Skip to main content
Spotify for Podcasters
DOBRO.CAST

DOBRO.CAST

By INEX - Sdružení dobrovolných aktivit

INEX-SDA představuje sérii podcastů o dobrovolnictví a aktivním občanství v globálních souvislostech.
Projekt "Podcasty jako nástroj propagace dobrovolnictva" byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury v rámci Zahraniční rozvojové spolupráce ČR.
Stock Music poskytnutá Scary_Bodega_Productions, z Pond5
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Aktivní občanství

DOBRO.CASTNov 22, 2021

00:00
31:42
Aktivní občanství

Aktivní občanství

V desáté epizodě DOBRO.CASTu se seznámíš s Markétou Svobodovou, zakladatelkou spolku RespON, který se zabývá udržitelností a společenskou odpovědností firem i jednotlivců. Co přesně RespON dělá, pro koho tu jsou, co už se jim podařilo a co bude dál... to vše se dozvíš při poslechu poslední epizody letošního roku.
Nov 22, 202131:42
International volunteering

International volunteering

In our second English episode, our moderator Fred talks to Pedro. An European Solidarity Corps volunteer from Brazil, who came to Prague to volunteer on a project called Football for development and he decided to lead a workcamp in the Czech republic as well. Perdo will share his story and experience with volunteering. And how was it to lead a workcamp in another country?
Nov 08, 202126:59
Inkluzivní dobrovolnictví

Inkluzivní dobrovolnictví

Díky programu Dobrovolnictví pro všechny se může do projektů zapojit opravdu každý zájemce, se znevýhodněním i bez něj. V rámci inkluzivního dobrovolnictví zapojujeme lidi s postižením, z dětských domovů, ze sociálně znevýhodněného prostředí, dlouhodobě nezaměstnané apod. Ondřej tentokrát vyzpovídá Jitku, která s námi několikrát vyjela na projekty do zahraničí a se podělí o své zkušenosti.
Oct 25, 202124:08
Dobrovolníkem Evropského sboru solidarity

Dobrovolníkem Evropského sboru solidarity

Petr se v srpnu vrátil z 10 měsíčního dobrovolnického projektu v gruzínském Ozurgeti, kam vyjel díky programu Evropský sbor solidarity (dříve EVS). I když po návratu měl spoustu práce, našel si čas na to, aby si s Ondřejem o své zkušenosti promluvil a dal ti tak možnost podívat se pod pokličku jak jeho projektu, tak i Gruzie jako takové. Pokud tě tahle možnost zaujme, neváhej! Do konce tohoto roku můžeš vyjet na ten samý projekt. Zažít tak krásu a přátelskost Gruzie na vlastní kůži a pak se vrátit s unikátními zážitky a vzpomínkami.
Oct 11, 202129:45
Volunteering stories

Volunteering stories

Did you ever wonder why people like volunteering? What are the options and how it can benefit you as well as others? Jule will tell you all about her experience...and she has plenty. :) Participating, or leading workcamps as well as being currently on a European Solidarity Corps project. Let us inroduce the world of international volunteering and perhaps inspire you..
Sep 27, 202127:12
Jak se organizují workcampy v Česku?

Jak se organizují workcampy v Česku?

Anežka z multikulturního centra ALTA si popovídá s Ondřejem o tom, jaké to je pořádat mezinárodní workcamp. Proč do toho šla? Jaké to přináší pro ni, jako místního partnera výhody? Jak to celé probíhá, co musí udělat a mnohem víc se dozvíš v páté epizodě DOBRO.CASTu. :)
Sep 13, 202125:16
Vedení českého workcampu

Vedení českého workcampu

Petr je ostřílený dobrovolník, který má za sebou už spoustu zkušeností a letos bude podruhé campleadrem na českém workcampu. V tohmhle podcastu ti řekne svůj příběh dobrovolnictví v Čechách i v zahraničí a o cestě, která vedla k tomu, že se stal vedoucím workcampu. Jaké radosti a starosti prožíval a proč je tahle zkušenost tak úžasná příležitost? Poslouchej a dozvíš se. :)
Aug 30, 202136:37
Dobrovolnictví v zemích globálního Jihu

Dobrovolnictví v zemích globálního Jihu

Zůstáváme za hranicemi. Martina se s tebou podělí o svoji zkušenost s dobrovolnictvím v Indonésii, kde učila angličtinu na ostrově Sumatra celých šest měsíců.
Aug 16, 202134:48
Mezinárodní workcampy

Mezinárodní workcampy

V druhé epizodě podcastu se zaměříme na zahraniční workcampy. Moderátor Ondra vyzpovídá dobrovolnici Kamču, která se zúčastnila čtyř workcampů v Rakousku, Německu a Belgii. 
Aug 01, 202123:57
INEX slaví 30 let

INEX slaví 30 let

V první epizodě se dozvíš o historii workcampů i INEXu, který letos slaví krásných 30 let. Podcastem tě provede Ondřej Lechnýř, který přivítá dva hosty, Lenku Kadeřábkovou, ředitelku českého INEXu a Máriu Ďurajkovou, spoluzakladatelku slovenského INEXu.
Jul 16, 202131:26
Intro

Intro

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit spolu s moderátorem Ondřejem Lechnýřem chystá podcast. Na co se těšit?
Jun 19, 202100:19