Skip to main content
Spotify for Podcasters
Rozmowy o...

Rozmowy o...

By Fundacja Dorastaj z Nami

"Rozmowy o..." to podcast prowadzony przez Fundację Dorastaj z Nami, która opiekuje się dziećmi żołnierzy, strażaków, policjantów, wszystkich, którzy zginęli lub zostali poszkodowani w trakcie służby. Każdy odcinek to rozmowa z zaproszonym gościem. Będziemy rozmawiać o edukacji, psychologii i rozwoju dzieci, a także o etosie służb publicznych. O wszystkim, co bliskie naszej misji.
Currently playing episode

4. Rozmowy o... pozytywnej dyscyplinie

Rozmowy o...Jul 13, 2022

00:00
27:59
8. Jak to ogarnąć, czyli nauka zarządzania szczęściem w praktyce

8. Jak to ogarnąć, czyli nauka zarządzania szczęściem w praktyce

Gościem podcastu z cyklu „Rozmowy o …”, zatytułowanego „Jak to ogarnąć, czyli nauka zarządzania szczęściem w praktyce” jest Agnieszka Stefaniuk - z wykształcenia romanistka, z miłości – jak sama mówi - żona i mama siedmiorga dzieci; autorka książki „Jak to ogarnąć?” (Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem); prowadzi w sieci program mentoringowy i klub dla mam Silna jak mama.

Prezes Magdalena Pawlak rozmawia z nią o tym, jak kobiety radzą sobie z zarządzaniem swoimi wszystkimi życiowymi zadaniami. O tym, czym jest tak zwane „ogarnianie” rzeczywistości, o zmęczeniu codziennymi obowiązkami i o tym, jak łączyć dbanie o rodzinę i z dbaniem o siebie. Obie panie próbują odpowiedzieć na banalne z pozoru pytanie – jak odnaleźć równowagę i szczęście w byciu kobietą, żoną i matką.

Podcast powstał w ramach programu „Siła Wsparcia Kobiet”.

Nagranie podcastu sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN.


Nov 03, 202342:55
7. Jak kobiety mogą dmuchać w żagle innych kobiet
Oct 10, 202327:27
6: Rozmowy o... Jak wspierać osoby w żałobie?

6: Rozmowy o... Jak wspierać osoby w żałobie?

Prezes Fundacji Dorastaj z Nami, Magdalena Pawlak, w 6. odcinku podcastu z serii Rozmowy o… rozmawia z dr Zuzanną Toeplitz o trudnym temacie, jakim jest żałoba.  
 
Jak wspierać bliskich w żałobie? Rozmawiać, milczeć czy po prostu być? Zadawać pytania? Jakich słów używać? Mamy nadzieję, że po wysłuchaniu podcastu odpowiedzi na te pytania nie będą stanowiły już dla was wyzwania.  
 
Podcast zrealizowaliśmy dzięki współpracy z Fundacją PERN. 

Apr 27, 202332:18
5. Rozmowy o... Trzy sposoby na motywowanie dzieci

5. Rozmowy o... Trzy sposoby na motywowanie dzieci

Gościem 5. odcinka podcastów "Rozmowy o..." jest Anna Bućkowska: Doradca Edukacyjny Fundacji Dorastaj z Nami, pedagog i doradca kariery, pracująca w oparciu o koncepcję motywacyjnego DNA. Prezes Magdalena Pawlak rozmawia z nią o tym, czym jest motywacja, skąd się bierze i jakie czynniki muszą zaistnieć, by ją wydobyć z siebie albo z kogoś innego. Nagranie posiada tłumaczenie w wersji ukraińskiej udostępnione na kanale YT Fundacji. Podcast zrealizowano dzięki wsparciu firmy Boeing.

Mar 31, 202326:17
4. Rozmowy o... pozytywnej dyscyplinie

4. Rozmowy o... pozytywnej dyscyplinie

Pozytywna dyscyplina to popularna metoda wychowawcza, która uczy jak być stanowczym i życzliwym rodzicem jednocześnie. Ta uniwersalna metoda sprawia, że relacje pomiędzy dziećmi a rodzicami są pełne zrozumienia i wsparcia.

“Jakim cudem dorośli wpadli na tak szalony pomysł, że dzieci, aby zachowywać się lepiej, najpierw muszą się poczuć gorzej?”

To jedno z wielu pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w najnowszym odcinku podcastu "Rozmowy o...". Zapraszamy!


Jul 13, 202227:59
3. Rozmowy o... Jak gościć uchodźców w swoim domu

3. Rozmowy o... Jak gościć uchodźców w swoim domu

W trzecim odcinku skupiamy się na tym, jak przygotować się emocjonalnie i psychicznie na goszczenie uchodźców z Ukrainy. Anna Jastrzębska opowiada o 3 postawach Polaków, którzy przyjmują do swojego domu uchodźców. Dowiecie się między innymi, dlaczego dawanie uchodźcom prywatności i sprawczości jest ważne w nowej dla wszystkich sytuacji. Zapraszamy do odsłuchania trzeciego już odcinka podcastu "Rozmowy o..." Fundacji Dorastaj z Nami.

Apr 26, 202227:10
2. Rozmowy o... Jak rozmawiać z dziećmi z Ukrainy

2. Rozmowy o... Jak rozmawiać z dziećmi z Ukrainy

W drugim odcinku podcastu "Rozmowy o..." ponownie gościmy Annę Jastrzębską. Tym razem skupiamy się na tym, jak rozmawiać z dziećmi z Ukrainy, które coraz częściej przyjeżdżają do Polski. Dowiecie się, jakie reakcje mogą się u nich pojawiać, w jaki sposób dorośli mogą ich wspierać w trudnej sytuacji i jak pomagać im poradzić sobie z traumą. Jak pokonać barierę językową, która pojawia się w rozmowach z dziećmi uciekającymi przed wojną? Dlaczego warto pozwalać dzieciom na przykład na zabawy w wojnę? Odpowiedzi na te i inne pytania pojawiają się w najnowszym odcinku "Rozmów o..."

Apr 07, 202224:12
1. Rozmowy o... Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie

1. Rozmowy o... Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie

Gościem pierwszego odcinka jest Anna Jastrzębska - psychotraumatolog, pedagog i ratownik. Rozmawiamy o tym, jak odpowiadać na pytania dzieci i młodzieży dotyczące wojny, śmierci i straty. Czy w ogóle należy inicjować rozmowy z dziećmi o wojnie? I dlaczego obecny trudny czas może przyczynić się do rozwoju naszych pociech? Tego wszystkiego dowiecie się z pierwszego odcinka podcastu "Rozmowy o..."

Mar 30, 202222:55