Skip to main content
Spotify for Podcasters
SCIENCE VIBE - BITECH ThinkTank

SCIENCE VIBE - BITECH ThinkTank

By BITECH ThinkTank

SCIENCE VIBE to lifestylowy cykl popularnonaukowy.

Chcemy pokazywać kto tak naprawdę stoi za tymi wszystkimi wykresami, urządzaniami i dziwnymi teoriami: nazwiska kojarzone ze światem nauki, osoby publiczne, ale też
niszowych badaczy, ekspertów, zajawkowiczów i studentów, dla których nauka i korzystanie z nowych technologii jest codziennością.
Currently playing episode

#TechForUkraine - Jacek Siadkowski - SCIENCE VIBE E06S01

SCIENCE VIBE - BITECH ThinkTankJun 22, 2022

00:00
36:31
#TechForUkraine - Jacek Siadkowski - SCIENCE VIBE E06S01

#TechForUkraine - Jacek Siadkowski - SCIENCE VIBE E06S01

Czy "małżeństwo" branży tech i organizacji społecznych to mezalians, czy może jednak udany związek? Jak technologia w realny sposób może pomoc uchodźcom z Ukrainy?  Przed wami kolejny odcinek SCIENCE VIBE, z którego dowiecie się, jakie wyzwania, ale i szanse stoją przed nowymi technologiami. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Jackiem Siadkowskim z inicjatywy Tech To The Rescue.

Jun 22, 202236:31
INDID - Filip Gołębiewski - SCIENCE VIBE E04S01

INDID - Filip Gołębiewski - SCIENCE VIBE E04S01

Przed Wami czwarty odcinek SCIENCE VIBE, a w nim dezinformacja, demokracja i media. Naszym gościem będzie Filip Gołębiewski z fundacji Instytut Dyskursu i Dialogu - fundacją od lat monitorującą media i stojącą na straży jakości debaty publicznej. W obliczu ostatnich wydarzeń w Ukrainie poprosiliśmy Filipa o analizę języka wojny i taktyk dezinformacyjnych. Już w ten czwartek 31.03 o godz. 20:00 dowiecie się m. in:

- Dlaczego ludzie tak naprawdę kochają bańki informacyjne?

- Na czym polega moc fake newsów i czemu teorie spiskowe są takie kuszące?

- Czy dezinformacja jest zawsze zjawiskiem negatywnym?

- Jaki błąd popełniają media tradycyjne?

Oraz oczywiście jaką rolę odgrywa technologia i… co mają z tym wszystkim wspólnego planszówki?

Stay tuned! Przy okazji pochwalimy się, że INDID dołączył do naszej akcji #FakeOver! Ty też możesz walczyć z dezinformacją na fakeover.pl Nakarm fejkiem naszą AI.

Mar 31, 202201:13:16
Strong Woman in IT - dr Anita Kijanka - SCIENCE VIBE E03S01

Strong Woman in IT - dr Anita Kijanka - SCIENCE VIBE E03S01

Czy w świecie nowych technologii nie ma miejsca dla kobiet?  Multimedialny cykl SCIENCE VIBE zaprzeczy wszelkim stereotypom! Przed wami kolejny odcinek SCIENCE VIBE — wywiad, po którym dowiecie się, co to znaczy być silną kobietą w świecie nowych technologii. 


Rozmawiamy z Anitą Kijanką, założycielką inicjatywy Strong Women in It, która w swoich raportach opisuje dokonania silnych, kreatywnych kobiet oraz firm, które realnie pomagają swoim pracowniczkom odnosić sukcesy. Anita opowie, jak rozwinęła swój projekt do międzynarodowego poziomu,  jak rozwinęła się jej zajawka na technologie oraz jakie kompetencje potrzebne są kobietom, które chcą odnieść sukces w branży technologicznej. 


Niezależnie, czy sama jesteś silną kobietą, czy masz je wokół siebie ten podcast będzie silnym kopem inspiracji! 

Jan 22, 202258:37
Warsztat naukowej supermocy pisania - Pisarnia - SCIENCE VIBE E02S01

Warsztat naukowej supermocy pisania - Pisarnia - SCIENCE VIBE E02S01

Czy pisanie pracy naukowej musi rodzić się w bólach? Technologia jest tylko dla nerdów? 🤓 Multimedialny cykl SCIENCE VIBE zaprzeczy wszelkim stereotypom! Przed wami drugi odcinek SCIENCE VIBE - wywiad, który zmieni wasze podejście do pisania prac naukowych.

Naszym gościem będzie Agata, twórczyni bloga Pisarnia, czyli centrum wymiany doświadczeń, na którym dzieli się swoimi przeżyciami z doktoratu i opowiada jak pisać prace naukowe. 


Jeżeli stoi przed Tobą napisanie pracy — licencjatu, magisterki, a nawet doktoratu, to ten odcinek jest dla Ciebie!

Dec 06, 202159:42
Future is now - dr Edyta Sadowska - SCIENCE VIBE E01S01

Future is now - dr Edyta Sadowska - SCIENCE VIBE E01S01

Praca naukowa to nudziarstwo? Technologia jest tylko dla nerdów? 🤓 Multimedialny cykl SCIENCE VIBE zaprzeczy wszelkim stereotypom! Przed wami premierowy odcinek SCIENCE VIBE - wywiad, po którym wyskoczycie… w przyszłość! 🚀

Naszym pierwszym gościem będzie dr Edyta Sadowska
@instamindup, futurolożka z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie przy Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Jakie wyzwania czekają świat akademicki i edukację? Czym są prawdziwe kompetencje cyfrowe i jak możemy współpracować odpowiedzialnie z technologią? 🤖 I co mają ze sobą wspólnego algorytmy i górskie bieganie? 🤔 Na te pytania odpowiadamy w tym odcinku! 

Oct 31, 202101:14:06