Skip to main content
Spotify for Podcasters
Digital Science Podcast by LABZ

Digital Science Podcast by LABZ

By Digital Science Podcast

Digital Science, to podcast, który będzie wprowadzał słuchaczy w cyfrowy świat produktów i usług. W podcaście będziemy mówić o tym jak zacząć pracę na styku technologii i biznesu w roli Product Ownera, Projektanta UX, Marketera.

O tym jak robić produkt cyfrowy, mierzyć, analizować, wytwarzać i dostarczać i rozwijać. O tym jak ważne są błędy i o relacjach w zespole produktowym.

Kontakt: podcast@labz.pl

JESTEŚMY NA:
YOUTUBE:
www.youtube.com/channel/UCLI7T7tJGzbBrKkt7kbngkA
SPOTIFY:
open.spotify.com/show/0QEW0UnPUB5ILELK56jd96
ANCHOR:
anchor.fm/digital-science
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

#7 W Trasie 01. Kiedy to pierwszy odcinek powstaje turystycznie, a mowa o trojkącie produktu cyfrowego

Digital Science Podcast by LABZMay 07, 2023

00:00
37:28
#7 W Trasie 01. Kiedy to pierwszy odcinek powstaje turystycznie, a mowa o trojkącie produktu cyfrowego

#7 W Trasie 01. Kiedy to pierwszy odcinek powstaje turystycznie, a mowa o trojkącie produktu cyfrowego

Taki jest czas i takie okoliczności przyrody połączone z wyrzutami sumienia - wszak jeden odcinek na kwartał nie przystoi, nawet jak na średnio poważny format który tu prezentujemy… W każdym razie Tomek sporo czasu spędza w trasie, Kuba równie dużo na budowie i proza życia zabija niesty nam rzecz która lubimy i która daje nam odskocznie. Zatem zdecydowaliśmy się przetestować eksperymentalna formę podcastu turystycznego. I skoro ten odcinek pojawia się, do Waszej decyzji pozostaje czy gra jest warta świeczki. Dajcie znać jak wam ten krótszy, solowy występ przypadł do gustu. W tym odcinku Tomek prócz tego, ze się chwali ze na samochód potrafi dojechać nim do Krakowa. Dowiecie się czym jest trójkąt nieskończoności produktu cyfrowego. Jak wyglada skomplikowana sieć synergii i zależności pomiędzy biznesmen, technologia i użytkownikiem.
May 07, 202337:28
#6 Być jak komandos researchu! Gość: Krzysztof Miotk z Quale

#6 Być jak komandos researchu! Gość: Krzysztof Miotk z Quale

Wszyscy wiemy, że badania są potrzebne, że zbudowanie kontekstu, zebranie wiedzy i zrozumienie tego jak dana domena działa jest kluczowe dla jakości dostarczanych rozwiązań użytkownikom, klientom, w produkcie cyfrowym. Ale… Mimo to wiele organizacji nie ma budżetu badawczego, czasu, potrzeby, by badać, czasu, by zrozumieć z kim, z czym mają do czynienia. Rzecz się zmienia, firmy dojrzewają. Niemniej w wielu miejscach nadal jest problem. Nadal trzeba się czaić i partyzancko zbierać informacje i badać kontekst tego co jest do zaprojektowania. NAJGORZEJ. 

Z Krzyśkiem Miotkiem porozmawiamy o tym jak być komandosem researchu, bo jako projektant, produktowiec, czy właściciel obszaru biznesowego powinieneś badać, wiedzieć i rozumieć, dlaczego wprowadzasz zmiany i jak one będą odebrane przez użytkowników!

Rozmawialiśmy o:

 1. Dlaczego hipotezy bez badań obarczone są większym ryzykiem.

 2. Czy są techniki by szybko walidować badawczo naszą hipotezę.

 3. Czy badania trzeba robić zawsze? Do każdego najmniejszego rozwiązania?

 4. W cyklu życia produktu cyfrowego co warto badać stale, permanentnie.

 5. Jak być sprytnym, jak być KOMANDOSEM RESEARCHU

 6. Jak przygotować się do sytuacji NIE BO NIE (mamy czasu, pieniędzy…)

 7. Jak pracować z klątwą eksperckości

 8. Jak ewangelizować organizacje, managerów

Apr 11, 202301:15:50
#5 Case Study jest odbiciem Twojego warsztatu projektowego. 16 rzeczy o których musisz pamiętać!

#5 Case Study jest odbiciem Twojego warsztatu projektowego. 16 rzeczy o których musisz pamiętać!

Stawiasz pierwsze kroki w branży UXUI i zastanawiasz się, w którą stronę chcesz iść? Co decyduje o tym, czy znajdziesz pracodawcę, czy własnych klientów? Jak zaplanujesz swoją ścieżkę kariery jako Junior UXUI? Jak pokażesz swój mindset i warsztat, aby zbliżyć się do sukcesu? Raczej nie za pomocą pięknych interfejsów użytkownika

Szkoleniowcy, wykładowcy, masterzy UXUI — absolutnie wszystkie tęgie głowy prowadzące kursy, webinary i konferencje powtarzają zgodnym chórem: TWÓRZ PORTFOLIO.

Jednak Ty słysząc „portfolio”, przed oczami widzisz tylko mnogość obrazków i mozaikę ładnych interfejsów użytkownika, które pozwalają jedynie zobaczyć, czy umiesz… rysować ładne ekrany. I choć te ładne ekrany pomagają sprzedawać, to musisz wiedzieć, że interfejs użytkownika znajduje się na samym końcu procesu projektowego. Są wynikiem, kropką nad „i”, wisienką na torcie Twojej pracy. Nie widać w nich całego magla towarzyszącemu tworzeniu: sita decyzyjnego, badań, narzędzi warsztatowych pozwalających określić strategię, funkcjonalności, czyli to, czym de facto dany produkt ma być, jakie ma spełniać cele, jak się monetyzować. Co w końcu, w ujęciu zwinnym, znajduje się w MVP… Ładny ekran to nie wszystko

Dlatego też prezentowanie portfolio tylko jako zbioru interfejsów użytkownika mija się z celem. Jeżeli uczestniczyłeś w dobrym kursie, czytałeś odpowiednie książki, słuchałeś odpowiednich ludzi to na pewno wiesz, że prawdziwym wyzwaniem dla młodego projektanta jest przygotowanie swojego własnego Case Study. I o tym Szanowny Czytelniku będzie ten artykuł. Dowiesz się, jak się przygotować do Case Study, jakie istotne informacje przekazywać, jak opowiedzieć i przygotować tę historię- Historię Twojego Produktu, Historię Twojego Warsztatu.

Wiem, że nie będzie łatwo, ani szybko. Wiem, bo kiedyś byłem w tym samym miejscu i po latach ciągle uważam, że dla siebie pracuje się najgorzej. Dlatego też ten artykuł to początek, jedynie nadgryzie tematu, który ma Wam pomóc przygotować Waszą własną opowieść. Kolejnym dobrym krokiem, do którego Was zapraszam jest webinar, w którym w sposób merytoryczny i praktyczny pogłębimy i przepracujemy założenia, które przeczytasz w tym artykule.

CO ZATEM MUSISZ ZROBIĆ?

Zapiszesz się na WEBINAR, jeżeli temat jest dla Ciebie atrakcyjny:
https://share.mailercloud.com/form?id=ZEFGRkA5NjY2QDAwMDAwMA==

ARTYKUŁ DO PRZECZYTANIA TUTAJ:
Case Study jest odbiciem Twojego warsztatu projektowego. 16 rzeczy o których musisz pamiętać! - LABz

Jan 21, 202321:14
Internet Beta 2022 - Tomek Żmuda - Rzecz o tym jak rekrutować Mindset a nie Skillset

Internet Beta 2022 - Tomek Żmuda - Rzecz o tym jak rekrutować Mindset a nie Skillset

Byliśmy na Internet Beta 2022. Merytorycznie super ciekawa, ze znakomitymi prelekcjami... Jak na przykład, ta Łukasz Kępiński o tym, że trzeba do ludzi po ludzku, to wtedy łatwiej nawiązywać relacje, również te biznesowe. Albo ta Katarzyna Leszczyńska-Bohdan o konfliktach w zespołach, ich strukturze - dobrze przedstawione... Była też rzecz mocno nawiązująca do tematyki, z którą ja przyjechałem, prelekcja dotycząca lepszej, jakościowej rekrutacji Paulina Wardęga z Heroify Jak zwykle warto wymienić pełną przykładów znakomitą prezkę Kamil Kozieł o pozornie nieistotnych czynnikach w marketingu, tym bardziej, że była masa przykładów z e-commerców mających istotny wpływ na konwersję. Powiedzieć, że to powinien być elementarz dobrych praktyk, to jak nic nie powiedzieć. I wiele, wiele dobra... Ale przede wszystkim #klimattoludzie znakomity networking. (tak dobrze myśłicie - oczywiście, że chodzi o after) A pośród tych smakowitości byłem ja, ze swoimi arkuszami i metrykami, próbujący pokazać, że niemierzalne da się opomiarować. 

Na #beta22 Tomek przyjechał z premierową, ledwo wygrzaną prezentacją pt. "Rzecz o tym jak rekrutować Mindset a nie Skillset".

Opis prezentacji
Zatem masz produkt cyfrowy, który jest w fazie wzrostu i by dalej się rozwijać potrzebujesz projektanta UX, product designera. Albo masz zespół, który radzi sobie dobrze, ale potrzebujesz świeżej krwi, jakiegoś impulsu by robić rzeczy legendarna. Ewentualnie to jest ten czas, kiedy zespół potrzeba rozbudować, a projektanta w specyfice produktu wychować.  Zatem jak rekrutować, jak prowadzić ewaluacje by nie wpaść w pułapkę ładnych interfejsów i elokwentnego słowotwórstwa… Bo musisz wiedzieć, że  to przede wszystkim mindset, to jak definiuje i rozwiązuje problemy czyni kandydata, szczególnie dla poziomu junior / mid. I mam dla Was narzędzie, swoisty framework rekrutacyjny (bez ani jednego zadania rekrutacyjnego pt. narysuj nam landing pejdża), który pozwala wyłowić diamenty do oszlifowania - u mnie działa! Co więcej i co najistotniejsze i co daje najwięcej korzyści, kluczowym elementem narzędzia jest self workshop, który przepracowuje narzędzie rodem z podręczników do Design Thinking I z przyjemnością opowiadam dlaczego działa, dlaczego myślenie projektowe jest tutaj kluczowe i jak stosować narzędzie :)

VIDEO TUTAJ: (1) Internet Beta 2022 - Tomek Żmuda - Rzecz o tym jak rekrutować Mindset a nie Skillset - YouTube

Sep 20, 202225:13
Tworzymy dobre CV. Projekt: Nowa Praca #NŹTR 01

Tworzymy dobre CV. Projekt: Nowa Praca #NŹTR 01

Tutaj dowiesz się, co jest istotne przy tworzeniu swojego CV i co ważniejsze, co powinieneś zrobić, zanim do niego zasiądziesz. Ponieważ super istotny jest kontekst: gdzie, z kim i jak chcesz pracować.  W większości to wiedza uniwersalna, dla każdego! Jest jeden moduł, który odpowiada na kluczowe dla wszechświata pytanie: Kim jesteś? Jakim PROJEKTANTEM jesteś, jakim projektantem chcesz być. To zapewne dlatego się tutaj znalazłeś. 🙂  W odcinku: DOK-tor to narzędzie, które poznaliśmy dzięki Arturowi Dzięgielewskiemu w jednym z naszych live’ów. Skupia uwagę kandydata na 3 obszarach: Doświadczenie, Osiągnięcia, Kwalifikacje. W doskonały sposób systematyzuje życiorys kandydata.  Już jako junior masz oczekiwania co do nowej pracy, to normalne i pożądane, nie ma znaczenia, czy to pensja, lider, czy kultura organizacji. Narzędzie do Analizy Cech i Wymagań pozwoli ci usystematyzować cechy pożądane i oczekiwania i przez pryzmat Twoich oczekiwań. W jednym miejscu.  CV, życiorys zawodowy, to jest pewnego rodzaju historia. Jako dokument, ma swoje wymagania, pewien kanon. Jest jednak obszar dający przestrzeń na opowiadanie historii w zależności od kontekstu.  PROJEKT: NOWA PRACA rusza 01 czerwca 2022. Wszystkie informacje dotyczące projektu znajdziecie tutaj: www.labz.pl.  Kłaniam się nisko!

May 20, 202219:44
Nie! Źle to robisz, czyli podcast, tylko, że nie podcast. – PROLOG

Nie! Źle to robisz, czyli podcast, tylko, że nie podcast. – PROLOG

Idea podcastu mówiła, że robimy to przy okazji, przy niewielkim nakładzie pracy, jak się przyjmie.... A przyjęło się. To będziemy się profesjonalizować... Ale, ten luźny format super nam odpowiada. W międzyczasie zdecydowaliśmy się przetestować inny format... Krótki, jutubowy... Najtrudniejszy.

O czym spytacie? Z grubsza o naszej domenie, którą znamy, lubimy a ewangelizacja przychodzi nam bez wysiłku.

Zatem zapraszam Was na format:
Nie! Źle to robisz!

O czym? A o tym:
Z obszaru UX / Product:

 1. CV projektanta adepta
 2. Case study – projektanta adepta
 3. Jak szukać pracy – tutaj to pewnie seria cała
 4. Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej

– zatem – zacznij robić to dobrze

Drugą zasobną w tematy gałęzią jest obszar biznesowy, począwszy od:

 1. Biznes discovery [krótko omówić]
 2. Badania partyzanckie – czemu musisz być komandosem researchu
 3. Zanim zaczniesz makietować – wiedz że coś musi się wydarzyć.
 4. Analityki produktu [krótko omówić]
 5. Propozycja wartości, bo by zarabiać kasę – trzeba dostarczyć wartość (nie produkt, usługę)
 6. Kiedy projektant, kiedy agencja, kiedy zespół
 7. Procesy i przepływy, struktury i standardy

Ogólnie przekrojowo, o typowych „wyzwaniach”, żebyś w końcu zaczął robić to dobrze!
Więc będzie o czym mówić. Plan jest na jeden film tygodniowo + plus webinary, jeżeli skomunikujemy się odpowiednio i uznacie, że chcecie podzielić się swoim CV bym mógł je zaorać – be my guest.
Chcesz porozmawiać o swoim case study – streamujemy, omawiamy, walidujemy.

Typowa sporadyczna forma podcastowa zostaje. Tymczasem odcinek o CV już w przyszłym tygodniu… Sam jestem ciekaw z jakiej jutubowej gliny jesteśmy ulepieni i czy jest ten skill i luz, i czy niesie to wartość.

Wysoka piątka! Widzimy się wkrótce 🙂

May 08, 202210:01
Technologicznie podsumowanie burzliwego roku 2021 i co szykują giganci dla użytkowników i biznesu na 2022

Technologicznie podsumowanie burzliwego roku 2021 i co szykują giganci dla użytkowników i biznesu na 2022

Ależ mamy tempo raptem 3 tygodnie temu opublikowaliśmy odcinek z Asią Ostafin. Teraz kolejny, kolejny gość. W tym tempie staniemy się realną i regularną alternatywą podcastową na Waszych spotifajach. Trza będzie się profesjonalizować, pisać scenariusze, planować…. ZGROZA!

Całe szczęście jest tu i teraz, i jeszcze patos nas nie paraliżuje, zapraszamy więc do 4 odcinka, i przedstawiamy rozmowę z Michałem Szklarskim, gościem od PWA (Propsuje Wspaniałe Audycje - w sensie nasz podcast).

Z Michałem rozmawiamy sporo o technologii, o trendach, znaczących zmianach i pewnym modus operandi  o tym jak się produkuje aplikacje mobilne, aplikacje w ogóle. Staramy się prostym językiem zobrazować trendy w wytwarzaniu oprogramowania, pojawiają się terminy headless i API, a i temat polskiego ładu wiecznie żywy plus istotna konkluzja na temat pegasusa się pojawia. Otóż zgodni jestesmy, że oprogramowanie to w znaczący zmienia doświadczenie cyfrowe… znaczących Polaków. I z tym przesłaniem zapraszamy, na przeszło 90 minut dywagacji technologicznych językiem przystępnym.

Ku oświeceniu!
Żmuda & Burek

METRYCZKA GOŚCIA:
Michał Szklarski - Gość od PWA i w ogóle od mobile’a - trochę widział, trochę wie. W 2021 roku razem z Google głównie mówił sklepom internetowym czemu tracą kasę z powodu błędów w UXie lub szybkości klasy żółwia. Na co dzień buduje fajne apki webowe i mobilne oraz walczy z syndromem CCC (Cena Czyni Cuda) na rynku IT.

Feb 23, 202201:44:07
s02 #03 Czym są i jak się przeprowadza innowacje - PRAWDZIWE HISTORIE i TRUDNE SPRAWY. Plus nieoczywiste podsumowanie roku.

s02 #03 Czym są i jak się przeprowadza innowacje - PRAWDZIWE HISTORIE i TRUDNE SPRAWY. Plus nieoczywiste podsumowanie roku.

Dynamika niczym w nowym Matrixie, wracamy zwinnie (resurections jak się patrzy!) raźnym krokiem i od razu z Gościem. W trzecim odcinku drugiego sezonu gościmy Joannę Ostafin z Project:People (w środku musi być dwukropek bo to nazwa własna). Asia dzieli się z nami swoim szerokim doświadczeniem i opowiada o potknięciach, eksperymentach, ale przede wszystkim rozmawiamy o tym czym jest innowacja i jak ona się objawia w tym szalonym okresie. Konkludujemy że Covid najlepszym inkubatorem innowacji jest i że ogólnie wina Tuska. Mocno finiszujemy stałą pozycją książkową, z którą łączy się potencjalne rozdawnictwo... Więc dotrwajcie do końca odcinka. 

Zapraszamy!

Żmuda & Burek

Joanna Ostafin / Project: People
Większość jej rozmów rozpoczyna się od „mam pomysł”. Joanna jest seryjną inicjatorką i współzałożycielką wielu organizacji, marek i społeczności. Na co dzień pełni rolę CEO w Project: People oraz rozwija markę DesignWays.

Współzałożycielka Project: People i Project: Values. Współtwórczyni DesignWays Conf i DesignWays Hub. Powołała do życia kilka społeczności, w tym m.in. Krakowską Inicjatywę Designerską oraz Product Culture Community.

Bardzo chętnie dzieli się wiedzą podczas warsztatów czy konferencji – występowała m.in. na Grafconf, Konferencja UX w biznesie, Mobile Trends Conference, ProductCamp, Bitspiration i wielu innych. Wykładowca w Wyższej Szkole Europejskiej oraz Wyższej Szkole Bankowej. Autorka ebooka “+25 do ekwipunku warsztatowca”.

Szczerze zakochana w podejściu lean, a zwłaszcza Lean Startup & Lean UX. Ogromna fanka projektów edukacyjnych, warsztatów, procesu Product Discovery i… ludzi. Prywatnie amatorka street workout i biegów z przeszkodami.

Jan 21, 202201:51:03
s02 #02 No więc wracamy z gorącym tematem, Audytu w trójkącie nieskończoności produktu cyfrowego

s02 #02 No więc wracamy z gorącym tematem, Audytu w trójkącie nieskończoności produktu cyfrowego

Zatem jesteśmy ponownie. Po sześciu miesiącach. PO SZEŚCIU MIESIĄCACH!!!11... I wracamy z gorącym szeroko omawianym w sezonie konferencyjnym temacie o Audycie w trójkącie nieskończoności produktu cyfrowa. Co zacz zapytacie? Posłuchajcie a dowiecie się, między innymi co to jest cel biznesowy i dlaczego celem biznesowym nie jest zarabianie pieniędzy. Co to jest impact mapa, jak się do tego mają historyjki użytkownika i jak w końcu opracować arkusz ewaluacyjny mierzący jakość produktu cyfrowego. 

LINK DO MIRO Z PREZENTACJĄ: https://miro.com/app/board/o9J_lp2zcuk=

Zapraszamy!

Oct 18, 202101:15:21
s02 PILOT. No dobra daliśmy ciała...

s02 PILOT. No dobra daliśmy ciała...

No dobra, daliśmy ciała i wcale nie musicie słuchać tego odcinka, pewnie nawet nie powinniście. No bo co to za początek roku pod koniec pierwszego kwartału, co to za początek roku tuż przed świętami. Ale… Czasy są dziwne, my, cóż… też jestesmy trochę dziwni. Poza tym pewne rzeczy się dewaluują, np. poczucie humoru.

Zatem, zapraszamy Was do luźnego odcinka, z garścią podsumowań naszego podkastu, roku pandemicznego, galopującej transformacji cyfrowej i pracy zdalnej. O tym, że miała być blokerem produkcyjnym a paradoksalnie uczłowieczyła wielu z nas. Bo wiecie, kot wskakujący na klawiaturę, bąble przynoszące zabawkę do naprawy…

Zapraszamy do odsłuchu, z obietnicą, że od drugiego kwartału będzie regularniej, lepiej, fajniej :)

Mar 26, 202147:14
#15. FINAŁ SEZONU. Jak budować zespoły, jakie kompetencje rozwijać i w jakie inwestować w Start'upie

#15. FINAŁ SEZONU. Jak budować zespoły, jakie kompetencje rozwijać i w jakie inwestować w Start'upie

Rok 2020 oczywiście zaskoczył i nas… To znaczy skończył się znienacka, całkowicie niespodziewanie i nie zdążyliśmy opublikować 15 odcinka, jednocześnie ostatniego odcinka 1 sezonu naszej podcastowej przygody. FINAŁ SEZONU!
Ten finał sezonu nie niesie ze sobą jakoś specjalnie serialowego suspensu, jak w Breaking Bad, kiedy to Walter White staje się Heisenbergiem. Nasz finał jest znacznie bardziej kameralny, coś jak finał Czarnobyla, niby odgrzewany kotlet, wszyscy wiedzą jak się skończy, a i tak jest sztos!
U nas zatem, w finale, też odgrzewany kotlety, dodajemy pieczarki, zapiekamy z serem… Czyli utrwalamy wiedzę, osadzając ją w wątku Start-upów. Rozmawiamy o tym jak budować zespoły, jakie kompetencje rozwijać i w jakie inwestować. Sporo mówimy o obszarze business discovery, czyli o walidowaniu idei biznesowej, badaniach. Trujemy o tym, że lubimy błędy, że trzeba wszystko mierzyć, kultywować kulturę zmiany. BO TO DZIAŁA.
Zapraszamy na finał pierwszego sezonu Digital Science Podcast!
Mar 12, 202101:11:38
#14 Jak młody projektant powinien być przygotowany do aplikacji na stanowisko juniorskie? Perspektywa rekrutera! LIVE #5 z Arturem Dzięgielewskim

#14 Jak młody projektant powinien być przygotowany do aplikacji na stanowisko juniorskie? Perspektywa rekrutera! LIVE #5 z Arturem Dzięgielewskim

Zmieniasz ścieżkę kariery, szykujesz się do rozpoczęcia pracy po jednym ze 120 kursów dostępnych na rynku, w teorii masz jakieś argumenty by startować na stanowiska juniorskie, staże i… No właśnie, #tozależy - jest różnie. Już pewnie z pół roku szukasz kogoś kto zobaczy w Tobie potencjał i pozwoli rozwinąć skrzydła.

Na początku drogi musi być trudno. Certyfikat, czy inny dyplom nie gwarantuje zatrudnienia. Nie wystarczy wysyłać cefałki, nie wystarczy w dokumenty aplikacyjne wrzucić doświadczenie zdobyte począwszy od wygranej wymiany resoraków (potrafię przekonywać ludzi) to jest i MUSI być bardziej złożony proces.

Poszukiwanie pracy to projekt, projekt, który trwa od 6-9 miesięcy, jeżeli działasz sumiennie, systematycznie i choć to szalenie trudne, na chłodno.

I o tym projekcie rozmawialiśmy z Arturem Dzięgielewskim, doświadczonym HR Managerem, który opowie Wam jak przygotować się do tego projektu, jak wzmocnić swoją pozycję podczas pierwszego kontaktu, pewnie jak prowadzić komunikację, co podkreślać co pomijać.

Masa doświadczeń, tona wskazówek, NIE TYLKO DLA ADEPTÓW, bo wskazówki od rekrutera to święty gral na rynku pracy.

Całą tą historię opowiada Artut a my mapujemy w MIRO i udostępnimy Wam to jak to miało miejsce w przypadku odcinka OD ZERA DO UX-erki. Na określonych zasadach :)

ARTUR DZIĘGIELEWSKI
„Nie tylko nie pal za sobą mostów, ale przede wszystkim je buduj” – kierując się tą zasadą, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pasji do pracy i ludzi buduję mosty swojej kariery już od ponad 20 lat. W tym czasie zdobywałem doświadczenie w branżach HR, TSL, finansowej, w sprzedaży i obsłudze klienta. Rozpoczynałem w sektorze bankowym, jako kierownik oddziału, następnie wiele lat spędziłem w kilku Call Center kierując wieloosobowymi zespołami o międzynarodowej strukturze. Od począekstku kariery zawodowej marzyłem o pracy w HR-rze, do którego trafiłem 6 lat temu. Łączę zdobytą podczas edukacji, kształcenia i doskonalenia swoich umiejętności wiedzę teoretyczną z wiedzą praktyczną, którą uzyskałem pracując w firmach o zróżnicowanych profilach działalności. Obecnie pracuję jako HR Manager w SmartLunch Sp. z o.o., jestem ekspertem w dziedzinie HR, autorem tekstów o tematyce HR, inicjatorem inicjatywy HR Pogotowie, która wspiera poszukujących zatrudnienia. W styczniu 2020 zostałem laureatem konkursu TOP HR Manager in Action.

LinkedIn Artura: https://www.linkedin.com/in/artur-dziegielewski/

LINK DO MIRO: (tu zmapowaliśmy) https://miro.com/app/board/o9J_kh6CV7E=/ 

(zostaw komentarz w naszych social mediach by otrzymać hasło)

Oct 30, 202002:25:10
SPECIAL #2 Trendy w usługach i produktach cyfrowych. O bliskości technologii i optyce zmian w customer experience i UX

SPECIAL #2 Trendy w usługach i produktach cyfrowych. O bliskości technologii i optyce zmian w customer experience i UX

Jeżeli masz, prowadzisz, utrzymujesz i rozwijasz produkt cyfrowy zjawisko trendów nie jest ci obce. Co więcej, starasz się zapewne patrzeć w określonym kierunku, by podążać za konkretnym (tym jedynym?)i realizować usługi, lub dostarczać produkty, które w daną, wybraną “modę” się wpisują. No właśnie MODA. Czy trend to moda na coś, albo kiedy jakaś “moda” staje się trendem? Czy trend to znalezienie się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, z idealnym produktem lub usługą (lub też promocją, kampanią) - pojęcie virala na pewno nie jest ci obce. 

Czy trendy to viralowe wpięcie się w np. kampanię błędów mBanku, z testowymi powiadomieniami w aplikacji produkcyjnej (dostępnej dla klientów). A może trendy to nie jest wróżenie z fusów, tylko stan, który można poprzez badania i obserwacje przewidzieć, prognozować. Pracować strategicznie i analitycznie w oparciu o postawiony w oparciu o tenże trend, bądź trendy, cel.

Drugi odcinek: o trendach i to z gościem

Temat trendów jest niezwykle elektryzujący, w pewnych kręgach, przewidywanie trendów według niektórych ociera się o wróżbiarstwo...  Według naszego gościa ma to solidne podstawy naukowe (w sensie trendy, nie wróżbiarstwo). Sonia Przybył, bo o niej mowa, jest trend watcherką - tak jest taki zawód. Pracuje jako konsultant w poznańskiej firmie Metaphor i w fantastyczny sposób podczas naszej półtoragodzinnej przygody opowiada o tym czym są trendy, gdzie te prądy zmian są wyczuwalne, jakie mają struktury.  Jak je badać, a nawet wydobywać warsztatowo na podstawie działających produktów i usług. O tym jak istotna jest kultura zmiany, czy postęp technologiczny generuje trendy, czy jest raczej odwrotnie, to technologia pozwala pewną modę dowozić na określonym i oczekiwanym przez użytkowników poziomie. To wszystko usłyszycie w odcinku, natomiast poniżej słów kilka podsumowania

----
Z Sonią Przybył rozmawiają: Paulina Krzyształowicz, Kuba Burek i Tomek Żmuda

ODCINEK SPECJALNY POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z: PRODUCT DESIGN MAGAZINEAug 14, 202001:34:03
#12 Jak słowo pisane czuje się w otoczeniu technologii i biznesu, czyli rzecz o UX Writingu

#12 Jak słowo pisane czuje się w otoczeniu technologii i biznesu, czyli rzecz o UX Writingu

Po przerwie urlopowej, wracamy z 12 odcinkiem. Poetyckim, piękno-słowem wyściełanym czasem, tylko i wyłącznie dzięki obecności Kasi Kałwak. Kasia jest UX Writerką i Copwriterką, Poetką IT, a także pasjonatka czterech kòł, więc będzie chwilę o samochodach… Trochę patosu nie zaszkodzi, wybaczcie.

Kasię przepytuje Tomek i Piotrek przez niemal 90 minut. Rozmawiamy między innymi o jedynie słusznej konferencji Apple o nowościach w nowym iOSie, przy okazji łapiemy dysonans i spieramy się o wymianę poglądów na temat ilości innowacji i emejzingów w jedynie słusznej marce. Zdania są podzielone.

Dyskutujemy także chwilę o ciepłych relacjach użytkowników na linii Xbox - PS5. Tomek donosi że nowy design konsoli od Sony to Wieża Saurona, która namolnym okiem ma lustrować poczynania gracza, a Kasia i Piotrek są wprost zachwyceni designem!

Szybujemy też w otchłań kosmiczną informując o chińczykach na księżycu. Rozmawiamy o ZUSie i co może Was zaskoczyć, bronimy serwisów gov, czyli usług cyfrowych, osadzonych w domenie rządowej.

W zasadniczej części odcinka, rozmawiamy o poezji, o technologii, procesie projektowym. O tym kim właściwie jest ten Poeta IT, jak wygląda codzienna praca UX Writera. Kasia w fantastyczny sposób opowiada o potrzebie rozsądku, współpracy: w zespole produktowym, ale także z użytkownikami, którzy Waszą usługę konsumują… Używając prostego zrozumiałego języka. Poetka - wiadomo! O micie “nie czytania”, i poczuciu bezpieczeństwa w ekosystemie produktu, którą można zaspokoić słowem.

A na koniec dowiecie się, że można czytać kilka książek jednocześnie. I warto szukać lektury poza branżą, dywersyfikować wiedzę i doświadczenia.

Zapraszamy serdecznie.

PATRONAT MEDIALNY: Product Design Magazine

Jul 23, 202001:33:05
SPECIAL #1 Segmentacja i personalizacja procesów w produkcie cyfrowym jako podstawa do efektywnego wdrożenia Machine Learning.

SPECIAL #1 Segmentacja i personalizacja procesów w produkcie cyfrowym jako podstawa do efektywnego wdrożenia Machine Learning.

Jedenasty odcinek Digital Science Podcast, to fantastyczna informacja. Przystęplowaliśmy naszą współpracę z Product Design Magazine , i w każdym numerze będziemy się jako zespół podcastowy pojawiać w specjalnie wybranym temacie. I co ważne nie będzie to program z cyklu “jak żyć”... U nas zwyczajne nie-infuencerskie - JAK ROBIĆ. A konkretnie jak robić produkty cyfrowe - w uproszczeniu oczywiście. Rozmawiać będziemy na ważkie tematy zgodnie z cyklem wydawniczym i tematycznym przy danym numerze.

Pierwszy SPECJALNY odcinek rozgrywa się na styku trzech wierzchołków trójkąta produktu cyfrowego (UŻYTKOWNIK - TECHNOLOGIA - BIZNES) z większym naciskiem na technologię. Bo rozmawiamy o Machine Learning, buzzwordzie krążącym obecnie po sieci jak niegdyś chatboty.

U nas konkretnie o tym jak przygotować swój produkt by móc ML efektywnie wdrażać.

W związku z tym bardzo dużo mówimy o procesach zachodzących w produkcie w każdym z jego obszarów, o segmentacji, zarówno tej związanej z towarem usługą jak i tej relacyjnej, biznesowej a także tej behawioralnej opartej o procesy i demografię użytkownika. Spory wątek dotyczy jakości i umiejętności przetwarzania danych, jest zajawkowo o marketing automation (będzie o tym osobny odcinek).

To wszystko omawiamy w sposób prosty, ze szczyptą humoru, a nawet sarkazmu - w oparciu o procesy zachodzące w typowym e-commerce.

Zapraszamy

PARTNER ODCINKA: Product Design Magazine // https://productdesignmagazine.pl/

Jun 20, 202052:54
#10 Jak pisać etykiety i piec chleb, czyli korpo-ux - o robieniu produktów cyfrowych na Titanicu. // LIVE #4 z 09.06.2020

#10 Jak pisać etykiety i piec chleb, czyli korpo-ux - o robieniu produktów cyfrowych na Titanicu. // LIVE #4 z 09.06.2020

Kupujesz bilet, który jest niczym los na loterii. Klasa turystyczna, ale jednak. Rejs Titanikiem… Tak, tym właśnie, na którym to Leonardo DiCaprio poznawał świat bogaczy, doznał pierwszej prawdziwej miłości, po czym statek nie zdołał ominąć góry lodowej, rozbił się, Leo utonął, a na koniec nie dostał Oscara… I w ten sposób przechodzimy do naszego Gościa. Z radością oznajmiamy, że nie będzie nim Leonardo DiCaprio, ani nawet James Cameron. Jest znacznie lepiej, w #4 LIVE rozmawiamy z Patrycją Walencik, Liderem zespołu (UX/UI) odpowiedzialnego za projektowanie doświadczeń użytkownika w Orange Flex

Patrycja prócz pracy etatowej jest współzałożycielką (czy tam co-founder’ką) Tipi UX, cyklicznych spotkań o tematyce User Experience w całej Polsce,możecie ją też spotkać na uczelni, aktualnie wykładowca studiów podyplomowych na kierunku UX - psychologia projektowania na SPWS,, poza tym prowadzi szkolenia, prelekcje, jeździ samochodami, piecze (wypieka?),  gotuje i zgłębia tajniki wina … Prawda, że lepiej niż jakieś DiCapria i inne Camerony?

A o czym konkretnie? O Titanicu między innymi, czyli o tym jak robić produkt w korpo i nie zwariować, jakimi metodami tworzy się nowoczesny produkt cyfrowy dla telekomu. No i jak żyć, kiedy każda zmiana kursu trwa i trwa…  Dowiecie się także jak istotna jest warstwa słowna w aplikacji, w komunikacji, wszędzie, podczas konsumowania produktu i usługi przez użytkownika. Tak dobrze myślicie, magiczny buzzword UX Writing.

Rozmawiamy też na pewno o eventach, tych z ludźmi w jednym miejscu, przed pandemią, i tych w trakcie pandemii - online. I o tym jaki to będzie miało wpływ na wydarzenia branżowe, jak już świat wyjdzie ze spirali szaleństwa koronawirusowego.

Drugi człon programu to Patrycja Gotuje

Zapraszamy serdecznie!

Tradycyjnie, patronat medialny:
PRODUCT DESIGN MAGAZINE //
https://productdesignmagazine.pl/

Jun 20, 202001:48:39
TRAILER #11 / Odcinek Specjalny / Segmentacja i personalizacja procesów w produkcie cyfrowym jako podstawa do efektywnego wdrożenia Machine Learning.

TRAILER #11 / Odcinek Specjalny / Segmentacja i personalizacja procesów w produkcie cyfrowym jako podstawa do efektywnego wdrożenia Machine Learning.

Jedenasty odcinek Digital Science Podcast, to fantastyczna informacja. Przystęplowaliśmy naszą współpracę z Product Design Magazine , i w każdym numerze będziemy się jako zespół podcastowy pojawiać w specjalnie wybranym temacie. I co ważne nie będzie to program z cyklu “jak żyć”... U nas zwyczajne nie-infuencerskie - JAK ROBIĆ. A konkretnie jak robić produkty cyfrowe - w uproszczeniu oczywiście. Rozmawiać będziemy na ważkie tematy zgodnie z cyklem wydawniczym i tematycznym przy danym numerze.

Jun 15, 202000:56
TRAILER #10 Live 4 // Jak pisać etykiety i piec chleb, czyli korpo-ux - o robieniu produktów cyfrowych na Titanicu.

TRAILER #10 Live 4 // Jak pisać etykiety i piec chleb, czyli korpo-ux - o robieniu produktów cyfrowych na Titanicu.

We wtorek, 9 czerwca, o godzinie 21 prowadziliśmy ożywioną dyskusję z Patrycją Walencik z Orange Flex. A tematy najróżniejsze, przy czym skupialiśmy się na tym co dla adeptów UX może okazać się najistotniejsze, czyli o specjalizacji w UX, o pracy w korpo, o eventach branżowych i… o gotowaniu, winach i samochodach!

Jun 15, 202000:56
#9 Bo do podcastu trzeba CZWORGA [part 1]! Witamy na pokładzie: Piotr Źrołka
Jun 03, 202059:30
#8 Myślenie projektowe, czyli jak kreatywnie rozwiązywać problemy, nie tylko w produktach cyfrowych // LIVE #3 z 08.05.2020

#8 Myślenie projektowe, czyli jak kreatywnie rozwiązywać problemy, nie tylko w produktach cyfrowych // LIVE #3 z 08.05.2020

W życiu projektanta, produktowca, w życiu właściciela biznesu przychodzi taki dzień, kiedy MUSI rozwiązać problem. 


[podwójny enter pauzy pełnej napięcia…]


Ot i ameryka odkryta! Już po głowach kołaczą się myśli, że oto: 

życie projektanta (moje życie!) to jest ciągły cykl rozwiązywania problemów (znaczy definiowania wyzwań - level kołcz), produktowiec to w szczególności same fałdy ma na firankach do prostowania w swoim produkcie, a biznes to już w ogóle, jak nie tarcza kryzysowa (antybiznesowa) w wersji bieda 2.0 czy tam 3.0, to ZUS i “nie daj boże” skarbówka - a w ogóle to teraz wszystko musi być online (MUSI!). I na koniec: z czego ten lament - takie życie, albo żywcem wyjęte z lat 90 (autor pamięta): life is brutal…


Całe szczęście nie jest tak źle jak z powyższym akapitem, od którego suchoty co bardziej wrażliwym mogą uschnąć kwiatki. Bo oto mamy narzędzia, które pomagają nam od “zarania” takie problemy rozwiązywać w sposób drużynowy (czuwaj! - klik).


I o tych narzędziach rozmawialiśmy w piątek o 21:00 (08-05-2020) z Pauliną Krzyształowicz, konsultantką, specjalistką od myślenia projektowego #designthinking. Naszym super-eksperckim-najważniejszym zdaniem, jedną z najlepszych specjalistek od Design Thinking (Paulina twierdzi, że to nie o niej - ale nie wierzcie jej - nic się nie zna).


Rozmawialiśmy o tym jak wygląda praca konsultanta, czy każdy problem, można rozwiązać stosując Design Thinking, czy to jest trend, buzzword, czy coś co działa? I czy firmy, potrafią w myślenie projektowe, i jaki ma to wpływ (lub może mieć) na biznes. Czy pojęcie Design Thinking powinno wkroczyć w świat MŚP, i jak to zrobić by nie wydawać miliona monet na firmę consultingową?


Dla młodych adeptów UX / produktu było sporo wiedzy o tym jak dobierać narzędzia, kiedy stosować i w czym może pomóc myślenie projektowe podczas pierwszych miesięcy nauki i pracy. 


Było też o książkach, bo jedno o Paulinie musicie wiedzieć: przeczytała NA PEWNO co najmniej  84,45% książek traktujących o Design Thinking, a także rozpoznaje polskie klasyki muzyki rozrywkowej po jednej nutce!


Zapraszamy serdecznie! 


Tradycyjnie, patronat medialny:

PRODUCT DESIGN MAGAZINE

https://productdesignmagazine.pl/


ZAPRASZAMY DO NAS:

https://labz.pl/

https://anchor.fm/digital-science

https://podcasts.apple.com/us/podcast...

https://www.google.com/podcasts?feed=...

https://open.spotify.com/show/0QEW0Un...


Jun 01, 202002:10:16
#7 Dostępność w czasach totalnej transformacji cyfrowej // LIVE #2 z 20.04.2020

#7 Dostępność w czasach totalnej transformacji cyfrowej // LIVE #2 z 20.04.2020

Jesteśmy obecnie w czasie totalnej transformacji cyfrowej. Wynika to oczywiście bezpośrednio z “okoliczności przyrody” i przymusowej izolacji. Biznes by przetrwać idzie w digital. Czy dopiero teraz powinno się zadbać o dostępność? Nigdy nie jest za późno. Jeśli zaniedbałeś temat dostępności, to teraz, przy skali warto się nad tematem pochylić ponownie. Bo niezależnie, czy pracujesz z produktem lub usługą czy jesteś projektantem, to jest dobry czas na refleksję nad tym ilu ludzi nie jest w stanie korzystać z tego co dostarczasz online!  

Jak w związku z tym zadbać o dostępność cyfrową? Jak wdrażać standardy WCAG 2.1? Jaki wpływ ma dostępność na biznes, jakie są korzyści wynikające z odpowiedzialnego projektowania w tej materii? Na te pytania, a także dziesiątki innych, z naciskiem na biznes cyfrowy - z rozmachem odpowie nasz gość Piotr Źrołka - jeden z najlepszych specjalistów w temacie dostępności w Polsce.  

PATRONAT MEDIALNY: Product Design Magazine

www.labz.pl

May 12, 202002:13:27
TRAILER #08 Live 3 // Myślenie projektowe, czyli jak kreatywnie rozwiązywać problemy, nie tylko (choć przede wszystkim) w produktach cyfrowych
May 06, 202002:35
#6 Od Zera do UXer-ki/a // LIVE z 09.04.2020
Apr 10, 202002:10:49
#05. Tone of Voice czyli jak Twój produkt/ usługa będzie się komunikować z użytkownikami. Narzędzia na pograniczu marketingu i UX

#05. Tone of Voice czyli jak Twój produkt/ usługa będzie się komunikować z użytkownikami. Narzędzia na pograniczu marketingu i UX

Trochę nas nie było, przyczyn jest kilka. Natura wymaga równowagi, w związku z czym w czasach zarazy dzieją się też dobre rzeczy. Narodowa kwarantanna, puste ulice a u Tomka w domu najmłodszy członek rodziny.

To plus perypetie około pandemiczne spowodowały przestój.

W tym odcinku, newsy już odrobinę przebrzmiałe - ale sytuacyjnie na czasie, przynajmniej u Tomka, bo jest o pieluchach takich co to mają komunikować… No wiecie, zmiany objętościowe. Jest znowu o leczeniu zaburzeń psychicznych. Przypadek? Oceńcie sami. Jest też gamingowo w kontekście Covid-19, bo jest gra, która robi coś z białkami i to może pomóc w znalezieniu szczepionki. Biologia nie jest naszą mocną stroną, gry owszem. Dlatego Kuba o tym wspomina. Mówimy też o wąsach, w myśl zasady - masz  wąsa, masz etat!

W części zasadniczej posłuchacie o Tone of Voice, o komunikacji i postawie marki, czyli o tym o czym każdy biznes wie, nie każdy sobie dobrze z tym radzi. Temat kipi od dygresji, bo i szeroko łapiemy kontekst i często odnosimy się do modułu produktowego z pierwszych trzech odcinków, bo to tam winny leżeć podstawy.

Oświadczamy także, że Tym odcinkiem wracamy do rygoru publikacji, a podczas [hasztag] Zostań w domu, dwa najbliższe odcinki bedą live, a traktować będą o karierze UXa, czyli od “cudzysłów” zera do UXera, a w tym przypadku do UXerki. Drugi odcinek live, będzie o dostępności produktów i usług cyfrowych.

Na żywo, goście, pytania i ferment (nie tylko ten w drinkach)... Czy to co internetu lubią najbardziej.

Po tym dłuższym-niż-zazwyczaj-wstępie, zapraszam do odsłuchu.

W TYM ODCINKU:

NEWSY: Inteligente pieluch, do tego pandemiczna gra, pozwalająca na łączenie białek i synteze przeciwciał, gra survivalowa stworzona przez uchdźcę - jak prztrwać w obozie, do tego rozszerzona rzeczywistość do leczenia zaburzeń psychicznych a Poczta Polska będzie doręczać dla Amazonu.

FACKUP: Jeden wielki pandemiczny paraliż, a także o samobójstwie na TikToku i zachowaniu chińskich właścicieli w tym przypadku.

TEMAT ODCINKA: Tone of Voice czyli jak Twój produkt/ usługa będzie się komunikować z użytkownikami. Narzędzia na pograniczu marketingu i UX

Digital Science, to podcast, który będzie wprowadzał słuchaczy w cyfrowy świat produktów i usług.  W podcaście będziemy mówić o tym jak zacząć pracę na styku technologii i biznesu w roli Product Ownera, Projektanta UX, Marketera. O tym jak robić produkt, mierzyć, analizować, wytwarzać i dostarczać, rozwijać i popełniać błędy. O relacjach w zespole produktowym.

Z rzeczy istotnych - ktoś nas słuchał na Google Podcast, niedostępnym w Polsce. Jesteśmy też na Spotify, Apple Podcast, YT, Soundcloud, Anchor...

LINKI:

Gra pandemiczna: https://www.ppe.pl/news/143334/darmowa-gra-moze-pomoc-naukowcom-w-walce-z-koronawirusem.html

Gra, survival obozowy Uchodźca: https://t.co/ZJ1bUmLU6H

Inteligentne pieluchy: https://t.co/1IZBPqdHUR

VR na rzecz zdrowia psychicznego: https://t.co/b06ZQD8MM2

Samobójstwo na TikToku: https://t.co/V05fmQrYIs

Brand Language czyli książka o Tone Of Voice: https://www.amazon.com/Brand-Language-Tone-Voice-Wordtree-ebook/dp/B00I83XK26

Mar 26, 202001:08:15
#4 Buyer persona, archetyp klienta, czyli jak poznać swojego użytkownika, w kontekście sprzedaży produktów i usług cyfrowych

#4 Buyer persona, archetyp klienta, czyli jak poznać swojego użytkownika, w kontekście sprzedaży produktów i usług cyfrowych

Trzecim odcinkiem zamknęliśmy tryptyk #SyntezaProduktuCyfrowego. Temat w kolejnych odcinkach będziemy pogłębiać w myśl zasady "od ogółu do szczegółu". Tymczasem z czwartym odcinkiem wchodzimy w obszar na którym wszyscy znają się najlepiej, czyli marketing. 

Ale zanim o temacie głównym należy ujawnić istotne informacje. Mianowicie, Samsung ma w swojej ofercie ekran o przekątnej 15 metrów, co zapewne całkowicie zmienia doznania z gry w Fifę... Jak przystało na podcast produktowo - technologiczny rozmawiamy o cenach paliwa, co łączy się bezpośrednio z Fordem i jego kurtką dla rowerzystów. Jest też o sztucznej inteligencji (jakby tej żywej były niedostatki...).  A także o targach MWC  - ekipo Dailyweb.pl - łączymy się z Wami w bólu - serio! 

A tryptyk o digital marketingu rozpoczynamy narzędziowo, od buyer persony, czyli archetypu użytkownika mającego "konsumować" Twoje usługi lub produkty. Dowiecie się, między innymi, co z rzeczonym tematem ma wspólnego Tinder, wyznanie i bóle związane z dogmatem chrześcijańskim. 

Wiedza na Was czeka! 

ZAPRASZAMY!


W TYM ODCINKU: 

NEWSY: Świecąca kurtka od Forda, giga ekran od Samsunga i sztuczna inteligencja

F*CKUP: Znowu o karach UOKiK, cenach paliwa a także minuta ciszy z powodu odwołania MWC

TEMAT ODCINKA: Buyer persona, archetyp klienta, czyli jak poznać swojego użytkownika, w kontekście sprzedaży produktów i usług cyfrowych

NARZĘDZIA: Board do brainstormingu i rysowania wszelkich diagramów z szablonami narzędziowymi. Miro.com

KSIĄŻKA: Buyer Persona Institute - czyli paczka wiedzy i narzędzi w kontekście tematu odcinka.  

Digital Science, to podcast, który będzie wprowadzał słuchaczy w cyfrowy świat produktów i usług.  W podcaście będziemy mówić o tym jak zacząć pracę na styku technologii i biznesu w roli Product Ownera, Projektanta UX, Marketera. O tym jak robić produkt, mierzyć, analizować, wytwarzać i dostarczać, rozwijać i popełniać błędy. O relacjach w zespole produktowym. 

Z rzeczy istotnych - ktoś nas słuchał na Google Podcast, niedostępnym w Polsce. Jesteśmy też na Spotify, Apple Podcast, YT, Soundcloud, Anchor...

 

KONTAKT:

Tomek https://www.linkedin.com/in/tzmuda/

email: tomek@labz.pl

Kuba https://www.linkedin.com/in/kubaburek/

email: kuba@labz.pl

Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/449928565706613

 

LINKI DO ODCINKA:

Samsung The Wall: https://news.samsung.com/pl/ise-2020-samsung-prezentuje-ekran-the-wall-for-business-o-przekatnej-niemal-15-metrow

Legimi idzie w papier: https://www.money.pl/gielda/legimi-umozliwilo-klientom-nabywanie-ksiazek-papierowych-6477823933630593a.html

Tinder i AI: https://www.pap.pl/pap-technologie/584096%2Cai-bedzie-blokowac-uzytkownikow-tindera-za-niewlasciwe-zachowanie.html

Kurtka Forda: https://www.pap.pl/pap-technologie/583964%2Cford-zrobil-kurtke-dla-rowerzystow-do-komunikowania-sie-z-kierowcami.html

Zmowa na rynku drukarek: https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1452911,uokik-kara-zmowa-cenowa-brother.html

Buyer Persona Institute: https://www.buyerpersona.com/resources

Miro: https://miro.com/templates/

Feb 22, 202053:28
#3 Jak wygląda idealny proces projektowy? ..przynajmniej według LABz

#3 Jak wygląda idealny proces projektowy? ..przynajmniej według LABz

To już trzeci odcinek naszego podcastu, a w nim o zrzeszeniu chińskiej trójki producentów smartfonów. Google będzie tłumaczyło język migowy, AI opracowuje leki dla psychiatrii a Hammer wypuszcza elektryczny samochód. Ponadto Superbowl świętem reklamy, a stacje benzynowe centrum kultury. Jest też o głośnym fuckupie i dramie która się w związku z nim odbywa, czyli Bestcena i Dragonist w natarciu ;), a w sumie w odwrocie bo w natarciu jest US.
Daniem głównym w dzisiejszym odcinku jest idealny proces projektowy, przynajmniej według nas. Podsumowujemy poprzednie “prace” i kontynuujemy przykład NUDNEJ apki do podróży. Następnie będzie o potrzebach użytkownika, hipotezach, 2 razy projektowaniu, ważnych decyzjach, projektowaniu nie, nie to już było, wdrażaniu, testowaniu, analizowaniu, zarządzaniu. Czyli wszystko to co tygryski projektanci lubią najbardziej.

ZAPRASZAMY

 

W TYM ODCINKU:
NEWSY: Zrzeszenie chińskich producentów smartfonów, Google zaczyna tłumaczyć język migowy, Test leku zaprojektowany przez AI, elektryczny Hummer
FACKUP: Głośny fuckup Bestcena i Draginist
TEMAT ODCINKA: Jak wygląda idealny proces projektowy!
NARZĘDZIA: GitMind - open source narzędzie do mapowania myśli i schematów blokowych
KSIĄŻKA: Narratologia - Paweł Tkaczyk

Digital Science, to podcast, który będzie wprowadzał słuchaczy w cyfrowy świat produktów i usług.  W podcaście będziemy mówić o tym jak zacząć pracę na styku technologii i biznesu w roli Product Ownera, Projektanta UX, Marketera. O tym jak robić produkt, mierzyć, analizować, wytwarzać i dostarczać, rozwijać i popełniać błędy. O relacjach w zespole produktowym. 

Z rzeczy istotnych - ktoś nas słuchał na Google Podcast, niedostępnym w Polsce. Jesteśmy też na Spotify, Apple Podcast, YT, Soundcloud, Anchor...

LINKI DO ODCINKA:

Współpraca marek Xiaomi, Vivo i Oppo

https://www.dobreprogramy.pl/Huawei-Xiaomi-Oppo-i-Vivo-w-jednej-druzynie.-Pojda-dokopac-Google,News,106205.html

Lek stworzony przez AI

https://www.pap.pl/pap-technologie/582026%2Cbbc-lek-stworzony-z-pomoca-ai-z-wchodzi-w-faze-badan-klinicznych.html

Google tłumaczy migowy

https://ai.googleblog.com/2019/08/on-device-real-time-hand-tracking-with.html

Reklama Hummer z Superbowl

https://www.youtube.com/watch?v=NfyRV0-lP50

Fackup Bestcena, Dragonist: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16194

GitMind: https://gitmind.com/

Narratologia - Paweł Tkaczyk: https://ksiegarnia.pwn.pl/Narratologia,710005291,p.html

Kółko graficzne:

https://staticfishki.iplsc.com/fishki_prod_2011_06_13/default-f1b39628b33bb36716584d0f21205c3.jpg


KONTAKT:

Tomek https://www.linkedin.com/in/tzmuda/

email: tomek@labz.pl

Kuba https://www.linkedin.com/in/kubaburek/

email: kuba@labz.pl

Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/449928565706613


Feb 13, 202001:07:51
#2. Zaczynamy od idei, od początku. Odkrywanie i walidacja potencjału biznesowego - Digital Science Podcast

#2. Zaczynamy od idei, od początku. Odkrywanie i walidacja potencjału biznesowego - Digital Science Podcast

W drugim odcinku sporo się dzieje, grozy dodaje fakt, że wspominamy ZUS i "zusowskie" praktyki dochodzenia do prawdy. Nie ma to nic wspólnego z digital science, podobnie jak to, że mowa także hostelach i morderstwach - nie o jakimś konkretnym - bo byłoby za łatwo. Z jakiegoś powodu wspominamy też doniczki...  i kontrole osobiste. Tarantino lubi to. 

Jest news o czeskich aktywistach open source (tak, jest taki termin - przynajmniej w mediach). Trochę mówimy o branżowym UXowym kwartalniku, ponieważ niebawem (5 lutego) ukazuje się trzeci numer - to jest dobry sort wiedzy. Pikanterii dodaje fakt, że ukazuje się tam tekst jednego z nas. 

A tematem głównym drugiego odcinka jest Odkrywanie i walidacja idei biznesowej, gdzie na przykładzie (nie na doniczkach i hostelach, na NUDNYM przykładzie - tak twierdzi Kuba) opowiadamy, jak to powinno przebiegać krok po kroku. O badaniach, myśleniu projektowym i pracy warsztatowej w dochodzeniu do hipotez projektowych. 

ZAPRASZAMY


W TYM ODCINKU:

NEWSY: O mapach po chińsku, hackathonie w Czechach, który pozbawił Asseco 15 mln euro

FACKUP: O ZUSie vs ciężarne i karach dla Polkomtelu Solorza

TEMAT ODCINKA: Zaczynamy od idei, od początku. Odkrywanie i walidacja potencjału biznesowego

NARZĘDZIA: Anchor.fm - darmowy hosting dla podcastów

KSIĄŻKA: Metoda Lean Startup Eric Ries


Digital Science, to podcast, który będzie wprowadzał słuchaczy w cyfrowy świat produktów i usług.  W podcaście będziemy mówić o tym jak zacząć pracę na styku technologii i biznesu w roli Product Ownera, Projektanta UX, Marketera. O tym jak robić produkt, mierzyć, analizować, wytwarzać i dostarczać, rozwijać i popełniać błędy. O relacjach w zespole produktowym. 

Z rzeczy istotnych - ktoś nas słuchał na Google Podcast, niedostępnym w Polsce. Jesteśmy też na Spotify, Apple Podcast, YT, Soundcloud, Anchor...


KONTAKT:

Tomek https://www.linkedin.com/in/tzmuda/

email: tomek@labz.pl

Kuba https://www.linkedin.com/in/kubaburek/

email: kuba@labz.pl

Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/449928565706613


LINKI DO ODCINKA:

Mapy po chińsku: https://antyweb.pl/huawei-moze-miec-lepsza-nawigacje-niz-google-kupil-mapy-od-tomtoma/

Asseco i czescy programiści:-aktywiści https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/asseco-straci-kontrakt-za-15-mln-euro-czescy-programisci-za-darmo-przygotowali-platforme-do-e-winiet

UX Magazyn: https://uxmagazyn.pl/

Fackup Polkomtela: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16139

ZUS vs m.in. ciężarne: https://www.facebook.com/groups/1668335276630803/

Książka - Metoda Lean Startup: https://helion.pl/ksiazki/metoda-lean-startup-wykorzystaj-innowacyjne-narzedzia-i-stworz-firme-ktora-zdobedzie-rynek-eric-ries,meleav.htm#format/d

Feb 03, 202051:20
PROLOG & #01. Wstęp do DSP. Temat odcinka: Zespół produktowy, role, obszary, współraca

PROLOG & #01. Wstęp do DSP. Temat odcinka: Zespół produktowy, role, obszary, współraca

Digital Science, to podcast, który będzie wprowadzał słuchaczy w cyfrowy świat produktów i usług.  W podcaście będziemy mówić o tym jak zacząć pracę na styku technologii i biznesu w roli Product Ownera, Projektanta UX, Marketera. O tym jak robić produkt, mierzyć, analizować, wytwarzać i dostarczać, rozwijać i popełniać błędy. O relacjach w zespole produktowym. 

W TYM ODCINKU:

 • PROLOG: Kilka słów wstępu do programu. O nas!
 • NEWSY: O Passacie w szwedzkich górach i podatkach dla gigantów technologicznych
 • FACKUP: O nieczytaniu i biletach miesięcznych w komunikacji 
 • TEMAT ODCINKA: Zespół produktowy, role, obszary, współpraca
 • NARZĘDZIE: Clickup - do zarządzania, projektami, produktem, organizacja pracy
 • KSIĄŻKA: Poradnik Design Thinking


KONTAKT:

Tomek
https://www.linkedin.com/in/tzmuda/
email: tomek@labz.pl

Kuba
https://www.linkedin.com/in/kubaburek/
email: kuba@labz.pl

Grupa na FB:
https://www.facebook.com/groups/449928565706613


LINKI DO ODCINKA:

Buty dla gracza
https://www.wired.com/story/puma-gaming-shoes/

The Last Mile - Pożegnanie Beetla
https://www.youtube.com/watch?v=uKuYXNLGlOc

Wspominana Angelika "bez nazwiska" - ekspert w social sellingu
https://www.linkedin.com/in/angelikachimkowska/

Krzywa wiedzy i efekt Krugera - Dunninga
http://www.nauklove.pl/im-mniej-ktos-sie-zna-tym-bardziej-mysli-ze-jest-ekspertem-efekt-krugera-dunninga/

Książka - Poradnik Design Thinking w Helionie
https://helion.pl/ksiazki/poradnik-design-thinking-czyli-jak-wykorzystac-myslenie-projektowe-w-biznesie-beata-michalska-dominiak-piotr-grocholinski,dethpp.htm#format/d

Narzędzie - Clickup
https://app.clickup.com

Jan 22, 202053:48