Skip to main content
Spotify for Podcasters
Father_ing

Father_ing

By Father_ing

Jestem psychologiem i rodzicielstwem zajmuję się naukowo (praca badawcza na Uniwersytecie SWPS), zawodowo (m.in. prowadząc warsztaty i spotkania dla rodziców) oraz osobiście (sam jestem tatą).

Na Father_ing'u mówię, rozmawiam i piszę o rodzicielstwie.
Naukowo. Praktycznie. Z męskiej perspektywy.
Currently playing episode

Intro

Father_ingFeb 28, 2023

00:00
06:38
Męskość - między czułością a toksycznością

Męskość - między czułością a toksycznością

O różnych wzorcach męskości, wyzwaniach współczesnych mężczyzn i wartości spotkań w męskich kręgach rozmawiam z Kamilem Błochem – współtworcą Grupy Performatywnej Chłopaki, trenerem antyprzemocowym i edukatorem w obszarze czułej męskości.   - GPCh na Fb: https://www.facebook.com/grupaperformatywnachlopaki - GPCh na Ig: https://www.instagram.com/grupaperformatywnachlopaki/ - Podcast „Czuła Męskośc”: https://open.spotify.com/show/7plfDesO0WRgDjECHVAt8w - Grupa społecznościowa dla mężczyzn na FB: https://www.facebook.com/groups/chlopakigrupa Chcesz wesprzeć rozwój bloga i podcastu? Postaw mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/fathering Dzięki i do usłyszenia! :)
Mar 22, 202336:34
Przekonania, zachowania i trudności ojców w Polsce

Przekonania, zachowania i trudności ojców w Polsce

O wnioskach płynących z badań nad przekonaniami, zachowaniami i trudnościami ojców w Polsce rozmawiam z Joanną Włodarczyk - badaczką, socjolożką, wieloletnią koordynatorką pionu badawczego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, a obecnie współpracującą m.in. z Fundacją Share the Care.  Raport z badania Asi z 2014 roku: https://www.dzieckokrzywdzone.fdds.pl/index.php/DK/article/view/12/5 Raport z badania Asia z 2022 roku: https://www.dzieckokrzywdzone.fdds.pl/index.php/DK/article/view/12/5 Link do naszego wspólnego artykułu dot. znaczenia (nie)zamieszkiwania z dzieckiem dla przekonań i zachowań ojców : https://dzieckokrzywdzone.fdds.pl/index.php/DK/article/view/858 Chcesz wesprzeć rozwój bloga i podcastu? Postaw mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/fathering Dzięki i do usłyszenia! :)
Mar 08, 202340:41
Intro

Intro

Jaki będzie Father_ing'owy podcast? Jakich Gości i tematów można się tutaj spodziewać? I po co to wszystko? Chcesz wesprzeć rozwój bloga i podcastu? Postaw mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/fathering Dzięki i do usłyszenia! :)
Feb 28, 202306:38