
iFater - technológia, ketyerék, trendek
By iFater
Egy techfüggő kocka apa és geek barátja mindennapjai a XXI. században. Mit jelent 40 felett a technológia? Tényleg működik a robotporszívó egy kétgyerekes családban? Kell-e 8 magos processzor egy telefonba, hogy szórakoztassa az üvöltő gyereket a kocsiban? Gázkonvektorral, vagy bitcoint bányászó videókártyákkal fűtsük a lakásunkat?
Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel IS foglalkozunk az iFaterben!
Az adás elkészítéséhez Rode mikrofonokat használunk.

iFater - technológia, ketyerék, trendekMar 01, 2021

Minek nevezzelek? - Beérni látszik a hajlíthatóság, avagy Asus Zenbook 17 Fold teszt
Nehéz megfelelő névvel illetni egy olyan eszközt, mely laptop, hordozható munkaállomás, külső képernyő vagy akár tablet is lehet - márpedig az Asus Zenbook 17 Fold mindezt tudja, hála annak, hogy a tajvani gyártó tulajdonképpen egy laptop hardvert gyömöszölt egy hajlítható képernyővel egy készülékházba. Már csak az a kérdés, hogy van-e valódi értelme az ilyen eszközöknek meg úgy a hajlíthatóságnak egy notebook esetében. Többek közt erre is kerestük a választ legújabb podcast epizódban.

Semmi sem az, aminek látszik - Nothing Phone (1) teszt
Ígérjük, hogy a jövőben megpróbálunk ellenállni a kísértésnek és kevesebb szóviccet sütünk el a Nothing neve kapcsán - merthogy reményeink szerint a gyártó állandósuló szereplő marad az elektronikai piacon. Ugyan a Jazzy rádióban frissen bemutatott Nothing Ear (Stick) sem fordította ki sarkaiból az audióeszközök iparát és a rádióban szintén nemrég tesztelt Nothing Phone nem borította fel a piac erő-egyensúlyát, a gyártó újra és újra képes meglepőt alkotni, mely üde színfoltot jelent az uniformizálódott eszközök piacán. Hogy mindehhez elegendő tartalmat ad-e a Nothing? Többet is kapunk a pénzünkért egy céltalan dizájner-terméknél? Ezekre a kérdésekre igyekszünk válaszolni az iFater legújabb podcast epizódjában.
Köszönjük a Rode támogatását!

Gamer OLED TV az LG fúziós konyhájából
A legutóbbi rádióadás keretei közt megpróbáltunk némi gyors útmutatót adni arról, hogy mire érdemes figyelni televízió vásárláskor, illetve az adás vendége volt az általunk csak "buligúla" névvel illetett LG XBOOM360 hangszóró is. A legújabb podcast epizódunkban maradtunk a gyártónál és a témánál egyaránt, ugyanis részletesebben kiveséztük a koreai gyártó C2 névre hallgató 42 colos TV-jét is, mely elérhető áron kínál OLED technológiát, miközben 120 Hz-es képfrissítéssel próbálja elcsábítani a gamereket is.
Köszönjük a Rode támogatását!

Őszi nagy Honor-körkép az iFaterben
Az iFater legújabb podcast epizódjában körüljártuk, kiveséztük és alaposan összehasonlítottuk a Honor okostelefonos termékpalettájának közép- és felsőkategóriás modelljeit - egész konkrétan a Magic 4 Lite-ot, Honor 70-et és Magic 4 Prot. Mit ad a Huawei almárka státuszból nemrégiben kilépett gyártó az egyes termékkategóriákban? Kinek melyik modell ajánlott egyáltalán és miért? Ezekre a kérdésekre igyekeztünk választ találni a mai epizódban.
Köszönjük a Rode támogatását!

Ismeretterjesztő epizód a Twitter kék madarának költési szokásairól
Dollármilliókkal, sőt, milliárdokkal a csőrében repül ki épp a kék madárka Elon Musk irodájának ablakán - legalábbis az átlagos megfigyelő számára így tűnhet. De ahhoz, hogy igazán megértsük, mi is történik a Twitter pénztárcájában, szakértői segítséget kértünk. A legújabb epizód és rádióadás vendége Jónap Richárd részvénypiaci stratéga, akivel arról beszélgettünk, hogy mi is történik most a patinás közösségi platformmal pénzügyi oldalon és milyen hatásai vannak a platform egyelőre igencsak viharosnak tűnő tulajdonosváltásának.
Köszönjük a Rode támogatását!

Hátizsákos produkciós iroda - RODECaster Pro II teszt
Első ránézésre "csak" egy kisebb hátizsákban is elférő keverőpult, valójában azonban sokkal több lehetőség rejlik a RODECaster Pro II-ben. A legújabb epizódunkban annak jártunk utána, hogy a megfelelő hangszerekkel és mikrofonokkal kombinálva tényleg képes lenne helyettesíteni egy egész hangstúdiót és még az utómunkát is nagyban megkönnyítené, ahogy a gyártó ígéri.
Mint mindig, most is köszönjük a Rode támogatását, de ahogy eddig sem, úgy a mai adásba sem volt beleszólásuk, ők is veletek együtt hallják először.

Felejtsd el, amit eddig a gamer tabletekről gondoltál! - ASUS ROG Flow Z13 teszt
Ha a gamer tablet kifejezésről egy jellemzően androidos táblagép jut eszedbe, akkor tedd félre minden előítéleted, kattints a lejátszás gombra és hallgasd meg az iFater legújabb tesztjét, melyben az ASUS brutális, laptopokat szégyenítő hardverével, Windows 11 alapon értelmezi újra a fenti kategóriát. Az persze más kérdés, hogy mennyire praktikus egy izomgépet egybegyúrni egy 13 colos képernyővel, de erre is kitértünk a mai epizódban.

Zenfone 9, a baltával faragott tajvani zsebkés
Több, mint tíz éve már, hogy a Samsung rárúgta a mobilpiacra a budiajtót az azzal azonos méretű Note okostelefon bemutatásával. Az azt követő években drasztikusan növekvő kijelzőméret volt jellemző az okostelefonokra, és bár hiába mondták az ipar ikonikus alakjai, hogy 3,5 col szinte mindenre elég kell legyen, szépen eljutottunk napjaink kicsivel hét col alatti képátlójú átlag telefonjáig. Mindig volt persze egy hangos felhasználói réteg, akiknek erősen hiányolták az egykezes használatot is lehetővé tevő képméretet és a zseb-barát kialakítást. Nekik kedvezett két generáción át az Apple is a mini iPhone-okkal, most pedig Asuson a sor, hogy első kísérletük után megmutassák, milyen a saját mini-mobiljuk továbbfejlesztett változata. Tesztpadon a Zenfone 9, mely ha nem is annyira mini, de mindenképp élhető méretet képvisel.
Köszönjük a Rode támogatását!

Dekkeld el a játékot, mert jön a következő epizód! - Steam Deck teszt
Az utóbbi évek egyik - ha nem "a" - legérdekesebb konzol jelensége a Steam játékszoftver áruházat üzemeltető cég, a Valve hardveres újdonsága, melyre kígyózó sorok várnak több, mint egy éve, A Steam Deck járt az iFater-szerkesztőség kezei között.
Köszönjük a Rode támogatását!

Kozmológiai állandó, hogy időnként retrózunk - Cosmo Communicator teszt
Kis pihenő után folytatódik podcast sorozatunk, melyben legújabb tesztalanyunk egyszerre modern és retró is, telefon is meg nem is, de az biztos, hogy a top 5 legfurcsább kütyük egyike, ami valaha nálunk járt. A Planet Computers egy igen szűk réteg számára készíti kütyüjeit, a hamarosan megjelenő idei csúcsmodelljük előtt még gyorsan lecsaptunk a Cosmo névre hallgató elődre.
Köszönjük a Rode támogatását!

Panoráma a külső sávból - Asus Vivobook 13 Slate OLED teszt
Nagyszerű dizájn, remek gyári tartozékok a dobozban, jó üzemidő, és meseszép OLED kijelző, csak hát...
Az Asus új OLED kijelzős tabletje gyönyörű kijelzőt és sok szempontból remek tulajdonságokat sorakoztat fel, sőt, még a pénztárcához is barátian áll , de akad egy-két komolyabb kompromisszum is specifikációs listán. A Vivbook 13 Slate OLED volt a mai epizód vendége, melyből kiderül, hogy kinek mekkora áldozatot is kellene hoznia egy ultrakompakt és remekül felszerelt, tartalomfogyasztásra szánt, Windows 11-gyel felszerelt táblagépért.
Mint mindig, most is köszönjük a Rode támogatását, de ahogy eddig sem, úgy a mai adásba sem volt beleszólásuk, ők is veletek együtt hallják először.

A tankba oltott igásló azért jött, hogy beléd kössön
Mi történik akkor, ha egy ismert mikrofon gyártó úgy dönt, hogy ideje rendesen hallanunk is azt, amit a termékeivel felveszünk? A Rode elhozta nekünk az igazán munkára szánt studio fejhallgatóját, az NTH-100-at, amely pont olyan határozott, mint a külseje és nem finomkodik, amikor kritikus hangvételről van szó. De vajon tényleg törvényszerű, hogy aki a felvételhez ért, az tud studio minőségben vissza is adni, vagy a suszter maradjon a kaptafánál? Az iFater legújabb adásából kiderül!
Mint mindig, most is köszönjük a Rode támogatását, de ahogy eddig sem, úgy a mai adásba sem volt beleszólásuk, ők is veletek együtt hallják először.

Fejkörzés és karnap széles vásznon - LG UltraWide QHD IPS HDR Monitor Ergo teszt
Nemcsak arcra, de karra is gyúrt az LG irodai munkása, aki a keresztségben a 34WN780-B nevet kapta, ismertebb nevén pedig LG UltraWide™ QHD IPS HDR Monitor Ergo megnevezésre hallgat. Önmagában egy 34 colos monitor nem feltétlenül érdekes, - noha ekkora méretben és 21:9-es képaránnyal bőven van mit nézni a két átlagos megjelenítőt is kiváltani képes panelen - éppen ezért a mai tesztünkben elsősorban az olyan hozzáadott extrákra fókuszáltunk, mint az ablakkezelésbe is besegítő OnScreen alkalmazás, vagy a speciális Ergo állvány, merthogy mindkettő igen kellemes extrának számít.
Köszönjük a Rode támogatását!

Bőségtál koreai konyhából, frissen érkezett redmondi fűszerezéssel - LG Gram 17 és Windows 11 bemutató
Az LG 17 colos óriása grammra pontosan hozta azokat a jellemzőket, amik egy laptopot ultrabookká tesznek és azokat is, amiket egy munkára szánt hordozható számítógépnek fel kell mutatnia. De hogy mi sül ki abból, ha ezeket a tulajdonságokat vegyítjük a szokatlanul nagy mérettel s mi lesz a végeredmény akkor, ha mindezt még meg is fűszerezzük egy Windows 11-re frissítéssel? Ezt az előkóstolást végeztük el legújabb epizódunkban.
Köszönjük a Rode támogatását!

Leopárdnak álcázott varacskos disznó és páncélos kis barátja a mai iFaterben
A Casio az idei első óratesztünkhöz rögtön két nagyvadat küldött megmérettetésre. Az acélos "tekintetű" B5000-es egy igazi bíbor gyönyörűség, míg az igencsak feltűnő párducminta alatt a gyártó egyik sárban fetrengős csúcsmodellje, egy Mudmaster rejtőzködik. S bár a a dinamika ezúttal is hasonló, mint amit G-Shock tesztjeinknél megszokhattatok - azaz míg az egyik óra a klasszikus és egyszerű, de szép formavilágot követi, addig a másik ezúttal is egy túlmértezett mindent (is) tudó napi viselet - azért a vörös acél borítás alatt is találunk meglepetéseket.
Köszönjük a Rode támogatását!

Business classon érkező lehajtható kisülés a múltból, avagy Nokia E90 retro visszanéző
A mai podcast epizódban nem a tesztalany lesz az újdonság, hanem a témaválasztás: Mostantól az aktualitások mellett olyan retro kütyük tesztjével és történetével is találkozhattok, melyek valamilyen módon meghatározói voltak egy-egy korszaknak, lezártak vagy épp megalapoztak trendeket. Pontosan ilyen a Nokia E90 is, mely utolsóként viselhette a "kommunikátor" jelzőt és utólag visszanézve az akkor csúcsok-csúcsán álló Nokia aranykorának megtestesítője is lehetne.
Köszönjük a Rode támogatását!

Bőröndbe csomagolt árbajnokot küldött a Realme, tesztpadon a GT Master Edition (Suitcase Design)
A Realme elég rendesen odatette magát a GT nevű nagypályás versenyzőjével és egyúttal azt is megmutatták, hogy dizájn terén is lehet mit virítani a középkategóriában. A specifikációs lista impresszív, de nyilván az a kérdés, hogy a gyakorlatban hogy teljesít egy készülék, ami nem csak ígéretes, de mutatós is, erre kerestük a válasz a mai epizódban.
Köszönjük a Rode támogatását!

Bye-bye BB! - BlackBerry búcsúztató
Szomorú hírrel indítjuk az évet, a hányattatott sorsú BlackBerry márkát búcsúztatjuk, mert bár a gyártó évek óta csak bérbe adja nevét, az eredeti BlackBerry mobilok idén január 4-től nagyrészt üzemképtelenné váltak a cég döntése nyomán. A mai epizódban visszaemlékeztünk az egykori "üzletember-szimbólum" gyártó termékeire és rögös útjára.
Köszönjük a Rode támogatását!

Évösszefoglaló TikTok videókat néztünk egy elektromos autó visszapillantó tükrében, avagy ez volt 2021, technológiailag
Mi a közös az NFT-ben, a TikTokban, az elektromos autókban, hajlítható kijelzőkben és a MacBookokban? Az mindenképp, hogy mindegyik téma terítékre kerül a mai évösszegző epizódban, melyben sorra vettük a 2021-es év fontosabb, meghatározó technológiai trendjeit. Tartsatok velünk az év utolsó iFater podcastjében! (Meghallgatás után ne felejtsétek el visszatekerni a epizódot)!
Az iFater szerkesztősége ezúton kíván mindenkinek Boldog Újévet!
Köszönjük a Rode támogatását!

Böcsületes jómunkásember könnyed kiadásban, avagy íme, a Honor 50 Lite

Szinergiára léptünk a számítógépünkkel egy Cintiq Pro 16 segítségével
Ahogy a címadási szokásainkból is sejthető, a nálunk sokkal kreatívabb vénájúakat célozza a Wacom professzionális beviteli eszköze, mely elképesztő minőségben teszi lehetővé a különféle grafikai szoftverek tollal történő használatát. S mivel a gyártó kifejezetten a szakembereket célozza mai tesztalanyunkkal, így mi sem voltunk rest grafikusokat is megkérni, hogy némi használat után mondjanak véleményt a Cintiq Pro 16-ról, a beszámolókat pedig a mai epizódban összegeztük.
Köszönjük a Rode támogatását!

Zsebre vágott digitális analógia, avagy a Fujifilm nagyképű hordozható fotónyomtatója járt tesztpadunkon
Nem, nem aludtunk el valamikor egy vagy két évtizeddel ezelőtt, ahogy a Fujifilm sem, a fotónyomtatók és úgy egyáltalán az instant analóg fotózás él, virul és ismét igen népszerű, az Instax Link Wide pedig szerencsére nem csak egy egyszerű nyomtató, hanem szoftveres oldalon is sokat ígér. Részletekért kattintsatok a lejátszás gombra és tartsatok velünk a mai epizódban is!
Köszönjük a Rode támogatását!

Ismerős ismeretlen az ismeretlen ismerőstől, avagy nálunk járt a Honor 50!
Régi-új motorostól landolt tesztpadunk legújabb áldozata, ráadásul a Honor 50 maga is egy ilyen kettősségben született, ugyanis egy már ismert, de immár önálló lábakon álló gyártótól érkezett, friss és fiatalos modell, azonban le sem tagadhatja származását és rokonságát. Hogy mindez mit is jelent a gyakorlatban és miért inkább Honor (vagy miért ne), mint mondjuk Huawei? Ezen szempontok mentén jártuk körbe a Honor 50-et a mai epizódban. Tartsatok velünk!
Köszönjük a Rode támogatását!

Az algoritmus Debrecenben generál művészetet - avagy mi az az NFT és miért kell nekünk?
Az NFT forradalmasította a digitális művészetet azzal, hogy ellenőrizhetővé tette az eddig könnyedén reprodukálható és másolható "egyesekből és nullákból" álló digitális képeket, videókat, stb. A non-fungible tokenről, digitális művészetről és (nagyon) nem utolsó sorban a hétvégén Debrecenben megrendezendő NFT DEB rendezvényről Weiler Péter kortárs képzőművésszel beszélgettünk.
Köszönjük a Rode támogatását!

A kettős látás és a design esete - elmélkedés a forma és a funkció kapcsolatán az Asus Zenbook Duo 14 felett
Filozofikus hangulatban töltött epizóddal jelentkezik az iFater legújabb adása, melyhez a tesztpadunkra érkezett Asus Zenbook Duo 14 szokatlan kialakítása késztetett. A dupla kijelzős notebook szokatlan, ám de semmiképp sem funkció nélküli formaterve nyomán elméláztunk kicsit azon, hogy hova fejlődhetnének design terén a notebookok, mit láthattunk már és mi várható még a piacon, illetve mi minek örülnénk leginkább.
Köszönjük a Rode támogatását!

Metamorfózis-e a Meta vagy csak a Facebook faceliftje? A Metaverzumon innen és az arcöskönyvön túlról jelentkezünk!
Mai epizódiunkban hosszasan foglalkoztunk a Facebook múltheti bejelentésén, amikor is a legismertebb közösségi oldalak és szolgáltatások mögött álló cég új nevet kapott és ezzel együtt egy új, futurisztikus jövőképet vázolt fel előttünk. Vajon milyen távol vagyunk attól a világtól, amiben a bolygó másik oldalán élőkkel kosárlabdázhatunk a kiterjesztett valóság segítségével, vagy magát robotként megjelenítő barátainkkal kártyázhatunk a virtuális térben? S vajon mi mindent kell összehangolni ahhoz, hogy mindezt megtapasztalhassuk és használhassuk mindennapjaink során? Ezekkel a kérdésekkel (is) foglalkozik most az iFater.
Köszönjük a Rode támogatását!

Almás chipet késő esti rádiózáshoz - kis esti elmélkedés az Apple új pro chipjeiről és laptopjairól
Komoly várakozás előzte a meg az Apple frissen bemutatott Pro termékeit, főleg miután a gyártó tavaly egy merész húzással saját processzorokkal rukkolt elő saját belépő szintű laptopjaiban, melyek mind üzemidő, mind teljesítmény terén jócskán felülmúlták a kategória csúcsát. De vajon mit hozott a két új processzor, az M1 Pro és M1 Max idén és kinek lehet szüksége a megnövelt teljesítményre? Mire elég a tavalyi belépő szint Apple fronton? Ezekről elmélkedtünk a mai epizódban...
Köszönjük a Rode támogatását!

Hogyan javítják meg a gyerekek a világot technológiával? - Interjú Frankó Csuba Dea jövőkutatóval
A klímaszorongás az egyik leggyorsabban terjedő járvány a fiatalok körében. Sokan érzik
úgy, hogy a felnőtt generáció elveszi tőlük az élhető jövő lehetőségét és nincs beleszólásuk
fontos döntésekbe. Mindez annak ellenére van így, hogy az elmúlt években rengeteg
meghatározó innovációt köszönhettünk kreatív tinédzser tudósoknak és feltalálóknak. Ezt a
feszültséget egyedül azzal tudjuk feloldani, ha bevonjuk a gyermeket a jövőről való
gondolkodás és problémamegoldás folyamatába és eszközt, módszertant, segítséget adunk
nekik az úton, hogy együtt egy fenntartható és élhető világot építsünk.
Frankó Csuba Deát, a projekt egyik alapítóját kérdeztük a programról...
További infó a projektről:
https://www.tedxdanubiacountdown.hu/esemeny/15/Future_design_program_powered_by_MVM/
Köszönjük a Rode támogatását!

Pillekönnyű különlegesség grammra pontos recept alapján - LG Gram 14 laptop teszt
Az LG a laptopok vékonyítása helyett azok könnyítésén dolgozik egy ideje - ennek szellemében jelent meg a piacon a Gram széria, mely idén nyár óta hazánkban is hivatalosan kapható. A mai adásban a legkisebb Gram került megmérettetésre és megnéztük, hogy vajon milyen mérlegelések mentén, milyen kompromisszumokat voltak esetleg kénytelenek kötni a koreai gyártó tervezőmérnökei annak érdekében, hogy egy kg alá tudják nyomni ennek a decens megjelenésű 14 colos különlegességnek a súlyát.
Köszönjük a Rode támogatását!

Játszani telefonon nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem - Gamer mobilok és az Asus ROG Phone 5
A gamer mobil kettő az egyben a nagyközönség számára - telefon és zsebre vágható kézi konzol, extrákkal dúsítva - és számunkra is, ugyanis a mai epizódban mint komolyabb fejtörésre okot adó termékcsoport és mint tesztalany is jelen volt, utóbbi az Asus ROG Phone 5 személyében: Egyrészről megpróbáltuk értelmezni, hogy mi is ez a kategória, miért is van értelme - ha van egyáltalán, és honnan is eredeztethető az ötlet, hogy a notebookokhoz és asztali PC-khez hasonlóan az okostelefonjainkra is ráaggassuk a "gamer" jelzőt. Másrészről pedig ha már mobilos játék volt a téma, kiveséztük az Asus ROG Phone 5 extráit, melyekkel a gyártó rácáfol vagy épp pont megerősíti a játékos mobilokról alkotott előítéleteket - de azt nagyon...
Köszönjük a Rode támogatását!

Az ördög telefonja, avagy tényleg kiég a gyerek agya az okostelefontól?
Abban biztosan egyetértünk, hogy a digitális világnak vannak veszélyei, főleg a fiatalokra nézve, de vajon szülőként tudjuk-e, hogy hol van az a határ, amikor még hasznosak a modern technológia hóbortnak tűnő eszközei a gyerekek kezében? Tudjuk-e biztosan, hogy hogyan is tudnánk passzív szemlélő mellett aktív szülői szerepkörben segíteni gyermekeinket a minket körülvevő technológia használatára? Tényleg káros-e az okostelefon a gyerek kezekben vagy az osztálytermekben?
Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kerestük a választ mai interjúnkban Koren Balázzsal, a kobak.org alapítójával.
Köszönjük a Rode támogatását!

A pimaszul jó keménylegény - Motorola Defy 2021 bemutató
Tíz éve a Defy az okos strapamobilok alapdefiníciója volt, ami egy még épp remekül teljesítő androidos Motorola portfólió „keményfiújaként” került piacra és komoly sikereket aratott erős hardverével, robusztus borításával és úgy összességében a remek felhasználói élménnyel.
Vajon képes volt-e az egyébként Magyarországra nemrég visszatért patinás márka megismételni a Defy bravúrját a 2021-es kiadással? A mai epizódban erre kerestük a választ.
Ha valaki esetleg nem szeretné végighallgatni - az amúgy szakmailag teljesen megalapozott és indokolt - rajongásunkat a Motorola múltja iránt, az ugorjon a tizedik percre, ahol elkezdünk rajongani a 2021-es Defy-ért! Mi szóltunk!
Köszönjük a Rode támogatását!

iFater - A flaszterhajós és akinek üveges volt az apja

iFater - a Tavalyi T-modell Talánya, avagy ősszel érett OnePlus 8T-t szüreteltünk nyáron

iFater - Ez elment vadászni, ez felvette, ez megvágta, ez pedig feltöltötte - Rode NT USB Mini mikrofon bemutató
Az iFater mai EPIZÓDJA a podcastelés alapjait járja körbe: Végre definiáltuk az egy-egy, korábban csak adásnak titutált rész hivatalos nevét! Mellékesen pedig arról is szó volt, hogy hogyan biztosíts magadnak minőségi audió felszerelést többszázezer forint helyett szinte fillérekért. Interjúalanyunk a Rode ifjú titánja, az NT USB Mini, aki egy meglepetésvendéget is hozott magával.

iFater - Karbon körbe integrált áramkörök a csuklón - két offline CASIO G-Shock az étlapon
Nem, nem ment el az eszünk (teljesen), az iFater legújabb adásban csupán egy kis szünetet tartottunk a csupa okoskütyütől hemzsegő techvilágban és mindenféle "smart" dolgok helyett a klasszikusabb karórák mindenféle okosságaira koncentráltunk a CASIO két különleges kiadású karravalójával babrálva. Van itt karbon betét, barométer, integrált áramkörös mintázat, iránytű, cserélhető borítás és persze a masszív strapabírás, amit a G Shcokoktól megszoktunk. A GR-200RAF-8A és DWE-5600CC-3 tesztjét elsősorban azoknak ajánljuk, akiket olyan geek dolgok is érdekelnek, amin nem fut operációs rendszer, de azoknak is jó szívvel ajánljuk akik egy bő félóra idejére lecsatlakoznának a Dolgok Internetéről.
Köszönjük a Rode támogatását!

iFater - Viszlát és kösz a halakat! - LG mobil nekrológ
A mai adásban nem keressük a miértjét annak, hogy az LG idén végül miért döntött úgy, hogy végleg kiszáll a mobilos piacról, nem fogjuk sem kritizálni, sem siratni a gyártót, helyette annak szenteltük az LG okostelefonokról szóló (talán utolsó) műsorunkat, hogy kis visszatekintés keretében végignézzünk miket köszönhetünk ennek a zseniálisan bolondos és sokszor újító gyártónak.
Csak néhány példa:
Öngyógyító és hajlékony telefon
Moduláris telefon
Nagylátószögű kamera
Kapacitív kijelző
Kétmagos Android okostelefon
Kösz LG! Ez jó buli volt!
Köszönjük a Rode támogatását!

iFater - A nagyképű pillecsoda - Asus ZenBook Flip 13
Amikor egy notebooknál azon kell rágódni, hogy miért hagyták le a jack csatlakozót (amit tényleg nem értünk), akkor azért azt lehet szőrszálhasogatásnak nevezni. Az Asus ZenBook Flip 13 OLED kijelzője pazar, az üzemidő remek, a belbecs bőven elég, a külső pedig pont annyira csinos, hogy tényleg kelendő legyen. Négy érvet mondunk az Asus Zenfone Flip 13 mellett, mindegyik K-val kezdődik: kijelző, küllem, kvalitások, (K)ultrabookság. Azonban nyilván egy laptop sem a megjelenítő mentén mérettetik meg, így ha kíváncsi vagy, hogy állja meg a helyét a gép a manapság zsúfolt ultrabook piacon, javasoljuk, hogy kattints a lejátszás gombra.
Köszönjük az Ultarsone Magyarország és a Rode támogatását!

iFater - Kiöregedő exnagymenő vs. ifjú középpályás - Te kit választanál?
A mai adásban sem sport lesz a téma és nem is hírességek népszerűségi versenyét tartjuk, sokkal inkább egy vélhetően nem ismeretlen forgatókönyvet vettünk elő tech témában:
Új okostelefont tervezünk vásárolni, méghozzá egy erős közép-, felső-középkategóriás modellt, a közepes szintnél kicsit jobb hardverrel. Ekkor esik be elénk - a Google hirdetéseknek, a Facebook algoritmusának, vagy csupán az égiek közbelépésének köszönhetően - egy akciós ajánlat, egy régi csúcsmodellről, mely mára már a kifutó listán található csak meg, talán már meg is feledkezett róla a bolt vagy szolgáltató, hogy készleten van és már legalább egy, de még inkább két folytatást is kapott a gyártótól. A specifikációs listát végigfutva viszont kiderül, hogy még mindig igencsak kecsegtető tudással rendelkezik. De vajon megéri-e egy másfél-két éves (vagy akár régebbi) csúcskészüléket választani egy friss de eleve olcsóbb szegmensbe tervezettel szemben? Van-e akkora előrelépés a középmezőnyben, hogy utolérje a korábbi felső kategóriát? Kattints a lejátszás gombra és tarts velünk eme eszmefiuttatásban.
Köszönjük az Ultarsone Magyarország és a Rode támogatását!

iFater - A minőségi mindenes a jóminőségű zenehallgatáshoz: iTech ProStereo H1 bemutató
Egy biztos, az iTech ProStereo H1-et nem azért fogod szeretni, ahogy kinéz. Illetve még akár azért is, ha szereted a mára már retro, MP3 lejátszóra emlékeztető kütyüket. Viszont amennyire egyszerű és jellegtelen a H1 külseje, annyira különleges a tudása: Ez egy kompakt USB csatlakozós DAC, egy Bluetooth konverter, egy multipoint képes headset, egy jack átalakító, sőt, ezek egyben!
Hogy mindebből mire is képes ceruzaelem méretű kis eszköz? Ezt vizsgáltuk mai tesztünkben, úgyhogy ha a fentiek közül most bármelyikre is szükséged van, akkor kattints a lejátszás gombra! Bár a ProStereo H1 már nem akciós, mint pár héttel ezelőtt a felvétel idején, de még a mostani áron is versenyképes kis DAC ő.
Köszönjük az Ultarsone Magyarország és a Rode támogatását!

iFater - Jobb későn, mint soha, avagy a kissé megkésett, de fontos CES beszámoló
Volt egyszer egy CES is...
Az idei év első nagy elektronikai expója januárban került megrendezésre, igaz még csak virtuálisan, így nem is volt olyan nagy visszhangja, mint amikor a gyártók napokon keresztül standolnak újdonságaikkal a los angelesi rendezvényközpontban. Ettől függetlenül az online bemutatósorozat mindenképp érdekes tükröt mutatott a 2020-as évnek és bepillantást nyújtott az idei várható piaci trendekbe. Éppen ezért bár idén nem azt kaptuk, amit megszoktunk, végül úgy döntöttünk, hogy nem mehettünk el mellette szó nélkül. S hogy mit szóltunk ahhoz ami ránk vár idén? Kattintsatok a lejátszás gombra és kiderül!
Köszönjük az Ultarsone Magyarország és a Rode támogatását!

iFater - Itt a Dirt Killer, a Dust Annihilator, avagy a Sencor SRV 9250BK robotporszívó
Az ünnepek utáni nagytakarítás jegyében jelentkezik az iFater legújabb adása - igaz, mai tesztalanyunk a nagytakarítások ritkítását célozza széles fegyvertárával. A Sencor felső-középkategóriás robotporszívója járt nálunk, mely nem olcsóságával, mintsem inkább nagy eszköztárral és rengeteg extra ígéretével célozza a vásárlókat. S hogy ezt mennyire tudja beváltani? Erről lesz szó a mai adásban.
Köszönjük az Ultarsone Magyarország és a Rode támogatását!

iFater - Ez az a stick, amit keresel! Xiaomi Mi TV Stick bemutató
Kihasználatlan "buta" TV-k, monitorok és projektorok gyülekező! A mai adásban a Xiaomi Mi TV Sticket vettük alaposabban szemügyre. Nem az volt a kérdés, hogy 2020-ban, "az otthonmaradás évében" van-e értelme egy streamingre kihegyezett okos eszköznek, hanem hogy a Xiaomi apró eszköze képes-e felnőni a feladathoz és levetni a pár éve még szitokszónak használt "TV-okosító" jelző negatív mivoltát. Ha kíváncsi vagy a válaszra - s főleg ha van még otthon elfekvőben bármilyen HDMI képes, de nem okos kijelződ, monitorod vagy bármilyen megjelenítőd - akkor hallgass bele legújabb adásunkba!
Köszönjük az Ultarsone Magyarország és a Rode támogatását!

iFater - Okos. Óra. És még G-Shock is - nálunk ő az év (okos?)órája
Futottunk pár kört a Casio új, kifejezetten futáshoz szánt csúcs-G-Shockjával
Akkor se lapozz el, ha csak az okosórák érdekelnek, de végképp kattints a play gombra, ha a klasszikusabb megközelítésű, sportos és még okosnak is mondható karórák dobogtatják meg a szíved. A Casio GBD-H1000-es órája ugyanis pont arra jelentkezik, hogy szemmel tartsa a szívritmusod, főleg futás közben, amely mozgás követésére egy elég pontos GPS-t is kapott, míg az okostelefonos összekapcsolhatóság már csak amolyan bónusz, de semmiképp nem felesleges extra.
Kérdés persze, hogy mennyire van létjogosultsága egy “felokosított” karórának” a csuklóra szerelt már-már okostelfonok és a mindent elárasztó fitnesz karpántok, valamint azok hibridje közt. Ha érdekel hogy szerintünk mi a válasz a kérdésre, hallgasd meg legújabb adásunkat!
Köszönjük a Rode Magyarországnak, hogy biztosítja a kiváló mikrofonokat a számunkra!

Ifater - A matekban a 3:2 kevesebb mint a 16:9, most viszont a kevesebb mégis több! - Acer Swift 3 bemutató
Egy 3:2-es képarányú Acer notebook járt nálunk nemrégiben és azt kell, hogy mondjuk, hogy a 2020-as Swift 3 Intel processzorral felszerelt változata még úgy is többet nyújt, hogy a 16:9-es képarányú, AMD processzorral felszerelt variáns valamivel erősebb, kijelzője szélesebb és még nagyobb is. Hogyan jött ki a matek és miért szavaznánk inkább a drágábbik Swift 3-asra, illetve hogy miben is kapunk többet egy 3:2-es képarányú laptoppal?
Mindezt megtudhatjátok a legújabb adásból.
Köszönjük a Rode Magyarországnak, hogy biztosítja a kiváló mikrofonokat a számunkra!

iFater - Támadnak a munkás „macskamobilok”
Alsó- és felsőkategóriás CAT okostelefonok jártak nálunk, lentről munkagépnyomra emlékeztető hátlappal, fentről pedig hőlátással és elegáns külsővel támadják az okostelefonos piac egy igen szűk, munkás kezekbe szánt szegmensét, melyben az a legnagyobb előny, ha a készülék bírja a masszív terhelést és strapát, minden más pedig csak extra – már ha van haszna is a terepen. A mai adásban arra kerestük a választ, hogy mennyire sikerült a CAT mobilokat forgalmazó Bullitt Groupnak lefedni ennek a szegmensnek a két végét, azaz mennyire maradt okos egy olcsóbb strapamobil és mi az, amivel meg lehet toldani úgy egy csúcs „munkásmobilt”, hogy felső kategóriás átlagtelefonokkal versenghessen árban. A CAT S42 és a nagytesó az S62 Pro járt nálunk.
Köszönjük a Rode Magyarországnak, hogy biztosítja a kiváló mikrofonokat a számunkra!

iFater - Ritka madár a robotos csúcstablet
Felőled tablet, felőlünk viszont akár laptop is lehet, azaz megpróbáltunk túllépni a Google szolgáltatások és szoftverek hiányán és megnéztük mennyire boldogul a mindennapi életben a Huawei MatePad Pro úgy, mint tartalomfogyasztó eszköz, produktív billentyűzetes mindenes és kreatív rajztábla, vagyis a gyártó által elképzelt összes módon.
Manapság nem vagyunk túlságosan elkényeztetve androidos tabletekkel, különösen a felső kategóriában nem. Gyakorlatilag szinte csak a Huawei és a Samsung kínál életképes alternatívát “almamentes” táblagép fronton, így bár túl sok konkurense nincs a MatePad Pro-nak, a léc igencsak magas, ha a kínai gyártó szeletet akar a trotából magának a koreai és copertinói konkurensekkel szemben.
A hardver és a szoftveres extrák mellett persze felmerült az a kérdés is, hogy mennyire tudunk túllépni a Google szoftverek hiányán egy akár munkaeszköznek is használható tablet. Hogy mire jutottunk? Megtudhatjátok a legújabb adásból!
Köszönjük a Rode Magyarországnak, hogy biztosítja a kiváló mikrofonokat a számunkra!

iFater - Zafír, titán, kerámia hogy kerül az óratokra?!?!!
Óraátállítás professzionális szinten az iFaterrel, avagy nálunk járt a Huawei „majdnemokos”, Watch GT 2 Pro zárt rendeszerű órája, melyről neve alapján sejtettük, hogy ismeretlen ismerős lesz – révén hogy a Watch GT 2-eshez már volt szerencsénk hónapokkal ezelőtt. Ennél fogva igyekeztünk rájönni, hogy a Huawei mérnökei szerint mitől lesz „próbb” egy okosóra úgy, hogy tudásban nagyon közel áll hozzá az előd…
…és végül is sikerült rájönnünk: Abban, hogy órább lett, mint az előző! Ha nem érted kattints a play gombra, ahol kifejtjük, mire gondoltunk.
Köszönjük a Rode Magyarországnak, hogy biztosítja a kiváló mikrofonokat a számunkra!

iFater - drog nélkül szállni nem kell félnetek jó lesz… - AudioQuest DragonFly DAC bemutató
Három DAC (Digital Analog Converter) ugyanattól a gyártótól, három árkategóriában és majdnem három élmény-szinttel. Az AudioQuest DragonFly Black, Red és Cobalt járt nálunk egy kis nyúzásra.
Jelentem elfelejtettünk zenét hallgatni! És erre a DragonFly Cobalt ébresztett rá, sok-sok év után. A streamelés nem ugyanaz, az háttértevékenység, mert közben scrollozunk, pittyegünk, pötyögünk.
Emlékszem milyen volt a legjobb minőségű MP3-akat (sőt WAV-okat!) vadászni (ha bárki kérdi, bármikor letagadom azt, hogy ismertem a SoulSeek nevű programot), hogy mennyire vártuk hogy kijöjjön egy egy különlegesebb kiadvány, hogy aztán minden mást félretéve nyálcsorgatva hallgathassuk az új szerzeményt. Ma őket hívjuk talán hifi őrülteknek vagy audiofileknek, pedig egy időben (khm… még az internet előtt...) sok-sok ilyen “őrült” volt. Igen öregek vagyunk. Igen jó volt megtapasztalni ezt újra. Igen akarunk egyet. Igen, sajnos egy pöttyet drága (már a Cobalt. A Black meg tökre a helyén van.). Igen, egyre kevésbé érdekel az ára...
Köszönjük a Rode Magyarországnak, hogy biztosítja a kiváló mikrofonokat a számunkra!

iFater - A 1080p felbontású Szarvasi Kávéfőző - Acer C250i projektor
“Ez egy Bluteooth hangszóró!” - ez volt az első tipp nagyjából bárkitől, akinek a kezébe nyomtuk az Acer C250i-t és igazából nem feltétlenül tévedtek. Akkor kezdtek komolyabban gondolkodóba esni, amikor visszakérdeztünk: “És mi még?”
Az Acer C250i ugyanis hivatalosan egy mobil projektor, de sokkal inkább nevezhető hordozható szórakoztatóközpontnak és mint olyanból, a gyártó tényleg megpróbálta a maximumot kihozni: A készülék egyszerre kompatibilis szinte valamennyi ismertebb operációs rendszerrel, legyen az asztali gép vagy mobil eszköz, sőt, az ezCast szabvány használatával, wifi direct kapcsolattal és tényleg sokrétű csatlakozó felhozatalával kompatibilitás szempontjából igazán nehéz belekötni. Ahogy a kompaktságba is, mert bár ugyan az olcsó távolkeleti, ugynevezett pico projektorokhoz képest azért termetes, cserébe viszont mind az említett portválaszték, funkciólista, akkumulátor méret, hovatovább a Full HD felbontás is bőségesen igazolja azt, hogy a c250i miért majdnem akkora, mint egy nagyobb üdítős flakon.
Mostani adásunkban perszer végigjártuk az extrák listáját - mondhatni körbejártuk az amúgy henger formájú eszközt - illetve alaposan kiveséztük, hogy a papíron ígéretes specifikációs lista milyen összképet ad a gyakorlatban.
Köszönjük a Rode Magyarországnak, hogy biztosítja a kiváló mikrofonokat a számunkra!