Skip to main content
Spotify for Podcasters
Erasmus+ inšpirácie

Erasmus+ inšpirácie

By Erasmus+

Podcast Erasmus+ inšpirácie vznikol v rámci spolupráce oboch národných agentúr programu Erasmus+ na Slovensku: SAAIC - národná agentúra pre oblasť vzdelávania a odbornej prípravy a Iuventa - národná agentúra pre oblasť mládeže. Podcast vznikol pri príležitosti 35. rokov Erasmus+ a bude prinášať zaujímavé informácie o programe, ako sa zapojiť a čo všetko priniesol jeho účastníkom doteraz. Novú časť si môžete vypočuť vždy posledný štvrtok v mesiaci.
Currently playing episode

Milan Bez Mapy: Nezistíš, čo máš rád, kým to nevyskúšaš

Erasmus+ inšpirácieNov 30, 2023

00:00
25:41
Milan Bez Mapy: Nezistíš, čo máš rád, kým to nevyskúšaš
Nov 30, 202325:41
I. Hucíková, M. Hvorecký: Celoživotné vzdelávanie sa stáva veľkou Európskou témou
Oct 26, 202334:03
Štiavnické bane – škola, ktorá inšpiruje celý svet
Sep 28, 202340:15
Deti sa musia baviť aj pri športe
Aug 31, 202324:43
Počítačové hry ako zábavná forma vzdelávania
Jul 27, 202336:59
Vzdelávanie optikou mladej generácie

Vzdelávanie optikou mladej generácie

Čo je to neformálne a inovatívne vzdelávanie a ako dokáže ovplyvniť mladých ľudí nielen na Slovensku? To je jedna z tém, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v ďalšej časti podcastu Erasmus+ inšpirácie. Predstavujeme Vám Alenu Tomanovú z organizácie @YouthWatch a Martina Mojzeša z programu @Nexteria_SpoluMenimeSlovensko. Pozrime sa spolu na fenomén generácií Z a Alfa, s ktorými môžeme meniť tento svet. Oboznámme sa s možnosťami, ako podporiť mladých ľudí v ich rozvoji a ako ich motivovať prostredníctvom zaujímavých organizácií určených práve pre nich. #youth #YouthWatch#Nexteria#erasmusplus www.erasmusplus.sk 📽️@mato.ondrus

Jun 29, 202343:13
Ako sa žije menšinám na Slovensku
May 25, 202340:11
Európsky rok zručností
Apr 27, 202340:04
Klíma ako existenčná otázka

Klíma ako existenčná otázka

Vitajte pri 2. sérii podcastu Erasmus+ inšpirácie od nás pre vás!

Nechajte sa inšpirovať druhou epizódou novej série na tému Zelený Erasmus - Boj proti zmene klímy🌍🌡️. Náš hosť, Jakub Hrbáň, v roku 2019 spoluzakladal študentské klimatické hnutie Fridays For Future na Slovensku. Na jeseň roku 2020 sa stal jedným z iniciátorov najúspešnejšej online petície na Slovensku #klímaťapotrebuje, ktorú podpísalo takmer 130 tisíc ľudí. Dnes sa v rámci iniciatívy Klíma ťa potrebuje aj naďalej angažuje. Po skončení strednej školy sa rozhodol odcestovať do Švédska, kde bol súčasťou 10-mesačného komunitného vzdelávacieho programu YIP (Youth Initiative Program). Aktuálne sa venuje témam komunitného organizovania, kampaňovania, klimatickej komunikácii a hľadaniu spôsobov pre zapájanie verejnosti do potrebných riešení klimatickej krízy. #klimatapotrebuje#FridaysForFuture#zelenyerasmus💚#climatechange#erasmusplus www.erasmusplus.sk 📽️ @mato.ondrus ​

Mar 30, 202337:40
Digitalizácia – zmena hardvéru alebo myslenia?
Feb 23, 202346:43
Erasmus+ Digitalizácia – aktuálne výzvy
Dec 29, 202245:05
Môžem ako mladý človek meniť našu spoločnosť?
Nov 24, 202249:27
Participácia (nielen) mladých – rozhodovanie a zodpovednosť voči spoločnosti
Nov 14, 202226:43
Ako môžu byť školy odborného vzdelávania a prípravy trendy vďaka programu Erasmus+

Ako môžu byť školy odborného vzdelávania a prípravy trendy vďaka programu Erasmus+

Vypočujte si ďalší diel podcastu Erasmus+ inšpirácie. Dozviete sa v ňom viac o odbornom vzdelávaní, aké sú najnovšie trendy a ako sa zapojiť do súťaže Túlavá palica, vďaka ktorej môžete precestovať Európu. Do diskusie sme si pozvali za program Erasmus+ Martinu Wimmerovú. A námestníčka riaditeľa Štátneho inštitútu odborného vzdelávania pre celoživotné vzdelávanie Ľubicu Gállovú.

Sep 30, 202239:06
Ako môžu slovenské vzdelávacie organizácie získať európske ocenenia

Ako môžu slovenské vzdelávacie organizácie získať európske ocenenia

Vypočujte si ďalší diel podcastu Erasmus+ inšpirácie. Dozviete sa v ňom viac o tom, ako sa do 25. septembra 2022 zapojiť do súťaže Európska značka pre jazyky, ako získať Európsku cenu za inovatívne vzdelávanie a čo prinesie nová iniciatíva Erasmus+ v oblasti športu. Do diskusie sme si pozvali projektové manažérky programu Erasmus+ Janu Magálovú a Michaelu Bogdanovú. A riaditeľa Národnej agentúry programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu Petra Kupca. 

Aug 26, 202235:39
Majú ľudia, ktorí pracujú v inkluzívnom prostredí, "superpower"?

Majú ľudia, ktorí pracujú v inkluzívnom prostredí, "superpower"?

Vypočujte si ďalší diel podcastu Erasmus+ inšpirácie. Dozviete sa v ňom viac o inkluzívnom prístupe v Spojenej škole internátnej v Kremnici, z ktorej do nášho podcastu prišli M. Vetráková - riaditeľka a A. Kapustová - špeciálna pedagogička školy. Naše pozvanie na rozhovor prijal aj P. Krebs - principál z Divadla bez domova. 

Jul 27, 202251:10
Prečo je inklúzia témou aj v 21. storočí?

Prečo je inklúzia témou aj v 21. storočí?

O inklúzii a rozmanitosti v programe Erasmus+ sme sa rozprávali s Michaelou Šidovou - projektovou manažérkou a zároveň Inclusion officerkou v Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu. Program Erasmus+ je jej veľmi blízky, nakoľko sa v ňom pohybuje už 8 rokov – má skúsenosti z oblasti neformálneho vzdelávania mládežníckych projektov, ako aj z oblasti formálneho vzdelávania priamo v národnej agentúre programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu. A s Matúšom Zibalom - odborným referentom a zároveň Inclusion officerom v národnej agentúre programu Erasmus+ pre mládež a šport.


Jun 30, 202228:49
Ako objaviť svoje pravé ja – za hranicami Slovenska

Ako objaviť svoje pravé ja – za hranicami Slovenska

Do druhej časti našich podcastov sme pozvali Veroniku Haberlandovú - projektovú manažérku programu Erasmus+ (SAAIC), Máriu Zajacovú - odbornú referentku programu Erasmus+ (Iuventa) a Moniku Kosnáčovú - študentku urgentnej zdravotnej starostlivosti, ktorá bola v rámci programu Erasmus+ na študijnom pobyte v Plzni. 

Vypočujte si ako pozitívne môže Erasmus+ zmeniť život. Aké príležitosti a novinky ponúka program mladým špeciálne počas Európskeho roka mládeže a ako sa rozbiehajú mobility Erasmus+ po pandémii.

May 26, 202240:53
Aj malé krajiny môžu mať veľký vplyv

Aj malé krajiny môžu mať veľký vplyv

Vypočujte si prvý zo série podcastov Erasmus+ inšpirácie na tému 35 rokov programu Erasmus+. S Alexandrou Junáškovou – riaditeľkou Národnej agentúry programu Erasmus + pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) a Petrom Kupcom – riaditeľom Národnej agentúry programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu (Iuventa).


V podcaste sa dozviete:

· O tom, či je Erasmus+ exkluzívny alebo inkluzívny?

· Čo prináša pre zúčastnené organizácie a jednotlivcov?

· Prečo je tak obľúbený?


Toto všetko a ešte omnoho viac.

Apr 28, 202235:07