
BAHART Podcast
By Balatoni Hajózási Zrt.

BAHART PodcastJul 27, 2023

Megérkeztek az új hajók: információk a flottába állításról, és 2023-as főszezonról
Mérnöki bravúrral, rengeteg szakember munkájának köszönhetően végre megérkeztek a BAHART új hajói a Balatonra. A komáromi hajógyárból a Dunán úsztatták le a konvojt, majd a Sió csatorna következett, amihez pontos tervezésre volt szükség, szoros ütemtervvel. Évtizedek óta nem volt ilyen jellegű folyamat a tóhoz kapcsolódóan, és ennyi hajó sem érkezett soha. Most az összeszerelési fázisban vagyunk, de pár hónap múlva már büszkén mutathatjuk be az új katamaránokat és kompokat - Veigl Gábor vezérigazgató ismerteti az elmúlt hetek eredményeit, a főszezon állását, és azt, hogy mi vár a következő időszakban a BAHART-ra és a hajózni vágyókra.

Eredményes szezon: nemsokára itt a kétmilliomodik idei utas, teltházas programhajók, népszerű útvonalak, és még előttünk az ősz!
Bár kevesebben voltak idén a Balatonnál, mégis többen vették igénybe a Bahart szolgáltatásait, ez azt jelenti, hogy az új üzenetek célba értek. Az új útvonalak, a kompjáratok, a buli és programhajók is rendkívüli népszerűséggel futottak, a visszajelzéseket pedig beépítik a következő szezon újításaiba. Veigl Gábor vezérigazgató értékeli az idei főszezont, megemlítjük az őszi várható programokat, illetve azt, hogy mi történik akkor a Bahartnál, amikor a hajók többsége "téli álomra" szenderül. A mostani podcastből kiderül, mikor érkezhetnek az új hajók, és hogy mikor lesz meg az idei kétmilliomodik utas is!

Egyre népszerűbb az online jegy - megvannak az őszi különleges programok - több, mint egymillió utas!
Javában dübörög az évad újítása, az online jegyértékesítés; nagyon szépen alakulnak a számok, ugyanis augusztus elején megvolt az egymillió utas; valamint különleges őszi programokkal várja az utazóközönséget A BAHART, ezekről is beszélünk most Veigl Gáborral a Balatoni Hajózási Zrt. vezérigazgatójával a mai epizódban. Rangsoroltuk a hajójáratokat az utasszámok tekintetében, szó volt a megújult büfékínálatról, és lerántottuk a leplet az őszi New Level Empire koncertről, a Be Massive Horizon nappali kompbuliról, illetve a Gasztro Kompról, Kulthajókról is.

BAHART dalpremier: a New Level Empire Zolája és Newl is balatoni hajós emlékeiről, a klip forgatásának kulisszáiról mesélt
Az is kiderült, hol szórakoznak a magyar tengernél a zenekar tagjai évente egyszer, amolyan csapatépítő jelleggel. A New Level Empire oszlopos tagjait, Zolát és Newl-t kérdeztük a BAHART dal készítésének kulisszáiról, arról, hogy milyen élményeik fűződnek a Balatonhoz és a Baharthoz, valamint azt is elárulták, hogy melyik szót nem írnák bele egyetlen dalszövegbe sem.

Ismét utasrekordok, bemutatkoztak az új partnerek, elismeréseket kapott a BAHART és bemutattuk az új dalunkat!
Igazi balatoni borok és sörök fokozzák az élményt az idei szezonban, amihez természetesen hajó visz! Illetve elindult az online jegyértékesítés is ami június végéig kedvezménnyel csábít.
Még több programhajó, ami a gyermek és bulihajók után a kultúra vizén is kihajózik idén ősszel Keszthelyről - addig pedig extra menetrend jön augusztusban még több hajóval. Veigl Gábor vezérigazgatóval a növekvő utasszámról is beszélgettünk, illetve bemutatkozott a Bahart dal, és arra is büszkék vagyunk, hogy elismerést kaptunk a Siófoki Szakképzési Centrumtól, valamint nosztalgiahajó flottánk egy része bekerült a Somogy Megyei Értéktárba.

Elindult a 176. hajózási szezon a Balatonon!
Elindult a 176. balatoni hajózási szezon, Veigl Gábort, a Balatoni Hajózási Zrt. vezérigazgatóját kérdeztük a most startoló BAHART podcastben az idei év újításairól, várható fejlesztésekről, illetve a pár hét múlva debütáló online jegyrendszerről. Ha felkészülnél arra, hogy mivel tudsz tervezni az idei balatoni kiruccanásodkor hajózási szempontból, ez az epizód neked szól!