Skip to main content
Spotify for Podcasters
Karjääriõhtud, 2022/2023 hooaeg

Karjääriõhtud, 2022/2023 hooaeg

By Energia Avastuskeskus

Karjääriõhtute sari tutvustab noortele karjäärivalikuid ja tööelu täppisteaduste ja inseneeria valdkonnas erinevate alade professionaalidega.
Esinejad jagavad noortega oma lugu - miks ja mida nad õppisid ning kuidas nad tegid hiljem tööalaseid valikuid, jõudes praeguse töö ning tegevuste juurde. Kohtumise jooksul astume koos esinejaga tema eriala igapäevaellu, mida ta tutvustab praktiliste näidetega. Kohtumised aitavad luua tehnika- ja loodusteaduste alaseid seoseid argipäeva ja tööeluga ning arendavad arutlusoskust neis teemades.
Karjääriõhtute projekti toimumist toetab Tallinna Haridusamet.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Karjääriõhtu: Loodusressursid konfliktide allikana, külaliseks Susanna Veevo

Karjääriõhtud, 2022/2023 hooaegFeb 28, 2023

00:00
55:45
Karjääriõhtu: Rakendustest ja programmeerimisest, külaliseks Ahti Urb

Karjääriõhtu: Rakendustest ja programmeerimisest, külaliseks Ahti Urb

AHTI URB töötab praegu IT juhina kasvavas Soome tarkvaraettevõttes MeetingPackage, mis pakub koosolekuruumide ja ürituspindade broneerimise platvormi hotellinduse sektorile. Enne seda juhtis ta Omnivas IT tuumiktiimi ja mõnda aega juhtis kogu IT osakonda läbi kriitilise perioodi, kus esmalt tuli kulude kokkuhoiu tõttu teha tõsiseid kärpeid. Sellele järgnes pandeemia paanika, mis pööras ettevõtte üllatuslikult suurele kasvule (mäletate kui olulist rolli mängisid pakiautomaadid koroona isolatsioonipoliitika keskkonnas?). Paralleelselt vedas Ahti suvehooajal ettevõtjana partneri ja asutajaliikmena mootorrataste rendi ettevõtet Bikerent.ee, mis pärast kolme tegutsemisaastat otsustas siiski 2022. a. uksed kinni panna. 

Ahti õppis keskkoolis rootsi keele kallakuga humanitaarklassis, jätkas seejärel Tallinna Tehnikaülikoolis informaatika erialal ja pärast lõpetamist alustas 2006 a. tarkvara testijana 13 aastat kestnud karjääri Skype'is. Microsofti all töötas Ahti 6 aastat ning neist 3 aastat tegutses Microsoftis tootejuhina. Ahti peres kasvavad Tallinna külje all kaks poega.

Oct 26, 202301:02:36
Karjääriõhtu: Kosmos, külaliseks Maris Tali

Karjääriõhtu: Kosmos, külaliseks Maris Tali


DR. MARIS TALI on  füüsikust astronaudikandidaat, kes jõudis seni eestlasena kõige lähemale astronaudiks saamisele ning ta naudib ekstreemsporti. Esmalt on ta aga kosmosetehnoloogiateadlane, lisaks ka elektroonikainsener ning hetkel töötab Euroopa Kosmoseagentuuris (ESA) insenerina. Oma töös tegeleb ta elektroonikaga, mis on satelliitide peal ja ka masinõppe rakendustega, et leida võimalusi masinate vastupidavust kosmoses suurendada.

Maris õppis Oslo Ülikoolis elektroonikat ja andmetehnoloogiat ja tema magistritöö keskendus kiirgusdetektori elektroonika disainile. Doktoriõppe ajal, mida ta tegi Euroopa Kosmoseagentuuri ja CERNi (European Organization for Nuclear Research) vahelise koostöö raames, uuris Maris kiirguse mõju elektroonikale. Osa tema doktoritööst keskendus sellele, kuidas Jupiteri kiirguskeskkond mõjub elektroonikale ning Maris kaitses oma doktorikraadi 2019.-ndal aastal Jyväskylä Ülikoolis.

May 31, 202338:44
Karjääriõhtu: Mehhatroonika, külaliseks Aare Baumer

Karjääriõhtu: Mehhatroonika, külaliseks Aare Baumer

AARE BAUMER on leiutaja ja katsetaja, kes ütleb, et on iseõppija. Aare käis Turba Keskkoolis ja seal ka elektroonikaringis. 9. klassis püüdis Aare kooli elektriorelist süntesaatorit ehitada, kuid see katse kahjuks ebaõnnestus. Aaret aga ebaõnnestumised ei heiduta. Täna on tal pooleli süntesaatori ehitamine, mille osad tellis Ameerikast.

Energia Avastuskeskuses on Aare tööks teadus- ja arendustegevus ning ta on loonud kõik praegused Energiakeskuse eksponaadid ideest teostuseni. Ta töötab välja uusi näitusi ja teadusprogramme ning teeb teadusteatris katseid. Uuemaid teadusuudiseid jälgib ja analüüsib Aare iga päev. Bakalaureusekraad on tal Turismiettevõtluses (Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor).

Teadus- ja Haridusministeerium autasustas Aaret 2010. aastal kui parimat teaduse populariseerijat.

Apr 27, 202301:00:30
Karjääriõhtu: Biomeditsiinitehnika, külaliseks Dr. Kristjan Pilt

Karjääriõhtu: Biomeditsiinitehnika, külaliseks Dr. Kristjan Pilt

DR. KRISTJAN PILT on Tallinna Tehnikaülikooli tervisetehnoloogiate instituudi uurimisrühma vanemteadur. Kristjan õppis esmalt elektroonikat ning hiljem omandas doktorikraadi biomeditsiinitehnoloogia erialal Tehnikaülikoolis. Erialaseid rahvusvahelise töö kogemusi sai ta Londoni Ülikoolis (UK) järeldoktorantuurist, Linköpingi Ülikoolist (Rootsi) ja ka vahetusüliõpilasena Jaapanist. Tema teadusrühm tegeleb paindlike ja uudsete sensortehnoloogiate ja algoritmide väljatöötamisega, mis võimaldavad optiliselt jälgida mürkide eemaldamist reaalajas, hinnata südame-veresoonkonna seisukorda ja inimese stressi ning väsimuse taset. Kristjan tegeleb ka õpetamisega selgitades üliõpilastele biooptika ja biomeditsiiniseadmete maailma ning juhendades erinevatel õppetasemetel lõputöid.

Mar 22, 202301:01:18
Karjääriõhtu: Loodusressursid konfliktide allikana, külaliseks Susanna Veevo

Karjääriõhtu: Loodusressursid konfliktide allikana, külaliseks Susanna Veevo

SUSANNA VEEVO on täna Arengukoostöö Ümarlaua tegevjuht. Arengukoostöö, rahuharidus, jätkusuutlik areng on tema teemad. Arengukoostöö Ümarlaud tegeleb ka taastumatute loodusressursside ja nende ümber avalduda võivate konfliktidega. Lisaks on Susanna Peace Action Community Estonia MTÜ asutaja ja tegevjuht, mis tegeleb näiteks erikeelsete ja -meelsete noortekogukondade huvikaitse ja kogukondade omavahelise lähendamisega. Neli aastat tagasi töötas Susanna ÜROs praktikal olles põgenike ja migratsiooniküsimustega rahvusvahelisel tasandil.

Feb 28, 202355:45
Karjääriõhtu: Appi! toidukeemia!, külaliseks Kadri Saluri

Karjääriõhtu: Appi! toidukeemia!, külaliseks Kadri Saluri

KADRI SALURI on keemiaõpetaja Merivälja Koolis, doktorant Tallinna Ülikoolis ning Viimsi Teaduskooli direktor. Kadri tegeleb jõudumööda oma doktoritööga, mille sisu on vetikatest pärit tardained, mida kasutatakse marmelaadis, jäätises, majoneesis ja mujal. Lisaks õpetajatöö rikkalikule kogemusele on ta õppejõuna läbi viinud mitmeid kursuseid Tallinna Ülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias. EKAs andis Kadri üliõpilastele kursust, kus katsetati läbi kogemuse, milliste omadustega biolagunevaid materjale vetikast luua saaks. Aastatepikkune valdkonnas spetsialiseerumine on viinud teda erinevatele mandritele konverentsidele ja praktikale. Kadri peres kasvab kolm last.

Feb 09, 202340:47
Karjääriõhtu: Bakteritest ja vähist, külaliseks Dr Pirjo Spuul

Karjääriõhtu: Bakteritest ja vähist, külaliseks Dr Pirjo Spuul

Dr. Pirjo Spuul on Tallinna Tehnikaülikooli Biomeditsiini uurimisrühma juht. Lisaks sellele on ta vastu võtnud mitmeid teisi väljakutseid – Pirjo on hetkel samas asutuses ka õppejõud, doktorikoolide projektijuht ning Keemia ja Biotehnoloogia Instituudi direktor.

Doktorikraadi omandas Pirjo viroloogia erialal Helsingi Ülikoolis. Järeldoktorantuuri kogemuse sai ta Bordeaux Ülikoolis Prantsusmaal. Tema teadusrühm tegeleb inimese patogeeni Helicobacter pylori Eestis levivate bakteritüvede kirjeldamisega ning nende mõju uurimisega inimese soolestikule ning maksale. Õppejõuna lõi Pirjo Tallinna Tehnikaülikoolis virtuaalse praktilise laborikursuse, kus tudengid saavad teha katseid ja lahendada probleeme virtuaalses keskkonnas. Pirjo on abielus ja ta peres kasvab kaks last.

Dec 17, 202222:29
Karjääriõhtu: Energia ja energeetika, külaliseks Reivo Maasik

Karjääriõhtu: Energia ja energeetika, külaliseks Reivo Maasik

Reivo Maasik on füüsikaõpetaja Tallinna Reaalkoolis, kellele kooliajal füüsika küll eriti ei meeldinud, ent kes praegu naudib väga oma tööd. Väljakutsena endale hakkas ta omandama loodusainete pedagoogika eriala ning ülikooli ajal täiendas end pool aastat Koreas. Reivo on aastaid olnud tegev Tallinna Õpilasmalevas nii rühmajuhi, komandöri kui ka koolitajana. Jooksvalt tegeleb ta ka erinevate täiendõppe projektidega. Reivo ja ta naine kasvatavad peres väikest poega.

Nov 24, 202248:03
Karjääriõhtu: Elekter ja tehnika, külaliseks Kaido Kreek

Karjääriõhtu: Elekter ja tehnika, külaliseks Kaido Kreek

KAIDO KREEK on kutseline puidutehnoloog, elektrik ja turundusspetsialist tänu haridusele mitmest Eesti parimast kutsekoolist, sealhulgas Tartu Rakenduslikust Kolledžist ja Tallinna Polütehnikumist. Hetkel töötab ta projektijuhina arhitektuuri- ja projekteerimisbüroos Sirkel ja Mall ning täiendab end jõudumööda arhitektuuri erialal Tallinna Tehnikaülikoolis. Kaido on abielus ja ta peres kasvab kolm tütart.

Oct 27, 202249:43