Skip to main content
Spotify for Podcasters
Klimatický podcast CI2

Klimatický podcast CI2

By CI2. o.p.s.

V rámci osvětového projektu "Klima se mění: od informací k akci"
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Jak komunikovat změnu klimatu

Klimatický podcast CI2Dec 31, 2020

00:00
23:38
Jak komunikovat změnu klimatu

Jak komunikovat změnu klimatu

Jak probíhající změnu klimatu co nejlépe prezentovat veřejnosti, aby lidé této problematice rozuměli, identifikovali se s ní a chtěli ji řešit? Pozvání do studia k diskuzi na toto téma přijal meteorolog Michal Žák.

Dec 31, 202023:38
Pařížská klimatická dohoda

Pařížská klimatická dohoda

Ochrana klimatu z globálního pohledu. Mezinárodní společenství si před nedávnem připomnělo 5. výročí od podpisu Pařížské klimatické dohody. V čem byla přelomová a jak se ji daří naplňovat? I o tom byla řeč s Romanou Březovskou, analytičkou Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky.

Dec 31, 202020:34
Adaptační strategie

Adaptační strategie

Stále více českých měst, ale i krajů přistupuje k tvorbě adaptačních strategií. Jak náročné je takovou adaptační strategii připravit a co všechno by měla obsahovat? Různé aspekty klimatických strategií zaměřených na adaptační opatření jsme probrali s Viktorem Třebickým z CI2, o.p.s.

Dec 03, 202023:19
Mikroadaptace

Mikroadaptace

Co jsou to mikroadaptace a jaký je jejich přínos v oblasti realizace konkrétních klimatických opatření? Kde je vhodné mikroadaptace provádět? A jaké jsou výstupy projektu "Klima na doma aneb Poraďme se o mikroadaptacích"? Téma mikroadaptací nám přišli blíže představit David Kunssberger a Mirek Lupač z Agentury Koniklec. 

Aug 24, 202035:36
Offsetové projekty

Offsetové projekty

Jak mohou firmy, jednotlivci a další subjekty kompenzovat svou uhlíkovou stopu? O jaké typy offsetových projektů je v Česku největší zájem? A jakým způsobem se mohou zájemci zapojit do programu "Offsetujeme CO2"? I o tom jsme si povídali s Josefem Novákem a Janou Smolíkovou z CI2, o.p.s. 

Aug 24, 202021:56