jak do skuteczności, a jak do produktywności? Jak się ma do Nietzschego, a jak do Frankla, a jak do Dąbrowskiego, a jak do Marka Aureliusza? Czy pozwala na odpoczynek? Jak dzięki niej wrócić do wyższej dyscypliny? No i kiedy sobie tak totalnie odpuścić? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Apr 13, 202236:38
Pięć powodów, dla których dobry lunch to podstawa udanej pracy (#056)

Pięć powodów, dla których dobry lunch to podstawa udanej pracy (#056)

Odcinek realizowany w parterstwie ze SmartLunch, czyli aplikacją do  zamawiania ciepłych i zbilansowanych posiłków dofinansowywanych przez  pracodawców. Koniecznie zobaczcie, jak to działa: https://bit.ly/3ofc9Dl  Czy codzienne dbanie o siebie (ale wiecie, takie UWAŻNE dbanie, a nie  byle jak), przynosi wymierne efekty, czy to wyłącznie "miła" rzecz do  zadbania, gdy akurat ma się więcej czasu i nie dzieje się nic  konkretnego? Jakie są plusy takich drobnych głasków, które można dać  samemu sobie? No i najważniejsze: czy można je opowiedzieć na  przykładzie JEDZONKA? :D Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Apr 06, 202223:49
Empatia - jak świadomie & skutecznie współodczuwać w obliczu wojny? (#055)

Empatia - jak świadomie & skutecznie współodczuwać w obliczu wojny? (#055)

Czy można empatyzować za bardzo? Czy można empatyzować za mało? Co to znaczy: "skuteczna empatia" i dlaczego będzie w nadchodzących latach ważniejsza niż kiedykolwiek? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Mar 16, 202231:29
Cyfrowa mowa ciała - co zrobić, by inni nas lepiej rozumieli? (#054)

Cyfrowa mowa ciała - co zrobić, by inni nas lepiej rozumieli? (#054)

Ciężko jest komunikować się pisząc. Nie widzimy mimiki, nie słyszymy głosu, mogą nam umknąć intencje. Jak poradzić sobie w tym trudnym świecie? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Odcinek powstał w ramach współpracy z wydawnictwem Znak. Promujemy razem książkę: "Cyfrowa mowa ciała" - Erica Dhawan. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Feb 16, 202226:00
EMOCJONALNY TRYB AWARYJNY - co robić, gdy w sercu i głowie palą się nam wszystkie czerwone "kontrolki"? (#053)

EMOCJONALNY TRYB AWARYJNY - co robić, gdy w sercu i głowie palą się nam wszystkie czerwone "kontrolki"? (#053)

Co robić, gdy życie zrobi się trochę za trudne i wskoczysz w EMOCJONALNY TRYB AWARYJNY? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Jeśli postanowisz wesprzeć ten podcast na patronite to będę super wdzięczny, dzięki! (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Feb 09, 202214:30
Jak nie pomylić dbania o siebie z właskiwaniem się w infantylny, egoistyczny narcyzm (#052)

Jak nie pomylić dbania o siebie z właskiwaniem się w infantylny, egoistyczny narcyzm (#052)

Dbanie o siebie jest SUPER WAŻNE - ale w jaki sposób uniknąć dosyć wrednej pułapki "wgłaskania się" w infantylny, egoistyczny narcyzm? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Jeśli postanowisz wesprzeć ten podcast na patronite to będę super wdzięczny, dzięki! (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Feb 02, 202231:56
Najważniejsza porada biznesowa, jaką usłyszysz w 2022 roku (#051)

Najważniejsza porada biznesowa, jaką usłyszysz w 2022 roku (#051)

Odcinek przygotowany razem z UPC - polecam rzucić okiem na ich super ofertę! W jaki sposób podchodzić do biznesu, by poradzić sobie z nim lepiej? Jaka jest JEDNA rada, którą najchętniej dałbym sam sobie 10 lat temu i wierzę, że dzięki niej oszczędziłbym OGROM czasu i nerwów? I czy jest to podejście, które może pomóc na przyszłość Tobie? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jan 19, 202223:52
Dla kogoś jesteś w sam raz - nigdy się nie zgadzaj na mniej niż potrzebujesz (#050)

Dla kogoś jesteś w sam raz - nigdy się nie zgadzaj na mniej niż potrzebujesz (#050)

Czy warto kiedykolwiek zgadzać się na mniej, niż sami potrzebujemy? Po co? Z czym się wiąże zakwestionowanie takiego podejścia? Czego należy od  siebie wymagać? No i: czy warto? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Jeśli postanowisz wesprzeć ten podcast na patronite to będę super wdzięczny, dzięki! (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jan 05, 202234:13
Sztuka wzruszania ramionami (#049)

Sztuka wzruszania ramionami (#049)

W jaki sposób rozwiązywać nierozwiązywalne dylematy i dobrze się czuć we własnym życiu? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco  zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Jeśli postanowisz wesprzeć ten podcast na patronite to będę super wdzięczny, dzięki! (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Dec 29, 202137:42
24 pomysły na produkt online, który stworzysz w 24 godziny (#048)

24 pomysły na produkt online, który stworzysz w 24 godziny (#048)

Zachęcam do zapisania się na Influencer Boot Camp. Czy w dobę da się stworzyć fajny, etyczny produkt online? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco  zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Jeśli postanowisz wesprzeć ten podcast na patronite to będę super wdzięczny, dzięki! (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Nov 24, 202122:21
Sześć tygodni do końca roku to idealny czas, by nauczyć się nowej kompetencji (#047)

Sześć tygodni do końca roku to idealny czas, by nauczyć się nowej kompetencji (#047)

Zachęcam do zapisania się na Influencer Boot Camp. Czy do końca roku zdążymy jeszcze wyrobić w sobie jedną nową  kompetencję? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco  zapraszam do odsłuchu! Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Jeśli postanowisz wesprzeć ten podcast na patronite to będę super wdzięczny, dzięki! (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Nov 10, 202122:14
Jak myśleć o życiu, by miało trochę więcej sensu 🙆🏻‍♂️ (#046)

Jak myśleć o życiu, by miało trochę więcej sensu 🙆🏻‍♂️ (#046)

Polecam mój nowy e-book! Możesz go kupić przez messengera, lub normalnie, w sklepie. Czy da się zbalansować życie pomiędzy nieznośną ciężkością bytu, a zupełną apatią płynącą z braku sensu? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Jeśli postanowisz wesprzeć ten podcast na patronite to będę super wdzięczny, dzięki! (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Oct 27, 202126:11
JEST TYLKO JEDEN ŚWIAT - o granicy między fantazjowaniem a kłamstwem (#045)

JEST TYLKO JEDEN ŚWIAT - o granicy między fantazjowaniem a kłamstwem (#045)

Czy jest jedna, konkretna, najważniejsza kompetencja/skill, który sprawia, że WSZYSTKO INNE JEST ŁATWIEJSZE W ŻYCIU? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a, a także instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). Jeśli postanowisz wesprzeć ten podcast na patronite to będę super wdzięczny, dzięki! (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Sep 29, 202130:44
Ale heca, zaplątałem się na patronite (OGŁOSZENIE)

Ale heca, zaplątałem się na patronite (OGŁOSZENIE)

ZAPRASZAM NA MÓJ PATRONITE. To nie jest prawdziwy odcinek podcastu - opowiadam w nim wyłącznie o zupełnie nowej przygodzie w moim życiu. Czy coś z niej wyniknie? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 31, 202112:22
W obronie skuteczności (#044)

W obronie skuteczności (#044)

Czy jest jedna, konkretna, najważniejsza kompetencja/skill, który sprawia, że WSZYSTKO INNE JEST ŁATWIEJSZE W ŻYCIU? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 18, 202116:26
Jesteś swoją tożsamością, czy wybierasz swoją tożsamość? (#043)

Jesteś swoją tożsamością, czy wybierasz swoją tożsamość? (#043)

Jestem psychologiem biznesu. Do czego mnie to zobowiązuje? A po co w ogóle tym się przejmować? A może jednak warto? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam też do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama (na którym rysuję koślawe komiksy). (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 04, 202136:34
Jest wcześniej, jest późno - podcast urodzinowy 🥞 (#042)

Jest wcześniej, jest późno - podcast urodzinowy 🥞 (#042)

O masz, i trzy dychy wleciały. Czy to coś zmienia? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jul 21, 202115:23
SIŁA PSYCHICZNA - najważniejsza kompetencja współczesności & jak ją osiągnąć (#041)

SIŁA PSYCHICZNA - najważniejsza kompetencja współczesności & jak ją osiągnąć (#041)

Siła psychiczna to absolutnie najważniejsza kompetencja współczesności i myślę sobie, że nie dbamy o nią należycie. Ale czy da się w ogóle zdrowo do niej dążyć? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jul 07, 202144:31
Jesteśmy historyjkami, które sobie opowiadamy (#040)

Jesteśmy historyjkami, które sobie opowiadamy (#040)

Ooookej, wlatuje trzeci i ostatni z "fundamentalnych" odcinków podcastu  tłumaczących generalny vibe tego co myślę, co czuję, i czego można się  spodziewać po tej audycji. Opowiadam w nim o historyjkach, które sobie  opowiadamy. Czy jesteś tylko nimi? Czy też czymś więcej? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jun 23, 202132:35
Mniej uczęszczana droga - najlepsza w życiu (#039)

Mniej uczęszczana droga - najlepsza w życiu (#039)

Pora na drugi fundamentalny odcinek tego podcastu - jeden z tych, w  których wyjaśniam podstawy mojej filozofii i zarazem wartości, o które  oparte są wszystkie inne odcinki. Jak podejmować decyzję, gdy świat jest  ultra złożony? Uprościć go? Czy najpierw go "utrudnić", a potem  uprościć? Ale po co? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jun 16, 202139:32
NIKT nie może Ci zabronić rotować w głowie dorodnej krowy 🐄 (#038)

NIKT nie może Ci zabronić rotować w głowie dorodnej krowy 🐄 (#038)

Pomyślałem sobie, że nagram taki "fundamentalny" odcinek tego podcastu tłumaczący od podstaw moją filozofię i to, do czego próbuję Was tu zachęcić. Wyszło mi tych odcinków parę. Oto pierwszy. Jest o rotowaniu krowy w wyobraźni. Czy ma sens? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
May 26, 202149:12
Bez tych 10 rzeczy już dawno ześwirowałbym na Home Office (#037)

Bez tych 10 rzeczy już dawno ześwirowałbym na Home Office (#037)

Podcast promuje ofertę subskrypcyjną Heyah 01 dostępną w każdej chwili tutaj. Czy jesteśmy zdolni intuicyjnie (i świetnie!) pracować z domu? Czy wymaga to mocnego dostosowania się do nowego środowiska? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
May 19, 202131:44
Skąd wiesz, kim jesteś? - największy mindf**k psychologii, biologii i filozofii (#036)

Skąd wiesz, kim jesteś? - największy mindf**k psychologii, biologii i filozofii (#036)

Podcast promuje książkę "Zachowuj się" Roberta M. Sapolsky'ego. Bardzo, bardzo polecam. Skąd wiesz, kim jesteś? Duszą? Osobowością? Przyzwyczajeniami? Silną wolą? Własnym DNA? Jelitami? Algorytmem? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Mar 31, 202132:47
Robienie na pół gwizdka - czy ma sens? (#035)

Robienie na pół gwizdka - czy ma sens? (#035)

Czy robienie rzeczy na pół gwizdka ma jakikolwiek sens? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Mar 24, 202120:26
PALIWO MENTALNE - jak nie być za małą ilością masełka rozsmarowaną na za dużej kromce chleba? (#034)

PALIWO MENTALNE - jak nie być za małą ilością masełka rozsmarowaną na za dużej kromce chleba? (#034)

Paliwo mentalne wyczerpuje się szybciej, niż sądzimy. Czy da się temu przeciwdziałać? A jeśli tak, to w jaki sposób? Cóż, przekonajmy się! Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz  tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Mar 03, 202116:41
5 rzeczy, dzięki którym MOCNO poprawiłem jakość życia i pracy (#033)

5 rzeczy, dzięki którym MOCNO poprawiłem jakość życia i pracy (#033)

Kiedyś miałem za punkt honoru nie korzystać z udogodnień, ale na szczęście z wiekiem trochę mi się zmieniło. Teraz wybieram mądre rzeczy, dzięki którym codzienność będzie zdrowsza, łatwiejsza, lepsza, lub - przynajmniej - fajniejsza :) A które z tych rzeczy dały największy efekt? Cóż, przekonajmy się! Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz  tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Feb 10, 202128:30
TOŻSAMOŚĆ - najlepsza jest złożona, bo inaczej kłócimy się o carbonarę (#032)

TOŻSAMOŚĆ - najlepsza jest złożona, bo inaczej kłócimy się o carbonarę (#032)

Z jednej strony posiadanie spójnej tożsamości składającej się z niewielu ról społecznych jest gloryfikowane w kulturze i magnetyczne, to tacy ludzie "zmieniają świat", bo mają hopla na jednym tle. Ale czy na pewno jest to zdrowe? No i co ma do tego makaron? Cóż, przekonajmy się! Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz  tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Feb 03, 202125:54
INTUICJA - Twoje najcenniejsze, najbardziej zepsute narzędzie (#031)

INTUICJA - Twoje najcenniejsze, najbardziej zepsute narzędzie (#031)

Ten odcinek jest częścią wyzwania #NADZIEJA2021. Intuicja. Podniecamy się wszyscy rozwiązaniami kontrintuicyjnymi, tak jakby miała od nich zależeć przyszłość. A potem i tak zachowujemy się "z automatu", tak jak nam serce podpowie. Czy da się z tego jakoś sensownie wybrnąć? Cóż, przekonajmy się! Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz  tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jan 27, 202128:30
3 pytania do zadania sobie na udany 2021 rok (#030)

3 pytania do zadania sobie na udany 2021 rok (#030)

Ten odcinek jest częścią wyzwania #NADZIEJA2021. Jak zrobić, by nie powielić błędów zeszłego roku, a może nawet polepszyć swoje zachowanie na tyle, by przestało stanowić problem? Czy tak się w ogóle da? A czy to dla każdego? Cóż, przekonajmy się! Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz  tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jan 20, 202128:52
Co zrobić, gdy boisz się zacząć? (#029)

Co zrobić, gdy boisz się zacząć? (#029)

Ten odcinek jest częścią wyzwania #NADZIEJA2021. W jaki sposób zacząć cokolwiek robić, jeśli się boisz? Pokonać strach? Uprzeć się? A co, jeśli to coś trudnego? A co jeśli intuicja Wam podpowiada, że sami nie wiecie, co Wam podpowiada? Jak z tego wybrnąć? Cóż, przekonajmy się! Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz  tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jan 13, 202127:08
Czy Twoje życie to pasmo problemów? (#028)

Czy Twoje życie to pasmo problemów? (#028)

Ten odcinek jest częścią wyzwania #NADZIEJA2021. Czy Twoje życie to pasmo problemów? Czy też raczej jest świetnym chillem, który czasem przerywa jakaś niepowiązana z niczym bujda? A może trochę sobie wmawiasz jedno, lub drugie? Cóż, przekonajmy się! Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz  tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jan 06, 202125:16
MIEĆ CZY BYĆ - jak zdrowo podchodzić do hobby i zainteresowań? (#027)

MIEĆ CZY BYĆ - jak zdrowo podchodzić do hobby i zainteresowań? (#027)

MEGA zapraszam do zajrzenia na Ubisoft Store 💬 Mieć? Czy być? Ja wiem, że cały trend ostatnich 10 lat skłania nas ku BYĆ, OCZYWIŚCIE, ŻE BYĆ! Ale to nie jest takie łatwe. Bo przecież jak się coś kocha - książki, filmy, gry wideo - to chce się to kolekcjonować. Czy da się to połączyć? Cóż, przekonajmy się! Ja  nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz  tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Oct 29, 202023:09
ZEWNĘTRZNY KRYTYK - co robić z opinią innych ludzi? (#026)

ZEWNĘTRZNY KRYTYK - co robić z opinią innych ludzi? (#026)

Wszyscy uwielbiają nam mówić jak mamy żyć. Czy to jest ładne. Czy na pewno damy radę. Czy powinniśmy ich słuchać? A co jeśli ktoś naprawdę ma dla nas dobrą radę? Czy da się na to coś poradzić? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Oct 14, 202049:06
DYSCYPLINA - wszyscy ją źle rozumiemy i tyle 🤷‍♂️ (#025)

DYSCYPLINA - wszyscy ją źle rozumiemy i tyle 🤷‍♂️ (#025)

Dyscyplina jest o niebo lepsza od motywacji - to fakt. Tylko co z tego, jeśli źle rozumiemy dyscyplinę i w efekcie dążymy do niedającego się zrealizować zamierzenia? Takie syzyfowe prace wypalają człowieka jeszcze gorzej niż nietrafione "zrywy" motywacyjne. Czy da się na to coś poradzić? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Aug 05, 202021:35
Dwa NAJWIĘKSZE BŁĘDY w myśleniu o nawykach 🤷‍♀️ (#024)

Dwa NAJWIĘKSZE BŁĘDY w myśleniu o nawykach 🤷‍♀️ (#024)

Jakie są DWA NAJWIĘKSZE BŁĘDY w myśleniu o nawykach? Dlaczego tak bardzo trzeba na nie uważać? No i co się stanie, jeśli je zignorujemy i będziemy próbować stworzyć nawyk zupełnie samodzielnie, nie przejmując się psychologią? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.)
Jul 22, 202024:03
Opowiadam całe "Rozmyślania" Marka Aureliusza (4/4) - FINAŁ 1 SEZONU RÓB KAWĘ I CZYTAMY

Opowiadam całe "Rozmyślania" Marka Aureliusza (4/4) - FINAŁ 1 SEZONU RÓB KAWĘ I CZYTAMY

Pomyślałem sobie, że w tych trudnych czasach przyda się trochę powrotu  do czegoś klasycznego. Dlatego wziąłem na warsztat "Rozmyślania" Marka  Aureliusza, bezwzględny fundament stoicyzmu oraz jedną z najważniejszych  książek w historii ludzkości.  Ten nowy format nazywa się "RÓB KAWĘ I CZYTAMY" i opowiadam w nim tę  książkę strona po stronie - tak po prostu. Jeśli z jakiegoś powodu nie byliście pewni, czy to coś dla Was... przychodzę ja, cały na biało, i  tak poopowiadam byście wiedzieli, czy warto czytać całość.  (Spoiler - WARTO!)   No to co, lecimy? Opowiadanie książki strona po stronie? Ciekawe, czy się przyjmie :D Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Jun 09, 202035:09
Rozmowa o pracę - jak dobrze wypaść? Najważniejsze: wizerunek, CV, argumenty, mindset 🦉 (#023)

Rozmowa o pracę - jak dobrze wypaść? Najważniejsze: wizerunek, CV, argumenty, mindset 🦉 (#023)

W jaki sposób dobrze przygotować się do rozmowy o pracę? By wszystko było świetnie? Czy to w ogóle możliwe, jeśli mamy np. jakiś konkretny charakter lub nasze CV obiektywnie nie urywa tyłka? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.
Jun 03, 202025:08
Opowiadam całe "Rozmyślania" Marka Aureliusza (3/4) - RÓB KAWĘ I CZYTAMY

Opowiadam całe "Rozmyślania" Marka Aureliusza (3/4) - RÓB KAWĘ I CZYTAMY

Pomyślałem sobie, że w tych trudnych czasach przyda się trochę powrotu  do czegoś klasycznego. Dlatego wziąłem na warsztat "Rozmyślania" Marka  Aureliusza, bezwzględny fundament stoicyzmu oraz jedną z najważniejszych  książek w historii ludzkości.     Ten nowy format nazywa się "RÓB KAWĘ I CZYTAMY" i opowiadam w nim tę  książkę strona po stronie - tak po prostu. Jeśli z jakiegoś powodu nie  byliście pewni, czy to coś dla Was... przychodzę ja, cały na biało, i  tak poopowiadam byście wiedzieli, czy warto czytać całość.  (Spoiler - WARTO!)   No to co, lecimy? Opowiadanie książki strona po stronie przez GODZINĘ. Odcinek trzeci. Ciekawe, czy się przyjmie :D Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
May 20, 202001:04:50
Opowiadam całe "Rozmyślania" Marka Aureliusza (2/4) - RÓB KAWĘ I CZYTAMY

Opowiadam całe "Rozmyślania" Marka Aureliusza (2/4) - RÓB KAWĘ I CZYTAMY

Pomyślałem sobie, że w tych trudnych czasach przyda się trochę powrotu  do czegoś klasycznego. Dlatego wziąłem na warsztat "Rozmyślania" Marka  Aureliusza, bezwzględny fundament stoicyzmu oraz jedną z najważniejszych  książek w historii ludzkości.     Ten nowy format nazywa się "RÓB KAWĘ I CZYTAMY" i opowiadam w nim tę  książkę strona po stronie - tak po prostu. Jeśli z jakiegoś powodu nie  byliście pewni, czy to coś dla Was... przychodzę ja, cały na biało, i  tak poopowiadam byście wiedzieli, czy warto czytać całość.  (Spoiler - WARTO!)   No to co, lecimy? Opowiadanie książki strona po stronie przez GODZINĘ. Odcinek drugi. Ciekawe, czy się przyjmie :D Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
May 13, 202056:42
Czy jak nie mam pomysłu na siebie / planu na życie to znaczy, że wszystko zmarnowane? 🌨 (#022)

Czy jak nie mam pomysłu na siebie / planu na życie to znaczy, że wszystko zmarnowane? 🌨 (#022)

Z jednej strony jesteśmy wszyscy w głębokim podziwie dla osób, które już mają WSZYSTKO zaplanowane. A z drugiej strony są ci, którzy nadal nie mają żadnego planu - no i co to znaczy? Że jedni wygrali, a drudzy przegrali? A co jeśli im się zmieni, bo na pewno się zmieni? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama. (Piosenka w intro to "Amsterdam" by lately lui.
Apr 28, 202024:35
Jak nie zmarnować setek godzin na plany, których i tak nie zrealizujesz (i przestać się nienawidzić) ⌛ (#021)

Jak nie zmarnować setek godzin na plany, których i tak nie zrealizujesz (i przestać się nienawidzić) ⌛ (#021)

Kojarzysz takie coś, że leżysz na kanapie jak totalny żuk i w sumie to WIESZ, że nie zrobisz tego swojego ekstra planu, ale nadal się łudzisz, że jednak go zrobisz, no i tak leżysz, i nic się nie dzieje? Tja. Ciekawe czy da się z tym coś zrobić, co? O ile to w ogóle możliwe... Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Apr 21, 202021:24
Opowiadam całe "Rozmyślania" Marka Aureliusza (1/4) - RÓB KAWĘ I CZYTAMY

Opowiadam całe "Rozmyślania" Marka Aureliusza (1/4) - RÓB KAWĘ I CZYTAMY

Pomyślałem sobie, że w tych trudnych czasach przyda się trochę powrotu  do czegoś klasycznego. Dlatego wziąłem na warsztat "Rozmyślania" Marka  Aureliusza, bezwzględny fundament stoicyzmu oraz jedną z najważniejszych  książek w historii ludzkości.     Ten nowy format nazywa się "RÓB KAWĘ I CZYTAMY" i opowiadam w nim tę  książkę strona po stronie - tak po prostu. Jeśli z jakiegoś powodu nie  byliście pewni, czy to coś dla Was... przychodzę ja, cały na biało, i  tak poopowiadam byście wiedzieli, czy warto czytać całość.  (Spoiler - WARTO!)   No to co, lecimy? Opowiadanie książki strona po stronie przez  czterdzieści minut :D CIEKAWE CZY SIĘ PRZYJMIE. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Apr 14, 202039:35
Co zrobić, żeby głowa odpoczywała nawet w najtrudniejszych warunkach? 😌 (#020)

Co zrobić, żeby głowa odpoczywała nawet w najtrudniejszych warunkach? 😌 (#020)

Przygotowałem dla Was 5 sposobów na higienę psychiczną. Co zrobić, by głowa odpoczywała nawet w najtrudniejszych warunkach? Z jednej strony to bardzo trudne, bo jednak jak się ma ciężkie emocje to się je już ma. Ale z drugiej strony NAPRAWDĘ sporo można przynajmniej próbować robić - i moje propozycje sięgają od BARDZO konkretnej techniki aż po luźne granie w gry wideo. Czy da się nie bać i ogarnąć? Czy któraś Ci siądzie? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Apr 07, 202019:27
MAM ORYGINALNY POMYSŁ 🎨 Czyli kradzież, kopiowanie i... inspiracja? (#019)

MAM ORYGINALNY POMYSŁ 🎨 Czyli kradzież, kopiowanie i... inspiracja? (#019)

Mamy ciągłe parcie na oryginalne pomysły, a z drugiej strony "lubimy to, co już znamy". Jak zatem pogodzić twórczość i kreatywność z nie dającym się pokonać elementem wzorowania się na wcześniejszych pomysłach innych? Kurde, a czy to w ogóle się da pogodzić? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Mar 31, 202025:18
A Ciebie kto pytał o zdanie? 😈 Przejmowanie się OPINIĄ INNYCH (#018)

A Ciebie kto pytał o zdanie? 😈 Przejmowanie się OPINIĄ INNYCH (#018)

Ktoś nam ciągle mówi jak mamy żyć. A z drugiej strony ciągle słyszymy, że mamy żyć po swojemu. To w końcu jak? Mieć wszystkich w pompce? Czy też przejmować się ich opinią? Przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Mar 24, 202028:30
AAA WSZYSCY UMRZEMY czy PFF HISTERYZOWANIE - kto się myli? 👨‍⚕️ (#017) #coronavirus

AAA WSZYSCY UMRZEMY czy PFF HISTERYZOWANIE - kto się myli? 👨‍⚕️ (#017) #coronavirus

Wiemy, że nie warto histeryzować. Wiemy też, że nie warto wszystkiego olewać. Ale w praktyce albo panikujemy, albo udajemy, że nie ma aż takiego zagrożenia. Kto jest bardziej w błędzie? Czy da się znaleźć złoty środek? Jak się zachowywać pośrodku pandemii coronavirusa, by było najlepiej? Przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Mar 17, 202030:59
Pracoholizm czy lenistwo - gdzie leży granica? 🕴️ (#016)

Pracoholizm czy lenistwo - gdzie leży granica? 🕴️ (#016)

Z jednej strony grozi nam pracoholizm. Tak zwana "gig economy" oraz struktura etatów źle wpływa na głowę. A z drugiej strony co zrobić z nadmiernym lenistwem, gdy nie lubimy pracy? Czy istnieje dająca się nazwać granica? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Wspomniane w podcaście kursy to: 🖊️ KURS "OGARNIJ MATURĘ W TYDZIEŃ" - http://www.ogarnijmature.pl/ - dzięki któremu szybko zbudujesz mega efektywny system do nauki, który pozwoli na ogarnięcie dużych partii materiału w ograniczonym czasie. 📚 KURS UCZENIA SIĘ DLA DOROSŁYCH - http://www.kursuczeniasie.pl/ - dzięki któremu nauczysz się efektywnie uczyć najlepiej korzystając z tego, jak funkcjonuje psychika dorosłego człowieka. Kurs oparty jest o moją autorską strategię nauki PROPS. ⏰ KURS "POKONAJ PROKRASTYNACJĘ" - https://www.pokonajprokrastynacje.pl/ - dzięki któremu nauczysz się walczyć z każdą z 3 rodzajów prokrastynacji - operacyjną (codzienną, ochrzanianie się), taktyczną (wielodniową, zwlekanie z rzeczami) oraz strategiczną (wieloletnią, marazm w życiu). 🔮 KURS "OGARNIĘTE ŻYCIE" - https://www.ogarnietezycie.pl/ - dzięki któremu poznasz mój prywatny, autorski "system operacyjny do ogarniania codzienności", którym łączę kilka różnych karier, wiele pasji i całkiem udane życie prywatne. To taka trochę wycieczka po mojej głowie. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Jan 21, 202041:47
Czy w życiu TRZEBA się spieszyć? 🏃 (#015)

Czy w życiu TRZEBA się spieszyć? 🏃 (#015)

UBEZPIECZENIA WARTA: https://www.warta.pl/ (Podcast nagrany we współpracy z Warta!) Czy w życiu warto się spieszyć? A może lepiej jest brać rzeczy powoli, spokojnie, bez nerwów? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Jan 14, 202035:24
3 książki, które warto przeczytać w 2020 📚 (#014)

3 książki, które warto przeczytać w 2020 📚 (#014)

Na udany rok 2020 polecam Wam trzy w miarę świeże książki. Jedną o  sensie życia (Emily Esfahani Smith), jedną o stoicyzmie (Ryan Holiday) i  jedną o nadziei, bo czemu nie (Mark Manson). Wydaje mi się, że dzięki  nim nowy rok może być o wiele ciekawszy. Kto wie, może mam rację? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Jan 07, 202024:40
Myśli do pomyślenia sobie na sam początek Nowego Roku 🎆 (#013)

Myśli do pomyślenia sobie na sam początek Nowego Roku 🎆 (#013)

To nie będzie normalny odcinek podcastu. Zamiast rozpatrywania spektrum jakiegoś zagadnienia - luźne myśli na nowy rok. Do samodzielnego pokminienia w ciszy własnego serca. Czy da się wejść w te nadchodzące 12 miesięcy tak, by było superowo? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Dec 31, 201930:29
Ty to tak zawsze wszystko zaczynasz, a NIGDY NIE KOŃCZYSZ - o odpuszczaniu ⏰ (#012)

Ty to tak zawsze wszystko zaczynasz, a NIGDY NIE KOŃCZYSZ - o odpuszczaniu ⏰ (#012)

Czasem, gdy odpuszczamy, to jest za wcześnie. I nawet nie spróbowaliśmy,  czy w ogóle nasz pomysł ma sens. A czasem "zasiadujemy się" za długo i  trwamy w obsesji nie mającej większego sensu. Czy da się to w ogóle  zbalansować? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Dec 18, 201940:10
DAJ, JA SAM ZROBIĘ - o sztuce proszenia o pomoc i mentoringu 👨‍🔬 (#011)

DAJ, JA SAM ZROBIĘ - o sztuce proszenia o pomoc i mentoringu 👨‍🔬 (#011)

Akcję Sieć Mentorów PFR znajdziecie tutaj: https://www.startup.pfr.pl/pl/siec-mentorow/ (ZAPISY do 17 grudnia!) A bazę mentorów znajdziecie tutaj: https://www.startup.pfr.pl/pl/baza-ekspertow Podcast nagrany we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju! Żyjemy w epoce ludzi zwanych "self made man", czyli takich, którzy wszystko zrobili sami. A z drugiej strony żyjemy w epoce sharing economy i dążenia do maksymalizacji wiedzy wspólnej. Jak się w tym odnaleźć? Kiedy prosić o pomoc? Kiedy próbować? No i po co komukolwiek mentor? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Dec 07, 201938:13
Och, jacy my mądrzy - czyli o widzeniu świata takim, jak jest 👨‍🚀(#010)

Och, jacy my mądrzy - czyli o widzeniu świata takim, jak jest 👨‍🚀(#010)

Z jednej strony możemy się nabierać na każdą iluzję, manipulację lub kłamstewko. A z drugiej strony możemy obedrzeć codziennoć z jakiejkolwiek magii i stać się cynikami podniecającymi się, że wiedzą, co jest w Coca Coli. Środka nie ma, a balans bywa zachwiany. Jak sobie w takim razie poradzić? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Nov 27, 201944:06
Czy warto planować każdą chwilę? 📅 (#009)

Czy warto planować każdą chwilę? 📅 (#009)

Cześć! Czy warto planować każdą chwilę? A co jeśli wolimy życie spontaniczne, pełne emocji? Tylko takie z kolei bywa nerwowe, bo unikamy problemu. Ale odwrotność obdziera nas z jakiejkolwiek radości - pozornie. Czy na pewno to musi tak wyglądać? Cóż, przekonajmy się! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Nov 19, 201931:24
Czy na wszystkim trzeba zarabiać? 💰 (#008)

Czy na wszystkim trzeba zarabiać? 💰 (#008)

Cześć! Czy na wszystkim trzeba zarabiać? Na pasji, na hobby, na czymś, co lubimy? Żyjemy w czasach, w których jest to totalnie możliwe, bez problemu. Ale ja na przykład nie jestem pewien, czy to świetny pomysł. Ale w takim razie co nam zostaje, praca przy czymś, czego nie lubimy? Cóż, przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Nov 13, 201932:08
Czy odwaga w ogóle istnieje i jeśli nie, to czym ją zastąpić? (#007)

Czy odwaga w ogóle istnieje i jeśli nie, to czym ją zastąpić? (#007)

Cześć! Często zmagamy się z jakimiś lękami lub strachami. Fajnie by było umieć sobie z nimi radzić - mówi się na to "odwaga" - ale w praktyce co to niby oznacza? Że się nimi nie przejmujemy? Że z nimi walczymy? Że je akceptujemy? Cóż, przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Nov 05, 201944:22
Co warto w życiu zautomatyzować? 🤖 (#006)

Co warto w życiu zautomatyzować? 🤖 (#006)

Cześć! Z jednej strony aż się prosi o zautomatyzowanie w życiu wszystkiego, bo po co się przejmować, gdy można nie? Ale z drugiej strony dzięki sprawowaniu kontroli można poczuć satysfakcję i dumę, nawet jeśli kosztem zdrowia. Czy jest jakiś złoty środek? Cóż, przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Oct 30, 201943:27
Pełna olewka czy odpowiedzialność za wszystko wokół? (#005)

Pełna olewka czy odpowiedzialność za wszystko wokół? (#005)

Cześć! Żyjemy w czasach dissowania szkolnictwa i ogromnej zajawki na to, ile można się nauczyć z kursów/książek/internetu. Ale czy to na pewno jest dobry kierunek? A co jeśli powielamy ten sam problem, co wcześniej? I czy można cokolwiek z tym zrobić? Cóż, przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Oct 01, 201942:17
Największa klęska i największe błogosławieństwo uczenia się czegokolwiek 🤷‍♂️ (#004)

Największa klęska i największe błogosławieństwo uczenia się czegokolwiek 🤷‍♂️ (#004)

Cześć! Żyjemy w czasach dissowania szkolnictwa i ogromnej zajawki na to, ile można się nauczyć z kursów/książek/internetu. Ale czy to na pewno jest dobry kierunek? A co jeśli powielamy ten sam problem, co wcześniej? I czy można cokolwiek z tym zrobić? Cóż, przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Sep 24, 201943:35
Narzędzia i aplikacje - no fajnie, szkoda tylko że nie działają (#003)

Narzędzia i aplikacje - no fajnie, szkoda tylko że nie działają (#003)

Cześć! Żyjemy w epoce narzędzi. Aplikacji, serwisów, portali - i tych darmowych, i tych płatnych. Problem tylko w tym, że nie do końca działają, a przynajmniej same w sobie nie mają większej wartości. Czy można z tym coś zrobić? Cóż, przekonajmy się. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Sep 17, 201944:16
Udane życie - czyli jak zmarnować 20 lat w oczekiwaniu na lepsze jutro (#002)

Udane życie - czyli jak zmarnować 20 lat w oczekiwaniu na lepsze jutro (#002)

Cześć! Dlaczego "udane życie" to mrzonka i można przez nią zmarnować większość życia? No i pytanie ważniejsze: co można zrobić, by jednak nie wpaść w te pułapki i spróbować się ogarnąć? Spróbowałem spojrzeć na temat z kilku różnych ujęć i wierzę, że warto je prześledzić. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Sep 10, 201943:05
Nie no, na bank mi nie wyjdzie - czyli o lęku przed zaczynaniem (#001)

Nie no, na bank mi nie wyjdzie - czyli o lęku przed zaczynaniem (#001)

Cześć! Pomyślałem sobie, że najlepsze co można zrobić na pierwszy odcinek podcastu to właśnie temat... zaczynania czegoś. Lęku przed tym, że nie wyjdzie. Ale co to w ogóle znaczy, że nie wyjdzie? Wyszło sporo rozkminek, bo i jest nad czym przysiąść. Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Sep 03, 201943:58
Szybkie powitanie, by móc przejść do ciekawszych rzeczy (#000)

Szybkie powitanie, by móc przejść do ciekawszych rzeczy (#000)

Cześć! Wierzę w pewne powszechne uprzejmości, dlatego przed rozpoczęciem faktycznego nadawania mam ochotę przywitać się z Wami i w kilku słowach nakreślić przyszłość tego podcastu. Za dwa dni na kanał wjedzie faktyczny odcinek numer jeden, więc przygoda rusza już za moment! Ja nazywam się Andrzej Tucholski i gorąco zapraszam do odsłuchu. Oprócz tego podcastu zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, YouTube'a lub instagrama.
Sep 01, 201900:16