Skip to main content
Spotify for Podcasters
go voice?

go voice?

By grouping sil'

go voice? - це серія розмов, де ми дізнаємось про всесвіт комп'ютерних ігор, а через всесвіт ігор подивимось у світ, який оточує нас😇
Ми будемо запрошувати різноманітних людей, експерт_ок*( *експертність визначається нашим особистим визнанням, а не організаціями чи ієрархічними організаціями) своєї сфери щоб дізнатися:
-Чи є ігри мистецтвом? Хто їх створює та контролює?
-Як ігри репрезентують жінок та чоловіків?
-Як вони демонструють війну, тоталітарні суспільства?
-Що там з репрезентацією ЛГБТ в іграх?
-А як щодо КВІР-персон?
-І багато іншого!
Currently playing episode

go voice? By the way I am gay

go voice?Sep 20, 2022

00:00
01:08:01
go voice? #6 - Метавсесвіти

go voice? #6 - Метавсесвіти

Метавсесвіти. Скільки краси у цьому слові... Але що це таке? Вони виникли на сторінках фантастичних книг. Проте в певному сенсі такі світи супроводжували нас протягом багатьох років. Зараз навіть мільярдні компанії вхопилися за цей тренд. Що нам несуть метавсесвіти? Вони є "поліпшеною" версіє реальності чи це лише черговий спосіб комерціалізувати людське буття? У питаннях бажанаго і дійсного спробували розібратися у цьому випуску GO VOICE разом з Танею Ендшпіль!


А ось що сама Таня каже про себе:

Я - Таня Ендшпіль, вчителька інформатики та інформаційних технологій. В освіту прийшла з шоубізнесу, з метою змінити цю систему з середини. Зараз працюю над створенням компʼютерної гри з кібербезпеки для підлітків, в яку вони зможуть грати на уроках інформатики та пошуку нових методів вчителювання. Люблю технології та тестити нове.

Улюблена платформа: ChatGPT

Улюблений телеграм канал: vxunderground

Улюблена гра: tony hawk pro skater

Jan 10, 202301:09:47
go voice? Війна

go voice? Війна

Цього разу ми обговорили дуже важку тему - війну. Ми дослідили те, як війну зображують в іграх. Дізналися багато поганого про корпоративну та державну пропаганду. Але інді-студії, як завжди, відновили нашу віру у людство. Тема важка, будьте обережні!

А співведучою цього разу стала Наталка Чех:

Привіт! Я Наталка Чех. Маю досвід активізму, але наразі намагаюся лавірувати між снарядами та ловити електроенергію у корзину як той вовк. Якщо хтось знає спосіб законсервувати трішки енергії по банках - напишіть. На подкасті я спробувала поділитися своїм баченням війни в іграх від людини, яка в них не грає.

Dec 18, 202201:25:04
go voice? Жінки та чоловіки (Ч.2 - Чоловіки)

go voice? Жінки та чоловіки (Ч.2 - Чоловіки)

Вітаємо  з новим епізодом нашого подкасту "go voice" В цьому випуску ми, разом з бумі дослідили історію жіночих образів в  іграх, а також порівняли їх з чоловічими персонажами(так званий  компаративний аналіз,шоб ви знали які ми олди і бачили гендерний порядок  на власних тілах)! Жінки в іграх почали з'являтися давно, проте лише  нещодавно ця кількість зрівнялася з чоловіками, а образ став більше  схожим на тих реальних жінок, які живуть в хатах і ходять по вулицях, а  не зоображені на аркушах глянцевого паперу А4. Образи чоловіків  виявилися більш сталими та залишаються незмінно одноманітними вже  декілька десятків років, але про них у другій частині, яка вийде згодом.
В цей випуск співведучою стала бумі, а ось, що каже про себе бумі: "Дороу, я бумі і героїня меча та магії! Також я феміністична активістка,  яка заїбалась:) Так, я дуже багато використовую матюків і у  повсякденному житті, і в аналізі дискримінаційних систем (тому що вони,  бляха, заманали). У цьому подкасті я намагаюсь відійти поза межі  ліберальної рамки, про успіхи можна посперечатися, але я дуже  старалась!"  І за традицією (це слово у цей випуск пасує) вони go voice, ви go  listen. Ми будемо вдячні за поширення і прослуховування, ну бо дуже смачні в нас  речі виходять🥰

Nov 01, 202231:38
go voice? Жінки та чоловіки (Ч.1 - Жінки)

go voice? Жінки та чоловіки (Ч.1 - Жінки)

Вітаємо з новим епізодом нашого подкасту "go voice"
В цьому випуску ми, разом з бумі дослідили історію жіночих образів в іграх, а також порівняли їх з чоловічими персонажами(так званий компаративний аналіз,шоб ви знали які ми олди і бачили гендерний порядок на власних тілах)! Жінки в іграх почали з'являтися давно, проте лише нещодавно ця кількість зрівнялася з чоловіками, а образ став більше схожим на тих реальних жінок, які живуть в хатах і ходять по вулицях, а не зоображені на аркушах глянцевого паперу А4. Образи чоловіків виявилися більш сталими та залишаються незмінно одноманітними вже декілька десятків років, але про них у другій частині, яка вийде згодом. Ставьте смайлик

В цей випуск співведучою стала бумі, а ось, що каже про себе бумі:
"Дороу, я бумі і героїня меча та магії! Також я феміністична активістка, яка заїбалась:) Так, я дуже багато використовую матюків і у повсякденному житті, і в аналізі дискримінаційних систем (тому що вони, бляха, заманали). У цьому подкасті я намагаюсь відійти поза межі ліберальної рамки, про успіхи можна посперечатися, але я дуже старалась!"

І за традицією (це слово у цей випуск пасує) вони go voice, ви go listen.
Ми будемо вдячні за поширення і прослуховування, ну бо дуже смачні в нас речі виходять🥰
Oct 25, 202201:02:05
go voice? Квір ігри

go voice? Квір ігри

Шо таке квір, та як знайти його в іграх, якщо папороть не цвіте? Спробували розібратися разом з Маріам! Знайшли декілька квірових ігор та навіть створили власну.

Епізод про квір є найскладнішим серед усіх наших випусків. Бо квір (за винятком ЛГБТ) є майже повністю виключеною з ігор категорією. Тому сьогодні буде менше назв ігор і більше якихось загальних роздумів. А говоримо, думаємо з нашою співведучою Маріам.

"Я маріам агамян - співзасновниця каналу Квірадіо, вигоріла постактивістка. В мого батька є всі випуски журналу Персональний Комп'ютер. Я була фанаткою гри Неверхуд. За фахом театральна драматургиня, тому дуже люблю реаліті шоу.

Улюблена гра: phase 10 (з роботами на андройді)
Улюблені жанри: розмиті
Улюблений чорний гарячий чай: без цукру."

Випуск епізоду підтримано квіругрупуваням сіль і Unit – це мереж журналіст_ок і правозахісни_ць, які працюють с ЛГБТК-темами. Мета мережі сприяти продуктивній суспільній дискусії про права ЛГБТК-людей.

Вони go voice, ви go listen
Oct 03, 202201:16:57
go voice? By the way I am gay

go voice? By the way I am gay

У цьому випуску ми разом з Wine Nona обговорили те, як ігророби зображують геїв та лезбійок! Які вони роблять помилки, що їм вдається, а що ні, та й загалом що з ними бляха не так? Інтро нашої співедучою: Я – Вайн, фемквірна артивістка. За освітою історикиня. Але натомість переважно малюю, татуюю, рідше музикую та пишу всілякі роздуми та оповідання. Малюю квірячі комікси про ляльок і вампірок. Дивлюся аніме. Дизайню наліпки та листівки. Любов до малювання й бажання вдосконалюватися у цій сфері почалася для мене з ігор про Соніка. Обожнювала їх з дитинства і якось уже в підлітківстві натрапила на класні малюнки з ним на deviantart – і понеслося✨ Мрію, що його укрфандом розквітне і ми з партнеркою до цього докладемося🌈
Випуск епізоду підтримано квіругрупуваням сіль і Unit – це мереж журналіст_ок і правозахісни_ць, які працюють с ЛГБТК-темами. Мета мережі сприяти продуктивній суспільній дискусії про права ЛГБТК-людей.
Sep 20, 202201:08:01
go voice? ІГРОВЕ МИСТЕЦТВО (ч.2)

go voice? ІГРОВЕ МИСТЕЦТВО (ч.2)

Ігри вже давно увійшли в наше життя. Багато людей в них грає, вони  впливають на суспільство та масову культуру. Корпорації вкладають шалені  суми у власні ігрові підрозділи, а ми вклались в цей дослідницький  подкаст. Друга частина випуску!

Sep 07, 202259:27
go voice? ІГРОВЕ МИСТЕЦТВО (ч.1)

go voice? ІГРОВЕ МИСТЕЦТВО (ч.1)

go voice? - це серія розмов, де ми дізнаємось про всесвіт комп'ютерних ігор, а через всесвіт ігор подивимось у світ, який оточує нас😇
У цьому епізоді ми разом з мисткинею Олею Фьодоровою спробуємо розібратися, чи є ігри різновидом мистецтва. Подумаємо, що їх відрізняє від інших форм мистецтва. Подивимося на цифри і дізнаємося, при чому тут злі корпорації (куди ж без них?)
Sep 07, 202201:06:32