
Aš ne prieš juos, bet...
By Universiteto LGBT+ grupė

Aš ne prieš juos, bet...Dec 04, 2022

Neapykantos kalba
Ką galime pavadinti neapykantos kalba? Kaip skiriasi ar kaip susijusi įvairių mažumų diskriminacinė retorika? Kaip galime kovoti prieš ir išgyventi į savo bendruomenę nukreiptą neapykantą? Apie visa tai ir dar daugiau - naujausiame "Aš ne prieš juos, bet..." epizode kalbiname Fricą ir Ajų iš Trans Autonomijos bei Lietuvos žmogaus teisių stebėjimo instituto.
Norėdami prisidėti prie mūsų organizacijos, galite mus paremti www.contribee.com/universitetolgbt
Įžangoje naudojame muziką iš www.bensounds.com

We're not activists, we're storytellers. Judy and Dennis Shepards
Žiaurus Matthew Shepard nužudymas 1998 metų spalį sukrėtė ne vieną. Dėka Matthew tėvų - Judy ir Dennis Shepardų net ir po 23 metų ši istorija išlieka gyva. Nors Judy ir Dennis nelaiko savęs aktyvistais, dalinimasis savo sūnaus istorija, Matthew Shepard foundation įkūrimas bei kiti jų darbai skatina itin svarbius pokyčius LGBT+ bendruomenei. Pokalbis su Judy ir Dennis Shepardais atskleidžia tėvų vaidmenį LGBT+ vaiko gyvenime bei kovoje už žmogaus teises.
Pokalbį podkaste išgirsite anglų kalba. Interviu įrašytas birželio mėnesį, keletas dienų po Baltic Pride eitynių.
Podkastą veda Ernesta ir Prieglius. „Aš ne prieš juos, bet...“ podkastą rengia Universiteto LGBT+ grupė. Organizaciją galite palaikyti paremdami per Contribee platformą.

Kaip Eurovizija tapo LGBT+ olimpinėmis žaidynėmis?
Kartu su valstybinėmis vėliavomis plėvesuojanti LGBT+ atributika ar iššaukiantys pasirodymai su tos pačios lyties asmenų bučiniais Eurovizijos scenoje nieko nebestebina. Kaip pasiekėme tokį tašką? Ar LGBT+ aktyvizmui vieta Eurovizijoje ir ar tai gali garantuoti pergalę? Galų gale, kiek nuoširdus šis kai kurių homofobiškų šalių noras atrodyti LGBT+ draugiškoms? Apie visa tai laidoje diskutuojame su Eurovizijos tinklaraščio „Dūzė Pua“ komandos nariu Ryčiu Skamaraku.

Rusijos propagandos taikinyje – lytinis švietimas ir LGBT+ teisės
Rusijai jau antrą mėnesį aktyviai vykdant karo veiksmus Ukrainoje mus pasiekia kaip niekad daug prieš Vakarus nukreiptų informacinių kampanijų. Lytinio švietimo bei LGBT+ teisių problemos, dažnai siejamos su katalikų bažnyčia ar dešiniosiomis jėgomis, taip pat yra ir Rusijos propagandos taikinys. Su lytiškumo ugdymo eksperte Akvile Giniotaite diskutuojame, kas toji prieš lytinį švietimą nukreipta Rusijos propaganda bei kaip su ja kovoti.

Laima Vaigė: „Žmogaus teisės yra nacionalinio saugumo dalis“
Rusijos karo prieš Ukrainą ir besitęsiančių pastangų įtraukti Partnerystės įstatymą į Seimo darbotvarkę fone, kalbiname teisininkę ir žmogaus teisių aktyvistę Laimą Vaigę.

Skelbiu jus žmona ir žmona
Ar egzistuoja tobulas planas vestuvėms? Ar LGBT+ poros turėtų stengtis atkartoti heteronormatyvų vestuvių modelį? – klausimai, kylantys ne vienai porai, pasirinkusiai Lietuvoje rengti vestuvių šventę. Valstybėje, kurioje nėra ne tik įteisinto tos pačios lyties asmenų santuokos instituto, bet stokojama ir visuotinio palaikymo, įprasminti meilę tampa sudėtinga. Universiteto LGBT+ grupė džiaugiasi besiskleidžiančia Gabrielės Bernotaitės LGBT+ vestuvių organizavimo iniciatyva, padėsiančia geriau pasijausti poroms, nusprendusioms kartu kurti gyvenimą. Apie tai, kaip net ir komplikuotomis sąlygomis įamžinti gražiausią gyvenimo šventę kalba „Aš ne prieš juos, bet...“ laidos viešnia – LGBT+ vestuvių organizatorė.
Norėdami prisidėti prie mūsų organizacijos, galite mus paremti www.contribee.com/universitetolgbt
Įžangoje naudojame muziką iš www.bensounds.com

Aromantikai. Ką reiškia mylėti be drugelių pilve?
Nors Valentino dieną parduotuvių lentynas užpildo romantiką simbolizuojančios širdutės ir rožės, netrukus po jos minima aromantikų savaitė - žmonių, kurie ieškos draugų, bet ne romantinių partnerių. Šią vasario 14-ąją klausykite pokalbio su aromantike Cile.
Jeigu norite prisidėti prie mūsų organizacijos veiklos rėmimo, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt
Intro naudojame muziką iš www.bensounds.com

Trys už vieno kainą: tapatybių intersekcionalumas
Ar galime kovoti už universalias žmogaus teises? O gal tai nėra siekiamybė, nes svarbiau siekti kiekvienos atskiros socialinės grupės lygiateisiškumo? Su Egidijumi ir Julija susėdome pakalbėti apie viename žmoguje susikertančias tapatybes, iš to kylančius klausimus užsiimant žmogaus teisių aktyvizmu ir ar tai veikia trukdo, ar padeda.

Rožinis melas - ar solidarumui užtenka tik vaivorykštės?
Vis daugėja LGBT+ palaikymą išreiškiančių organizacijų ir įmonių, ar tai nelieka tik skambiais žodžiais be jokių veiksmų lygybei didinti? Kaip žinoti, kada galime pasitikėti įmonės skelbiamomis vertybėmis, o gal tai tik reklaminis triukas? Apie rožinį plovimą, t.y. pinkwashingą, susėdome pakalbėti su žmogaus teisių apžvalgininku Simonu Bartuliu.
Jeigu norite paremti mūsų laidas ir Universiteto LGBT+ veiklą, tą galite padaryti www.patreon.com/universiteto_lgbt
Intro naudojame muziką iš www.bensounds.com

LGBT+ etiketės: atrasti kategoriją, pasilikti laisvę
Naujausią „Aš ne prieš juos, bet..“ laidą skiriame vienai labiausiai LGBT bendruomenę skaldančių temų – etiketėms. LGBT+ bendruomenė yra pilna skirtingų tapatybių, terminų ir juos lydinčių stereotipų. Savojo identiteto paieška gali tapti ilgu procesu, tačiau ar verta ieškoti bendrų kategorijų, kai esame tokie skirtingi ir neretai paprasčiausiai nebetelpame į nustatytus rėmus? Galbūt etiketės tėra laisvę pažabojantis kategorizavimas, o gal kaip tik sumaištį naikinanti ir pritapti padedanti priemonė?
Laidos svečiai – Eva ir Karolis dalinasi, kaip kito jų pačių santykis su etiketėmis bei kokią įtaką jų tapatybės formavimuisi padarė aplinkiniai.
Jei nori paremti mūsų veiklą, tą gali padaryti www.patreon.com/universiteto_lgbt. Ačiū!
Intro naudojame muziką iš www.bensounds.com

Lytinis švietimas = asmenybės ugdymas
Visoje Lietuvoje tiek moksleiviams, tiek pedagogams vedanti lytinio ugdymo mokymus Lina Januškevičiūtė į tai žiūri ne tik kaip į pamokas apie lytiškumą, bet mokymąsi kurti santykius su aplinkiniais ir būti su savimi.
Jei norite paremti Universiteto LGBT+ grupės veiklą, galite tą padaryti per Patreon sistemą.
Intro naudojame muziką iš www.bensounds.com

Kaunas Pride 2021: „Žygiavome už visus žmones, kurie dar turi slėptis“
Trečiąjį laidos „Aš ne prieš juos, bet...“ sezoną startuojame prisimindami ryškiausią rugsėjo įvykį LGBT bendruomenei – „Kaunas Pride“. Pradedant keletą mėnesių trukusiomis derybomis su savivaldybe, baigiant žiniomis apie sulaikytus asmenis, renginys sulaukė milžiniško dėmesio viešojoje erdvėje. Visgi gerokai mažiau akcentuojamas buvo organizatorių įdėto darbo mastas, pagrindinė renginio misija. Apie organizacinės komandos nuotaikas eitynių metu bei ruošimuisi paskirtą vasarą studijoje kalba vienos iš „Kaunas Pride“ organizatorių - Vika Matuzaitė ir Danielė Liepa Bodrije.
Jei norite paremti mūsų Universiteto LGBT+ grupės veiklą, galite tą padaryti mūsų Patreon paskyroje.
Ačiū 15min.lt, kad leido epizode panaudoti jų įrašą iš Kaunas Pride 2021. Epizode taip pat naudojame muziką iš www.bensounds.com

How does activism change universities?
Savo antrąjį „Aš ne prieš juos, bet...“ sezoną pradėję su diskusija miesto erdvėje, jį užbaigiame panašiai - kviečiame jus klausyti įrašo iš birželio pabaigoje Vilniaus universitete vykusios diskusijos „How does activism change universities?“. Pokalbyje dalyvavo JAV ambasadorius Lietuvoje Robert Gilchrist, VU prorektorius Arūnas Vasiliauskas ir VU rektoriaus patarėjas Paulius Gritėnas.
Norėdami prisidėti prie Universiteto LGBT+ grupės veiklos, kviečiame mus paremti: www.patreon.com/universiteto_lgbt

VU kapelionas: „Priešiškumas kyla iš nežinojimo“
Šiame laidos epizode - Vilniaus universiteto kapelionas, kunigas jėzuitas Eugenijus Puzynia. Kalbamės apie Bažnyčios santykį su LGBT+ bendruomene ir bendrą susipriešinimo atmosferą Lietuvoje. Ar Bažnyčia iš tiesų atvira visiems? Ką veikia VU sielovados grupė? Ir kada išvysime kunigus, žygiuojančius Pride Lietuvoje?
Pokalbis apie LGBT+ ir bažnyčią su kunigu James Martin: facebook.com/VUkapelionas/videos/903406327115783
Jeigu norite prisidėti prie mūsų organizacijos veiklos rėmimo, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt arba skirdami 1,2% savo gyventojų pajamų mokesčio. Ačiū!
(0:00) Įžanga
(1:52) Dar būdamas vaikas mėgdavau būti bažnyčioje
(7:22) Ką veikia kapelionai?
(11:37) VU: kaip mums sekasi sugyventi?
(14:00) Sielovados grupė VU: ar laukiamas ir LGBT+ žmogus?
(20:18) Pavyzdys iš JAV: James Martin
(27:44) Nereikia pirmiausia iškelti nuodėmės klausimo
(30:24) Reakcijos prakalbus apie LGBT+
(32:38) Prieš abstrakčiai ginčydamiesi, susipažinkime vienas su kitu
(38:57) Ar tai ideologija?
(41:49) Popiežius apie LGBT+ yra pasisakęs aiškiai
(47:42) Tikintis LGBT+ žmogus
(52:26) Kada pamatysime kunigus Pride?

Biseksualumas ir bifobija
Neapsisprendę, eksperimentuojantys, išgyvenantys tik fazę – būtent taip dažniausiai apibūdinami biseksualūs žmonės. Nors biseksualumo sąvoką žino turbūt visi, tiek susitikinėjant su priešinga, tiek su savo lytimi biseksualumas tarsi tampa nematomas, nes iš šalies priskiriamas arba heteroseksualiems arba homoseksualiems santykiams. Nepadeda ir tai, kad medijose vis dar kuriamas stereotipinis neištikimo ir chaotiško biseksualaus asmens portretas. Su kuo iš tiesų susijusi biseksualios tapatybės formavimasis ir kokią įtaką tam daro lyčių stereotipai klausėme sociologės, pedagogės, slemo poezijos kūrėjos Darjos Lyzenko, kuri pasidalino ne tik savo moksliniais tyrinėjimais, bet ir asmenine patirtimi.
Mūsų organizaciją galite paremti skirdami 1,2% savo GPM arba per Patreon sistemą. Ačiū!
(0:00) Įžanga
(2:02) Labai ilgai nesupratau, kas yra biseksualumas
(7:29) Mane tapatybės suvokimas išlaisvina
(11:58) Ir laimė, ir prakeiksmas
(17:20) Revoliucingos moterys vyrams nepatinka?
(23:21) Bifobija
(34:34) Kodėl 2 iš 3 biseksualių žmonių yra moterys?
(40:58) Vyrams gražu biseksualės
(45:05) Bi reprezentavimas medijose

Lietuvai 31-eri: ar LGBT+ aktyvistai pakeis Lietuvos ateitį?
Šios savaitės ,,Aš ne prieš juos, bet…” laida kovo 11-osios dienos proga skirta aptarti pilietiškumą, pilietinę visuomenę ir žmogaus-savanorio vaidmenį joje. Pokalbyje su LGBTQ+ teisių naujienų portalo jarmo.net įkūrėju, aktyvistu Jonu Valaičiu bandėme atsakyti, ar kiekvienas žmogus turėtų būti aktyvistas? Kaip žurnalistika formuoja visuomenės nuomonę? Ir kodėl net ir marginalizuojami žmonės pasiryžta likti Lietuvoje?
Jeigu norite prisidėti prie mūsų organizacijos veiklos rėmimo, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt arba skirti 1,2 GPM. Ačiū Jums.

Rasa Navickaitė: „Mažiau galvokime apie homofobus“
Šios savaitės epizode kalbiname lyginamųjų lyčių studijų mokslų daktarę Rasą Navickaitę. Su ja diskutavome apie įvairiausias temas nuo Rytų/Vakarų sąvokos iki ryšio tarp homofobijos ir nacionalizmo bei internalizuotos homofobijos. Kviečiame klausytis pokalbio.
Paremti mūsų laidas ir Universiteto LGBT+ grupę galite www.patreon.com/universiteto_lgbt. Net ir mažiausia finansinė parama mums reikš labai daug! Ačiū

Kas vyksta LGBT+ pasimatymuose?
Šių metų vasario 14-oji – Valentino diena – bus neabejotinai kitokia nei anksčiau: daugelis ją leis namuose su savo partneriais, o vieniši žmonės negalės eiti į miestą ieškoti naujų pažinčių. Laukiant karantino pabaigos ir normalaus gyvenimo grįžimo, paruošėme jums dvi LGBT+ pasimatymų istorijas. Ką reiškia susitikinėti dviem vaikinams ar dviem merginoms? Kaip jie prisimena savo įsimylėjimą šiandien? Ir ką reiškia eiti į pasimatymą visuomenėje, kur vis dar daug homofobijos? Kviečiame pasiklausyti šių dviejų istorijų.
Šį epizodą vedė Ernesta. Laidą „Aš ne prieš juos, bet...“ kuria Universiteto LGBT+ grupė.
Jeigu norite prisidėti prie mūsų organizacijos veiklos rėmimo, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt
Ačiū visiems, remiantiems šias laidas ir mūsų organizaciją!

Pokalbis su Ausma Sakalauskaite: ką reiškia būti tikinčiu LGBT+ žmogumi?
Dažnai manome, kad buvimas LGBT+ ir tikinčiuoju (-iąja) nedera tarpusavyje. Su tuo nesutinka Ausma Sakalauskaitė: jai šie du dalykai priešpriešos nekelia. Ausmą Sakalauskaitę galbūt jau pažįstate iš 2020 metų Seimo rinkimų kampanijos, kurioje ji kandidatavo su „Laisvės partijos“ sąrašu. Ji yra jaunimo politikos aktyvistė, bendruomenininkė, pedagogė, choro vadovė, jos veiklų sąrašą dar būtų galima tęsti. Su ja susėdome pokalbiui apie tikėjimą, nebijojimą atsiskleisti gyvenant mažame miestelyje, neapykantos kalbą ir suburtos bendruomenės teikiamą džiaugsmą.
Jeigu norite paremti Universiteto LGBT+ grupės veiklą, tą galite padaryti www.patreon.com/universiteto_lgbt
O jeigu norite padėti Ausmai ir Kalvarijos bendruomenei pastatyti savo namus, paremkite juos www.sonantem.lt

Non-binary: ar lytis XXI amžiuje nebereikalinga?
Nebinarinės lyties (arba non-binary) tapatybė daugeliui žmonių vis dar yra mįslė. Kaip save apibūdinti už tradicinių moters ir vyro lyties ribų? Kaip gyventi griežtai binariniame šiandieniniame pasaulyje? Apie visa tai ir daugiau pokalbyje su Aei, queer aktyvistu ir Vilnius Pride 2020 komandos nariu.
Jeigu norite prisidėti prie mūsų organizacijos veiklos rėmimo, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt
Įžangoje naudojame muziką iš www.bensound.com

A. Nalivaikė: „Žmonės neįsivaizduoja, kiek daug Katalikų bažnyčios yra mūsų politikoje“
Šio „Aš ne prieš juos, bet...“ laidos epizodo viešnią Augustę Nalivaikę pristatyti keliais žodžiais sunku. Augustė yra Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto politikos mokslų dėstytoja ir mokslininkė, tirianti Katalikų bažnyčios įtaką Lietuvos politikoje. Augustė taip pat pristato save kaip feministę, yra žmogaus teisių aktyvistė, viena iš nevyriausybinės moterų ir su jaunimu dirbanti organizacijos „Frida“ įkūrėjų. Pokalbis palietė daug šių Augustės gyvenimo ir darbo sričių: nuo feminizmo ir lyčių lygybės, iki religijos ir politikos.
„Aš ne prieš juos, bet...“ laidą rengia Universiteto LGBT+ grupė. Jeigu norite prisidėti prie mūsų organizacijos veiklos rėmimo, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt

Demiseksualumas
Demiseksualūs žmonės yra tie, kurie pirmiausia su žmogumi turi pajusti emocinį ryšį, kad galėtų patirti seksualinį potraukį. Bet ką tai iš tikrųjų reiškia? Kaip jaučiasi demiseksualūs žmonės? Kodėl apie demiseksualumą girdime taip mažai? Ir išvis, kam reikalinga dar viena etiketė? Šiame epizode Ieva ir Andrius papasakos savo istorijas.
Jeigu norite padėti mūsų organizacijai augti ir jums patinka, tai, ką darome, mus paremti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt

King A: „Drag – ne tik menas, bet ir politinis pareiškimas“
Šios savaitės „Aš ne prieš juos, bet...“ laidoje kalbiname drag performerį King A. Ką reiškia būti vieninteliu drag karaliumi Lietuvoje, kaip drag pasirodymai laužo nusistovėjusias lyties sampratas ir kuo šie pasirodymai yra politiški - apie visa tai mūsų laidoje. Ir visų svarbiausia, sulaukėme atsakymo į klausimą: o kaip gi mums patiems tapti drag karaliais?
Jeigu norite prisidėti prie mūsų organizacijos veiklos remimo, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt

LGBT+ kaip saldainis rinkėjams
Nors pastaruoju metu apie Seimo rinkimus jau girdime kiekviename žingsnyje, visgi atrodo, kad šių metų rinkiminė kampanija išsiskiria: daug klausimų sulaukia žmogaus teisės, įskaitant ir LGBT+ teisių klausimai. Ar stebime proveržį politikoje, ar taip tiesiog viliojami LGBT+ teises palaikantys rinkėjai? Ar gali LGBT+ klausimai tapti rinkodariniu triuku rinkimuose? Šia tema kalbinome politologą Mindaugą Kluonį.
Jei norite paremti Universiteto LGBT+ grupę, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt. Ačiū jums už jūsų palaikymą!

Kaip mene reprezentuoti LGBT+ nepalaikant stereotipų?
Antrąjį Universiteto LGBT+ grupės radijo laidos „Aš ne prieš juos, bet...“ sezoną pradedame kiek neįprastai. Kviečiame jus nusikelti į „Miesto laboratoriją“ Antakalnyje, Vilniuje. Ten rugsėjo 16 dieną, minėdami Universiteto LGBT+ grupės antrąjį gimtadienį, kvietėme įvairius Lietuvos LGBT+ meno atstovus ir žinovus pakalbėti, ar įmanoma kurti queer meną, nepalaikant stereotipų apie LGBT+ žmones. Pusantros valandos pokalbis aptarė ne tik mene sutinkamus stereotipus, bet išaugo į platesnę diskusiją apie kuriamo meno ribas ir kuriantį žmogų. Kviečiame klausytis pilno diskusijos įrašo.
Norėdami prisidėti finansiškai prie mūsų veiklos, tą padaryti galite: www.patreon.com/universiteto_lgbt

Antro sezono anonsas
Ernesta, Ada ir Rūta sėdasi aptarti praėjusio sezono laidas, dalinasi linksmais nutikimais ir ateities planais.

Išgir̃sti jaunimą
Jaukiame pokalbyje su Augustu Čičeliu ir Alvyda Šinušaite kalbėjomės apie tai, kaip Išgir̃stì ir Jaunimo linija padeda LGBT+ jaunimui nelikti vieniems, kodėl šeimos nariams vis dar svarbu, ką pagalvos kaimynai, bei kodėl kartais net psichologų vertybės prasilenkia su LGBT+ bendruomenės palaikymu? Laidą veda Ernesta ir Ada.
Jei norite paremti mūsų veiklą, kviečiame apsilankyti mūsų Patreon puslapyje.
Intro naudojame muziką iš www.bensounds.com

Treileris: apie ką ši laida?
Šios laidos pokalbiuose sugula visos mums svarbios temos: žmogaus teisės, lygios galimybės, LGBTQ+ žmonių istorijos. Pokalbio pašnekovai - visi tie „jie“, prieš kurios dažnas neturi nieko prieš, bet.
Laidą kuria Vilniaus universiteto LGBT+ grupė. Jei turite temų, pašnekovų ar minčių pasiūlyti mūsų laidai, o gal norite prisidėti prie jos kūrimo, rašykite info@universiteto.lgbt

Ar laimėsime bylą prieš Lietuvą?
Leidžiamajai valdžiai nesiimant jokių veiksmų užtikrinti LGBT+ žmonių lygias teises Lietuvoje, atrodo, kad teismai vieninteliai padeda apsaugoti esmines žmogaus teises. Teismai sprendžia atvejus dėl neapykantos kalbos, žodžio laisvės kalbėti apie LGBT+ ar dviejų sutuoktinių leidimo gyventi šalyje. Ar šios bylos tik sprendžia individualius atvejus, ar tai svarbių pokyčių pradžia? Ar laimėsime bylą prieš Lietuvos valstybę? Apie tai epizode kalbėjomės su Žmogaus teisių stebėjimo instituto Tarybos pirmininku, Vilniaus universiteto profesoriumi, advokatu Vytautu Mizaru. Laidą veda Ernesta ir Prieglius.
Jei norite paremti Universiteto LGBT+ grupę, tą padaryti galite www.patreon.com/universiteto_lgbt . Ačiū!
Intro naudojame muziką iš bensounds.com

Lytinis švietimas: tabu ar privalu?
Nuo 2017 m. Lietuvoje į švietimo programas įtrauktas lytinis ugdymas vis dar kelia klausimų dėl savo abstraktumo ir pedagogų paruošimo. Vieni neabejoja lytinio švietimo vaikams ir jaunimui nauda ir svarba, tačiau kiti nori lytiškumo temas palikti šeimoms. Apie tai ir ne tik šiame epizode kalbasi Rūta ir Ernesta su Lietuvos medikų studentų asociacijos (LiMSA) SCORA komiteto nare Beatriče Vileišyte. Ji kartu su kolegomis yra apvažiavusi daugybę mokyklų Lietuvoje, vesdama lytiškumo pamokas. Kaip reaguoja į šias temas vaikai? Kodėl svarbu, kad jiems apie lytiškumo temas svarbu išgirsti iš jaunimo lūpų?
„Aš ne prieš juos, bet..“ – tai VIlniaus universiteto LGBT+ grupės kartu su VU RS Start FM rengiama laida. Kodėl kyla skirtis tarp „mes“ ir „jie“? Ar mes pakankamai gerai pažįstame vieni kitus, prieš imdami vertinti kitų poelgius? Kviečiame klausyti pokalbių apie ir su kitokiais tokiais pačiais žmonėmis.
Tapk mūsų Patreon: www.patreon.com/universiteto_lgbt

Poliamorija
„Aš ne prieš juos, bet..“ – tai VIlniaus universiteto LGBT+ grupės kartu su VU RS Start FM rengiama laida. Kodėl kyla skirtis tarp „mes“ ir „jie“? Ar mes pakankamai gerai pažįstame vieni kitus, prieš imdami vertinti kitų poelgius? Kviečiame klausyti pokalbių apie ir su kitokiais tokiais pačiais žmonėmis.
Tapk mūsų Patreon: www.patreon.com/universiteto_lgbt

Gender Wrongs ir krepšinis
„Aš ne prieš juos, bet..“ – tai VIlniaus universiteto LGBT+ grupės kartu su VU RS Start FM rengiama laida. Kodėl kyla skirtis tarp „mes“ ir „jie“? Ar mes pakankamai gerai pažįstame vieni kitus, prieš imdami vertinti kitų poelgius? Kviečiame klausyti pokalbių apie ir su kitokiais tokiais pačiais žmonėmis.
Tapk mūsų Patreon: www.patreon.com/universiteto_lgbt

Kodėl su vaikais svarbu kalbėti apie LGBT+?
„Aš ne prieš juos, bet..“ – tai VIlniaus universiteto LGBT+ grupės kartu su VU RS Start FM rengiama laida. Kodėl kyla skirtis tarp „mes“ ir „jie“? Ar mes pakankamai gerai pažįstame vieni kitus, prieš imdami vertinti kitų poelgius? Kviečiame klausyti pokalbių apie ir su kitokiais tokiais pačiais žmonėmis.
Tapk mūsų Patreon: www.patreon.com/universiteto_lgbt

Translytiškumas
Tapk mūsų Patreon: www.patreon.com/universiteto_lgbt
Intro naudojame muziką iš bensound.com

LGBT+ sąjungininkai
