Skip to main content
Spotify for Podcasters
Čestmír Strakatý

Čestmír Strakatý

By Čestmír Strakatý

Výjimečné autorské rozhovory, které jdou do hloubky témat i příběhů lidí, kteří by Vás měli zajímat.

Za měsíční předplatné na Herohero.co/cestmir dostanete obsah bez reklam a v plné délce. Budeme v kontaktu a vy budete u dalšího rozvoje a nových výhod.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Kmenta: Z podvodů Babiše a Zemana je mi na zvracení, jsme na začátku velké kauzy kolem ministra

Čestmír StrakatýSep 21, 2023

00:00
28:43
Kmenta: Z podvodů Babiše a Zemana je mi na zvracení, jsme na začátku velké kauzy kolem ministra

Kmenta: Z podvodů Babiše a Zemana je mi na zvracení, jsme na začátku velké kauzy kolem ministra

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 71 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Jaroslav Kmenta si zakládá na tom, že je svobodný, nezávislý a může si psát, co chce. Už 30 let se věnuje investigaci, odhalil velké kauzy i podvodné politiky. Teď říká, že z toho, co nashromáždil na exprezidenta Zemana a expremiéra Babiše, je mu na zvracení. Mluvili jsme o smyslu jeho práce v době, kdy se zdá, že pravda nikoho nezajímá. Kmenta si myslí, že bychom měli dělat všechno pro to, abychom se u voleb rozhodovali na základě morálky, ne podle toho, že někdo hezky mluví a slibuje bombastické věci. Babiš podle něj bude v české politice ještě 10 let. Má smůlu, že na sebe upozornil svým razantním vstupem do veřejného života. Další podnikatelé, kteří mají podobné škraloupy, na sepsání textů o nich stále čekají, jejich příběhy taky nebudou žádné Pohádky ovčí babičky. Kauza ministra spravedlnosti Blažka vedle toho ještě na rezignaci není, jsme totiž teprve na jejím začátku. Kmenta promluvil taky o mafii v Česku. Má novou knihu, která odhaluje fungovaní tzv. světské mafie. Kdo dnes vládne českému podsvětí, o tom raději mluvit nechtěl.


Sep 21, 202328:43
Ewa Farna: Třásly se mi ruce a nechtěla jsem do školy, k psychologovi jsem šla kvůli bubákům

Ewa Farna: Třásly se mi ruce a nechtěla jsem do školy, k psychologovi jsem šla kvůli bubákům

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 63 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Ewa Farna ví, že jednou přijde někdo mladší a ona skončí. Svoji práci miluje, když zpívá, nevnímá strach ani bolest, ale připouští si, že její úspěch je pomíjivý, a připravuje se na život po něm. Finančně i kariérně. V rozhovoru jsme mluvili o jejím prakticky celém životě před kamerami a v médiích, ale i o rodině, víře, šikaně bulváru i lidí. Ewa říká, že když byla mladší, třásly se jí ruce a bála se jít do školy. Nechápala, proč o ní kvůli písničce někdo píše něco tak ošklivého. Snaží se normalizovat normálnost, aby holky v médiích viděly skutečné ženy. Dřív vzdorovala, když po ní někdo chtěl, aby zhubla, natruc si dala kachnu. Zlom přišel, když se začala mít ráda. Na psychoterapii šla později, protože si uvědomovala, že kvůli tomu, co zažila, by ji mohli dostihnout bubáci. Terapie jí ale vyřešila mnohem víc. Otevřeně mluví i o mateřství. Ženě totiž hrozí, že ztratí sama sebe a žije jen pro děti.

Sep 14, 202327:52
Králová: Musíme na „oplzlý výslech“ a stát vyžaduje kastraci, přitom tu máme úřední ženy s penisem

Králová: Musíme na „oplzlý výslech“ a stát vyžaduje kastraci, přitom tu máme úřední ženy s penisem

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 79 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Sexualizace a přehnaný důraz na tělesnost, tak definuje možné příčiny problémů trans lidí v Česku vývojářka a trans aktivistka Lenka Králová. Mluvili jsme spolu těsně před její svatbou, na které si (kvůli „dvěma debilním zákonům, které se vzájemně vykrátily“) může, respektive musí oficiálně vzít svou nastávající ženu. Sama si prošla tranzicí relativně pozdě, i když v rozhovoru popisuje, že vše začalo už v dětství. Odmítá operaci, bojí se, vážné komplikace jsou podle ní časté. Bez toho, aniž by ji podstoupila, si ale kvůli české legislativě nemůže změnit jméno. Unikátní je podle ní i to, že trans lidé u nás musí navštěvovat sexuology. U některých pak zažívají něco, co vnímá jako „oplzlý výslech“. Je otevřená v popisu své cesty a reality v Česku. Zdůrazňuje, že trans lidé žijí normální životy, a o to, co má kdo v kalhotách, nejde. Navíc už teď tu, znovu kvůli legislativě, žije řada oficiálních žen s penisy. Třeba je podle ní rozlišovat mezi zletilými a nezletilými. U dětí se přiklání k tomu používat jimi preferované oslovení a dát jim tak šanci se najít. Králová zároveň říká, že trans ženy by se neměly účastnit vrcholových sportovních akcí. Je to sice diskriminace, ale pragmaticky připouští, že většinová společnost by jejich případné vítězství nikdy nepřijala a je to předem prohraná bitva. Smysluplné jí připadá zaměřit se na věci, které změnit jde.

Sep 07, 202329:52
Novotný: Češi by potřebovali válku, lidem nadávám, říkám pravdu. Dáda skončí jako Iveta Bartošová

Novotný: Češi by potřebovali válku, lidem nadávám, říkám pravdu. Dáda skončí jako Iveta Bartošová

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 63 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Rozhovor, který mu asi přidělá další nepřátele. Pavel Novotný, toho času starosta pražských Řeporyjí, přiznává, že se lituje jen on sám a že si to užívá. Občas zvažuje příležitost mlčet, ale většinou ji nevyužije. Ví, že pak balancuje na hraně, kterou nezřídka překročí, a že by lidem nadávat neměl. Ale někdo jim prý pravdu říkat musí. Občas si protiřečí, občas vytáhne historku, jak mu premiér Fiala pověděl, že i on umí říct č***k. Netají se tím, že média opravdu mohla dohnat Ivetu Bartošovou do bezvýchodné situace a že podobně skončí i Dáda Patrasová. Na Jiřího Sováka vytahuje z archivu kompro, které na něj měla StB. Ale zároveň cestuje s Jiřím Ovčáčkem na Ukrajinu a stará se o ženu, která utekla z domova před domácím násilím. Komplexní a provokativní osobnost, která chce být i červeným hadrem. Podle svým slov se narodil jako nebojsa. Názor si udělejte sami.

Sep 03, 202328:43
Vlevo dole: Média s Babišem válčila, kolegům nadává za zády. Ženy se bojí, muži všemu rozumí

Vlevo dole: Média s Babišem válčila, kolegům nadává za zády. Ženy se bojí, muži všemu rozumí

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 71 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Volby asi vyhraje hnutí ANO s někým, předpovídá v závěru rozhovoru s autory podcastu Vlevo dole Lucie Stuchlíková. Proč tomu tak bude, vysvětluje společně s kolegou Václavem Dolejším. Poukazují na nekompetenci kabinetu Petra Fialy, celou řadu zbytečných chyb, kterých se dopouští, i to, že atmosféra z října 2021 už se nebude opakovat. Navíc z Andreje Babiše se stal na TikToku sympaťák, kterému přibývá deset tisíc sledujících měsíčně. Václav Dolejší míní, že vláda i v reformách žije v mylném očekávání, že bude u moci ještě jedno volební období. Přiznává, že média byla s expremiérem ve válce, on ji ale odstartoval. Oba novináři popisují problémy v kanceláři prezidenta Pavla. A od pětikoalice, přes Andreje Babiše, po zbytek opozice nenechají na nikom nit suchou.

Aug 31, 202331:07
Marhoul: Ukrajina na úspěch ofenzivy nemá, válku nechceme vidět, Rusko může uspět. Je to na nás

Marhoul: Ukrajina na úspěch ofenzivy nemá, válku nechceme vidět, Rusko může uspět. Je to na nás

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 68 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Režisér Václav Marhoul chtěl jít bojovat na Ukrajinu. Tedy nechtěl, cítil povinnost. Byl odmítnut a teď shání pro napadenou zemi peníze. Bojovat by uměl, ale taky by asi zemřel. V otevřeném rozhovoru mluví o smrti, kterou viděl, a válce, která doslova každého zlomí, ale taky o důvodech, proč se nedaří ukrajinská ofenziva. Chybí totiž základní věci. Věří zároveň, že sankce začnou fungovat a budou zásadní, ale ruská ekonomika má velkou setrvačnost. Zároveň přiznává, že Moskva může uspět a Evropa utržit otevřenou ránu, ze které bude dlouho krvácet. Válku totiž nechceme vidět a klidně obětujeme celý národ, abychom na ni nemuseli myslet. Marhoul ale taky připouští nemocnost Ukrajiny, zmiňuje svoje zkušenosti s korupcí. Stále chystá drama o americkém senátoru McCarthym, který fanaticky (a falešně) bojoval proti komunistům. Popisuje velké problémy, které film má. Zdůrazňuje ale, že nikdy nebude točit vztahové komedie a pohádky. Říká, že jde o jeho důstojnost. Kvůli ní se ale učí žít v nejistotě.

Aug 24, 202331:44
Lukeš: Trump, Rusko, válka, máme se na co těšit. Klaus lže, buď jde o peníze, nebo o kompro

Lukeš: Trump, Rusko, válka, máme se na co těšit. Klaus lže, buď jde o peníze, nebo o kompro

Profesor Igor Lukeš žije a učí v USA od konce 70. let. Do Čech jezdí málo, a proto jsem moc rád, že se nám povedlo tento rozhovor natočit. Lukeš zažil Ameriku svobodnou, ale její propad do toho, co popisuje jako ztrátu svobody. Nebojí se být kritický k agresivní válce, kterou USA vedla v Iráku, mluví o velkých chybách spojených s militarizací země. Taky ale ostře varuje před dalším zvolením Donalda Trumpa do funkce prezidenta. Říká, že na Ukrajině se doslova bojuje o budoucnost Evropy. Václav Klaus podle něj lže o Rusku a Ukrajině záměrně, možná kvůli penězům. Pro mě velmi překvapivě tvrdí, že Češi jsou velmi sofistikovaní a nedají se jen tak opít rohlíkem. A taky vysvětluje, proč občas pochybuje o významu demokracie.

Aug 17, 202328:20
Kazma: Do filmu jsem dal 10 milionů ze svého, na žaloby jsem připraven, občas jdu za hranu

Kazma: Do filmu jsem dal 10 milionů ze svého, na žaloby jsem připraven, občas jdu za hranu

Kamil Bartošek, známější jako Kazma, je originál. Říká, že každou část svého života byl tím, na co si právě hrál. Teď je dospělejší a už prý nepotřebuje dělat tak hloupě konfliktní věci. Opravdu? V uvolněném rozhovoru se nám povedlo jít i do hloubky, mluvili jsme o vztazích, o morálce, o přepadání přes hranu (třeba s Leošem Marešem) a o tom, že dál člověka posunou jen neúspěchy a krize. A taky o novém filmu, který podle Kazmy existuje. Něco z toho, co v kinech lidé uvidí, nakonec prozradil. Asi. Na žaloby od herců, kteří ve filmu hrají, je připravený. Opravdu prý o ničem nevěděli. Nebo věděli? Kazma říká, že tomu dal znovu všechno, mimo jiné 10 milionů ze svých peněz, ale už teď ví, že po premiéře přijde prázdnota. Hodnota je totiž jinde.

Aug 10, 202330:43
Fila: Bití dětí souvisí se sexualitou, moje kniha je ošklivá genderová ideologie v jednom balíčku

Fila: Bití dětí souvisí se sexualitou, moje kniha je ošklivá genderová ideologie v jednom balíčku

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 73 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Filmový publicista Kamil Fila je trnem v oku řadě lidí. Sám sebe přitom vidí spíš jako konsenzuálního člověka, kontroverzním tématům se ale nevyhýbá, jak dokazuje i tento rozhovor. Jeho kritici navíc dostali pomyslnou hůl v podobě filmu Síla, který sleduje nejtěžší část Filova života. Mluvili jsme o momentech, kdy chtěl v depresích skočit pod metro, ale taky o zadostiučinění, kterého se mu dostalo. Teď připravuje knihu Velmi pozdní odpoledne, která má mapovat, kam se Česko posunulo v pohledu na sexualitu. V jednotlivých kapitolách se věnuje machismu, patriarchátu, feminismu, kauzám kolem MeToo. Obecně se snaží bořit mýty. Fila je v šíři svých myšlenek opět velmi inspirativní, byť někoho svými názory možná naštve.

Aug 03, 202330:47
Bartoníček: Novináři jsou často fanoušci politiků, chci znát názor každého, chybí tu tolerance

Bartoníček: Novináři jsou často fanoušci politiků, chci znát názor každého, chybí tu tolerance

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 63 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Stojím si za tím, že to mělo smysl, říká novinář Radek Bartoníček, který si vysloužil ostrou kritiku za to, že dával ve svých videích hlas lidem s kontroverzními názory. Věří tomu, že je třeba vyslechnout a pochopit každého. Zároveň prý ale není naivní, nad svou prací přemýšlí intenzivně a neustále, nenechá si jen tak něco „nabulíkovat“. V Česku mu chybí tolerance k odlišným názorům, lidé se podle něj bojí je říct. Novináře často vidí ve „fanouškovských manšaftech“ politiků. Coby příznivec tradic zdůrazňuje roli rodiny, která je rozhodující pro rozpoznání dobra a zla i populismu nebo totalitních manýrů. Jeho nadšení je cítit v každé minutě. Zároveň je zřejmé, proč je sám tak kontroverzní. Je idealista, který asi nemůže být s každým úplně kompatibilní.

Jul 27, 202323:57
Dušek: Vím, že jsem trapnej a pro lidi blázen, je mi to jedno. Žijeme ve snění a máme nekonečná těla

Dušek: Vím, že jsem trapnej a pro lidi blázen, je mi to jedno. Žijeme ve snění a máme nekonečná těla

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 74 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Vy jste Čestmír Strakatý, máte to ve jméně, můžete to všechno pochopit, řekl mi herec Jaroslav Dušek. Od diskuze o hraní a jeho cestě k uvědomění si podstaty světa jsme došli až k nekonečným frekvenčním tělům, životu jako snění a rakovině. Podle Duška lidé umírají proto, že nechtějí žít, což je složité přijmout i pro mě. Ví, že ho lidi mají za blázna, a je mu to jedno. Nechává sebou prostupovat slunce a normálně si s ním povídá. Sílu svých slov relativizuje stejně jako herecké úspěchy.

Jul 19, 202329:59
Holý: Dělám to kvůli penězům a je mi jedno, co si kdo myslí. Po pervitinu jsem se chtěl zabít

Holý: Dělám to kvůli penězům a je mi jedno, co si kdo myslí. Po pervitinu jsem se chtěl zabít

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 65 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Roman Holý stojí za kapelami, které utváří už tři dekády českou hudební krajinu. Na svědomí má taky legendární pořad Kinobox, který se prý nakonec nezamlouval vedení České televize. Holý říká, že teď už je jemu a jeho kolegům všechno jedno. Hudbu i texty prostě dělají, jak chtějí. V hodně veselém rozhovoru jsme ale probrali i těžká období, třeba když (omylem) ochutnal pervitin a rovnou se málem předávkoval. Nebo když mu umřel milovaný bratr. Zamýšlí se nad mužským bolestínstvím, nihilismem a kvalitní muzikou, která dělá lepší lidi.

Jul 13, 202327:44
Svoboda: Ukrajina musí totálně vyhrát, jinak se vydá autoritářským směrem, nebojme se rozpadu Ruska

Svoboda: Ukrajina musí totálně vyhrát, jinak se vydá autoritářským směrem, nebojme se rozpadu Ruska

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 57 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Ukrajinista a historik David Svoboda se radikalizoval. Už nechce o válce a Ukrajině mluvit korektně, ale jen pravdivě. Upozorňuje na věci, o kterých se obvykle mlčí, a nebojí se kritizovat i Ukrajince. Zásadní je, že Ukrajina musí totálně vyhrát. Hraje o svoje definitivní bezpečí. Pokud bude dotlačena k jednacímu stolu, hrozí, že se vydá autoritářským směrem. Je konfliktem příliš zraněná. Rusko je třeba paralyzovat a vyhnat, další roky ale budou divoké. Čeká nás celé hejno černých labutí, tedy nepředvídatelných situací měnících vše. Svoboda zdůrazňuje důležitost odvahy, protože nic není bez rizika. Ukrajina je podle něj země, která bude pochodovat 21. stoletím. Ale došlo i na Prigožinův „puč“.

Jul 06, 202327:21
Mitrofanov: Nemám trpělivost s blbci, Zeman mě miloval a Havel neměl rád, Češi jsou plebejci

Mitrofanov: Nemám trpělivost s blbci, Zeman mě miloval a Havel neměl rád, Češi jsou plebejci

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 65 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Alexandr Mitrofanov přišel z tehdejšího Sovětského svazu do Československa tak trochu jako exot. Poznal bývalé funkcionáře, ze kterých se po roce 1989 stali funkcionáři noví. Říká, že listopad 1989 byl oktrojován z venku, změna nepřišla zevnitř společnosti. Lidé se nezměnili a do politiky se dostali ti, kteří tam neměli co dělat. Miloš Zeman ho „miloval“, Havel ho rád neměl. V hodnocení české mentality je ostrý, sám by asi řekl realistický, ještě ostřejší (realističtější) je ale v hodnocení té ruské. Země bez budoucnosti, která sama sebe požírá už stovky let. Válka podle Mitrofanova není o Putinovi, ale o Rusech. Velké Rusko je totiž jako konstanta nad vším. Mluvili jsme ale i o různých evolučních větvích lidstva a o členění té jedné na chcimíry, dezoláty a mloky.

Jun 29, 202329:56
Jirka vysvětluje věci: V informacích je síla, rád lidem dávám náboje pro kritiku mé osoby

Jirka vysvětluje věci: V informacích je síla, rád lidem dávám náboje pro kritiku mé osoby

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 76 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Jiří Burýšek, který stojí za Youtube kanálem Jirka vysvětluje věci, vlastně neví, proč se stal tak populárním a úspěšným. Jednoho dne prostě začala platforma jeho videa lidem nabízet víc a on prorazil. V informovanosti vidí sílu a vnímá odpovědnost za to, jaký vliv má. O tématech přemýšlí, ale zároveň pořád prý rozebírá hlavně to, co ho zajímá. Mluvili jsme o tom, jak se z Youtube stala zajímavá a vlastně docela pozitivní platforma, budoucnosti novinařiny, ale taky o vyhoření nebo problémech médií v covidu. Taky jsme probrali to, co teď Jirka řeší nejvíc, tedy boj s různými podvodníky. Každý totiž může být podveden a pomůže jen jedna věc.

Jun 25, 202327:34
Bříza: Ukrajina má desetitisíce dronů, zkusí něco, co tu dlouho nebylo. Může přijít i útok na Krym

Bříza: Ukrajina má desetitisíce dronů, zkusí něco, co tu dlouho nebylo. Může přijít i útok na Krym

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 56 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Ukrajina zkouší něco, co desítky let nikdo před ní, říká Vlastislav Bříza mladší, odborník na mezinárodní vztahy a jaderné zbraně. Sešli jsme se po čase k aktualizaci situace na bojišti. A nejen na něm. Bříza popisuje nevídanou sílu ukrajinské armády i to, jak se bude snažit obejít to hlavní, co jí chybí, tedy vzdušnou převahu. To, co teď sledujeme, je pouze první fáze ofenzivy. Rusko se ale na obranu dobře připravilo. Kudy půjde hlavní útok? Podle Břízy může přijít velké strategické překvapení. Mluvili jsme ale taky o vnitropolitické síle Vladimira Putina, hrozbě střetu největší země světa s NATO nebo o tom, že válečných zvěrstev se jen tak nezbavíme.

Jun 22, 202326:30
Stroukal: Děti do školy nedám, to jim neudělám. Krásní lidé jsou bohatší, každá vláda je levicová

Stroukal: Děti do školy nedám, to jim neudělám. Krásní lidé jsou bohatší, každá vláda je levicová

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 73 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA ⁠HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR⁠

Ekonom Dominik Stroukal drží vládnoucí pětikoalici palce, protože to, o co se s konsolidačním balíčkem snaží, je nejvíc, co se tu za poměrně dlouhou dobu zkoušelo. Kdyby jen ta komunikace nebyla tak špatná… Sám by přitom nechodil cestou zvyšování daní, naopak by výrazně víc škrtal ve výdajích státu. Mluvili jsme o ekonomii štěstí a krásy, o tom, že každá vláda je vlastně levicová a že doporučovat něco politikům, kteří se pak stejně řídí tím, co chtějí voliči, má smysl. Stroukal taky říká, že svoje děti do školy nedá a bude je, pokud možno, učit sám, zároveň vysvětluje proč. A došlo i na témata vasektomie nebo bitcoinu.

Jun 15, 202330:32
Knedla: Králík je lepší maso než kuřecí, dáme vám nejlepší sousto, gastro průmysl funguje na drogách

Knedla: Králík je lepší maso než kuřecí, dáme vám nejlepší sousto, gastro průmysl funguje na drogách

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 55 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Šéfkuchař Jan Knedla má za sebou práci v těch nejlepších světových restauracích. Vrátil se do Česka, kde chce gastronomii posunout dál. Tak to totiž podle něj má být. Kuchaři mají sbírat zkušenosti v zahraničí a pak je zhodnotit doma. Jeho láska k dobrému jídlu začala už u geniální babičky, i z jejích receptů dnes vychází. Některé v rozhovoru popisuje. Říká třeba, že králík je lepší maso než kuře. Fine dining je pro něj tvorba toho nejlepšího možného sousta a zážitku. Je to hodně práce a Knedla k sobě chce jen lidi, kteří jsou vaření podobně oddaní. Mluvili jsme o náročnosti zahraničních štací, kde jeho kolegové často sahali k drogám, aby to zvládli, ale taky o důležitosti Michelinského průvodce. Považuje za absurdní, že se u nás o koupi licence vůbec diskutuje. Jde o podporu restaurací v celé zemi. A došlo i na děti … patří do restaurací?

Jun 11, 202330:05
Kolář: Svoboda slova musí mít hranice, po zločinu má přijít trest. Rusko končí

Kolář: Svoboda slova musí mít hranice, po zločinu má přijít trest. Rusko končí

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 68 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Vsadím se, že Petr Pavel bude kandidovat na prezidenta znovu, pokud … Bývalý diplomat a velvyslanec Petr Kolář současnou hlavu státu přemlouval, aby do boje o Hrad vstoupila. V rozhovoru poprvé takto detailně popisuje genezi kandidatury a říká, že bude Pavla „ponoukat“, aby na první funkční období navázal druhým. Sám Kolář si užívá, že může mluvit otevřeně a ostře, proto si nebere servítky s lidmi, kteří podle něj škodí demokracii. S těmi hlučnými a agresivními „za Rajchlem“, kterým je třeba ukázat meze. Mluví o zločinu a trestu a hranicích tolerance jiného názoru. Taky říká, že ruský režim nás dlouho testuje. My jsme selhávali, a pokud se chceme vyhnout většímu, možná i jadernému střetu, nesmíme ustoupit. Rusko totiž končí.

Jun 08, 202329:29
Horáček: Hledejte smysl života, poradím jak. Nejsme šťastní a může za to nejistota, trénujme mozek

Horáček: Hledejte smysl života, poradím jak. Nejsme šťastní a může za to nejistota, trénujme mozek

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 84 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR


Psychiatr profesor Jiří Horáček v jednom z nejlepších rozhovorů, jaké jsem za poslední dobu dělal. Fantasticky inspirativní. Nemluvili jsme přitom o lehkých a jednoduchých věcech. Kde je smysl života, jak být šťastný, jak se dezinformace zakopávají v mozku? Zásadní otázky, na které Jiří Horáček nabízí odpovědi. Říká například, že pokud člověku jde jen o sebe, před smrtí tento postoj selže. Co tedy dělat jinak? Dozvíte se v rozhovoru, ve kterém toho opět je daleko víc.

Jun 01, 202331:31
Toy Box: Nešířím zlo, děda mě zneužil a Mornštajnová můj příběh skandalizovala, ať se přizná

Toy Box: Nešířím zlo, děda mě zneužil a Mornštajnová můj příběh skandalizovala, ať se přizná

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 58 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Toy Box se skrývá za masku. Přesto jsou její osobní život a trauma z dětství veřejně známé. Před pár lety v článku prozradila, že byla v dětství zneužita. Říká, že chce, aby se o takových skutečnostech mluvilo. Tedy hlavně o tom, co ta zkušenost s přeživšími dělá, jak je paralyzuje a jak ji můžou zvládnout. Otevřeně proto popisuje svůj příběh a vyjadřuje se i ke sporu, do kterého se dostala se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou. Toy Box je přesvědčená, že její příběh nejen použila, ale udělala přitom řadu věcí špatně a necitlivě. Pomohla jí terapie, respektive několik různých terapií. Rozhovor ukazuje umělkyni, která to neměla lehké, ale bojovala, aby nakonec došla ke štěstí.

May 25, 202357:46
Otázky a odpovědi: speciál s podporovateli. Jak být nestranný, jak těžká je příprava, náročné chvíle

Otázky a odpovědi: speciál s podporovateli. Jak být nestranný, jak těžká je příprava, náročné chvíle

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 76 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Speciál otázek a odpovědí, které pokládali podporovatelé na prvním společném setkání. Ptali se na věci osobní i pracovní a občas to pro mě bylo docela těžké. Moc děkuji všem, kteří přišli, a taky úplně všem, kteří mě podporují. Je to radost.


May 21, 202330:15
Vrabel: Rusko je zlo, Ukrajina bohulibá. V Česku probíhají psychologické operace, další útok je reálný

Vrabel: Rusko je zlo, Ukrajina bohulibá. V Česku probíhají psychologické operace, další útok je reálný

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 56 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Datový analytik, odborník na dezinformace a zakladatel společnosti Semantic Visions František Vrabel ostře varuje před tím, co už tu částečně je, ale hlavně co přijde. Umělá inteligence podle něj mění hru. Vrabel argumentuje pro zákaz TikToku a taky Telegramu, ze kterého se stalo vůbec nejnebezpečnější prostředí, kde se lidé radikalizují. Předkládá důkazy pro tvrzení, že v Česku probíhají vlivové operace Ruska, a zmiňuje taky liknavost politiků s palčivými otázkami něco dělat. Opravdu je situace tak vážná? Posuďte sami.

May 18, 202325:38
Čestmír a Cival: Strážci galaxie jsou místy debilní, ale pořád nejlepší Marvel poslední doby

Čestmír a Cival: Strážci galaxie jsou místy debilní, ale pořád nejlepší Marvel poslední doby

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 61 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Znovu jsme se sešli s lodivodem magazínu Moviezone Petrem Cífkou, abychom probrali nejen filmové novinky, trochu si zanadávali, ale tentokrát taky chválili. Mluvili jsme o Strážcích galaxie 3, povedené artovce Aftersun, nepovedeném (asi) akčním snímku Ghosted a taky překvapení v podobě Super Mario Bros. ve filmu. Dali jsme nějaké tipy a trochu se zasmáli.

May 14, 202328:30
David Černý: Levičáky a komunisty házím do jednoho pytle, vždycky to končí u diktatury, Ovčáček je sliz

David Černý: Levičáky a komunisty házím do jednoho pytle, vždycky to končí u diktatury, Ovčáček je sliz

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 64 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Další rozbuška od Davida Černého, chtělo by se říct. Umělec si v otevřeném a místy velmi uvolněném dialogu nebere servítky, stírá své kritiky, levicově smýšlející lidi přirovnává ke komunistům, vysvětluje svoje kontroverzní umění ve veřejném prostoru (mimo jiné Lilith v pražském Karlíně) a mluví taky o strašidelné společnosti, ve které se nemůžou dělat žerty. Rozdělování peněz do kultury přes různé komise je podle Černého cesta pro méněschopné. Vadí mu důraz na stádnost a omezování individuality.

May 11, 202328:11
Novotný: Survivor je sestříhaný kvůli show, Rajchl byl můj kámoš, pořád nás chce někdo okrást

Novotný: Survivor je sestříhaný kvůli show, Rajchl byl můj kámoš, pořád nás chce někdo okrást

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 70 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA ⁠HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR⁠

Spoluzakladatel Oktagon MMA a moderátor Ondřej Novotný říká, že žije svůj sen. Už přes 20 let. V rozhovoru popisuje cestu k úspěchu i práci s vlastním egem, nebo to, jak se ze soutěže Survivor, jejíž je hlavní tváří, dělá dobrá show. V obsahu se stříhá a občas to můžou soutěžící odnést, třeba když se z nich ve střižně vytvoří pár. Ale zábava je podle Novotného nejdůležitější. Mluvili jsme taky o obvinění z bodyshamingu a Jindřichu Rajchlovi, organizátorovi protivládních demonstrací, kterého dobře zná. Říká, že nechápe, co se z něj stalo. Z Oktagonu by ho vyhodil.

May 04, 202330:07
Alex Mynářová: Lidi si na mně vybíjí zlost, bála jsem se o život dětí, Zeman může znovu chodit

Alex Mynářová: Lidi si na mně vybíjí zlost, bála jsem se o život dětí, Zeman může znovu chodit

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 52 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Moderátorka, novinářka a manželka vedoucího kanceláře prezidenta Miloše Zemana Alexandra Mynářová říká, že o Vratislavu Mynářovi a jeho kauzách se šíří hodně nepravd. Sama prý má občas „rudo před očima“, když čte novinové titulky, pak jí to ale manžel vždy vysvětlí. Mluvili jsme o životě pod drobnohledem a strachu o bezpečnost dětí, který eskaloval při požáru srubu, o novinářích, kteří možná pracují na zakázku, spekulacích o rozvodu, ale také o dalším profesním směřování Alex. Popsala své pocity i důvody, proč podle ní došlo ke zhoršení vztahů kancléře s médii.

Apr 27, 202328:34
Alexej Kelin: Rusové jsou první obětí války, Putin by opravdu jaderné zbraně odpálil, Západu šlo o peníze

Alexej Kelin: Rusové jsou první obětí války, Putin by opravdu jaderné zbraně odpálil, Západu šlo o peníze

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 66 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Je potomek kozáků, ataman Vševelikého vojska donského v zahraničí, který o Rusku napsal několik knih. Největší zemi světa zná Alexej Kelin opravdu dobře, i kvůli dramatickému příběhu otce. Říká, že Rusové byli první obětí války a že je i na Západu, jak se situace bude vyvíjet dál, protože sami to nezvládnou. Varuje, že Putin může použít jaderné zbraně, protože Hitler by je býval taky použil, kdyby je měl. A detailně přibližuje ohnutou a pochroumanou ruskou mentalitu, která byla hnětena 100 lety útisku a tlaku. I pro Západ ale byl v klíčové době důležitý hlavně byznys.

Apr 20, 202327:57
Čestmír a Cival: Netflix točí buranské komedie, John Wick 4 je prázdný, Tarantino navždy změnil film

Čestmír a Cival: Netflix točí buranské komedie, John Wick 4 je prázdný, Tarantino navždy změnil film

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 61 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Psali jste si o to, máte to mít. Znovu jsme se potkali s Petrem Cífkou, šéfredaktorem Moviezone, a probrali nové filmy, Netflix i tvorbu Quentina Tarantina. John Wick jednoho z nás zklamal, adaptace Dungeons & Dragons oba překvapila a Netflix, respektive film Vražda v Paříži, jsme dost zdrbali. Viděli jste? Dejte vědět. Snad se příště obejdeme bez věty „za tohle tě nenávidím.“

Apr 16, 202325:15
Daniel Vávra: Nejsem proruský, udělal jsem chyby, ale elity mě sprostě uráží a slova se chápou idioti

Daniel Vávra: Nejsem proruský, udělal jsem chyby, ale elity mě sprostě uráží a slova se chápou idioti

S PŘEDSTIHEM A V CELÉ DÉLCE 98 MIN. NAJDETE TENTO ROZHOVOR JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Daniel Vávra byl respektovaná osobnost herního průmyslu, která toho hodně dokázala. Pak ale začal říkat své názory a doba se změnila. Sám se tomu posunu podivuje. Tvrdí, že prokazatelně není proruský, že jen bojuje za svobodu slova. V obsáhlém rozhovoru opakuje, kde vidí problémy, vrací se k migrační krizi i covidu. Zda jeho argumenty obstojí, posuďte sami. Vadí mu urážení od elit, zároveň ale přiznává, že udělal chyby. Trikoloru má za zoufalce, volit nechce ani Jindřicha Rajchla. A za strůjce řady problémů považuje novináře.

Apr 13, 202330:06
David Matásek: Vadí mi kretenismus a kádrování, jsem vlastenec, s Landou se na politice neshodnu

David Matásek: Vadí mi kretenismus a kádrování, jsem vlastenec, s Landou se na politice neshodnu

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 62 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Co má dělat herec, když potřebuje zpomalit? Na tuhle otázku hledá David Matásek odpověď už nějaký čas. Teď se nicméně odhodlal k ráznému kroku. V Národním divadle bude hrát míň a bude se věnovat tomu, co je opravdu důležité. Rodině, včelám, návratu k přírodě. Mluvili jsme proto právě o tom, ale zajímalo mě taky, jak dnes vnímá dobu Orlíku a vlastenectví, a řeč byla i o kretenismu „na obou stranách“, o vztazích, o aktuálnosti Našich furiantů, budoucnosti seriálu Polda nebo záporné roli v sitcomu Revír, ve kterém na něj útočila divoká zvířata. To vše a víc v novém rozhovoru.


Apr 06, 202328:26
Kulveit: Umělá inteligence je nebezpečí, už jí nerozumíme. Covid reálně mohl uniknout z laboratoře

Kulveit: Umělá inteligence je nebezpečí, už jí nerozumíme. Covid reálně mohl uniknout z laboratoře

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 72 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Vědec Jan Kulveit působí roky v Oxfordu a nově taky při Karlově univerzitě. Věnuje se společně s kolegy hrozbám, které pro nás můžou být reálným nebezpečím. Covid, který řešil, pro něj v tomhle ohledu znamenal jen takové zahřívací kolo, protože příchod opravdu fatální pandemie je velmi pravděpodobný. Zároveň ale vše mění umělá inteligence, jejíž rozmach bude pro lidstvo transformativní, což předeslal i na konferenci TEDxNárodní, jejíž letošní ročník nesl podtitulem Future of Humanity. Podle Kulveita nás AI povede směry, které teď dost dobře ani nedokážeme domyslet. Reálných hrozeb je mnoho, například je relativně pravděpodobné, že bude řídit korporace a lidé přestanou „svému“ světu rozumět. Vrátili jsme se ale i k původu covidu, za kterým může stát gain of function výzkum virů. Kulveit velmi zajímavě reflektuje to, proč se stále provádí.

Mar 30, 202329:17
Světlana Witowská: Novináři musí bojovat za pravdu, postavila jsem se za Petra Pavla, ČT má problémy

Světlana Witowská: Novináři musí bojovat za pravdu, postavila jsem se za Petra Pavla, ČT má problémy

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 68 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Světlana Witowská je moderátorská ikona, která prošla Českou televizí, Primou, znovu Českou televizí a teď rozjela pořad společně s Lindou Bartošovou na Aktuálně.cz. Mluvili jsme o její cestě, o problémech České televize a tamního vedení, ale i o spolupráci s novou kolegyní, ve které na sebe narážejí dva odlišné pohledy na svět. Nejvíc mě ale zajímalo Světlanino vnímání neutrality, nestrannosti a obecně role novinářů v současnosti. Říká, že mají bojovat za pravdu. Definice pravdy v dnešní tekuté době pro ni není problém. Před volbami se postavila vcelku otevřeně za Petra Pavla a říká, že s ním (ani s nikým z jeho týmu) rozhovory dělat nebude.


Mar 23, 202326:54
Mizerně napsaný Ant-Man, umělohmotné kulisy, neživý Avatar. Čestmír a Cival pitvají filmy

Mizerně napsaný Ant-Man, umělohmotné kulisy, neživý Avatar. Čestmír a Cival pitvají filmy

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 69 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Zkoušíme něco nového. S Petrem Cífkou alias Civalem se znám dlouho, on je ale ještě déle šéfem Moviezone, kde se spolu s kolegy věnuje nejnovějším, nejlepším, nejhorším i průměrným filmům. Dali jsme hlavy dohromady a připravili pro Vás diskuzi nad novými filmy, kterou chceme pravidelně opakovat. Probrali jsme Ant-Mana a Marvel filmy ve slepé uličce, úspěch Avatara 2, který se mi úplně nezdá, ale taky jsme porovnali BANGER. a Il Boemo. A moc jsme se s tím nemazali. 

Mar 19, 202328:57
Marek Prchal: Přiznání k alkoholismu, historky z blázince, boj za zlo a Babiše i vítězství „pravdy“

Marek Prchal: Přiznání k alkoholismu, historky z blázince, boj za zlo a Babiše i vítězství „pravdy“

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 95 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Marek Prchal, nebo taky guru Mára, byl roky marketérem Andreje Babiše a výrazným spolutvůrcem jeho úspěchu. Pro část lidí je zlo, stejně jako Andrej Babiš. On sám diskuzi o zlu moc nerozumí, na práci pro Babiše je zpětně hrdý, hnutí ANO podle něj fungovalo politicky standardně. Mluvili jsme o tom, jak vnímá svou spoluzodpovědnost za vývoj Česka, o pocitech a strachu v kampani, o drogách, závislosti na alkoholu a blázinci, i o značkách Balenciaga a Prada. Dlouhý a obsáhlý rozhovor ukazuje Marka Prchala tak, jak jsme ho možná ještě neznali.

Mar 16, 202331:13
Zdeněk Pohlreich: Je to tu úplně blbě. Kdo minulost nezažil, neměl by ji řešit. Už skoro nevařím

Zdeněk Pohlreich: Je to tu úplně blbě. Kdo minulost nezažil, neměl by ji řešit. Už skoro nevařím

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 72 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Mám rád slávu, říká šéfkuchař Zdeněk Pohlreich s úsměvem a nadhledem jemu vlastním. Vrátili jsme se k rozhovoru po delší době a hodně se toho změnilo. Když mluví o české gastronomické scéně, je daleko pozitivnější. I nová show Pohlreichův souboj restaurací je hezká. Možná až moc. Když hodnotí směřování Česka, nechybí mu naopak známá kritičnost a ostrost. Sílu svých slov si uvědomuje, chce se ale vyjadřovat tak, jak to cítí. Probrali jsme toho hodně, od oblíbených restaurací, pompéznosti některých českých podniků, až po rakovinu jeho ženy a to, jak tehdejší dobu prožíval a vlastně stále prožívá.

Mar 09, 202327:21
Yemi A.D.: Věřím v multivesmír, každý den začínám na nové planetě. Rovnost lidí musí někdo zaplatit

Yemi A.D.: Věřím v multivesmír, každý den začínám na nové planetě. Rovnost lidí musí někdo zaplatit

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 66 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Yemi A.D. je jeden z nejúspěšnějších Čechů a pro mě taky jeden z nejzajímavějších lidí, co jsem potkal. Má toho za sebou opravdu hodně a před sebou možná ještě víc. Vychází ze složitého dětství, které pro něj zároveň bylo dobrou školou. Rasismus a homofobii ve svém životě dobře zná. Mluvili jsme o tom, proč se i dnes může člověk bát, o teorii multivesmíru, které věří, o hejtech a o rovnosti mezi všemi, za kterou ale možná budou muset zaplatit ti doteď zvýhodňovaní.

Mar 02, 202329:19
Ovčáček. Zvrat v životě a nečekaná rodina, boj s novináři a nalezený smír, selhání politiky Miloše Zemana

Ovčáček. Zvrat v životě a nečekaná rodina, boj s novináři a nalezený smír, selhání politiky Miloše Zemana

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 68 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček říká, že teď má potřebu mluvit. O práci, o hlavě státu, o životě. Stále je stejný obranář Miloše Zemana, stále nevidí problém tam, kde ho vidí jiní. Zároveň ale připouští své chyby a třeba říká, že Zemanova „politika všech azimutů“ selhala. Zlomy v jeho životě přišly v posledním roce a půl. Nejprve si uvědomil, že nechce dál přispívat k nenávisti ve společnosti. To se stalo prý po setkání s jedním senátorem, který mu vysvětlil, že nechtějí Zemana odstranit pučem. Zároveň si po alkoholové eskapádě srovnal priority, popisuje duchovní přesah události. A pak získal rodinu, kterou už ani nedoufal, že bude mít. Opakovaně zdůrazňuje prakticky bezvýhradnou podporu Ukrajiny a také to, jak je mu ta země blízká. Nikdy prý nebyl proruský. Proč tedy označil Putin za prospěšného pro lidi? Dozvíte se v rozhovoru.

Feb 26, 202328:33
Fandící novináři jsou užiteční idioti politiků. Daniela Drtinová ostře o selhání médií a kádrování otázek

Fandící novináři jsou užiteční idioti politiků. Daniela Drtinová ostře o selhání médií a kádrování otázek

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 74 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Daniela Drtinová je novinářka, která už před lety de facto definovala, jak má kriticky vedené interview vypadat. Teď sleduje upadající vliv médií, tříštění mediální scény, ale trápí ji hlavně to, čeho jsme byli svědky poslední měsíce. Fanouškovství novinářů a selhání médií v prezidentské volbě. V rozhovoru mluví ostře a zmiňuje některé známé kolegy, kteří podle ní šli za hranu. Bavili jsme se ale taky o tom, co je mystika a kde začíná „ezo“, o lásce, o proměně DVTV. A protože jsme spolu pracovali, mohlo to být v některých aspektech otevřenější.

Feb 23, 202322:11
Bříza: Přijde velký ruský útok, pak se ale válka může zlomit. Češi chtějí mír kvůli ohnuté páteři

Bříza: Přijde velký ruský útok, pak se ale válka může zlomit. Češi chtějí mír kvůli ohnuté páteři

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 56 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Vlastislav Bříza je zpět. Odborník na mezinárodní vztahy a jaderné zbraně je tentokrát se svou předpovědí zdánlivě optimističtější. Očekává velký útok Ruska, který může přijít hned na několika místech. Během pár měsíců se ale válka může zlomit na stranu Ukrajiny. Proč? Dozvíte se v rozhovoru. Bříza taky popisuje, jak absurdní je, že se vojenského velení ruských sil na frontě ujal náčelník generálního štábu Gerasimov. Zároveň trvá na tom, že použití jaderných zbraní je nesmysl. Vyloučené to ale není. Za voláním po míru, které zní od některých Čechů, je podle něj trauma z toho, že jsme se v roce 1938 nebránili. Nalomilo to českého ducha.

Feb 16, 202328:51
Ondrash. Tetování a bolest, vlastní styl a jeho kopírování, tíha příběhů tetovaných, cesta k novému umění

Ondrash. Tetování a bolest, vlastní styl a jeho kopírování, tíha příběhů tetovaných, cesta k novému umění

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 80 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Ondřej Konupčík, alias Ondrash, je jeden z nejvytíženějších českých tatérů. Mimo jiné se velmi výrazně podepsal i na mé ruce. Jeho cesta k tetování tak, jak ho dělá dnes, vedla přes bojová umění, mezinárodní slávu i stažení do ústraní a hledání nových směrů. Ondrashův přístup je jedinečný. Klienti k němu chodí vlastně na sezení, kde se často hodně otevřou. A podle toho, co řeknou, pak Ondrash na jejich těle tvoří. Říká, že to, co od lidí slyší, je občas hodně tíživé. Začínal rovnou na lidech a ze začátku musel bojovat s tím, jaké motivy po něm chtějí. V určitou chvíli udělal řez a šel vlastním stylem. A už nikdy se nevrátil. Stejně jde i v umění, které tvoří unikátně metodou, kterou s kolegou Radimem Kašpárkem vymysleli.


Feb 09, 202329:08
Jan Kysela. Petr Pavel a nutnost odolat „vábení prstenu“, náchylnost společnosti ke strašení a právní negramotnost

Jan Kysela. Petr Pavel a nutnost odolat „vábení prstenu“, náchylnost společnosti ke strašení a právní negramotnost

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 68 MINUT NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Ústavní právník profesor Jan Kysela říká, že není třeba posilovat pravomoci prezidenta v souvislosti se silným mandátem Petra Pavla, naopak je třeba jemu i všem dalším hlavám státu kompetence omezit a zjednodušit jejich ústavní žalobu. Kampaň Andreje Babiše podle něj byla hanebná, úkolem zvoleného prezidenta teď bude odolat „vábení prstenu“, tedy tendenci zneužít nabytou moc k aktivismu po vzoru Miloše Zemana. Mluvili jsme o podstatě státu a roli prezidenta v něm, ale taky o roli elit v edukaci společnosti. Ta česká je totiž náchylná ke strašení a taky jí chybí gramotnost.

Feb 02, 202330:43
Anna Shavit. Proč prohrál a co nechápe Andrej Babiš, kampaně za hranou, fenomén Petr Pavel

Anna Shavit. Proč prohrál a co nechápe Andrej Babiš, kampaně za hranou, fenomén Petr Pavel

CELÝ ROZHOVOR, KTERÝ MÁ 58 MINUT, NAJDETE NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR.

Andrej Babiš nechápe, že lidi chtějí i demokracii, ne jen kus žvance, říká politická marketérka Anna Shavit. I o tom se s ním bavila, když pro něj pracovala. Pak jí říkal „ta s hodnotama“. Rozebrali jsme jeho neúspěch, ale taky stockholmský syndrom, který z něj máme. Shavit popsala, v čem byla dobrá kampaň Petra Pavla, jak se pracuje s průzkumy a daty a taky jak funguje příprava na debaty. Zároveň ocenila talent Danuše Nerudová, která podle ní odhalila, že skleněný strop tu skutečně je.

Jan 30, 202332:45
David Svoboda. Světová válka je tu, Ukrajina prohrává a vypadá to špatně, Rusko je fašistický stát

David Svoboda. Světová válka je tu, Ukrajina prohrává a vypadá to špatně, Rusko je fašistický stát

CELÝ ROZHOVOR, KTERÝ MÁ 69 MIN., POUZE NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Rozhovor o Ukrajině, který teď jinde neuslyšíte. Ukrajinista a historik David Svoboda mluví o blbcích a vadí mu, jaká otřepaná klišé zaznívají v českých i zahraničních médiích. Zmiňuje a vysvětluje fenomén Bandera a dodává, že třeba Polsko by Ukrajincům rádo kádrovalo hrdiny. Taky ale popisuje situaci v okupované zemi dnes. Není podle něj dobrá, respektive je špatná. Ukrajina prohrává a světová válka už je de facto tady. A Rusko lze definovat jako fašistický stát. Kam to spěje? Ani to není dobré.

Jan 26, 202328:52
Petr Pavel prezidentem? O vyrovnání s komunismem, smrti i rozvodu. CELÝ ROZHOVOR
Jan 22, 202301:14:53
Zpověď Bohuše Matuše: Za všechno může bulvár a moje chyby. O ženě, alkoholu i Gottovi

Zpověď Bohuše Matuše: Za všechno může bulvár a moje chyby. O ženě, alkoholu i Gottovi

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 51 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Rozhovor, o kterém vím, že bude kontroverzní, a na jehož konci otazníky zůstávají. Bohuš Matuš tvrdí, že i když se se svou nynější ženou seznámil, když jí bylo 14, nikdy zákon neporušil. Za jeho mediální obraz prý může bulvár, který jeho slova překrucuje, nebo si vymýšlí. Zpěvák říká, že o něm lžou už roky, mimo jiné psali, že je homosexuál. Zároveň ale dodává, že občas fabuluje a dělá si z novinářů srandu. Otevřeně také přiznává, že propadl alkoholu a marihuaně, kterou kouřil i s Karlem Gottem, teď je ale se svým životem spokojený. Komentáře nečte a s manželkou se obviněním už jen smějí.

Jan 19, 202323:52
Andrej Babiš. I Vy jste polistopadový kartel! Změnil jsem se, vládne tu nejhorší vláda všech dob, chci jí pomáhat
Jan 15, 202301:17:09
Martin Mikýř Mikyska. Pravda o Shopaholic Adel, otravná politika, vykrádající youtubeři, hledání spokojenosti

Martin Mikýř Mikyska. Pravda o Shopaholic Adel, otravná politika, vykrádající youtubeři, hledání spokojenosti

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 64 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Martin Mikyska, tedy Mikýř, neustále rozviřuje vody českého internetu. Naposledy se mu to povedlo rozhovorem se Shopaholic Adel, známou postavou sociálních sítí. Vysloužil si za něj třeba obvinění ze šikany. Mikýř popisuje divoké reakce a prozrazuje, že pravda o vzniku videa je trochu jiná, než se mohlo zdát. Zároveň připouští, že pro část lidí hodně klesl. Mluvili jsme ale i o politice, která ho štve, o youtuberech, kteří ho inspirují, nebo o tom, jestli je se sebou konečně spokojený. A taky prozradil, co plánuje dál.

Jan 12, 202328:01
Tereza Matějčková. Co je svoboda, zázrak být filozofka a výhoda být žena, proč (ne)potřebujeme prezidentku

Tereza Matějčková. Co je svoboda, zázrak být filozofka a výhoda být žena, proč (ne)potřebujeme prezidentku

CELÝ ROZHOVOR DLOUHÝ 95 MIN. NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR 

Tereza Matejčková je filozofka, která chtěla původně závodit v parkuru. O vysněnou kariéru ji připravilo zranění, její život tehdy pomyslně skončil, prozrazuje v rozhovoru. Filozofii našla později, možná i proto je její pohled tak kritický a zároveň přístupný. Umí ji poutavě používat při popisu světa i výkladu pojmů jako svoboda nebo pravda, ale nebojí se ani odvážných názorů. V podcastu vysvětluje, co dnes vlastně znamená svoboda, a že to je možná o něco složitější, než se může zdát. Zároveň říká, že být žena je pro ni extrémní výhoda. Akademické prostředí je obecně specifické a třeba na její angažmá v médiích, respektive v Echu 24, se kolegové nedívali příliš chápavě. Matějčková je také součástí populárního podcastu Čekání na prezidenta a otevřeně přiznává, že z něj měla společně s kolegy dávno vystoupit, ale (bohužel) k tomu nedošlo. Popisuje, jak funguje dynamika mladší ženy a starších mužů. Při pohledu na blížící se volby zdůrazňuje, že není nutné, aby příští hlava státu byla žena. A objasňuje proč. V rozhovoru je toho ale mnohem víc.

Jan 05, 202328:30
Otázkový speciál! Čestmír odpovídá: Školy, hudba, výběr hostů i nepříjemné otázky

Otázkový speciál! Čestmír odpovídá: Školy, hudba, výběr hostů i nepříjemné otázky

CELÝ HODINOVÝ SPECIÁL NAJDETE JEN NA HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR

Slíbil jsem, že jako poděkování předplatitelům a podporovatelům natočím speciální epizodu podcastu, ve které odpovím na to, co vás zajímá. A tady je! Ptali jste se na věci soukromé i pracovní a já jsem se snažil být ve svých odpovědích co nejupřímnější. Všechno se nestihlo (došlo ale na všechny dotazy z HeroHero), takže pokud budete chtít, udělám další díl. Moc díky za podporu a věřím, že rok 2023 bude pro nás všechny skvělý. A že vám těch nadcházejících 365 dní moje podcasty zpříjemní.

Jan 01, 202329:20