Skip to main content
Spotify for Podcasters
Biorythme podcast

Biorythme podcast

By Jenny

V Biorythme věříme, že každá osobnost je jedinečná a vzájemným nasloucháním si můžeme přinést mnoho užitečného do svých vlastních životů. Pojďte se s námi zaposlouchat do rozhovorů s (ne)obyčejnými lidmi - a snad si i trochu odpočinout…
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

O pořádání Dyzajn marketu, životě a přátelství mezi ženami

Biorythme podcastJun 07, 2020

00:00
01:01:04
S Krkavčí matkou (nejen) o akné. Aneb jak mít rád sebe i svoji pleť, ať je jakákoliv

S Krkavčí matkou (nejen) o akné. Aneb jak mít rád sebe i svoji pleť, ať je jakákoliv

O čem  si povídáme: S  Veronikou Hurdovou, možná známější jako Krkavčí matka, vyšly už desítky  rozhovorů. Proto jsme si v tomto povídaly o jiných tématech, než  většinou řeší (výchova dětí, téma smrti...). V první části se věnujeme  tomu, kdo to Krkavčí matka opravdu je. Její přemýšlení nad životem a  jeho hloubkou určitě zaujme nejen ty, kdo ji již znají. Poslední půl  hodinu jsme pak strávily nad tématem akné, které je s vnímáním sebe sama  spojeno více, než by si jeden chtěl připustit. Jak se Veronice, která s  akné žije přes 25 let, podařilo začít mít svoji pleť ráda?

Kontakt: http://www.krkavcimatka.cz/

Nov 04, 202001:20:42
 Péče o vlnité a kudrnaté vlasy – aneb CURLY GIRL metoda krok po kroku
Oct 21, 202001:19:12
Jak cykličnost ovlivňuje životy žen? (A také našich mužů)

Jak cykličnost ovlivňuje životy žen? (A také našich mužů)

Host: Dana-Sofie Šlancarová

O čem   si povídáme: Dana-Sofie přinesla s kolegyní do České republiky knihu  Cyklická žena, jejíž přečtení bylo - a stále je - pro mnohé ženy zlomem  v jejich životech. Tato publikace totiž bez zbytečného balastu pojednává  o tom, co je přítomno v životě každé ženy, ať chce nebo nechce: o  spojitosti menstruačního cyklu s průběhem našeho denního života, nálady,  vztahů, pracovního nasazení… a mnoho dalšího. Pokud jste o konceptu  cykličnosti zatím nikdy neslyšeli (možná spíše neslyšelY),  Dana vám  stručně a jasně osvětlí, o co jde. A pokud jste již ostřílená „cyklická  žena“, tak i vy v rozhovoru možná najdete několik zajímavých  aha-momentů.

Kontakt: https://dana-sofie.cz/

Oct 07, 202001:12:53
Když se setkání se smrtí přemění v sílu a důvěru v život

Když se setkání se smrtí přemění v sílu a důvěru v život

Host: Petra Glosr Cvrkalová

O čem  si povídáme: Textařka Petra žila ještě před pár lety život „obyčejné“  třicátnice: hezký vztah, domek, děti. Jednoho dne se ale její muž  nevrátil z práce... Smrt mladých lidí je celospolečenské tabu, které se  nás ostatních zdánlivě netýká. Pojďme si poslechnout inspirativní  příběh, ve kterém z obrovské bolesti vyklíčila síla a pokora k životu.  Petra v něm nikoho citově nevydírá, cílem tohoto dílu není poplakat si.  Právě naopak – uvědomit si, že radost k nám přichází v každé minutě  života, jen ji vzít do svých rukou.

Kontakt: https://www.nadacnifondvrba.cz/

Sep 23, 202045:08
TABU: Vymačkávání pupínků, manické nípání pleti

TABU: Vymačkávání pupínků, manické nípání pleti

Host: Lucie Šťastná

O   čem si povídáme:  Týká se to mnohých z nás, co mají akné –  nekontrolovatelné, nutkavé vymačkávání pupínků, škrábání pleti, nípání…  To může trvat až desítky minut, po kterých se člověk s hrůzou probere,  jakoby z transu. I tohle je dermatilománie – nemoc, která na první  pohled vypadá nezávažně a směšně. Pojďme si s Luckou Šťastnou povídat o  tom, že je to však mnohem více než onemocnění pleti nemoc duše, která má  hluboké kořeny a zaslouží si naši pozornost.

Kontakt: https://luckastastna.cz/

Sep 09, 202001:08:44
Od „easy“ života modelky po vědomé prožívání sebe i výchovy dětí

Od „easy“ života modelky po vědomé prožívání sebe i výchovy dětí

Host: Zuzana Jaddai Rosáková

O  čem si povídáme:  Jaké je to vyrůstat se slavným příjmením? Jak se  z modelky s bulvárem v patách stane rodič na plný úvazek, který ve  výchově dětí našel nejen hluboký smysl, ale také samu sebe? O tom všem  si s Jenny povídala Zuzana - maminka dvou dětí,  která objevila kouzlo (ne)výchovy. Řeč padne také na fyzioterapii psů,  které se náš host věnuje: jak může pomoci i vašemu miláčkovi?

Aug 26, 202001:01:29
Jak najít spokojenost a poslání v životě i práci

Jak najít spokojenost a poslání v životě i práci

Host: Simona Bodláková

O čem si povídáme:  Certifikovaná koučka si s Jenny povídala o tom, jak zjistit, co nás v životě opravdu naplňuje a kde najít odvahu plnit si své sny. Dále  zabrousily do témat jako je autentičnost na sociálních sítích,  vyrovnávání se s rozchodem nebo syndrom vyhoření, kterým si Simona  prošla na vlastní kůži.

Kontakt: https://www.simonabodlakova.cz/

Aug 12, 202001:07:25
Správa sociálních sítí pro začínající značky – tipy a triky

Správa sociálních sítí pro začínající značky – tipy a triky

Host: Tereza Frank

O čem si povídáme: Terez se celý  profesní život zabývá správou sociálních sítí pro významné značky.  Kromě toho školí další profíky, ale také menší podnikatele. Podělila se  s námi o tipy pro ty, kdo s FB / IG začínají skutečně od nuly. S Jenny  si ale také povídala o tom, jaké je to studovat v USA, jestli se jí  vyhýbá závislost na sociálních médiích a dokonce zabrousily i k tématu  pomoci útulkovým zvířatům.

Jul 29, 202001:09:40
Akné: jak se ho zbavit? O stravě, hormonech i sebelásce…
Jul 08, 202001:06:52
Rozjezd drobného podnikání v módním průmyslu s minimem peněz
Jul 08, 202042:13
O oslících, životních změnách a léčení vlastní duše pomocí zvířat
Jun 07, 202057:03
O pořádání Dyzajn marketu, životě a přátelství mezi ženami
Jun 07, 202001:01:04
O přírodní kosmetice, rozjíždění malé firmy a pádech na zem
Jun 07, 202001:00:30