
Gert Reunes & stotteren en broddelen
By Gert Reunes

Gert Reunes & stotteren en broddelenFeb 23, 2021

RADIO STOTTER: Aflevering 7: Speech van STUBRU nieuwslezer JONAS MAES op het spreekweekend van vzw BEST.
JONAS MAES nieuwslezer bij STUBRU gaf een speech op het 150ste spreekweekend van VZW BEST voor mensen die stotteren. Jonas zelf stottert maar heeft een ultieme mindset om daarmee om te gaan. Meer info www.vzwbest.be

RADIO STOTTER: Aflevering 6: Hoe acteur Alain Rinckhout met zijn stotteren omgaat.
Alain Rinckhout is niet alleen impro-acteur maar is ook te zien in verschillende series op TV. Zoals... NONKELS nieuw seizoen.

RADIO STOTTER Aflevering 5: Hoe Studio Brussel nieuwslezer JONAS MAES omgaat met zijn stotteren.
Jonas Maes is meer dan een nieuwslezer met zijn zoet gevoicede stem. Hij stottert ook maar gaat daar SUPER mee om. Tal van tips om beter je stotteren aan te pakken EN er mee om te leren gaan op een positieve energetische manier.

RADIO STOTTER Aflevering 4: Hoe de 28 jarige Hendrik als verpleger bij NURZA zijn stotteren overwon.
Hendrik wil arts worden maar kiest toch voor de studies van verpleger omdat hij stottert. Deze "gemiste" kans maakt hij goed door zich nu 100% in te zetten voor de mens die zorg nodig heeft. Hendrik laat zien dat hij met volharding en werklust zijn stotteren de baas werd en een ongelooflijke zingeving heeft gevonden: "zijn medemens verzorgen".

RADIO STOTTER Aflevering 3: In 2004 gingen Luc & Gert op stap in Gent en vroegen de mensen: "Wat is stotteren?"
In 2004 gingen Luc & Gert op stap in Gent om te vragen aan de mensen..."Wat is stotteren?". In 2004 bleken er nog veel mensen niet te weten wat stotteren was. Anno 2023 weten we nu dat er moeilijkheden zijn in de timing van de spraak en dat aanleg zeker een rol speelt. Stotteren wordt ook gezien als een neurodiversiteit en dus iets dat er mag zijn. Enkel de maatschappij moet dit nog inzien...

RADIO STOTTER Aflevering 2: VUB Professor JEAN PAUL VAN BENDEGEM over zijn stotteren.
Wiskundige en filosoof Jean Paul Van Bendegem laat diep in zijn ziel kijken over zijn stotteren. Eerlijk en oprecht verhaal hoe hij zijn stotteren overwon en er mee omging tijdens zijn leven als student en professor aan de VUB. Een heerlijke verteller met tal van diep menselijke verhalen.

RADIO STOTTER Aflevering 1: Hoe de 12 jarige RIK zijn stotteren aanpakt naar aanleiding van het nieuwe schooljaar.
Rik is 12 jaar maar lijkt qua attitude als tweedruppels op REMCO EVENEPOEL. Hoe hij met zijn stotteren omgaat is nog nooit gezien op die leeftijd. Hij praat als een volwassene over zijn stotteren en hoe hij dit aanpakt. Een mooi grappig, intens, leerrijk en eerlijk interview wat je kan doen aan stotteren en hoe je tegen je stotteren moet aankijken om succes te boeken.

S6#AF0015 Filosoof Wouter van Hooydonk over stotteren als neurodiversiteit van de mens die stottert.
In deze podcast gaat filosoof Wouter van Hooydonk dieper in over zijn artikel in De Morgen, waarin hij het stotteren ziet als een neurodiversiteit van de mens. Een geanimeerd gesprek of de maatschappij het stotteren niet beter kan omarmen dan het zien als een gebrek/stoornis/handicap. En, of je nu stotteren al dan niet moet behandelen...

S6#AF0014 Hoe "A.A.GENT gids van de BUFFALO'S" RONALD BES zijn stotteren/broddelen overwon!!!
Ronald was 16 jaar toen hij bij ons op logopedie kwam. Hij was uitzonderlijk super gedreven om iets te doen aan zijn stotteren/broddelen. Hij werd Logistiek verantwoordelijke bij ARCELOR MITTAL en ook is hij gids bij voetbalclub A.A.GENT. Een voorbeeldfiguur voor vele mensen die stotteren/broddelen.

S6#AF013 Hoe UGENT doctoraatsstudente LOTTE omgaat met het stotteren en hoe ze haar naam leerde zeggen.
Lotte laat zien wat klasse is hoe je aan je stotteren moet werken.

S6#AF012 Tom Vanheusden (CRA bij AstraZeneca) over zijn stotteren, zijn job, zijn zoon en hoe hij zich recht houdt in deze stressvolle wereld.
Tom Vanheusden CRA bij AstraZeneca praat vrij open over zijn stotteren en hoe hij daarmee omgaat. En wat als mijn zoon ook zou stotteren... In deze podcast méér dan alléén maar eerlijke antwoorden van een Topper.

S6#AF011 Stottertherapeute Caroline Moerenhout over het belang van de zelfhulpvereniging vzw BeST (Belangengroep stotterende mensen).
Stottertherapeute Caroline Moerenhout speecht op de HOGENT over het belang van de zelfhulpvereniging vzw BeSt voor de mens die stottert. De speech vond plaats in 2022 in HoGENT tijdens een avond waar mensen die stotteren speeches gaven voor de laatstejaars logopedisten.

S6#AF010 In 2001 werd Gert Reunes geïnterviewd tijdens de promotiecampagne "Als spreken moeilijk is" door de NCRV radio in Nederland.
De Nederlandse radiozender NCRV met 1,5 miljoen luisteraars interviewde Gert Reunes over zijn boek " Als Spreken Moeilijk is".

S6#AF009 Siegfried Bracke co-interviewde Gert Reunes over zijn stotteren... 17 jaar geleden...
Uit de oude doos. Siegfried Bracke toen nog bij Radio 1 interviewde Gert Reunes over zijn stotteren in 2004...

S6#AF008 Hoe sommelier Duncan met zijn stotteren omgaat.
Duncan (31 jaar) is niet alleen mijn lotgenoot maar ook sommelier en ICT specialist. Zijn website is DU-VIN.BE

S6#AF007 Jose De Cauwer en stotter-podcast zou interessant zijn... :-)
Jose De Cauwer is niet alleen een super talentvol spreker tijdens de koers... hij stottert ook een beetje net zoals Hennie Kuiper (oud wielrenner). Wij zouden hem graag ter gelegenheid van ons 777 dagen bestaan voor de microfoon krijgen.

S6#AF006 De 28 jarige Gilles, officier en flightcommandant bij het Belgische leger, over hoe hij zijn stotteren aanpakt.
De 28 jarige Gilles, officier en flightcommandant bij het Belgische leger, praat eerlijk over zijn stotteren en hoe hij zich staande houdt in deze wereld vol testosteron.

S6#AF005 PARA-COMMANDO Simon hoe hij zijn stotteren aanpakte en ons land verdedigt met veel verve!!!
Simon is PARA-COMMANDO in het Belgische leger. Een topkerel die op een heel eerlijke manier praat over zijn stotteren en hoe hij toch zijn droom kon waarmaken door een enorme inzet en volharding een PARA natuurlijk!!!

S6#AF004 Twee groepen van negen mensen konden experimenteren met 360° video stottertherapie.
Tijdens een spreekweekend in maart 2023 konden twee groepen van 9 mensen die stotteren kennis maken met 360° video stottertherapie. Er werden een aantal stotter situaties nagespeeld en opgenomen met de GOPRO MAX 360° video camera. De opnames kan je zien via een 360° VR bril van META OCULUS.

S6#AF003 Zaterdagmorgen... Spreekweekend van jongeren - workshop 360° video's maken en waarom dat desensitisatie zo nodig is om minder te stotteren.
Tien jongeren volgen een workshop 360° video stottertherapie bij Gert. Zijn gaan op zoek naar het waarom en hoe om hun stotteren beter te beheersen. Dankzij 360° video's en een angstenhiërarchie opstellen leren zij meer over hun stotteren en wat je er allemaal kan aan doen.

S6#AF002 Spreekweekend jongeren maart 2023 van VZW BEST. Vrijdagavond... Deel 1/3
Maart 2023... een spreekweekend voor 55 mensen waaronder 10 jongeren. Van vrijdag tot zondag worden deze 10 jongeren samengebracht om tal van workshops te volgen. Ook Zeger (uit KAMP WAES) is van de partij. In deze podcast zijn we een vlieg op de muur en volgen we deze groep mensen op vrijdagavond. In aflevering 1 beluisteren we Gert tijdens de jongeren workshops.

S6#001 Hoe de 18 jarige student Ralph aan de UGENT omgaat met zijn stotteren tijdens zijn studentenjob als garçon in een restaurant.
De 18 jarige Ralph studeert aan de UGENT en werkt in de horeca als garçon in een restaurant. Hoe hij met zijn stotteren omgaat hoor je in deze podcast.

S5#AF006 Hoe zanger TOM HELSEN met zijn stotteren omging en pas op latere leeftijd hiervoor uitkwam.
Zanger TOM HELSEN praat eerlijk over zijn stotteren dat hij jaren verborgen hield voor zijn omgeving.

S5#AF05 Wie is stottertherapeut Gert Reunes nu echt. Een rollercoaster door zijn leven.
Aron maakte voor zijn schoolopdracht een schitterende podcast met stottertherapeut Gert Reunes. Over het leven van Gert met tal van BV's die zijn leven doorkruisten en hem inspireerden om het onmogelijke te doen... namelijk logopedist worden.

S5#AF004 Luckas Vander Taelen acteur, journalist, politicus over zijn stotteren en dat van ARNO.
Luckas Vander Taelen zanger, comedian, ex-parlementslid voor GROEN, docu-maker en zoveel meer. In deze podcast praat hij over zijn en ARNO's stotteren. Hij is ere-lid van VZW BEST!!!

S5#AF003 Hoe Michael, inspecteur en lesgever bij de nationale politie-academie, zijn stotteren overwon.
Michael wou ooit Gert opvolgen als logopedist/stottertherapeut. Uiteindelijk werd hij speurder bij de Gentse zedenpolitie en is momenteel ook lesgever aan de nationale politie-academie.

S5#AF002 Pascal Braeckman (TOM WAES zijn geluidsman en zoveel meer) spreekt eerlijk over zijn stotteren en hoe hij ermee omgaat.
Pascal Braeckman (TOM WAES zijn geluidsman en zoveel meer) spreekt eerlijk over zijn stotteren.

S5#AF001 Hoe de 19 jarige SEPPE leraar Godsdienst/Geschiedenis wil worden en hiervoor zijn stotteren onder controle leert hebben.
19 jarige SEPPE wil leerkracht worden en overwint hiervoor zijn stotteren.

S4#AF012 Hoe tweedejaars student Emile geneeskunde studeert aan de UGENT en zijn stotteren aanpakt.
Hoe tweedejaars student Emile geneeskunde studeert aan de UGENT en zijn stotteren aanpakt.

S4#AF011 Hoe leerkracht Maarten omgaat met zijn stotteren in de klas.

Moet een mens die stottert stottertherapie volgen of niet?
Aanvaarden dat je stottert of het stotteren aanpakken. Steeds meer en meer hoor je mensen zeggen dat stotteren ok is. In de podcast geeft stottertherapeut Gert Reunes zijn ongezouten mening weer.

S4#AF010 Philippe Vandenheede, senior bij GOOGLE België/Luxemburg, vertelt honderduit hoe hij zijn stotteren overwon en een topcarrière uitbouwde bij GOOGLE.
Philippe Vandenheede, senior bij GOOGLE België/Luxemburg, vertelt honderduit hoe hij zijn stotteren overwon en een topcarrière uitbouwde bij GOOGLE. Ook geeft hij interessante inzichten over het GOOGLE bedrijf. Een voorbeeld figuur hoe je met inzet en geloof in jezelf heel ver kan komen.

S4#AF009 Hoe de 22 jarige ondernemer Frederik Denuit dankzij zijn doorzetting en geloof succesvol werd in het overwinnen van zijn stotteren en succesvol werd in ondernemen.
Frederik laat er geen gras over groeien. Hij wil ooit 100 miljoen euro verdienen met zijn ondernemerschap maar zijn grote droom heeft hij al bereikt. Hij overwon zijn stotteren en werd één van de vlotste babbelaars die ik ooit ontmoet heb.

S4#AF008 Hoe Lawrence uit Nigeria na 1,5 jaar zijn stotteren overwon en priester wil worden.
Lawrence een jongeman uit Nigeria kwam 3 jaar geleden in België aan om theologie te studeren. Maar eerst moest er aan zijn stotteren gewerkt worden. Op minder dan 1,5 jaar leerde hij Nederlands en kon hij zodoende zijn logopedie sessies in onze praktijk volgen. In deze podcast geeft hij een evaluatieverslag van zijn therapiesessies.

S4#AF007 Hoe de 10 jarige Femke haar papa Jeffrey helpt om minder te stotteren.
De 10 jarige Femke komt haar papa steunen tijdens zijn logopedie sessie voor stotteren. Een ongelooflijk dynamisch gesprek met papa Jeffrey zijn dochter Femke en hun stottertherapeut Gert.

S4#AF006 Hoe Francis zijn logopedie voor broddelen gaat afbouwen in de volgende 3 maanden.
Francis broddelt al jaren. Dankzij doorgedreven therapie is hij momenteel bezig om zijn eigen therapeut te worden. Hiervoor gaat hij de komende drie maanden op eigen vleugels vliegen. Wat hij hiervoor doet hoor je van hem.

S4#AF005 Hoe Tim door zijn motivatie en inzet het stotteren overwon.
Tim een dertiger uit het mooie Brugge vertelt over zijn stotterlogopedie en wat hij ervoor deed om een betere spreker te worden met meer zelf vertrouwen.

S4#AF004 Hoe Gert ARNO HINTJENS ontmoette en hierdoor de inspiratie en kracht vond om logopedist te worden.
Arno ontmoeten was voor Gert niet zo simpel en toch... op een moment komt hij zijn lotgenoot tegen in de Gentse uitgaansbuurt...

S4#AF003 Public Speaker KEVIN GEEURICKX praat zonder blad voor zijn mond vlot over de impact van stotteren op zijn leven.
WHO THE F**K is Kevin Geeurickx? Wie is hij? Wat is zijn missie met of zonder zijn stotteren? Deze succesvolle selfmade man gaat in deze podcast VOL voor zijn verhaal over ZIJN stotteren en hoe je er best mee kan omgaan.

S4#AF002 Thomas Fraeye LIVE 20 jaar na het volgen van de BLS methode en hoe het nu anno 2022 gaat met zijn stotteren en angsten.
Thomas laat in deze podcast horen hoe hij zijn stotteren en angsten overwon door de BLS methode.

S4#AF001 Hoe Christiaan Van Bignoot als juwelier aan huis en gemeenteraadslid voor Open VLD in Gent met zijn stotteren omgaat.
Christiaan Van Bignoot is niet alleen "Juwelier aan huis" maar ook gemeenteraadslid voor Open VLD te Gent. Christiaan is net zoals Zeger (Kamp Waes) een voorbeeldfiguur voor zijn lotgenoten. In deze podcast geeft Christaan op een open eerlijke manier zijn visie over stotteren.

S3#AF007 COMPILATIE TEASER OVER STOTTEREN EN WAT KOMEN ZAL IN 2022...
7 MINUTEN DURENDE COMPILATIE TEASER OVER STOTTEREN EN WAT KOMEN ZAL IN 2022. MEER INTERVIEWS STAAN GEPLAND MET BEKENDE VLAMINGEN EN ONZE LOTGENOTEN.

S3#AF006 Hoe huisdokter & schepen Geert Asman (PVDA) de laatste maanden werkt aan zijn stotteren.
Geert Asman huisdokter en schepen te Zelzate voor de PVDA stond voor een moeilijke keuze na zijn hartinfarct. Huisdokter blijven of schepen? Daarnaast is hij de laatste 4 maanden intens aan het werken aan zijn stotteren. Een prachtig kerstgeschenk voor de luisteraars hoe hij op een paar maanden zijn spreken op de rails kreeg.

S3#AF005 Hoe Frederik zijn stotteren overwon en een succesvol Immo makelaar werd met 5 kantoren in Vlaanderen.
Frederiek heeft hard aan de weg getimmerd om een succesvolle Immo makelaar te worden. Hij overwon niet alleen zijn stotter-angst maar werd een succesvolle ondernemer. Met zijn visie over het leven kom je ver zoveel is zeker... ook al stotter je!!!

S3#AF004 Fien, 23 jaar, doctoreert in de experimentele psychologie aan de UGENT haar visie op stotteren is verrassend fris.
Fien doctoreert aan de UGENT (Fysika & Sterrenkunde) zij heeft een frisse en bijzondere visie op haar stotteren. Een toffe babbel die voor vele mensen die stotteren best interessant kan zijn. Beluister haar visie.

S3#AF003 Hoe de 19 jarige Julie haar Wereldstotterdag beleeft vol handige tips voor jou.
Julie, 19 jarige studente rechten Ugent, maakt van deze Wereldstotterdag gebruik om jou haar tips mee te geven.

S3#AF002 Hoe Dominiek dankzij keihard trainen met "Bewust Leren Spreken" (B.L.S.) een stem kreeg.
De 38 jarige Dominiek kon jarenlang door zwaar stotteren zich niet uiten. Met BLS large geeft hij nu een inkijk in zijn leven. Iemand die met volharding en trainen een STEM kreeg om zich outen.

S3#AF001 Studente Laura blinkt uit in fighting spirit om haar stotteren te overwinnen. Goud blinkt aan de overkant...
Laura een ambitieuze dame wil haar stotteren aanpakken stap voor stap. In deze podcast laat ze zien hoe ze haar vrienden betrekt bij deze opdracht en hoe haar vakantie jobs haar helpen om zelfzekerder te worden.

S2#AF025 Hoe vader Francis en zoon Gilles openlijk praten over hun stotteren en broddelen tijdens een logopediesessie.
Francis en zijn zoon Gilles zijn op logopediesessie bij Gert. Een unieke inkijk hoe een gesprek over stotteren de band tussen zoon en vader sterker maakt. Ongezien en ongehoord in deze podcastserie over stotteren en broddelen. Beiden gaven de toestemming om deze podcast online te brengen.

S2#AF024 Hoe Bart & Sven van de BLS band met hun stotteren omgaan na 12 jaar geen therapie meer gevolgd te hebben.
Bart en Sven de oprichters van de BLS band maakten een mooie single. "Talking to you" was de single waar méér dan 100 zelfhulpgroepen over de ganse wereld weet van kregen tijdens de Wereldstotterdag op 22 oktober. Het liedje gaat over hun stotteren. Beide leden van vzw BEST zijn vrienden voor het leven geworden. En dat er al eens een slappe lach op een podcast mag gehoord worden zal je zeker niet verbazen... Veel luisterplezier en lach eens mee.