Skip to main content
Spotify for Podcasters
Carboncast

Carboncast

By Carboncast

Podcast z té nejlepší chemicko technologické univerzity ve středních Dejvicích
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Carboncast 01 - Radek Cibulka

CarboncastFeb 03, 2021

00:00
35:34
CarbonCast 12 - Karel Bouzek

CarbonCast 12 - Karel Bouzek

Na začátek roku 2022 pro vás máme neuvěřitelnou nabídku, za kterou by se nestyděl ani Horst Fuchs - absolvujte několik ročníků předmětů o vodíků jenom během poslechu CarbonCastu! Kuba Med tentokrát zpovídá profesora Karla Bouzka z Ústavu anorganické technologie. Moc otázek sice vlastně nepadlo, ale odpovědí až až... Akce platí, dokud nám CarbonCast nesmažou. Jo a přijďte příště poslouchat CarbonCast naživo, natáčíme v Carbonu už za provozu ;) 

Jan 12, 202231:22
CarbonCast 11 - Lenka Švecová

CarbonCast 11 - Lenka Švecová

Jak se vedoucí Ústavu ekonomiky a managementu VSČHT vyučuje v nové budově v Jankovcově ulici? Jaký má vlastně vztah k chemii? A jaký je její nejoblíbenější ekonom? CarbonCast je zpátky a je... natočený mimo Carbon!!!!  

Dec 01, 202135:13
CarbonCast 10 - Šimon Axmann

CarbonCast 10 - Šimon Axmann

Nejde vám dohromady kombinace nejoblíbenějšího vyučujícího a matematiky? Hele, sami jste si ho zvolili... Šimon Axmann v CarbonCastu vysvětluje, jak se jako matfyzák na VŠCHT vůbec dostal a proč považuje Matematiku A za velmi důležitý předmět a vlastně i nástroj. Tak co, pořád je váš nejoblíbenější pedagog? 

Oct 13, 202126:05
Noc vědců speciál: profesor Jiří Wanner

Noc vědců speciál: profesor Jiří Wanner

Sedněte s námi do stroje času a ve speciálu k Noci vědců se společně s profesorem Jiřím Wannerem z Ústavu technologie vody a prostředí vydejte do doby, kdy v Praze vznikla její kanalizační síť.
Sep 23, 202143:53
CarbonCast 09 - olympionici Jiří Šimánek a Jan Cincibuch

CarbonCast 09 - olympionici Jiří Šimánek a Jan Cincibuch

Co víc bolí - veslování nebo studium chemie? Kdy se naposledy cvakli? A odvezli si z olympijské vesnice v Tokiu selfie s nějakým známým tenistou? Hosty prvního CarbonCastu v zimním semestru jsou chemici-olympionici Jirka Šimánek a Honza Cincibuch. Honzovi mimochodem prosím fanděte palce (copyright Jakub Med), ať odstátnicuje!
Sep 01, 202132:29
CarbonCast 08 - Petr Šichtanc

CarbonCast 08 - Petr Šichtanc

Možná jste to ani nevěděli, ale málem jste z milé VŠCHT měli středověký hrad Přimda. Místo toho teď budovy A a B spojují ony moderní můstky. Jak se do budoucna změní kampus Dejvice, ale i samotná VŠCHT? Napoví školní architekt Petr Šichtanc v historicky teprve druhém díle CarbonCastu, kde nezazní žádné chemické názvosloví... 

Jun 30, 202129:52
CarbonCast 07 - Karel Friess

CarbonCast 07 - Karel Friess

Proč se česky a slovensky v týmu profesora Karla Friesse nedomluvíte? Jakou kávu pije (jen v Itálii)? A co mu přináší předvýchova vodících psů? To vám profesor Karel Friess prozradí v dalším díle CarbonCastu. Jo a taky něco o membránových separacích... 

Jun 09, 202130:24
CarbonCast 06 - Pavel Dostálek

CarbonCast 06 - Pavel Dostálek

Kdo potřebuje otevřené pivní zahrádky, když si může uvařit svoje vlastní pivo přímo na univerzitě. Kuba Med tentokrát sebral rozum a několik lahví Lachouta do hrsti a pozval do Carbonu profesora Pavla Dostálka z Ústavu biotechnologie. Jestli vám pivo chutná, je to dost možná jeho zásluhou, nebo zásluhou jeho studentů. A u sklenice vídeňského ležáku vám v dalším díle CarbonCastu povypráví o rodokmenu české pivní kvasinky. Na zdraví!  

May 19, 202133:40
CarbonCast Speciál: Pro Hanami o Hanami zpod sakur s docentem Luďkem Jelínkem.

CarbonCast Speciál: Pro Hanami o Hanami zpod sakur s docentem Luďkem Jelínkem.

Hanami běží, sakury kvetou a docent Luděk Jelínek s Kubou Medem ve speciálním CarbonCastu vzpomínají na úplné začátky Hanami v dejvickém kampusu. A snaží se přitom vyřešit i nejzásadnější filosoficko-lingvistickou otázku historie - říká se z předsakuří nebo z podsakuří ? Nebo dokonce vedlesakuří?   

May 06, 202123:04
CarbonCast 05 - Vladislava Kuželová

CarbonCast 05 - Vladislava Kuželová

Koukněte se do kampusu - už rozkvetly sakury? Na letošní Hanami se čeká až nezvykle dlouho - tak i mezitím poslechněte díl CarbonCastu věnovaný duševní a životní pohodě, které je tématem právě i letošního Hanami. Hostem podcastu je školní psycholožka dr. Vladislava Kuželová, která poradí, jak si samo-diagnostikovat negativní dopady koronavirových omezení a několikrát i Kubu pochválí. Radovat se je třeba i z maličkostí...

Apr 28, 202140:32
CarbonCast 04 - Petr Dolejš

CarbonCast 04 - Petr Dolejš

Do (pořád ještě zavřeného) Carbonu nechodí jen pedagogové nebo aktivní studenti, ale vrací se tam i úspěšní absolventi. Tentokrát za mikrofon zasel Petr Dolejš, který pamatuje ještě dřívější podoby tohoto legendárního místa. Co mu škola dala do jeho profesního života? Čím se vlastně živí vodohospodář? A o čem bude plánovaný podcast z FTOP, na kterém se Petr podílí? Poslechněte si další díl CarbonCastu, podcastu z nejlepší chemicko-technologické univerzity ve středních Dejvicích.  

Apr 07, 202124:48
CarbonCast 03 - Vojtěch Šálek

CarbonCast 03 - Vojtěch Šálek

Vojtěch Šálek neumí říkat ne a tak se posadil i za mikrofon CarbonCastu, přestože byl v danou chvíli pořád ještě součástí kódu a nebyl připravený komunikovat s lidmi. Jaká témata by chtěl prosadit v akademickém senátu? Jak si VSČHT poradila s nuceným přechodem na distanční výuku? Jak v těchto dnech fungují studentské spolky? A proč si sakra Vojta nepořídí chytrý telefon, aby mohl běhat za svoji fakultu? Na to vše odpoví nový CarbonCast, podcast z nejlepší chemicko-technologické univerzity ve středních Dejvicích. 

Mar 17, 202125:16
CarbonCast 02 - Michaela Rumlová

CarbonCast 02 - Michaela Rumlová

Za poslední rok jsme se všichni stali lepšími virology, než jsme kdy asi čekali. Pořád ale o virech nevíme víc, než docentka Michaela Rumlová z Ústavu biotechnologie. Co je to programovaná buněčná smrt? A co se stane, když se Kuba Med nakazí virem HIV v některé z afrických zemí?
Poslechněte si druhou epizodu CarbonCastu, podcastu z té nejlepší chemicko-technologické univerzity ve středních Dejvicích.
Feb 24, 202131:51
Carboncast 01 - Radek Cibulka

Carboncast 01 - Radek Cibulka

Med a Cibulka není nějaký prapodivný recept, ale první díl Carbonacastu, podcastu z té nejlepší chemicko technologické univerzity ve středních Dejvicích. Jak náročné je skloubit vědeckou činnost, výuku studentů a funkci v Akademickém senátu? Můžou se na VŠCHT hodit tipy a triky bratra herce a moderátora? A jak moc k vzteku je, když natáčíte online přednášku, ale zapomenete zmáčknout tlačítko REC?

Kuba Med zpovídá profesora Radka Cibulku, vedoucího Ústavu organické chemie a místopředsedu Akademického senátu VŠCHT.   

Feb 03, 202135:34
Carboncast - to tu ještě nebylo!

Carboncast - to tu ještě nebylo!

Budiž světlo, budiž podcast a budiž duel Med vs. Cibulka. Soon enough. 

Jan 30, 202100:53