Skip to main content
Spotify for Podcasters
Draft Rozmowy

Draft Rozmowy

By Draft Rozmowy

Podcast "Draft Rozmowy" to podcast o realiach prowadzenia biznesu, pracy w IT i optymalizowaniu. Rozmawiamy o tym jak zarządzać, jak zwiększać swoją efektywność i jak jednocześnie się w tym nie zatracić. W końcu biznes to tylko biznes, a straconego czasu się nie odzyska. Dlatego też nie uciekamy od ciętego dowcipu czy improwizacji. Bo tu nic nie jest zaplanowane. W końcu to draft.

Prowadzący: Michał Guzowski, Łukasz Falaciński, Łukasz Zajączkowski
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Stitcher Logo
Currently playing episode

S01E04: Ten o zdobywaniu wiedzy

Draft RozmowyMay 19, 2021

00:00
48:52
S03E20 Ten o ChatGPT

S03E20 Ten o ChatGPT

Cytując za ChatGPT: "Zapraszam do wysłuchania podcastu o ChatGPT [nieźle, mówi o sobie w trzecie osobie; komentuje Zając] - jednego z najbardziej zaawansowanych modeli językowych na świecie! Poznasz historię jego powstania, zasady działania oraz dowiesz się, jakie możliwości daje sztuczna inteligencja w dzisiejszym świecie. Będziesz miał [lub miała, osobo słuchająca] okazję przekonać się, jak ChatGPT radzi sobie z różnymi zadaniami językowymi i jakie ma zastosowania w praktyce. To fascynująca podróż do świata sztucznej inteligencji - nie przegap!". Nic dodać, nic ująć. Guzik, Fala i Zając zapraszają na odcinek z gościem specjalnym, którym jest ChatGPT.
Mar 27, 202346:35
S03E19 Ten o nieporozumieniach

S03E19 Ten o nieporozumieniach

Kontekst - mocne słowo. Na pytanie o jego znaczenie większość osób odpowiada, że doskonale rozumie, druga grupa respondentów również aspirująca do większości mówi, że to zależy. Karol mówi żart. Witamy w finale. A w nim porozmawiamy o tym, jak projekt low code widziany jest oczami różnych zainteresowanych grup: klienta, handlowca, konsultanta. Ten "klient" to z kolei jeszcze kilka innych grup - tak przynajmniej mówi co drugi respondent.
Mar 20, 202343:48
S03E18 Ten o firmie w liczbach

S03E18 Ten o firmie w liczbach

Matematyka czy język polski? Wzory czy opisy słownomuzyczne? Umysł ścisły czy humanistyczny? To pytania, które zdajemy sobie od czasów szkoły podstawowej. Prowadząc firmę trzeba liczyć, nawet rzeczy pozornie nie do uchwycenia w liczbach czy monetach. Jak policzyć czas? Czy da się obliczyć nadchodzącą przyszłość? O tym rozmawiamy.  Inne odcinki, które wspominaliśmy:  https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e20-ten-o-koncu-excela/  https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e06-ten-o-amazonie/
Mar 13, 202349:16
S03E17 Ten o ciemnych chmurach nad IT

S03E17 Ten o ciemnych chmurach nad IT

Dwa miesiące roku za nami. Do pierwszego dnia marca widzieliśmy słońce cztery razy (słownie: cztery), co nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie i wydajność w pracy. Poprzednie lata, mówiąc delikatnie, też nie rozpieszczały naszego zdrowia psychicznego. W tym odcinku porozmawiamy o tym, jakie zmiany zauważamy w naszym podejściu do pracy i ogólnym samopoczuciu. Powiemy, jak my radzimy sobie z metaforycznymi i dosłownymi chmurami przeglądając statystyki wybrane.   Obiecane linki: Wypalenie zawodowe w branży IT 2022 - Just Join IT & TwójPsycholog https://wypaleniezawodowe.it/#raport    Huberman Lab https://hubermanlab.com/ Vigantol 20 000IU, krople doustne, roztwór, 10 ml  https://gemini.pl/vigantol-20-000iu-krople-doustne-roztwor-10-ml-0002370  Wojny biznesowe - David Brown | Książka w Sklepie EMPIK.COM https://www.empik.com/wojny-biznesowe-brown-david,p1277662337,ksiazka-p  Lampa o świetle dziennym Beurer TL 50 ze statywem || AlmaMed https://almamed.pl/beurer-tl50-lampa?gclid=EAIaIQobChMImdfTq-i8_QIV7AqiAx1SwgPdEAQYAyABEgIGnvD_BwE  - ale to to na spokojnie, złapcie Zająca na priv i podjedzie zrobić u Was w domu prezentację.  I cenę specjalnie dla Was będzie miał bardzo dobrą   Polecamy również obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=BBAm9ZX7rpQ
Mar 06, 202346:28
S03E16 Ten o zatrudnianiu i zwalnianiu

S03E16 Ten o zatrudnianiu i zwalnianiu

Zatrudniaj powoli, zwalniaj szybko - tak mówiły już nasze babcie. A jak to jest w Developico? Zwalnianie to ciemna strona HR-owego medalu, ale trzeba jej też oddać co królewskie, więc ktoś musi być tym złym. Na co zwracamy szczególną uwagę podczas rekrutacji? Jak wygląda sam proces? Gdzie szukamy kandydatów? A może to oni szukają nas? Na te i inne tematy porozmawiają Guzik i Zając.
Mar 02, 202350:43
S03E15 Ten o sprzedawaniu Low-Code

S03E15 Ten o sprzedawaniu Low-Code

E-commerce, hurt, a może detal? Akwizycja czy ewangelizacja? Jest tyle możliwości, ale którą wybrać w przypadku sprzedawania low-code? Nie jest to łatwe zadanie, gdy rozmawiając z potencjalnym klientem musisz nie tylko mówić o potrzebie biznesowej, wartości dodanej i przy okazji wyjaśnić, o czym wy w ogóle rozmawiacie. Czym jest ta nowa technologia i dlaczego jest Tobie potrzebna? O tym właśnie porozmawiamy.
Feb 20, 202343:08
S03E14 Ten o prowadzeniu projektów Low-Code

S03E14 Ten o prowadzeniu projektów Low-Code

Od kilku lat zbieramy doświadczenia w prowadzeniu projektów wdrożeniowych technologii no-code / low-code (głównie Microsoft Power Platform). W tym odcinku podzielimy się naszymi obserwacjami: czy lepiej sprawdza się agile i metodyki zwinne, kiedy stosować waterfall, czy zespół projektowy powinien mieć wyspecjalizowane role i jak przekonać klienta do nowych możliwości, które dają nam technologie NCLC?
Feb 13, 202337:16
S03E13 Ten o wartościach

S03E13 Ten o wartościach

W tym odcinku porozmawiamy o naszych moralnych i etycznych drogowskazach na biznesowej mapie. Powiemy, jak działają nasze wewnętrzne GPSy, gdy jesteśmy na rozdrożach wymagających jednoznacznych wyborów. Rzecz o wartościach. Porozmawiamy o tym: jak powstawały w naszej świadomości? Jak chcielibyśmy przekazać je innym współpracownikom? Czy udało nam się skwantyfikować nasze wartości tak, by były zrozumiałe dla innych? Tego ostatniego nie wiemy, ale liczymy na to, że powiecie nam po przesłuchaniu tego odcinka.
Feb 06, 202336:25
S03E12 Ten o juniorach i seniorach

S03E12 Ten o juniorach i seniorach

Niektórzy powiedzą, że junior kojarzy im się bardzo dobrze, na przykład z Royem Jonesem Jr. Inni powiedzą, że nigdy nie będą seniorami, zawsze młodzi i piękni. Słyszeliśmy też o jednym przypadku biznesowego Benjamina Buttona, gdzie ktoś przyszedł na staż jako senior, a po 20 latach skończył jako junior w zarządzie. Jak to jest z tymi juniorami i seniorami? Czy jest coś pomiędzy? Jak widzi to rynek IT? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym odcinku Draftu rozmowy.
Jan 30, 202340:00
S03E11 Ten o mailach nieuczesanych

S03E11 Ten o mailach nieuczesanych

Wszyscy wiemy, że maile są dla nas tym, czym dla ryby woda, dla byliny wieloletniej ogródek, a kochamy je jak sucha studnia wodę. Jednak porządek w ogródku ma niewielu, bylina staje się chwastem, a do ogródka zaglądamy z umiarkowaną przyjemnością. Dobra, wystarczy tych porównań… mamy na myśli porządek w skrzynce odbiorczej. Dla tych, którzy lubią chwytliwe hasła - opowiemy Wam:    - czego nie wiecie o swoim Outlooku,     - top 7 porad dotyczących maili,    - jak to robimy, że zyskujemy 3 godziny dziennie wolnego czasu.   Kilka linków do zasobów, o których mówiliśmy:  Webinar 50 twarzy Outlooka: https://www.akademiaaplikacji.pl/webinary/2021-05-28/   Mission Inbox Zero: https://www.akademiaaplikacji.pl/webinary/2021-04-23/  Proton Mail: https://proton.me/pl/mail
Jan 16, 202337:36
S03E10 Ten o nielimitowanych urlopach

S03E10 Ten o nielimitowanych urlopach

Urlopy bez limitów - czy to możliwe w praktyce? W tym odcinku opowiemy o naszej filozofii i zasadach, które budujemy w Developico. Jakie jest nasze podejście do urlopów? Jak mierzymy czas poza biurem i czy w ogóle? Jaki jest proces zgłaszania nieobecności? Co kierowało chłopakami z zarządu przy ustalaniu tego podejścia - o tym opowiemy w tym odcinku.
Jan 09, 202333:57
S03E09 Ten o podsumowaniach i postanowieniach

S03E09 Ten o podsumowaniach i postanowieniach

W tym odcinku będziemy podsumowywać miniony rok i snuć plany na kolejny. Jak to zwykle bywa w Drafcie Rozmowy, postaramy się podejść do tematu z wielu kierunków i kontekstów. Porozmawiamy o Developico, tym podcaście, No Code Days, No Code Masters i wielu innych projektach, które planujemy. Będzie o sukcesach i porażkach, planach i postanowieniach. Tych prywatnych i zawodowych. Jednym słowem: będzie się działo!  Linki do materiałów:   Nasze plany na 2022 rok. Sprawdź jak bardzo się pomyliliśmy :) https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e14-ten-o-planach-na-2022-rok/  Podsumowanie 2021 roku: https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e13-ten-z-subiektywnym-podsumowaniem-2021-roku/  Podsumowanie NoCodeDays 2022: https://www.developico.com/podcast/s03e2/
Jan 02, 202349:42
S03E08 Ten o dresscode

S03E08 Ten o dresscode

W tym odcinku mówimy o tym, jakie znaczenie ma w naszej pracy ubiór. Kiedy Guzik chodzi w dresie, a kiedy Zając przywdziewa krawat? Czy ubiór ma znaczenie? Czy każdy w IT nosi koszule w kratę? Czy u nas obowiązuje jakiś dress code? Przekonaj się, co sądzimy o ubiorze w pracy.
Dec 21, 202247:39
S03E07 Ten o naszym dniu pracy

S03E07 Ten o naszym dniu pracy

Ten odcinek zainspirowany jest pewnym wątkiem rozmowy na Community Power Platform Polska. Dyskusja dotyczyła typowego dnia pracy Citizen Developera. Co prawda nie do końca tymi devami jesteśmy, ale postanowiliśmy podzielić się tym, jak wygląda nasz „typowy” dzień pracy (cudzysłów nieprzypadkowy). Dodatkowo opowiadamy o naszych sprawdzonych trikach i narzędziach, które ratują nam życie każdego dnia. A ty masz jakieś Tips and Tricks w tym zakresie? Koniecznie daj znać w komentarzach.  Narzędzia, o których wspominamy w tym odcinku:   • Todoist: https://todoist.com/ • Microsoft 365: https://Office.com • To Do: Welcome to To Do (microsoft.com)  • Power Toys: Microsoft PowerToys | Microsoft Learn • Focus Modes w iPhone: Use Focus on your iPhone or iPad - Apple Support • Microsoft Bookings: https://www.microsoft.com/pl-pl/micro...  Cukiernia Deseo: https://deseopatisserie.com/ 🍰
Dec 12, 202246:05
S0306 Ten o Center od Excellence

S0306 Ten o Center od Excellence

Platformy No-Code / Low-Code pozwalają firmom budować aplikacje i automatyzacje. Ale ile takich rozwiązać może powstać: 5, 50, 150? Jeśli 5, to nie ma problemu, ale jeśli 150, to jak teraz tym zarządzić? Jak budować adopcję aplikacji w organizacji? Jak facylitować zwinne podejście w firmie? I jak jednocześnie posiadać kontrolę i nadzór?   Postaramy rozwiać się te wątpliwości. Co ważne jednak - będziemy omawiać je na przykładzie rozwiązania Microsoftu: Power Platform Center of Excellence.  Materiały i link, o których wspominaliśmy:  CoE Dokumentacja: https://docs.microsoft.com/en-us/power-platform/guidance/coe/setup   CoE Żródła: https://aka.ms/CoEStarterKitDownload    Power Platform @ YouTube (Polecam!): https://youtube.com/playlist?list=PLi9EhCY4z99UrtOALU0aOCsmmcG6lD8DU    Power Platform. Administracja. Dokumentacja: https://docs.microsoft.com/en-us/power-platform/admin/    Creator kit – fajne uzupełnienie CoE:  https://docs.microsoft.com/en-us/power-platform/guidance/creator-kit/overview   Szkolenie Power Platform Master Class: https://www.akademiaaplikacji.pl/kursy/power-platfrom-master-class/
Dec 05, 202242:48
S03E05 Ten o Low-Code i tradycyjnym programowaniu

S03E05 Ten o Low-Code i tradycyjnym programowaniu

Pracując w technologiach Low-Code / No-Code często spotykamy się z opinią, że to nie są pełnoprawne rozwiązania. Takie wymagają „normalnego” programowania, wiedzy, doświadczenia, skomplikowanych narzędzi, metodyk itp. Itd. Skąd takie głosy, a czasem nawet agresja? Czy światy tradycyjnego programowania i Low-Code skazane są na konflikt? O tym właśnie rozmawiamy w tym odcinku.
Nov 28, 202244:28
 S03E04 Ten o mentoringu

S03E04 Ten o mentoringu

Mówimy o naszym podejściu do mentoringu i jak w ogóle ten mentoring rozumiemy. Będziemy mówić z punktu widzenia założycieli firmy, którzy czasem pozwalają sobie myśleć, że mają cenne doświadczenia biznesowe warte przekazania swoim pracownikom. Odcinek o work-life balance, o którym wspominaliśmy: https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e02-ten-o-work-life-balance/
Nov 21, 202236:05
S03E03 Ten o idiotach

S03E03 Ten o idiotach

Czy uważasz, że otaczają cię sami idioci? Niejednokrotnie ludzie żalą się, że tak. A ludzie bywają różni, niektórzy zachowują się według nas kompletnie nienormalnie, innych nie da się zrozumieć, nieliczni mówią z sensem i da się ich lubić. A dlaczego tak jest? Dla osób niesłyszących muzyki tańczący są wariatami. Według Thomasa Eriksona osobowość człowieka można podzielić na 4 kolory (coś a la temperament) - Żółtych, Czerwonych, Zielonych i Niebieskich (skojarzenia z Windowsem mile widziane). Podczas tego podcastu porozmawiamy o naszych wrażeniach po lekturze książki "Otoczeni przez idiotów".   Linki:  Książka "Otoczeni przez idiotów" : https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4806092/otoczeni-przez-idiotow  Zgrabne podsumowanie/streszczenie: https://blog.12min.com/surrounded-by-idiots-pdf-summary/  Inne spojrzenie na kolory: https://wellbee.pl/blog/b2b/personality-color-types/   https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4939278/erystyka-czyli-sztuka-prowadzenia-sporow
Nov 14, 202243:10
S03E02 Ten z podsumowaniem NoCodeDays

S03E02 Ten z podsumowaniem NoCodeDays

W tym odcinku podsumowujemy konferencję NoCodeDays.pl, którą mieliśmy przyjemność współtworzyć. Mówimy o tym co się udało, a co byśmy poprawili. Czego się nauczyliśmy, a czego powtarzać nie chcemy.  Podczas nagrania mieliśmy trochę problemów technicznych, dlatego dźwięk jest tym razem gorszej jakości. Wybacz. Poprawimy się :)
Nov 07, 202245:50
S03E01 Zaczynamy sezon 3

S03E01 Zaczynamy sezon 3

Rozpoczynamy 3. sezon podcastu Draft Rozmowy. Tym razem z video, na żywo i z możliwością interakcji z odbiorcami. A CO! Nowa jakość, nowi my. Przydatne linki: Newsletter Akademii Aplikacji. Co czwartek garść nowości ze świata technologii i nie tylko. Dołącz do 3000 subskrybentów: https://www.akademiaaplikacji.pl/ Poprzedni odcinki poświęcone Low-Code:  Podcast Draft Rozmowy S02E35: Ten o Low-Code feat. Tomasz Popielarczyk: https://www.developico.com/podcast/s02e35/  Podcast Draft Rozmowy S02E31: Ten o robotyzacji: https://www.developico.com/podcast/s02e31/ Podcast Draft Rozmowy S02E26: Ten o Citizen Development feat. Aleksandra Dajerling: https://www.developico.com/podcast/s02e26/ Podcast Draft Rozmowy S02E20: Ten o końcu Excela: https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e20-ten-o-koncu-excela/ Podcast Draft Rozmowy: S02E16 Ten o Power Platform: https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e16-ten-o-power-platform/ Podcast Draft Rozmowy S02E04: Ten o Low-Code: https://www.developico.com/podcast/podcast-draft-rozmowy-s02e04-ten-o-low-code/ Konferencja NoCodeDays.pl: https://NoCodeDays.pl
Nov 03, 202231:17
Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka Zmiany

Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka Zmiany

Niektórzy mówią, że w życiu nie ma nic pewnego poza zmianą. Co do zasady nie jesteśmy pewni, ale wiemy, że zmiany w IT pewne są - technologie low code / no code zmienią wiele. Stąd pomysł na ścieżkę zmiany na konferencji No Code Days. W odcinku mówimy: - jakie zmiany nadchodzą w IT? - dla kogo ten cały low code / no code? - kto będzie na Ścieżce Zmiany na NCD? Przydatne linki: Konferencja NoCodeDays.pl Ścieżki tematyczne na konferencji A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Oct 11, 202214:06
Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka Konsultanta

Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka Konsultanta

Drugi odcinek sezonu i druga odsłona No Code Days - tym razem mówimy o ścieżce konsultanta. Jeśli Twoje sny, to głównie Power Platform i technologie LC/NC, to ten odcinek zdecydowanie polecamy na piękny październikowy poranek. Dowiecie się: - kto to jest ten konsultant tak w ogóle? - na jakie sesje warto zwrócić uwagę? - co na to wszystko młode pokolenie czterdziestolatków (tak lubimy o sobie myśleć)? Przydatne linki: Konferencja NoCodeDays.pl Ścieżki tematyczne na konferencji A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Oct 04, 202218:23
Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka biznesowa

Bonus: Ten o NoCodeDays.pl - Ścieżka biznesowa

Tak, tak, nie mylicie się - zaczynamy nowy sezon Draftu rozmowy! Od razu z wysokiego C, więc pierwsze odcinki poświęcamy nadchodzącej dużymi krokami konferencji No Code Days. Jak to nie słyszeliście? Naprawdę?? Koniecznie zatem posłuchajcie, bo z nam wrodzoną swadą, charyzmą i elokwencją wyjaśniamy. W pierwszym odcinku o ścieżce biznesowej: - Czym jest No Code Days i skąd ten pomysł? - Kiedy się odbędzie? - Dla kogo i komu polecamy? - Dlaczego warto? - Co spotkacie idąc ścieżką biznesową? Przydatne linki: Konferencja NoCodeDays.pl Ścieżki tematyczne na konferencji Maturity Model (PMI) Microsoft Power Platform Adoption Framework A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Sep 28, 202219:37
S02E36: Ten o drugim sezonie

S02E36: Ten o drugim sezonie

To ostatni odcinek drugiego sezonu, dlatego robimy małe podsumowanie i nasze subiektywne rankingi odcinków. Próbujemy też zrozumieć, dlaczego sezon drugi był prawie czterokrotnie dłuższy od pierwszego. Nadal nie wiemy.  Tematy, które poruszamy: - najlepszy odcinek solo (trio?) - najlepszy odcinek z gościem - największe zaskoczenie  - czy będzie trzeci sezon (będzie) i co planujemy. A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Jun 01, 202235:48
S02E35: Ten o Low-Code feat. Tomasz Popielarczyk

S02E35: Ten o Low-Code feat. Tomasz Popielarczyk

Z Tomkiem rozmawiamy o naszej ulubionej technologii - Low-code/No-code. Tomek zna wiele narzędzi LCNC i umie o nich opowiadać, więc przyjemna to jest rozmowa. Gdybamy też, czy znajomość tematyki będzie w CV niczym posiadanie prawa jazdy kategorii B. Tematy, które poruszamy: - dostępne narzędzia  - dla kogo są - czy każdy może z nich korzystać - jakie są korzyści - co na to wszystko IT i programiści Przydatne linki: Artykuł Tomasza - https://antyweb.pl/no-code-i-low-code-aplikacje-bez-programowania Kilka narzędzi, o których wspominał Tomasz: https://carrd.co/ https://www.softr.io/ https://www.usebubbles.com/ https://www.make.com/en https://typeform.com/home/ https://webflow.com/ A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
May 25, 202247:21
S02E34: Ten urodzinowy z zespołem Developico

S02E34: Ten urodzinowy z zespołem Developico

To zdecydowanie najbliższy naszemu sercu (bo mamy jedno) odcinek - wyjątkowy z wielu powodów. Po pierwsze, sytuacja bez precedensu, mamy w nim więcej gości niż prowadzących. Po drugie, nasi rozmówcy to również nasi bliscy współpracownicy, osoby, które razem z nami współtworzą Developico. Po trzecie, nagrywaliśmy w okolicznościach urodzinowych (kończymy dwa lata - jesteśmy w tym samym wieku). A gościniami oraz gośćmi odcinka są: - Paweł, który lubi piłkę nożną - Artur, który lubi jazdę na rowerze - Bernadetta, która lubi podróże - Danuta, która gra na pianinie - Rysia, która lubi burleskę i musicale impro - Damian, który lubi zbierać płyty winylowe - Leszek, który gra na skrzypcach - Marcin, który lubi elektronikę - Wojtek, który lubi sporty - Alek, który lubi medytować - Ali Dżi, który lubi czytać i daleki Wschód lubi A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
May 18, 202239:45
S02E33: Ten o leaderach i zarządzaniu feat. Anita Przybył

S02E33: Ten o leaderach i zarządzaniu feat. Anita Przybył

W tej rozmowie z naszą gościnią próbujemy ugryźć szeroko pojęte zarządzanie. Podgryzamy temat na różne sposoby - od strony praktycznej (wynikającej z naszych doświadczeń), teoretycznej (Management 3.0),  ezoterycznej (o miejscu ego i świadomości), a także feerycznej (z punktu widzenia kolorów).  Tematy, które poruszamy: - jaki powinien być sprawny leader? - jakie są cechy dobrego menedżera? - co zmieniło się w podejściu do zarządzania? - jakie są style "menedżmentu"? - czy ważne są "soft skille", samoświadomość i ego? Przydatne linki: Podcast Draft Rozmowy S02E23: Ten o turkusie feat. Jarosław Jarzębowski Książka Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą Książka Pracować inaczej. Nowatorski model organizacji inspirowany kolejnym etapem rozwoju ludzkiej świadomości Książka Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpracować tych, którzy tobą manipulują Książka Firma bez strachu. Jak zbudować kulturę organizacyjną, w której bezpiecznie jest wyrażać pomysły, zadawać pytania i przyznawać się do błędów Książka Otoczeni przez idiotów Książka Netflix. To się nigdy nie uda Soft Skille Dla Programistów Linked in Anita Przybył Twitter Anita Przybył A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
May 11, 202253:55
S02E32: Ten o miękkim IT

S02E32: Ten o miękkim IT

W tym odcinku bierzemy na ruszt stereotypy. Dobrze zbudowany, przystojny, elokwentny, szarmancki, jednym słowem - informatyk. To nie on. Jednak czy na pewno? Czy musi to być ten nerd, który nie lubi rozmawiać z ludźmi, a gdy już go zmusić, to jest cyniczny i pełen sarkastycznych uwag? Tematy, które poruszamy:  - czym są twarde i miękkie umiejętności? - jakim językiem rozmawiać z informatykami? - jakie "miękkie" umiejętności są w cenie w branży IT? - czy nowoczesne IT (low-code, zwinne metydyki projektowe) zmieniają stereotypowy obraz informatyka? Przydatne linki: Książka Otoczeni przez idiotów Czym jest model DISC Draft rozmowy s02e11 Ten o edukacji feat Tomasz Siemek Draft rozmowy s02e26 Ten o Citizen Development feat. Aleksandra Dajerling Draft rozmowy s02e29 Ten o architekturze oraz architektach (miast i IT) feat. Jakub Bielikowski A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
May 04, 202247:21
S02E31: Ten o robotyzacji

S02E31: Ten o robotyzacji

Poruszamy temat, który może zmienić nasze myślenie o pracach żmudnych i powtarzalnych - robotyzacja biznesu. Wyjaśniamy różnice między Robocopem, robotyką i robotą zautomatyzowaną (Zając w tym odcinku uczy się wielu rzeczy). Tematy, które omawiamy: - Gdzie jest wartość w automatyzacji oraz robotyzacji i co ona (ta robotyzacja oznacza)? - Od czego zaczęła się robotyzacja procesów biznesowych? - Rozwijamy zagadkowe akronimy: RPA oraz PAD - Jakie są różnice pomiędzy dostępnymi technologiami do robotyzacji i automatyzacji (stand alone, cloud)? - Jak są licencjonowane rozwiązania robotyzacji by Microsoft? Przydatne linki: Draft rozmowy s02e04 Ten o Low Code Draft rozmowy s02e16 Ten o Power Platform Draft rozmowy s02e20 Ten o końcu Excela Szkolenie Power Automate Desktop A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Apr 27, 202251:48
S02E30: Ten o Teams

S02E30: Ten o Teams

W tym odcinku bierzemy na tapetę jedną z popularniejszych aplikacji Office 365. Przez jednych lubiane, przez innych darzone uczuciem podobnym do chłodnej miłości wobec dalekiego stryja widzianego raz na rok podczas kolacji wigilijnej. Microsoft Teams, bo o nich mowa. Tematy, które poruszamy: Do czego tak naprawdę służą Teamsy? Czym różni się czat od konwersacji? Trochę o plikach (w tym SharePoint i OneDrive) O organizacji zespołów i kanałów I szczerze o tym, czego w Teamsach nie lubimy 😊 Przydatne linki: Draft rozmowy s02e15 Ten z Nexorem  Akademia Aplikacji Webinary Soft do nagrań -OBS A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Apr 20, 202242:49
S02E29: Ten o architekturze oraz architektach (miast i IT) feat. Jakub Bielikowski

S02E29: Ten o architekturze oraz architektach (miast i IT) feat. Jakub Bielikowski

W tym odcinku zaczynamy od książki autorstwa naszego gościa. Rozmawiamy o historii Warszawy, o jej architekturze i tak od słowa do słowa przechodzimy do architektury systemów IT. Trzeba słuchać w skupieniu, bo zanim się obejrzycie z dziewiętnastowiecznej Warszawy zostaniecie przeniesieni do cyfrowego miasta. Główne techniczne tematy odcinka to: Kim jest architekt IT? Czy warto robić dokumentację? Co dzieje się z architekturą, gdy łączą się miast… tfu! firmy? Jakie części architektury centralizować? Jakie wyzwania rodzi transformacja cyfrowa? Przydatne linki: Książka Awans Strona Jakub Bielikowski Facebook Jakub Bielikowski A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Apr 13, 202255:45
S02E28: Ten o projektowaniu biznesu feat. Maciej Filipkowski

S02E28: Ten o projektowaniu biznesu feat. Maciej Filipkowski

To drugi odcinek z Maciejem Filipkowskim. Tym razem omawiamy podejście do własnego biznesu. Atakujemy tematu z różnych stron, dlatego będziecie mogli posłuchać o tym: - Na jakie potrzeby powinien odpowiadać biznes (rozwiązywać problemy czy dostarczać wartość)? - Czy biznes powinien zarabiać pieniądze?  - Czym grzeszą startupy? - Jakie błędy popełniają przedsiębiorcy szukający inwestorów? Pada dużo biznesowych skrótów, więc do słuchania może przydać się Google. A gdzieś między słowami mówimy o tym, dlaczego Uber będzie chodził piechotą ;) Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Podcast Draft Rozmowy S02E27: Ten o projektowaniu społeczności feat. Maciej Filipkowski Książka A World Withou Email Książka The Psychology of Money  Książka Angel: How to Invest in Technology Startups Zaprojektuj swoje życie  Konferencja Zaprojektuj swoje życie A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Apr 06, 202258:43
S02E27: Ten o projektowaniu społeczności feat. Maciej Filipkowski

S02E27: Ten o projektowaniu społeczności feat. Maciej Filipkowski

W tym odcinku podpytujemy naszego gościa o jego punkt widzenia szeroko rozumianej społeczności. Jak zaczynał robić swój podcast i jak wykorzystał swoje super-moce, czyli umiejętność zadawania trudnych pytań i rozmawiania "bez makijażu". Mimo, że rozmawiamy po polsku, to jednak sporo jest angielskich sformułowań, w pewnym momencie giving zaczyna mieszać się z sharing, a mimo to do końca rozmowa jest merytoryczna and is worth listening to. Maciej opowiada też o swojej najnowszej konferencji - dlatego koniecznie posłuchajcie całości! Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Książka Dlaczego się udało. Filozofia i strategie twórcy Comarchu Książka Sztuka możliwości. Jak przekształcić życie zawodowe i osobiste Książka Prześniona rewolucja  Zaprojektuj swoje życie  Konferencja Zaprojektuj swoje życie  Kurs inwestorski A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Mar 30, 202255:14
S02E26: Ten o Citizen Development feat. Aleksandra Dajerling

S02E26: Ten o Citizen Development feat. Aleksandra Dajerling

W tym odcinku rozszyfrowujemy rożne akronimy i obcojęzyczne określenia korzystając z obszernej wiedzy naszej gościni - Managing Director at PMI Poland Chapter Warsaw Branch. I tak staje się jasne, co oznacza "PMI" przez niektórych mylony z indeksem masy ciała, co opisuje "citizen development" przez innych kojarzony z nowym modelem zegarka, wyjaśniamy też, że "shadow IT" to nie nowoczesna szkoła z internatem dla młodych ninja. Chociaż tego ostatniego nie jesteśmy do końca pewni, sami będąc trochę Power Apps Ninja. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: The Handbook for Creators and Change Makers Podcast Draft Rozmowy S02E20: Ten o końcu Excela Linked In Aleksandra Dajerling  Strona Project Managment Institute A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico
Mar 23, 202241:25
S02E25: Ten o podróżach i edukacji feat. Paweł Pławiak

S02E25: Ten o podróżach i edukacji feat. Paweł Pławiak

To jest odcinek, w którym rozmowa się klei, bo z Pawłem znamy się od lat. Paweł opowiada o edukacji i jak można wplatać certyfikację Microsoft w plan szkolny. Uczy też Zająca, że używa nieistniejących słów. Poruszamy tematy społeczności, specjalizacji w IT i podróży kamperem. Jest różnorodnie. Dostaliśmy też od Pawła własnoręcznie zrobiony zegar z akacji, czego akurat nie zobaczycie w odcinku, ale my jesteśmy zachwyceni! Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Firma Pawła CBSG Konferencja ITechDay Dołącz do Community WGUISW (meetup) Dołącz do Community WGUISW (FB) myOTUIM - realizacje Pawła Odcinek z Pawłem Potasińskim Odcinek z Nexorem A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Mar 16, 202201:07:03
S02E24: Ten o przedsiębiorczości feat. Jarosław Szewczuk

S02E24: Ten o przedsiębiorczości feat. Jarosław Szewczuk

Przedsiębiorczość to temat obszerny, stąd też wynika różnorodność tematów, o których rozmawiamy w tym odcinku z Jarosławem Szewczukiem. Dlaczego robimy biznes? Co nami kierowało, gdy zakładaliśmy firmy? Czy zakładając biznes w IT musisz umieć w IT? Usłyszycie też kilka słów o wartościach, dysonansie poznawczym i książkach. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Firma Jarka NoBullshitAbout Statystyki przetrwania startupów Podcast Draft Rozmowy S02E22: Ten o wspólnikach Archiwum Burzowego Światła "Źrodło" Ayn Rand "Dobry" Waldemar Łysiak  "Wiedźmin" Andrzej Sapkowski Trylogia Husycka Andrzej Sapkowski Atlas zbuntowany A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Mar 09, 202201:07:39
S02E23: Ten o turkusie feat. Jarosław Jarzębowski

S02E23: Ten o turkusie feat. Jarosław Jarzębowski

Tym razem w kakofonii dźwięków usłyszycie o feerii barw. W tym odcinku rozmawiamy o kolorach, a ściślej o barwach organizacji - czerwona, bursztynowa, pomarańczowa, zielona i turkusowa - i która z nich jest najbliższa naszym sercom i wartościom (spoiler: w tytule jest mała podpowiedź). Naszym gościem i przewodnikiem po organizacyjnej palecie barw był Jarosław Jarzębowski. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: HR espresso - Jarek Jarzębowski Ryan Holiday - Ego twój wróg  Serial - The Last Dance Laloux Frederic - Pracować inaczej Książki Andrzeja Jeznacha A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Mar 02, 202245:49
S02E22: Ten o wspólnikach

S02E22: Ten o wspólnikach

Uwaga, ten odcinek zawiera treści osobiste - słuchasz na własną odpowiedzialność! Mówimy między innymi, jak my docieraliśmy się w trakcie naszej znajomości biznesowej, dlaczego Michałowi było na początku trudno z Łukaszami i jak lista pros & cons uratowała naszą dalszą współpracę. Odpowiadamy między innymi na takie pytania, jakich cech charakteru szukamy u naszych partnerów (biznesowych) oraz czy umiejętności twarde są na pewno ważniejsze od miękkich. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Podcast Draft Rozmowy: Ten o odpoczynku  Książka: Anomalia. Hervé Le Tellier A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Feb 23, 202245:41
S02E21: Ten o Batmanie feat. Paweł Tkaczyk

S02E21: Ten o Batmanie feat. Paweł Tkaczyk

Robert Lewandowski, Lech Wałęsa, Batman. Każdy ma swojego super bohatera. W tym odcinku rozmawiamy z Pawłem Tkaczykiem - specjalistą od strategii marki i człowiekiem, który zarabia na życie opowiadaniem historii. Poruszamy różne tematy na styku marketingu oraz IT, w pewnym momencie próbujemy nieśmiało Pawła zrekrutować. Posłuchajcie, dowiecie się, dlaczego Batman pisałby maile.  Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Greg McKeown- "To Proste"   Wszystko jest sprzedażą Trendy marketingowe na rok 2021 Jasper (dawniej Jarvis) - system AI do generowania treści  Strona Pawła A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Feb 16, 202240:55
S02E20: Ten o końcu Excela

S02E20: Ten o końcu Excela

Jak mawiają niektórzy: "król jest tylko jeden". Microsoft Excel. Jednak każda dyktatura kiedyś się kończy, a każde uczucie przemija. Kiedyś młody, piękny, na widok którego każdy zastygał i nie mógł oderwać oczu. Dzisiaj sam, zapomniany, niepotrzebny. Oczywiście żartujemy, my go lubimy, szanujemy, ale wiemy też, że jego królestwo ma swoje granice i o tym opowiadamy w dzisiejszym odcinku. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Mistrzostwa Świata w Excel Excel Office Scripts Spreadsheet Compare A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Feb 09, 202240:25
S02E19: Ten o Ejżur feat. Paweł Potasiński

S02E19: Ten o Ejżur feat. Paweł Potasiński

Nadal jesteśmy zwolennikami zasady, że jeśli zapraszać do rozmowy to tylko mądrzejszych od siebie. Stąd obecność w tym odcinku Pawła Potasińskiego. Rozmawiamy o technologii i jej zmianach w ostatnich kilkunastu latach, bo nasz gość siedzi w temacie dłuuugo (nawet jednego z nas zatrudniał), o community, czyli zakładaniu społeczności i jak zrobić to dobrze. Dostajemy też darmową lekcję języka angielskiego. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Paweł Potasiński na Li Jak poprawnie wymawiać słowo Azure A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Feb 02, 202250:02
S02E18: Ten o menedżerach i technologii

S02E18: Ten o menedżerach i technologii

To jest odcinek, w którym zderzamy nasze doświadczenia menedżerskie z technologiami poznanymi w trakcie pracy trenerskiej i biurowej. Mówimy, co polecamy, bo się sprawdziło w praktyce, a czego nie polecamy, z tych samych powodów (lub na odwrót). Staramy się poprawić jakość życia osobom, które mają konkretne potrzeby biznesowe, a nie mają czasu na testowanie aplikacji. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Kurs i eBook Microsoft Project Webinar: Mission: Inbox Zero   Webinar: 50 twarzy Outlooka Webinar: Co przeczytasz o sobie w VIVA? Webinar: "Master of Office 365"   Podcast: S01E02: Ten o produktywności   Lista zakupów Microsoft   A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Jan 26, 202241:17
S02E17: Ten o marketingu feat. Tomasz Maciejewski

S02E17: Ten o marketingu feat. Tomasz Maciejewski

Lubimy tematy twarde, ale miękkimi też nie pogardzimy. W tym odcinku zacny gość, więc i rozmowa ciekawa. O marketingu, Linkedin i byciu cyfrowym nomadem rozmawiamy z Tomaszem Maciejewskim.  Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Tomasz Maciejewski: strona internetowa, Instagram, profil LinkedIN, profil Facebook Ghost in the Shell - do tworzenia kontentu Film "Oni" Contentway.co A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Jan 19, 202201:01:40
S02E16: Ten z Power Platform

S02E16: Ten z Power Platform

Siła popularnie zwana powerem - jak robić martwy ciąg? Jak skutecznie napompować biceps? Jakie białeczko jest najlepsze? To tylko kilka pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Wiemy natomiast, czym jest Power Platform, jakie są jej składowe, co potrafi i jakie ma mocne strony. O tym wszystkim usłyszycie w tym odcinku. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: "Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata"  Power Platform Polska: Power Platform Polska (discord.com) Inne odcinki o tej tematyce: S02E04 Ten o Low-Code by Draft Rozmowy (anchor.fm) A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Jan 12, 202240:54
S02E15: Ten z NeXorem

S02E15: Ten z NeXorem

Warto rozmawiać, jak mawiał klasyk. W tym odcinku zdania są podzielone, a jednak łączą. A zdania są o różnych doświadczeniach z technologią, o tym jak z nią żyć i co zmienia w naszym życiu. Gościem specjalnym jest NeXor! I zapowiada się, że jeszcze z nim porozmawiamy - stay tuned! Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Blog Nexora Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows WGUiSW Książka "Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i o tym, jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu" Książka "AI Superpowers: China, Silicon Valley, and the New World Order (International Edition)" Książka "Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE" A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Jan 05, 202257:07
S02E14: Ten o planach na 2022 rok

S02E14: Ten o planach na 2022 rok

W tym odcinku zdradzamy w szczegółach, na czym będziemy skupiać naszą uwagę w nadchodzącym roku. Wiemy, że słucha nas głównie nasza konkurencja, dlatego mówimy szyfrem i część z punktów to tylko tak dla zmylenia. A może mówimy samą prawdę i ten opis jest dla stworzenia pozorów. Tylko wtedy byście już wiedzieli, że to pozory i wtedy by Was nie zmyliły. Już sami się pogubiliśmy.  Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Bartosz Zalewski - Nieporozumienie 68: Ola Petrus A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Dec 29, 202131:14
S02E13: Ten z subiektywnym podsumowaniem 2021 roku

S02E13: Ten z subiektywnym podsumowaniem 2021 roku

Tym razem mówimy o mijającym roku. Oczywiście, jeśli słuchasz tego odcinka w tym roku, o którym mówimy. Bo jeśli nie, to mówimy o minionym. A jeśli słuchasz tego w odległej przyszłości, to mówimy o roku niegdysiejszym. Miodem wtedy wszystko płynęło, a że my też tam byliśmy, ten miód piliśmy, więc rozmawiamy, i o miodzie, i o dziegciu. Sentymentalnie o roku 2021.  Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Nasze Community, o których wspomina Michał: Power Platform Polska SharePoint Dojo Szacowanie wielkości projektów: COSMIC IFPUG Podcast: "Ten o komunikacji"  A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Dec 22, 202136:43
S02E12: Ten o pełnej mocy możliwości

S02E12: Ten o pełnej mocy możliwości

W tym odcinku rozmawiamy o książce Jacka Walkiewicza "Pełna moc możliwości". Co nam się w niej podoba? Komu ją polecamy? Czego my sami nauczyliśmy się podróżując po świecie? Na te (i chyba kilka innych) pytania odpowiadamy jak zwykle nie biorąc pełnej odpowiedzialności za swoje słowa.  Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Wykład "Pełna moc możliwości" Jacek Walkiewicz "Pełna moc możliwości": Zagadka o kapuście :)  Draft Łukasz F. : Tim Urban | Inside the mind of a procrastinator  Dlaczego ludzie uważają, że nie potrafią rysować  Apollo Robins | The Art of misdirection  Jill Bolte Taylor | My Stroke of Insight  Arthur Benjamin | Mathemagic  Draft Michał: Jak mówić, żeby nas słuchano? | Prof. Jerzy Bralczyk  Dan Pallotta | The way we think about charity is dead wrong  Will Stephen | How to sound smart in your TEDx Talk  Draft Łukasz Z. : Chess Grandmaster Reveals Insight On Strategy, Capitalism & Russia | Garry Kasparov & Patrick Bet-David Satya Nadella, CEO of Microsoft | Stanford Graduate School of Business Dave Chappelle | The Closer A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku. Wszystkie nasze odcinki i znacznie więcej znajdziesz na stronie Developico.
Dec 15, 202144:13
S02E11: Ten o edukacji feat. Tomasz Siemek

S02E11: Ten o edukacji feat. Tomasz Siemek

W tym odcinku rozmawiamy sentymentalnie, ponieważ z Tomkiem znamy się od kilkunastu lat. Mówimy o edukacji, o byciu trenerem, o tym jak uczyć innych i samego siebie. Skaczemy z tematu na temat, bo taki był tego dnia nastrój. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że Tomka doświadczenie może równać się tylko jego prezencji, czego być może na nagraniu nie widać, ale sprawne ucho wyłapie tę nienachalną elegancję, którą Tomek wnosi do pomieszczenia. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Cloud Team https://cloudteam.pl/kontakt/ Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki. Chmura obliczeniowa: https://wwsi.edu.pl/pg.php/arth/chmura_obliczeniowa/1208/ A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Dec 08, 202148:10
S02E10: Ten o CV

S02E10: Ten o CV

Dla jednych opis zawodowych doświadczeń, dla innych radosna twórczość pod hasłem "wanna be". Niektórzy stawiają na edukację, inni na hobby, bo wiadomo, że dobra książka zawsze jest w cenie. W tym odcinku dzielimy się naszymi przemyśleniami na temat CV patrząc od strony osób, które je otrzymują. Na co zwracamy uwagę, co sprawia, że chcemy spotkać się z daną osobą? Posłuchajcie. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Książka: "Od Z do A. Jak to zrobiliśmy? Tajniki, zasady i sekrety Amazona" https://www.empik.com/working-backwards-insights-stories-and-secrets-from-inside-amazon-bryar-colin-carr-bill,p1259898080,ksiazka-p A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Dec 01, 202141:33
S02E09: Ten o ziemi obiecanej

S02E09: Ten o ziemi obiecanej

Czym różni się trio Pszoniak, Olbrychski, Seweryn od Guzika, Fali i Zająca? Na pierwszy rzut oka niczym, gdyby pierwsi mieli taką możliwość byliby świetnymi specjalistami od Low-Code. Drugie trio też marzy o założeniu własnej fabryki. Na tym nie koniec podobieństw: prezencja, elokwencja, dykcja, pozwala nam myśleć o sobie jako o podcasterach na miarę roku 1975. Czy IT jest ziemią obiecaną naszych czasów? Na to pytanie szukamy odpowiedzi. Jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Nov 24, 202137:14
S02E08: Ten o marce osobistej feat. Krzysztof Kempiński

S02E08: Ten o marce osobistej feat. Krzysztof Kempiński

Gucci, Gessler, Sasin to tylko kilka przykładów marki osobistej. W tym odcinku rozmawiamy o tym, jak ją budować i czy przydaje się w świecie IT. Ponieważ prawie nikt nas nie zna, warto nas w tym temacie posłuchać. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Link do podcastów Krzysztofa: https://open.spotify.com/show/1mr3Q4dabAUvpEm7PUstk7 Ksiażka, o której wspominał Michał "Stories for work" https://www.amazon.com/STORIES-WORK-ESSENTIAL-BUSINESS-STORYTELLING/dp/0730343294 Link do patronite Krzysztofa: https://patronite.pl/porozmawiajmyoit Ksiażka "Kod Leonarda da Vinci" https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4931703/kod-leonarda-da-vinci A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Nov 17, 202156:37
S02E07: Ten o Idolach

S02E07: Ten o Idolach

Michael Jordan, Jordan B Peterson, rzeka Jordan. To tylko kilka możliwych odpowiedzi na pytanie o idola z dzieciństwa. W tym odcinku mówimy bardzo subiektywnie o tym, czy ktoś miał wpływ na nasz biznesowy rozwój, a jeśli nie, to dlaczego. Czy można być swoim własnym idolem? Tego nie wiemy, ale zamierzamy przesłuchać drugi raz, co mówiliśmy podczas nagrania i może się okazać, że Michał Guzowski zostanie idolem Michała. Fala upiera się, że źle definiujemy to słowo, a Zając mówi coś tam. Zapraszamy na odcinek bardzo osobisty. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Książka-Viktor Frankl "Człowiek w poszukiwaniu sensu" https://www.empik.com/czlowiek-w-poszukiwaniu-sensu-frankl-viktor-e,prod60177069,ksiazka-p?gclid=CjwKCAjwiY6MBhBqEiwARFSCPpOs_1ZmU12bQcdEJv595wJnboq1xpUVlji3eIqAdSGiuOEFON6HnRoCnYAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Film, o którym wspomina Michal Guzowski : https://www.youtube.com/watch?v=4QnSuFLcnQo&ab_channel=LOLSY A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Nov 10, 202136:13
S02E06: Ten o Amazonie

S02E06: Ten o Amazonie

To jest odcinek o tym, jak przeczytaliśmy książkę. Nie byle jaką, wbrew pozorom nietraktującą o inżynierii odwrotnej alfabetu, a o tym, jak stworzyć firmę, która wyśle Cię w kosmos. Przy okazji tym odcinkiem otwieramy nowy cykl, w którym mówić będziemy o książkach głównie biznesowych i wartych poświęconego im czasu. Miłego słuchania i - jak mawia Magda Gessler - Besos! Jeff Besos. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Książka "Od Z do A. Jak to zrobiliśmy? Tajniki, zasady i sekrety Amazona" https://www.empik.com/working-backwards-insights-stories-and-secrets-from-inside-amazon-bryar-colin-carr-bill,p1259898080,ksiazka-p Książka "Amazon Unbound" https://www.amazon.com/Amazon-Unbound-Invention-Global-Empire/dp/1982132612 A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Nov 03, 202136:52
S02E05 Ten o przywództwie feat. Adrian Sasin

S02E05 Ten o przywództwie feat. Adrian Sasin

To jest odcinek wyjątkowy, ponieważ rozpoczynamy nim nowy cykl, cykl z gośćmi! Tym razem mamy przyjemność zaprosić do studia Adriana Sasina, założyciela Szkoły Kierowników IT. Z Adrianem rozmawiamy o tym jak wyskalować siebie, czyli o tym, jak sprawnie zarządzać zespołem IT. Szukamy odpowiedzi na pytanie jakie umiejętności są przydatne w byciu sprawnym leaderem? Zastanawiamy się też, co leaderzy mają wspólnego z psychopatami. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Książka polecana przez Adriana: Simon Sinek, "Zaczynaj od dlaczego": https://www.empik.com/zaczynaj-od-dlaczego-jak-wielcy-liderzy-inspiruja-innych-do-dzialania-sinek-simon,p1282473597,ebooki-i-mp3-p  Książka polecana przez Adriana: Michael Gerber, Mit przedsiębiorczości: https://www.empik.com/mit-przedsiebiorczosci-gerber-michael-e,p1105214260,ksiazka-p Książki o leadershipie warte przeczytania: "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"-Dale Carnegie , "7 nawyków skutecznego działania"-Stephen Covey, "No Rules Rules: Netflix and the Culture of Reinvention "-  Reed Hastings, "Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us"-Daniel H. Pink Adrian Sasin na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/adriansasin/ Szkoła Kierowników IT: https://szkolakierownikow.pl/o-mnie/ The Disturbing Link Between Psychopathy And Leadership https://www.forbes.com/sites/victorlipman/2013/04/25/the-disturbing-link-between-psychopathy-and-leadership/?sh=3d4d4e8e4104 Snakes in Suits: When Psychopaths Go to Work https://www.amazon.pl/Snakes-Suits-When-Psychopaths-Work/dp/0060837721
Oct 27, 202156:49
S02E04 Ten o Low-Code

S02E04 Ten o Low-Code

To jest odcinek o tym, jak programować bez pisania kodu. Czy to w ogóle możliwe? Co jest potrzebne? Czy to się będzie opłacać? Na koniec, w drafcie, wybieramy top 5 aplikacji, które naszym zdaniem są ważne biznesowo, a można je popełnić bez programowania ani kupowania gotowca - tworząc je wykorzystując narzędzia low-code. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Akademia Aplikacji: https://www.akademiaaplikacji.pl/ KOD: draftrozmowy Kurs Power Apps Ninja: https://www.akademiaaplikacji.pl/powerappsninja/ Webinar "Jak zbudować aplikację w 30 minut" - https://www.akademiaaplikacji.pl/webinar/webinar-2020-06-05/        A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Oct 20, 202137:53
S02E03 Ten o digitalizacji

S02E03 Ten o digitalizacji

To jest odcinek o digitalizacji. Tym razem rozmawiamy o tym, jakie opcje mają małe firmy, gdy chcą przejść informatyzację. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie czy ta cała chmura jest bezpieczna i gdzie najlepiej mieć skrzynkę pocztową (dziwnie długo rozmawiając o wp.pl). Padają akronimy jak "MFA" czy nazwy w stylu "Miro" - pierwsze nie jest organizacją rządową, a drugie naszym wujkiem. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Książka "Życie 3.0 Człowiek w erze sztucznej inteligencji" https://www.empik.com/zycie-3-0-czlowiek-w-erze-sztucznej-inteligencji-tegmark-max,p1223257187,ksiazka-p Microsoft Office 365 Logowanie do usługi Office 365 | Microsoft Office Miro Online Whiteboard & Visual Collaboration Platform | Miro A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Oct 13, 202147:59
S02E02: Ten o work-life balance

S02E02: Ten o work-life balance

To jest odcinek o work-life balance. Szukamy w nim równowagi między sensem, a jego brakiem - praca, sport, życie, pasje, czyli w skrócie PSŻP. Mówimy dużo mądrych rzeczy oraz sporo takich, których moglibyśmy nie mówić. No ale wiadomo, wszystko dla równowagi. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Aleksandr Griszczuk https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Griszczuk Książka kucharska dla miłośników serialu Friends https://www.empik.com/ten-w-ktorym-sa-wszystkie-przepisy-ksiazka-kucharska-dla-milosnikow-serialu-przyjaciele A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Oct 06, 202148:51
S02E01: Ten o szkoleniach

S02E01: Ten o szkoleniach

To jest odcinek o szkoleniach. To pierwszy odcinek drugiego sezonu, czyli my nic się nie nauczyliśmy i działamy dalej. Nowa grafika, nowy sprzęt, starzy my. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Podcast: Draft rozmowy S01E04 - Ten o zdobywaniu wiedzy https://anchor.fm/draft-rozmowy/episodes/S01E04-Ten-o-zdobywaniu-wiedzy-e115t40 Książka: Potęga irracjonalności https://audioteka.com/pl/audiobook/potega-irracjonalnosci Akademia Aplikacji: https://www.akademiaaplikacji.pl/ KOD: draftrozmowy A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/PodcastDraftRozmowy
Sep 29, 202141:08
S01E10: Ten o społecznościach

S01E10: Ten o społecznościach

To jest odcinek o budowaniu społeczności. To ostatni odcinek pierwszego sezonu, dlatego poruszamy w nim sprawy najważniejsze – jak być pączkiem z różą w świecie biznesu, czyli o tym, co robić, żeby wszyscy nas kochali. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Raporty: https://www.growthengineering.co.uk/ld-trends-in-2021/ https://www.continuuminnovation.com/en/how-we-think/trend-2021/digital-communities https://www2.deloitte.com/content/dam/insights/us/articles/6963_global-marketing-trends/DI_2021-Global-Marketing-Trends_US.pdf A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/500059361434027 
Jun 30, 202145:49
S01E09: Ten o finansach w IT

S01E09: Ten o finansach w IT

To jest odcinek o finansach. O finansach w IT, czyli w krainie miodem i mlekiem płynącej. Mówimy o rzeczach praktycznych, na przykład jak nie zwariować od tych wszystkich diamentów i szmaragdów oraz o rzeczach trochę bardziej abstrakcyjnych, czyli o konstruowaniu rzetelnych wycen. Na koniec rozdajemy wszystkim prezenty. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Artykuł Pawła Tkaczyka o targowaniu - https://paweltkaczyk.com/pl/upust-za-co/ Michał Szafrański - Finansowy Ninja https://finansowyninja.pl/  Robert Makłowicz - pies jedzący koperek ;) https://www.youtube.com/watch?v=h216m8E6ZGI A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/500059361434027 
Jun 23, 202142:39
S01E08: Ten o pierwszym roku firmy

S01E08: Ten o pierwszym roku firmy

To jest odcinek o zakładaniu firmy. Jak śpiewa artysta "najtrudniejszy pierwszy krok…" i właśnie o tym rozmawiamy z perspektywy naszych doświadczeń. O sukcesie i porażce, strachu i motylkach w brzuchu, czyli o przygodzie, jaką jest własny biznes. Na koniec budujemy gwiazdę śmierci. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Michal Szafranski - Finansowy Ninja (https://finansowyninja.pl/) Richard Branson i ryzyko: https://www.forbes.pl/pierwszy-milion/zamknac-tygrysa-w-klatce-rola-ryzyka-w-biznesie/mkrdkqx Michal Szafraski o zakladaniu Firmy. Podcast: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/wlasna-firma-co-warto-wiedziec-zanim-zaczniesz A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/500059361434027 
Jun 16, 202141:29
S01E07: Ten o komunikacji

S01E07: Ten o komunikacji

To jest odcinek o komunikacji. Co naszym zdaniem działa, na co zwrócić uwagę, co oznacza aktywne słuchanie i jak sobie radzić w rozmowach trudnych. Mówimy o naszych doświadczeniach odwołując się do materiałów, które polecamy (nie tylko własnego autorstwa). Padają też słowa, których nie rozumiemy, np. profesjolekt. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Split. Film: https://www.filmweb.pl/film/Split-2016-750258 Trudne tematy Obsługa trudnego klienta – Paweł Tkaczyk (paweltkaczyk.com) https://paweltkaczyk.com/pl/obsluga-trudnego-klienta/ Aktywne słuchanie Rzecz o improwizacji. Artykul Lukasza Z. https://www.linkedin.com/pulse/rzecz-o-improwizacji-%C5%82ukasz-zaj%C4%85czkowski/ Książka. Michał Rusinek. Pypcie na języku. https://www.empik.com/pypcie-na-jezyku-rusinek-michal,p1139153690,ksiazka-p A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/500059361434027 
Jun 09, 202145:01
S01E06: Ten o odpoczynku

S01E06: Ten o odpoczynku

To jest odcinek o odpoczynku. Mówimy o tym, jak nie wypalić się w pracy i o tym, jak my szukamy równowagi. Bieganie, dopamina, szachy, medytacja, w skrócie BDSM, to jedna z możliwych strategii. Wspominamy o aplikacjach, które odciągają nas od innych aplikacji. Posłuchajcie tego odcinka w dowolnie wybranej przez siebie aplikacji właśnie. Miłego dnia! Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: John Kabat-Zinn - mindfulness (https://www.youtube.com/watch?v=1_0wqqEaBYU) Headspace - https://www.headspace.com/ Calm - https://www.calm.com/ Jerzy Vetulani: Mózg: fascynacje, problemy, tajemnice (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/77052/mozg-fascynacje-problemy-tajemnice) Born to run. Urodzeni biegacze (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/65342/urodzeni-biegacze-tajemnicze-plemie-tarahumara-bieganie-naturalne-i-wyscig-jakiego-swiat-nie-wi) A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/500059361434027 
Jun 02, 202144:52
S01E05: Ten o internecie

S01E05: Ten o internecie

To jest odcinek o Internecie. Trochę jakby ryby rozmawiały o wodzie i jak z niej korzystać. Niby sprawa oczywista, a jednak nie raz nie dwa kończymy jak karpie w zarybianym stawie. OK, wystarczy porównań, mówiąc wprost poszukamy biznesowych wartości w internetowym świecie oraz w social mediach. Powiemy jak być szczupakiem, królem wód. Poniżej znajdziecie linki do materiału, o którym wspominamy: Protipblog(Blog Łukasza F.): https://protipblog.pl A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/podcastdraftrozmowy/
May 26, 202143:20
S01E04: Ten o zdobywaniu wiedzy

S01E04: Ten o zdobywaniu wiedzy

To jest odcinek o wiedzy. Jak się uczymy, które źrudła wiedzy polecamy. Muwimy o książkach, podcastach, nagraniach video, audiobookach oraz o tym, jak słuchać. Najlepszym dowodem na to, że uczymy się cały czas, jest to, że w trakcie nagrania dowiadujemy się, kim jest Bruce Springsteen. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: Trylogia Husycka (Sapkowski). Link do Audioteki (https://audioteka.com/pl/search/cycle?query=Trylogia%20husycka) Joe Rogan. Podcast (https://open.spotify.com/show/4rOoJ6Egrf8K2IrywzwOMk) Tony Buzan. Podrecznik szybkiego czytania (https://www.empik.com/podrecznik-szybkiego-czytania-buzan-tony,p1108717856,ksiazka-p) Tim Ferriss. The 4-Hour Work Week (https://www.empik.com/the-4-hour-work-week-ferriss-timothy,p1109199446,ksiazka-p)   Brendan Kane. One Million Followers (https://www.amazon.com/One-Million-Followers-Massive-Following/dp/1946885371) Osho. Ksiazka Ego (https://www.empik.com/ksiega-ego-osho,p1082455409,ksiazka-p) Malcolm Gladwell. Zasada 10 tysiecy godzin (https://polimaty.pl/2014/08/mit-teorii-10-000-godzin/)  Podcast Starting Greatness (https://greatness.floodgate.com/)  Podcast. Impoderabilia (https://www.youtube.com/channel/UCoXxgqIOTa8qCM7Hd7RiURw) 1488.352653 1488.352653 Podcast. Kotarski Podsiadlo (https://www.youtube.com/channel/UC50xc0gZ4tFi261wCFK91lw) Podcast: The Old Man and the Three with JJ Redick and Tommy Alter (https://podcasts.apple.com/us/podcast/the-old-man-and-the-three-with-jj-redick-and-tommy-alter/id1525281746) When Michael Jordan and Charles Barkley Roasted Each Other on Oprah (https://www.youtube.com/watch?v=rwiKFho6qYc) Podcast: Raport o stanie swiata (https://raportostanieswiata.pl/) Podcast: Mala wielka firma (https://malawielkafirma.pl/) Podcast Lukasza Z. i Igora Belczewskiego. Kontakt Sluchowy (https://anchor.fm/kontakt-sluchowy) Podcast. Zaprojektuj swoje zycie (https://zaprojektujswojezycie.pl/) Podcast. Big Questions. Cal Fussmann (https://www.calfussman.com/podcast) Podcast: Renegades: Born in the USA (https://open.spotify.com/show/42xagXCUDsFO6a0lcHoTlv) Bruce Springsteen (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruce_Springsteen) A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/podcastdraftrozmowy/
May 19, 202148:52
S01E03: Ten o narządziach i produktywności

S01E03: Ten o narządziach i produktywności

To jest odcinek o narzędziach i metodykach, które sprawdzaliśmy na sobie. Czym się różni GTD od GTA, czy Beckham korzystał z brzytwy Ockhama? Tego akurat nie wiemy, ale za to doskonale orientujemy się jak używać Todoista i Mapy Huncwotów. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: https://gettingthingsdone.com/ https://todoist.com/pl https://todo.microsoft.com/tasks/ https://www.akademiaaplikacji.pl/webinar/2021-04-23/ A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/podcastdraftrozmowy/
May 12, 202158:17
S01E02: Ten o produktywności

S01E02: Ten o produktywności

W tym odcinku mówi o produktywności i prokrastynacji. Pełen opis pojawi się później. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy: https://www.ted.com/talks/tim_urban_inside_the_mind_of_a_master_procrastinator https://www.calnewport.com/books/so-good/ https://www.netflix.com/pl/title/80209096 A jeżeli macie ochotę zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/500059361434027 
May 05, 202145:12
S01E01: Ten o pracy zdalnej

S01E01: Ten o pracy zdalnej

To jest odcinek o pracy zdalnej, trudach i bolączkach home office. Co zmieniło się na lepsze, a co na gorsze. Mówimy o tematach bliższych, na przykład z czym borykamy się na co dzień siedząc na Teamsach oraz dalszych – jak poznać kogoś, kto też lubi pizzę wegetariańską. Poniżej znajdziecie linki do materiałów, o których wspominamy:  https://www.mckinsey.com/featured-insights/future-of-work/the-future-of-work-after-covid-19  https://www.youtube.com/watch?v=uErR_3kmRUM  https://www.youtube.com/watch?v=zC9GYxrBZ2Q&ab_channel=ABCNews A jeżeli macie ochotę skomentować nasze wybory w drafcie lub zostawić swoją opinię o tym odcinku, to zapraszamy na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/500059361434027 
Apr 28, 202143:25