Skip to main content
Spotify for Podcasters
Millennium Podcast

Millennium Podcast

By Bank Millennium

Millennium Podcast to cykliczna audycja o świecie finansów, bankowości oraz rozwiązaniach towarzyszących w Banku Millennium. Raz na dwa tygodnie możesz posłuchać o wyzwaniach i trendach w bankowości. Dobre tematy, ciekawi goście i moc inspiracji. Podcast dostępny na najpopularniejszych platformach: Apple Podcast, Google Podcast, Spotify oraz YouTube.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Jak dbać o las?

Millennium PodcastOct 21, 2022

00:00
16:33
Generacja Alfa - pokolenie cyfrowych dzieci

Generacja Alfa - pokolenie cyfrowych dzieci

Generacja Alfa to osoby urodzone po 2010 roku, dzisiejsi uczniowie. Pokolenie wciąż stanowi dla naukowców zagadkę. Dzieci wyrastają w otoczeniu smartfonów, tabletów, konsol; za autorytety uznają raczej influencerów niż filozofów, pisarzy czy naukowców. Dużo czasu spędzają w portalach społecznościowych. W najnowszym odcinku Millennium Podcast zastanawiamy się, jak liderzy naszej przyszłości podchodzą do pieniędzy? Skąd mają pieniądze, czy rodzice w jakikolwiek sposób przygotowują je do dorosłego finansowego życia? O tym rozmawiamy z Katarzyną Krzywicką – Zdunek oraz Dorotą Peretiatkowicz socjolożki.pl. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Oct 16, 202312:12
Samozarządzanie, czyli praktyczna recepta na sukces

Samozarządzanie, czyli praktyczna recepta na sukces

Kiedyś w pracy musieliśmy usłyszeć co mamy zrobić. Dziś nikt niczego nie musi pokazywać nam palcem. Samozarządzanie jest skuteczną metodą zarządzania swoimi działaniami. To proces, który pozwala rozpoznać zachowania, które chcemy zmienić, aby w przyszłości popełniać mniej błędów i pracować bardziej efektywnie. W Banku Millennium to również sposób pracy zespołów tworzących cyfrowe rozwiązania dla naszych klientów. Gośćmi najnowszego odcinka Millennium Podcast są członkowie Zespołu Scrum Masters Michał Rajewski i Michał Baczewski. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Oct 04, 202312:36
Zabezpiecz swoją emeryturę

Zabezpiecz swoją emeryturę

Dobrowolny system emerytalny nie jest doskonały. Wedle przewidywań świadczenia dzisiejszych 30-latków będą wynosiły zaledwie 25 procent ostatniego wynagrodzenia. Jak zatem przygotować się na godną jesień życia?

Rozmawiamy o tym z gościem Millennium Podcast, którym jest Michał Trojanowski – dyrektor ds. Komunikacji Inwestycyjnej Millennium TFI.

Millennium Podcast dostępny jest na najpopularniejszych platformach: Apple Podcast, Google Podcast, Spotify oraz YouTube.
Sep 06, 202315:14
Bohaterowie sportowego wyzwania Banku Millennium

Bohaterowie sportowego wyzwania Banku Millennium

Zapraszamy do wysłuchania specjalnego odcinka Millennium Podcast. W audycji rozmawiamy z bohaterami sportowo ekologicznej inicjatywy pracowników Grupy Banku Millennium. Akcja Our People’23: Save the Planet! trwała dwa miesiące i zakończyła w czerwcu. Czy wyzwanie i sport zmienia życie? W akcji uczestniczyło ponad 1,5 tysiąca pracowników. Biegali, pływali, spacerowali, ćwiczyli jogę, jeździli na rowerach itd., do wyboru mieli ponad 50 różnego rodzaju sportów. Łącznie spalili 18 milionów kcal, na nogach pokonali ponad 130 tysięcy kilometrów, na kołach ponad 180 tysięcy kilometrów. Zakładany cel zbiórki udało się osiągnąć w zaledwie 55 dni. Środki przeznaczone zostaną na ekowolontariat. Najlepsi z najlepszych podzielili się swoim doświadczeniem, aby zainspirować innych do aktywności fizycznej. Posłuchaj rozmowy z Martą Zakrzewską, Anetą Górską, Anną Zubkowicz, Piotrem Rymuzą, Mirosławem Śluzkiem i Sebastianem Molendą.


Jul 31, 202319:39
Klienci dyktują warunki

Klienci dyktują warunki

Bank Millennium otrzymał tytuł Złoty Bank 2023 za najlepszą wielokanałową jakość obsługi w rankingu Złoty Bankier 2023. To doskonała okazja, aby porozmawiać o tym, jak zmienia się standard obsługi? Jak bank traktuje dotychczasowych i jak walczy o nowych klientów? Posłuchaj najnowszego odcinka Millennium Podcast z udziałem @Magdalena Suchanek. Z dyrektorką Departamentu Jakości w Banku Millennium rozmawiamy również o rankingu Złotego Bankiera oraz metodologii badania realizowanego przez agencję Minds & Roses na zlecenie Bankier.pl i „Puls Biznesu”.

Jun 06, 202311:16
Rozwój aplikacji mobilnych

Rozwój aplikacji mobilnych

Bank Millennium udostępnił niedawno nową aplikację mobilną dla firm. Zaprojektowaną od podstaw z wykorzystaniem najlepszych praktyk, stosowanych przy tworzeniu rozwiązań dla klientów detalicznych. Jak wyglądają prace przy takich projektach? Gdzie rodzą się pomysły na rozwiązania, które powinny trafić do klientów? Ile trwa wdrażanie i rozwijanie oprogramowania? Posłuchaj najnowszego odcinka Millennium Podcast: https://podcasters.spotify.com/pod/show/bank-millennium-polska

O rozwoju aplikacji mobilnych Banku Millennium rozmawiamy w audycji z Robertem Jaworskim, kierującym obszarem Rozwoju Aplikacji Mobilnych oraz Tomaszem Perskim, kierującym Zespołem Bankowości Codziennej w Departamencie Bankowości Elektronicznej. Eksperci dzielą się wiedzą i uchylają nieco rąbka tajemnicy, o rozwiązaniach, które mogą w przyszłości pojawić się w bankowości mobilnej. Millennium Podcast dostępny jest na najpopularniejszych platformach: Apple Podcast, Google Podcast, Spotify oraz YouTube. Warto subskrybować, aby nie przegapić żadnego odcinka.

May 23, 202323:08
Prostym językiem w Banku Millennium

Prostym językiem w Banku Millennium

Bank Millennium używa prostego języka we wszystkich rodzajach komunikacji. W 2021 roku podpisaliśmy deklarację prostego języka. W najnowszym odcinku Millennium Podcast rozmawiamy o upraszczaniu bankowych regulaminów, e-maili oraz innych tekstów. Czy materiały tworzone wedle zasad prostego języka są krótsze? Pytamy również, czy autorytety, które chcą się prosto komunikować, nie wypadają mniej profesjonalnie oraz jakie korzyści z wdrożenia tych rozwiązań mają nasi klienci. Gośćmi audycji są: Sylwia Maj, ekspertka w zespole badań i doskonalenia doświadczeń klientów oraz Mikołaj Andruchowicz, starszy specjalista w zespole komunikacji.


Millennium Podcast dostępny jest na YouTube, Spotify oraz Google Podcast i Apple Podcast.

Apr 26, 202314:27
Bezpieczne potwierdzanie tożsamości w Millennium ID

Bezpieczne potwierdzanie tożsamości w Millennium ID

Millennium ID to rozwiązanie, które pozwala użytkownikom bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej Banku Millennium potwierdzić swoją tożsamość. Klienci mogą skorzystać z nie zarówno u dostawców usług komercyjnych, jak i w serwisach administracji publicznej. Millennium ID umożliwia także dostęp do historii logowania i przekazywania danych. Usługa bazuje na rozwiązaniach mojeID dostarczanych przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Jak działa, kto może z niej skorzystać i jak rozwiązano kwestie bezpieczeństwa? Między innymi o to i o kulisy pracy nad projektem pytaliśmy Bartłomieja Barańskiego z Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium. Posłuchaj najnowszego odcinka Millennium Podcast.

Mar 09, 202309:29
Digital Day w Banku Millennium

Digital Day w Banku Millennium

Digital Day, to największe wydarzenie związane z cyfrowym rozwojem Banku Millennium. W tym roku do hotelu Narvil zjechało rekordowe ponad 700 uczestniczek i uczestników. W trakcie tej dużej konferencji mieli okazję wysłuchać planów rozwoju banku na najbliższe lata w obszarze digital oraz szeregu wystąpień scenicznych (związanych z AI, Machine Learning, hiperpersonalizacją) oraz wymienić się doświadczeniami. Gwiazdą spotkania był Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl.

Choć to wydarzenie wewnętrzne, tylko dla pracowników Banku Millennium w Millennium Podcast odsłaniamy jego kulisy. Gdzie podąża bankowość w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie? Posłuchaj w najnowszym odcinku Millennium Podcast.

Feb 15, 202308:45
Black Friday hit czy kit?
Nov 23, 202209:23
Jak dbać o las?
Oct 21, 202216:33
Junior w banku
Sep 25, 202213:18
Nie daj się oszukać

Nie daj się oszukać

Cyberprzestępcy wykorzystują ludzką nieuwagę i nieostrożność, aby ukraść czyjąś tożsamość, dostęp do konta i pieniądze. Jakiego rodzaju narzędzia socjotechniki wykorzystują? Jak się przed atakami i utratą środków chronić? O tym w najnowszym odcinku Millennium Podcast. Audycji posłuchać możesz na najpopularniejszych platformach: Apple Podcast, Google Podcast, Spotify oraz YouTube. Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego odcinka.

Aug 30, 202217:37
Jak płacić za granicą?
Jul 28, 202210:41
Jak Polacy oszczędzają na zakupach?
Jul 01, 202211:21
Sztuczna inteligencja w Banku Millennium

Sztuczna inteligencja w Banku Millennium

Jak wykorzystuje się innowacje w zakresie sztucznej inteligencji w Banku Millennium? To temat drugiego odcinka Millennium Podcast. Szybkie procesowanie dokumentów, chat boty i weryfikacja danych to z pewnością zadania, gdzie maszyny radzą sobie najlepiej. W czym jeszcze mogą nam pomóc? Opowiada Łukasz Bezulski, Kierownik Zespołu Sztucznej Inteligencji w Departamencie Wiedzy o Kliencie Banku Millennium. Podcastu posłuchać można na najpopularniejszych platformach: Apple Podcast, Google Podcast, Spotify oraz YouTube.

Jun 17, 202215:20
Nowe Millennium 360°
Jun 03, 202212:29