Skip to main content
Spotify for Podcasters
incident podcast

incident podcast

By incident produkcia

Podcast a blog o kybernetickej bezpečnosti a odvrátenej strane technológií okolo nás. Najnovšie incidenty, správy a zaujímavosti zo sveta digitálnych technológií komentované tak, aby im každý porozumel.
Available on
Apple Podcasts Logo
Castbox Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
PodBean Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

107. incident podcast

incident podcastSep 09, 2021

00:00
01:11:12
148. incident podcast

148. incident podcast

Zaujímavé „hračky“ na (nie len)etický- hacking, ktoré sa dajú kúpiť aj priamo na Amazone. O útok na Sony sa bijú 2 útočníci. Severokórejská hackerská skupina robila špionážny hacking u spriaznemých ruských výrobcov rakiet, Zero Day v Google Chrome sa netýka len Google Chrome, Jonson Control má vážny problém, uniklo mu 28 TB dát. Rozhovory o mikroservisoch a novom spôsobe ochrany parimetra.

Sep 29, 202342:59
147. incident podcast
Sep 21, 202349:15
146. incident podcast

146. incident podcast

Je veľa tém, kde si celkom slušne trúfame reagovať a posunúť vás bližšie k riešeniu, ale sú témy, kde sa – popravde povedané - strácame. Takou témou je napríklad Umelá inteligencia.

Aký rýchly je vývoj umelej inteligencie? Čo znamená General Artificial Inteligence, čo je singularita v oblasti všeobecnej umelej inteligencii, môžu stroje/počítače prevziať moc?
A ak áno, ako ďaleko sme od toho, čo by sme mali robiť a čo zasa naopak nepomôže?

Nebude človek tým obmedzujúcim elementom, ktorý bude brániť superinteligencii v správnych rozhodnutiach? Len preto, lebo bude najprv pozerať na svoje vlastné dobro až potom na dobro planéty a iných fyzických foriem života?

To sú presne témy, o ktorých sme sa rozprávali s Lukášom Hatalom – odborníkom na umelú inteligenciu a prezidentom neziskovej organizácie Neuromorphics Europe.


Aug 22, 202301:06:11
145. incident podcast
Jul 19, 202349:33
144. incident podcast

144. incident podcast

Hovorí sa, že človek sa najlepšie poučí z vlastných chýb. No niektoré, najmä tie z oblasti kybernetickej bezpečnosti je lepšie neurobiť. A ak už sa poučiť, potom z chýb iných.


Moderné vojny sa dnes odohrávajú nie len vo fyzickom priestore, ale aj v kybernetickom. A nie sú to žiadne virtuálne boje, ale reálne boje s následkami, ktoré často krát môžu mať ťažšie a fatálnejšie dopady na civilné obyvateľstvo ako reálne útoky.


Kde trénujú úto