Skip to main content
Spotify for Podcasters
Díky, že můžem

Díky, že můžem

By Díky, že můžem

🇨🇿 Audio archiv debat, rozhovorů a přednášek Díky, že můžem.
✌️ To nejdůležitější a nejzajímavější na jednom místě. O svobodě, společnosti, lidských právech a moderní historii.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

O Evropě společně?

Díky, že můžemJul 18, 2022

00:00
45:45
Média na prahu digitální revoluce

Média na prahu digitální revoluce

Zvládla se média adaptovat na digitální prostředí? Kde nastupující generace bere informace? Jsou pro ně věrohodnějšími zdroji média nebo sociální profily influencerů? A jak jsou na tom tyto profily s novinářskou etikou? Nahradí umělá inteligence novináře? Na to a mnohem víc jsme se ptali při debatě Média na prahu digitální revoluce. Tu jsme pořádali v rámci akce NeverMore 68, která připomínala vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa.


Naše pozvání přijali: Jiří Burýšek (Jirka vysvětluje věci) – novinář a youtuber, Evel Beníšková (HeyFOMO) – novinářka a Vít Svoboda (Deník N) – novinář

Aug 26, 202348:55
Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici | Obývák Václava Havla

Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici | Obývák Václava Havla

Co mají společného Sergej Skripal, Zelimchan Changošvili a Alexej Navalnyj? Všech se ruský režim pokusil zbavit, jednoho dokonce úspěšně. Nejen o tom, jak se ruský režim zbavuje svých kritiků píše novinář Ondřej Kundra v knize Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici. V knize se věnuje i pozadí kauzy Vrbětice nebo otrávení Sergeje Skripala. Popisuje také, jak s novinářskou skupinou Bellingcat spolupracoval na odhalení jednoho z agentů v kauze Skripal.

Poslechni si úryvek z knihy, který četli 17. listopadu na Korzu Národní Klára a František Trojanovi.

Feb 23, 202318:37
Kde končí Evropa?

Kde končí Evropa?

🇪🇺 V jaké kondici je demokracie v jednotlivých státech Evropské unie? Je pro nás všechny důležitá nezávislost soudnictví a médií, dodržování lidských práv nebo demokratická dělba moci? Nejen na to jsme se ptali našich hostů při debatě Kde končí Evropa?, kterou jsme uspořádali 1. prosince v Kasárnách Karlín. 

💬 Naše pozvání přijali: Věra Jourová – eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost, Štěpán Černý – náměstek pro řízení Sekce pro evropské záležitosti, Pavlína Janebová – ředitelka pro výzkum z Asociace pro mezinárodní otázky, Lucie Zachariášová právnička z iniciativy Jsme fér a Vojtěch Boháč – šéfredaktor serveru Voxpot.

Dec 20, 202201:17:17
Samet na školách & Deník N: Jana Ciglerová
Oct 25, 202220:09
Samet na školách & Deník N: Pavel Tomášek
Oct 25, 202216:09
O Evropě společně?

O Evropě společně?

🇪🇺 Jaká jsou pro mladou generaci zásadní evropská témata? Jsou dostatečně reflektována v české politice? Jak může členský stát ovlivnit evropské dění a jak ho můžeme ovlivnit my? Co pro Českou republiku předsedání Radě Evropské Unie znamená? Je to příležitost, jak prezentovat českou vizi Evropy? Jaká je tato vize? A máme ji vůbec? Poslechni si sestřih debaty „O Evropě společně?” 🎧

Jul 18, 202245:45