Skip to main content
Spotify for Podcasters
Draft Rozmowy

Draft Rozmowy

By Draft Rozmowy

Podcast "Draft Rozmowy" to podcast o realiach prowadzenia biznesu, pracy w IT i optymalizowaniu. Rozmawiamy o tym jak zarządzać, jak zwiększać swoją efektywność i jak jednocześnie się w tym nie zatracić. W końcu biznes to tylko biznes, a straconego czasu się nie odzyska. Dlatego też nie uciekamy od ciętego dowcipu czy improwizacji. Bo tu nic nie jest zaplanowane. W końcu to draft.

Prowadzący: Łukasz Falaciński i Łukasz Zajączkowski
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

S04E08 $$$ Konsultanci $$$

Draft RozmowyNov 30, 2023

00:00
58:17
S04E08 $$$ Konsultanci $$$
Nov 30, 202358:17
S04E07 App in a Week
Nov 23, 202348:02
S04E06 Chcę do IT!

S04E06 Chcę do IT!

Czy możliwe jest przebranżowienie się i wejście do świata IT w kilka miesięcy? My uważamy, że tak. Więcej! Mamy dowody na to, że to się dzieje - żywe dowody, czyli gości tego odcinka. Z nimi porozmawiamy o tym, jaką ścieżką szli, czy była wyboista? Czy dzisiaj są zadowoleni i poleciliby komuś innemu pójść w ich ślady? 

Nov 16, 202339:36
S04E05 Jak zrobić dobrą konferencję?
Nov 09, 202345:50
S04E04 Roast

S04E04 Roast

Na celowniku byli już Kuba Wojewódzki, Michał Wiśniewski czy Czesław Mozil. Był nawet roast hajsu. A roastu IT jeszcze nikt nie zrobił. Skandal! Przecież temat jest taki seksowny. W tym odcinku porozmawiamy o wykorzystywaniu instytucji roastu w projektach IT, o tym jak my je prowadzimy i co dają, poza płaczem konsultantów prowadzących wdrożenie i śmiechem tych, którym się upiekło. Upiekło. Rozumiecie. Hehe.

Ważne linki:

Ted Talk Apollo Robinsa:Apollo Robbins: The art of misdirection | https://www.ted.com/talks/apollo_robbins_the_art_of_misdirection | http://www.apollorobbins.com


Dokument Netflix o Beckhamie: Watch Beckham | https://www.netflix.com/pl-en/title/81223488 Probasket: Podcast PROBASKET | https://probasket.pl/category/podcast-probasket/ Cityfit Podcast | https://cityfit.pl/en/podcasts/

Oct 26, 202348:48
S04E03 Inspektor Gadżet

S04E03 Inspektor Gadżet

"Go go Gadget arms!" Ktoś z Was jeszcze pamięta? W tym odcinku porozmawiamy o gadżetach wykorzystywanych przez nas w życiu i w pracy biurowej. Co ułatwia pracę, a co tylko fajnie wygląda i nic nie pomaga. Sami nie jesteśmy gadżeciarzami, ale doświadczenia w zakupach mamy spore - Fala kupuje, testuje, a potem część sprzętu trafia w spadku na biurko do Zająca.

Top 5 gadżetów do pracy (dedykacja dla Marcina Ł.) na black friday 

 

Fala: 

Światło (Ring Light (elgato.com)) / Philips Wake-Up Light: Philips wake up light - ceny i opinie - oferty Ceneo.pl 

Stream Deck (Stream Deck MK.2 (elgato.com)

Jabra Elite 10: Nasze najbardziej zaawansowane słuchawki douszne do użytku służbowego i osobistego | Jabra Elite 10 

LG Gram Style: https://www.lg.com/us/laptops/lg-16z90rs-k.adw8u1-gram-style-oled-laptop 

Jabra Evolve65 : Jabra Evolve2 65 – Zaprojektowane dla pełnej elastyczności. Pracuj, gdzie chcesz, z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym zapewniającym doskonałą jakość dźwięku. 

 

Zając: 

Bauer Lampa antydepresyjna: Beurer Lampa antydepresyjna TL 50 - Opinie i ceny na Ceneo.pl 

Mysz ergonomiczna: Ergonomiczna, bezprzewodowa mysz Logitech MX Vertical / Ewenutalnie inne z serii MX np.. Anywhere: logitech.com/en-us/products/mice/mx-anywhere-3s.html 

Laptop: Asus Zenbook Flip: Zenbook Flip - All Models|Laptops For Home|ASUS Global 

Słuchawki Słuchawki bezprzewodowe nauszne Bang & Olufsen BEOPLAY H4 Gen 2: Słuchawki bezprzewodowe Bang&Olufsen BEOPLAY H4 Gen 2 - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl 

Oct 19, 202301:01:55
S04E02 Polityka w IT

S04E02 Polityka w IT

Kto z nas nie lubi podyskutować na dowolny temat przy rodzinnym obiedzie? Stąd już krótka droga do publicznej debaty i rozkładania na czynniki pierwsze długu publicznego, podatku VAT, co nam ukradziono i ogólnie, że przydałby się znowu w Polsce król. A jak polityka wpływa na projekty IT? Czy w ogóle jest na nią miejsce? Jak często kierownik projektu stosuje erystykę w kontaktach z programistami? To tylko kilka zagadnień, które omówimy w tym odcinku.

Oct 12, 202342:11
S04E01 Nowy sezon, nowi my

S04E01 Nowy sezon, nowi my

Draft rozmowy rusza z nowym sezonem podcastu. Gdybyśmy byli potrawą lub menu w restauracji, składalibyśmy się z momentów. Będzie ostro, pikantnie i ze śladowymi ilościami zamułki. Generalnie smaczniutko, samo technologiczne mięsko. W najbliższym odcinku opowiemy, co mieliśmy na myśli pisząc opis do tego odcinka, bo na razie sami nie rozumiemy.

Oct 06, 202349:04
S03E32 Ten na 3 z plusem. Ostatni odcinek sezonu

S03E32 Ten na 3 z plusem. Ostatni odcinek sezonu

"To jest już koniec. Nie ma już nic". Czas zakończyć trzeci sezon Draft Rozmów w wielkim stylu! W ostatnim odcinku "Ten na 3 z plusem", Łukasz Falaciński, Łukasz Zajączkowski i Michał Guzowski zapraszają was na emocjonującą podróż, która obejmuje zarówno podsumowanie trzeciego sezonu podcastu, jak i celebrowanie trzecich urodzin Developico - tak już nam stuknęły trzy latka - jesteśmy pełni energii jak małe dziecko i nie próżnujemy, o czym dowiecie się podczas tego spotkania.

Wydarzenia i projekty, o których wspominaliśmy:

> Szkolenie: https://chcedo.it

> Konferencja: https://nocodedays.pl

Jun 25, 202346:22
S03E31 Ten o workation

S03E31 Ten o workation

Workation - brzmi jak kolejna stacja w przygodach Harry Pottera. O ile jego świat szanujemy, to z przymrużeniem oka myślimy o jego istnieniu (uwaga: spoiler alert dla wszystkich dzieci). Czy można pracować zdalnie z lokalizacji uchodzących za egzotyczne? Jakie niesie to ze sobą plusy, a jakie minusy? Czy wtedy "9 i 3/4" nie będzie oznaczać liczby godzin spędzonych dziennie przed komputerem? Te zagadnienia odczarujemy w tym odcinku Draftu Rozmowy.

Polecamy również: https://voicehouse.co/odcinki/bolesny-koniec-pracy-zdalnej/

Jun 19, 202330:02
S03E30 Chcę do IT!

S03E30 Chcę do IT!

🌍 https://chcedo.it


Czy Ty też słyszałeś dużo dobrego o branży IT i chcesz do niej dołączyć? Czy wiesz, że nie trzeba być programistą, aby budować aplikacje, strony czy automatyzacje?" Czy wiesz, że osoby bez znajomości IT mogą w 6 msc zacząć pracować w branży i zarabiać powyżej 5k msc? To wszystko dzięki platformom No Code i Low Code. Nie ma jednego konkretnego twórcy takiego rodzaju platform. Tworzą je Amazon, Google, Outsystem, Salesforce, Microsoft - można wymieniać długo. Z tych platform korzystają właściwie wszystkie duże firmy: Od Ikea, przez Budimex do Coca-Coli. Pracę znajdziesz zarówno u nich, jak i w firmach consultingowych, które wykorzystują te platformy do budowania rozwiązań IT. Jeśli chcesz wejść do świata IT ścieżką No Code i Low Code od Microsoft, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.


🌍 https://chcedoit.pl

Jun 12, 202354:36
S03E29 Kobiety w IT. Marta Czapik
Jun 05, 202344:05
S03E28 Kobiety w IT.Danuta Trzaskowska i Maria Nowicka

S03E28 Kobiety w IT.Danuta Trzaskowska i Maria Nowicka

"Tak bym chciała damą być, ach, damą być, ach, damą być i na wyspach bananowych dyrdymaly śnić (O ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho)..." tak drzewiej śpiewała artystka. My w tej serii rozmawiać będziemy o dyrdymałach ważkich i z osobami ważnymi. W pierwszym odcinku naszymi gościnimi będą Maria Nowicka i Danuta Trzaskowska - konsultantki Power Platform w Developico, a rzeczone "dyrdymały" to między innymi: - jakie role pełnią kobiety w IT? - czy lepiej współpracuje się z kobietami czy mężczyznami? - co jest z tymi zarobkami? I czemu się różnimy nie różniąc się wcale? - jakie technologie IT są sercu kobiet najbliższe? - czy tak zwane "twarde umiejętności" to faktycznie domena facetów? - stereotypy vs rzeczywistość - "miękkie skille" to moc kobiet? - co nas motywuje w pracy, a co powoduje wypalenie?

May 29, 202347:33
S03E27 Kobiety w IT. Dagmara Anuszczyk

S03E27 Kobiety w IT. Dagmara Anuszczyk

"Tak bym chciała damą być, ach, damą być, ach, damą być i na wyspach bananowych dyrdymaly śnić (O ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho ho)..." tak drzewiej śpiewała artystka. My w tej serii rozmawiać będziemy o dyrdymałach ważkich i z osobami ważnymi. W pierwszym odcinku naszą gościnią będzie Dagmara Anuszczyk, a rzeczone "dyrdymały" to między innymi: - jakie role pełnią kobiety w IT? - czy lepiej współpracuje się z kobietami czy mężczyznami? - co jest z tymi zarobkami? I czemu się różnimy nie różniąc się wcale? - jakie technologie IT są sercu kobiet najbliższe? - czy tak zwane "twarde umiejętności" to faktycznie domena facetów? - stereotypy vs rzeczywistość - "miękkie skille" to moc kobiet? - co nas motywuje w pracy, a co powoduje wypalenie? Strony i źródła, o których wspominaliśmy podczas rozmowy: Newsletter Dagmary: bideveloper.pl/dolacz Instagram: https://www.instagram.com/bideveloper_pl/ Społeczność 🦸Data Heroes: http://bideveloper.pl/dataheroes/ Fundacja Perspektywy: https://perspektywy.org/fundacja/

May 22, 202341:05
S03E26 Ten o facetach w IT
May 15, 202340:14
S03E25 Ten o celach indywidualnych

S03E25 Ten o celach indywidualnych

Bull's eye! Tak mawiali już nasi dziadkowie. My tę dobrą tradycję kontynuujemy rozmawiając o celach indywidualnych każdego w organizacji. Founder, konsultant, sales, marketing czy backoffice - każdy ma jakiś cel lub kilka, do których realizacji dążymy w ciągu roku. Jak te cele ustalamy, jak mierzymy drogę do ich realizacji, kamienie milowe (bardzo Zająca razi to określenie - prosił, żeby zaznaczyć) na rzeczonej i wreszcie ich realizację. Bull's eye! o tym porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Link do podcastu CTO Morning Coffee: https://podcasts.apple.com/pl/podcast/episode-14-jeden-na-jeden/id1637582757?i=1000610301874

May 01, 202341:04
S03E24 Ten o Malezji

S03E24 Ten o Malezji

Europa, Ameryka czy Azja - który kierunek wybrać? To pytanie zadają sobie technologiczni nomadzi od lat. W tym odcinku porozmawiamy z naszym zagranicznym korespondentem, który na miejscu - w Kuala Lumpur - bada low-code’owy teren już od jakiegoś czasu. Halo, halo! Czy Zając nas słyszy??

Apr 24, 202335:18
S03E23 Jakiego procesu nie warto digitalizować?

S03E23 Jakiego procesu nie warto digitalizować?

W kolejnym odcinku Draftu Rozmowy porozmawiamy o digitalizacji i jej wpływie na nasze życie i pracę. Poruszymy temat, który może wydawać się kontrowersyjny: jakiego procesu nie warto digitalizować? Czy istnieją takie czynności, które lepiej wykonywać w tradycyjny sposób, bez użycia komputera lub smartfona? A jeśli tak, to dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania naszej dyskusji, w której podzielimy się naszymi doświadczeniami i opiniami na temat tworzenia notatek. Dowiesz się, jak zapisujemy nasze pomysły i refleksje oraz dlaczego i kiedy lubimy pisać na papierze. Może zaskoczymy Cię naszymi argumentami albo rozbawimy naszymi anegdotami. Kto wie... 😉 Linki: • How Tim Ferriss Uses The Five Minute Journal – Intelligent Change: https://www.intelligentchange.com/blogs/read/how-tim-ferriss-uses-the-five-minute-journal-6-tips-for-new-journalers • Czym jest Myślenie Wizualne i do czego może Ci się przydać? https://www.mysleniewizualne.pl/ • https://jadzkarysuje.pl/ • Moleskine: https://moleskine.pl/ • TEKMIKO - Carpentry templates and carpentry accessories (pióro Guzika): https://tekmiko.pl/en/ • Why people believe they can’t draw - and how to prove they can | Graham Shaw | TEDxHull: https://youtu.be/7TXEZ4tP06c

Apr 17, 202339:56
S03E22 Ten o Copilot

S03E22 Ten o Copilot

Unleash creativity. Unlock productivity. Uplevel skills. Mówią, że życzenia spełniane są w święta po zobaczeniu pierwszej gwiazdy, ewentualnie spadającej. My spieszymy z dobrą nowiną już teraz - Copilot! W tym odcinku porozmawiamy o nim właśnie. Z naciskiem na "Co"... to w ogóle jest

Apr 11, 202342:59
S03E21 Ten o ChatGPT - ciąg dalszy

S03E21 Ten o ChatGPT - ciąg dalszy

ChatuGPT ciąg dalszy. W tym odcinku będziemy zadawać pytania, a rzeczony poszuka odpowiedzi. Czy zastosowanie ChatGPT w biznesie jest legalne, etyczne i zdrowe? To się jeszcze okaże, ale na pewno przed użyciem warto przeczytać ulotkę i skonsultować się z lekarzami, którymi w tym odcinku będą Guzik i Zając. Ważne linki: https://spotify.link/dtNTFGPYyyb

Apr 03, 202345:15
S03E20 Ten o ChatGPT

S03E20 Ten o ChatGPT

Cytując za ChatGPT: "Zapraszam do wysłuchania podcastu o ChatGPT [nieźle, mówi o sobie w trzecie osobie; komentuje Zając] - jednego z najbardziej zaawansowanych modeli językowych na świecie! Poznasz historię jego powstania, zasady działania oraz dowiesz się, jakie możliwości daje sztuczna inteligencja w dzisiejszym świecie. Będziesz miał [lub miała, osobo słuchająca] okazję przekonać się, jak ChatGPT radzi sobie z różnymi zadaniami językowymi i jakie ma zastosowania w praktyce. To fascynująca podróż do świata sztucznej inteligencji - nie przegap!". Nic dodać, nic ująć. Guzik, Fala i Zając zapraszają na odcinek z gościem specjalnym, którym jest ChatGPT.

Mar 27, 202346:35
S03E19 Ten o nieporozumieniach

S03E19 Ten o nieporozumieniach

Kontekst - mocne słowo. Na pytanie o jego znaczenie większość osób odpowiada, że doskonale rozumie, druga grupa respondentów również aspirująca do większości mówi, że to zależy. Karol mówi żart. Witamy w finale. A w nim porozmawiamy o tym, jak projekt low code widziany jest oczami różnych zainteresowanych grup: klienta, handlowca, konsultanta. Ten "klient" to z kolei jeszcze kilka innych grup - tak przynajmniej mówi co drugi respondent.

Mar 20, 202343:48
S03E18 Ten o firmie w liczbach

S03E18 Ten o firmie w liczbach

Matematyka czy język polski? Wzory czy opisy słownomuzyczne? Umysł ścisły czy humanistyczny? To pytania, które zdajemy sobie od czasów szkoły podstawowej. Prowadząc firmę trzeba liczyć, nawet rzeczy pozornie nie do uchwycenia w liczbach czy monetach. Jak policzyć czas? Czy da się obliczyć nadchodzącą przyszłość? O tym rozmawiamy. 

Inne odcinki, które wspominaliśmy: 

https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e20-ten-o-koncu-excela/ 

https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e06-ten-o-amazonie/

Mar 13, 202349:16
S03E17 Ten o ciemnych chmurach nad IT

S03E17 Ten o ciemnych chmurach nad IT

Dwa miesiące roku za nami. Do pierwszego dnia marca widzieliśmy słońce cztery razy (słownie: cztery), co nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie i wydajność w pracy. Poprzednie lata, mówiąc delikatnie, też nie rozpieszczały naszego zdrowia psychicznego. W tym odcinku porozmawiamy o tym, jakie zmiany zauważamy w naszym podejściu do pracy i ogólnym samopoczuciu. Powiemy, jak my radzimy sobie z metaforycznymi i dosłownymi chmurami przeglądając statystyki wybrane.  

Obiecane linki: Wypalenie zawodowe w branży IT 2022 - Just Join IT & TwójPsycholog https://wypaleniezawodowe.it/#raport   

Huberman Lab https://hubermanlab.com/ Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml  https://gemini.pl/vigantol-20-000iu-krople-doustne-roztwor-10-ml-0002370 

Wojny biznesowe - David Brown | Książka w Sklepie EMPIK.COM https://www.empik.com/wojny-biznesowe-brown-david,p1277662337,ksiazka-p 

Lampa o świetle dziennym Beurer TL 50 ze statywem || AlmaMed https://almamed.pl/beurer-tl50-lampa?gclid=EAIaIQobChMImdfTq-i8_QIV7AqiAx1SwgPdEAQYAyABEgIGnvD_BwE  - ale to to na spokojnie, złapcie Zająca na priv i podjedzie zrobić u Was w domu prezentację.  I cenę specjalnie dla Was będzie miał bardzo dobrą  

Polecamy również obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=BBAm9ZX7rpQ

Mar 06, 202346:28
S03E16 Ten o zatrudnianiu i zwalnianiu

S03E16 Ten o zatrudnianiu i zwalnianiu

Zatrudniaj powoli, zwalniaj szybko - tak mówiły już nasze babcie. A jak to jest w Developico? Zwalnianie to ciemna strona HR-owego medalu, ale trzeba jej też oddać co królewskie, więc ktoś musi być tym złym. Na co zwracamy szczególną uwagę podczas rekrutacji? Jak wygląda sam proces? Gdzie szukamy kandydatów? A może to oni szukają nas? Na te i inne tematy porozmawiają Guzik i Zając.

Mar 02, 202350:43
S03E15 Ten o sprzedawaniu Low-Code

S03E15 Ten o sprzedawaniu Low-Code

E-commerce, hurt, a może detal? Akwizycja czy ewangelizacja? Jest tyle możliwości, ale którą wybrać w przypadku sprzedawania low-code? Nie jest to łatwe zadanie, gdy rozmawiając z potencjalnym klientem musisz nie tylko mówić o potrzebie biznesowej, wartości dodanej i przy okazji wyjaśnić, o czym wy w ogóle rozmawiacie. Czym jest ta nowa technologia i dlaczego jest Tobie potrzebna? O tym właśnie porozmawiamy.

Feb 20, 202343:08
S03E14 Ten o prowadzeniu projektów Low-Code

S03E14 Ten o prowadzeniu projektów Low-Code

Od kilku lat zbieramy doświadczenia w prowadzeniu projektów wdrożeniowych technologii no-code / low-code (głównie Microsoft Power Platform). W tym odcinku podzielimy się naszymi obserwacjami: czy lepiej sprawdza się agile i metodyki zwinne, kiedy stosować waterfall, czy zespół projektowy powinien mieć wyspecjalizowane role i jak przekonać klienta do nowych możliwości, które dają nam technologie NCLC?

Feb 13, 202337:16
S03E13 Ten o wartościach

S03E13 Ten o wartościach

W tym odcinku porozmawiamy o naszych moralnych i etycznych drogowskazach na biznesowej mapie. Powiemy, jak działają nasze wewnętrzne GPSy, gdy jesteśmy na rozdrożach wymagających jednoznacznych wyborów. Rzecz o wartościach. Porozmawiamy o tym: jak powstawały w naszej świadomości? Jak chcielibyśmy przekazać je innym współpracownikom? Czy udało nam się skwantyfikować nasze wartości tak, by były zrozumiałe dla innych? Tego ostatniego nie wiemy, ale liczymy na to, że powiecie nam po przesłuchaniu tego odcinka.

Feb 06, 202336:25
S03E12 Ten o juniorach i seniorach

S03E12 Ten o juniorach i seniorach

Niektórzy powiedzą, że junior kojarzy im się bardzo dobrze, na przykład z Royem Jonesem Jr. Inni powiedzą, że nigdy nie będą seniorami, zawsze młodzi i piękni. Słyszeliśmy też o jednym przypadku biznesowego Benjamina Buttona, gdzie ktoś przyszedł na staż jako senior, a po 20 latach skończył jako junior w zarządzie. Jak to jest z tymi juniorami i seniorami? Czy jest coś pomiędzy? Jak widzi to rynek IT? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym odcinku Draftu rozmowy.

Jan 30, 202340:00
S03E11 Ten o mailach nieuczesanych

S03E11 Ten o mailach nieuczesanych

Wszyscy wiemy, że maile są dla nas tym, czym dla ryby woda, dla byliny wieloletniej ogródek, a kochamy je jak sucha studnia wodę. Jednak porządek w ogródku ma niewielu, bylina staje się chwastem, a do ogródka zaglądamy z umiarkowaną przyjemnością. Dobra, wystarczy tych porównań… mamy na myśli porządek w skrzynce odbiorczej. Dla tych, którzy lubią chwytliwe hasła - opowiemy Wam:   

- czego nie wiecie o swoim Outlooku,    

- top 7 porad dotyczących maili,   

- jak to robimy, że zyskujemy 3 godziny dziennie wolnego czasu.  

Kilka linków do zasobów, o których mówiliśmy: 

Webinar 50 twarzy Outlooka: https://www.akademiaaplikacji.pl/webinary/2021-05-28/  

Mission Inbox Zero: https://www.akademiaaplikacji.pl/webinary/2021-04-23/ 

Proton Mail: https://proton.me/pl/mail

Jan 16, 202337:36
S03E10 Ten o nielimitowanych urlopach

S03E10 Ten o nielimitowanych urlopach

Urlopy bez limitów - czy to możliwe w praktyce? W tym odcinku opowiemy o naszej filozofii i zasadach, które budujemy w Developico. Jakie jest nasze podejście do urlopów? Jak mierzymy czas poza biurem i czy w ogóle? Jaki jest proces zgłaszania nieobecności? Co kierowało chłopakami z zarządu przy ustalaniu tego podejścia - o tym opowiemy w tym odcinku.

Jan 09, 202333:57
S03E09 Ten o podsumowaniach i postanowieniach

S03E09 Ten o podsumowaniach i postanowieniach

W tym odcinku będziemy podsumowywać miniony rok i snuć plany na kolejny. Jak to zwykle bywa w Drafcie Rozmowy, postaramy się podejść do tematu z wielu kierunków i kontekstów. Porozmawiamy o Developico, tym podcaście, No Code Days, No Code Masters i wielu innych projektach, które planujemy. Będzie o sukcesach i porażkach, planach i postanowieniach. Tych prywatnych i zawodowych. Jednym słowem: będzie się działo! 

Linki do materiałów:  

Nasze plany na 2022 rok. Sprawdź jak bardzo się pomyliliśmy :) https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e14-ten-o-planach-na-2022-rok/ 

Podsumowanie 2021 roku: https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e13-ten-z-subiektywnym-podsumowaniem-2021-roku/ 

Podsumowanie NoCodeDays 2022: https://www.developico.com/podcast/s03e2/

Jan 02, 202349:42
S03E08 Ten o dresscode

S03E08 Ten o dresscode

W tym odcinku mówimy o tym, jakie znaczenie ma w naszej pracy ubiór. Kiedy Guzik chodzi w dresie, a kiedy Zając przywdziewa krawat? Czy ubiór ma znaczenie? Czy każdy w IT nosi koszule w kratę? Czy u nas obowiązuje jakiś dress code? Przekonaj się, co sądzimy o ubiorze w pracy.

Dec 21, 202247:39
S03E07 Ten o naszym dniu pracy
Dec 12, 202246:05
S0306 Ten o Center od Excellence

S0306 Ten o Center od Excellence

Platformy No-Code / Low-Code pozwalają firmom budować aplikacje i automatyzacje. Ale ile takich rozwiązać może powstać: 5, 50, 150? Jeśli 5, to nie ma problemu, ale jeśli 150, to jak teraz tym zarządzić? Jak budować adopcję aplikacji w organizacji? Jak facylitować zwinne podejście w firmie? I jak jednocześnie posiadać kontrolę i nadzór?   Postaramy rozwiać się te wątpliwości. Co ważne jednak - będziemy omawiać je na przykładzie rozwiązania Microsoftu: Power Platform Center of Excellence.  Materiały i link, o których wspominaliśmy: 

CoE Dokumentacja: https://docs.microsoft.com/en-us/power-platform/guidance/coe/setup  

CoE Żródła: https://aka.ms/CoEStarterKitDownload   

Power Platform @ YouTube (Polecam!): https://youtube.com/playlist?list=PLi9EhCY4z99UrtOALU0aOCsmmcG6lD8DU   

Power Platform. Administracja. Dokumentacja: https://docs.microsoft.com/en-us/power-platform/admin/   

Creator kit – fajne uzupełnienie CoE:  https://docs.microsoft.com/en-us/power-platform/guidance/creator-kit/overview  

Szkolenie Power Platform Master Class: https://www.akademiaaplikacji.pl/kursy/power-platfrom-master-class/

Dec 05, 202242:48
S03E05 Ten o Low-Code i tradycyjnym programowaniu

S03E05 Ten o Low-Code i tradycyjnym programowaniu

Pracując w technologiach Low-Code / No-Code często spotykamy się z opinią, że to nie są pełnoprawne rozwiązania. Takie wymagają „normalnego” programowania, wiedzy, doświadczenia, skomplikowanych narzędzi, metodyk itp. Itd. Skąd takie głosy, a czasem nawet agresja? Czy światy tradycyjnego programowania i Low-Code skazane są na konflikt? O tym właśnie rozmawiamy w tym odcinku.

Nov 28, 202244:28
 S03E04 Ten o mentoringu

S03E04 Ten o mentoringu

Mówimy o naszym podejściu do mentoringu i jak w ogóle ten mentoring rozumiemy. Będziemy mówić z punktu widzenia założycieli firmy, którzy czasem pozwalają sobie myśleć, że mają cenne doświadczenia biznesowe warte przekazania swoim pracownikom.

Odcinek o work-life balance, o którym wspominaliśmy: https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e02-ten-o-work-life-balance/

Nov 21, 202236:05
S03E03 Ten o idiotach

S03E03 Ten o idiotach

Czy uważasz, że otaczają cię sami idioci? Niejednokrotnie ludzie żalą się, że tak. A ludzie bywają różni, niektórzy zachowują się według nas kompletnie nienormalnie, innych nie da się zrozumieć, nieliczni mówią z sensem i da się ich lubić. A dlaczego tak jest? Dla osób niesłyszących muzyki tańczący są wariatami. Według Thomasa Eriksona osobowość człowieka można podzielić na 4 kolory (coś a la temperament) - Żółtych, Czerwonych, Zielonych i Niebieskich (skojarzenia z Windowsem mile widziane). Podczas tego podcastu porozmawiamy o naszych wrażeniach po lekturze książki "Otoczeni przez idiotów".  

Linki: 

Książka "Otoczeni przez idiotów" : https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4806092/otoczeni-przez-idiotow 

Zgrabne podsumowanie/streszczenie: https://blog.12min.com/surrounded-by-idiots-pdf-summary/ 

Inne spojrzenie na kolory: https://wellbee.pl/blog/b2b/personality-color-types/  

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4939278/erystyka-czyli-sztuka-prowadzenia-sporow

Nov 14, 202243:10
S03E02 Ten z podsumowaniem NoCodeDays

S03E02 Ten z podsumowaniem NoCodeDays

W tym odcinku podsumowujemy konferencję NoCodeDays.pl, którą mieliśmy przyjemność współtworzyć. Mówimy o tym co się udało, a co byśmy poprawili. Czego się nauczyliśmy, a czego powtarzać nie chcemy. 

Podczas nagrania mieliśmy trochę problemów technicznych, dlatego dźwięk jest tym razem gorszej jakości. Wybacz. Poprawimy się :)

Nov 07, 202245:50
S03E01 Zaczynamy sezon 3
Nov 03, 202231:17
Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka Zmiany
Oct 11, 202214:06
Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka Konsultanta
Oct 04, 202218:23
Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka biznesowa
Sep 28, 202219:37
S02E36: Ten o drugim sezonie
Jun 01, 202235:48
S02E35: Ten o Low-Code feat. Tomasz Popielarczyk
May 25, 202247:21
S02E34: Ten urodzinowy z zespołem Developico
May 18, 202239:45
S02E33: Ten o leaderach i zarządzaniu feat. Anita Przybył

S02E33: Ten o leaderach i zarządzaniu feat. Anita Przybył

May 11, 202253:55
S02E32: Ten o miękkim IT
May 04, 202247:21
S02E31: Ten o robotyzacji
Apr 27, 202251:48
S02E30: Ten o Teams
Apr 20, 202242:49