Skip to main content
Spotify for Podcasters
Firmament – wspólny projekt programu InCredibles Sebastiana Kulczyka i Radia 357

Firmament – wspólny projekt programu InCredibles Sebastiana Kulczyka i Radia 357

By InCredibles Sebastiana Kulczyka

Zapraszamy do wysłuchania cyklu audycji "Firmament" – wspólnego projektu programu InCredibles Sebastiana Kulczyka i Radia 357 – zrealizowanego pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Czy podcasty mogą pomóc w rozwijaniu biznesu? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Firmament – wspólny projekt programu InCredibles Sebastiana Kulczyka i Radia 357Sep 21, 2023

00:00
49:12
Czy podcasty mogą pomóc w rozwijaniu biznesu? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czy podcasty mogą pomóc w rozwijaniu biznesu? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Podcasty! To o nich była mowa w pierwszej po wakacjach audycji "Firmament" Radia 357 i InCredibles. Czy mogą być przydatne w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu? Jarosław Sroka rozmawiał o dynamicznie rosnącym rynku podcastów z gośćmi: Edytą Kowal (autorką podcastu Szczypta, czyli "szczypta pasji, marketingu i biznesu. Do tego szczypta mnie", doradczynią marketingową, byłą redaktorką naczelną serwisu PRoto), Markiem Jankowskim (twórcą jednego z najsłynniejszych podcastów biznesowych Mała Wielka Firma i pionierem podcastingu), Grzegorzem Nawackim (redaktorem naczelnym Puls Biznesu) i Jakubem Brodewiczem (dyrektorem marketingu Jaguar Land Rover na Kraje Bałtyckie, zapalonym słuchaczem podcastów). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Sep 21, 202349:12
Jak odpoczywać? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak odpoczywać? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

W ostatnim przed wakacjami odcinku audycji Firmament mowa była o kulturze dobrego samopoczucia i o tym, jak wypoczywać od pracy, by z urlopu nie wrócić jeszcze bardziej zmęczonym. Jarosław Sroka zaprosił tym razem do rozmowy: Joannę Bensz (założycielkę i prezeskę Longevity Center), Ewę Geresz (byłą dyrektorkę programów i partnerstw międzynarodowych w Venture Café Warsaw Foundation) oraz Radosława Kruczka (członka zarządu Wellbeing Polska - mierzalne programy dla firm). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Jun 16, 202350:04
Czy firmy i pracownicy są gotowi na jawność pensji? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357
Jun 14, 202349:10
Od pracownika do wspólnika – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Od pracownika do wspólnika – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Od pracownika do wspólnika, czyli kto i jak może dostać akcje firmy, w której pracuje. Jarosław Sroka rozmawiał o tym ze swoimi gośćmi: Pawłem Koryckim (SprzedajFirme.com), Piotrem Nowosielskim (Just Join IT), Janem Sikorą (plente), Różą Szafranek (HR Hints), Pawłem Klimkiem (Biostra), Adamem Kądzielą (Nanosci). A audycję Radio 357 i InCredibles Sebastiana Kulczyka nadaliśmy tym razem z Gdańska z konferencji Infoshare 2023, dzięki gościnności miesięcznika My Company Polska. Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

May 29, 202348:20
Co nam dają spotkania na konferencjach i kongresach – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Co nam dają spotkania na konferencjach i kongresach – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Tym razem wydanie specjalne prosto z Poznania z ImpactCEE – największej tego typu imprezy w Europie i czołowego wydarzenia o nowoczesnych technologiach i odpowiedzialnym biznesie w Polsce. Jarosław Sroka zaprosił jak zwykle wielu ciekawych gości, w tym m.in. twórcę InCredibles Sebastiana Kulczyka, Tomasza Karwatkę (Catch the Tornado), Krystiana Wolaka (organizator kongresu Impact) oraz szefów dwóch startupów – nowych uczestników VII edycji InCredibles – zwycięzców konkursu Bartłomieja Raka (Rebread) oraz Adama Kądzielę (Nanosci - photocatalytic materials). A mowa była o tym, co nam właściwie te kongresy, fora, konferencje dają... Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

May 19, 202349:34
Jak zarobić na sztucznej inteligencji? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak zarobić na sztucznej inteligencji? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

O tym, jak zarobić na sztucznej inteligencji Jarosław Sroka rozmawiał w kolejnym odcinku Firmamentu z Bartkiem Puckiem (prezesem Forward Operators AI Lab, twórcą newslettera technologicznego pucek.com, aniołem biznesu, podkasterem), Rafałem Tromczyńskim (prezesem Digital First AI) oraz Michałem Jaskólskim (współzałożycielem i CPO w Grupie Morizon-Gratka). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Apr 21, 202348:34
Koniec świata "za darmo" – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Koniec świata "za darmo" – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Przyzwyczailiśmy się do tego, że niektóre rzeczy są za darmo. Radio? Włączasz - i gra. Informacja? Wystarczy dostęp do internetu. Media społecznościowe? Jeśli masz konto, nadajesz i odbierasz do woli. Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić świat, w którym za te wszystkie rzeczy trzeba będzie zapłacić? A może to już się dzieje? O końcu świata "za darmo" Jarosław Sroka rozmawiał w Firmamencie z Maciejem Krausem (partnerem w funduszu Movens Capital), Sabiną Lipską (odpowiedzialną za rozwój biznesowy i strategię wideo oraz audio w Ringier Axel Springer Polska) i Marcinem Skoniecznym (prezesem Patronite.pl). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Apr 11, 202349:30
Koniec biznesu w krótkich spodenkach? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Koniec biznesu w krótkich spodenkach? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Upadł bank dla startupów Silicon Valley Bank, obnażając jednocześnie wiele problemów, z którymi boryka się ta branża. O tym, jakie lekcje możemy wyciągnąć z tego wydarzenia Jarosław Sroka rozmawiał w Firmamencie z: Mateuszem Bodio, założycielem i dyrektorem zarządzającym funduszem RKKVC, Julią Krysztofiak-Szopą, twórczynią serwisu dziecizdolne.pl, byłą prezeską Fundacji Startup Poland oraz Przemysławem Schmidtem, inwestorem, menedżerem, członkiem rad nadzorczych i coachem INSEAD. Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Mar 26, 202347:45
Kryzys? Jaki kryzys?! – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Kryzys? Jaki kryzys?! – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czy słowo "kryzys" to najbardziej nadużywane słowo roku? Jak połączyć złowrogie prognozy z faktem, że wzrost gospodarczy trzyma się - jak na okoliczności - całkiem nieźle, nastroje w przemyśle i wśród konsumentów zaczynają się poprawiać, a bezrobocie nie za bardzo wzrosło? M.in. o tym w Firmamencie rozmawiali: Agnieszka Maciejowska (Plan Be Eco), Szymon J. Ostrowski (NEWPORT LOGISTICS FUND), Mikołaj Raczyński (Portu), Renata Juszkiewicz (Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji) oraz gospodarz audycji Jarosław Sroka. 

Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Mar 10, 202347:49
Jak długo i po co będziemy pracować? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak długo i po co będziemy pracować? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czy da się przejść na emeryturę w wieku 30 lat? Są tacy, którzy mimo zaawansowanego wieku są aktywni, pracują po kilkanaście godzin, zarządzają i inspirują, a ich energią można by obdarzyć jeszcze kilka osób. Są też tacy, którzy jeszcze przed czterdziestką chcieliby oddać się filantropii, beztroskiemu życiu i odpoczynkowi. W Firmamencie rozmawialiśmy o tym, ile jeszcze będziemy pracować. A gośćmi Jarosława Sroki byli: Marek Bardoński (partner zarządzający w AIREV), Anna Dobieszewska-Poświata (coach biznesu, INTEGRITY FOR CHANGE), Franciszek Georgiew (właściciel XXII Ventures) oraz Wojciech Kostrzewa (prezes Billon).  Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Feb 24, 202349:49
Jak zbudować firmę, która gra fair? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak zbudować firmę, która gra fair? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak zbudować firmę, o której będzie można powiedzieć, że gra fair? Nie tylko prowadzi uczciwy biznes, ma wdrożone wszystkie wymagane prawem procedury, ale jest w swojej etyczności nowoczesna? O tym w audycji Firmament Jarosław Sroka rozmawiał z: Michałem Kibilem – senior partnerem i współzałożycielem kancelarii DGTL LAW, Maćkiem Balsewiczem – założycielem funduszu bValue Fund oraz Izabelą Kluzek-Kot – odpowiadającą za rozwój biznesu w Wellbee.  Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Feb 16, 202349:28
Zwinność w biznesie – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zwinność w biznesie – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

W nowym Firmamencie rozmawiamy o zwinności w biznesie. Co odróżnia firmy, które mają łatwość w pokonywaniu trudności od tych, które z różnych powodów bywają zakładnikami samych siebie? Jarosław Sroka zaprosił do programu: Natalię Kuźmę, prezeskę DiveInData, doradców strategicznych pomagającym startupom, Tomasza Platę, współzałożyciela Autenti.com, platformy do podpisywania i zarządzania dokumentami, Wiktorię Wójcik, współzałożycielkę inStreamly, wyróżnioną w zestawieniu Forbesa „Trzydzieści przed trzydziestką”. 

Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Jan 30, 202351:17
Co zachęca młodych do budowania biznesu – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Co zachęca młodych do budowania biznesu – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

W pierwszym tegorocznym Firmamencie Jarosław Sroka rozmawiał z najmłodszymi przedsiębiorcami o tym, co ich skłoniło do obrania właśnie takiej, a nie innej drogi. W studiu powitaliśmy: 10-letniego Xawerego Kłopotowskiego (większościowego akcjonariusza spółki KEOX, programistę i twórcę aplikacji HereForX), jego ojca Eryka Kłopotowskiego (mniejszościowego akcjonariusza spółki KEOX), Kirę Sukhoboichenko (pomysłodawczynię Międzynarodowego Dnia Plecaka i liderkę Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków / Flying Bag) oraz Kacpra Szklarczyka (współzałożyciela i prezesa TeenCrunch). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Jan 16, 202350:50
Zarządzać jak Polak... Czyli jak? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zarządzać jak Polak... Czyli jak? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Przedsiębiorczy i zaradny jak Polak - to powiedzenie brzmi nie najgorzej, ale czy w ten sam sposób widzą nas ci, którzy polskiego biznesu musieli się dopiero nauczyć? Jarosław Sroka zaprasza na świąteczne wydanie audycji Firmament w Radiu 357 w międzynarodowej obsadzie: Andrzej Dąbrowski (Philip Morris International, Polak na międzynarodowych salonach), Boris Kudlička (słowacki scenograf związany z Teatrem Wielkim), Richard Stephens (Brytyjczyk kierujący redakcją Poland Today) i Heike Rosener-Tyler (Niemka przewodnicząca Radzie Nadzorczej Wydawnictwa Naukowego PWN). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Dec 29, 202248:37
Sztuczna inteligencja – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Sztuczna inteligencja – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czy sztuczna inteligencja wygryzie menedżerów? A może tylko tych, którzy w porę po nią nie sięgną? Czy pracownicy mogą spać spokojnie ze świadomością, że za chwilę pojawi się ktoś, kto wszystko za nich zrobi i wymyśli? Do rozmowy Jarosław Sroka zaprosił do Firmamentu ekspertów: Michała Brzezickiego (współzałożyciel i szef od technologii w SentiOne), Karola Gajewicza (szef Venture Studio w Żabka Polska), Natalię Hatalską  (założycielka instytutu badań nad przyszłością infuture.institute) oraz Jarosława Królewskiego (założyciel Synerise). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Dec 17, 202251:14
Co zrobić, by chciało nam się pracować – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Co zrobić, by chciało nam się pracować – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak przygotować ciało do tego, by pracowało się lekko, łatwo i przyjemnie? Ile potrzeba snu, ile sportu, ile rozrywki, jaką dietę stosować? To temat kolejnego Firmamentu, do którego Jarosław Sroka zaprosił: dr. n. med. Roberta Jaremę (dyrektora medycznego Longevity Center), Jagodę Podkowską (dietetyczkę pracująca z kadrami narodowymi), Jacka Podobę (odpowiedzialnego za rozwój biznesu w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Amazon Web Services), a także Mateusza Kusznierewicza (żeglarza, olimpijczyka i biznesmena).  Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Dec 05, 202248:59
Gdzie te polskie jednorożce? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Gdzie te polskie jednorożce? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Dlaczego Lewandowski, Skłodowska-Curie, Wojtyła, Chopin musieli wyjechać za granicę, by zrobić oszałamiające kariery? I czy w biznesie to również jest regułą? Gdzie te polskie jednorożce, polskie marki globalne, tesle, ikee? W Firmamencie zastanawiali się nad tym goście Jarosława Sroki: Jakub Brodewicz (Jaguar Land Rover), Milena Inglot (Inglot), Ula Sankowska (MIM Solutions) i Witold Orłowski (PwC Polska). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Nov 19, 202248:59
Zawody, które jeszcze nie istnieją – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zawody, które jeszcze nie istnieją – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Już nie tylko nasze dzieci, ale i my sami będziemy wkrótce pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją, albo nie istniały jeszcze kilka lat temu. W kolejnym Firmamencie dajemy głos tym, którzy takiej zmiany doświadczyli. Gośćmi Jaroslaw Sroka byli: Michał Będźmirowski (Modny Tata), Karol Górnowicz (Skriware), Martyna Matyjek (Microsoft) oraz Grażyna Wolszczak (aktorka, przedsiębiorczyni). Posłuchajcie audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Nov 06, 202249:41
Jak rozmawiać o pieniądzach? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak rozmawiać o pieniądzach? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Trudno nam się rozmawia o pieniądzach... Firmament rozprawił się z tym tabu – sprawdziliśmy co i dlaczego blokuje pracowników i pracodawców w rozmowach płacowych. Czy jawność pensji rozwiąże ten problem? A może publicznie dostępna siatka płac z widełkami? Na rozmowę na ten temat zapraszają Jarosław Sroka i jego goście: Zofia Łapniewska (Polska Sieć Ekonomii), Mik Kuczkiewicz (weteran doradztwa płacowego), Karol Kapuściński (No Fluff Jobs) i Jacek Sarnowski (Porta KMI).  Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Oct 19, 202215:26
Permanentna inwigilacja – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Permanentna inwigilacja – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Aplikacje do monitorowania wydajności. Wyliczany co do sekundy czas spędzany na służbowych zadaniach. W pracy coraz częściej panuje permanentna inwigilacja. Gdzie postawić granice? W kolejnym odcinku "Firmamentu" w Radiu 357 Jarosław Sroka rozmawiał z Bartłomiejem Brachem, Anielą Hejnowską (IQVIA), Wojciechem Herrą oraz Mateuszem Zimochem (Trasee). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Oct 10, 202215:46
Kultura pracy na nowo – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Kultura pracy na nowo – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czy nadciągające kryzysy zmobilizują nas do intensywniejszego wysiłku? Jak zmienią się oczekiwania wobec firm, w których pracujemy? Na ten temat gospodarz programu Jarosław Sroka rozmawiał w kolejnym odcinku Firmamentu w Radiu 357 z Moniką Borowiecką (partner zarządzająca w funduszu Tangent Line VC), Wojciechem Mądalskim (menedżer, były prezes m.in. Netii i Horteksu), Jackiem Piątkiem (konsultant strategiczny ds. młodych produktów i usług) oraz Anną Marią Szutowicz (właścicielka agencji Y&Lovers).  Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Sep 27, 202215:02
Zestaw nawigacyjny na niespokojne czasy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zestaw nawigacyjny na niespokojne czasy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Niepewność w gospodarce, rosnące ceny i stopy procentowe, odpływający z rynków finansowych kapitał, zerwane łańcuchy dostaw i ograniczenia transportowe, wojna tuż za granicą, polityczne napięcia, zdenerwowani pracownicy, sfrustrowani menedżerowie. Jak prowadzić biznes w takich warunkach? Jarosław Sroka rozmawiał o tym z ekspertami w ostatniej przed wakacjami audycji Firmament w Radiu 357 A jego gośćmi byli: Kasia Gryzło (HearMe.pl), Robert Dobrzycki (Panattoni), Daniel Pawełek (restaurator, Ferment Group) i Sławomir Dudek (FOR). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Jul 01, 202220:37
Dylematy nowoczesnego networkingu – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Dylematy nowoczesnego networkingu – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak namówić kogoś, by zainwestował w biznes... nie spotykając go? Co wypada, a czego nie wypada robić w komunikowaniu się online w sprawach służbowych? Roboczy, praktyczny, biznesowy poradnik internetowego savoir-vivre'u przedstawiają Jarosław Sroka i jego goście: Monika Lewandowska (aktywistka zaangażowana w walkę o prawa osób niepełnosprawnych), Anna Zielińska (Stor9), Paweł Braun (Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości) oraz zwycięzca konkursu Hej StartUP i nowy uczestnik programu InCredibles Michał Górski (Vuyap). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Jun 20, 202217:35
Jak zniszczyć firmę własnymi rękami? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak zniszczyć firmę własnymi rękami? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jakie grzechy popełniają młodzi przedsiębiorcy, które mogą doprowadzić do zniszczenia budowanej często latami własnej firmy? O tym w kolejnym wydaniu Firmamentu Jarosław Sroka rozmawiał m.in. z Markiem Bardońskim (AI REV), Jędrzejem Iwaszkiewiczem (The Heart) i Tomaszem Snażykiem (Startup Poland). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Jun 02, 202219:23
Jak żyć i przeżyć w niepewnych biznesowo czasach? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak żyć i przeżyć w niepewnych biznesowo czasach? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

W najnowszym Firmamencie Jarosław Sroka i jego goście zastanawiali się, jak firmy mogą radzić sobie w tak trudnych biznesowo czasach wojny, pandemii czy rosnącej inflacji. W programie wzięli udział: Wiktor Namysł (McKinsey & Company), Anna Czajkowska (Raffles Hotels & Resorts), Dominik Swadźba (uPacjenta.pl) i Urszula Wiszowata (Zalando). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

May 23, 202216:28
Migranci na polskim rynku pracy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Migranci na polskim rynku pracy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Wielki napływ uchodźców z Ukrainy oznacza adekwatnie wielką zmianę na naszym rynku pracy. Jak poradzą sobie z tym wyzwaniem ci, którzy będą ich zatrudniać oraz ci, którzy będą z nimi ręka w rękę pracować? Jarosław Sroka rozmawiał m.in. na ten temat z Maciejem Duszczykiem (Uniwersytet Warszawski), Przemysławem Mikusem (SoDA), Susanną Romantsovą (IKEA Retail) oraz Maciejem Wituckim (Konfederacja Lewiatan). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

May 08, 202206:32
Wielkie wypalenie czy wielka rotacja? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Wielkie wypalenie czy wielka rotacja? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Są takie dni w pracy, gdy się po prostu nie chce... Gorzej, gdy dni zmieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. Czy pracownicy i menedżerowie mają masowy problem z wypaleniem zawodowym, czy może to jednak wielka rotacja? Czy i do Polski dotrze fenomen Great Resignation? A może już tu jest? O tym w audycji Firmament w Radiu 357 mówili goście Jarosława Sroki, między innymi: Katarzyna Godlewska (nikalab), Michał Tarnowski (Fundacja Nativated), Róża Szafranek (HR Hints). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Apr 22, 202215:23
Jak będzie wyglądało życie i praca w czasach metawersum – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak będzie wyglądało życie i praca w czasach metawersum – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czy wirtualne życie będzie lepsze od offline’owego? Futurystyczny leitmotiv w pierwszym w pełni zagranicznym wydaniu "Firmamentu". Jarosław Sroka poleciał do Austin w stanie Teksas, by wziąć udział w SXSW - globalnym spotkaniu ludzi kultury, nauki i biznesu. I to stamtąd nadawaliśmy w czwartek 17 marca. A gośćmi programu byli: Aleksandra Auleytner (Kancelaria DZP), Jowita Michalska (Digital University), Maciej Noga (Grupa Pracuj.pl) i Marek Pałys (Startup Development House). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Mar 28, 202213:12
Jak wojna zmienia pracę i biznes – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak wojna zmienia pracę i biznes – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

W ostatnim Firmamencie mieliśmy rozmawiać o wielkim wypaleniu w pracy. Zastanawialiśmy się jednak przede wszystkim nad tym, czy rosyjska inwazja w Ukrainie wypala czy rozpala nas i naszą skłonność do pomagania. Jaki wpływ na codzienne życie w biznesie i w pracy ma wojna w Ukrainie? I jaki on będzie w przyszłości? Gośćmi Jarosława Sroki byli m.in.: Dorota Bachman (TuZwierzaki.pl), Daniel Lewczuk (inwestor, anioł biznesu i rekruter) i Kinga Piecuch (Microsoft Polska). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Mar 06, 202218:42
Biznes bardzo odpowiedzialny – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Biznes bardzo odpowiedzialny – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czy ESG w firmach to ściema, czy rzeczywiste działania? O tym, jak firmy w Polsce radzą sobie z byciem odpowiedzialnym wobec środowiska, ludzi i zasad etycznych Jarosław Sroka rozmawiał w audycji Firmament m.in. z Pawłem Jakubikiem (Microsoft Polska) i Jackiem Siadkowskim (Tech To The Rescue). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów kolejnej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Feb 23, 202213:12
Jak prześwietlić wspólnika, kontrahenta i klienta – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak prześwietlić wspólnika, kontrahenta i klienta – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Każdy każdego sprawdza. Czy to rzetelny pracodawca? Czy to uczciwy kontrahent? Czy to będzie dobry pracownik? I rozpoczyna się prześwietlanie tego, z którym za chwilę podpiszemy umowę albo od którego coś kupimy. Jarosław Sroka rozmawiał o tym w zeszłotygodniowym Firmamencie z Marcinem Gruszką (Allegro), Jarosławem Grzegorzem (audytorem śledczym EY Polska), Janem Szajdą (Identt ) oraz Piotrem Koniecznym (Niebezpiecznik.pl). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów kolejnej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Feb 21, 202214:57
Czterodniowy tydzień pracy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czterodniowy tydzień pracy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zamiast pięciu tylko cztery dni w pracy w tygodniu? Za tę samą pensję. Co myślą o tym przedsiębiorcy i pracownicy? Jarosław Sroka rozmawiał na ten temat podczas zeszłotygodniowej audycji z cyklu Firmament w Radiu 357 ze swoimi gośćmi – przedsiębiorcami, którzy takie rozwiązanie już u siebie wdrożyli oraz tymi, którzy traktują je w charakterze ekonomicznej fikcji. A wśród rozmówców: Sara Booth-Wrotkowski (HR manager w Senuto), Ignacy Morawski (główny ekonomista Pulsu Biznesu), Jacek Pawlak (prezydent Toyota Central Europe). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów kolejnej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Feb 03, 202216:11
Firma z wyboru, sukces z przypadku – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Firma z wyboru, sukces z przypadku – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Czy w biznesie wystarczy być we właściwym czasie i miejscu, aby osiągnąć sukces? Czy rządzi nim przypadek, znajomości czy umiejętności? M.in. o tym Jarosław Sroka rozmawiał podczas ostatniej audycji z cyklu Firmament w Radiu 357 ze swoimi gośćmi: Anną Rulkiewicz (Grupa LUX MED), Kacprem Nosarzewskim (4CF Strategic Foresight) i Krzysztofem Witkowskim (EY). Posłuchajcie najciekawszych fragmentów kolejnej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Jan 24, 202215:27
Sukcesorzy rebelianci – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Sukcesorzy rebelianci – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Za nami świąteczne wydanie specjalne Firmamentu. Było rodzinnie, muzycznie, klimatycznie. Jarosław Sroka do rozmowy o spełnianiu marzeń zawodowych zaprosił: Adama Gesslera seniora – restauratora i Adama Gesslera juniora – również restauratora, a także Zbigniewa Jakubasa – przedsiębiorcę i Joannę Jakubas – sopranistkę. 

Posłuchajcie najciekawszych fragmentów kolejnej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Dec 30, 202114:19
Biznesowa wojna o talenty – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Biznesowa wojna o talenty – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Gdzie się podziali utalentowani pracownicy? Jak złowić talenty do firmy i jak nimi zarządzać, by ich nie stracić? Tym razem Jarosław Sroka zaprosił do rozmowy m.in. Olgę Grygier-Siddons (byłą szefową PWC), Michała Mańkowskiego (NaTemat.pl) i Różę Szafranek (HR Hints).

Posłuchajcie najciekawszych fragmentów kolejnej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Dec 08, 202114:03
Kobiety i mężczyźni w pracy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Kobiety i mężczyźni w pracy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak w praktyce wygląda, a jak powinna wyglądać równość płci w pracy? Co działa, a co szwankuje we współpracy kobiet i mężczyzn? O tym, jak nowocześnie i zdroworozsądkowo podejść do kwestii parytetów oraz o wyzwaniach w typowo "męskich" i "kobiecych" branżach Jarosław Sroka rozmawiał z gośćmi kolejnej audycji Firmament, m.in.: Antoniną Samecką (Risk made in Warsaw), Tomaszem Magdą (Amrop) oraz wybitnym bankowcem Józefem Wancerem. Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów dziesiątej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Nov 23, 202116:38
Jak sprzedać produkt albo usługę, których jeszcze nie ma – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak sprzedać produkt albo usługę, których jeszcze nie ma – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów dziewiątej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl. Jak i za ile sprzedać coś, czego nie ma? Albo coś, co dopiero powstaje i co trudno opisać? Na ten temat Jarosław Sroka rozmawiał m.in. z Dianą Koziarską (SMOK Ventures), Przemysławem Pączkiem (Nevomo) oraz Jakubem Świerkiem (eDrop).

Nov 08, 202112:10
Walka generacji – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Walka generacji – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Co wynika z coraz szybszej sztafety pokoleniowej w biznesie, jak znaleźć wspólny język i wzajemnie się od siebie uczyć, gdy w firmie obok siebie pracują cztery generacje? O tym Jarosław Sroka rozmawiał m.in. z Jowitą Michalską (Digital University), Patrykiem Pijanowskim (Nebucode) oraz Arturem Skibą (Antal Polska). Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów ósmej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Oct 26, 202116:42
Sukcesja z sukcesem – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Sukcesja z sukcesem – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Pokoleniowa zmiana warty w firmie – w czyje ręce przekazać dorobek całego życia? Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów siódmej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl. Gośćmi Jarosława Sroki są m.in.: Wojciech Wolny, prezes i założyciel Grupy Euvic oraz jego syn Mikołaj.

Oct 12, 202114:23
 Nowa konfiguracja pracy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Nowa konfiguracja pracy – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów szóstej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl. Jak zmieniła się organizacja pracy w wyniku pandemii? Wracamy do biur czy niekoniecznie, a może możliwość pracy zdalnej to już powszechne oczekiwanie kandydatów? O tym dyskutowali goście Jarosława Sroki – m.in.: Grażyna Rzehak (InPost), Michał Kramarz (Google For Startups), Wiktor Schmidt (Netguru) i Aureliusz Górski (Cambridge Innovation Center).

Sep 21, 202114:22
Druga szansa bankruta – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Druga szansa bankruta – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Witamy po wakacjach i zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów piątej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl. O tym, czy porażka i bankructwo biznesu to dla jego twórcy szansa czy dyskwalifikacja, rozmawiają goście Jarosława Sroki, m.in.: Marian Owerko (inwestor, współzałożyciel Bakallandu), Marcus Preston (coach z zakresu restrukturyzacji i ratowania spółek), Oskar Kiwic (lekarz, wynalazca i cyfrowy przedsiębiorca w dziedzinie zdrowia), Przemysław Schmidt (menedżer, bankier inwestycyjny i radca prawny).

Sep 13, 202114:11
Jak zarabiać w internecie? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak zarabiać w internecie? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów czwartej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles Sebastiana Kulczyka i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl. Tym razem gośćmi Jarosława Sroki byli m.in. Maja Schaefer (przedsiębiorczyni i założycielka spółki Zowie), Bartek Pucek (anioł biznesu, twórca najlepszego newslettera w Polsce poświęconego biznesowi i nowym technologiom) oraz Michał Rejent (współtwórca rynku streetwearowego i skateboardingowego w Polsce oraz współzałożyciel kilkunastu marek m. in. Dziedzic Pruski, PLNY, PLNY LALA).

Kolejne audycje z cyklu Firmament na antenie Radia 357 realizowane będą po wakacjach (od września).

Jun 29, 202114:21
Jak zrobić firmę bez pieniędzy? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Jak zrobić firmę bez pieniędzy? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów trzeciej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles Sebastiana Kulczyka i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl. Tym razem gośćmi Jarosława Sroki byli m.in.: Adam Jesionkiewicz (Astrography), Tadeusz Chełkowski (Patronite.pl) i Przemysław Budnicki (Holo4Labs).

Zapraszamy do słuchania audycji na żywo w Radiu 357 co drugi czwartek o godz. 15.

Jun 16, 202111:07
Skąd brać ludzi do pracy? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Skąd brać ludzi do pracy? – audycja Firmament InCredibles i Radia 357

Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów kolejnej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu programu InCredibles Sebastiana Kulczyka i Radia 357 – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl. Gośćmi Jarosława Sroki byli Piotr Nowosielski, założyciel Just Join IT oraz Olga Łęgosz, współzałożycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką.

Zapraszamy do słuchania audycji na żywo w Radiu 357 co drugi czwartek o godz. 15.

May 31, 202112:37
Jak zrobić z siebie przedsiębiorcę – audycja Firmament w Radiu 357

Jak zrobić z siebie przedsiębiorcę – audycja Firmament w Radiu 357

Zapraszamy do wysłuchania najciekawszych fragmentów pierwszej audycji z cyklu Firmament – wspólnego projektu Radia 357 i programu InCredibles Sebastiana Kulczyka – zrealizowanej pod patronatem SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz portalu MamStartup.pl.

Gośćmi Jarosława Sroki i Pawła Sołtysa byli dr hab. prof. SGH Rafał Mrówka oraz Michał Sadowski, założyciel i prezes Brand24.

Cykl audycji Firmament poświęcony jest realnym wyzwaniom, z jakimi mierzą się innowacyjni przedsiębiorcy. Będzie dużo biznesowej praktyki dla wszystkich, którzy chcą swoją firmę rozwijać w sposób przemyślany, nowoczesny i odpowiedzialny. Zapraszamy do słuchania audycji w Radiu 357 co drugi czwartek o godz. 15.

May 14, 202116:36
Lockdown w świecie startupów. Jak sprzedawać reklamować i rozliczać się online?

Lockdown w świecie startupów. Jak sprzedawać reklamować i rozliczać się online?

Posłuchaj czwartego podcastu z jesiennej edycji Incredible Academy: Lockdown w świecie startupów – jak sprzedawać, reklamować i rozliczać się online?

W rozmowie biorą udział mentorzy programu InCredibles: Damian Zapłata (Allegro) oraz Marcin Beme (Audioteka). Rozmowę moderuje koordynator programu InCredibles Jarosław Sroka (Kulczyk Investments).

Nov 29, 202001:03:21
Kryzys w finansowaniu, czy finansowanie w kryzysie? Ja zarządzać pieniędzmi w trudnych czasach?

Kryzys w finansowaniu, czy finansowanie w kryzysie? Ja zarządzać pieniędzmi w trudnych czasach?

„Kryzys w finansowaniu czy finansowanie w kryzysie?" to temat trzeciego podcastu z jesiennej edycji Incredible Academy. O tym, jak zarządzać pieniędzmi oraz gdzie szukać nowych źródeł kapitału podczas pandemii rozmawiają mentorzy programu InCredibles Rafał Plutecki (inwestor z obszaru nowych technologii) oraz Jakub Karnowski (ekonomista, finansista, menedżer). Moderuje koordynator programu InCredibles Jarosław Sroka (Kulczyk Investments).


Nov 22, 202054:55
Incredible Academy: Praca zdalna – z dala od biura, szefa i normalności?

Incredible Academy: Praca zdalna – z dala od biura, szefa i normalności?

Posłuchaj drugiego podcastu z jesiennej edycji Incredible Academy. O tym, jak zorganizować pracę zdalną, aby utrzymać energię, kreatywność i zaangażowanie zespołu rozmawiają Daniel Bienias (CBRE) oraz Michał Kramarz (Google for Start Ups). Rozmowę moderuje koordynator programu InCredibles Jarosław Sroka (Kulczyk Investments).

Nov 15, 202001:02:58
Incredible Academy: Startupy – jak zatrudniać, aby potem nie zwalniać?

Incredible Academy: Startupy – jak zatrudniać, aby potem nie zwalniać?

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego podcastu z jesiennej edycji Incredible Academy. O tajnikach udanej rekrutacji oraz zarządzaniu kadrami w warunkach pandemii rozmawiają Grażyna Rzehak (Strategic Advisor, HR executive) oraz Iwona Suchomska (Keystone Consulting). Rozmowę moderuje koordynator programu InCredibles Jarosław Sroka (Kulczyk Investments).

Nov 09, 202046:60
Incredible Academy: Lider w potrzasku – jak reagować na kryzys, którego nie można przewidzieć?

Incredible Academy: Lider w potrzasku – jak reagować na kryzys, którego nie można przewidzieć?

W szóstym już webinarze Incredible Academy, zatytułowanym „Lider w potrzasku – jak reagować na kryzys, którego nie można przewidzieć?”, rozmawiamy o roli lidera organizacji oraz wyzwaniach, z którymi musi się zmierzyć w sytuacji spowodowanej pandemią.

Naszymi gośćmi są Stefan Batory, współtwórca aplikacji iTaxi i Booksy, laureat API – nagrody Ambasadora Polskiej Innowacji oraz Marcin Juchniewicz, psycholog, mówca motywacyjny, trener, coach, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Dyskusję moderuje Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments i koordynator programu InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Jun 15, 202001:10:36