
go voice?
By grouping sil'
Ми будемо запрошувати різноманітних людей, експерт_ок*( *експертність визначається нашим особистим визнанням, а не організаціями чи ієрархічними організаціями) своєї сфери щоб дізнатися:
-Чи є ігри мистецтвом? Хто їх створює та контролює?
-Як ігри репрезентують жінок та чоловіків?
-Як вони демонструють війну, тоталітарні суспільства?
-Що там з репрезентацією ЛГБТ в іграх?
-А як щодо КВІР-персон?
-І багато іншого!

go voice?Oct 03, 2022

go voice? #6 - Метавсесвіти
Метавсесвіти. Скільки краси у цьому слові... Але що це таке? Вони виникли на сторінках фантастичних книг. Проте в певному сенсі такі світи супроводжували нас протягом багатьох років. Зараз навіть мільярдні компанії вхопилися за цей тренд. Що нам несуть метавсесвіти? Вони є "поліпшеною" версіє реальності чи це лише черговий спосіб комерціалізувати людське буття? У питаннях бажанаго і дійсного спробували розібратися у цьому випуску GO VOICE разом з Танею Ендшпіль!
А ось що сама Таня каже про себе:
Я - Таня Ендшпіль, вчителька інформатики та інформаційних технологій. В освіту прийшла з шоубізнесу, з метою змінити цю систему з середини. Зараз працюю над створенням компʼютерної гри з кібербезпеки для підлітків, в яку вони зможуть грати на уроках інформатики та пошуку нових методів вчителювання. Люблю технології та тестити нове.
Улюблена платформа: ChatGPT
Улюблений телеграм канал: vxunderground
Улюблена гра: tony hawk pro skater

go voice? Війна
Цього разу ми обговорили дуже важку тему - війну. Ми дослідили те, як війну зображують в іграх. Дізналися багато поганого про корпоративну та державну пропаганду. Але інді-студії, як завжди, відновили нашу віру у людство. Тема важка, будьте обережні!
А співведучою цього разу стала Наталка Чех:
Привіт! Я Наталка Чех. Маю досвід активізму, але наразі намагаюся лавірувати між снарядами та ловити електроенергію у корзину як той вовк. Якщо хтось знає спосіб законсервувати трішки енергії по банках - напишіть. На подкасті я спробувала поділитися своїм баченням війни в іграх від людини, яка в них не грає.

go voice? Жінки та чоловіки (Ч.2 - Чоловіки)
Вітаємо з новим епізодом нашого подкасту "go voice" В цьому випуску ми, разом з бумі дослідили історію жіночих образів в іграх, а також порівняли їх з чоловічими персонажами(так званий компаративний аналіз,шоб ви знали які ми олди і бачили гендерний порядок на власних тілах)! Жінки в іграх почали з'являтися давно, проте лише нещодавно ця кількість зрівнялася з чоловіками, а образ став більше схожим на тих реальних жінок, які живуть в хатах і ходять по вулицях, а не зоображені на аркушах глянцевого паперу А4. Образи чоловіків виявилися більш сталими та залишаються незмінно одноманітними вже декілька десятків років, але про них у другій частині, яка вийде згодом.
В цей випуск співведучою стала бумі, а ось, що каже про себе бумі: "Дороу, я бумі і героїня меча та магії! Також я феміністична активістка, яка заїбалась:) Так, я дуже багато використовую матюків і у повсякденному житті, і в аналізі дискримінаційних систем (тому що вони, бляха, заманали). У цьому подкасті я намагаюсь відійти поза межі ліберальної рамки, про успіхи можна посперечатися, але я дуже старалась!" І за традицією (це слово у цей випуск пасує) вони go voice, ви go listen. Ми будемо вдячні за поширення і прослуховування, ну бо дуже смачні в нас речі виходять🥰

go voice? Жінки та чоловіки (Ч.1 - Жінки)
В цьому випуску ми, разом з бумі дослідили історію жіночих образів в іграх, а також порівняли їх з чоловічими персонажами(так званий компаративний аналіз,шоб ви знали які ми олди і бачили гендерний порядок на власних тілах)! Жінки в іграх почали з'являтися давно, проте лише нещодавно ця кількість зрівнялася з чоловіками, а образ став більше схожим на тих реальних жінок, які живуть в хатах і ходять по вулицях, а не зоображені на аркушах глянцевого паперу А4. Образи чоловіків виявилися більш сталими та залишаються незмінно одноманітними вже декілька десятків років, але про них у другій частині, яка вийде згодом. Ставьте смайлик
В цей випуск співведучою стала бумі, а ось, що каже про себе бумі:
"Дороу, я бумі і героїня меча та магії! Також я феміністична активістка, яка заїбалась:) Так, я дуже багато використовую матюків і у повсякденному житті, і в аналізі дискримінаційних систем (тому що вони, бляха, заманали). У цьому подкасті я намагаюсь відійти поза межі ліберальної рамки, про успіхи можна посперечатися, але я дуже старалась!"
І за традицією (це слово у цей випуск пасує) вони go voice, ви go listen.
Ми будемо вдячні за поширення і прослуховування, ну бо дуже смачні в нас речі виходять🥰

go voice? Квір ігри
Епізод про квір є найскладнішим серед усіх наших випусків. Бо квір (за винятком ЛГБТ) є майже повністю виключеною з ігор категорією. Тому сьогодні буде менше назв ігор і більше якихось загальних роздумів. А говоримо, думаємо з нашою співведучою Маріам.
"Я маріам агамян - співзасновниця каналу Квірадіо, вигоріла постактивістка. В мого батька є всі випуски журналу Персональний Комп'ютер. Я була фанаткою гри Неверхуд. За фахом театральна драматургиня, тому дуже люблю реаліті шоу.
Улюблена гра: phase 10 (з роботами на андройді)
Улюблені жанри: розмиті
Улюблений чорний гарячий чай: без цукру."
Випуск епізоду підтримано квіругрупуваням сіль і Unit – це мереж журналіст_ок і правозахісни_ць, які працюють с ЛГБТК-темами. Мета мережі сприяти продуктивній суспільній дискусії про права ЛГБТК-людей.
Вони go voice, ви go listen

go voice? By the way I am gay
Випуск епізоду підтримано квіругрупуваням сіль і Unit – це мереж журналіст_ок і правозахісни_ць, які працюють с ЛГБТК-темами. Мета мережі сприяти продуктивній суспільній дискусії про права ЛГБТК-людей.

go voice? ІГРОВЕ МИСТЕЦТВО (ч.2)
Ігри вже давно увійшли в наше життя. Багато людей в них грає, вони впливають на суспільство та масову культуру. Корпорації вкладають шалені суми у власні ігрові підрозділи, а ми вклались в цей дослідницький подкаст. Друга частина випуску!

go voice? ІГРОВЕ МИСТЕЦТВО (ч.1)
У цьому епізоді ми разом з мисткинею Олею Фьодоровою спробуємо розібратися, чи є ігри різновидом мистецтва. Подумаємо, що їх відрізняє від інших форм мистецтва. Подивимося на цифри і дізнаємося, при чому тут злі корпорації (куди ж без них?)