Skip to main content
Spotify for Podcasters
eCanis.cz

eCanis.cz

By eCanis

eCanis je moderní kynologický a navzájem provázaný internetový portál s řadou odborných článků, rozhovorů a seriálů z pejskařského prostředí. Naleznete u nás také databázi plemen, chovatelských stanic, podrobně zpracovaný výkladový kynologický slovník a kalendář akcí. Pravidlem je, že zveřejňujeme minimálně jeden nový článek denně. Provozujeme rovněž online přenosy z akcí. Obsah magazínu, registrace chovatelské stanice, základní inzerce apod. jsou pro všechny naše čtenáře ZDARMA!
Currently playing episode

Tetanus není legrace

eCanis.czMar 12, 2023

00:00
18:30
Tetanus není legrace

Tetanus není legrace

Slyšeli jste už někdy o tom, jak nebezpečný může být tetanus nejenom pro člověka, ale i pro psa nebo kočku? A víte, jak a kde se váš čtyřnohý přítel může nakazit, jaké jsou projevy této nemoci a zda je vůbec nějaká šance na kompletní vyléčení? Nejenom o tom, ale i o prevenci a dalších otázkách, které s tématem přímo souvisí, si v tomto dílu společného podcastu povídají MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet a Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis. Tak si to nenechte ujít!
Mar 12, 202318:30
Psí kluci nejen v reprodukci

Psí kluci nejen v reprodukci

Pořídili jste si nadějného pejska a rádi byste z něj v budoucnu měli šikovného plemeníka, ovšem v záležitostech toho se týkajících se zatím moc neorientujete nebo si některé věci naopak rádi zopakujete? Velmi rádi bychom vám v tomto díle našeho podcastu tuto problematiku podrobněji přiblížili. Pokud tedy budete mít štěstí a váš pes splní všechny podmínky chovnosti dané chovatelským klubem vašeho plemene, jistě se vám budou hodit odpovědi Bc. Vladimíry Tiché z veterinární laboratoře Labvet na „všetečné“ otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis. Přejeme příjemný poslech!
Feb 26, 202346:58
Máme doma štěně a co dál?

Máme doma štěně a co dál?

Souhlasíte s tím, že pořízení štěněte je jistě velkou událostí v každé rodině a je třeba se na takový krok dobře připravit a nic zásadního nezanedbat? Pak vás bude jistě zajímat, co vše byste měli mít už předem doma nachystané, jak strávit první společné dny, jak o nového člena domácnosti správně pečovat, co, kdy a jak jej začít učit, čeho se naopak vyvarovat a hlavně jak z něj vychovat toho nejlepšího parťáka pod sluncem. Vše, co s tímto tématem úzce souvisí, probírá Michaela Weidnerová z redakce eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že vám získané informace určitě pomohou do začátku vaší společné cesty.
Feb 05, 202342:07
Jak na infekce močových cest

Jak na infekce močových cest

Věděli jste, že i psa mohou pořádně potrápit nejrůznější infekce močového ústrojí, a že jsou to poměrně bolestivé stavy? Jaké příznaky by nás tedy měly upozornit na to, že se právě v této oblasti něco děje, a že by bylo dobré vyrazit k veterináři a nechat udělat patřičná vyšetření? Co všechno obnáší léčba těchto obtíží, jak to dlouho trvá a lze doporučit nějakou prevenci? A zkusíte si tipnout, co se může stát, když pes sežere cíleně nebo i omylem na zahrádce žížalu? I když to tak na první pohled nevypadá, s tématem to úzce souvisí. Nakonec všechno se můžete dozvědět v tomto dílu našeho podcastu, který vede za redakci eCanis Michaela Weidnerová a jejím milým hostem je MVDr. Hana Prausová z pražského Labvetu. Přejeme všem příjemný poslech!
Jan 29, 202322:15
Vše kolem hárání a krytí

Vše kolem hárání a krytí

Jste začínajícími nebo již zkušenými chovateli a zajímáte se tím pádem pochopitelně o reprodukci a vše, co je s tím spojené? Víte, jak přesně probíhá hárání, jak je to s první říjí a také s intervaly mezi jednotlivými periodami? Kdy fenka může nebo nemůže zabřeznout, jak správně určitě den „D“ a která vyšetření je šikovné nechat předem udělat? A slyšeli jste už někdy o odčervování v březosti a sami moc nevíte, co si o tom myslet a hlavně jak se v tomto ohledu zařídit? To všechno jsou otázky, které probírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s MVDr. Hanou Prausovou z veterinární laboratoře Labvet v tomto díle našeho společného podcastu.
Jan 15, 202324:29
Rozumíte svému psovi?

Rozumíte svému psovi?

Přijde vám, že už jste tento název někde slyšeli? Ano, máte pravdu, protože na stránkách našeho kynologického magazínu www.ecanis.cz pravidelně vychází stejnojmenný seriál. A právě s jeho autorkou Míšou Drábkovou jsme natočili i tento díl podcastu. Společně si v něm povídáme o tom, jak moc může v partnerství člověka a jeho čtyřnohého parťáka pomoci kouč pro komunikaci se psy, co všechno obnáší jeho práce, jak jsou vzájemné porozumění a schopnost číst i nepatrné signály důležité pro pohodové a bezproblémové soužití obou dvou nebo na co si zejména dávat pozor. Dozvíte se rovněž, co všechno umí Míša vyřešit, jak probíhají osobní konzultace či víkendová setkání a lehce nahlédneme i do její knížky „Znaková řeč pro psy“. Určitě si tedy toto téma nenechte ujít! Vždyť co jiného si přát než aby nám to se psem po boku prostě klapalo?
Jan 01, 202342:26
Jak „přežít“ poslední den v roce?

Jak „přežít“ poslední den v roce?

Máte rádi bujaré silvestrovské oslavy nebo se raději se svou smečkou uklidíte někam stranou, kde to společně prostě „přežijete“? Každý má o ideálním trávení posledního dne v roce jiné představy. Jak ale zajistit pohodu a hlavně bezpečí pro svého psa, kdy je nejlepší venčit a má vůbec smysl nastavit speciální denní režim? A můžeme třeba svého čtyřnohého parťáka na tu kanonádu nějak předem připravit či případně podávat vhodné tišící preparáty? A jak se zachovat, když už se pes bojí? To všechno jsou jen některé otázky z těch, které pokládala Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis Bc. Vladimíře Tiché z veterinární laboratoře Labvet. Tento podcast vám však nabízí i trochu širší pohled na celou tuto problematiku. Přejeme příjemný poslech a do nového roku vkročte pravou nohou a samozřejmě také tou správnou packou!
Dec 25, 202224:52
Výstavní předvedení musíte mít „v malíčku“!

Výstavní předvedení musíte mít „v malíčku“!

Souhlasíte, že výstavy psů jsou jednak moc krásným, ale také mnohdy doslova adrenalinovým zážitkem pro účastníky na obou stranách předváděcího vodítka? Asi se všichni shodneme na tom, že právě dokonalá nebo naopak nedokonalá prezentace psa se významnou měrou podílí na udělené známce a celkovém hodnocení. Jak se tedy předvést v co nejlepším světle? Na co dávat pozor? Čeho všeho si všímá rozhodčí? A kdy vůbec začít trénovat? To všechno jsou témata, která podrobně probíráme s mezinárodní rozhodčí pro posuzování exteriéru psů a spoluautorkou knížky „Vystavování je hra“ Míšou Čermákovou. Věříme, že si to užijete!
Dec 18, 202234:52
Vánoce – radost nebo starost?

Vánoce – radost nebo starost?

Také se každým rokem moc a moc těšíte na vánoční svátky, ale už o trochu méně na veškeré přípravy a chaos, které mnohdy adventní čas provází? A napadlo vás někdy, že je v tomto období třeba přijmout i určitá nezbytná opatření v souvislosti se psy nebo i s dalšími zvířaty v domácnosti? Možná vás bude zajímat, co všechno se v té rychlosti může stát, co do psí misky v žádném případě nepatří, co je i vyloženě nebezpečné a hlavně jak se zachovat, když už k nějaké té „nehodě“ dojde. A jak vůbec poznáte, že se děje něco nestandardního? O tom všem hovoří Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že vám tyto informace přijdou vhod!
Dec 11, 202231:52
V souladu s přírodou – rozhovor s Katarinou Bukovini

V souladu s přírodou – rozhovor s Katarinou Bukovini

Katarina Bukovini z obchůdku Ecopets, je člověkem, díky kterému, jak se říká, máme šanci na lepší zítřky... Nejenže se sama drží hesla: „Žiji v souladu s přírodou“, ale také podporuje české a slovenské výrobce. Pokud i vy máte podobné smýšlení, pak se vám následující povídání bude jistě moc líbit. A pokud ne, určitě se dozvíte něco nového a možná na spoustu věcí změníte svůj názor. Webové stránky Ecopets: https://www.ecopets.cz Facebook Ecopets: https://www.facebook.com/ecopets.cz/ Instagram Ecopets: https://www.instagram.com/ecopetsproduct/ ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz
Dec 10, 202220:30
Krása, která lahodí oku každého pejskaře!

Krása, která lahodí oku každého pejskaře!

Máme zde první podcast, který spadá do našeho Adventního kalendáře. Pro pravidelné čtenáře našeho magazínu není představení sympatické a energické výtvarnice nic nového. Nové je ale její představení v podobě podcastu, který právě přinášíme. Její díla jsou už mezi pejskaři také celkem rozšířená. Ostatně jsou tak originální a nádherná, že srdce každého člověka okamžitě zaplesá. Ono vyrobit krásnou věc, která lahodí oku, nedokáže úplně každý, ovšem ateliér CZ ARTS Romany Nagyové toto rozhodně splňuje. Pojďme tedy společně nahlédnout „pod ruce“ této šikovné dámě, něco více se dozvědět o její práci a samozřejmě si prohlédnout i některé její výtvory. Webové stránky CZArts: https://portretovani.webnode.cz https://www.facebook.com/czarts.cz ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest
Dec 04, 202213:52
Jak to chodí na výstavách?

Jak to chodí na výstavách?

Dokážete se bez problému orientovat ve výstavním prostředí, máte dobře „zmáknuté“ příslušné řády a předpisy a rozumíte speciální terminologii, kterou běžně používá rozhodčí i ostatní vystavovatelé? Nebo jste naprostými začátečníky, ale měli byste chuť to také zkusit, jen nevíte, co čeho jdete, co vás na místě čeká a jak to celkově chodí? Pro vás pro všechny jsme natočili podcast s mezinárodní rozhodčí pro posuzování exteriéru psů a spoluautorkou knížky „Vystavování je hra“ Míšou Čermákovou, ve kterém rozebíráme vše důležité okolo výstav. Přejeme příjemný poslech!
Dec 04, 202249:40
Už jste četli eCanis?

Už jste četli eCanis?

Navštívili už jste někdy stránku www.ecanis.cz nebo o největším internetovém kynologickém magazínu eCanis slyšíte úplně poprvé? Možná vás bude zajímat, že v časopisu můžete virtuálně listovat ve více než sto různých rubrikách, které mapují život napříč kynologickým děním a na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak i ti zkušenější pejskaři. A nemusíte jenom číst, můžete například sledovat i online reportáže z akcí nebo pravidelně poslouchat zajímavé podcasty. A to vše zdarma! O tom jak se dělá takový magazín, čím se liší od tištěné konkurence a proč se fajn takové medium pravidelně sledovat, se dozvíte z úst šéfredaktorky Ivety Panýrkové a její zástupkyně Michaely Weidnerové, které zpovídá Bc. Vladimíra Tichá z veterinární laboratoře Labvet. Přejeme příjemný poslech a hezký den!
Nov 27, 202231:41
O mistrovství světa kníračů s Veronikou Staniovou!

O mistrovství světa kníračů s Veronikou Staniovou!

Mistrovství světa ISPU neboli kníračů propukne již 26. října 2022. Pokud jste fanoušky tohoto plemene, tak pro vás bude tento podcast jistě velmi přínosným. Dozvíte se, co vše stojí za pořádáním tak velké soutěže. Budete blíže seznámeni s některými našimi reprezentanty. A uděláte si také lepší představu o tom, co vše čeká nejen na závodníky, ale také na návštěvníky. O všech těchto tématech si naše šéfredaktorka Iveta Panýrková povídá právě s Veronikou Staniovou, která je nejen hlavní organizátorkou MS ISPU, ale také hlavní výcvikářkou Klubu chovatelů kníračů. Přejeme příjemný poslech! Webové stránky MS ISPU: https://www.ispu-wm.com/ Český web MS kníračů: https://ispuwm2022.webnode.cz Webové stránky KCHK: http://kchk.cz https://www.facebook.com/ISPUWorldChampionship/ ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz.
Oct 23, 202242:36
O kynologii, NZŘ a IGP s předsedou ČKS Václavem Kejřem

O kynologii, NZŘ a IGP s předsedou ČKS Václavem Kejřem

Když už se člověk potká s Václavem Kejřem a zapovídá se, vždy je to velice pěkný zážitek. Myslíme si, že s tímto tvrzením bude mnoho z vás souhlasit. A tak jsme si na něj počíhali na MS FCI IGP 2022 v Roudnici nad Labem a vyplatilo se to! Pojďte si tedy poslechnout, jak on sám hodnotí nejen aktuální dění v kynologii, ale hlavně jak vzpomíná na všechny ty skvělé roky, závody, soutěže a proměnu té naší milované pejskařiny. A zda je to nyní lepší, či horší, záleží asi na úhlu pohledu každého z nás. Věříme, že se vám i tato epizoda bude líbit… Webové stránky ZKO Roudnice Slavín: http://www.kynologieroudnice.cz Webové stránky ČKS: http://www.kynologie.cz Webové stránky MS FCI IGP: https://fciigp2022cz.cz ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli nás a naši práci nějak podpořit, máte několik možností: · Jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu zasláním jakékoliv částky na tento účet: 2201352044 / 2010. · Nakoupit v našem e-shopu zboží označené jako Merch Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM, JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ!
Sep 25, 202222:28
Když se kynologie dělá srdcem – Jiří Kolář

Když se kynologie dělá srdcem – Jiří Kolář

Na MS FCI IGP 2022 v Roudnici nad Labem jsme měli možnost potkat se také s Jirkou Kolářem, kterého kvůli vzdálenosti zas tak často nevídáme. A tak slovo dalo slovo a máme z toho pro nás pro všechny moc pěkný podcast. Takže pokud byste se chtěli dozvědět něco více nejen ze zákulisí MS FCI IGP, ale také obecně o závodech a ZKO Liberec Pavlovice, pak si ho nenechte ujít. Navíc jsme si povídali také s mladým Tomem Kolářem a člověka opravdu zahřeje u srdce, když vidí, že ta naše kynologie má skvělou nastupující generaci. Tak si to užijte! Webové stránky KK Liberec: htt p://www.kkpavlovice.cz Webové stránky MS FCI IGP: https://fciigp2022cz.cz Odkaz na rozhovor zmiňovaný v podcastu: https://www.ecanis.cz/clanky/liberecky-pohar-jiz-pomalu-klepe-na-dvere-_2365.html?pid=89 ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli nás a naši práci nějak podpořit, máte několik možností: · Jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu zasláním jakékoliv částky na tento účet: 2201352044 / 2010. · Nakoupit v našem e-shopu zboží označené jako Merch Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM, JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ!
Sep 18, 202219:14
Povídání s Fransem Jansenem, prezidentem FCI komise pro pracovní psy!

Povídání s Fransem Jansenem, prezidentem FCI komise pro pracovní psy!

Mistrovství světa FCI IGP 2022 je již minulostí. Avšak právě na této nejočekávanější akci roku jsme měli tu čest potkat se s prezidentem FCI komise pro pracovní psy panem Fransem Jansenem. Položili jsme mu několik otázek a neskromně přiznáváme, že povídat si s člověkem, pro kterého je pes opravdovým přítelem, je vždy velkou radostí. A přesně takové to s ním i bylo. Poslechněte si proto, jak hodnotí celé mistrovství IGP nebo třeba práci pořadatelů, výkony psů, ale hlavně jak se dívá na nás české pejskaře. Nutno podotknout, že rozhovor se nám trochu „zvrtnul“ v trojjazyčné povídání (němčina, angličtina a čeština), tak snad vás to nebude příliš rušit. A v neposlední řadě je třeba představit také skvělou tlumočnici paní Ing. Helenu Šabatovou, místopředsedkyni komise ČKS pro pracovní psy. Přejeme příjemný poslech! Webové stránky FCI: https://www.fci.be/en/ Webové stránky MS FCI IGP 2022: https://fciigp2022cz.cz ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste nás a naši práci chtěli trochu podpořit, máte několik možností: · Jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044/2010. · Nakupovat v našem e-shopu zboží označené jako Merch Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM, JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ!
Sep 13, 202226:44
O fyzioterapii vážně i s humorem!

O fyzioterapii vážně i s humorem!

Víte, co všechno našim psům přináší fyzioterapie a kdy ji lze využít? A máte představu, jaká cesta vede k tomu stát se fyzioterapeutem? Nejen o tom si tentokrát povídáme s Tomášem Mandátem, majitelem Studia Anabelv Žatci, ve kterém se věnuje nejen fyzioterapii, ale také třeba balančnímu cvičení a dalším technikám! Probereme si, k čemu slouží některé z nich a také možnosti konkrétních přístrojů. A dozvíte se mimo jiné i to, že tento odborník by se neměl hledat až v okamžiku, kdy nastane problém, ale člověk by měl přemýšlet už dopředu a nezapomínat na veledůležitou prevenci. Věříme, že i tento podcast vám přinese dostatek inspirace. Webové stránky Studia Anabel naleznete zde: www.studioanabell.cz Najdete ho také na Instagramu a Facebooku: https://www.instagram.com/studio.anabell/ https://www.facebook.com/Anabellpsimasaze ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044 / 2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM, JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ!
Aug 21, 202226:44
Ing. Jan Findejs – člověk, na kterého se nezapomíná!

Ing. Jan Findejs – člověk, na kterého se nezapomíná!

Souhlasíte, že Ing. Jan Findejs se stal legendou československé kynologie ještě za svého života? Jemu totiž vděčí nejen naše národní plemena, jako jsou chodský pes nebo pražský krysařík, ale i řada dalších za mnohé. Jeho přínos pro nás pro všechny byl a je stále obrovský. Sám byl úspěšným chovatelem, uznávaným genetikem, příjemným rozhodčím z exteriéru psů a také autorem několika publikací a odborných článků. Na svého tatínka a dědečka v tomto podcastu s láskou vzpomínají nejen Andrea a Kristina Kulhánkovy, které jeho zapálení pro pejskařinu zdědily, ale také mezinárodní rozhodčí pro posuzování psů a jeho přítel Karel Hořák. Nenechte si tedy toto naše zajímavé povídání v žádném případě ujít! ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044/2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM :-), JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ :-)!
Aug 07, 202246:42
O kynologii, TARTu a přátelství s Honzou Dubovým…

O kynologii, TARTu a přátelství s Honzou Dubovým…

Znáte Mistra sportu a dlouholetého předsedu SKS TART Honzu Dubového? Právě on totiž ochotně přijal naše pozvání a stal se dalším hostem v podcastu eCanis! Společně jsme si povídali nejen o jeho kynologických začátcích a sportovních úspěších, ale samozřejmě i o jeho milovaném TARTu, zkušebních řádech, ale také o přátelství, které dle jeho slov už dnes člověk na cvičáku těžko hledá... Věříme, že se vám tento moc příjemný díl bude líbit a přejeme příjemný poslech. ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044/2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM :-), JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ :-)!
Jul 31, 202201:02:41
O velškorgi cardiganech s MVDr. Lenkou Černou!

O velškorgi cardiganech s MVDr. Lenkou Černou!

Fandíte malým, ale přesto akčním plemenům, se kterými se dá i něco dělat? A co třeba velškorgi cardigan? Ač se to na první pohled nezdá, jde o skutečného ovčáka se vším všudy. Je to pes, do kterého se buď zamilujete, nebo vám naprosto nic neřekne. A právě jemu je věnován tento náš podcast. S dlouholetou chovatelkou paní MVDr. Lenkou Černou, která cardiganům propadla již v době, kdy jsme o nich my ostatní prakticky nic nevěděli, jsme si povídali nejen o povahách a zdraví, ale i o chovu a všem ostatním, co s nimi úzce souvisí. Jak si tedy stojí velškorgi cardigan ve světě psích plemen? Rozhodně se hned tak neztratí! ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044 / 2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! - VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM :-), JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ :-)! Zobrazit méně
Jul 24, 202229:57
O flyballu a EFC se Zuzanou Pecháčkovou

O flyballu a EFC se Zuzanou Pecháčkovou

Říká vám něco kynologická disciplína s názvem flyball? Jedná se o velice akční sport, který je hlavně o týmové práci. A právě Mistrovství Evropy ve flyballu proběhlo před pár dny (14. – 18. 7. 2022) v České republice a my u toho nesměli chybět! Nejenže jsme viděli skvělé výkony, ale také se nám podařilo si na chvilku „uloupit“ ředitelku celého turnaje paní Zuzanu Pecháčkovou a vyzpovídat ji nejen na téma, jaké to je pořádat tak velký turnaj, ale také si společně popovídat, v čem to celé vlastně spočívá. Tak si to užijte a třeba při poslouchání zjistíte, že něco takového by bylo parádní zábavou právě pro vás i vašeho psa. Webové stránky Mistrovství Evropy ve flyballu: https://www.efc2022.eu Webové stránky Flyball clubu ČR: https://flyball.cz ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044/2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM :-), JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ :-)!
Jul 17, 202214:30
O kynologii u Pohraniční stráže s Josefem Prášilem

O kynologii u Pohraniční stráže s Josefem Prášilem

Vzhledem k tomu, že na 11. července již tradičně připadá svátek Pohraniční stráže, rozhodli jsme se tento podcast vydat právě v tento den. K povídání jsme si přizvali člověka erudovaného, který u pohraničníků sloužil a má na tu dobu opravdu krásné vzpomínky. A není jím nikdo jiný než právě Josef Prášil. Milovníci německého ovčáka ho jistě velmi dobře znají, je krajským poradcem chovu NO pro Severočeský kraj, rozhodčím z výkonu 1. třídy pro pracovní kynologii a také majitelem chovatelské stanice NO Krásnoočko. Pracoval 25 let u PČR v oblasti služební kynologie v hodnosti kapitána. Je držitelem mnoha vyznamenání a ocenění v kynologii. Mezi ta nejcennější jistě patří vyznamenání od prezidenta republiky za službu vlasti, byl mu udělen titul „Vzorný výcvikář“ 1. třídy. Dále je nositelem zlatého odznaku za chov německého ovčáka a má celou řadu dalších vyznamenání. A právě společně s ním nyní zavzpomínáme na opravdu těžkou, ale přesto krásnou službu u Pohraniční stráže. Za redakci eCanis se ptá Iveta Panýrková. Tak příjemný poslech, přátelé! Webové stránky Josefa Prášila: http://www.krasnoocko.cz ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044/2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! - VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM :-), JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ :-)!
Jul 10, 202234:57
O výstavách a vystavování s Karlem Hořákem!

O výstavách a vystavování s Karlem Hořákem!

Znáte mezinárodního rozhodčího pro posuzování exteriéru psů pana Karla Hořáka? V jeho kruhu bývá vždycky velmi veselo a také okolo stojící diváci se nejen dobře baví, ale dozvědí se i spoustu zajímavostí o vystavovaných plemenech. Možná si tedy rádi poslechnete, proč se stal sám posuzovatelem, jak začínal nebo jak se dívá na výstavy, co netoleruje a co ho naopak opravdu potěší. A víte třeba, že se řadu let přátelil s legendou československé kynologie Ing. Janem Findejsem, u kterého hospitoval? A to by nebyl Karel Hořák, aby nepřidal i pár historek… Tak si to užijte!
Jul 03, 202201:06:14
S Robertem Zlochou o všem možném!

S Robertem Zlochou o všem možném!

Psího trenéra a hlavního organizátora veleúspěšné MET konference Roberta Zlochu asi není třeba příliš dlouho představovat, protože momentálně trhá rekordy ve sledovanosti nejen na sociálních sítích a dalších internetových kanálech, ale i v nejrůznějších pořadech v televizi u nás i na Slovensku. A tak si ho naše redaktorky Iveta Panýrková a Míša Weidnerová dovolily pozvat i do podcastu eCanis, ve kterém mu pokládají spoustu různorodých otázek týkajících se běžného života se psem a samozřejmě i tzv. moderního etického tréninku. A došlo také na delfíny… Tak si to nenechte ujít!  Přejeme příjemný poslech! Všechny články a rozhovory s Robertem Zlochou naleznete na: https://www.ecanis.cz/clanky.html?klic=1547 Webové stránky Roberta Zlochy: https://www.psitrenink.cz ✿ Náš INSTAGRAM: ecanis_media ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis/ ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044 / 2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! - VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM :-), JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ :-)!
Jun 27, 202201:07:17
Jednou berňák, vždycky berňák!

Jednou berňák, vždycky berňák!

Bernský salašnický pes patří bezesporu mezi na první pohled nejen krásná, ale také velmi oblíbená plemena. Je to veselý, pohodový a středně temperamentní pes se silnou vazbou na svou rodinu, se kterým lze podnikat celou řadu nejrůznějších kynologických aktivit a při dodržení základních pravidel výchovy je i poměrně lehce ovladatelný a přizpůsobivý. No, řekněte sami, kdo by nezatoužil po tom mít takového parťáka doma, že? Pokud byste se však chtěli dozvědět i něco dalšího o jeho držení, chovu, zdraví a celkové péči, pak si určitě nezapomeňte poslechnout tento moc hezký podcast. S dlouholetou zkušenou chovatelkou Markétou Sojkovou (CHS Queen Elsa) si za naši redakci povídá Míša Weidnerová. Tak si to užijte a berňákům zdar!
Jun 19, 202201:04:28
Jak se chovat se psem v honitbě?

Jak se chovat se psem v honitbě?

Chodíte také se psem rádi ven do přírody a máte tak trochu dilema, zda ho nechat běhat na volno a případně kde, nebo zda ho raději mít připnutého na vodítku? Jaké výhody nebo naopak rizika s sebou jedna či druhá varianta v honitbě nese? A co si vlastně máme představit pod označením honitba? Na to všechno a ještě i na něco navíc se ptá Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis (www.ecanis.cz) Bc. Vladimíry Tiché z veterinární laboratoře Labvet (www.labvet.cz). Věříme, že si toto přínosné povídání rádi poslechnete i vy.
Jun 01, 202235:05
Otazníky kolem nemocí přenášených klíšťaty

Otazníky kolem nemocí přenášených klíšťaty

Také každoročně řešíte řadu otázek kolem sezónní invaze klíšťat, ochranu proti nim a k tomu všemu vás ještě trápí, které nemoci mohou tito nepříjemní parazité přenášet a jak moc jsou pro nás, ale i pro naše domácí mazlíčky nebezpečné? Právě toto téma probírá MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet a Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s vedoucí Národní referenční laboratoře pro lymeskou boreliózu RNDr. Kateřinou Kybicovou, Ph.D. Určitě si tedy nenechte ujít tento podcast nabitý spoustou potřebných informací.
May 20, 202236:23
Trápí vašeho psa problémy s kůží?

Trápí vašeho psa problémy s kůží?

Věděli jste, že kůže je u psa stejně tak jako u lidí největším orgánem v těle, a že vlastně odráží jeho celkový zdravotní stav? A máte představu, jak by měla taková zdravá kůže vypadat, jak je vhodné o ni pečovat a jak poznáte, že něco není v pořádku? Možná by se vám také mohlo hodit seznámit se s nejčastějšími obtížemi v této oblasti, s možnostmi moderní diagnostiky a případné léčby. To vše podrobně rozebírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis (www.ecanis.cz) s MVDr. Hanou Prausovou z veterinární laboratoře Labvet (www.labvet.cz). Věříme, že se vám všem budou tyto informace velmi hodit.
May 05, 202219:28
O pasení s Danielou Rájovou

O pasení s Danielou Rájovou

Border kolie a pasení? No, to je přece jasné, to k sobě samozřejmě neodmyslitelně patří a v rámci představování plemene tudíž tato disciplína rozhodně nesmí chybět! Nakonec k této činnosti byli tito krásní psi původně vyšlechtěni. A o tom všem si společně povídáme nejen s úspěšnou závodnicí a báječnou instruktorkou, ale také s chovatelkou borderek paní Danielou Rájovou. Tak si to pěkně užijte! Všechny články a rozhovory o border koliích naleznete na https://www.ecanis.cz/plemena/border-kolie_26.html#plemeno-clanky. Webové stránky paní Daniely Rájové: www.dajavera.com ✿ Náš INSTAGRAM: ecanis_media ✿ Náš E-SHOP a MERCH ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis/ ⊱WEB: www.ecanis.cz ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044 / 2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! - VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM, JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ!
Apr 28, 202226:11
Proč nám fena zase nezabřezla?

Proč nám fena zase nezabřezla?

Stalo se vám někdy, že vám fenka nezabřezla a vy jste si lámali hlavu nad tím, jak je to vůbec možné a co jste třeba udělali špatně? Pak vězte, že těch příčin může být celá řada, a to od nevhodného termínu krytí, přes mnohdy podceňované etologické příčiny nebo vliv samotného chovatele až po různé virové nebo bakteriální infekce! Věříme, že podcast právě na toto téma by tedy pro vás mohl být hodně užitečný. Na zvídavé otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis (www.ecanis.cz) trpělivě odpovídá MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet (www.labvet.cz). Přejeme příjemný poslech!
Apr 21, 202233:08
Pojďte si poslechnout Kubu Slavíka!

Pojďte si poslechnout Kubu Slavíka!

Kdo by neznal vždy humorem sršícího pražského trenéra a pozitivkáře Jakuba Slavíka z dogpower.cz? Už na FOR PETS 2021 jsme s ním natočili krátký podcast a pozvání (i když pod „mírným nátlakem“) přijal i tentokrát. Pokud vás zajímá, co se u Kuby za tu dobu změnilo, jaké problémy nejčastěji řeší se svými klienty v době pocovidové nebo proč má smysl věnovat se tréninku ošetření a manipulace po dobrém, pak určitě stiskněte ikonku play a dobře poslouchejte. Ledacos se dozvíte a ještě vám u toho budou cukat koutky…
Apr 10, 202219:51
Chtěli byste nezničitelnou samolepku?

Chtěli byste nezničitelnou samolepku?

Už vás přestalo bavit lepit si na auto nebo kamkoliv jinam samolepky, které mnohdy nepřežijí ani zimu nebo první větší plískanici? Pak pro vás máme moc dobrou zprávu! Seznamte se s českou firmou billyshop.cz, která vyrábí celosvětový unikát v podobě takřka nesmrtelných 3D samolepek s vyobrazením desítek plemen psů! Její majitel pan Jiří Linhart nám velmi ochotně povyprávěl o tom, jak to celé vzniklo, proč se vydal tímto směrem a co dalšího dodává na náš i zahraniční trh! A to jsme ho ve dvou přepadly přímo na jeho stánku na FOR PETS!
Apr 10, 202207:48
„Upečte“ si svého psa!

„Upečte“ si svého psa!

Přijde vám, že už opravdu nevíme, k čemu bychom vás ještě navedli? Tak zbystřete svou pozornost! Kdo by si nechtěl třeba na Vánoce, na Velikonoce nebo i kdykoliv jindy upéct sušenky nebo cukroví ve tvaru svého psa nebo třeba s pacičkou, kostičkou či jiným podobným motivem? Jukněte tedy na stránky firmy tvoritko.cz, kde si určitě vyberete. A my bychom vás nyní rádi pozvali k podcastu s majitelem této firmy panem Radimem Slepánkem, který nám tato malá pěkná vykrajovátka blíže představil.
Apr 10, 202209:52
Co obnáší práce průvodce na psím spřežení?

Co obnáší práce průvodce na psím spřežení?

Že jste ještě nikdy o ničem podobném neslyšeli, přestože byste se třeba někdy rádi svezli v saních tažených překrásnými severskými psy? To je jistě zážitek k nezaplacení! A právě o tom jsme si povídaly se sympatickou Markétou Bělíkovou, naší externí mushingovou redaktorkou, která pobývala nějaký čas v kanadském Canmore a pracovala u tzv. dog sleddingové společnosti. Dozvíte se mimo jiné, jak to chodí v psinci se dvěma stovkami psů, čím vším si musí projít člověk, který se chce vydat na dráhu průvodce psího spřežení nebo jak je tato práce na jedné straně neuvěřitelně krásná, ale na straně druhé strašně náročná. Nenechte si tedy tento podcast ujít!
Apr 10, 202226:27
Víte „Ako so psom“?

Víte „Ako so psom“?

Znáte sympatickou a stále dobře naladěnou slovenskou youtuberku a influencerku Viki Obetkovou z „Ako so psom“? Pokud ne, máte jedinečnou příležitost se s ní nyní blíže seznámit! Dozvíte se, mino jiné, jak se dostala ke psům, co jí soužití s nimi přináší, jak a proč trénuje nebo co s sebou nese život v momentě, kdy má někdo tak obrovskou sledovanost na sociálních sítích jako právě ona a s tím samozřejmě i související vliv zejména na mladou generaci pejskařů. Díky, Viki, že sis na nás udělala čas a vám ostatním přejeme, abyste si toto parádní povídání opravdu užili!
Apr 10, 202223:08
Vážně i nevážně s Honzou Drobným

Vážně i nevážně s Honzou Drobným

Znáte dobrodruha, cestovatele, milovníka psů a tak trochu i „exota“ Honzu Drobného, autora oblíbené knihy „Vždy je cesta“? A viděli jste někdy, jak bravurně má zvládnuté své momentálně čtyři psy, kteří chodí všude zásadně nejen bez vodítka, ale také bez obojku a přitom šlapou jak švýcarské hodiny? Vše je podle něj nejen o citu, ale také o zdravém selském rozumu a především o nepolidšťování našich čtyřnohých parťáků. A dovedete si představit vzít si s sebou svého psího kámoše třeba do Thajska nebo za polární kruh? O tom všem je tento podcast, ve kterém nejenže nasajete ty správné informace, ale také se přitom dobře pobavíte. No tak, nepusťte si to prostě…
Apr 09, 202243:15
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2022 – rozhovor s Hankou Vaněčkovou, chovatelkou brazilských fil

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2022 – rozhovor s Hankou Vaněčkovou, chovatelkou brazilských fil

Sobotní povídání na veletrhu FOR PETS jsme využili také k vyzpovídání nejen chovatelky impozantního plemene brazilská fila, ale také jednatelky a poradkyně chovu Fila Brasileiro Clubu CZ paní Hanky Vaněčkové. Pokud byste se o tomto plemeni chtěli dozvědět více, pak si tento podcast v žádném případě nenechte ujít.
Apr 09, 202217:38
HAF LAF je radost na obou koncích!

HAF LAF je radost na obou koncích!

Potrpíte si také na originální kousky nejen ve svém šatníku, či v domácnosti, ale také ve výbavě svého psa? A podporujete rádi ruční výrobu a menší české firmy? Pak by se vám mohly líbit výrobky značky HAF LAF. V jejich portfoliu naleznete nevšední a nápadité obojky, vodítka, hračky, ale i další produkty, které by vám doma rozhodně neměly chybět. O tom všem jsme si povídaly se sympatickou Petra Dychusovou, která nám na svém pejskovi plemene ruský toy předvedla luxusní korkové a neuvěřitelně lehké vodítko. Dovedete si vůbec něco takového představit? Pak vám nezbývá nic jiného než si tento podcast prostě poslechnout. A nebudete litovat!
Apr 09, 202206:34
Mantrailing a zase mantrailing!

Mantrailing a zase mantrailing!

Slyšeli jste už někdy o mantrailingu? Pak jistě víte, že se jedná o dlouho zcela zbytečně upozaďovanou metodu záchranného vyhledávání ztracených a pohřešovaných osob s poměrně vysokým procentem úspěšnosti. Pomalu ale jistě se začíná dostávat nejen do povědomí veřejnosti, ale i policie a záchranných sborů a to je jistě moc dobře. A nám se podařilo na veletrhu FOR PETS 2022 „ulovit“ Luboše Satoru, zakladatele a neúnavného průkopníka mantrailingu u nás i na Slovensku a zahrnout ho spoustou všetečných dotazů. A aby to nebylo úplně fádní, zpovídala ho na střídačku celá naše redakce. A hodně jsme se u toho všichni i pobavili. Tak si tento podcast určitě nezapomeňte pustit…
Apr 09, 202238:21
Kvalita krmení na prvním místě!

Kvalita krmení na prvním místě!

Dali byste si sami k jídlu raději čerstvý šťavnatý steak nebo nějaké amarouny, jako jedli návštěvníci ze známého televizního seriálu? A co myslíte, že bude lépe šmakovat a samozřejmě i prospívat vašemu psovi, průmyslové krmení plné konzervantů nebo spíš kvalitní zdravá strava a podobně vyráběné pamlsky? Odpověď se nabízí asi sama. A to všechno moc dobře ví i Roman Küršner, majitel firmy Krmiva Hulín, který se postupně od ryb a rybaření dostal až ke psům. A že ty psí žaludky ale umí rozmazlovat, to si tedy pište! Anebo si „nepište“ vůbec nic a pojďte se blíže seznámit nejen se sortimentem tohoto ryze českého podniku, ale i s celkovým přístupem k nejlepšímu příteli člověka! Příjemný poslech, přátelé!
Apr 09, 202219:25
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2022 – rozhovor Míšou a Yvonou Androvou o dogfrisbee

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2022 – rozhovor Míšou a Yvonou Androvou o dogfrisbee

Výborná zábava, relaxace, ale třeba časem i vhodná aktivita se závodními ambicemi je právě dogfrisbee. A když už jsme na veletrhu FOR PETS, pak nelze nepozvat do našeho podcastového studia dvě závodnice, trenérky a také rozhodčí Yvonu a Michaelu Androvy, které jsou v České republice s tímto sportem neodmyslitelně spjaté. A obě dvě stojí i za rodinnou značkou Czech Black, která se snaží vybavit vším potřebným dvou i čtyřnohé nadšence pro tuto báječnou kynologickou disciplínu. Pokud míříte na veletrh FOR PETS, pak se nezapomeňte stavit v hale 5 u stánku Czech Black, kde si určitě můžete vybrat.
Apr 08, 202210:50
Seznamte se s CBD

Seznamte se s CBD

O léčivé síle konopí už jste určitě slyšeli. Víte ale, že je možné ho úspěšně aplikovat i při léčbě některých chronických i akutních stavů u zvířat? Na téma přírodních léčivých přípravků z konopí, jako jsou především CBD oleje, jsme si dnes povídali s Lucií Garabášovou, zástupkyní firmy Zelená země. Lucie nám odhalila mnohá tajemství, ale také úskalí užívání přípravků z konopí u psů, koček, ale také například u koní. Přijměte pozvání k poslechu dalšího podcastu!
Apr 08, 202209:18
Znáte hlavolamy pro psy?

Znáte hlavolamy pro psy?

Tušili jste, že i pro psy existují speciální hlavolamy, které jsou báječnou zábavou pro všechna plemena téměř bez omezení? Nebo už nějakou dobu zvažujete pořízení některého z nich a nevíte, jak si správně vybrat nebo jak s ním následně pracovat? To jsou všechno otázky, které Míša Weidnerová probírá s majitelkou firmy Manahu.cz Petrou Manychovou. Věříme, že i tento podcast pro vás bude užitečný a dozvíte se něco o více tom, jak můžete svého čtyřnohého kamaráda skvěle zaměstnat. Tak si to užijte!
Apr 08, 202217:27
Pozvánka

Pozvánka

Pozvánka
Apr 07, 202208:08
Proč a jak adoptovat psa z útulku?

Proč a jak adoptovat psa z útulku?

Rádi byste dali domov některému z opuštěných psů a zatím přemýšlíte, zda do toho jít nebo ne? Adoptovat má určitě smysl, ale vše je třeba důkladně zvážit a seznámit se se všemi možnými i nemožnými situacemi, které mohou nastat a na co je třeba při tomto kroku dávat pozor. Neméně důležitý je výběr toho správného jedince. Věříme, že při rozhodování by vám mohl hodně pomoci tento podcast, ve kterém s Kájou Hájkovou z Psího magazínu toto téma podrobně rozebíráme. Přejeme příjemný poslech!
Apr 07, 202222:19
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2022 – rozhovor s Nicole Vošvrdovou o vyhledávání kůrovce.

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2022 – rozhovor s Nicole Vošvrdovou o vyhledávání kůrovce.

Nicole, se se svou fenou belgického ovčáka malinois Bibi, věnuje vyhledávání stromů napadených lýkožroutem smrkovým (Ips typographus) pomocí psa. Má vystudovanou kynologii na ČZU, kde se v rámci bakalářské a diplomové práce věnovala metodě pachové identifikace.
Apr 07, 202216:26
Ranou socializaci není radno zanedbat!

Ranou socializaci není radno zanedbat!

Chtěli byste mít v dospělosti pohodového a vyrovnaného psího parťáka, který nic neřeší a všude se cítí jako doma? A slyšeli jste už někdy o pojmu raná socializace štěněte? Víte vůbec, jak důležitou roli hraje toto období v životě každého psa, a proč je tak zásadní tomu věnovat dostatečnou a především adekvátní pozornost? Co všechno bychom tedy měli svému čtyřnohému příteli ukázat, kam ho vodit, s čím ho seznamovat nebo co ho naučit, dokud je ještě malý? To všechno jsou otázky, které pokládá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis Bc. Vladimíře Tiché z veterinární laboratoře Labvet a vy si to všechno nyní můžete poslechnout.
Apr 03, 202234:01
Odis

Odis

Slyšeli jste už někdy o jediném národním ukrajinském plemeni s tajemným názvem ODIS? Tušíte, co to přesně znamená, z jakých plemen a za jakým účelem tento malý, akční a povahově moc příjemný psík vlastně vznikl? A hodí se třeba do rodiny s dětmi? Na všechny tyto, ale i další otázky Michaely Weidnerové z eCanis a Bc. Vladimíry Tiché z Labvetu trpělivě odpovídá Markéta Sojková, která k nám do republiky přivezla v roce 2016 první fenku a následně na ní odchovala i u nás historicky první vrh. A kdo ví… Třeba vás právě tento podcast natolik namotivuje, že i vy sami zatoužíte po malém střapatém štěňátku. Tak příjemný poslech!
Mar 24, 202235:19
Kavalír King Charles španěla nejde nemilovat!

Kavalír King Charles španěla nejde nemilovat!

Přemýšlíte o pořízení malého, přátelského a akčního pejska, který bude zdobit nejen váš gauč a zahřívat vám postel, ale také s vámi bude nadšeně podnikat výlety do přírody, plavat v rybníku, běhat agility, učit se triky při dogdancingu nebo provozovat canisterapii a spoustu dalšího? A měl by mít k tomu všemu ještě nádherný kukuč a překrásnou dlouhou srst? Pak by se vám mohl líbit kavalír King Charles španěl! Toto příjemné společenské plemeno vám přiblíží předsedkyně Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska a zároveň mezinárodní rozhodčí z exteriéru a chovatelka v jedné osobě Michaela Čermáková, která trpělivě odpovídala na všechny dotazy Michaely Weidnerové (www.ecanis.cz) a Hany Prausové (www.labvet.cz). A že jich bylo, přátelé!
Mar 09, 202201:37:37
Co vše ještě o mopsech nevíte?

Co vše ještě o mopsech nevíte?

Naše únorové pejskování s mopsíky se již pomalu chýlí ke svému konci. A právě na závěr měsíce jsme si pro vás připravili podcast s prezidentkou Mops klubu České republiky paní Alinou Jirutkou, která je také autorkou našeho krásného portrétu. Zajímalo by vás třeba, kolik se loni narodilo štěňat? Nebo jak nároční jsou mopsové na péči? Povíme si také něco více o jeho čtyřech barvách. Nejen na tyto otázky nám milovnice mopsíků paní Alina ráda a ochotně odpovídá a věřte, že to bude povídání zábavné a plné dalších doplňujících informací, které jste o tomto plemeni ještě nevěděli. Přejeme příjemný poslech!
Feb 23, 202234:60
Strašák jménem „psincový kašel“!

Strašák jménem „psincový kašel“!

Slyšeli jste už někdy o tzv. psincovém kašli? A byli byste schopní ho bezpečně poznat a odlišit od jiných nepříjemných chorob? Věděli jste také, že ho způsobuje hned několik skupin virů a bakterií, a také že je vysoce infekční? A co třeba přenos na člověka? Co dělat, když pes onemocní, jak dlouho problémy přetrvávají a existuje vůbec nějaký způsob prevence? To všechno jsou otázky, které pokládá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis MVDr. Haně Prausové z veterinární laboratoře Labvet. Doufáme, že se vám tyto užitečné informace budou velmi hodit.
Feb 22, 202227:32
Novofundlandský pes je dobrák od kosti!

Novofundlandský pes je dobrák od kosti!

Máte rádi velká, avšak pohodová plemena psů? A navíc ještě chlupatá? Pak se určitě musíte blíže seznámit s novofundlaňdanem! A věděli jste třeba také, že se i kolem tohoto plemene „točil“ legendární Ing. Karel Hartl? Nebo že se kromě nejznámější černé barvy vyskytuje také v černobílé a hnědé varietě? Nejenom o tom, ale i o řadě dalších zajímavostí souvisejících s těmito dobromyslnými obry si s předsedou a zároveň i poradcem chovu Novofundland klubu ČR Jiřím Jandou povídají za veterinární laboratoř Labvet Bc. Vladimíra Tichá a za redakci kynologického magazínu eCanis Michaela Weidnerová. Tak příjemný poslech, přátelé!
Feb 09, 202201:09:04
Seznamte se s dogoffice.cz!

Seznamte se s dogoffice.cz!

Také při přihlašování na výstavy často využíváte portálu dogoffice.cz, který provozuje ČMKU? A stává se vám někdy, že si tak úplně nevíte rady nebo máte pocit, že v systému něco nefunguje zcela podle vašich představ? A věděli jste vůbec, že naše střešní kynologická organizace ho nenabízí k dispozici pouze pořadatelům výstav v ČR, ale slouží například i jako databáze plemenné knihy? Pojďme tedy společně nahlédnout nejen do jeho více než desetileté historie, ale také do zákulisí a administrace celého webu. Na všechny všetečné otázky naší kolegyně Michaely Weidnerové odpovídá Iveta Nováková, která si na unii z dogoffice.cz asi nejvíce rozumí!
Feb 08, 202222:04
Otazníky kolem psího chrupu

Otazníky kolem psího chrupu

Věděli jste, že chrup psa je u většiny plemen nejen jedním z určujících faktorů pro připuštění nebo nepřipuštění daného jedince do chovu, ale také prostředkem k tomu, aby se pes bez problémů nažral nebo se ubránil případnému útoku? Navíc stav zubů má velmi významný dopad na celkový zdravotní stav zvířete. A přesně z těchto důvodů jsme si pro vás připravili další podcast právě na toto téma. Poslechněte si tedy, jak na otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis za veterinární laboratoř Labvet odpovídá Bc. Vladimíra Tichá.
Jan 29, 202253:47
Co přináší nová vyhláška o ochraně psů a koček?

Co přináší nová vyhláška o ochraně psů a koček?

Všimli jste si už, že 1. listopadu 2021 vešla v platnost nová vyhláška č. 384 o ochraně psů a koček při chovu za účelem rozmnožování? Co to pro nás chovatele znamená, jaká nová ustanovení dokument zahrnuje, jak si jednotlivé body správně vysvětlit a poté je aplikovat v praxi? Nejenom to všechno, ale třeba i veledůležité téma socializace štěněte nebo nařízení týkající se možnosti inseminace probírá Michaela Weidnerová (www.ecanis.cz) s mluvčí ČMKU Bc. Vladimírou Tichou (www.labvet.cz). Tak se pohodlně usaďte a můžete poslouchat!
Jan 20, 202243:19
O kynologii převážně nevážně…

O kynologii převážně nevážně…

Těšíte se na silvestrovskou půlnoc? Před námi je pár posledních hodin a minut roku 2021. Většina nás pejskařů se se svými hafany už dávno „uklidila“ někam, kde to tolik nebouchá a nesvítí, ale přesto by se chtěla také trochu bavit. Souhlasíte? Tak právě pro vás vznikl tento silvestrovský speciál, ve kterém Michaela Weidnerová za redakci kynologického magazínu eCanis a Bc. Vladimíra Tichá za veterinární laboratoř Labvet společně rozebírají opravdu „těžký úděl“ milovníků psů. Uslyšíte řadu neuvěřitelných a velmi často i úsměvných historek, které sám život psal. To prostě nevymyslíte, i kdybyste se snažili sebevíc. Jo, a odpusťte, prosím, hlavním aktérkám pro tentokrát hóóódně odlehčenou mluvu, kterou si snad 31. prosince mohou dovolit J. Tak zatím haf a příjemný poslech všem!
Dec 28, 202157:16
Jak nejlépe připravit psa na zimu

Jak nejlépe připravit psa na zimu

Možná si s přibývajícími chladnými dny také říkáte, zda by bylo právě s ohledem na počasí vhodné nějak speciálně pečovat o svého čtyřnohého kamaráda. Do této kategorie dozajista spadá oblékání, ustájení, péče o srst, tlapky, čenich, ale také krmení. Na jednu stranu je šikovné nebýt zbytečně choulostivý a nepřehánět, a na stranu druhou určitě nikdo z nás nechce nic podcenit, ani zanedbat. A právě přípravu psa na zimu v tomto podcastu rozebírá Michaela Weidnerová s Bc. Vladimírou Tichou.
Nov 12, 202144:27
Alergie psů a koček na krmiva

Alergie psů a koček na krmiva

Nejrůznější alergie na krmivo trápí v současné době velkou spoustu psů i koček. Někdy za to však ani tak nemohou potraviny samotné jako spíš přidané konzervanty, barviva či jiná chemie. Je to velmi podobný problém jako u lidí, který bohužel úzce souvisí i se současným ne příliš zdravým životním stylem. Každopádně u zvířat rozlišujeme dva typy nežádoucích reakcí na stravu, a to jsou potravinová alergie a potravinová intolerance. Co přesně jednotlivá označení znamenají, nebo jak se v celé problematice vyznat nám už přiblíží MVDr. Hana Prausová právě v tomto podcastu.
Nov 12, 202133:32
Něco málo o fyzioterapii psů

Něco málo o fyzioterapii psů

Je jasné, že pohybovému aparátu našich psů je třeba věnovat náležitou pozornost a správně o něj pečovat. Spoustu toho zmůže prevence, to se týká například čtyřnohých sportovců. Ovšem někdy nastane i situace, kdy je třeba pořešit pooperační komplikace nebo následky nějakého úrazu. V takovém případě nastupuje fyzioterapie a řada podpůrných metod, které pod ni spadají. A toto všechno jsme rozebírali s MVDr. Renatou Kvapilovou. Určitě si tedy nenechte toto zajímavé a velmi přínosné povídání ujít!
Nov 12, 202148:22
Očkování a čipování psů

Očkování a čipování psů

Označování psů mikročipem je už v České republice nějakou dobu povinné, ale stále okolo toho mezi lidmi panuje spousta nejasností a možná i pověr. Co je to tedy ten čip, k čemu je dobrý, jak se aplikuje, jak funguje a jak vlastně může posloužit majiteli ztraceného zvířete? To všechno a mnohem více je obsahem povídání s Bc. Vladimírou Tichou. Přejeme příjemný poslech!
Nov 12, 202153:13
 Hotspoty

Hotspoty

Slyšeli jste někdy o problému zvaném hotspot? Nebo vašeho psa dokonce občas trápí? Pak si nezapomeňte poslechnout podcast právě na toto téma!
Nov 12, 202121:17
Dědičně podmíněné choroby psů

Dědičně podmíněné choroby psů

Zdravotní vyšetřování psů s Bc. Vladimírou Tichou Sledování zdraví psů by mělo být tím nejstěžejnějším faktorem v chovu psů vůbec. Proč je to tak důležité, jak k této problematice celkově přistupovat a jaké vlastně mají chovatelé a majitelé v současné době možnosti, je už náplní dalšího našeho podcastu. Přejeme všem příjemný poslech!
Nov 12, 202153:08
Záněty psích uší

Záněty psích uší

Souhlasíte s tím, že když se psovi rozjede zánět uší, dokáže ho pořádně potrápit a vy budete mít plné ruce práce dát ho zase dohromady. Co všechno s tím souvisí, jak tento problém vůbec vzniká a hlavně jak se řeší, je už námětem dalšího společného podcastu našeho kynologického magazínu a klinické veterinární laboratoře eCanis. Přejeme příjemný poslech!
Nov 12, 202127:59
O preanalytické fázi vzorků s Bc. Vladimírou Tichou

O preanalytické fázi vzorků s Bc. Vladimírou Tichou

Každý majitel psa se někdy může dostat do situace, kdy bude třeba jeho čtyřnohému svěřenci u veterináře nebo přímo ve specializované laboratoři nechat vyšetřit moč, trus, krev či provést například kožní seškrab. Co všechno má vliv na kvalitu odebíraných vzorků, jak to celé v praxi probíhá a čím vším může přispět poučený vlastník zvířete, je již obsahem moc zajímavého a hlavně velmi přínosného povídání s Bc. Vladimírou Tichou.
Nov 12, 202137:10
O salukách s Petrou Pudovou

O salukách s Petrou Pudovou

Saluki neboli také perský chrt je nejenom plemeno, které na první pohled upoutá svým překrásným vzhledem, ladným pohybem a zcela specifickou povahou, ale také bohatou a pestrou historií. A své o tom jistě ví herečka, zpěvačka a poradkyně chovu v jedné osobě Petra Pudová, která těmto psům naprosto propadla a navíc o nich umí moc pěkně povídat. 
Nov 12, 202148:27
Jak se dělá obchod pro psy?

Jak se dělá obchod pro psy?

Dovedete si představit, jak náročné je rozběhnout, provozovat a také udržet "při životě" dokonalý e-shop pro psy? Není to jen o nabízeném sortimentu, ale také do doprovodných službách, jakými mohou být třeba poradna, zajímavé články s kynologickou tematikou nebo celkový přístup k podnikání. Své o tom ví i Jiří Štěpán, spoluzakladatel portálu krmeni.cz. A nejen o krmení bude i naše společné povídání.
Nov 12, 202134:05
Růstový profil štěňat s Bc. Vladimírou Tichou

Růstový profil štěňat s Bc. Vladimírou Tichou

Víte, co si představit pod pojmem růstový test štěňat nebo tzv. minerální profil?  K čemu je toto vyšetření dobré, jak se provádí a co všechno se může majitel štěněte z jeho výsledků dozvědět, nám už prozradí Bc. Vladimíra Tichá z pražské veterinární laboratoře Labvet.
Nov 12, 202128:24
Vnitřní parazité s MVDr. Hanou Prausovou

Vnitřní parazité s MVDr. Hanou Prausovou

Vnitřní parazité sice nejsou na první pohled vidět, ale mohou naše čtyřnohé miláčky opravdu nepříjemně potrápit a způsobit jim celou řadu obtíží. Se kterými z nich se setkáváme nejčastěji, jak s nimi bojovat a kdy je naopak tzv. odčervení zcela zbytečné, si společně probereme právě v tomto podcastu.
Nov 12, 202125:09
Kryptorchismus u psa s Bc. Vladimírou Tichou

Kryptorchismus u psa s Bc. Vladimírou Tichou

Kryptorchismus a ostatní podobné vady nelze brát v chovu psů na lehkou váhu. Jednak je prokázané, že se dědí, a potom může postiženému zvířeti způsobit i vážné zdravotní problémy. Pojďme se tedy dozvědět něco bližšího…
Nov 12, 202124:43
O blechách a klíšťatech s MVDr. Hanou Prausovou

O blechách a klíšťatech s MVDr. Hanou Prausovou

Také každoročně zas a znovu řešíte, jak nejlépe vyzrát na blechy, klíšťata a jinou obtížnou havěť? A víte, co všechno mohou vnější parazité psovi nebo kočce způsobit? Pak dobře poslouchejte…
Nov 12, 202130:21
Otazníky kolem reprodukce u psů s Bc. Vladimírou Tichou

Otazníky kolem reprodukce u psů s Bc. Vladimírou Tichou

Co všechno by měl znát každý správný chovatel aneb Spousta užitečných informací, rad a poznatků z dlouholeté praxe nejen pro úplné začátečníky, ale i pro ty zkušenější. Vždyť téma reprodukce je stěžejním faktorem v chovu psů!
Nov 12, 202135:34
Strašák jménem alergie!

Strašák jménem alergie!

Jistě se shodneme na tom, že dnes nejen lidi, ale i naše zvířata trápí celá řada civilizačních onemocnění a mezi nimi jedno z předních míst zaujímají nejrůznější alergie. Nezřídka kdy se psi urputně škrábou, mají podrážděnou kůži, nekvalitní suchou nebo naopak mastnou srst, teče jim z očí, kýchají nebo negativně reagují na určitý druh krmení nebo skupinu potravin. Setkali jste se s tím sami někdy?
Nov 12, 202116:08
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s báječnou Hankou Böhme, která cvičí psy pro práci v Africe

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s báječnou Hankou Böhme, která cvičí psy pro práci v Africe

Kdo by neznal skvělou Hanku Böhme, jejímž druhým domovem je africké Kongo? A tak neskromně přiznáváme, že pro nás bylo opravdovým potěšením tento podcast natočit. A povídání o výcviku psů pro boj proti pytlákům to bylo více než zajímavé, a také nejdelší, které jsme si z For Pets „přivezli“. A na konci toho všeho uslyšíte i velkou pravdu, kterou ale mnozí slyšet nechtějí...
Oct 24, 202119:44
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Františkem Jarošem, zakladatelem Klubu moderního psa

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Františkem Jarošem, zakladatelem Klubu moderního psa

Víte, že existuje Klub moderního psa? Co to vůbec je, jak se stát jeho členem a co vám takové členství přinese? To vše se dozvíte v dalším mini podcastu ze série natáčené na veletrhu FOR PETS 2021.
Oct 24, 202112:40
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s MVDr. Sebastianem Frankem, specialistou na exotická zvířata

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s MVDr. Sebastianem Frankem, specialistou na exotická zvířata

Pozvání do studia přijal také pan MVDr. Sebastian Franko, jehož veterinární specializací jsou především exotická zvířata, jako jsou ptáci, plazi, savci, ale i šelmy. Věříme, že budete překvapení, co všechno se kolem nich děje a že ne vždy je zrovna dobrým nápadem pořídit si nějakého toho „exota“ k sobě domů.
Oct 24, 202109:49
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Josefem Kunáškem, spolumajitelem české firmy Tamer

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Josefem Kunáškem, spolumajitelem české firmy Tamer

Znáte parádní lanová vodítka nebo lehké praktické obojky od této v poslední době raketově expandující firmy na našem trhu? Jaká parta lidí stojí za těmito bezva produkty, kdy se vlastně začal psát celý příběh Tamer.cz a jaké se chystají novinky, nám přiblížil právě Josef Kunášek, který si okamžitě získal naše sympatie.
Oct 24, 202109:40
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Jakubem Slavíkem, pražským trenérem psů

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Jakubem Slavíkem, pražským trenérem psů

Asi není třeba dlouze představovat sympatického trenéra psů Jakuba Slavíka, který svou práci staví hlavně na pozitivní motivaci a principech s tím souvisejících. Povídání s ním okořeněné i špetkou humoru bylo opravdu příjemným zpestřením celého dne. Tak si ho nenechte ujít!
Oct 24, 202110:55
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Jitkou Ščučkovou, spolumajitelkou výcvikového centra v Křečovicích

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Jitkou Ščučkovou, spolumajitelkou výcvikového centra v Křečovicích

Jitka Ščučková představila nejen své centrum, ale také chicken kemp, který se chystá ve výcvikovém centru Křečovice rozjet. Na rozhovor s sebou přinesla také čtyři slepičky a tak bylo o zábavu ve studiu postaráno.
Oct 24, 202109:54
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Magdalénou Žohovou, předsedkyní společnosti Laguna (papoušci)

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Magdalénou Žohovou, předsedkyní společnosti Laguna (papoušci)

Spolek založený za účelem „Ochrany zvířat v lidské péči, podpory chovatelství, pomoci zvířatům v nouzi. Vzdělávání a poradenská činnost v oblasti životního prostředí a ochrany přírody.“
Oct 24, 202108:57
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Mgr. Alenou Vrátnou, manažerkou veletrhu

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Mgr. Alenou Vrátnou, manažerkou veletrhu

Povídání se sympatickou Alenkou Vrátnou, která je nejen kynoložkou a sportovní záchranářkou, ale především osobou zodpovědnou za organizaci a hladký průběh celého FOR PETS.
Oct 24, 202106:45
 eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor se Šimonem Cipro, majitelem firmy Loype

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor se Šimonem Cipro, majitelem firmy Loype

Firma Loype se v psím světě už nějakou dobu pohybuje. Možná ji znáte z báječné psí kavárny nebo také z e-shopu, ale určitě a to především díky jejím skvělým výrobkům. A také proto jeden z nich získal na letošním ročníku veletrhu hlavní cenu pořadatele Grand Prix.
Oct 24, 202106:16
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Petrou Pabiškovou, zástupkyní zvířecí záchranky PetMedic

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Petrou Pabiškovou, zástupkyní zvířecí záchranky PetMedic

Je dobré vědět, že pomoc přijde, kdykoliv ji budete potřebovat. Jak to chodí se psí „záchrankou“, se dozvíte v následujícím podcastu.
Oct 24, 202105:54
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s manželi Lucií a Ivanem Šlancovými, výrobci zdravých pamlsků značky Azorky

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s manželi Lucií a Ivanem Šlancovými, výrobci zdravých pamlsků značky Azorky

Rodinná firma, která stojí za skvělým produktem, a tím jsou báječné, chutné a především zdravé pamlsky ve čtyřech příchutích bez použití jakékoliv chemie či konzervantů
Oct 24, 202108:22
eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Evou Hodek, ředitelkou Nadace na ochranu zvířat

eCanis – rozhovory z FOR PETS 2021 – rozhovor s Evou Hodek, ředitelkou Nadace na ochranu zvířat

Nadace se snaží pomáhat všude tam, kde dochází k týrání zvířat nebo ničení jejich životního prostředí a ti, kteří k tomu nejsou lhostejní, se právě na ni mohou obrátit. Přispívá radou a doporučením vhodného postupu či dává podněty k řešení případů týrání zvířat u kompetentních orgánů Heslo nadace je: „Poznej a chraň!“
Oct 24, 202111:10