Skip to main content
Spotify for Podcasters
שינויים קבועים עם רועי פוברצ׳יק

שינויים קבועים עם רועי פוברצ׳יק

By Roy Povarchik

מתי בפעם האחרונה הרגשתם תקועים?
תקועים עם הרגלים רעים, תקועים ברוטינה שאתם לא אוהבים, מפחדים לעשות שינוי (גדול או קטן) בגלל תחושת החוסר ידיעה, או אולי פשוט תקועים בלופ ולא יודעים איך לשבור אותו. בעולם שכולו מהונדס להביא לנו עוד ממה שכבר התעניינו בו בעבר, איך מוצאים השראה? איך עושים שינוי?

בפודקאסט ״שינויים קבועים״ רועי פוברצי׳ק מארח בכל פרק אורח חדש אשר איתו ידבר על השינויים שעשה בחייו, תהליכי קבלת החלטות, מאיפה מקבלים השראה ואומץ להתקדם ולשנות בחיים.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

פרק 007# - רודריגו גונזלס - המנוע ליצירה והתמודדות עם אי ודאות

שינויים קבועים עם רועי פוברצ׳יקOct 11, 2020

00:00
01:28:60
תכירו את הפורמט החדש - המכתבים
Oct 24, 202206:53
מיכל טראוריג - העולם המופלא של מיכל טראוריג

מיכל טראוריג - העולם המופלא של מיכל טראוריג

מיכל טראוריג הספיקה להיות הרבה דברים - שחקנית (״משחק החיים״, קאמרי, בית ליסין), עיתונאית (ידיעות אחרונות, הארץ), מסעדנית (״לילות בירות״). חזרה בתשובה, חזרה בשאלה ועד הרבה דברים.

יש משהו מאתגר בלראיין מישהו שהוא קרוב כל כך ללב שלך. כי השיחה מתרוצצת בין הדברים האישיים והאינטימיים ביותר לשטחיים ביותר. אבל אין ספק שהשיחה הזו הייתה רכבת הרים שעברה בהרבה תחנות.

מהפיצול אישיות שחווים כהורים גרושים, על הדרך של מיכל משחקנית וסלב למסעדנית, הדואליות מול העולם של המוכרות והסלביות, כדורים פסיכיאטריים (בעד ונגד), איך היא ידעה שסטטיק ובן-אל יהיו גדולים, האמבויילנטיות לדת והחוויה הרגשית סביב המוות של אביה.

זהו הפרק האחרון לעונה השנייה של ״שינויים קבועים״ והוא הוקלט בערך באיזור מרץ 2022.

Sep 19, 202201:51:27
ניסן שור - המנדט התרבותי

ניסן שור - המנדט התרבותי

ניסן שור הסופר מאחורי ״לרקוד עם דמעות בעיניים״, ״הישראלי הנצחי״ ו״המנדט״, ביים את הסדרות הדוקומנטריות ״לרקוד עם דמעות בעיניים״ (שמבוססת על ספרו, על אודות ההיסטוריה של תרבות המועדונים והדיסקוטקים בישראל, שיצא בהוצאת רסלינג, ״אנשי המכירות - הסיפור של עולם הפרסום הישראלי״ ו״מקום בצמרת״ ( סדרה של שישה פרקים על פופ ישראלי) ואת את הסרט ״הרחובות הם שלנו״, על אמני גרפיטי בישראל. בעל טור אישי במוסף גלריה שישי של עיתון ״הארץ״ ועוד מלא דברים בפועל.

בפרק הזה אנחנו מדברים על הספר האחרון שלו ״המנדט״, אשר מספר על מעין מציאות אלטרנטיבית בה המנדט הבריטי ממשיך להתקיים בישראל בזכות שלטון בובות (או יותר נכון, ראש ממשלה שכזה), על החוויה של להיות ילדים למהגרים, האמביוולנטיות לתרבות הישראלית, הערעור על ״נכסי צאן ברזל״ תרבותיים, על הרומנטקיזציה של מוזיקה והשחרור ממנה ואיך לתת לילדים שלנו לחיות את הילדות שלהם ולא לנסות לשחזר להם את הילדות שלנו.

Sep 12, 202201:59:02
יונתן ליפיץ - כולי עלמא, קורונה ולשים את הלב שלך על השולחן

יונתן ליפיץ - כולי עלמא, קורונה ולשים את הלב שלך על השולחן

יונתן ליפיץ, יזם תרבות ואיש לילה, אחד מהכוחות המניעים מאחורי מוסדות כמו כולי עלמא,

האיש מאחורי חברת ההפקות Yellow Brick והופעות חו״ל, מיזם האופניים בקורונה FIT, ומנהל אמנים לשעבר ובהווה, הגיע אלייי לדבר על… הכל.

בפרק הזה יונתן משתף על מהו המתח התרבותי המתמיד שנותן לכולי-עלמא את הוייב שלו, איך המוות של אביו השפיע על הדרך בה הוא מנהל את חייו,  למה האנדרגראונד היא נגזרת של המדיה ולמה זה בעצם אומר שהאנדרגראונג מת, הבעיה בלא להעריך את הזמן הקצר שלנו על חיי כדור הארץ (ולמה זה לא ישתנה), לחשוב על המורשת שלנו, ואיך הקורונה הפכה אותו לחתול רחוב וזה הפך אותו למאושר עוד יותר.

Sep 01, 202201:53:27
יאן (יאנקו) קוטליירסקי - התלמיד הנצחי

יאן (יאנקו) קוטליירסקי - התלמיד הנצחי

יאן (יאנקו) קוטליירסקי הוא אסטרטג מיתוג המגדיר את עצמו כלומד נצחי ומסתכל על החיים כתואר מתמשך ובלתי נגמר.

מבחינה כרונולוגית, הפרק הזה הוא הראשון שהוקלט למיני-העונה השנייה והוקלט לדעתי ביוני או במאי שעבר. ככה שחלק גדול מהרפרנסים לקורונה והמצב בעולם השתנו למדי, אבל השיחה עדיין רלוונטיות.

בפרק הזה אני ויאן מדברים כמובן על שיווק ומיתוג, על המיתוג העצמי והתפיסה העצמית המשתנה, על הקשר בין מציאות זוגיות ואיזור מגורים, הפערים הבין דוריים ואיך הם בלטו בתקופת הקורונה והחשיבות של להיות קשוב למי ומה שסביבך כדי להיות באמת נוכח.

לעדכונים על הפודקאסט, עקבו אחרי הטלגרם:

https://t.me/fivefavorites

Aug 23, 202201:45:30
עמרי סמדר - להביא ערך למיקס
Aug 15, 202201:06:23
ברוכים הבאים למיני-עונה ה -2 של שינויים קבועים

ברוכים הבאים למיני-עונה ה -2 של שינויים קבועים

ברוכים הבאים לפתיחה של העונה השנייה של ״שינויים קבועים״. או יותר נכון - המיני עונה השנייה.

העונה הקצרה הזו הוקלטה לאורך השנה האחרונה מכל מיני סיבות. חלקן טכניות וחלקן רגשיות.

וככל שהזמן עובר והתמהמהתי לשחרר אותן, הבנתי שאני גם עושה להן סוג של עוול. אז במקום לחכות לרגע הנכון, החלטתי לקבץ אותן למיני עונה קצרה עם כמה אנשים מדהימים. 

משיחות על מיתוג ושיווק, חיי הלילה של תל אביב ואמנות, לבנות את הביט המושלם ולהרקיד עשרות אלפי אנשים, המנדט הבריטי ועולם התרבות בישראל - ועד להפוך להיות סלב בגיל צעיר וההתמודדות שלנו עם הזמן, זקנה וההורים שלנו. 5 הפרקים האלו מקיפים כל כך הרבה נושאים ורגעים נהדרים עם אנשים מעולים.

מקווה שתהנו מהשיחות האלו כמו שנהניתי להיות בהם.

לקבלת עדכונים מהעונה החדשה, ועוד טקסטים, השראה ומחשבות - הצטרפו לערוץ הטלגרם:
https://t.me/fivefavoritesAug 09, 202205:15
פרק: 019# - ערן גפן - ״יוצרים צמיחה״, יצירתיות והשראה

פרק: 019# - ערן גפן - ״יוצרים צמיחה״, יצירתיות והשראה

ערן גפן, האיש מאחורי חברת הקרייאייטיב Geffen Team שנמכרה לוויקס, המחבר של ״יוצרים צמיחה - כך הופכים יצירתיות עסקים לתוכנית עבודה״ והאיש מאחורי הפודקאסט ״חצי שעה של השראה״ מגיע ל״שינויים קבועים״ לדבר על כמובן.. השראה.

בפרק הזה אנחנו מדברים על תהליך ההתפתחות של Geffen Team, על הספר החדש, החשיבות של צמיחה אישית ואיך להישאר בצמיחה אישית מתמדת. אנחנו מדבר על הקושי והדילמה בצמיחה אישית, להיות אמיתי ונכון לעצמך - ובסוף גם כמה טיפים איך להוציא מעצמכם והסביבה שלכם קצת יותר יצריתיות.

Jan 03, 202101:33:30
פרק: 018# – איתן גפני – טראומה חברתית בתור תמה חוזרת של הקולנוע הישראל

פרק: 018# – איתן גפני – טראומה חברתית בתור תמה חוזרת של הקולנוע הישראל

איתן גפני הוא במאי ומחלוצי קולנוע הז'אנר בישראל.

איתן ביים מספר קצרים זוכי פרסים שהוצגו ברחבי העולם,ביים בשר תותחים, סרט הזומבים המלא הראשון בישראל, הוקרן במעל 40 פסטיבלים בעולם, זכה בפרסים ונמכר ל 15 מדינות, ילדי הסתיו, שהוקרן במעל 15 פסטיבלים בעולם וזכה בפרסים.  ביים את הקצר המשוואה האנושית ב 2016, עם מעל מיליון צפיות ברשת. בדצמבר יציג בבכורה את סרטו הקצר החדש "שירות פרימיום" בפסטיבל סולידריות הישראלי.

בפרק הזה אנחנו מדברים על תהליך היצירה וההשראה מאחורי הסרטים של איתן, יחד עם חוויות מהסט. הקשר בין התרבות וההיסטוריה הישראלית לסוג הסרטים שנעשים בארץ, על קולנוע הג׳אנר והמון המון המלצות לסרטים שכדאי לכם לראות.

Dec 27, 202002:40:48
פרק: 017# – דינה שובל – הקשר בין שיווק אוכל, רוק מתקדם ונונקונפורמיזם

פרק: 017# – דינה שובל – הקשר בין שיווק אוכל, רוק מתקדם ונונקונפורמיזם

דינה שובל,מנהלת שיווק בשטראוס עם עבר כמנהלת יחסי ציבור של תקציבי ענק של מותגי אוכל ומשקאות מובילים (ביניהם תנובה, טמפו ודיפלומט), בשטראוס היא התחילה מניהול הדיגיטל והתוכן בקבוצה ולאחר מכן לנהל את מחלקת החדשנות, המדיה והשיווק הדיגיטלי בשטראוס ישראל.

אקטיביסטית ופעילה בנושא של קידום שיוויון מגדרי ומניעת אלימות כלפי נשים, מנטורית בתכנית מנטוריות לקידום נשים בתפקידי ניהול ראשונים בשטראוס שנקראת "אישה לאישה", וביוזמה UniShe של יוניסטרים ופייסבוק.

בפרק הזה אנחנו מדברים על איך פועל שיווק בעולם המזון, איך בונים קמפיינים מבוססי דאטה ואיך הקורונה שינתה את אופי הצרכנות הישראלי, אבל גם צוללים עמוק לתוך האהבה של שנינו לרוק מתקדם והמהות של זוגיות, אינטימיות וחברויות ב-2020.

Dec 20, 202002:51:15
פרק: 016# – שירה ויינברג הראל – על קורטנה וצמצום פערים מגדריים בהייטק

פרק: 016# – שירה ויינברג הראל – על קורטנה וצמצום פערים מגדריים בהייטק

שירה ויינברג הראל היא מנהלת צוות מוצר במיקרוסופט עובדת על קורטנה, שהיא העוזרת האישית הדיגיטלית של מיקרוסופט, ובגדול על הוספת יכולות בינה מלאכותית למוצרי Office 365. כמו כן, שירה היא שותפה מייסדת של LeadWith שהוא ארגון שאינו למטרות רווח לקידום נשות הייטק. לאחרונה השיקה שירה את הפודקאסט החדש שלה ״מגדירה מחדש״).

בפרק הזה אנחנו מדברים על עתיד הטכנולוגיה, אינטראקציות קוליות, ושילוב בינה מלאכותית יותר ויותר במוצרים/בחיים שלנו (במקצועיים והאישיים).

אנחנו מדברים על על היבטים משפחתיים וסוגיות שוויון מגדרי בעבודה ובתקופת קורונה. על הפערים כיצד נשים וגברים תופסים ומציגים את עצמם במקום העבודה, כיצד אפשר לחתור לשינוי בפערים המגדריים ואיך מקומות עבודה  עם רוב גברי יכולים להפוך לידידותיים יותר לנשים.

Dec 13, 202002:22:28
פרק: 015# – אורן בן יוסף – ״חיה ללא תכלית״ ואיך כבשנו את הטבע

פרק: 015# – אורן בן יוסף – ״חיה ללא תכלית״ ואיך כבשנו את הטבע

אורן בן יוסף, פעיל למען בעלי חיים, מורה לאומנות, מוזיקאי והסופר מאחורי הספרים ״ראו את החיה״ (2015) ו״חיה ללא תכלית״  (2019).

באחד הפרקים הפילוסופיים ביותר של הפודקאסט עד כה, אורן ואני מדברים על ספרו ״חיה ללא תכלית״.

ספר הדן כיצד נכפה המודל הלעומתי אשר מציב את בני האדם בראש הפירמידה של עולם החי והטבע, ולמעשה יוצר את המשוואה של היצור האנושי –  מול כל השאר, ובכך שולל ממנו את הזכות לקיום בתכלית עצמאית משלו.

אנחנו מדברים על כיצד בני האדם יצרו תרבות של מישטור (מישטור חיות, משטור נשים, משטור אוכלוסיות מוחלשות, משטור תלמידים) ולכן החשיבה שלנו היא חשיבה של יעילות (איך להעביר את החומר הנלמד, איך לשטח את העקומה), ולא איך לחיות בצורה המיטבית במצב הנתון ואיך להיטיב עם העולם סביבנו.

Dec 06, 202002:19:21
פרק: 014# – אליס סיטאר – על מיניות, אהבה ומשני תודעה

פרק: 014# – אליס סיטאר – על מיניות, אהבה ומשני תודעה

אליס סיטאר היא מאמנת למיניות, אינטימיות ויחסים, אישה חופשיה וקשובה, חוקרת תרבויות עתיקות ואת החיבור לגוף ולכדור הארץ. סטארטאפיסטית אשר משתתפת בחממת יזמות למיזמים פסיכדליים בינלאומיים. סקרנית לחיות, לחוות ולטעום את החיים.

בפרק הזה אליס ואני מדברים על חוויותיה כנוודת דיגיטלית (תאילנד, פנמה, גוואטמלה ולאחרונה מסע באוטו-בית בפורטוגל), על טקסים שבטיים, מקדשי אהבה, חוויות מפוליאמוריה ומונוגמיה (ומה עדיף בעיניי כל אחד), טיפולים זוגיים ושימוש במשני תודעה לעיבוד תהליכים רגשיים עמוקים.

Nov 29, 202002:17:30
פרק: 013# – נועה הילזנרט – השיעורים שלא תלמדו בבית הספר

פרק: 013# – נועה הילזנרט – השיעורים שלא תלמדו בבית הספר

נועה הילזנרט היא מייסדת "לומדים לחיים", מרצה ומחברת הספר "השיעורים שלא תלמדו בבית הספר״.

נועה, שגם ביום עדיין נכללת בקטגוריה של יזמת צעירה (בת 22), כבר עשתה דרך ארוכה בעולם היזמות וההייטק. בימינו נועה עובדת עם מנכ״לים וחברות ועוזרת לגשר על הפער בין שיטות הניהול הישנות לתיאום הציפיות עם העובדים הצעירים והמבטיחים של דור ה – Z.

בפרק הזה אנחנו מדברים על תהליך כתיבת הספר ״השיעורים שלא תלמדו בבית הספר״ ואיך הוא התחיל משיעורים ולקחים קטנים אישיים, הדרייב ליזום מגיל צעיר, איך להתמודד עם תקופות של דאון ואיך לבחור להמציא את המציאות שלך במקום להיכנע לזאת שאתם לא אוהבים.

הפרק הזה הוקלט במטרה להיות הפרק הרביעי בפודקאסט שינויים קבועים, ולכן אולי הפורמט והסאונד עלולים להרגיש לכם טיפה ״שונים״ מהפרקים האחרים.

Nov 22, 202051:44
פרק: 012# – דפנה פייזר – הורים במודעות מגדרית

פרק: 012# – דפנה פייזר – הורים במודעות מגדרית

דפנה פייזר, בעלת תואר שני MA בלימודי מגדר מאוניברסיטת בר אילן, עוסקת מזה מספר שנים בקידום מודעות מגדרית בחינוך בקרב הורים וצוותים חינוכיים. ברשותה אף תארים בכלכלה ומנהל עסקים, ובעברה עסקה בייעוץ עסקי, שיווקי ופרסומי לחברות מובילות במשק הישראלי.

כיום  מרצה בפני קהלים שונים ומנחה ומלווה  הורים וצוותי חינוך בבתי הספר, בוועדות מגדר ובתהליכים חינוכיים, אשר מטרתם יצירת סביבה שוויונית ולא מפלה או מדירה. בנוסף, דפנה היא המקימה והמנהלת של קבוצת הפייסבוק הורים במודעות מגדרית, המונה כ 7000 חברות וחברים. לפני חודשים, דפנה הצטרפה למערכת החינוך כמורה התיכון זאת כדי להכיר ולעומק את המערכת ולפעול ככל האפשר לתיקון וקידום השוויון המגדרי.

בפרק הזה אנחנו מדברים על הקשר בין השפעות הסמויות והגלויות של מגדר בגילאי הילדות לבין תפיסת הבטחון העצמי בגילאים מאוחרים יותר וכיצד כל זה משפיע הדינמיקה בזוגיות שלנו, במקום העבודה.

על הקשר בין הצעצועים שהילדים שלנו משחקים איתם למקצוע אותו כנראה יבחרו בעתיד, סיכויים להתפרנס ולפתח בטחון אישי בבית ובמרחב הציבורי.

Nov 15, 202001:50:09
פרק: 011# - נמרוד מאירי - נטוורקינג עם אספרסו

פרק: 011# - נמרוד מאירי - נטוורקינג עם אספרסו

נמרוד מאירי הוא מסעדן ויזם בתחום המזון, יועץ לעסקי מזון ומשקאות, (סמנכל תפעול קופיקס ו- קפה רוטשילד, ׳אחת העם׳, אנג סו, קפה נואר, ויקי כריסטינה), אבא מסור, מפגין מקצועי,  שמאלן, אוהד הפועל תל אביב וחובב גיבורי על.

אם עבדתם בהייטק או בתחום הבידור בין השנים – 2011 עד 2015, כנראה שישבתם בבית הקפה המיתולוגי בו היא נמרוד שותף, ״אחת העם״, לפחות פעם אחת ליום עבודה שלם.

בפרק הזה אנחנו מדברים קצת (הרבה על פוליטיקה) , על מסעדנות , השכונתיות וקשרי הלקוחות בעסקים כמו אחת העם ולחלופי קופיקס. אתגרי הענף בתקופת הקורונה, טרנדים תל אביביים במזון – איך ממציאים את עצמך כמסעדן כשאסור לפתוח מסעדות.

Nov 09, 202002:55:05
פרק #010 - עשר תובנות לחיים שלמדתי מלהקליט את ״שינויים קבועים״

פרק #010 - עשר תובנות לחיים שלמדתי מלהקליט את ״שינויים קבועים״

לכבוד הפרק העשירי של ״שינויים קבועים״

החלטתי לעשות פרק קצת יותר אינטרספקטיבי ולשתף אתכם ב - 10 התובנות הגדולות שלי מההקלטות עד כה.

התחלתי את הפודקאסט עם איזשהי תמונה כללית של איך הייתי רוצה שהוא יראה,

ומאז הוא כבר הספיק לעבור הרבה שינויים בקונספט שלו (ובאורך שלו)

ואני מרגיש שאני עברתי הרבה שינויים בעקבותיו - גם בחיים האישיים שלי וגם באיך שאני מתנהל בתוכו.

איך שאני מראיין, איך שאני פוגש אנשים.

התובנות שאני רוצה לשתף איתכם היום אמנם צמחו מהפודקאסט, אבל הן לחלוטין זלגו לתוך החיים האישיים שלי ואיך שאני מנהל אותם.

מקווה שתהנו מהפרק.

Nov 01, 202032:24
פרק 009# - יאיר קיבייקו - האם אי פעם באמת נכיר את ההורים שלנו?

פרק 009# - יאיר קיבייקו - האם אי פעם באמת נכיר את ההורים שלנו?

יאיר קיבייקו, סמנכ״ל השיווק של סטודיו עיצוב המוצר פריים, , חובב סדרות וסרטים וכמו שהוא ינסח את זה - הוא לא משפיען רשת, אבל התכנים שלו יודעים להגיע לאנשים הנכונים ולהשפיע בדברים החשובים.

זוהי כנראה השיחה הכי מרגשת שהייתה לי בפודקאסט, ואולי בכללי, כבר הרבה מאוד זמן.

מעבר לשיחה העמוקה ביותר שאי פעם תשמעו על המשמעות של פרוזן 2 בהקשר הפמיניסטי שלו, או צלילה עמוקה להיסטוריה של להיטים ויראליים של יאיר (פריס הילטון וכלב מעורבים)

אנחנו צוללים עמוק לתוך הקשר עם ההורים שלנו, והאם אי פעם ילדים בכלל יכולים להכיר באמת את ההורים שלהם?

על השנה הקשה שעברה על יאיר, אובדן אם והתמודדות עם שכול ואיך ממשיכים קדימה.

Oct 25, 202002:20:14
פרק 008# - ארנון נאור (סאן טיילור) - המרדף אחרי השיר המושלם

פרק 008# - ארנון נאור (סאן טיילור) - המרדף אחרי השיר המושלם

ארנון נאור AKA סאן טיילור הוא זמר יוצר ומפיק מוזיקלי. הוא הוציא שני אלבומים עם השם הזה והופיע מאות פעמים עם המוזיקה שלו בארץ ובעולם. הוא גם אחד ממייסדי צלילים איגוד המוזיקאים והמוזיקאיות ומכהן היום כיור האיגוד. והוא גם אבא לתינוקת בת 7 חודשים שקוראים לה זהר.

הפרק הזה זז על הספקטרום בין הרציונל המוחלט לרגשי וכמעט מיסטי.

אנחנו מדברים על האיגוד החדש ״צלילים״ והחשיבות שמוזיקאים יפתחו תודעה עסקית, על האיזון בין המוח לרגש ביצירת מוזיקה, איך תופסים השראה ותהליך היצירה של ארנון, למה נוסטלגיה זה רעל והאם אי פעם אפשר לכתוב שיר מושלם?

Oct 18, 202001:58:54
פרק 007# - רודריגו גונזלס - המנוע ליצירה והתמודדות עם אי ודאות

פרק 007# - רודריגו גונזלס - המנוע ליצירה והתמודדות עם אי ודאות

רודריגו גונזלס אמנם מוכר להרבה מהטלוויזיה, אבל ביום-יום שלו, רודריגו  הוא מנכל ויאו, סוכנות תוכן וידאו המספקת פתרונות וידאו למותגים רב לאומיים. בוגר תואר ראשון לתקשורת, בעל ניסיון עשיר בעולם ההפקה והתוכן. יצר בעבר פורמט טלוויזיוני, סרטים דוקומנטריים.

בפרק הזה אנחנו מדברים על הסוד להצלחה והמפתח לדרייב האינסופי של רודריגו להתפתח ולהתקדם. על איך הסקרנות הטבעית מזינה את תהליך יצירת התוכן. מה ילדים לימדו אותנו על שיווק ומשא ומתן. איך פועלים ומשלימים עם אי הידיעה ובסוף בסוף גם קצת קונספירציות קורונה ולמה מדע בדיוני הוא הג׳אנר הבא שצריך לעשות בקולנוע הישראלי.

Oct 11, 202001:28:60
פרק בונוס: אייל דסאו צפריר על הספר ״דרך גבר״

פרק בונוס: אייל דסאו צפריר על הספר ״דרך גבר״

בפרק החמישי של הפודקאסט, אייל דסאו צפריר ודיברנו על גבריות חדשה ומהי גבריות בריאה.

לאורך הפרק אייל מזכיר שוב ושוב את הספר ״דרך גבר״ של דיוויד דיידה.

יומיים אחרי ההקלטה הייתי חייב כבר לקרוא את הספר בעצמי והוא אכן היה מאיר עיניים לא פחות מהקרדיט שאייל נתן לו.

אז ביקשתי מאייל, שעבורי הוא המאסטר של הספר ומכיר אותו לעומק ואת הרעיונות שבו, ובתור זה שהכיר לי אותו - להקליט עשר דקות על הספר ולהסביר למה הוא ממליץ עליו כל כך לכל גבר (ואישה).

מקווה שתהנו מהפרק בונוס הקצרצר הזה.

אם עוד לא נרשמתם, הפודקאסט של אייל ״קול הגבר״ הוא פודקאסט מושלם על גבריות חדשה וכל מה שסביבה. כמאזין קבוע אני יכול להגיד שכל פרק שם הוא זהב טהור והפך להמלצה קבועה שלי עבור כל אחד שמחפש המלצה לפודקאסט או לגברים שרוצים לקבל מעצמם טיפה יותר.

Oct 06, 202012:20
פרק 006# – יוסי קופלר - איך להישאר שפוי בתקופת הקורונה

פרק 006# – יוסי קופלר - איך להישאר שפוי בתקופת הקורונה

יוסי קופלר, פסיכולוג קליני, בעל דוקטורט מאוניברסיטת (UCL) שבלונדון,   ועובד ב – NHS (National Health Services) ובעל ניסיון בעבודה במחלקות סגורות, ילדים, גריאטריה ועוד.

הפרק הזה, שהקלטנו בתחילת הסגר השני כשאני בת״א ויוסי בלונדון, הוא שיחה שלנו לתוך הלילה, מעין מסע שמתחיל במורכבות של של הקונפליקט של תפקיד הפסיכולוג החינוכי, עובר דרך החוויה של להיות מטפל בתקופת הקורונה, מה הפתרון הכי טוב שמצאנו עד עכשיו כדי להישאר שפוי ומאוזן רגשית ופיזית בסגרים.

אנחנו גם מדברים היפסטרים בתל אביב, החוויה האקדמאית, מיינדפולנס וילדים, ג׳ורדן פיטרסון ולמה בסוף – הכל מסתכם בשניצל.

Oct 04, 202002:18:48
פרק 005# - אייל דסאו צפריר - הגבריות החדשה

פרק 005# - אייל דסאו צפריר - הגבריות החדשה

אייל דסאו צפריר הוא תופעה. כששאלתי אותו ״איך להציג אותך״ הוא פירט לי את הדברים בסדר הזה:

אייל דסאו צפריר. נשוי 22 שנה. אבא לשלוש בנות. יזם חברתי ( הקים את מתיקה - לימוד מתמטיקה ללא שפה כתובה), משקיע בסטארטאפים, מורה לצילום, מנחה מעגלי גברים

ו.... בעברו היה בלהקת הייפייב.

אייל הקים את הפודקאסט "קול הגבר - מסע אל תוך הגבריות" - פודקאסט גברים, בו הוא מראיין גברים ונשים על גבריות חדשה. אייל בא מתוך מקום של לעשות הבדל בחיי גברים ולהראות שדווקא עכשיו יותר מתמיד לגברים יש תפקיד חשוב מאין כמותו בלהתפתח ולהשתנות

אני חייב להגיד שזה אחד הפרקים שהכי השאירו אותי חושב על עצמי כגבר, על המסע שאני עושה כאדם. יש פה הרבה מאוד אסימונים שנופלים לאורך הפרק. עבורי כמובן.

אז על מה אנחנו מדברים בפרק הזה? (הארוך ביותר עד כה):

  • אנחנו מדברים על גבריות חדשה
  • על ההבדלים בין גברים לנשים ולמה צריך להכיר בהם
  • למה ההפך מגבריות רעילה היא גבריות אחראית?
  • למה הציפיות שלנו אחד מהשני הן גם מקור הבעיות שלנו
  • ולמה להיות נוכחים בחיים של הבנים שלנו בצורה אחרת מזו שהאבות שלנו היו, זה המפתח לשינוי הגדול.
Sep 26, 202001:57:60
פרק 004# - שרון מולדאבי - מוזיקה, עתידנות ולהלל את החול

פרק 004# - שרון מולדאבי - מוזיקה, עתידנות ולהלל את החול

שרון מולדאבי הוא יזם תוכן, מרצה, יועץ, הורה ובן זוג, מוזיקאי ומחבר הספר "להלל את החול" שזכה בפרס משרד התרבות לספר ביכורים 2020.

אני מכיר את שרון כמוזיקאי, מבקר מוזיקה ושדרן כבר תקופה ארוכה. אפילו כמעט יצא לנו לעבוד ביחד על פרוייקט בימיו ב - Waves, אבל הטריגר לראיון הזה הוא ספר הביכורים שלו ״להלל את החול״ שיצא לאחרונה.

״להלל את החול״ הוא ספר אוטוביוגרפי על חייו של מולדאבי, בחמש אפיזודות בהן הוא משתף ומהרהר על הורות (כהורה לילד, וגם על היחסים שלו עם ההורים שלו), מערכת היחסים עם קריירת המוזיקה שלו, על חדשנות וטכנולוגיה, על העבר והעתיד. על הדיכוי העצמי ומציאת הבעירה המחודשת. על הכבדות הבלתי נסבלת של העבר והכוח בשחרור כדי להתקדם.

יש בספר הזה כנות ופתיחות שנדיר למצוא בימינו ולמרות שהוא מספר את סיפורו האישי, מצאתי את עצמי מתחבר אליו בכל כך הרבה נקודות בחיים שלי שהייתי חייב להזמין אותו לשיחה.

בפרק הזה אנחנו מדברים על הספר החדש - ״להלל את החול״, איך טכנולוגייית VR יכולה לשנות את הדרך בה אנחנו חיים ואפילו תופסים את עצמנו, איך מוזיקאים למעשה היו סטארטאפיסטים הראשונים, איך הפוליטיקאים הם אייקוני הפופ החדשים, על גילוי ההשראה מחדש דרך הילדים שלנו - ולמה העתיד שלנו יכול להיות בריבוי אישיות וירטואליות ועוד.

אם אתם רוצים לקרוא את הספר של שרון ״להלל את החול״  - מוזמנים לרכוש כאן

תודה רבה לחברים בפודקסטיקו שאירחו, הקליטו וערכו את הפרק. 

אם אתם מחפשים לשדרג את הפודקאסט שלכם או פשוט להתחיל את הפודקאסט הראשון שלכם - דברו עם עומר ועידו מפודקאסטיקו.

Sep 20, 202001:40:51
פרק 003# - נועה אוחיון באב - איך להתכונן לשינויים והחלטות קשות

פרק 003# - נועה אוחיון באב - איך להתכונן לשינויים והחלטות קשות

נועה אוחיון באב היא יזמית ומומחית לניהול קריירה ופיתוח קהילות מבוססות טכנולוגיה.

בDay job שלה, נועה היא ראש המשלחת הישראלית לוושינגטון הבירה, ובצוות ניהול השקעות האימפקט של הפדרציה היהודית. בNight job -  נועה מקימה שותפה של מיזם ניהול הקריירה הגדול בישראל, "דנה ונועה תעשו לי קריירה" - יוזמה חברתית למציאת עבודה ברשת עבור בוגרי/ות מדעי הרוח והחברה אשר במסגרתה, סייעו השתיים לעשרות אלפים רבים של אנשים ונשים למצוא את מקומות העבודה שלהם.

לפני כן, נועה עבדה בהייטק, כמנהלת מיתוג מעסיק ותקשורת פנים ארגונים בחברת Ebay. בעברה הייתה מנהלת הקהילות והמרקטינג בסטארטאפ - Colu ולפני כן ניהלה במשך חמש שנים את מחלקת הההדרכה תוכן והדיגיטל בקרן רוטשילד קיסריה. מומחית לתחומים הקשורים בין טכנולוגיה ודיגטציה לבין חינוך והחברה האזרחית. אשת חינוך בהכשרתה ומאמינה שהמפתח עבור החוסן שלנו החברתי שלנו נעוץ בסביבות ובתהליכים המשתמשים בכלים מתקדמים.

בנוסף נועה מרצה ומנטורית במסגרות כגון:  ROI של קרן שוסטרמן, Google, אוניברסיטאות בישראל ובחו״ל ועוד. בהשכלתה בוגרת תוכנית המצטיינים הרב תחומית 'רביבים' באוניברסיטה העברית (תואר ראשון, שני, תעודת הוראה) ובנוסף לימודים באוניברסיטת פרינסטון ו-MIT.

בפרק הזה אנחנו מדברים על איך מקבלים החלטות קשות, איך מתכוננת לקבלת החלטות ויצירת הזדמנויות ואיך אפשר להוריד את החרדה, מתח ופחד משינויים גדולים.

Sep 13, 202001:01:48
פרק 002# : רועי בן-דור כהן - איך לקבל החלטות נכונות

פרק 002# : רועי בן-דור כהן - איך לקבל החלטות נכונות

רועי בן-דור כהן הוא המייסד של סוכנות Q Behavioral Thinking שעוזרת לפתור אתגרים עסקיים וארגוניים באמצעות הבנה מעמיקה של התנהגות אנושית. מרצה ומעביר סדנאות במגוון תחומים שקשורים במדעי ההתנהגות והקוגניציה: ארכיטקטורת בחירה, חדשנות, חשיבה ביקורתית, חשיבה יצירתית, כלכלה התנהגותית, פתרון בעיות, ועוד.

בעברו מנחה בכיר בשיטת SIT (חשיבה המצאתית שיטתית), בעל תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית (תזה על הקשר שבין יצירתיות, קשב, זיכרון עבודה ובקרה קוגניטיבית), וסקרנות בריאה בתחומים של חשיבה וחשיבה על חשיבה.

בפרק הזה אנחנו מדברים על איך מזהים תקיעות, איך מוצאים את ההזדמנויות לצאת ממנה, מה ההטיות שאנחנו מרגישים כשאנחנו ניגשים לקבל החלטה ואיך להתמודד איתן, איך מאזנים בין תחשות בטן וקבלת החלטות מבוססות דאטה ואיך מתנהגים בקבלת החלטות גדולות לעומת קטנות.

Sep 06, 202001:03:18
פרק 001# - טרה קיי - מה זה אומר להיות אדם דינאמי

פרק 001# - טרה קיי - מה זה אומר להיות אדם דינאמי

טרה קיי התחילה את הקריירה שלה כמפיקת אירועים עיסקיים לפני כעשור. למרות שהיא עזבה את המקצוע לקצת אוויר ועברה לתפקיד מנהלת אדמינסטריבית בחברת Syte. , עדיין רואה את עצמה כמפיקה בנשמה.

בפרק הראשון ב״שינויים קבועים״ אני מדבר עם טרה על השנה האחרונה, בה היא מתמקדת בדרכים הטבעיות לחיות חיים מאוזנים ומאושרים, איך העבודה שלנו הופכת להיות ההגדרה העצמית שלנו ולבסוף מקרקעת אותנו - ואיך מוצאים השראה כדי לצאת מ״בורות״ בחיים שלנו. Aug 30, 202046:53