Skip to main content
Spotify for Podcasters
Imponderabilia - Karol Paciorek

Imponderabilia - Karol Paciorek

By Karol Paciorek

Rozmawiam z moimi gośćmi długo i szczerze. Wersja wideo dostępna na kanale Imponderabilia na YouTube oraz na Spotify.
Mail do mnie: kontakt@karolpaciorek.pl
Available on
Apple Podcasts Logo
Castbox Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Tomasz Smokowski szczerze o Kanale Sportowym i szansach Polski mundialu w Katarze

Imponderabilia - Karol PaciorekNov 24, 2022

00:00
02:18:40
Tomasz Schuchardt: jak stać się aktorem?

Tomasz Schuchardt: jak stać się aktorem?

Tomasz Schuchardt zagrał razem z Jakubem Gierszałem w filmie Doppelganger: Sobowtór, więc rozmawiamy o aktorstwie, rolach w polskich filmach, o tym jak się tyje i chudnie do roli. Zapraszam serdecznie, bo z Tomaszem rozmawiało mi się doskonale.


Oct 02, 202301:39:03
Piękna i wstrętna twarz futbolu. Michał Okoński
Sep 19, 202302:18:55
Wybory 2023: Adrian Zandberg - jaki program wyborczy przygotowała Lewica?

Wybory 2023: Adrian Zandberg - jaki program wyborczy przygotowała Lewica?

Adrian Zandberg jest współprzewodniczącym partii Razem, ale tutaj odpowiada na pytania jako przedstawiciel listy Lewicy. Chcę uciec od nawalanki międzypartyjnej, więc przyjąłem jedną zasadę i będę ją stosował wobec wszystkich gości politycznych: rozmawiamy tylko o nich i ich frakcji. Mam nadzieję że między innymi dzięki temu jako widzowie i słuchacze dostaniecie przekaz bardziej merytoryczny i mniej nasączony pustosłowiem i nawalanką międzypartyjną. Zapraszam do odsłuchu i dziękuję, że jesteście.


Wypowiedzi polityków sprawdził Demagog, poniżej linki do analiz: Ile ludzi w USA nie ma ubezpieczenia? – https://demagog.org.pl/wypowiedzi/ile-ludzi-w-usa-nie-ma-ubezpieczenia/ Ile godzin w tygodniu pracują Polacy? – https://demagog.org.pl/wypowiedzi/ile-godzin-w-tygodniu-pracuja-polacy/ Kiedy istnieje obowiązek zawarcia umowy o pracę? – https://demagog.org.pl/kiedy-istnieje-obowiazek-zawarcia-umowy-o-prace/ Jaki czas pracy obowiązuje w niemieckim przemyśle metalowym? – https://demagog.org.pl/jaki-czas-pracy-obowiazuje-w-niemieckim-przemysle-metalowym/ Wydatki na ochronę zdrowia w Polsce na tle Europy – https://demagog.org.pl/wydatki-na-ochrone-zdrowia-w-polsce-na-tle-europy/ Jakie opłaty za zakup nieruchomości obowiązują w Irlandii? – https://demagog.org.pl/jakie-oplaty-za-zakup-nieruchomosci-obowiazuja-w-irlandii/ Jak działa budownictwo mieszkaniowe w Wiedniu? – https://demagog.org.pl/jak-dziala-budownictwo-mieszkaniowe-w-wiedniu/

Sep 11, 202301:48:19
Co się dzieje po śmierci z ciałem? Jak postępują seryjni mordercy? Renata z Worka Kości
Sep 08, 202302:18:19
Wybory 2023 i polityka dzielą Polaków. Jak się dogadać opowiada Wawrzyniec Smoczyński

Wybory 2023 i polityka dzielą Polaków. Jak się dogadać opowiada Wawrzyniec Smoczyński

Zapraszam na kolejną rozmowę, która wpisuje się w tematykę wyborczą, ale łapie temat od nieco innej strony, bo mój gość - Wawrzyniec Smoczyński w sposób zupełnie inny opowiada o otaczającym nas świecie i polityce. Wawrzyniec jest uznanym dziennikarzem a od 3 lat tworzy Fundację Nowej Wspólnoty, gdzie zwykli ludzie o odmiennych poglądach na różne sprawy ze sobą rozmawiają jak chyba w żadnym innym miejscu. Bardzo dużo dała mi do myślenia rozmowa z Wawrzyńcem - głównie o tym jak media nas polaryzują, jak się dajemy wciągnąć i jak dosłownie nikt nie jest odporny na zaostrzającą się debatę. Zapraszam więc do ucieczki przed polaryzacją zanim będzie za późno - zwłaszcza że mój gość swoją ścieżką kariery pokazuje, że każdy z nas może coś zmienić. Życzę dobrego odsłuchu i dziękuję że jesteście. 🔥Sprawdź BookBeat, tam do 10 września w BookBeat będzie obowiązywała wyjątkowa specjalna oferta: 30h słuchania przez okres 45 dni ➡️ https://www.bookbeat.pl/imponderabilia?utm_source=youtube&utm_medium=podcast&utm_campaign=PL-imponderabilia-action-2875&utm_content=textlink-yt-epi-description-2309-45d&utm_term=deal3

[reklama] Wawrzyniec Smoczyński jest dziennikarzem, publicystą, pracował w "Przekroju", oraz współtworzył Politykę Insight. Zajmuje się też długofalową strategią uniwersytetu SWPS. Jest założycielem Fundacji Nowej Wspólnoty. Polski Dialog: https://polskidialog.pl/ Fundacja Nowej Wspólnoty: https://www.fnw.org.pl/

Sep 04, 202301:45:42
Karolina Pielesiak: jak zacząć karierę od nowa?
Aug 30, 202302:21:09
Wybory 2023: Kamil Dziubka ujawnia anonimowe wypowiedzi polityków PiS i tajemnice partii, oraz Kaczyńskiego
Aug 21, 202302:42:15
Co to TRIBUTE BAND? Elvis nie umarł? Pink Floyd wciąż koncertuje! Łukasz Droździel
Aug 17, 202301:42:59
Nieznane fakty o Korwinie, Mentzenie i Konfederacji przedstawia Marcin Kącki

Nieznane fakty o Korwinie, Mentzenie i Konfederacji przedstawia Marcin Kącki

Marcin Kącki opisał w swojej książce Korwina, środowisko korwinistów, partię i jego następców: Mentzena, Wiplera, Berkowicza i innych polityków Konfederacji. Ujawnia tam mniej znane fakty o założycielu UPR, o historii samego Korwina, ale też całego środowiska. Rozmawiamy więc o przyszłości polskiej polityki po wyborach, ale też o tym skąd wzięli się dzisiejsi liderzy skrajnej prawicy w Polsce.

Marcin Kącki jest reporterem, dziennikarzem, autorem wielu nagradzanych reportaży, m.in. "Białystok. Biała siła, czarna pamięć", "Poznań. Miasto grzechu", "Maestro. Historia milczenia", "Lepperiada". Jest laureatem Grand Press i był nominowany do nagrody Nike.
Aug 14, 202302:02:21
Porównanie partii i programów wyborczych - Michał i Bartek z kanału ORB
Aug 08, 202302:59:17
Aleksandra Przegalińska: czy sztuczna inteligencja zastąpi polityków?

Aleksandra Przegalińska: czy sztuczna inteligencja zastąpi polityków?

Aleksandra Przegalińska zajmuje się tematyką sztucznej inteligencji, transhumanizmu i rozwojem technologii od wielu lat. W rozmowie staraliśmy się popatrzeć na AI z wielu stron: od tej czy zabierze nam pracę (a może powinna politykom), przez kontakt z nią osób zupełnie spoza bańki technologicznej, aż po potencjalną przyszłość i rozwój technologii. Aleksandra jest daleka od straszenia dla samego straszenia, więc mam nadzieję że ta racjonalna porcja wiedzy przypadnie Wam do gustu, życzę miłego odsłuchu.

Jul 31, 202301:29:08
Tomasz Ćwiąkała: najciekawsze historie i anegdoty związane z piłką nożną
Jul 24, 202301:48:41
Aleksandra Wiśniewska: jak wygląda prawdziwe oblicze wojny?

Aleksandra Wiśniewska: jak wygląda prawdziwe oblicze wojny?

Zapraszam na rozmowę, z jedną z najbardziej niesamowitych osób, jakie dotychczas poznałem. Aleksandra Wiśniewska od 2015 roku jest regularnie zaangażowana w pomoc humanitarną w różnych częściach świata: od wyspy Lesbos, przez Irak, Jemen, aż po Ukrainę. Zapraszam na prawie cztery godziny opowieści o najciemniejszych zakamarkach ludzkości i jej najjaśniejszych momentach, jestem pewien że opowieści Aleksandry zapamiętasz na długo.


Jul 21, 202303:53:23
Sławomir Sierakowski - dlaczego PiS raczej wygra te wybory?
Jul 17, 202301:26:33
Michał Leja: co biorą komicy?

Michał Leja: co biorą komicy?

Michał wpadł opowiedzieć o nowym spektaklu, który stworzył razem z Piotrkiem Szumowskim - RE:Fleksje. Rozmawiamy więc i mam nadzieję, że bywa zabawnie - od tego, co biorą komicy, przez polski rynek stand-upu, oraz perypetie Michała z dawnych czasów: Michał Leja Show choćby. Dobrego odsłuchu!

Jul 10, 202302:16:08
Matylda Kozakiewicz: Czy jesteśmy coś winni rodzicom? Jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem i nie wpaść w pułapki własnego umysłu?
Jul 05, 202302:16:49
Thomas Hertog: Tajemnica czasu, czarne dziury i ostateczna teoria Stephena Hawkinga
Jun 26, 202345:26
Jakub Małecki: Jak zostać pisarzem?
Jun 23, 202301:44:11
Piotr LIROY Marzec - marihuana w Polsce i polityka okiem byłego posła

Piotr LIROY Marzec - marihuana w Polsce i polityka okiem byłego posła

To miała być rozmowa o trzech rzeczach: marihuanie, polityce i muzyce, lecz ten trzeci wątek wyszedł najmniejszy. Nie zmienia to faktu, że rozmowa bardzo ciekawa i polecam całość. Pierwsza połowa głównie dotyczy kwestii związanych z konopiami, marihuaną, legalizacją. Druga zaś bardziej dotyczy polityki. Jak Piotr Marzec patrzy na dawnych kolegów i ugrupowania, w których działał. Jest więc i Mentzen i Korwin, pojawia się też Paweł Kukiz, ale i politycy z PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim. Dobrego odsłuchu.

Jun 19, 202302:16:35
Paulina Mikuła szczerze o kompleksach, terapii i błędach życiowych
Jun 16, 202303:16:41
Dominik Bos: od TVP, po commentary w internecie [Gimper, Pasut, iDubbbz, Gargamel, Wargęga]

Dominik Bos: od TVP, po commentary w internecie [Gimper, Pasut, iDubbbz, Gargamel, Wargęga]

Dominik Bos jest twórcą internetowym głównie znanym z komentowania na YouTube. Spotkaliśmy się, żeby wytłumaczył mi i mam nadzieję Państwu wiele zawiłości dzisiejszego internetu. Rozmawiamy więc o dramach internetowych, między innymi o tej z TVP, gdzie Dominik Wyjaśniał program 'Motel Polska', także o dramie, która skończyła się w sądzie. Dominik wyjaśnia też twórców takich jak: Pasut, Gimper, Wardęga, czy Konopskyy. Skąd u niego w telefonie numer do Jasia Kapeli? Dlaczego nie wziąłby pieniędzy od firm hazardowych i freak fightów? Miłego odsłuchu życząc i pogody ducha - Wasz Karol.

Jun 12, 202302:29:19
Antoni Dudek o historii polskiej polityki. Kto wygra wybory 2023?

Antoni Dudek o historii polskiej polityki. Kto wygra wybory 2023?

Antoni Dudek na swoim kanale Dudek o Historii opowiada o polskiej polityce ostatnich dekad. Przyjął zaproszenie, żeby przybliżyć kontekst historyczny polskiej polityki, byśmy odrobinę lepiej rozumieli skąd się wzięły takie postacie jak Kaczyński i Tusk. Dlaczego największym zagrożeniem dla nas jest populizm i Chińczycy, którzy pobierają masowo archiwalne pliki z czasów PRL? Dlaczego dla Tuska to mogą być ostatnie wybory i jak to się stało, że kiedyś Kaczyński nazywał Tadeusza Rydzyka "rosyjskim agentem" a potem mu przeszło? To i wiele więcej w bardzo ciekawej rozmowie, zapraszam.


Skorzystaj z wyjątkowej oferty NordVPN tutaj ➼ https://nordvpn.com/imponderabilia

Bez ryzyka dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy od Nord 🔝

[reklama]
Antoni Dudek o historii polskiej polityki. Kto wygra wybory 2023? Antoni Dudek - wywiad i ciekawe historie, gdzie główną rolę gra polska polityka - lata 90. Kaczyński i Tusk - dla jednego i drugiego te wybory mogą być ostatnimi w karierze. 800 plus - opinie są podzielone, tak samo jak pogląd na historię osób takich jak Aleksander Kwaśniewski. Wspominamy gigantyczny przekręt, gdzie w centrum był Tadeusz Rydzyk. Dlaczego Chińczycy trzymają nas mocno i pobierają dane o czasach PRL w Polsce? Czy Konfederacja - Sławomir Mentzen - będzie czarnym koniem w tych wyborach? Zapraszam na rozmowę o historii Polski i polskiej polityce po '89 roku, miłego odsłuchu, Karol Paciorek/Imponderabilia

Jun 02, 202302:14:18
Nosowska: szczery wywiad o degrengoladzie i czasie kiedy była współuzależniona

Nosowska: szczery wywiad o degrengoladzie i czasie kiedy była współuzależniona

Katarzyna Nosowska z jednej strony promuje nową solową płytę "Dengrengolada", z drugiej opowiada o wszystkich odcieniach życia jak nikt. Nie znaliśmy się wcześniej, ale po tej rozmowie zrozumiałem jak wiele może łączyć ludzi o różnych życiach, ale podobnych doświadczeniach. Wspaniała rozmówczyni, niesamowita artystka. Rozmawiamy o muzyce, o potencjalnym powrocie HEY (pomimo odruchu wymiotnego jakiś czas temu), o podglądactwie innych na instagramie, współuzależnieniu, ale przede wszystkim o pasji w życiu. Miłego odsłuchu, dzięki że tu wpadacie.

May 29, 202301:38:13
Rosalie: chce wyjechać z Polski?

Rosalie: chce wyjechać z Polski?

Rosalie po latach wraca z nowym albumem "Motherlode" więc mamy okazję porozmawiać o muzyce, przeszłości i związkach, terapii i lękach, które Rosie przepracowała. Rozmawiamy też o kulisach koncertu na Narodowym z Taco Hemingwayem i Dawidem Podsiadło. Dobrego odsłuchu!

May 26, 202301:31:37
Anna Gacek opowiada najciekawsze historie o muzykach: od Beyonce i Taylor Swift po The Strokes

Anna Gacek opowiada najciekawsze historie o muzykach: od Beyonce i Taylor Swift po The Strokes

Anna Gacek jest dziennikarką radiową, autorką książki "Ekstaza. Lata 90. Początek", autorką podcastów o popkulturze i muzyce, na swoim koncie ma wiele wywiadów z gwiazdami muzyki. Rozmawiamy o Taylor Swift, Beyonce, Nicku Cave, czy The Strokes. Jak styl gwiazd zmieniał się na przestrzeni lat? Czy polscy muzycy potrafią doganiać zachód? Czy kiedy kamery gasną naprawdę zostaje tylko sex drugs and rock'n roll?
Odcinek powstał we współpracy z marką Levi’s, która świętuje 150 urodziny kultowych dżinsów 501
[reklama]

May 23, 202302:31:28
Katarzyna Miller - wywiad o emocjach i mężczyznach: jak sobie z nimi radzić?
May 19, 202301:54:55
Aleksander Kwaśniewski: wywiad i najciekawsze ciekawe historie prezydentury: Putin, Kaczyński, Wałęsa i inni
May 12, 202301:53:19
Łukasz Piszczek: wywiad o sukcesach i porażkach. Kamil Wódka: jak stworzyć mentalność sportowca?
May 08, 202301:34:05
Anda Rottenberg: po co nam sztuka i Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Czy będziemy burzyć pomniki JP2?

Anda Rottenberg: po co nam sztuka i Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Czy będziemy burzyć pomniki JP2?

Anda Rottenberg: po co nam sztuka i Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Czy będziemy burzyć pomniki JP2? Anda Rottenberg - wywiad, w którym rozmawiamy o tym czym jest sztuka współczesna? Muzeum Sztuki Nowoczesnej - Warszawa i cała Polska żyje tym projektem, czy to odpowiedni budynek? Jak uczyć się historii sztuki? Jan Paweł 2 jest jednym z przykładów pochopnie stawianych pomników, czy będziemy z czasem je burzyć? Historia sztuki - wykłady, jakich udziela się w szkołach, są często nudne, jak sprawić, by zainteresować Polaków sztuką? Rozmawiamy przy okazji premiery książki Andy Rottenberg "Rozrzut".

Dobrego słuchania, Karol Paciorek / Imponderabilia

May 05, 202346:22
Vito Bambino: Pracownia to prawie koniec. Jak pracował z Dawidem Podsiadło, Sanah i Ewą Bem?

Vito Bambino: Pracownia to prawie koniec. Jak pracował z Dawidem Podsiadło, Sanah i Ewą Bem?

Vito Bambino: Pracownia to prawie koniec. Mateusz opowiada pracowało mu się z Dawidem Podsiadło, Sanah i Ewą Bem. Na płycie jest też Malik Montana. Pracownia, to między innymi piosenki: Mustang [duet z Sanah], Etna, Podpalmy to, Ulek i Dawcia feat. Dawid Podsiadło. Vito opowiada o stracie ojca, końcu projektu Vito Bambino, który z tej straty wynika. Przypominamy kulisy powstania utworu "I Ciebie też, bardzo" na Męskie Granie. Jest też Bitamina, grzeczny Malik Montana, nawet Wini! Dobrego oglądania, Karol Paciorek / Imponderabilia
Apr 29, 202301:58:44
Jann: Gladiator, Eurowizja i szczery wywiad o przyszłości

Jann: Gladiator, Eurowizja i szczery wywiad o przyszłości

Jann: gladiator, eurovision, szczera rozmowa o przyszłości. Jann znany z utworów: Gladiator, Promise, Smile, One Missed Call, Met The God, czy Do You Wanna Come Over. W zeszłym roku wypuścił EP Jann: Power. Jak wyglądały preselekcje do eurowizji? To nie jest wywiad gdzie Jann o Blance mówi zle, ale pytam kto wygra Eurovision 2023? Jan Rozmanowski opowiada szczerze o swojej przyszłości i nadchodzącej trasie koncertowej.
Apr 27, 202301:15:40
Jak radzić sobie z depresją? Jak radzić sobie z emocjami? Bogdan de Barbaro
Apr 24, 202301:45:04
Karolina Wigura: kto wygra wybory 2023: PiS, PO, może Mentzen czy Hołownia?
Apr 21, 202301:34:22
Cezary Pazura opowiada żarty i najlepsze anegdoty z planu
Apr 17, 202301:00:42
Wywiady w biegu: Zuza Zaksiążkowane, Natalia Szymaniec, Angelika Sarna i Artur Kuciapski | Imponderabilia
Apr 15, 202351:13
Agnieszka Grochowska szczerze o tym, jak podnieść się po porażkach

Agnieszka Grochowska szczerze o tym, jak podnieść się po porażkach

Agnieszka Grochowska szczerze opowiada o tym, jak podnieść się po porażkach. Aktorka Grochowska zagrała w nowym filmie Skołowani, oraz Dzień Matki. Jak podnieść się z dna i dlaczego nuda jest gorsza od ryzyka? Rozmawiamy o tym jak widzi Agnieszka Grochowska film. Wspominamy role u Zanussiego w "Bez Wstydu", rozmawiamy o potencjalnej karierze na zachodzie. Ostatnio popularne role zagrała Agnieszka w Jak Pokochałam Gangstera, czy Obce Niebo, a Maciej Musiał zakochał się w niej na planie!

Dobrego seansu, Karol Paciorek / Imponderabilia

Apr 11, 202301:01:31
Bartek Sabela: Wegetarianizm - fakty, które zmienią Twoją dietę
Apr 07, 202301:21:05
Filip Konopczyński: Czy sztuczna inteligencja zabierze nam pracę?
Apr 03, 202301:48:53
Roxie Węgiel szczerze o: wierze, aborcji, Eurowizji i występach w TVP

Roxie Węgiel szczerze o: wierze, aborcji, Eurowizji i występach w TVP

Roxie Węgiel szczerze opowiada swojej wierze, Bogu, stosunku do aborcji, której sama by nie dokonała. Kto wygra Eurowizję? Jak zaśpiewała Blanka i Jann? Nowa płyta Roxie "13+5" na której takie piosenki jak "Miasto", czy "Ciche szepty" pokazuje dojrzewanie artystki. Jak rozliczyła się ze znajomymi z przeszłości? Roxie wymienia swoich ulubionych raperów i poza Bedoesem pojawia się tam choćby Paluch! Jaki jest stosunek Roxie do występowania w TVP? Czy się tego nie wstydzi? Rozmowa została nagrana 16.03.2023

Mar 27, 202301:31:56
Karolina Gruszka: czego zazdrości?

Karolina Gruszka: czego zazdrości?

Karolina Gruszka jest aktorką i ostatnio wystąpiła w filmie "Wyrwa" u boku Tomasza Kota i Grzegorza Damięckiego. Czego zazdrości Cate Blanchett? Jak patrzy na swoją karierę w Rosji w związku w wojną w Ukrainie? Czy jeszcze kiedyś pojedzie do Rosji? Jak żyje i pracuje będąc chora na stwardnienie rozsiane SM? Jakie przyjmuje leki na stwardnienie rozsiane?

Rozmowa została nagrana 15.03.2023

Mar 24, 202302:01:12
Damian Kocur: kino to nie tylko Marvel

Damian Kocur: kino to nie tylko Marvel

Damian Kocur zasłynął zdjęciem z Cate Blanchett, gdzie pozowali razem ze statuetką za Nagrodę Specjalną Orizzonti. Damian nagrodę otrzymał za film "Chleb i sól", film, który już schodzi z kin niestety, ale pewnie za chwilę będzie go można zobaczyć na którejś platformie vod. To rozmowa o kinie robionym po swojemu, Damian pomimo debiutu pełnometrażowego doskonale zna swoje miejsce, kocha kino i szuka widza, który chce czegoś więcej niż kolejny blockbuster. To jedna z tych rozmów, które im dłużej trwają, tym są lepsze, naprawdę bardzo bardzo polecam i szukajcie "Chleba i soli". Wasz Karol.

Rozmowa została nagrana 7.03.2023

Mar 20, 202302:40:37
Piotr Zioła szczerze o chorobie psychicznej i powrocie po latach na scenę

Piotr Zioła szczerze o chorobie psychicznej i powrocie po latach na scenę

Kilka lat temu Piotr Zioła stał się bardzo znany między innymi dzięki utworom "Safari", czy "Podobny" z płyty Revolving Door. Jednak jego kariera praktycznie w jednym momencie się załamała, jak się okazało, przez chorobę afektywną dwubiegunową. Teraz wraca z płytą "Wariat", gdzie już samym tytułem stara się zmierzyć z okresem ostatnich kilku lat. To nie jest łatwa i lekka rozmowa, trzymam kciuki mocno za Piotra bo wierzę, że jeszcze dużo dobrego przed nim, a na płycie możecie posłuchać utworów takich jak "Błysk", "Prąd", czy "Checkmate". Rozmawiamy o przyjaźni z Justyną Święs, która również bardzo pomogła Piotrowi, oraz o dość ciekawym i enigmatycznym epizodzie łączącym jego oraz Romana Polańskiego.  

Rozmowa została nagrana 8.03.2023

Mar 17, 202301:10:57
Paweł Pieniążek: Dlaczego reporter nie jest na wojnie od pomagania?
Mar 13, 202301:48:30
Bovska: Jak wyrazić tęsknotę za niespełnionym macierzyństwem?

Bovska: Jak wyrazić tęsknotę za niespełnionym macierzyństwem?

Bovska przy okazji premiery albumu "Dzika" odwiedziła Imponderabilia i mieliśmy okazję porozmawiać na poważnie i pośmieszkować. Z tematów na serio: sztuka, muzyka, macierzyństwo i rola kobiet w świecie. Z tematów mniej serio: PIESKI.   

Rozmowa została nagrana 1.03.2023

Mar 09, 202301:48:03
Rafał Masny: Dlaczego mężczyźni czują się atakowani?

Rafał Masny: Dlaczego mężczyźni czują się atakowani?

Tak, dobrze widzicie, to nie jest kolejna rozmowa z Masnym o Abstra i tym jak wszystko się skończyło, choć oczywiście wątki przeszłości się pojawią. To rozmowa przede wszystkim o Rafale, jego obecnej sytuacji, miłości do książek i wiedzy, którą gromadzi, oraz powodach takiego stanu rzeczy. Rozmawiamy też o traumach i terapiach z przeszłości, bo przeszłość doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy dokładnie teraz a Ty czytasz te słowa.  

Jeśli chcesz poczytać i posłuchać ciekawych rzeczy więcej, to poniżej lista omawianych w trakcie książek i innych źródeł:  

Gdy mówię o tym jak memy są już przetwarzane po raz kolejny i że to fascynujące mam do polecenia dwa kanały na youtube:  https://www.youtube.com/@jackpop https://www.youtube.com/@briandavidgilbert

USA jest Rosją tylko z lepszym działem PR  “Manufacturing Consent” – Edward Herman i Noam Chomsky 

Polećmy Breaking Points: https://www.youtube.com/@breakingpoints/videos

O dzieciach, które stają się coraz bardziej wrażliwe i najgorszej matce  Coddling of American Mind - Greg Lukianoff i Jonathan Haidt 

O szczęściu i wzorze na szczęście  Happiness Hypothesis - Jonathan Haidt  

O nienawiści jako najbardziej opłacalnym uczuciu  Hate Inc. - Matt Taibbi Zaufaj mi jestem kłamcą - Ryan Holiday 

O facetach i ich problemach: The myth of male power - Warren Ferrell 

O terapii psychodelicznej:  Jak zmienić swój umysł - Michael Pollan   

Rozmowa została nagrana 28.02.2023

Mar 05, 202302:51:14
Dmitry Glukhovsky: Ścigany listem gończym krytykuje Rosję i Putina
Mar 02, 202301:00:55
Lekcja pokory od życia. L.U.C.

Lekcja pokory od życia. L.U.C.

L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski opowiada o swojej karierze rapera, beatboxera, kompozytora. Choć miała to być rozmowa o płycie "Dialog 2", którą promuje razem ze składem Rebel Babel, to jednak rozmawialiśmy o życiu. Jak czasem daje nam w kość, nawet kiedy wszystko się układa. Jak wygląda praca nad filmem "Chłopi", do którego Łukasz robi muzykę? Polecam rozmowę do samego końca, bo tam czeka wspaniała anegdota o rodzeniu kamieni nerkowych i raczej się przy niej posikacie ze śmiechu. Pozdro!  

Rozmowa została nagrana 23.02.2023

Feb 26, 202302:05:25
Way Of Blonde i Maschines: Ludzie modlą się o nasze nawrócenie na heteroseksualizm

Way Of Blonde i Maschines: Ludzie modlą się o nasze nawrócenie na heteroseksualizm

Karolina Brzuszczyńska, czyli Way Of Blonde i Agnieszka Skrzeczkowska, czyli Maschines znane też jako Powergirls opowiadają o życiu osób LGBT w Polsce. Kiedy w swoim życiu zrozumiały, że są lesbijkami? Czym różni się s@ks z kobietą od tego z mężczyzną? Dlaczego określenie 'lesby' jest niekoniecznie dobrze widziane? Czy w Top Model orientacja seksualna miała znaczenie? Jak Way Of Blonde radziła sobie podczas FameMMA?   nadzieję że dowiecie się z tej rozmowy więcej o życiu osób LGBT w Polsce. Wybaczcie odgłosy wiercenia u sąsiada, którego z serca pozdrawiam.

Feb 23, 202301:37:14
Remigiusz Mróz: do której partii chciał się zapisać?
Feb 19, 202302:22:53
Agata Romaniuk: Historie miłości, gdy wydawało się, że na miłość jest już za późno
Feb 09, 202301:35:50