Skip to main content
Spotify for Podcasters
Headliner CZ

Headliner CZ

By Hudební magazín Headliner

O hudbě zevnitř i zvenku. Rozhovory, komentáře, názory a souvislosti od Honzy Vedrala a tvůrců hudebního časopisu Headliner.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

NobodyListen: V krizi jsem založil label. Další kus skládanky jménem Addict (9)

Headliner CZJan 16, 2021

00:00
37:05
LUCIE: Vona říká jó? My jsme byli v době MeToo ještě U2! (123)

LUCIE: Vona říká jó? My jsme byli v době MeToo ještě U2! (123)

Skupina Lucie je právě na turné Černý kočky mokrý žáby k oslavě 30 let stejnojmenné desky, kterou v podcastu Headliner CZ s Honzou Vedralem podrobně „pitvá“ celá kapela. „V tý době jsme si naplno užívali. Byl to teprve třetí rok života bez cenzury. Ty písničky jsou sakra autentický a je to tak dobře,“ vzpomíná Robert Kodym.

„Ty písničky jsou o sexu, chlastu, drogách a jsou to přitom ty vaše možná nejslavnější…“ poznamenávám v momentě, kdy při podrobném rozebírání jednotlivých tracků dojde na skladbu Vona říká jó. 

„Zapomněl si to nejdůležitější,“ odpovídá Robert Kodym.

Rokenrol?

„Ne, ne, ne.“

Lásku?

„Správně!“

 

Ale ta je pro populární kapely přeci samozřejmá…

„A my když jsme zamilovaný. Tak k tomu patří i sex…“ reaguje pobaveně David Koller. „Období slávy v devadesátých letech jsme si užívali a důkazem toho jsou i ty přisprostlý texty,“ vysvětluje. 

 Ve studiu 1st Floor na Barrandově, kde kapela zkoušela na aktuální turné a vznikal tento podcast, panovala uvolněná nálada. Společně jsme se nořili do třicet let staré nahrávky a David Koller, Robert Kodym a Michal Dvořák ze sebe chrlili vzpomínky, zatímco P.B.Ch., který v té době, o níž byla řeč, z Lucie odešel, se doptával na detaily, které ho už roky zajímaly. „Jsem rád, že nezačínáme dneska,“ kýve hlavou Michal Dvořák a Robert Kodym s ním souhlasí: „Načasování skupiny Lucie byla výhra v loterii. Nám prospělo, že nám za socialismu nechtěli vydat desku. Mohli jsme se ještě dva roky zlepšovat.“

Dec 01, 202301:15:50
NOTY VOLE: Věci, co zažijete jen na Blues Alive. A digitální miliardář Redzed (17/122)

NOTY VOLE: Věci, co zažijete jen na Blues Alive. A digitální miliardář Redzed (17/122)

Podcastová revue časopisu Headliner je zpátky se sedmnáctým vydáním. Tentokrát se Dany, Honza a wlado rozprchli za různými zážitky. A přináší o tom svá svědectví. 

Dany si udělal „výlet do starého města za starými lidmi a starou hudbou“ a přináší obsáhlé zpravodajství z povedeného šumperského festivalu Blues Alive, kde panuje taková atmosféra, že i hvězdy jako G. Love chodí po nocích místo odpočívání v hotelu džemovat. 

Wlado posluchače vezme do klubu Roxy, které na koncertě Petera Hooka patřilo hudbě Joy Division a New Order. „Jsem tým Hooky,“ vysvětluje jednoznačně, proč to pro něj byla taková událost. A Honza Vedral připomene dění na Korzu Národní, kde spolu s Radkem Diestlerem z Popmusea připravili živý podcast s všeříkajícím názvem Mám styl Čendy. 

Krom toho se vrátíme se ke spekulativnímu festivalovému okénku z minulého vydání NOTY VOLE a uděláme jasno v tom, kde bude hrát jaká hvězda. Pogratulujeme RedZedovi k miliardě digitálních streamů, podíváme se na přehled nejposlouchanějších českých kapel a umělců. A konečně si řekneme něco víc o nových November 2nd, na které jsme minule zapomněli. 

Samozřejmě se ponoříme i do trendů, kde se strhne diskuse nad singlem Martiny Pártlové. Shodneme se na  úrovní veršů a hudby Pavla Callty. A dojde i na Passengera, který se rozhodl za pomoci Eda Sheerana oprášit svůj největší hit.  A chybět nemohou ani aktuální hudební tipy a ušní červ. 


Co je obsahem sedmnáctého vydání? 

• Jaké bylo letošní Blues Alive?

• Kterak Hooky oživil Joy Division a New Order 

• Miliardář Redzed

• Proč je podle nás skvělá deska November 2nd

• Hádka o dušičce Martiny Pártlové

• Pavel Callta a malta

• Nový Passenger. Anebo proč je dobré mít Eda Sheerana.

• Plus hudební tipy: Warhaus, Black Pumas, Lainey Wilson

• A samozřejmě taky ušní červ... 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k sedmnáctí části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.

Nov 24, 202301:44:56
Earth: Cena pro nejúspěšnějšího autora hudby nejvíc překvapila mě (121)

Earth: Cena pro nejúspěšnějšího autora hudby nejvíc překvapila mě (121)

Byl rezidentem naší rubriky OK Boomer, v níž jsme trochu posměšně překládali hiphopové texty do normální řeči, letos se stal podle statistik OSA nejúspěšnějším českým autorem hudby do třiceti let. Denis Bennett známý jako rapper Earth v rozhovoru Honzy Vedrala otevřeně mluví o svých začátcích. „Před vydáním prvního songu jsem si našetřil půl milionu. Chtěl jsem konkurovat těm nejlepším tady,“ vzpomíná. 

Nov 17, 202357:06
NOTY VOLE: Spekulace místo edukace. Kdo přijede na Rock for People? (16/120)

NOTY VOLE: Spekulace místo edukace. Kdo přijede na Rock for People? (16/120)

Podcastová revue časopisu Headliner je tady s šestnáctým vydáním. Mohla to být krásná edukativní epizoda, ale hádky a urážky od prvního tématu, držení se pod krkem při trendech a dokonce rozbroje při hudebních tipech díky kapele která vypadla ze scénáře a sociální nesnášenlivost v country: to vše je možná předzvěst konce skupiny NTVL! Ale stále nám zbylo spoustu zajimavých plků o Rock’n’roll Hall of Fame, obsahu listopadového vydání magazínu Headliner a spekulace nad Rock for People. Trendy, tipy i ušní červ vás nemine, užijte si poslech, co když je to naposled?

Nov 13, 202302:08:55
Deset let dvojice Slza: Dnes mluvíme i o temných tématech (119)

Deset let dvojice Slza: Dnes mluvíme i o temných tématech (119)

„Vyrostl jsem na hard rocku. Jediné měřítko dobré hudby pro mě bylo, jestli je tam dlouhé kytarové sólo,“ vzpomíná na svoje hudební začátky překvapivě Lukáš Bundil.

Hosty Honzy Vedrala v podcastu Headliner CZ byl společně se svým parťákem, zpěvákem Petrem Lexou. Jejich popové duo Slza slaví deset let existence a nedávno vydalo čtvrté album Monodrama.

Jaké jsou jejich kořeny, jak je formoval úspěch a co si myslí o českém popu?

Nov 04, 202301:08:06
NOTY VOLE: Jsou Emma s Jordanem jako vtip o tchýni a Ferrari? (15/118)

NOTY VOLE: Jsou Emma s Jordanem jako vtip o tchýni a Ferrari? (15/118)

Podcastová revue časopisu Headliner je zpátky s patnáctém vydáním. Rozebereme fenomén Viktora Sheena a jeho globální úspěch na Spotify, vypravíme se na koncert Ewy Farne, zaspekulujeme si o konci Arctic Monkeys, dotkneme se pokračujícího kokotismu bratří Gallagherů. A na závěr rozebereme důležitý krok pořadatelů Rock for People, kterým se do svého areálu na sólový koncert podařilo ulovit Eda Sheerana.

Samozřejmě se ponoříme i do trendů, kde se mimo jiné zahloubáme nad podprahovými signály vánočního songu Emmy Smetana a Jordana Haje. A nemohou chybět ani aktuální hudební tipy. 

 

Co je obsahem patnáctého vydání? 

• Fenomén Calin a Viktor Sheen. Velká změna českého popu? 

• Ewa Farna a její „střídmá“ show. 

• Odehráli Arctic Monkeys poslední koncert?

• Ed Sheeran v Hradci Králové. Co to znamená?

• Proč jsou Emma a Jordan jako tchýně a Ferrari?

• Bobby Blaze a Péťa Duda a romský pop v trendech

• Smutný úspěch Jamaron. 

• Plus hudební tipy: The Libertines, Mustafa a Ivan Hlas Trio

• A samozřejmě taky ušní červ... 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k patnácté části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.

Oct 27, 202301:43:09
Jana Uriel Kratochvílová: To teprve uvidíte, až začnu řádit! (117)

Jana Uriel Kratochvílová: To teprve uvidíte, až začnu řádit! (117)

„Ahoj, jsou tu vedra!“ vítá mě Jana Uriel Kratochvílová. Jedna z nejúžasnějších českých zpěvaček ze sebe už dávno strhla obojek popu, který ji držel ve stínu kapradiny. Místo něj má teď na hlavě kobru a v ruce plachetnici. Před koncertem, kterým 10. listopadu oslaví svoje 17. narozeniny ve velkém sále Lucerny, jsme se ještě spolu s bubeníkem a jejím partnerem Jiřím Georgem Hrubešem setkali v salonku botelu Albatros. Než jsem se stihl poprvé pořádně rozhlédnout po kajutě, bylo mi jasné, že tohle bude opravdu první podcast na vodě...

Oct 19, 202301:23:04
NOTY VOLE: Jak se z tvrďáků Dymytry stalo pět smutných koblížků (14/116)

NOTY VOLE: Jak se z tvrďáků Dymytry stalo pět smutných koblížků (14/116)

Podcastová revue časopisu Headliner je zpátky se čtrnáctým vydáním. Dozvíte se, jaké bude nové album Rolling Stones, které jsme slyšeli jako první v republice. Probereme kauzu rozpadu skupiny Dymytry i sólové ambice pana Protea. Dojde i na Marpa a nový singl Klenoty, ve kterém překvapivě dobře rapuje i Lenny. A také na koncerty U2 v lasvegaské hale Sphere, kterou jsme si na facebooku Headlineru mohli prohlídnout i zevnitř. Ponoříme se do trendů, kde boduje PTK, Kateřina Marie Tichá i Xindl X. A nemohou chybět ani aktuální hudební tipy. 

 

Co je obsahem čtrnáctého vydání? 

•           Rolling Stones: První dojmy z prvního alba 

•           Dymytry: Proč je dobré nemít Protea 

•           Je PTK béčkový Yzomandias?

•           Kateřina Marie Tichá poprvé s The Bandjeez

•           A spor o nový singl Xindla X

•           Plus hudební tipy: Moře dní, Zach Bryan, Old Dominion

•           A samozřejmě taky ušní červ... 

 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k čtrnácté řásti podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.

Oct 13, 202301:21:27
Tereza Černochová: Komunisti tátovi zatli tipec. Svině byly všude (115)

Tereza Černochová: Komunisti tátovi zatli tipec. Svině byly všude (115)

"Když ti táta zahrál písničku na kytaru, měl jsi slzy v očích," vzpomíná v rozhovoru s Honzou Vedralem Tereza Černochová. K nedožitým osmdesátinám svého otce nyní pořádá čtyři koncerty za doprovodu B Side Bandu.

Možná i proto, že i v ní zůstává pocit, že Karel Černoch coby fenomenální zpěvák zůstal v české společnosti tak trochu nedoceněný. Zásadní ránu jeho slibně rozjeté kariéře uštědřil komunistický režim. Když v roce 1969 vyhrál Bratislavskou lyru s Písní o mé zemi, přišel tvrdý zákaz vystupování.

"Myslím, že ho to semlelo psychicky i kariérně. Je zajímavý, že už to nikdy znova naplno nenastartoval. Už to nikdy nebylo tak velké. Ale na druhou stranu to k něčemu bylo. Napadlo mě to nedávno. V ten nejhorší čas nemusel lízt do všech těch komunistických zadků. Měl zákaz, tak toho byl ušetřenej," vypráví Tereza Černochová.

Řeč byla i o jejích začátcích i konci Black Milk, spolupráci s Monkey Business, se kterými chodila tak dlouho na pivo, až s nimi začala zpívat. A samozřejmě i o aktuálním albu Slečna náročná, na kterém geniálně zrýmovala slova "bavorák" a "bramborák".

Oct 06, 202301:01:56
NOTY VOLE: Dolly Parton není Dolly Buster. A pubertální vášně nad Blink-182 (13/114)

NOTY VOLE: Dolly Parton není Dolly Buster. A pubertální vášně nad Blink-182 (13/114)

Podcastová revue časopisu Headliner ve třináctém vydání konečně dostála názvu revue. Zavítáme na Verandu Danyho Stejskala, zhodnotíme nový singl Blink-182 i egománii Davida Kollera, které sluší černobílá. A dopustíme se úvahy, zda už jsme na konci éry Yzomandiase. 

Co je obsahem třináctého vydání? 

 • Blink-182: Má cenu se těšit na jejich album? 
 • David Koller: Velkolepé uzavření projektu 
 • Vypsaná fixa - Na Sedmičce je to punk!
 • Dolly Parton má jiné přednosti než Dolly Buster  
 • Yzomandias a jeho repetice, repetice, repetice 
 • Ponor do trendů: Vydá Škwor velkou rockovou desku? Bavič nebo písničkář Michal Horák. A Mikolas kopírka Josef.  
 • Tipy: Sto zvířat naposled, Krajina Ró a chvála kytar, Emily Ann Roberts a trochu popu do toho country.
 • A samozřejmě taky ušní červ... 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k třináctéčásti podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.

Sep 29, 202301:38:30
Karin Ann: V den koncertu s Imagine Dragons jsem maturovala (113)

Karin Ann: V den koncertu s Imagine Dragons jsem maturovala (113)

Na tuzemské hudební scéně působí jako úkaz. Česko-slovenská zpěvačka Karin Ann na ní vstoupila teprve před třemi lety. Duhovou vlajkou způsobila poprask v Polsku. Má za sebou evropské koncerty s Imagine Dragons, My Chemical Romance, LP nebo Yungbludem, cenu za klip v Los Angeles a písničky natáčí s Grammy oceněnými producenty. „Nevím jestli jsem někdy byla vůbec byla šťastná. Tedy od té doby, kdy mi bylo pět,“ říká ale v podcastovém rozhovoru Honzy Vedrala.

Sep 22, 202350:47
NOTY VOLE: Jak Rolling Stones zase zachránili rokenrol (12/112)

NOTY VOLE: Jak Rolling Stones zase zachránili rokenrol (12/112)

Podcastová revue časopisu Headliner ve dvanáctém vydání oblékla dres nesmrtelné kapely a vyplázla jazyk.

Tentokrát se pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a wlado zaměřili na fenomén Rolling Stones. Singl Angry, kterým klasici britského rokenrolu oznámili album s novým materiálem po osmnácti letech, totiž pořádně provětral redakci. „Pro řadu lidí je to kapela dědků, co to měli dávno zabalit. Jenže oni vydali tuhle písničku,“ začíná povídání Honza Vedral. „Nejdřív jsem byl skeptickej, když jsem jí doposlouchal, byl jsem naprosto šokovanej,“ popisuje nadšeně svoje dojmy wlado. „Mladý kapely se x desítek let snaží vrátit kytary…“

„…až přijdou Rolling Stones a znova zachrání rokenrol,“ doplňuje ho Honza. A zároveň tím vyjadřuje, proč je album Hackney Diamonds jedním z nejočekávanějších alb letošního října. „Do teď jsem se z toho konsternovanej,“ podotýká Wlado ještě před tím, než se naše trojice společně ponoří do probírání historie a nejlepších nahrávek slavné kapely. Dojde na tipy na oblíbená alba i bujaré historky z natáčení, během něhož třeba zloději kradli až příliš uvolněným Stounům nástroje i vybavení za bílého dne přímo předními dveřmi studia. „Mick je rock a já jsem roll,“ uzavírá hlavní téma slavný citát Keitha Richardse. A Dany se neudrží a opět vyhlásí pro naše posluchače soutěž. 

Po oblíbené sekci citací z tiskových zpráv z redakčního mailu už potom následuje neopatrný ponor do trendů a s ním i nějaká kontroverze. Na prvním místě trendující píseň Andrey Kalousové osazenstvo podcastu opravdu nepotěšila. „Mě to uráží vizuálně i zvukově. Do trendů se to asi dostalo jenom kvůli Kazmovi,“ povzdechne si Dany. „Dle mého názoru ostatní věci, které na profilu má zdaleka nejsou tak příšerný jako tohle. Urvi mi uši, vydloubni mi oči, vyřízni mi jazyk.“ Nadšený nebyl ani wlado. „Palačinky jí jdou jako zpívání,“ shrnuje svoje pocity do úderné věty. A Honza přidal vhled karlínského starousedlíka: „V tom klipu chodí na různá místa, která asi mají vypadat romanticky. Ale na Karlínském náměstí leze pod stromy, kde obyčejně nesbírám ani hovna po psovi, jak to tam smrdí. A to je normálně sbírám všude.“ 

Co se trendů týče, mnohem větší nadšení vzbudili noví Maneskin, kteří ukazují, že proklínaná Eurovize nemusí vždycky zplodit jenom hrůzu. Pak do toho ovšem přijeli Harlej a umístili se do bedny na pole. A tím se všechno rozbilo.  
Hudební chuť jsme si v podcastu NOTY VOLE naštěstí jako vždy spravili u tipů. Honza má velká očekávání od blížícího se vydání alba Jakuba Königa v produkci Petra Ostrouchova, wlado nás seznámil s příběhem fred again.. A Dany i ke svému překvapení objevil fenomenální kanadskou zpěvačku Alison Russel, kterou si určitě poslechněte.  

 A samozřejmě nechyběl ani oblíbený Ušní červ, jímž jsme se tentokrát definitivně rozloučili s létem.

 Co je obsahem dvanáctého vydání? 

 • Rolling Stones: Jak znovu zachránili rokenrol 
 • Jaké byly jejich začátky? 
 • Jaký je příběh vyplazeného loga?
 • A jaká jsou naše oblíbená alba a proč?  
 • Perly z tiskových zpráv, aneb jak vykročit z komfortní zóny 
 • Ponor do trendů: Co dělá Andrea Kalousová pod stromy, kam chodí kálet psi? Fenomén Maneskin, aneb Eurovize může být k něčemu. A proč nejezdit Harlejem na pole. 
 • Tipy: Jakub König a jeho zářící Hvězdy, jak nahrává Fred Again.. a kde se sakra zjevila Alison Russel 
 • A samozřejmě taky ušní červ... 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu dvanácté části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

Sep 20, 202301:30:32
Tereza Balonová: Už jako malá jsem si hrála na Anguse Younga (111)

Tereza Balonová: Už jako malá jsem si hrála na Anguse Younga (111)

O jejím talentu se mluví tak dlouho, až málem spadla do kategorie věčná naděje. Skvěle zpívá, skvěle hraje na kytaru, umí složit písničku. Přesto její debut Půlnoc prošuměl. Teď se ale Tereza Balonová vrací s albem Lampiony, které může být domácí hudební událostí podzimu. 

Budova vydavatelství Universal v pražských Dejvicích ještě voní novotou. Po rekonstrukci se tu ledacos změnilo, ale kancelář značky SinglTon, domovské stáje Davida Stypky, Jelenů nebo Kateřiny Marie Tiché, zůstala na svém místě. 

Sedíme v ní s Terezou Balonovou, v jejímž světě se toho taky dost změnilo, i když základy zůstaly stejné. Je tu s námi i producent Martin Ledvina – ne snad proto, že by Tereza o své hudbě neuměla mluvit sama. Ale protože Martin byl do desky, která vyšla 1. září, ponořený stejně hluboko. A se svými zkušenostmi dovede dobře popsat ten dlouhý proces, jak se z talentované holky může stát skutečná hvězda. 

S tak silným albem, jakým jsou Lampiony, se přesně to může stát takřka v přímém přenosu. 

V podcastu Headliner CZ si tentokrát můžete poslechnout rozhovor Honzy Vedrala, který doprovází aktuální titulní článek zářijového Headlineru.

Sep 15, 202301:01:54
NOTY VOLE: Festivalová sezóna a mistrovství Brna ve vokodéru (11/110)

NOTY VOLE: Festivalová sezóna a mistrovství Brna ve vokodéru (11/110)

Podcastová revue časopisu Headliner je to po jedenácté. 

Tentokrát se pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado zaměřili na hodnocení festivalové sezóny. Došlo ale i na drum'n'bass a vokodéry.

Vítejte ve žvanírně o hudebních festivalech. Čeká vás zamyšlení nad úlohou headlinerů, o prospěšnosti popularizace opery, hudební samocitování, vypečené trendy a ještě vypečenější tipy. Tohle všechno najdete v nekonečné epizodě číslo 11 podcastové revue NOTY VOLE, která je jenom díky nůžkám pana Šéfíka, jen o málo kratší, než Tour de France. I přes vykročení z komfortní zóny, kde dojde na Antonína Dvořáka, se v tipech vracíme ke country a ušní červ dnes není za trest.

Co je obsahem jedenáctého vydání? 

 • Ohlédnutí za festivaly
 • Ponor do trendů: Vojtěch Dyk, STEIN 27, Miley Cyrus
 • Tipy: Killers, Nivva, Takacs Quartet a Ashley McBryde
 • A lahodný ušní červ v podání Simonová / Chladil 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu jedenácté části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

Sep 01, 202301:36:53
Kašpárek v rohlíku: Když řvou maminky „čůrej“, Kefír a pravda o Maxim Turbulenc (109)

Kašpárek v rohlíku: Když řvou maminky „čůrej“, Kefír a pravda o Maxim Turbulenc (109)

„Všechno, co řeknu, je pravda. A jestli ne, tak se to musí pravdou prohlásit. Jinak to nejde,“ vysvětluje Kašpárek v rohlíku v neplánovaném dílu podcastu Headliner CZ. V rozhovoru s Honzou Vedralem mluví o šestnácti letech bejbypanku, největších hitech, řevnivosti mezi českými kapelami pro děti a festivalu Kefír, který se koná už 2. září v Hradci Králové. 

Aug 30, 202349:47
NOTY VOLE: Naštvaný pán s vidličkou ve světě polévek Adama Mišíka (108)

NOTY VOLE: Naštvaný pán s vidličkou ve světě polévek Adama Mišíka (108)

Podcastová revue časopisu Headliner slaví desáté vydání.

Tentokrát se pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk zaměřili na fenomén Oasis. Hlavní téma nese podtitul "bratři jak se patří" a sleduje vzestup a pád bratří Gallagherů i celého britpopu.

Nechybí paní hrající na nůžky, legendární hlášky ("přeju ti, abys chytnul AIDS a chcípnul") ani hádka Honzy s Wladem o to, jestli je Wonderwall geniální písnička nebo sračka. Ohlédnutí za fenoménem Knebworthu, polemika, jaký má smysl se vracet k tomu, co bylo.

Přinášíme také konečnou odpověď na otázku, kdo je nejlepší britpopová kapela a těšit se můžete i na Danyho novou nepravidelnou rubriku nejlepších hlášek z tiskových zpráv, které nám plní emailové schránky.

K opravdovým emocím ale došlo zejména při hodnocení aktuálních trendů. Během hodnocení společné písně Adama Mišíka a Simy, které se rozlezlo na takřka čtvrt hodiny, nám málem pod návalem negace spadlo studio. "Ty jsi jako muž s vidličkou ve světě polévek Adama Mišíka," snažil se Wlado klidnit Honzu, kterého píseň Bez tebe vytočila do ruda. Zklidnění však přišlo až s novou Olivií Rodrigo a Renne Dangem.

Samozřejmě nechybí ani hudební tipy, ve kterých Dany zkusil vykročit mimo svou komfortní zónu, ale u ostatních členů spolku s tím příliš nepochodil. Neshody panovaly i ohledně Skindred, kteří sice v Británii skončili druzí v závodech o čelo hitparády, ale cestu do Wladovy duše si nenašli.

Jediným skutečným pohlazením tak zůstala zpráva o comebacku The Kills a jejich skladba New York. Protože ta opravdu stojí za poslech.

Samozřejmě nechyběl ani oblíbený Ušní červ, který si tentokrát v osazenstvu podcastu NOTY VOLE našel svého fanouška. 

Co je obsahem desátého vydání? 

 • Oasis: Bratři, jak se patří
 • Co přinesl britpop hudební scéně?
 • Perly z tiskových zpráv, aneb co se chystá v Olomouci 
 • Ponor do trendů: Adam Mišík mrhající talentem, špičková Olivia Rodrigo a zajímavý obrat Renneho Danga
 • Tipy: Návrat The Kills, Skindred vs. britská hitparáda a James Bay bez klobouku
 • A samozřejmě taky ušní červ... 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu desáté části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

Aug 18, 202301:38:17
NOTY VOLE: Rammstein u soudu, homosexuální líbačka 1975 a odvar z makovice Rogera Waterse (107)

NOTY VOLE: Rammstein u soudu, homosexuální líbačka 1975 a odvar z makovice Rogera Waterse (107)

Podcastová revue časopisu Headliner pokračuje. Tentokrát se pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk rozhodli projít neuvěřitelnými hudebními událostmi posledních dní a týdnů. Znásilňovali Rammstein, nebo naopak média znásilnili je? Jak to bylo s Anti-Flag? Proč se rozhodnul Matt Healy z The 1975 líbat svého basáka v Malajsii, kde by za to mohl jít na dvacet let do vězení? Poslechli jsme si novou verzi Money od Rogera Waterse, zavzpomínali na Tonyho Benneta i ten největší odkaz Sinéad O’Connor. A k tomu ještě pár vjemů z největšího koncertu, který u nás odehráli Depeche Mode.   

Samozřejmě nechybí ani vaše oblíbené rubriky Trendy, Tipy a Ušní červ. 

Co je obsahem devátého vydání? 

 • Kazua Rammstein. Znásilňující nebo znásilňovaní?
 • 1975 v Malajsii. Proč jsou v hudbě občas důležitá gesta?
 • Roger Waters a jeho nová verze klasiky od Pink Floyd. 
 • Odkaz Sinéad O’Connor. A její slavné vystoupení na koncertě pro Boba Dylana
 • Danyho recenze koncert Depeche Mode v Praze
 • Ponor do trendů: zpívající Rytmus s Janem Bendigem, Post Malone a ledová kostka a pičující Vojtaano.
 • Tipy: Velká hádka o Berlin Manson, The Last Dinner Party a Chris Stapleton
 • A samozřejmě taky ušní červ... 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu osmé části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

Aug 04, 202301:30:12
NOTY VOLE: Britpop versus hyperpop. Rockové televarieté Škwor a Barbie Eilish (106)

NOTY VOLE: Britpop versus hyperpop. Rockové televarieté Škwor a Barbie Eilish (106)

Podcastová revue časopisu Headliner pokračuje. Tentokrát se pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk vrátili z dovolených, aby probrali novinky, české trendy a přidali dvojitou porci hudebních tipů.

Britpop slaví třicet let. Jak se lze na ten žánr dívat po letech? A co všechno je s ním spojeno? Morální panika kolem Mat213 pomalu utichá. Má cenu si pustit jeho nové album? A kdo všechno může hrát v osmdesáti tisícovém městě? V tomto díle dojde i na Wladův coming out, Danyho zpěv a Honzův humor. A samozřejmě nechybí ani vaše oblíbené rubriky Trendy, Tipy a Ušní červ. 

Co je obsahem osmého vydání? 

 • Co jste nevěděli o britpopu (a možná jste ani nechtěli)
 • Je Mat213 hudba, nebo ho trmufli kluci z Kumštu?
 • Wladův comingout a rockové televarieté Škwor
 • Jsou texty Bena Cristovaa debilní nebo geniální?
 • A jak zní nová Barbie Eilish?
 • Dvojité tipy: Od The Streets, přes Sigur Rós, až po Terezu Balonovou.
 • Danyho country speciality.
 • A bohužel také dvojitý ušní červ... 

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu osmé části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

Jul 21, 202301:40:16
Bára Poláková: Začalo to rozchodem. Ale proč u pramene Labe? (105)

Bára Poláková: Začalo to rozchodem. Ale proč u pramene Labe? (105)

Třetí album On/Off, které nedávno vydala Bára Poláková, patří mezi nejlepší české popové nahrávky první poloviny roku. Nejen, že na něm jsou krásné písničky a silné melodie, ale taky velmi osobní témata, která Bára do skladeb umí dostat s humorem sobě vlastním.

"Nikdo z nás nechce být s někým, kdo ho nemiluje," říká v rozhovoru s Honzou Vedralem v podcastu Headliner CZ, v němž nahrávku společně a do detailu rozpitvali skladbu po skladbě.

Jul 14, 202301:26:18
Petr Nohavica: Nejdůležitější je, aby skladba měla „smrad“ a mrazilo tě z ní v zádech (104)

Petr Nohavica: Nejdůležitější je, aby skladba měla „smrad“ a mrazilo tě z ní v zádech (104)

Petr Nohavica, bubeník a skladatel, původem z Valašska, je významnou osobností pražské jazzové scény. Jeho univerzálnost a muzikalita ho přivedly ke spolupráci na různorodých hudebních projektech. Hraje třeba v Allison Wheeler Quartet, s nímž v loňském roce nahrál album Winterspring, dále v kapelách Bardo, trio B/Y Organism s Danielem Bulatkinem a Kirillem Yakovlevem, nebo kvartetem Drifter Days s anglickým saxofonistou Tomem Smithem. Nyní ho můžeme poznat i v roli kapelníka, a to na jeho debutovém albu Glance. To vydává na konci června u vydavatelství Bivak Records, za nímž stojí festival JazzFestBrno. „Je to taková sbírka různých období a inspirace,“ říká v další epizodě podcastu 32 Bar Talk, který společně připravují magazín Headliner a festival JazzFestBrno. Moderuje tentokrát Martin Konvička.

Jul 07, 202344:22
NOTY VOLE: Zákulisí Glastonbury i Rock for People. A vydíračka Krhuta s Kozubem (103)

NOTY VOLE: Zákulisí Glastonbury i Rock for People. A vydíračka Krhuta s Kozubem (103)

Podcastová revue časopisu Headliner pokračuje. Tentokrát pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk prosvištěli červnovými festivaly. Výsledkem je více než dvouhodinová epizoda s rekordním množstvím ukázek.

Pojďte se s námi vrátit do zákulisí festivalů Rock for People a Glastonbury i na další obří akce, které definovaly letošní červen. Chybět nebude ani hádka nad koncertem Marka Ztraceného ve fotbalovém stánku, kam by Wlado nikdy nešel. A samozřejmě ani vaše oblíbené rubriky Trendy, Tipy a Ušní červ.

Co je obsahem sedmého vydání? 

 • Jak to vypadalo v zákulisí Rock for People?
 • Proč to odnesli zrovna The 1975?
 • Co se dělo před koncertem u Slipknot?
 • Proč, sakra, nikdo nezpíval s Muse?
 • Komu půjčil Wlado své trsátko osudu?
 • A jaké to bylo pro Danyho poprvé vyrazit na Glastonbury?
 • Životní koncert Eltona Johna na vlastní kůži
 • Rituální šílenství se skvělými Young Fathers, kteří teď musí do Brna, protože Pop Messe, bohužel, bude.
 • Nový singl Ektora, citové vydírání Krhuta s Kozubem a Ema Smetana poprvé v češtině.
 • A naše tipy na písničky, které by vás mohly bavit.

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu sedmé části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

Jun 30, 202302:18:16
Kato vrací na scénu projekt Rigor Mortiz. Inicioval ho zmařený vztah a pochmurné myšlenky (102)

Kato vrací na scénu projekt Rigor Mortiz. Inicioval ho zmařený vztah a pochmurné myšlenky (102)

Ústřední postava tuzemské rapové scény v podcastu Headliner CZ vzpomíná na dobu vzniku projektu a více přibližuje okolnosti jeho reinkarnace. Proč se pro obnovu projektu rozhodl, jaké bude jeho nové album, kolik živých formací má Prago Union a na čem v současné době ještě pracuje? Poslouchejte rozhovor Honzy Vedrala.

Jun 23, 202330:10
32 BAR TALK: Čím lepší muzikanty má člověk k dispozici, tím míň by je měl omezovat (Jiří Slavík) (101)

32 BAR TALK: Čím lepší muzikanty má člověk k dispozici, tím míň by je měl omezovat (Jiří Slavík) (101)

Jiří Slavík je renomovaný multiinstrumentalista a ikona české jazzové scény. Kroky tohoto „hudebního cestovatele“ vedly od havířovského folklorního souboru přes římskou konzervatoř, londýnskou Royal Academy a mnohé další destinace, až k opětovnému návratu do Česka v roce 2014. Tam jeho skladatelský a interpretační um začal aktivně čeřit vody hudební scény, za což byl dva roky na to oceněn Cenou Anděl v kategorii World Music za projekt Mateřština, v němž se mísí prvky jazzu, klasické hudby a folkloru. Mimo spolupráci s VUS Ondráš a vlastní kapelu Survivors je aktivním v mnoha hudebních projektech. V letošním roce Slavík vydal u vydavatelství Bivak Records ryze jazzový počin Nostalgia. „Je to určitá nostalgie za časem, který už nebude.“ O tomto a dalším se baví s Jakubem Gaťkem v sedmé edici 32 Bar Talk.

Jun 19, 202340:30
NOTY VOLE: Hrdinové rokenrolu. S Jirkou Hrdinou živě z Rock for People (100)

NOTY VOLE: Hrdinové rokenrolu. S Jirkou Hrdinou živě z Rock for People (100)

Podcastová revue časopisu Headliner pokračuje speciálním vydáním pro opravdové fanoušky. Omluvte sníženou kvalitu zvuku.

Přinášíme záznam z prvního živého vystoupení NOTY VOLE, které se konalo 11. 6. na festivalu Rock for People s tématem Hrdinové rokenrolu a specálním hostem Jirkou Hrdinou. Přestože jsme přípravu nepodcenili, nepovedlo se nám kvůli technické chybě bohužel pořídit kvalitní záznam. V redakci jsme se málem uškrtili, zda podcast v této podobě vůbec vydávat nebo ne. Ale vzhledem k tomu, že jsme vám to slíbili, jsme se rozhodli nahrávku publikovat, i když riskujeme, že nám za to budete nadávat víc, než si v této revue obvykle nadáváme my všichni navzájem.

Ještě jednou děkujeme Rock for People za pozvání a pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk se na vás budou těšit zase příště ve studiové kvalitě.

Jun 16, 202343:44
NOTY VOLE: Speciál přímo z pole. Jsme na Rock for People i s naším tajným hostem! (99,5)

NOTY VOLE: Speciál přímo z pole. Jsme na Rock for People i s naším tajným hostem! (99,5)

Podcastová revue NOTY VOLE se hlásí přímo z pole! Dany Stejskal, Honza Vedral a Wlado Sejk v zákulisí festivalu Rock for People natočili speciální epizodu, kterou vydáváme bez střihů a úprav. Uvnitř se dozvíte i jméno speciálního hosta, kterého uvidíte na první živé show našeho podcastu v neděli ve 14:10 na Conference Stage. A pozor, to bude sté vydání podcastu Headliner CZ!!!

Ale teď je ještě čtvrtek - pojďme si říct, na na koho se letos na Rock for People těšíme!

Jun 08, 202315:30
NOTY VOLE: Kořeny kokotismu Rogera Waterse a softporno Lucky Vondráčkové (99)

NOTY VOLE: Kořeny kokotismu Rogera Waterse a softporno Lucky Vondráčkové (99)

Podcastová revue časopisu Headliner pokračuje. Tentokrát pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk sestavili žebříček kokotů rokenrolů. tedy hudebníků, které milujeme pro jejich hudbu, ale raději bychom neznali jejich postoje. Dočkáte se důkladné analýzy kokotství Rogera Waterse i obhajoby jeho práv na svobodu. Zabývali jsme se také vybranými citáty od Morriseyho, Ericem Claptonem, Jarkem Nohavicou nebo Petrem Kolářem. V Youtube trendech jsme protrpěli například nový klip Lucky Vondráčkové, ve kterém se umělkyně nemůže rozhodnout, zda chce či nechce vykonat striptýz. A aby byl svět v rovnováze, nechybí ani tipy na novou hudbu, která se nám líbí. A velká hádka o novým singlu Blur.

Co je obsahem čtvrtého vydání? 

 • Kdy a proč se Roger Waters stal kokotem?
 • Měl by mu někdo zakazovat koncerty?
 • Čím naštval fanoušky Jarek Nohavica?
 • Stačí Markovi Ztracenému k úspěchu vykrádat Coldplay?
 • Proč je Lucka Vondráčková pořád v křeči?
 • Je nový singl Blur skvělý, nebo vyčpělý?
 • Plus čím nás okouzlili noví J.A.R.

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu páté části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

A nezapomeňte dorazit na naši živou show v neděli ve 14:05 na festivalu Rock for People!

Jun 02, 202301:41:59
Buřty, pivo a nenávist budou platné vždy. Album V penziónu Svět po 35 letech (98)

Buřty, pivo a nenávist budou platné vždy. Album V penziónu Svět po 35 letech (98)

"V něčem to byla skvělá doba. Sice nic nešlo, ale na všem záleželo. Dnes všechno jde a na ničem nezáleží," vzpomíná v podcastu Headliner CZ Michal Horáček na vznik zásadní nahrávky československé populární hudby i své textařské kariéry.  

Album V penziónu Svět se v roce 1988 vymykalo snad vším. Hity jako Štěsti je krásná věc, S cizí ženou v cizím pokoji, nebo Buřty, pivo a nenávist zlidověly a hrají se dodnes. Byla to nahrávka plná svobody v éře, která byla ještě pořád mizerná, ale už se řítila ke svému zániku.

Jak zní album V Penziónu Svět po pětatřiceti letech? Jak se tehdy do Prahy dostal zvukový mistr od Mike Oldfielda? Co dělala ve studiu Hana Zagorová? A čím to, že songy z něj zní pořád aktuálně?

Hostem Honzy Vedrala v podcastu Headliner CZ byl tentokrát Michal Horáček.

May 26, 202301:18:45
NOTY VOLE: Vesna o holení bobra a Eurovize v rámci vyššího dobra (97)

NOTY VOLE: Vesna o holení bobra a Eurovize v rámci vyššího dobra (97)

Podcastová revue časopisu Headliner pokračuje. Tentokrát se pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk ponořili do bažin kýče Eurovize. Vytočili se do běla nad východem zapletenými copy kapely Vesna a zapátrali v historii až k písním, kdy jejich frontwoman zpívala o holení bobrů. Podrobnějšího rozboru se dočkalo i nové album Eda Sheerana. A aby byl svět v rovnováze, nechybí pohled do trendů ani tipy na novou hudbu, která se nám líbí.

Co je obsahem čtvrtého vydání? 

 • Proč se u nás na Eurovizi nikdo nekouká a všichni o ní mluví?
 • Může dokonalá produkce omluvit všechno?
 • Kde se vzala skupina Vesna. A jak se z písní o Obamovi a holení bobříků dostala k panslavismu?
 • Český rapper s kytarou Gray a jeho nešťastná láska
 • Dělají Imagine Dragons v písni Crushed dobrou věc nebo kýč?
 • A proč se nám David Guetta rozhodl tak odporně ubližovat 
 • Plus čím nás okouzlila nová hudba, kterou nahráli Brian Eno a Fred Again, František Skála s Třaskavou směsí, 20 Minutes a Vivan Shadow.

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu čtvrté části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

May 19, 202301:25:46
Příběh Circusu Praha. Neúspěšná kapela se stala v magii devadesátek kultem (96)

Příběh Circusu Praha. Neúspěšná kapela se stala v magii devadesátek kultem (96)

Nahrávky Circusu Praha nenajdete na Spotify ani Apple Music, přesto zůstává iniciační kapelou pro řadu českých muzikantů. Mohl za to Brad Stratton, Američan, který se naučil perfektně česky a tuzemským hudebníkům přirozeně dodal pocit světovosti. Na Brada Strattona, který nečekaně zemřel loni v září, se bude 18. května vzpomínat v Malostranské Besedě. Hostem Honzy Vedrala v podcastu Headliner CZ byl proto jeho spoluhráč a kamarád Honza Ponocný. Připomíná pražskou hudební scénu devadesátých let, společné chvíle s Red Hot Chili Peppers na pódiu i úsměvné momenty, kdy česká rádia vyčítala Američanovi, že zpívá anglicky.

Podcast Headliner CZ tentokrát doplňuje řada dobových písní, které si dnes v digitálním světě není možné pustit. Ale jejich kouzlo se neztratilo.

Kdo byl Brad Stratton?

A čím ovlivnil českou hudební scénu?


May 12, 202301:05:52
NOTY VOLE: Raději umělou inteligenci než týrání Dalibora Jandy! (95)

NOTY VOLE: Raději umělou inteligenci než týrání Dalibora Jandy! (95)

Podcastová revue časopisu pokračuje. Tentokrát si pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk vzali na paškál téma využití umělé inteligence v hudbě. Nechybí trendy ani tipy na novou hudbu!

Co je obsahem třetího vydání? 

 • Jaká je historie umělé inteligence v hudbě?
 • Proč posloucháme podle algorytmů?
 • Může Eminem opravdu rapovat o Honzovi Vedralovi, Dany Stejskalovi a Vladimíru Sejkovi?  
 • Mocnářské tajemství Štístka a Poupěnky odhaleno
 • Jak se Raego rozhodl mučit Dalibora Jandu. 
 • A čím nás okouzlila nová hudba, kterou nahráli King Krule, Máří, nebo Joe Bonamassa.

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu třetí části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

May 05, 202301:17:41
Queenie: Nadávky do šašků i slzy štěstí. 17 let v kůži Freddie Mercuryho (94)

Queenie: Nadávky do šašků i slzy štěstí. 17 let v kůži Freddie Mercuryho (94)

Mají se revivaly a tribute bandy brát vážně? Netradičním hostem Honzy Vedrala v podcastu Headliner CZ byl tentokrát Michael Kluch, frontman kapely Queenie, která letos odehraje dva velké halové koncerty 18. a 19. května v pražské O2 aréně. Jaké to je prožít sedmnáct let v kůži Freddieho Mercuryho?

"Vždycky jsme se snažili dělat jinak, než ostatní podobné kapely. Začali jsme v roce 2005 a byli jsme na stejné úrovni jako řada ostatních tribute bandů. Možná jsme na tom byli i hůř, protože oni měli náskok," vypráví Kluch. "My jsme si ale řekli, že nechceme pořád dokola hrát jenom We Will Rock You a I Want to Break Free. Chtěli jsme hrát  i věci, které byly pro publikum nevšední. A tak jsme třeba udělali půlku alba Hot Space a mysleli si, jak jsme skvělí a co všechno fanouškům nenabídneme..." popisuje cestu k jedné ze světově nejúspěšnějších koncertních show na motivy Queen.

"Řekl bych, že dneska už škatulku tribute překračujeme. Říkáme tomu koncertní divadlo. Všichni jsme v rolích, všichni jsme na jevišti, musíme být dobří hudebníci, protože ta muzika není jednoduchá. A i když ta hudba není autorská v tom smyslu, že bychom tvořili vlastní muziku, ale protože se snažíme posouvat hranice žánru tribute, tak v tom satisfakci cítíme," vysvětluje Kluch, který ještě v roce 2011 pracoval jako úvěrový specialista v bance. "Ucházel jsem se o místo ředitele pobočky. Řekl jsem si: Když mě vezmou, budu dělat ředitele v bance. A když ne, tak se zkusím naplno věnovat kapele. Nevzali mě a utvořili tak moji historii," vypráví o začátcích kapely, která se svou show sklízí úspěch po celém světě.

A jak se dívá na různorodé reakce, které i díky svému pěstěnému kníru vzbuzuje, i když si jde třeba jen koupit rohlíky? "Spousta lidí mi řekne: Ty šašku, na co si to hraješ. A já si na to odpovídám: Já si na nic nehraju, já hraju toho Mercuryho hraju. A jestli se vám to nelíbí, tak na to přeci chodit nemusíte," vypráví. "Jenže pak za vámi přijdou lidi, kteří se rozbrečí, když se s nimi vyfotíte. Freddie Mercury byl nesmírně charismatický a mají s ním podivné spojení, které vzniká mezi jevištěm a hledištěm a kterému sám moc nerozumím. Tím, že se do Mercuryho stylizuji dávám některým lidem naději, že se ho můžou alespoň trochu dotknout. Já si to na zeď nepověsím, ale těším mě, že i tímhle způsobem můžu někomu zpříjemnit den nebo týden." 

Co obnáší dělat tribute band na světové úrovni? A co nabídnou koncerty 18. a 19. května v O2 aréně? A jak se na činnost Queenie tváří samotná kapela Queen?

Apr 28, 202301:04:05
32 BAR TALK: Pořád jsou tu lidé, kteří nechtějí hrát s holkami (93)

32 BAR TALK: Pořád jsou tu lidé, kteří nechtějí hrát s holkami (93)

Saxofonistka Nela Dusová a kontrabasistka Klára Pudláková patří mezi nejzajímavější osobnosti nastupující jazzové generace. Společně působí v kapele 2in2out. V dalším díle podcastu 32 Bar Talk, který připravuje magazín Headliner ve spolupráci s festivalem JazzFestBrno, probrali s moderátorem Jakubem Gaťkem současný stav české jazzové scény, umělou inteligenci i genderové otázky. „Myslím, že téma ženské otázky je stále aktuální. Je potřeba o něm mluvit, ale ne uplakaným způsobem,“ říká Dusová. Pudláková ji doplňuje: „Myslím, že v jazzu není nepoměr v mužských a ženských honorářích. Spíš je pořád málo holek, které ho vůbec začnou dělat.“

Apr 26, 202301:06:28
NOTY VOLE: Tvrdé drogy dělají větší čísla než hudební ceny (92)

NOTY VOLE: Tvrdé drogy dělají větší čísla než hudební ceny (92)

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu druhé části podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

Podcastová revue časopisu Headliner neplánovaně pokračuje hned druhý týden po sobě.

Tentokrát si pánové Honza Vedral, Dany Stejskal a Wlado Sejk totiž vzali na paškál aktuální téma - hudební ceny. Jak se stalo, že hudební kritici vyhlásili v cenách Apollo singlem roku hyperpopovou jízdu tramvají číslo 17 od Matt213? Kdo všechno sedí v České hudební akademii, která rozhoduje o Andělech. A proč jí tak dlouho trvalo objevit Calina? Plus povídání o drsném muži z Ostravska, který se s prodejem tvrdých drog dostal na čelo českých trendů i o trávníku Báry Polákové.

NOTY VOLE přináší názory, novinky, hádky a komentáře k dění na české i světové hudební scéně. A také tipy na alba a singly, které byste rozhodně neměli vynechat.


Co je obsahem druhého vydání? 

Jak se volí singl roku podle hudebních kritiků? 

Kdo se může stát členem Andělské akademie? 

Existuje cena, kterou by mohl dostat Tomáš Savka?  

Proč nemají jazzmani svůj galavečer? 

Hard Rico a jeho ódy na tvrdé drogy.

A čím nás okouzlila nová hudba od Romy, Luke Combse a boygenius.


To a mnoho dalšího si můžete poslechnout v druhém vydání revue NOTY VOLE!

Apr 21, 202301:15:10
NOTY VOLE: Mají to radši zabalit Depeche Mode, Metallica nebo Raego? (91)

NOTY VOLE: Mají to radši zabalit Depeche Mode, Metallica nebo Raego? (91)

Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou k poslechu nové podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my. 

Názory, novinky, hádky a komentáře k dění na české i světové hudební scéně. To je náplní nové série v rámci podcastu Headliner CZ. Ta získala název podle nejčastěji používaného slovního spojení, které v této hudební revue, v níž za mikrofon usedli Honza Vedral, Wlado Sejk a Dany Stejskal, padají. NOTY VOLE!

Co je obsahem prvního vydání? 

Jaký je stav českého hudebního průmyslu?

Jak se Michal David vyšvihl na páté místo v nejprodávanějších albech roku?

Mají se kulturní novináři cítit jako umělci?

roč vyzkoušet Apple Music Classic?

Jaký je smysl textů umělce jménem Raego?

Co mají společného Pokáč a Marek Ztracený?

Proč poslouchat mladou českou kapelu Sundrinker?

Mají ještě kapely jako Depeche Mode a Metallica vydávat nová alba, nebo to mají radši zabalit?

Co si myslíme o jejich nových albech?

A jaké jsou naše hudební tipy a proč právě Sunnbrella, Doom Regulater, nebo MC Gey?

To a mnoho dalšího si můžete poslechnout v prvním vydání revue NOTY VOLE!

Apr 14, 202354:50
Lukáš Rychtařík: Bendig je rozený bavič. Ben dokáže uspět i ve světě (90)

Lukáš Rychtařík: Bendig je rozený bavič. Ben dokáže uspět i ve světě (90)

Championship Music patří v tuzemské hudební branži mezi malá ale důležitá vydavatelství. O úspěchů Bena Cristovaa i Jana Bendiga, plánech na zahraniční kariéru i nových akvizicích Báře Polákové a Majku Spiritovi mluvil v podcastu Headliner CZ Honza Vedral s jeho majitelem a šéfem Lukášem Rychtaříkem. 

Apr 02, 202347:50
Radek Diestler: Tajemství všech těch báječných beatových klubů a hospod (89)

Radek Diestler: Tajemství všech těch báječných beatových klubů a hospod (89)

Hudební historik, publicista a autor řady skvělých publikací Radek Diestler je známý svou exaktností. Působí v Popmuseu, které má sídlo v pražském klubu Kaštan, a pořádá pozoruhodné výstavy zaměřené na hudební historii. O té byla řeč i v rozhovoru Honzy Vedrala pro podcast Headliner CZ. Konal se totiž u příležitosti vydání knihy Praha beatová, v níž Radek Diestler zmapoval klubové dění v metropoli od padesátých let.

To podstatné o její povaze je řečeno už v anotaci: „Praha beatová nabízí „Magical Mystery Tour“ po pražských lokalitách spojených ve druhé polovině 20. století (s mírným přesahem za rok 2000) s rockovou hudbou. Navštívíme kluby, sály, kulturáky, máničkovské hospody, otevřené byty i zkušebny. Vypravíme se za Bosou hlavou i Plechovým dědečkem, na rock‘n‘roll půjdeme do Merkuru i na Rokosku, na metal do Barikádovny. Odkryjeme tajemství popelářské bedny před New Clubem a uvnitř okusíme proslulou leteckou limonádu. A pak skončíme na hřbitově, jako ostatně všichni.“

Mar 26, 202341:42
Ewa Farna: Dětství v šoubyznysu, O2 aréna i kluci, co řvali: „Ukaž kozy!“ (88)

Ewa Farna: Dětství v šoubyznysu, O2 aréna i kluci, co řvali: „Ukaž kozy!“ (88)

"Zpívat jsem vždycky chtěla. Nikdo mě do toho netlačil. Moji rodiče se mě na to ptali každý den, než podepsali smlouvu s Leškem Wronkou. A ta smlouva se chystala strašně dlouho, snad rok. Objevil mě v jedenácti letech a když mi byl dvanáct, zkoušeli mi vysvětlit, co to znamená závazek," popisuje Ewa Farna v rozhovoru s Honzou Vedralem svoje začátky.

Řeč byla o mnoha tématech: Jak prožívala první vystoupení na diskotékách, proč si ze všeho nejvíc přála jezdit kapelní dodávkou, o hodnotících poradách po koncertech, o tom jak z pódia vyhlásila "dovolenou v Terezíně" i o Ewině cestě k tvůrčí samostatnosti, kořenech její paličatosti, nejlepším hudebním zážitku a udržování balancu mezi světy Slavíků a Andělů.

Před oslavou třicetin, které chystá 14. října v O2 aréně, jsme s Ewou Farnou prozkoumali kořeny současného českého popu i to, jak ho vnímá holka, která v něm prožila dětství, vyrostla, složila maturitu a dospěla.

Mar 19, 202301:06:03
32 Bar Talk: Talent jménem Daniel Bulatkin. Proč studovat jazz v zahraničí? (87)

32 Bar Talk: Talent jménem Daniel Bulatkin. Proč studovat jazz v zahraničí? (87)

Pianista Daniel Bulatkin je považován za jeden z největších talentů české jazzové scény. Narodil se roku 1999 v Praze a už ve svých patnácti letech získal třetí místo v prestižní soutěži Pianista roku pořádané firmou PETROF, které se účastnil jako nejmladší soutěžící v historii. Záhy začal hrát v kapelách se zkušenými jazzmany. V dnešní době je k slyšení jako sideman ve formacích od straight-ahead a moderního jazzu až k prog-rocku, neo-soulu, či world music. 

Zároveň pilně pracuje na vlastních projektech a druhým rokem získává zkušenosti při studiu v Rotterdamu. V podcastu 32 Bar Talk, který společně s magazínem Headliner připravuje festival JazzFestBrno, se rozpovídal také o své lásce k hammondkám či o tom, že ne všechno v Nizozemsku je zase úplně růžové. Moderátorem podcastu je trumpetista Jakub Gatěk.

Mar 10, 202301:08:34
Headliner slaví 9. narozeniny! Proč za námi přijít ve čtvrtek do Besedy? (86)

Headliner slaví 9. narozeniny! Proč za námi přijít ve čtvrtek do Besedy? (86)

Honza Vedral a Dany Stejskal vás v nové epizodě zvou na 9. narozeniny časopisu Headliner, které se konají 9.3. v pražské Malostranské Besedě. Jak zní píseň, kterou nám složil Circus Ponorka k narozeninám? Proč spolu s ním letos zahrají právě James Harries, November 2nd a The Atavists? A co právě řešíme za redakčními dveřmi Headlineru? Poslechněte si podcast Headliner CZ a přijďte to s námi oslavit do Malostranské Besedy. Vstup je jako vždy zdarma. 

Mar 05, 202327:56
David Urban: Legendární party na Hradě aneb 25 let od Jeleního příkopu (85)
Feb 24, 202343:18
Našli jsme největšího koncertního fanouška v Česku? (84)

Našli jsme největšího koncertního fanouška v Česku? (84)

„Pearl Jam poprvé v Praze? Mám nahrávku!“ směje se speciální host Honzy Vedrala v podcastu Headliner CZ Marek Johnny Větrovec. Je opravdu největším žijícím koncertním fanouškem v Praze a možná i v republice?

Feb 17, 202301:04:54
32 Bar Talk: David Dorůžka o tom, co je skryto za notami (83)

32 Bar Talk: David Dorůžka o tom, co je skryto za notami (83)

Jazzový kytarista David Dorůžka byl dalším hostem podcastu 32 Bar Talk, který společně připravují magazín Headliner a festival JazzFestBrno. David Dorůžka prožil léta na přelomu milénia na proslulé Berklee College of Music v Bostonu. Škola udělila Dorůžkovi vedle plného stipendia také několik ocenění, např. Wayne Shorter Award a Jimi Hendrix Award. Tehdy se zúčastnil také mistrovského kurzu pro mladé hudebníky v Coloradu, kde jeho lektory byli mimo jiné Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Dnes je Dorůžka nejen úspěšným skladatelem a hudebníkem, ale sám se stal také pedagogem. „Jakákoliv institucionalizace umění může při špatném přístupu uměleckému vyjádření ublížit, na druhou stranu si ale myslím, že školství plní i mnoho pozitivních rolí. Dnes to mají muzikanti daleko snazší, mají informace, spoustu učitelů, nejsou tam žádná rizika,“ prozradil moderátorovi, hudebníkovi a svému bývalému žákovi Martinovi Konvičkovi.

Feb 09, 202352:03
Objev jménem Rozálie: Rozladěná držka, hra tří rukou a postelové pravdy (82)
Jan 30, 202348:22
Hraboš z Našrot: Historky problémové mládeže, co si čuchla k undergroundu (81)

Hraboš z Našrot: Historky problémové mládeže, co si čuchla k undergroundu (81)

Aneb začalo to Křečovýma žilama a Gumovým knedlíkem. Jednoho dne se u nás v redakci zjevil nečekaně Petr „Hraboš“ Hrabalik a přinesl s sebou dva poklady. Honza Vedral si s ním hned domluvil natáčení podcastu o Hrabošově kapele Našrot. Jeden z prvních českých hardcorových spolků totiž oslaví 28. ledna v pražském klubu Vagon 35 let na scéně.

Jan 20, 202301:11:49
32 Bar Talk: Nikol Bóková o sběhnutí od klasiky k jazzu (80)

32 Bar Talk: Nikol Bóková o sběhnutí od klasiky k jazzu (80)

Klavíristka Nikol Bóková byla dalším hostem podcastu 32 Bar Talk, který společně připravují magazín Headliner a festival JazzFestBrno. Mladá talentovaná umělkyně vystudovala klasický klavír, zároveň však propadla jazzu a toto její okouzlení vedlo v roce 2019 k nominaci a v roce 2021 k zisku Ceny Anděl v jazzové kategorii.

„Ze začátku jsem se cítila v jazzu trochu nemístně, jako jazzová umělkyně jsem si nepřipadala, říkala jsem, že je nonsens se takto zařazovat. Ale teď už se v něm cítím jako ryba ve vodě, protože dokáže nabídnout absolutní svobodu,“ prozradila moderátorovi, svému kamarádovi a nástrojovému kolegovi v jedné osobě Martinovi Konvičkovi.

Jan 05, 202301:16:09
Rok v české hudbě: Žbirkův odkaz, Ztraceného triumf a Nohavicovy provokace (79)

Rok v české hudbě: Žbirkův odkaz, Ztraceného triumf a Nohavicovy provokace (79)

Vlček, Konáš a Vedral se ohlížejí za rokem 2022 (nejen) v české hudbě. 

Dec 27, 202201:14:16
Pražská hudba II: Agenti jsou ostří jako břitva. Rock for People hraje vabank (78)

Pražská hudba II: Agenti jsou ostří jako břitva. Rock for People hraje vabank (78)

"Je to ekonomicky tak náročný ročník, že jedině vyprodanost je meta, které musíme dosáhnout," říká ředitel Rock for People Michal Thomes v rozhovoru s Honzou Vedralem o chystaném pokračování festivalu Rock for People. Zatímco většinu hudebních pořadatelů i klubů v republice covidová a energetická krize přidusila, jeho společnost Ameba se rozhodla uspořádat největší ročník v historii. Potřebuje, aby na něj přišlo 40 tisíc diváků. "Dvě hlavní kapely na rok 2023 stojí víc, než celý line up letošního roku včetně Green Day. Tu mičudu jsme si poslali hodně dopředu a teď se musíme hodně ohánět, abychom ji dohnali," vysvětluje Thomes.  

S Green Day  si podle něj Rock for People vyzkoušel vstup do extraligy a úplně jinou úroveň produkce. "Když tříčlenná kapela napíše, že přijede dvaceti kamióny a patnácti autobusy a v týmu má 90 lidí a co všechno potřebují. Z toho už nebyla cesta, jak to po česku pošolíchat," vysvětluje evoluci festivalu. Headlinery ročníku 2023 jsou proto kapely Slipknot, Muse, Machine Gun Kelly a The 1975. 

Co to znamená pořádat tak velký festival a co ve festivalové branži změnila uplynulá léta? "S nostalgií vzpomínám na covidové roky, kdy agenti kapel byli hodní  a pokorní a říkali nám, že jsme na stejné lodi, musíme si navzájem pomáhat a v téhle krizi musíme čelit společnými silami. A teď už je po krizi a jsou ostrý jak břitvy," prozrazuje detaily z pořádání hudebních festivalů. Velké spory totiž nejsou jen o peníze, ale i o takzvaný billing - jakým písmem a v jaké pozici bude který interpret uvededný na plakátu. "To letos řešíme pořád. Je to extrémní poměřování velikostí fontů," vypráví pobaveně Thomes. 

Pořádání festivalu je podle něj  uměním čelit krizím odjakživa. "Nějaké přichází permanentě. Pořád se něco děje a nkdy nic není v ideálním uspořádání. To, čemu jsme čelili za covidu a co prožíváme teď, ale i tak hraje prim," přiznává Thomes. A líčí problémy, které provázely rok 2022, kdy v Evropě došly tourbusy a řada kapel na poslední chvíli rušila bez náhrady a na účet pořadatelů celá turné.

Festival Rock for People se sice koná v Hradci Králové, ale společnost Ameba má kanceláře v Praze, kde se také během roku věnuje pořádání koncertů. Zde také Thomes ještě před covidem naplánoval sérii velkých koncertů pod širým nebem nazvanou Prague Summer Festival. "To byl projekt, který jsme si vymysleli pro Ledárny v Braníku. Kvůli covidu neprobehnul a kolem Ledáren začalo být rušno. Nebyli jsme na stejném místě, ale Praha 4 nám to nakonec ze strachu před peticemi zrušila," vzpomíná na martyrium pořádání. "Octli jsme se v situaci, kdy jsme měli domluvené kapely, zaplacené zálohy, ale neměli jsme kde ty koncerty udělat. Naštěstí jsme nakonec našli nové místo, které jsme nazvali Powerstation. Kvůli komplikacím to ale nebyl ekonomicky nejúspěšnější projekt," dodává. "Je velkou otázkou, jestli s tím budeme v příští sezóně pokračovat. Je před námi nejistota. Nevíme, co udělá letošní zima, kdy všichni straší drahými energiemi a kousek od nás se válčí. Výhled je nejistý, soustředíme se na naši vlajkovou loď Rock for People. A s rozhodnutím o ostatních projektech vyčkáváme."

O podcastové sérii Pražská hudba II

Naplnily se vize během krize? V druhé sérii podcastů Pražská hudba se hudební časopis Headliner vrací k reálným dopadům koronavirové krize na hudební branži a dění v Praze. Jak se pražská hudební scéna, její podoba i vnitřní chod proměnily? To se dozvídáme prostřednictvím konkrétních příběhů umělců, promotérů, provozovatelů klubů, zástupců technických profesí či producentů.

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.


 Dec 15, 202254:28
Oto Klempíř: Danuše, hobluj! Hudební bitva prezidentských kandidátu (77)

Oto Klempíř: Danuše, hobluj! Hudební bitva prezidentských kandidátu (77)

Improvizovaná podcastová revue Oto Klempíře a Honzy Vedrala na téma stavu české populární hudby, která začala vánoční pohodou, aby vyvrcholila nikýmnevypsanou soutěží Headliner hledá soundtrack pro prezidentské kandidáty. 

Zásadní myšlenky:

"Eskalace Dobra proti chystané desce J.A.R. zní jako dorostenecká kapela." 

"Bez sněhu není vánoční píseň." 

"Generál by mohl lidem nabízet v písni poslední kulku zdarma." 


Dec 09, 202248:02
Pražská hudba II: Odložené oslavy Tata Bojs aneb Kluci kde ste po patnácti letech (76)

Pražská hudba II: Odložené oslavy Tata Bojs aneb Kluci kde ste po patnácti letech (76)

„Byl to vždycky takový otloukánek, jsem rád, že se toho vinylu taky dočkala,“ říká baskytarista Mardoša o aktuální reedici desky Kluci kde ste?, kterou Tata Bojs křtí 23.11. v pražském Divadle Archa. 

„Byla to druhá deska, kterou jsme si připravili celou v našem domácím studiu. Pořád jsme jezdili na Deltu a něco hledali,“ vzpomíná na její nahrávání zpěvák a bubeník Milan Cais. 

Mardoša a Cais coby hosté Honzy Vedrala podrobili pozapomenuté album po letech pitvě. „Digitální studia tehdy začínala. Peníze, které nám dala firma na studio, jsme použili na techniku vlastního studia. Na těch deskách je to zvukově znát,“ ohlíží se za albem, z něhož pochází jejich možná největší hit Pěšáci. 

„Mělo to velkej ohlas na Myspace!“ vzpomíná pobaveně Mardoša na album, na němž hostuje i kultovní undergroundová formace Ženy. 

Došlo ale i na další témata. Co bude s Tata Bojs po odchodu Jury Hradila? Jak se změnil jejich přístup k tvorbě po patnácti letech? A co čekat od sci-fi filmu, který i v době covidu o kapele chystal na příští rok režisér Marek Najbrt?

O podcastové sérii Pražská hudba II

Naplnily se vize během krize? V druhé sérii podcastů Pražská hudba se hudební časopis Headliner vrací k reálným dopadům koronavirové krize na hudební branži a dění v Praze. Jak se pražská hudební scéna, její podoba i vnitřní chod proměnily? To se dozvídáme prostřednictvím konkrétních příběhů umělců, promotérů, provozovatelů klubů, zástupců technických profesí či producentů.

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.


Nov 23, 202255:35
Největší bizáry Slavíků. Gott prohrál a Forejt je slavnější než Neckář (75)

Největší bizáry Slavíků. Gott prohrál a Forejt je slavnější než Neckář (75)

Jarda Konáš a Honza Vedral se rozhodli podrobně rozebrat výsledky letošního udílení a hlasování v anketě Český slavík. Jak relevantní a důsledná je anketa, ve které podle pořadatelů skončil poslední Karel Gott, kuchař slavný z bulváru má víc hlasů než ikona české populární hudby a řada hlasujících ani nepozná, co je to kapela? 

A jaká byla nejpozitivnějí zpráva šedesátého ročníku Slavíků, kterou měla v režii TV Nova?


Nov 16, 202237:15