Skip to main content
Spotify for Podcasters
Keep the Balance in Shape

Keep the Balance in Shape

By Femmeritum

W podcaście Keepthe Balance in Shape wspólnie zastanawiamy się czy możliwe jest zintegrowanie wielu ról życiowych, pracownika, partnera, rodzica, sportowca? Jakie trudności napotykamy chcąc łąćzyć życie zawodowe i prywatne? Czy odczuwamy satysfakcję i harmonię w naszym życiu? W podcaście Keep the Balance in Shape najważniejsi jesteście Wy – próbujący dbać o work-life balance pracownicy i z Wami wspólnie chcemy odpowiedzieć na te pytania. Zostańcie z nami.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

022 O tym jak wykorzystać kompetencje zawodowe w rodzicielstwie

Keep the Balance in ShapeJun 14, 2022

00:00
47:42
023 Pracuj zdalnie, żyj normalnie

023 Pracuj zdalnie, żyj normalnie

• Czy da się pracować zdalnie i jednocześnie być efektywnym pracownikiem? 

• Jakie są korzyści z pracy zdalnej? 

• Czy to szansa czy zagrożenie dla firm  i dla pracowników? 

• Z jakimi problemami  spotykają się firmy w zarządzaniu pracą zdalną? 

• Czy zostanie ona z nami  już na zawsze? Jak efektywnie pracować zdalnie? 

• Czy ta forma pracy jest  tylko dla młodych? 

Jeżeli interesują Cię odpowiedzi na te pytania to  jest to odcinek dla Ciebie. IWO SZAPAR, autor  książki pt. ”Pracuj zdalnie, żyj normalnie” w rozmowie z PAULINĄ JANIAK  opowiada o swojej firmie „Remote How” i o tematyce, pracy zdalnej,  którą zajmuje się od czasu zanim jeszcze wybuchła pandemia.

Jul 27, 202233:48
022 O tym jak wykorzystać kompetencje zawodowe w rodzicielstwie
Jun 14, 202247:42
021 Elastyczność psychologiczna. Co nam daje i jak ją ćwiczyć?

021 Elastyczność psychologiczna. Co nam daje i jak ją ćwiczyć?

W obecnych czasach niepewności i ciągłych  zmian, elastyczność psychologiczna wydaje się metakompetencją XXI wieku.  Wydaje się oczywiste ale czy wiesz o co w niej naprawdę chodzi? To z  pewnością nie to samo co „otwartość na zmiany”. 

Rozmowa o tym jak ćwiczyć psychology flexibilty i od czego zacząć. Zapraszamy! 

Nov 10, 202141:38
020 Być mamą i być sobą. Czyli jak pogodzić karierę z macierzyństwem

020 Być mamą i być sobą. Czyli jak pogodzić karierę z macierzyństwem

„Planujemy nie martwimy się” to motto naszej bohaterki podcastu Sylwii Ziemackiej, mamy 4 synów. 

Opowie nam jak godzi rozwój zawodowy z byciem mamą, jaki jest jej ulubiony benefit u pracodawcy, czy elastyczne godziny pracy to klucz do sukcesu? Każdy słuchacz wyciągnie z tej rozmowy coś dla siebie i będzie mógł wprowadzić zmiany w życie.

Sep 28, 202101:03:30
019 Dzieci niepełnosprawne na półkoloniach – perspektywa pracodawcy, organizatora i rodzica

019 Dzieci niepełnosprawne na półkoloniach – perspektywa pracodawcy, organizatora i rodzica

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka w ramach mini-cyklu „aktywność zawodowa rodziców dzieci niepełnosprawnych” prowadzonym przez Karolinę Andrian. Tym razem odcinek przeznaczony jest nie tylko dla rodziców, ale również dla przedstawicieli działów HR, CSR czy D&I. 

To odcinek o tym: 

  • jak wygląda organizacja półkolonii, w których uczestniczą dzieci niepełnosprawne, 
  • dlaczego będąc rodzicem takiego dziecka warto posłać je na taki turnus, 
  • dlaczego pracodawcy powinni zapraszać specjalnie rodziców dzieci niepełnosprawnych do korzystania z takiego benefitu. 

Zapraszamy! 

EDIT: firma, której nazwy zapomniałam to Standard Chartered!! Przepraszam!

Sep 08, 202118:13
018 Kobieto! Zadbaj o siebie = swoje finanse!

018 Kobieto! Zadbaj o siebie = swoje finanse!

Iza Kulesza to świetna, kontaktowa osoba a oprócz tego Edukatorska Finansowa Kobiet. Chcesz wiedzieć jak mieć więcej pieniędzy? Jak nie żyć od pierwszego do pierwszego? A może masz problem z nastoletnim dzieckiem i jego gospodarnością finansów? Iza Ci pomoże! Zapraszamy do odsłuchania inspirującego podcastu „Kobieto! Zadbaj o siebie = swoje finanse!”. Ja po rozmowie już przyjrzałam się swoim finansom 😊

Aug 16, 202129:54
017 „O co chodzi tej Babie z Share the Care?” – czyli rozmowa z Karoliną Andrian prezeską fundacji Share the Care oraz współwłaścicielką Femmeritum.

017 „O co chodzi tej Babie z Share the Care?” – czyli rozmowa z Karoliną Andrian prezeską fundacji Share the Care oraz współwłaścicielką Femmeritum.

- Hej Karolina! Zagrajmy w „Jak słyszę to myślę!” 

- OK! 

A co odpowiedziała nasza tytułowa „Baba” na hasła: kobieta, partnerstwo, miłość, starość, równość, parytet dowiecie się w nowym odcinku podcastu. Zapraszamy do wysłuchania szczerej rozmowy z Karoliną Andrian na temat zmian zachodzących w jej postrzeganiu partnerstwa, czy córki przejęły od niej wolę zmian kulturowych oraz co ona na stawiane zarzuty do jej działalności. 

Jul 26, 202143:32
016 O sztuce odpoczywania

016 O sztuce odpoczywania

W dzisiejszym zabieganym świecie, kiedy liczy się szybkość i bycie ciągle zajętym – odpoczywanie stało się nie lada sztuką. 

Nie każdy potrafi to robić i jak nie musi w ogóle nie korzysta z urlopu. Wakacje są od tego aby zwolnić, aby zregenerować mózg i sprawić aby nam się chciało. Badania wskazują, że nawet 2 minutowa przerwa co 30 minut sprawi, że staniemy się bardziej produktywni. A co się stanie jak zaczniesz świadomie odpoczywać podczas urlopu? 

Sprawdź jakie są najskuteczniejsze formy odpoczynku według największego do tej pory badania The Rest Test. 

Jul 05, 202131:56
015 WOMAN SHAMING – rozmowa z Martą Biercą i Alicją Wysocką-Świtałą autorkami raportu „Women Shaming |Kobiet-ocenianie 2020

015 WOMAN SHAMING – rozmowa z Martą Biercą i Alicją Wysocką-Świtałą autorkami raportu „Women Shaming |Kobiet-ocenianie 2020

Czy wiesz,  że aż blisko 65% kobiet doświadcza krytyki lub oceny zupełnie o to nie  prosząc? Czy wiesz, że głownie ocenie podlega ich wygląd fizyczny,  sposób wychowywania dzieci oraz  wybory życiowe a opinie na te tematy formułują ich mamy lub  partnerzy/mężowie? Dzisiaj pod lupę Julia Żułnowska wraz z gośćmi Martą  Biercą i Alicją Wysocką-Świtałą bierze zagadnienie WOMAN SHAMING –  Ocenianie kobiet. Dziewczyny opowiedzą o skali zjawiska,  jego formach występowania oraz kto jest „Sprawcą” a kto „Zbawcą”.  Zastanowimy się wspólnie dlaczego rozmawiamy o Woman Shaming a nie Man  Shaming.

Jun 22, 202128:57
014 Mama wraca do gry
Jun 01, 202138:32
013 Pandemia – szukamy korzyści!

013 Pandemia – szukamy korzyści!

Wracamy z podcastami – od razu przepraszamy za taką przerwę – tłumaczymy się w odcinku! 

Zaczynamy od covid (a jakże!), ale nie narzekamy  tylko szukamy korzyści, tego, co nas ta pandemia dobrego nauczyła, co  odkryliśmy, co sobie z niej na pewno chcemy zabrać. Jeśli chcesz z nami  poszukać pozytywnych aspektów pandemii posłuchaj  tego odcinka. 

PS.: Przy okazji opowiadamy, co się u nas zmieniło – ale tylko troszeczkę. 

May 04, 202129:55
012 Płacz, bezsilność - dlaczego płaczemy i jak możemy sobie z tym radzić

012 Płacz, bezsilność - dlaczego płaczemy i jak możemy sobie z tym radzić

Kolejny odcinek z naszego mini-cyklu o aktywności zawodowej rodziców dzieci niepełnosprawnych. Tym razem nie rozmawiamy o pracy, ale o trudnych momentach w naszym życiu. O płaczu, poczuciu bezsilności - uczuciach, które znają wszyscy, a rodzice dzieci niepełnosprawnych szczególnie. W odcinku pojawiają się komentarze psycholog Doroty Wiszejko-Wierzbickej (dziękujemy!), które są eksperckim uzupełnieniem naszej rozmowy.

Rozmawiają Karolina Andrian i Dagmara Kosińska - dwie mamy niepełnosprawnych dzieci.

Mamy nadzieję, że ten odcinek będzie dla Was interesujący i pomocny.

Zapraszamy!

Nov 23, 202037:03
011_Praca z domu z dziećmi czyli jak ogarnąć covidowy Home Office...

011_Praca z domu z dziećmi czyli jak ogarnąć covidowy Home Office...

Home office stawał się coraz bardziej popularny jeszcze przed erą COVID, ale koronawirus sprawił, że kompetencja, jaką jest umiejętność pracy zdalnej jest dzisiaj nie tylko dobrze widziana, ale i niezbędna. Jeszcze kilka miesięcy temu każdy z nas mógł dyskutować o tym, na ile ten rodzaj pracy mu odpowiada.

Dzisiaj w zasadzie nie mamy wyjścia.

Praca zdalna, jak każdy inny rodzaj pracy, posiada wady i zalety. Szczególnie kiedy nie jest ona naszym wolnym wyborem, pracujemy na małej przestrzeni, negocjujemy o terytorium do pracy z rodziną, a wokół słychać odgłosy walczących dzieci.. ;)

Jak pracować na tzw. home-office z dziećmi efektywnie oraz jak zadbać w tym wszystkim o siebie nie niszcząc przy okazji relacji z domownikami. Tego dowiesz się z naszego nagrania.

Nov 09, 202032:55
010_Szczęście w pracy - czy jest możliwe?

010_Szczęście w pracy - czy jest możliwe?

Oct 26, 202036:60
009_Benefity świąteczne 2020

009_Benefity świąteczne 2020

O specyfice świątecznych benefitów przygotowanych przez Femmeritum w nietypowym roku 2020, w podcaście sponsorowanym przez Femmeritum ;). Opowiadają Karolina Andrian i Monika Przybylska-Zawisza.

Zobaczcie co możecie zaproponować swoim pracownikom!

A jeśli potrzebujecie się z nami skontaktować napiszcie na femmeritum@femmeritum.pl

ZAPRASZAMY!

Oct 08, 202032:04
008_Mama wraca do pracy!

008_Mama wraca do pracy!

Powroty... Dla jednych są łatwe, dla innych niewyobrażalne. 

Wracamy po urlopach wakacyjnych, po pracy zdalnej do biur, wracamy z pracy. Ale jak powrócić po roku urlopu macierzyńskiego? Jak przygotować się na rozłąkę z małym dzieckiem? Na co zwrócić uwagę wracając do dawnych, a może zupełnie nowych i nieznanych obowiązków? 

W dziewiątej odsłonie podcastu Femmeritum, Kinga Łęczycka rozmawia z Kamilą Szalach o przygotowaniach do rozpoczęcia pracy po urlopie macierzyńskim. Kamila z zespołem rozstała się na rok, przez ten czas razem z mężem opiekowali się swoim pierwszym dzieckiem. Czas jednak płynie szybko i nagle okazało się, że już za kilka tygodni Kamila wraca do pracy a dziecko? No właśnie, co z Ulą? 

Na te i wiele pytań Kamila musiała sobie odpowiedzieć. Ale udało się! Już 2 miesiące pracuje w Femmeritum, Ula jest zadowolona i zaopiekowana a Kamila usatysfakcjonowana. 

Zapytacie jak to się stało? Właśnie o procesie powrotu do pracy, przygotowaniach, wzlotach i upadkach opowiada Kamila. Być może jej pomysł będzie inspiracją dla Was. 

Już niedługo na naszym blogu - http://blog.femmeritum.pl/, pojawi się artykuł Kamili wraz z radami, jak ułożyć powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Sep 25, 202029:41
007_Aktywność zawodowa rodziców dzieci niepełnosprawnych - czyli inspiracje, wsparcie i wymiana doświadczeń dla próbujących utrzymać się na powierzchni :-)

007_Aktywność zawodowa rodziców dzieci niepełnosprawnych - czyli inspiracje, wsparcie i wymiana doświadczeń dla próbujących utrzymać się na powierzchni :-)

Z tej strony Karolina Andrian - jestem aktywną zawodowo mamą niepełnosprawnej Oli. To moja mini-seria w podcaście "Keep the balance in shape". 

Chciałabym aby te odcinki dostarczały rodzicom niepełnosprawnych dzieci inspiracji, wsparcia i możliwość wymiany doświadczeń. Wszystko po to aby może łatwiej było nam pogodzić opiekę i kochanie swojego niepełnosprawnego dziecka z możliwością realizacji swoich ambicji zawodowych.

Moim pierwszym gościem jest Dagmara Kosińska współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Bona Fides oraz dyrektorka OREW'u w Wągrowcu.

Dagmara opowiada o swojej drodze i decyzjach jakie musiała podjąć (dotychczas :-). Posłuchajcie!

Zapraszam serdecznie!

Sep 13, 202046:23
006_Jak powstała Fundacja SHARE THE CARE i dlaczego warto podzielić się urlopem rodzicielskim.
Sep 01, 202025:49
005_Fonoholizm vs pracujący rodzice
Aug 17, 202047:05
004_O świadomym rodzicielstwie

004_O świadomym rodzicielstwie

Paulina Janiak rozmawia z Magdaleną Wiatrowską o świadomym rodzicielstwie w kontekście bycia rodzicem pracującym. O książkach dr Shefary Tsabary, o trikach przydatnych w codzienności, szczególnie tej pandemicznej.

Magda Wiatrowska poleca książki dr Tsabary - "Przebudzona rodzina", "Świadomi rodzice" oraz "Bez kontroli". Magda zaprasza też na swój fanpage na FB - https://www.facebook.com/FamilyPowerEdu/

Jun 29, 202045:54
003_Powrót do pracy! Jak go ułożyć?

003_Powrót do pracy! Jak go ułożyć?

Co raz więcej osób wraca do biur. Wracamy według nowych wytycznych, warunków. Często pojawiają się u nas wątpliwości - Czy będę czuć się bezpiecznie? Czy mój zespół będzie tym samym zespołem? Jak przygotować się do tego powrotu? 

Na te i wiele innych pytań odpowiada Joanna Poniatowska z LaboHR w rozmowie z Kingą Łęczycką. 

To co Joanna podkreśla, to to żeby zaakceptować pewne kwestie, na które nie mamy wpływ. Oswoić się z tą myślą, że wracamy do pracy w innej rzeczywistości. A przede wszystkim komunikować innym to co czujemy! 

Zapraszamy do słuchania. 


Jun 29, 202028:13
002_Czego potrzebują pracujący rodzice?

002_Czego potrzebują pracujący rodzice?

W naszym życiu pełnimy wiele ról - żony, męża, mamy, taty, pracownika, przyjaciółki. W każdej z nich mamy inne potrzeby, które ciężko nam zidentyfikować i rozpoznać. W jaki sposób to zrobić? Dlaczego czasem odczuwamy frustracje? Jakiego wsparcia możemy oczekiwać od naszego pracodawcy oraz w jaki sposób zakomunikować mu to? Na te i inne pytania odpowiadają w swojej rozmowie Kinga Łęczycka i Paulina Janiak. 

Jedno jest pewne: Jako pracujący rodzice jesteśmy jedną z ważniejszych grup w firmie. Powinniśmy czuć się zaopiekowani. 

Polecamy Wam do przeczytania: 

1. "Przebudzona rodzina" dr. Shefali Tsabary 

2. "Świadomi rodzice"  dr. Shefali Tsabary 

3. "Bez kontroli" dr. Shefali Tsabary 


Czekamy na wasze opinie. 

Jun 26, 202020:25
001_Podcast Femmeritum - zaczynamy!

001_Podcast Femmeritum - zaczynamy!

Przed Wami nasz pierwszy podcast, w którym wyjaśniamy skąd pomysł na stworzenie podcastu Keep the Balance in Shape. Paulina Janiak wyjaśnia Wam kto będzie nagrywał podcasty, kogo będziemy zapraszać do współptworzenia z Femmeritum tego materiału oraz jakie dylematy, zagadnienia będziemy poruszać. 

Podcast pojawiać się będzie co drugi poniedziałek o 6:00 rano. Kolejny odcinek już 22.06! 

Jeżeli macie pomysły na tematy, chcielibyście gościć w naszym podcaście, skontaktujcie się z nami. 

Zapraszamy na naszą stronę: www.femmeritum.pl 


Jun 22, 202003:59