Skip to main content
Spotify for Podcasters
BilSen iyi olur

BilSen iyi olur

By Gözde Berber Özbalaban

Bireylerin ve organizasyonların gelişimini tutkuyla dert edinenleri, BilSen iyi olur”da buluşturmayı hedefliyoruz. Kulaklarınıza ve dikkatinize talibiz. 🙋🏼‍♀️ Ece Ağabeyoğlu & Gözde Berber Özbalaban #Leadership #development #management #organizationaldevelopment #learningsolutions #Self
Available on
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Bilsen İyi Olur- Yeliz Bahadır- Anlam Arayışı ve İnsan

BilSen iyi olurDec 07, 2020

00:00
25:10
Bilsen İyi Olur- Yeliz Bahadır- Anlam Arayışı ve İnsan

Bilsen İyi Olur- Yeliz Bahadır- Anlam Arayışı ve İnsan

Yeni bölümde, Yeliz'le İnsanın Anlam Arayışını konuştuk. Keyifle dinlemeniz dileğiyle...

Yeliz Bahadır, Türkiye’nin önde gelen bir yönetim danışmanlığı şirketinde eğitmen, danışman, fasilitatör ve koç olarak çalışmaktadır. Bu rolü kapsamında kurumsal çalışanlara ve yöneticilere liderlik, yönetim becerileri, duygusal zeka, duygusal çeviklik gibi başlıklarda eğitimler vermekte; hem bireysel hem de takım koçlukları yapmaktadır.

Danışmanlık ve koçluk kariyeri öncesinde yurt içi ve yurt dışında insan kaynakları alanında özellikle eğitim gelişim ve de kurumsal akademilerin yönetiminde rol almıştır.

ICF (International Coaching Federation) tarafından akredite edilmiş koç unvanına (ACC) sahip olan Yeliz, dünyada en eski ve büyük koçluk okulu olarak bilinen Co-Active koçluk eğitim programını tamamlayarak aynı zamanda Co-Active koçluk akreditasyonunu (CPCC, Certified Professional Coach) almıştır. İlave olarak takım ve ilişki koçluğu alanında Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC) eğitim sertifikasına sahiptir.

Yeliz, Varoluşçu Akademi’de Temel Varoluşçu Analiz Eğitimini tamamlamıştır. İnsan ve varoluşsal meseleler üzerine kafa yormak, okumak ve yazmak en büyük tutkusudur.

Dec 07, 202025:10
Bilsen İyi Olur- Ateş Ataseven- Nasıl iyi konuşmacı olunur?

Bilsen İyi Olur- Ateş Ataseven- Nasıl iyi konuşmacı olunur?

Bilsen İyi Olur'un yeni bölümünde Ateş Ataseven'le 

https://www.atesataseven.com/ 

Ateş Ataseven, Finans, İlaç, Hızlı Tüketim Ürünleri ve Telekomünikasyon sektörlerinde edindiği 15 yıla yaklaşan deneyimlerinden aldığı güç ile hizmet etmekte olduğu kurumlara Satış ve Satış Yönetimi, Liderlik ve Ekip Yönetimi konularında katkı sağlıyor; kurumsal koçluk çalışmaları sayesinde de kurumlardaki yöneticiler başta olmak üzere tüm çalışanların bireysel gelişimlerine yardımcı oluyor.

Ateş Ataseven’in eğitim verdiği kuruluşlar arasında Ergo Sigorta, Sika Yapı Kimyasalları, Pronet Güvenlik Hizmetleri, BNP Paribas Leasing Solutions, Türk Ekonomi Bankası, Turkcell, Philip Morris, Tatilsepeti, Sabancı Holding, Trendyol, Avon, Multivac, İş Bankası ve Shell yer alıyor.

1997’de İstanbul Üniversitesi  İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olan Ateş Ataseven, 2011-2013 yılları arasında Işık Üniversitesi’nde  MBA Programı’nı tamamladı. Türkiye’de faaliyet gösterdikleri sektörlerde oldukça saygın yerler edinmiş  Koç Finans, GlaxoSmithKline, British American Tobacco ve Nokia gibi şirketlerde Satış, Satış Yönetimi, İş Geliştirme, Sadakat Programları, Kurum içi Akademi oluşumları ve Perakende Yönetimi konularında çalıştı. Daha sonra Danışman olarak katıldığı Ufukkoç Danışmanlık Şirketi’nde birçok programda görev alan Ateş, 2013’den beri Management Centre Türkiye (MCT)’de Danışman olarak çalışmaktadır.

Ateş Ataseven 1996 yılından bu yana Tüplü Dalış eğitmenliği yapmaktadır. 2001 yılından bu yana da aktif olarak motosiklet kullanmakta olan Ateş, Güvenlik Sürücüsü olarak eğitim sürüşlerinde görev almaktadır.

Nov 16, 202030:55
Bilsen İyi Olur- Özgür Doğan- Yaratıcılık Meselesi
Nov 12, 202032:14
Bilsen İyi Olur- Sinan Yorgancıgil- Dijital Kimlik, İzlerimiz ve Sahicilik
Nov 05, 202025:35
Bilsen İyi Olur- Arzum Akduran- Koçluğa Dair Meseleler
Oct 19, 202032:25
Bilsen İyi Olur- Ela Burcu Uçel- EQ,İK,Sürdürülebilirlik

Bilsen İyi Olur- Ela Burcu Uçel- EQ,İK,Sürdürülebilirlik

Bilsen İyi Olur'un yeni konuğu, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ela Burcu Uçel. Engin bir bilgi birikimi ve tecrübenin pratikle harmanlandığı bir bakış açısını bulunca bir dolu farklı konu konuştuk. Duygusal Zekadan, "Yeşil İK" ya Bilsen İyi Olur'un yeni sohbeti.. Taze taze... Keyifli dinlemeler. 

Oct 14, 202029:40
Bilsen İyi Olur- Ali Gülüm-İşbirliği ve Rekabet/Bir de Buradan Bakın

Bilsen İyi Olur- Ali Gülüm-İşbirliği ve Rekabet/Bir de Buradan Bakın

Sosyolog ve Gelişim Profesyoneli Ali Gülüm'le iş birliği ve rekabet kavramını,  insanın doğasını,  şirket-birey-güven üçgenini, birlikte yaratma gerekliliğini konuştuk. Keyifle dinlemenizi umarız. 

Oct 08, 202029:40
Bilsen İyi Olur- Özlem Sökmen- Nedir bu davranış becerileri?

Bilsen İyi Olur- Özlem Sökmen- Nedir bu davranış becerileri?

1973 Ankara doğumlu olan Özlem, TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun oldu.  Profesyonel iş hayatına Lafarge grubunda başlayan Özlem kısa sürede grubun en genç fabrika İnsan Kaynakları yöneticilerinden oldu. Turkcell’de uzun yıllar çalışmış ve hatta  efsanevi Kardelenler projesinde popüler kültür eğitimleri de vermiş olan Özlem Turkcell’den sonra kariyer yolculuğuna o dönem  hayalindeki şirket olan Unilever’le devam etti. Unilever kariyeri boyunca mevcut insan kaynakları görevlerinin yanı sıra global eğitim içeriklerinin iç eğitmen sistemi ile Türkiye’de uyarlanmasını sağlayarak bu konudaki çalışmalarıyla  uluslararası ödüller aldı. 

Kendi yaşam amacını, “insanlara potansiyellerini ortaya çıkartmak için destek olmak” ve “sahip olduklarıyla ihtiyacı olanlara fayda sağlamak” olarak tanımlayan Özlem, 17 yaşında bir kız çocuğu ve sokaktan sahiplenilmiş iki kedi ve iki köpek sahibi. Uplifers dergisinde haftalık köşe yazarı, bir maraton koşucusu olan Özlem aynı zamanda profesyonel koç sertifikasına sahiptir. Devlet üniversitelerine giden öğrencileri iş hayatına hazırlamak için “Yakına Bak” adlı bir sosyal girişimcilik projesinin yaratıcısı olan Özlem aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşuna gönüllü olarak farklı projelerde destek vermektedir.

Özlem'le "soft skill" diye tabir edilen davranış becerilerini konuştuk. 

Oct 01, 202028:22
Bilsen İyi Olur- Itır Erhart- Anlam Arayışı ve Girişimcilik

Bilsen İyi Olur- Itır Erhart- Anlam Arayışı ve Girişimcilik

Itır Erhart, Chicago’da (2004) bir otobüs durağında  “Koşmak zor mu geliyor, kemoterapiyi dene!” sloganını görünce hayatını  değiştirecek farklı bir yönelime girdi;  sivil toplum kuruluşları için  kaynak ve farkındalık yaratmak.  Sosyal Aktivizmin fitilini  sekiz maraton, 20 yarı maraton koşarak  ateşledi. Türkiye’nin ilk yardımseverlik koşu oluşumu Adım Adım’ın  kurucuları arasında yer aldı. Şirket takımları oluşturup bir STK  yararına koşmanın şirket içi iletişim, aidiyet, motivasyon üzerindeki etkileri üzerine ufuk açıcı konuşmalar yapan Erhart bu ve  benzeri kampanyaların iletişim çalışmalarının nasıl yapılması  gerektiğini ve medya yansımalarını dinleyicileriyle paylaşıyor.  Konuşmalarında takım olmanın önemine vurgu yapan Erhart spor yoluyla  kaynak yaratmak ve farkındalık yaratmak için neler yapılabileceğini de dinleyicilerine aktarıyor.

Bu bölümde Itır'la konuştuk... 


Sep 28, 202022:24
Bilsen İyi Olur- Selçuk Alimdar- Öğrenme Çevikliği

Bilsen İyi Olur- Selçuk Alimdar- Öğrenme Çevikliği

Çeviklik kapısının anahtarı, öz farkındalık!

Bilsen İyi Olur Podcast Serisinin, yeni bölümünü Selcuk Alimdar,'la birlikte çektik. Öğrenme çevikliği ile ilgili duymak istediğiniz şeyler varsa, Ece  ile yeni bölüme bekleriz...


Sep 16, 202026:60
Bilsen İyi Olur- Cenk Akıncılar- İK 3.0

Bilsen İyi Olur- Cenk Akıncılar- İK 3.0

Bilsen İyi Olur’un yeni bölümünde QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar’la konuştuk.

İK 3.0, pandemi döneminde yeni yetkinlikler, liderliğe bakış açısı ve uygulamaları hakkında bilgi almak için bizi dinlemeye davetlisiniz. 

Sep 09, 202029:16
 Müjdat Ataman- Geleceğin Yetkinlikleri ve Eğitimin Geleceği

Müjdat Ataman- Geleceğin Yetkinlikleri ve Eğitimin Geleceği

Fide Okulları'nın yöneticisi, 

Açılın Ben Çocuğum ve Açılın Ben Öğretmenim kitaplarının yazarı, 

eğitimci Müjdat Ataman'la geleceğin yetkinliklerini ve eğitimin geleceğini konuştuk. 

Sep 02, 202026:51
Bilsen İyi Olur- Başlangıç

Bilsen İyi Olur- Başlangıç

Bireylerin  ve organizasyonların gelişimini tutkuyla dert edinenleri, BilSen iyi  olur”da buluşturmayı hedefliyoruz. 

Kulaklarınıza ve dikkatinize talibiz.  


Ece Ağabeyoğlu & Gözde Berber Özbalaban


Hoş geldiniz :)

Ece AĞABEYOĞLU
1998’den  beri iş hayatındadır. Commercial Union Hayat Sigorta (Avivasa) –  finansal danışmanlık, İş Bankası – kurumsal kredi uzmanlığı, HSBC Eğitim  ve Geliştirme Müdür Yardımcısı/Eğitmenlik, yetkinlik eğitimleri  yöneticiliği, yetenek yönetimi değerlendirme merkezi danışmanlığı  yapmış, kurum içi koçluk, yenilenen şube yapılanmasında proje  koordinatörlüğü ve Değerler Bazlı Liderlik projesi Avrupa Bölgesi  liderliğini üstlenmiştir. 2010’dan beri 15’ten fazla kuruma danışmanlık  ve eğitmenlik hizmeti vermiştir. 2018'den itibaren, iş ve kariyer konusu  başta olmak üzere, değişim amacındaki bireylere profesyonel koçluk  yapmaktadır.
IODA Türkiye Uluslararası Organizasyonel Gelişim Derneği  kurucu üyesidir. Koşu, yardımseverlik ve gönüllülük, sivil toplum ilgi  alanlarıdır.

Gözde Berber Özbalaban

Management Centre Türkiye'de Associate Partner olarak görev yapan Gözde, 17 yılı aşkın süredir Liderlik, Takım Fasilitasyonu, İletişim, Yönetim Becerileri, Yetkinlik Gelişimi ve Organizasyonel Gelişim alanlarında, bireylerin gerçek potansiyellerini açığa çıkarmalarına destek olmak tutkusuyla çalışıyor. 8 yıl süreyle  Likya Yönetim Akademisi’nin  kurucu ortaklığını yapmış, aynı zamanda Ortadoğu Teknik  Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programını  tamamlamıştır. Aynı üniversitede Eğitim Yönetimi/Planlama alanında  doktora çalışmalarına devam ederken, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği projeleri aracılığı ile 100'ün üzerinde firmaya dokunma fırsatı bulmuştur.

Danışmanlık ve eğitim çalışmalarında, Gestalt, Orsc, Sistem Koçluğu, Psikodrama gibi yöntemleri kullanarak, kariyeri süresince 23 ayrı ülke, 4 kıtada farklı başlıklarda global eğitimler vermiş, 2 yıl süre ile Türkiye Eğitim Enstitüsü direktörlüğünü yürüttüğü Junior Chamber International bünyesinde ulusal ve uluslararası seviyede yönetim kurulu üyelikleri tecrübesi edinmiştir.

Bugünlerde, triatlon sporundan edindiği deneyimlerle liderliğe dair yaklaşımları harmanladığı Lead Fit programları üzerine çalışmakta, yeni bir anne olarak oğlu Tuna'yı büyütmekte ve gelecek yarışlar için antrenman yapmaya devam etmektedir 

#Leadership
#development
#management
#organizationaldevelopment
#learningsolutions
#Self


Aug 19, 202003:40