Skip to main content
Spotify for Podcasters
Rap na chacie

Rap na chacie

By Dawid Bartkowski

Podcast o rapie. Zapraszają Dawid Bartkowski i Kuba Głogowski.

Pierwszy związany z Polish Hip-Hop Festival, drugi z Hip Hop Kemp. Jeden pisze, drugi robi wywiady. Dwa spojrzenia na muzykę. Wspólna pasja. Spotykają się na chacie raz na dwa tygodnie, żeby porozmawiać o nowościach i klasykach z Polski i ze świata.

Rap na chacie. Co drugi czwartek.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Rap na chacie #20: czy O.S.T.R. ma w sobie gniew?

Rap na chacieMar 13, 2020

00:00
25:40
Rap na chacie #20: czy O.S.T.R. ma w sobie gniew?

Rap na chacie #20: czy O.S.T.R. ma w sobie gniew?

Z chęcią byśmy pogadali o amerykańskim rapie, ale nie ma za bardzo o czym, zwłaszcza że Dawid fanem Denzela Curry’ego i Kenny’ego Beatsa nie jest, a Kuba narzeka na nowego Royce’a Da 5’9.  Musimy więc zostać w Polsce. Dzisiaj na pierwszy ogień idą m.in. Słoń i Dope D.O.D., O.S.T.R., Zeus.

Mar 13, 202025:40
Rap na chacie #19: Patointeligentne pokolenie X2

Rap na chacie #19: Patointeligentne pokolenie X2

Wracamy do omawiania płyt. Dzisiaj Mata, Dwa Sławy, Białas i single Quebonafide. Tym razem na pierwszy ogień idą najgłośniejsze polskie produkcje z pierwszych tygodni tego roku, a także single rapera, w których więcej jest kalkulacji niż jakości.

Mar 07, 202022:37
Rap na chacie #18: Czy Taco i Quebo zagrają na Polish Hip-Hop Festival?

Rap na chacie #18: Czy Taco i Quebo zagrają na Polish Hip-Hop Festival?

Przypadkowe spotkanie nieprzypadkowych ludzi. Dzisiaj zapraszamy Was na wyjątkowy odcinek. Tym razem nie w mieszkaniu Kuby, ale we wrocławskiej Pincie. Dawid zdradza pierwsze szczegóły Polish Hip-Hop Festival i Polish Hip-Hop Music Awards! 

Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy płockiego festiwalu? Kto w tym roku na nim zagra? Czy będą zagraniczni artyści? I w końcu, która telewizja zainteresowała się nagrodami hip-hopowymi? O tym opowiada dyrektor artystyczny Polish Hip-Hop Festival.

Feb 19, 202012:44
Rap na chacie #17: Polskie, ale czy dobre?

Rap na chacie #17: Polskie, ale czy dobre?

Listopad obfitował w mocne premiery. Niekoniecznie poziomem, ale przynajmniej było głośno. Początek grudnia również należy propsować. W dzisiejszym odcinku bierzemy na tapet m.in. Chillwagon, Schaftera, Kaza Bałagane, Floral Bugsa, Żabsona, Fat Joe i Griseldę.

Dec 16, 201928:40
Rap na chacie #16: seriale hip-hopowe - co poza oczywistymi?

Rap na chacie #16: seriale hip-hopowe - co poza oczywistymi?

IV Cypress Hill czy The Slim Shady LP Eminema? Kuba wiele lat temu miał dylemat, ale my nie zastanawialiśmy się nad tematyką tego odcinka. Dzisiaj wyjątkowo mało o polskim rapie, ale znaleźliśmy miejsce dla Kaza Bałagane. Bierzemy się m.in. za seriale - Rhythm + Flow z Netflixa i Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką z AMC. A to jeszcze nie wszystko.

Oct 24, 201934:46
Rap na chacie #15: Polskie, ale czy dobre?

Rap na chacie #15: Polskie, ale czy dobre?

Pojawiło się ostatnio kilka płyt, o których trzeba powiedzieć, ale czy trzeba się nimi jarać? Znowu opowiadamy o Erosie, przypominamy o Małachu i Rufuzie, konfrontujemy Peję i Pezeta. Nie mogliśmy też zapomnieć o wspólnej EP-ce Ostrego i Magiery.

Oct 19, 201928:39
Rap na chacie #14: dwie dekady czekania

Rap na chacie #14: dwie dekady czekania

Obfitujący w premiery wrzesień już się skończył. Październik też zapowiada się ciekawie, a pierwszą wielką produkcją w tym miesiącu jest debiut Ero. 

W tym odcinku rozmawiamy również o polskich albumach, które nigdy się nie ukazały, a których byśmy bardzo chcieli posłuchać. A co w Stanach? Narzekamy na Posta Malone'a i doceniamy Black Thoughta. 

PS

Dawid chwali się, że pojechał do Druha Sławka po fanty.

Oct 05, 201929:56
Rap na chacie #13: trueschool i nowoczesne bangery

Rap na chacie #13: trueschool i nowoczesne bangery

Wspominaliśmy wcześniej, że wrzesień jest jednym z najmocniejszych miesięcy roku pod względem wydawniczym. Czas na kolejne głośne produkcje. Tym razem omawiamy albumy BonSoul, KęKego oraz wysyp projektów Matheo.

Sep 26, 201920:39
Rap na chacie #12: Nowe oblicze, nowy świat

Rap na chacie #12: Nowe oblicze, nowy świat

Po bardzo cichym i spokojnym sierpniu, wrzesień przyniósł spodziewane, mocne premiery. Miesiąc otworzył Sarius, pokazując swoje kolejne, nowe oblicze, a tuż po nim Gedz wprowiadził nas w kolejny świat. Tym razem w „Bohemę”.

Jeśli fanom BOR było mało, w świat poszły zdjęcia dokumentujące cały skład pod dowodzeniem Palucha, który zebrał się w jednym miejscu i czasie, by nagrać materiał w składzie, który może pobić wszystkie możliwe rekordy.

Sep 20, 201916:46
Rap na chacie #11: Ed Sheeran lubi grime i… ketchup

Rap na chacie #11: Ed Sheeran lubi grime i… ketchup

Czy powstanie polskiego oddziału Def Jamu to wielkie wydarzenie? Dlaczego Ed Sheeran i gwiazdy grime’u to wcale nie takie głupie połączenie? Premier było sporo, zwłaszcza w Stanach, jest dużo zapowiedzi, Schoolboy Q grał dla 30 osób, a Maradona wielkim piłkarzem był. I to jeszcze nie wszystko.

Uwaga! Przenieśliśmy się w czasie ;) Odcinek nagraliśmy dwa tygodnie temu, ale dopiero teraz mogliśmy go opublikować.

Sep 14, 201923:39
Rap na chacie #10: I po festiwalach!

Rap na chacie #10: I po festiwalach!

Wakacje się skończyły, dla wielu również urlopy. My jednak nie próżnowaliśmy i w tym czasie pracowaliśmy: Dawid przy Polish Hip-Hop Festival, Kuba przy Hip-Hop Kemp. Wypada więc podsumować te dwie imprezy. Jak było?

Sep 02, 201924:14
Rap na chacie #9: Pierwsza szóstka w historii!
Jul 18, 201928:24
Rap na chacie #8: Do zobaczenia w Płocku
Jul 11, 201918:13
Rap na chacie #7: Wielka trójka

Rap na chacie #7: Wielka trójka

Tym razem odcinek urodzinowy. Nie nasz, ale za to trzech legend, które łączy dużo więcej niż miejsce, z którego pochodzą. Na muzyce 2Paca, Ice Cube'a oraz Kendricka Lamara wychowały się już pokolenia osób, a każdy z tej trójki (dla wielu TOP3 raperów wszech czasów) urodziny obchodzi w tym samym tygodniu. Zatem pakujemy walizki i lecimy do słonecznej Kalifornii.

Jun 22, 201927:12
Rap na chacie #6: Latający chłopak

Rap na chacie #6: Latający chłopak

Ostatnie dni to kolejne albumu klasyków. Donguralesko i jego "Latające Ryby", Kali x Magiera "Chudy Chłopak", a także nowy Future "Save Me", Kuba w końcu przesłuchał Pryksona Fiska, a między wierszami pojawiło się też kilka innych wątków.

Jun 14, 201922:40
Rap na chacie #5: Wac Toja i Tyler, the Creator. Który lepszy?
Jun 07, 201938:31
Rap na chacie #4: Od Płocka do Hradec Kralove
May 30, 201924:54
Rap na chacie #3: Popkillery i Quebonafide

Rap na chacie #3: Popkillery i Quebonafide

Tym razem zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę. Majówka, święta i wiele innych spraw. A przez ten czas działo się całkiem sporo - mieliśmy okazję sprawdzić książkę Quebonafide, Kuby Stemplowskiego i Wojtka Koziary, uczestniczyć w gali Popkillerów, a także przesłuchać kilka ciekawych płyt. Nieprzypadkowo wspominamy też o Pete Rocku.

May 20, 201901:11:28
Rap na chacie #2: Filmowe klasyki

Rap na chacie #2: Filmowe klasyki

Drugi odcinek "Rapu na chacie". Wyjątkowy, bo wpada pomiędzy świętami a majówką. Gotowi?

Tym razem rozmawiamy m.in. o płytach Małolata i Metro, przyglądamy się też m.in. najnowszym produkcjom Ericka Sermona, Tech N9ne'a i Buna B ze Statikiem Selektah. Mocno kręcimy nosami... Odcinek zdominowały jednak soundtracki, które okazały się konikiem Kuby. A Dawid tylko siedział i przytakiwał.

Mamy też do rozdania płyty, tym razem dwie sztuki Jody "Orient Orient". Miały być trzy, ale Dawid jedną zabrał do domu tłumaczaąc się tym, że jej nie ma.

May 13, 201901:09:49
Rap na chacie #1: Timbaland czy Pharrell?

Rap na chacie #1: Timbaland czy Pharrell?

Był prolog zwany prequelem (albo na odwrót), nadszedł czas na pierwszy, prawdziwy odcinek "Rapu na chacie". Gotowi?

Tym razem rozmawiamy m.in. o płytach Donguralesko i Matheo, VNM-a, KPSN-a, Metro, Pryksona Fiska, Emikae. Wspominamy „Muzykę Klasyczną” Pezeta i Noona, Timbalanda, Pharrella Williamsa i 50Centa. A to nie wszystko.

Mamy też do rozdania kilka płyt, m.in. "Joy Division" Proceente i Małego Esz Esz.

May 12, 201901:23:35
Rap na chacie: pilot czy prequel?
Apr 29, 201901:00:26