
SCIENCE VIBE - BITECH ThinkTank
By BITECH ThinkTank
Chcemy pokazywać kto tak naprawdę stoi za tymi wszystkimi wykresami, urządzaniami i dziwnymi teoriami: nazwiska kojarzone ze światem nauki, osoby publiczne, ale też
niszowych badaczy, ekspertów, zajawkowiczów i studentów, dla których nauka i korzystanie z nowych technologii jest codziennością.

SCIENCE VIBE - BITECH ThinkTankJun 22, 2022

#TechForUkraine - Jacek Siadkowski - SCIENCE VIBE E06S01
Czy "małżeństwo" branży tech i organizacji społecznych to mezalians, czy może jednak udany związek? Jak technologia w realny sposób może pomoc uchodźcom z Ukrainy? Przed wami kolejny odcinek SCIENCE VIBE, z którego dowiecie się, jakie wyzwania, ale i szanse stoją przed nowymi technologiami. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Jackiem Siadkowskim z inicjatywy Tech To The Rescue.

INDID - Filip Gołębiewski - SCIENCE VIBE E04S01
Przed Wami czwarty odcinek SCIENCE VIBE, a w nim dezinformacja, demokracja i media. Naszym gościem będzie Filip Gołębiewski z fundacji Instytut Dyskursu i Dialogu - fundacją od lat monitorującą media i stojącą na straży jakości debaty publicznej. W obliczu ostatnich wydarzeń w Ukrainie poprosiliśmy Filipa o analizę języka wojny i taktyk dezinformacyjnych. Już w ten czwartek 31.03 o godz. 20:00 dowiecie się m. in:
- Dlaczego ludzie tak naprawdę kochają bańki informacyjne?
- Na czym polega moc fake newsów i czemu teorie spiskowe są takie kuszące?
- Czy dezinformacja jest zawsze zjawiskiem negatywnym?
- Jaki błąd popełniają media tradycyjne?
Oraz oczywiście jaką rolę odgrywa technologia i… co mają z tym wszystkim wspólnego planszówki?
Stay tuned! Przy okazji pochwalimy się, że INDID dołączył do naszej akcji #FakeOver! Ty też możesz walczyć z dezinformacją na fakeover.pl Nakarm fejkiem naszą AI.

Strong Woman in IT - dr Anita Kijanka - SCIENCE VIBE E03S01
Czy w świecie nowych technologii nie ma miejsca dla kobiet? Multimedialny cykl SCIENCE VIBE zaprzeczy wszelkim stereotypom! Przed wami kolejny odcinek SCIENCE VIBE — wywiad, po którym dowiecie się, co to znaczy być silną kobietą w świecie nowych technologii.
Rozmawiamy z Anitą Kijanką, założycielką inicjatywy Strong Women in It, która w swoich raportach opisuje dokonania silnych, kreatywnych kobiet oraz firm, które realnie pomagają swoim pracowniczkom odnosić sukcesy. Anita opowie, jak rozwinęła swój projekt do międzynarodowego poziomu, jak rozwinęła się jej zajawka na technologie oraz jakie kompetencje potrzebne są kobietom, które chcą odnieść sukces w branży technologicznej.
Niezależnie, czy sama jesteś silną kobietą, czy masz je wokół siebie ten podcast będzie silnym kopem inspiracji!

Warsztat naukowej supermocy pisania - Pisarnia - SCIENCE VIBE E02S01
Czy pisanie pracy naukowej musi rodzić się w bólach? Technologia jest tylko dla nerdów? 🤓 Multimedialny cykl SCIENCE VIBE zaprzeczy wszelkim stereotypom! Przed wami drugi odcinek SCIENCE VIBE - wywiad, który zmieni wasze podejście do pisania prac naukowych.
Naszym gościem będzie Agata, twórczyni bloga Pisarnia, czyli centrum wymiany doświadczeń, na którym dzieli się swoimi przeżyciami z doktoratu i opowiada jak pisać prace naukowe.
Jeżeli stoi przed Tobą napisanie pracy — licencjatu, magisterki, a nawet doktoratu, to ten odcinek jest dla Ciebie!

Future is now - dr Edyta Sadowska - SCIENCE VIBE E01S01
Praca naukowa to nudziarstwo? Technologia jest tylko dla nerdów? 🤓 Multimedialny cykl SCIENCE VIBE zaprzeczy wszelkim stereotypom! Przed wami premierowy odcinek SCIENCE VIBE - wywiad, po którym wyskoczycie… w przyszłość! 🚀
Naszym pierwszym gościem będzie dr Edyta Sadowska @instamindup, futurolożka z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie przy Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Jakie wyzwania czekają świat akademicki i edukację? Czym są prawdziwe kompetencje cyfrowe i jak możemy współpracować odpowiedzialnie z technologią? 🤖 I co mają ze sobą wspólnego algorytmy i górskie bieganie? 🤔 Na te pytania odpowiadamy w tym odcinku!