Skip to main content
Spotify for Podcasters
טיפול ישראלי

טיפול ישראלי

By Alon Israeli

כל מה שרציתם לדעת על טיפול נפשי בישראל. אלון ישראלי פסיכותרפיה אינטגרטיבית בתל אביב ואיתן גילור מילר מטפל מוסמך באומנויות מראיינים מטפלים נפשיים העובדים עם מבוגרים וילדים בשיטות הטיפול השונות והמובילות בישראל ומשוחחים איתם על שיטות טיפול שונות ועל תופעות נפשיות שמטרידות מטופלים רבים בישראל
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

פרק 45-עזה 2023 - ״מה עושים עכשיו?״ עם רונן קובלסקי

טיפול ישראליOct 11, 2023

00:00
57:35
פרק 45-עזה 2023 - ״מה עושים עכשיו?״ עם רונן קובלסקי

פרק 45-עזה 2023 - ״מה עושים עכשיו?״ עם רונן קובלסקי

פרק למטפלים ומטופלים ברגע הזה - השבוע הראשון למבצע בעזה
Oct 11, 202357:35
פרק 44-כשזוג הופך למשפחה - ענת הררי

פרק 44-כשזוג הופך למשפחה - ענת הררי

בפרק הזה נדבר היום על טיפול זוגי, זוגי אמנם אבל שמכיל בתוכו משפחה שהולכת ומתהווה. נשוחח על השנה הראשונה ועל הגעתו של הילד הראשון לחיי הזוג הצעיר והשפעתו על הדינמיקה הזוגית ועכשיו כבר משפחתית שנוצרת. היו לנו כבר פרקים על טיפול בגברים והכניסה שלהם להורות, ועל נשים והכניסה שלהם להורות, אבל בכל זאת, מדובר כאן בצומת דרכים מאד מרכזית וננסה להסתכל עליה מפרקספטיבה אחרת לחלוטין ובה המוקד הוא הזוגיות, והאירוע שהמוקד הזה עובר הוא התרחבות המשפחה בפעם הראשונה.

פגשנו את ענת הררי, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת שגם פרסמה ארבעה ספרים על תפקידים שונים במשפחה והתגבשותם על השינוי שעברה בהסתכלות על הפער בין אבות ואמהות בראשית הדרך.

עלו השאלות הבאות ועוד הרבה אחרות

 • עם אילו מטענים מגיעים גברים ונשים לתוך טיפול זוגי סביב הפיכתם למשפחה? 

 • מה מעסיק אותם ומה הם רוצים מהטיפול? מה ההבדל בין גברים ונשים?

 • מדוע המעבר להורות הוא כל כך משמעותי בהתפתחות האישית?

 • מה קורה לנפש בזמן ההריון? לגברים ונשים?

 • ולאחר הלידה?

 • ואיך זה משפיע על הזוגיות? איזה קונפליקטים זה מוליד?

 • איך מתווכים על הפערים? איך יוצרים צמיחה משותפת?

 • מה חשוב בשנה הראשונה ?

 • איך זה נראה בקליניקה ומה מאפשר המפגש איתה ?

 • מה משך אותה לאזורים האלו ?

ענת הררי, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, פסיכולוגית חברתית ופסיכותרפיסטית. כותבת ומנחה סדנאות כתיבה וריטריטים בנושאים משפחתיים. פרסמה ארבעה ספרים (בנתיים) : הולדת סבתא, מאה אימהות-מאה זיכרונות, ילד טוב דיו, והולדת אב, כולם בהוצאת בבל. 


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (טיפול AEDP בתל אביב ו טיפול סכמה תרפיה בתל אביב) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.
Sep 24, 202301:03:41
פרק 43-לידתה של אם ג'ודית קדוש קובלסקי

פרק 43-לידתה של אם ג'ודית קדוש קובלסקי

במסגרת הסדרה הקצרצרה שאנחנו עושים על הורות צעירה המביאה לידי ביטוי את ההשפעה על האב, האם ועליהם יחדיו משפחה המתרחבת (בפרק 41 שוחחנו עם אורן גור על המעבר לאבהות ואבהות צעירה) .בפרק הזה שוחחנו עם ג'ודית קדוש קובלסקי, פסיכולוגית קלינית וחינוכית. העובדת כ13 שנים במכון הפריון באיכילוב ועוסקת בתחומי הריון ולידה והורות צעירה . שוחחנו איתה בעבר על עבודה פסיכותרפויטית סביב נושאים של פריון ותהליכים נפשיים לקראת הלידה הביולוגית, והיום נדבר על על הלידה הנפשית, על התהליך בו אישה הופכת להיות אמא ועל המפגש שלה עם אמהות צעירות.

בפרק הזה שאלנו אותה את השאלות הבאות ועוד

 • מה מיוחד ברגע הזה של המעבר מאי-אמהות לאמהות במהלך ההריון ולאחר הלידה?

 • כיצד חוויות הילדות של האם המתהווה משפיעות על התפיסה שלה את האמהות ?

 •  אלו שאלות עולות לאמהות צעירות בתקופת ההריון ? ואם אלו פחדים הן מתמודדות ?

 • מה יחודי לזהות החדשה שמתפתחת אצל האם הצעירה ?

 • אם אלו אתגרים מתמודדת האם ?

 • כיצד שאלות אלו ואחרות באות לידי ביטוי במפגש בקליניקה


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי פסיכותרפיסט ומטפל נפשי  M.A מתל אביב המקבל מטופלים לטיפול נפשי בזום ובקליניקה בתל אביב . ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס המקבל מטופלים אביחיל. הפודקאסט מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להיחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.Jul 03, 202357:35
פרק42-נוירופסיכואנליזה עם אירית ברזל

פרק42-נוירופסיכואנליזה עם אירית ברזל


קשה לי להמעיט בחשיבות של הפרק הזה , משום שלמרות השם "נוירופסיכואנליזה" אין התוכן מיועד לנוירולוגים או פסיכואנליטיקאים בלבד ועל כך נרחיב בהמשך. בניגוד לרוב הפרקים שלנו בפודקאסט הוא אינו בשיטת טיפול או קושי ספציפי אלא בתחום שמשפיע על עולם הטיפול באופן רחב והיקפי. אנחנו מקיימים אותו לכבוד כנס הנוירופסיכונאליזה הבנלאומי שיתקיים בתחילת יולי בישראל יחד עם מיטב החוקרים בעולם ובישראל ולשם כך שוחחנו עם ד"ר אירית ברזל על נוירופסיכואנליזה .אחד התחומים שהשפעתם על עולם הטיפול משמעותית עד כדי כך שהיא מקיפה שיטות טיפול רבות ושונות ומשפיעה עליהן ועל החשיבה והעשיה בתוכן.

הפרק כולל מחקרים, נסיון קליני וחיבורים שאירית והנסיון העצום ורב השנים שלה בתחום מאפשרים. ואפילו פגישה אנקדוטאלית עם אוליבר סאקס.

 שאלנו אותה : 

 • מהי נוירופסיכולוגיה ? נוירופסיכואנליזה? ומדוע נתקעתי על כך במהלך הפרק ?

 • האם הנוירופסיכולוגיה מצאה את מקום הנפש?

 • מתי התחילו לעשות את השילוב בין מחקרי מוח לבין טיפול נפשי ?

 • האם מאה שנים אחרי אפשר להבין כיצד המוח ומערכת העצבים משפיע על טיפול וכיצד טיפול משפיע על המוח?

 • האם אפשר להתאים טיפול נפשי בהתאם לידע ולמחקר? 

אירית  ברזל רווה פסיכולוגית קלינית מדריכה, ויועצת ארגונית.

מייסדת החברה לנוירופסיכואנליזה בישראל, חברה מייסדת של החברה הבינלאומית וחברת הנהלה של החברה העולמית. 

בעברה, מרכזת הקורס, להתפתחות תקינה בגיל הרך, אוניברסיטת תל אביב בית ספר לרפואה, עסקה בהוראת "תצפיות בתינוקות" עפ"י שיטת טאביסטוק, למדה תצפיות בעוברים ובילודים, חוקרת מודעות בחולים וגטאטיביים. פסיכולוגית קלינית אחראית התפתחות הילד איזור ת"א, וטיפות חלב טרנסדיציפלינאריות. 

מובילה את הכנס הנוירופסיכואנליטי הבינלאומי, לראשונה בישראל 2023 , בנושא PLAY  מערכת רגשית וחברתית.


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול נפשי AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול נפשי סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.May 26, 202301:09:22
פרק41-מעגלי גברים, גבריות, אבהות עם ד"ר אורן גור

פרק41-מעגלי גברים, גבריות, אבהות עם ד"ר אורן גור


מעגלי גברים צצים בשנים האחרונות כפטריות אחרי הגשם? אם כך על איזה צורך הם עונים? מה עושים בהם ? האם זה טיפול ? מה מייחד אותם ? מתי ולמי כדאי ללכת? מהי ההזדמנות במעגל כזה לגבר שמשתתף בו? ומה מגלים גברים על עצמם ועל גברים אחרים כשהם משתתפים במעגל כזה? שוחחנו קצת גם התפקיד הגברי ההזדמנויות והמכשולים באבהות הצעירה ובהמשך הדרך.

ענינו על כך ועל שאלות נוספות יחד עם ד"ר אורן גור, פסיכולוג קליני. יזם ומנהל של ה"מרכז לאבהות" וראש התכנית יחד עם תמיר אשמן להכשרת מנחי גברים בבית ספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב. מטפל במבוגרים ומתבגרים וכן עוסק בטיפול זוגי. 

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠⁠טיפול נפשי לגברים ⁠ו⁠ ⁠טיפול נפשי ליזמים ומנהלים⁠⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להיחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


May 01, 202301:09:59
פרק40-טיפול אצל פסיכיאטר ד"ר טל שלטון

פרק40-טיפול אצל פסיכיאטר ד"ר טל שלטון

לא יאומן שהגענו לפרק 40 ורק עכשיו אנחנו משוחחים עם פסיכיאטר. הפעם פגשנו את ד"ר טל שלטון שהוא מומחה בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר,  עובד בביה"ח "שיבא" כרופא בכיר וסגן מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילדים .אנחנו ממליצים מאוד למטפלים , ולמטופלים ולקרובי משפחה של מטופלים שיתכן שזקוקים לסיוע פסיכיאטרי או מתלבטים לגביו להקשיב לפרק ולשתף עם מי שזקוק לכך. משום שהוא מאפשר הבנה ברורה יותר לגבי הטיפול הפסיכיאטרי כטיפול העומד בפני עצמו או כתוספת שלעיתים נדרשת לפסיכותרפיה.

דיברנו על כל, או לפחות על חלק משמעותי ממה שמטופלים שואלים אותי ואת איתן בקליניקה כמו למשל :

מה קורה בטיפול פסיכיאטרי ? ועל מה מדברים עם הפסיכיאטר ? ומה היא אבחנה פסיכיאטרית ? בשביל מה צריך אותה ? והאם זה נרשם "בתיק האישי" ? האם יש הבדל בין להיות מטופל בקליניקה או בציבורי ? ומתי לגשת לפסיכיאטר או למיון ? איך הטיפול עם משתלב עם פסיכותרפיה או טיפול נפשי אחר ? מה אורך הטיפול ? ומה לגבי תרופות ותופעות לוואיי ? ומה קורה אם לא מגיעים לטיפול גם כשצריך ?

כמו כן שוחחנו איתו על המחלקה הפסיכיאטרית החדשה לילדים ונוער שנפתחה לא מזמן בשיבא ועל הרוח הטיפולית היחודית השורה שם. למדנו המון

ד"ר טל שלטון, מומחה בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר,  עובד בביה"ח "שיבא" כרופא בכיר וסגן מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילדים. עוסק בהוראה, מחקר וקליניקה פרטית בשעות הפנאי. צייצן חובב בטוויטר  shiltontal@

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול נפשי AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול נפשי סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.
Feb 06, 202301:23:33
פרק39-טיפול בילדים מחוננים - עירא הררי פרידמן

פרק39-טיפול בילדים מחוננים - עירא הררי פרידמן

פרק חדש (39) בפודקאסט "ילדים מחוננים"  - והפעם נעסוק בדרמה של הילד המחונן , לא זה מהספר של אליס מילר אלא במאפיינים הייחודיים של מחוננים  הקשייים שהם יכולים להיתקל בהם, לא כולם, ובטיפול בילדים מחוננים. שוחחנו עם עירא פרידמן פסיכולוגית חינוכית מומחית מדריכה שמגיעה עם נסיון עשיר בטיפול בילדים מחוננים ותוך כדי כך מצאנו את עצמנו מהרהרים מחדש על ילדותינו אולי גם אתם. לינקים להאזנה בתגובות לפוסט.


ענינו על השאלות :

 • מה הופך ילד מחונן לילד מחונן ?
 • האם זה קשור למבחני מחוננים שעושים בבתי הספר ?
 • מהם המאפיינים של ילדים מחוננים ?
 • אם אלו קשיים מתמודדים ילדים מחוננים ?
 • מה קורה לילדים מחוננים שלא אובחנו ככאלו ? ואיך זה קשור להפרעת קשב וריכוז ?
 • מה משותף לילדים מחוננים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ?
 • כיצד נראה טיפול בילדים מחוננים מה המאפיינים היחודיים לו ומה מטרותיו?

שאלות אלו ועד עלו בשיחה מרתקת עם  עירא הררי פרידמן, פסיכולוגית חינוכית מומחית מדריכה, בוגרת בית ספר לפסיכותרפיה של המכללה ללימודים גבוהים של הפסיכולוגיה החינוכית.

עובדת כעשרים שנה בשירות הפסיכולוגי החינוכי של עיריית כפר סבא ובקליניקה פרטית בהוד השרון. באמצעות ניסיונה כפסיכולוגית של מסלול מחוננים בחטיבת ביניים ובקליניקה הפרטית היא מגיעה אלינו עם ניסיון עשיר בטיפול בילדים מחוננים .


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול נפשי AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול נפשי סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.Jan 10, 202301:08:53
פרק38-עיבוד אבל ואובדן של בני זוג בטיפול קבוצתי

פרק38-עיבוד אבל ואובדן של בני זוג בטיפול קבוצתי

טיפול באבל - אביב ועדי פרק חדש (38) בפודקאסט "טיפול ישראלי"  - עיבוד אבל ואובדן של בני זוג בטיפול קבוצתי. בפרק הזה , צללנו פנימה אל תוך אחד הפחדים הגדולים. אובדן של בן זוג. נשוחח בו עם אביב טל ועדי לליאור על הקבוצות המיוחדות שהן מנחות לאלמנים ואלמנות (אחת לצעירים ואחת לגיל השלישי) מדוע יש צורך בקבוצה כזאת ? ואיזה מענה היא נותנת ? אלו נושאים ותמות עולים בתוכה מה ההבדלים בין מי אלמנות צעירה ומבוגרת ? ? האם יש פערים בין חברי הקבוצה ? ומה עושים איתם ? ובכלל ענינו על השאלה הכל כך מתבקשת של מי ששרוי באבל "מה יוצא לי מזה , ללכת במצבי באובדני שלי ובקושי שלי לקבוצה שאני לא מכיר בה אף אחד ושם, לא רק אשתף אלא גם אצטרך אאזין לסיפוריהם  של המשתתפים האחרים" מאחלים האזנה נעימה ומעשירההפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול נפשי AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול נפשי סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.Nov 09, 202201:18:26
פרק37-טיפול בלהט"ב עם דפנה גרינר

פרק37-טיפול בלהט"ב עם דפנה גרינר

פרק חדש (37) בפודקאסט "טיפול ישראלי"  - טיפול בלהט"ב . לינקים להאזנה בהמשך הטקסט. איזה פרק מרתק היה לנו! פרק שאני גאה להוציא לאור עם איתן. פרק שהוא גם על טיפול אבל גם על "מצב העניינים" כפי שהוא נשקף מעיניה של דפנה גרינר עו"ס ופסיכותרפיסטית שפוגשת מטופלי ומטפלי להט"ב על בסיס יומיומי. שאלנו שאלות כמו : - מדוע להט"ב היא קבוצה אחת למרות שהיא כוללת בתוכה אנשים שונים ממגדרים והעדפות ובחירות שונות ? - על הבדידות הלהט"בית ועל הסוד, על חיים לצד מיקרו אגרסיות, ועל הכוחות הנדרשים ליציאה מהארון. - מה דומה ומה שונה בטיפול בלהט"ב ? לעומת טיפול למשל באוכלוסיות מיעוט ? - האם גם המטפל צריך להיות להט"ב ? או להצהיר על המיניות (הלהטבית או שלו בטיפול ? - על "טיפולי" המרה והתוצאות שלהם בפועל. - סביב מה מגיעים לטיפול ? ומה עם ההורים ? ומה עם החברים ? ומה עם אני בודד ? - ובהמשך לאן ולמי פונים ? (גם מחוץ לתל אביב) דפנה גרינר, עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית. מטפלת ביחידים, זוגות ומשפחות מהקהילה הגאה. מנהלת את הקליניקה לייעוץ ולטיפול של המרכז הגאה בתל-אביב, ובעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מרכזת את הקורס "טרנסג'נדריות בחדר הטיפולים ומחוצה לו" במכון מפרשים. מדריכה מתמחים ומתמחות בפסיכותרפיה ונשות ואנשי מקצוע באופן פרטני וקבוצתי. מרצה בתחום הטיפול בלהט"ב במסגרות שונות.הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.Sep 19, 202201:12:42
פרק 36-טיפול מבוסס חמלה עם גבו ווייס

פרק 36-טיפול מבוסס חמלה עם גבו ווייס

בפרק הזה שוחחנו עם גבו וייס על טיפול מבוסס חמלה CFT - שהוא אחד מטיפולים מבוססי המיינדפולנס . ומכיוון שעסקנו בטיפול שהוא מבוסס חמלה התעכבנו על המונח הכה שגור הזה ועל התפיסה הבודהיסטית לגביו. האם חמלה היא רחמים ? או ההפך ממנה? ככל שעסקנו בכך כך הבנו כמה זה מורכב. ובכלל, מדוע יש צורך בטיפול כדי להרגיש חמלה ? מדוע בעולמנו חמלה היא מצרך נדיר ? כיצד טיפול מבוסס חמלה ניגש לכך ומה עושים בו ? מה המטרות בפניה לטיפול כזה? במה זה שונה מטיפולים אחרים? במה זה דומה? למה אפשר לצפות?

גבו וייס הוא פסיכותרפיסט העוסק בטיפול ממוקד חמלה (CFT) ובודותרפיה. מייסד מרכז ההכשרה וההדרכה "בודותרפיה" , חבר באיגוד הישראלי לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באיגוד הישראלי לטיפול זוגי ומשפחתי, ובאיגוד הישראלי לטיפול מיני. מחבר הספר "בודותרפיה: היסודות המרפאים של אמנויות הלחימה"


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.
Aug 03, 202201:13:40
פרק 35 - סכמה תרפיה עם ד"ר עופר מאורר

פרק 35 - סכמה תרפיה עם ד"ר עופר מאורר

סכמה תרפיה היא טיפול אינטגרטיבי (מטיפולי הגל השלישי של ה CBT) אבל מה זה בעצם אומר טיפול אינטגרטיבי וכיצד הוא נוצר? נשוחח עם ד"ר עופר מעורר על סכמה תרפיה, מדוע נוצר הטיפול מלכתחילה ? כיצד מרגיש להיות מטופל בטיפול , כיצד נראה המפגש הראשון ? במה מתמקדים ? זה מהי החוויה של המטופל בטיפול שכזה, ועל האופן  משתלבת בטיפול. שילבנו הסברים תיאורטיים יחד עם ייצוג נקודת מבטו של המטופל שמעוניין לעבור טיפול בסכמה תרפיה. פרק ארוך ומעשיר. ד"ר עופר מאורר הוא פסיכולוג קליני,  מייסד ומנהל תכנית 'הגל החדש בפסיכותרפיה' באוניברסיטת רייכמן -הבינתחומי הרצליה וממקימי 'המכון הישראלי לסכמה תרפיה'. יו"ר-לשעבר של הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ולפסיכותרפיה התייחסותית.  בוגר תוכנית ההכשרה הבינלאומית במרכז לסכמה תרפיה של ד"ר ג'פרי יאנג בניו-יורק ומדריך מוסמך מטעם החברה הבינלאומית לסכמה תרפיה(ISST). מרצה אורח בתוכניות לימוד שונות בארץ ובחו"ל, מדריך ומטפל בקליניקה פרטית ואונליין.


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סיביטי מהגל החדש, סכמה תרפיה, בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.
May 22, 202201:27:17
פרק34- מתח השפעתו על חיינו והטיפול בו - אסף גיטלר

פרק34- מתח השפעתו על חיינו והטיפול בו - אסף גיטלר

והפעם נדבר על המתח שיש בחיינו. בטחון תעסוקתי, בטחון אישי, משברים אישיים ומשפחתיים, בריאות, קורונה, חדשות, מצב פיזי, שינויים, מצב נפשי . 50 גוונים ואף יותר למתח המתקיים תדיר בחיינו. חשבנו שזה זמן טוב לעשות עצירה ולהעמיק בכך.

לשמחתנו תפסנו את אסף גיטלר לשיחה על מתח (STRESS).  הקשר בין הגוף, לנפש , על נשימות, שרירים, עצבים ועל הפחתת מתח מבוססת גוף ושימוש בין השאר ביופידבק בפרק מתמקד בחוויה הגופנית והנפשית הקשורה לכך.

אסף גיטלר הוא פסיכולוג המתמחה בפסיכולוגיה רפואית. מומחה בכיר בטיפול ביו פידבק (משוב ביולוגי) ומומחה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. כיום מנהל את יחידת ההכשרות ופיתוח אמצעי הלמידה במרכז משאבים בקרית שמונה.

בין שאלנו אותו  :

 • מה זה מתח - איך אני יודע שאני מתוח ?
 • אני יכול להיות מתוח בלי לדעת את זה ?
 • מה קורה לנו בגוף כשאנחנו בסטרס ? איפה זה מתבטא ?
 • מה ההשפעה של המתח על הגוף ?
 • מה ההבדל בין מתח לחרדה ? לקשיים נפשיים אחרים?
 • איך אנשים מתמודדים עם מתח ?

ועוד שאלות רבות על הנושא הרחב והמשמעותי הזה שלצערנו הוא חלק בלתי נפרד מחיינו בעת הזאת.


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Apr 10, 202201:12:33
פרק33-הומור,קשר וכאב מעיניו של הליצן הרפואי - ניר רז

פרק33-הומור,קשר וכאב מעיניו של הליצן הרפואי - ניר רז

בפרק הזה שוחחנו עם ניר רז על הומור, קשר וכאב דרך תפקידו של הליצן הרפואי. פרק מצחיק ונוגע. ניר רז הוא מנהל בית הספר הגבוה לליצנות רפואית במרכז שניידר, עובד 12 שנה כליצן רפואי במחלקה האונקולוגית ובמחלקה פנימית במרכז שניידר. לימד בהודו ובסין צוותים רפואיים כיצד להשתמש בטכניקות המשלבות הומור ורתימת המשאבים הפנימיים ומצב התודעה של הילד להאצת תהליך ההחלמה. ניר הוא מנחה קבוצות בארץ ובחו"ל, מחבר את טרילוגיית הספרים כלים למנחי קבוצות ומחבר שותף לספר "היכל המראות על הבמה" כתב מספר מאמרים בתחומי הנחיית קבוצות ותיאטרון.  מייסד שותף ומורה במסלול לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק במכללת בית ברל. האזנה נעימההפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Mar 22, 202256:17
פרק32- פסיכודרמה: מהקבוצה לטיפול פרטני - אלון ישראלי

פרק32- פסיכודרמה: מהקבוצה לטיפול פרטני - אלון ישראלי

פרק חדש בפודקאסט "טיפול ישראלי" . ואולי הגיע הזמן שבפרק ה 32 נעסוק בפסיכודרמה , הבית שממנו אני מתחיל את דרכי כמטפל.  כיום אני מטפל בקליניקה בתל אביב ופוגש מטופלים למפגשים פרטניים. בפרק הזה איתן מראיין אותי ובעצם הפרק מסקר ממש בקצרה טיפול קבוצתי בפסיכודרמה , ממנו עובר למפגש פרטני בקליניקה, ואחר קצת על הרקע שלי וגם בהמשך למה על הכסא בתמונה יושב מכל האנשים בעולם דווקא סטיב ג'ובס ז"ל. וכרגיל ניסינו לענות על שאלות שמטופלים שואלים  ושאלו אותי במהלך השנים. כמו מה ההכשרה של מטפל בפסיכודרמה? למי טיפול בפסיכודרמה מתאים ? האם אני צריך להיות שחקן? או מישהו שעומד לעמוד על במה? מהו ההבדל בין טיפול בקבוצה למפגש אישי? מה קורה בחדר ? במה פסיכדורמה שונה או דומה לטיפולים אחרים ? איך אדע שהטיפול מוצלח ? ומה אם אני רוצה רק לשוחח? מקווה שיהיה לכן מעניין ומועיל. – הפודקאסט טיפול ישראלי מופק ע"י אלון ישראלי מטפל נפשי בתל אביב M.A מתל אביב ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות M.A מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות. נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה? פשוט מאוד, קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולעקוב אחרי הפודקאסט. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם

Feb 16, 202201:06:32
פרק 31-טיפול נפשי ברוח המיינדפולנס עם שנטם דוד זוהר

פרק 31-טיפול נפשי ברוח המיינדפולנס עם שנטם דוד זוהר

מיינדפולנס, אחת המילים הנפוצות היום בעולם הטיפול וה well being. אבל מהו בעצם טיפול נפשי מבוסס מיינדפולנס ? ומה ההבדל בינו לבין לקחת סדנת מיינדפולנס  או להשתתף במדיטציה? שמחנו לארח את שנטם דוד זוהר שותף מייסד ומרכז התכנית לפסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס בבר אילן שענה לנו על שאלות אלו ורבות נוספות בפרק הבא. האזנה נעימה.

שמחנו לארח את שנטם דוד זוהר שותף מייסד ומרכז התכנית לפסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס בבר אילן יחד עם מתי ליבליך. שנטם, מטפל באמצעות חשיפה למיינדפולנס  ותרגול תקשורת קשובה.  בעברו לימודים אקדמיים ענפים ומגוונים בישראל, ארצות הברית ואנגליה, ולצידם שנים רבות של תרגול תודעה מבוססי גוף, תרגולי מדיטציה, תנועה אותנטית ועוד, ששיאם תרגול ממושך בהודו.

שאלנו אותו על מה זה טיפול מבוסס מיינדפולנס? ומה קורה שם ? מה הקשר בין זה לבין בודהיזם? מה ההבדל בין זה לבין טיפול אחר? מה המטרות בפניה לטיפול כזה? למה אפשר לצפות? איזה סוגי מטופלים מגיעים? האם הם צריכים להכיר את המיינדפולנס? האם הם צריכים לרצות להיות מתרגלים?

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי
מטפל נפשי מתל אביבM.A מתל אביב ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות M.A מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם

Jan 13, 202201:13:16
פרק 30 - טיפול זוגי עם אלון אבירם

פרק 30 - טיפול זוגי עם אלון אבירם

בפרק הזה נעסוק בטיפול זוגי. שוחחנו עם המטפל הזוגי אלון אבירם כדי להבין. מה זה בעצם טיפול זוגי ? במה מטפלים ובמי ? ומתי בדרך כלל מגיעים אליו? האם כדי להיפרד ? ואם לא? מהם הסימנים המקדימים ששוה בזכותם להגיע לטיפול למרות הקושי הכרוך בכך? עוד שוחחנו על  מהם הנושאים שעולים על ידי זוגות בטיפול ולמי שמורה נאמנות המטפל ? איך מתחיל התהליך ואיך נראית הפגישה הראשונה ? יש עוד נושאים שעלו בפרק הזה ואנחנו מקווים שתהנו ממנו. האזנה נעימה.

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול נפשי AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול נפשי סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Nov 21, 202155:41
פרק 29 - טיפול מבוסס רגש וחוויה (AEDP) והרגשות כמצפן עם דוקטור נירית אברהם

פרק 29 - טיפול מבוסס רגש וחוויה (AEDP) והרגשות כמצפן עם דוקטור נירית אברהם

פרק חדש בפודקאסט "טיפול ישראלי" . הפעם שוחחנו עם דוקטור נירית אברהם על טיפול מבוסס רגש וחוויה. נירית שוחחה על השילוב בין מחקרי רגשות וכיצד אותם מחקרים משפיעים על האופן שבו היא רואה טיפול ומטפל וזאת בשילוב גישת טיפול בשם AEDP.  שוחחנו על מהם רגשות ומה תפקידם ? איך נראה מפגש טיפולי שמבוסס על התמקדות ברגשות? וגם על האופן שבו טיפול מבוסס רגשות רואה את האדם ויכולותיו ואת השינוי שעברה ממטפלת שמבססת את הטיפול על פרשנות למטפלת מבוססת רגש וחוויה.  וכמובן , הסבר למי שמחפש לעצמו טיפול נפשי איך זה מרגיש להיות מטופל בטיפול הזה. וכיצד נראה המפגש הטיפולי.

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Oct 25, 202159:29
פרק 28 - טיפול פסיכולוגי במתבגרים - עירית שדות

פרק 28 - טיפול פסיכולוגי במתבגרים - עירית שדות

החיים עמוסים זה נכון, ואיתן ואני היינו צריכים קצת לנוח,זה גם נכון .אבל אחרי שנחנו (מספיק ?) נזכרנו שיש לנו משימה להפוך טיפול נפשי לנגיש ומובן גם למי שאיננו מגיע מעולם הטיפול כך שיותר ויותר אנשים שזקוקים לטיפול יוכלו לשמוע מטפלים מוסמכים מספרים על הטיפול שלהם , על מה חשוב להם, על המפגש שלהם עם מטופלים . כדי שטיפול יהפוך למפחיד פחות ונגיש יותר. זו הזדמנות גם למטפלים לשמוע את עמיתיהם למקצוע מתארים את העבודה בקליניקה או לשמוע על תחום שהם רוצים להhחשף אליו.

הפעם היה לנו את העונג לפגוש את עירית שדות שהיא פסיכולוגית קלינית שעובדת בין השאר עם מתבגרים וגם פודקאסטרית בעצמה של הפודקאסט למטפלים בשם "מחוץ לקופסא" שאני מאזין לו בעצמי. שוחחנו עם עירית על המפגש הזה עם מתבגרים עם הוריהם ועל הקשר הטיפולי שנוצר , על מה שמעסיק מתבגרים , ועל מה שלמדה במהלך השנים על טיפול פסיכולוגי למתבגרים. האזנה נעימה.

בפודקאסט "טיפול ישראלי" אנחנו מראיינים מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים קליניים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי. הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם.

אפשרות נוספת לחפש טיפול ישראלי בגוגל ולמצוא לינק לפודקאסט באתר שלי.

Oct 10, 202153:53
פרק 27 - תאטרון פלייבק טיפולי - עמי צביאלי

פרק 27 - תאטרון פלייבק טיפולי - עמי צביאלי

יש טיפול פרטני בשיחה ויש כזה באומנויות או בדרמה, יש טיפול סיביטי ויש טיפול קבוצתי, וגם קבוצתי בפסיכודרמה וגם זוגי ומערכתי ומשפחתי ומיני ועוד ובכולם יש מטופלים ומטפלים. ויש טיפול אחר - טיפול קהילתי שנקרא תאטרון פלייבק טיפולי - אין זה אותו מופע מוכר בתשלום שבאים אליו כדי לצחוק ולהתרגש , אלא זהו טיפול קבוצתי המאפשר לחברי הקבוצה המשתתפים בו לשחק וליצור ובתוך כדי כך לגלם את חייו ורגשותיו של האחר המשתתף יחד איתם באותה הקבוצה וגם לחוות כיצד חוויות חייו רוקמות צורה ותוכן על ידי האחר. הטיפול נוצר ע"י ג'ונתן פוקס שהיה פסיכודרמטיסט וחשב על כך שטיפול (בדומה לפסיכודרמה) יכול להיות לא רק "טיפול" אלא גם מהנה, מסעיר מרגש ומלכד בודדים לכדי קבוצה בעלת מטרה משותפת ובעלת יצירה ככח מניע לחיים עמוקים ומשמעותיים.  עמי צביאלי שהוא מטפל בפסיכודרמה מנוסה  ומנחה פלייבק הוא בוגר התוכנית של רונן קובלסקי מהמכון לפסיכותרפיה בתאטרון פלייבק  ומספר לנו על טיפול שהוא משהו אחר לגמרי. האזנה נעימה

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט נוצר ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מילר מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Apr 11, 202149:12
פרק 26 - ד"ר יוסי אדיר - היפנוזה בטיפול

פרק 26 - ד"ר יוסי אדיר - היפנוזה בטיפול

זה הזמן לנשום עמוק ולצלול למעמקים אותם מעמקים שאליהם לא נוכל להגיע אחרת.. (סוגסטיה) הסתכלו על התמונה בפינה הימנית התחתונה, רוב ההכרות שלנו עם היפנוזה קשורה לכך שנחשפנו אליה במסגרת קולנוע, מופעי בידור מצולמים וכדומה. אולם אין זה כך היחסים בין היפנוזה לטיפול נפשי מתקיימים במשך כשנים רבות . למעשה בשלהי המאה ה-19 פרויד חוקר וכותב במסגרת פוסט-דוק אצל ז'אן-מרטן שארקו בפריז, בה הוא לומד על היפנוזה ומטפל בטכניקה ההיפנוטית לצד ברויר. גם היום במקרים רבים נעשה שימוש בהיפנוזה כדי לטפל במקרים שונים. מאמרו של נחי אלון בפסיכולוגיה עברית "מדוע ללמוד היפנוזה גם אם לא תהפנט איש" עורר את סקרנותי במאמר זה הממליץ למטפלים ללמוד היפנוזה גם אם לא ישתמשו בה בפועל משום שהטכניקה ביסודה יכולה לתרום גם לטיפול קונבנציונאלי המבוסס על שיחה. למעשה מטפלים רבים משתמשים כחלק מהטיפול במטאפורות וגם בסוגסטיות. אם כך, אז מה בעצם ההבדל?  כדי להבין יותר  פגשנו את  ד"ר יוסי אדיר ושוחחנו איתו על היפנוזה על ההבדלים והדמיון בינה לבין סוגסטיות ומתי השימוש בהיפנוזה מועיל לטיפול. ומה ההבדל בין היפנוזה במופעי בידור להיפנוזה בטיפול (ויש הבדלים רבים). יוסי הוא סגן יושב ראש האגודה הישראלית להיפנוזה, פסיכולוג קליני מומחה, אשר מעבר להיותו מורשה להיפנוט ולהוראה מדעית, מרצה ומנחה סדנאות בנושא ההיפנוזה אותה הוא משלב עם כלים נוספים כמו היפנוזה במים, שילוב נשימה והיפנוזה, מוזיקה והיפנוזה, מסע אל עולם הרגשות ועוד.

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט נוצר ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Mar 29, 202101:14:22
 פרק 25 - טיפול בבבליותרפיה - החיים כטקסט - אביגיל אמיר

פרק 25 - טיפול בבבליותרפיה - החיים כטקסט - אביגיל אמיר

איזה כיף יש לנו פרק חדש בטיפול ישראלי! (לינקים להאזנה בהמשך הטקסט)

אז מי היה גיבור ילדותכן ? טום סויר ? בילבי ? הארי פוטר ? או אולי ..אולי מישהו א מישהי אחרת שעולה בפעם הראשונה ? האם הבנתן את החיבור שלגם אליו או אליה ומה נשאר איתכם עד היום בחיבור לאותה הדמות ?

הפעם התמקדנו בשיטת טיפול מעולם הטיפול באומנויות שנקראת ביבליותרפיה. זוהי שיטה המתמקדת בטקסטים ובסיפורים או שירים כאמצעי לטיפול.  במפגש המרתק שהיה לנו עם אביגיל אמיר שהיא בבליותרפסיטית ומדריכה בעלת נסיון רב בתחום, שוחחנו על מה מאפיין מפגש ביבליותרפיה. למי הוא מתאים. האם זה טיפול רק לאנשים כותבים? או אוהבי ספר?  ואיך מתקיים מפגש עם מי שטקסטים מאיימים עליו ? ניתחנו שיחות ווטאסאפ, דיברנו על אגדות ילדים ומשמעותן  ואיזו דמות מסיפורי הילדות הולכת איתנו עד היום? (אם תקחו רגע לחשוב על זה תגלו דברים מופלאים) דיברנו גם על כתיבת מכתב לדמות משמעותית בחיים שיש לי איתה נושא לא פתור ,ועל סיפור בשישה חלקים ועוד ועוד.

פרק עשיר

האזנה נעימה

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט נוצר ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Mar 07, 202147:03
פרק 24- ילדים, בעיות התנהגות, קורונה - עירא הררי פרידמן

פרק 24- ילדים, בעיות התנהגות, קורונה - עירא הררי פרידמן

בפרק הזה עסקנו בילדים עם בעיות התנהגות פגשנו את עירא הררי פרידמן, פסיכולוגית חינוכית, מומחית ומדריכה, עירא היא מומחית לטיפול בבעיות התנהגות ומשתתפת שנים בשתי תוכניות ציבוריות העוסקות בטיפול בילדים עם בעיות התנהגות.

שאלנו אותה : מה זה בעצם אומר להיות ילד עם הפרעת התנהגות ? מה הם חווים ? מה צריך לקרות כדי שאפשר יהיה לטפל בהם ? מה קורה בגן ובבית ספר ואיזה תוכנית טיפולית עוזרת להם למשפחתם ולצוות החינוכי? דיברנו גם על על המצב הנוכחי בתקופת הקורונה  ועל מה הורים יכולים לעשות בתקופה הזו בעצמם ואל מי לפנות לקבלת עזרה לגבי טיפול פסיכולוגי לילדים

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Jan 31, 202101:05:43
פרק 23- אבות ובנים - הטרגדיה והאבולוציה של האבהות. תמיר אשמן

פרק 23- אבות ובנים - הטרגדיה והאבולוציה של האבהות. תמיר אשמן

"ילד הולך לו ברחוב

בבוקר בהיר של תשרי

אל בית הספר שוב יוצאים הילדים

גבר הולך אחריו

משגיח, רואה - לא - נראה

ורק אחר כך הוא עומד שם ורואה" (כל עוד, עלי מוהר)


לפני שנים רבות כשרק התחלתי ללמוד טיפול ואולי קצת לפני, קראתי את ספרה הנהדר של אליס מילר  "הדרמה של הילד המחונן", אליס מתארת ילדה הרגישה ועירנית, היא עצמה, שמקדימה לקלוט את מה מה משמח או מעציב את אמא וכתוצאה מכך ,מתאימה עצמה לדרישותיה. מוותרת על צרכיה שלה על האותנטיות שלה.

אליס תיארה את מערכת יחסים שלה כילדה מול אימה. ואני חשבתי לעצמי אז ,כיצד נוצרו ציפיות האם מילדתה , הרי גם לאם הייתה אם, שותפה לאותה טרגדיה. עוד תהיתי אם יש מי שכותב וחושב על חוויה דומה מנקודת מבט גברית ועל הקשר בין אבות ובנים . מי אם לא תמיר אשמן מתאים מלוחח על כך בפרק הזה שמיועד לאבות ולבנים אבל גם לאמהות שמעוניינות להבין את הדינמיקה שיכולה להווצר וגם את השינוי שיותר ויותר גברים רוצים לעשות. תמיר יצר תוכנית יחודית של מעגלי גברים הנפגשים ומשוחחים על התפקיד שניתן להם מהרגע שנולדו אבל גם על מה היו רוצים לשנות וליצור לעצמם מחדש.. האזנה נעימה

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Jan 24, 202147:33
פרק 22- פסיכולוגיה חיובית - שירלי יובל יאיר

פרק 22- פסיכולוגיה חיובית - שירלי יובל יאיר

פסיכולוגיה חיובית מקבלת חשיפה הולכת וגוברת בתקשורת הפופולארית . פודקאסטים , ספרי עזרה ועוד. אבל מהי בעצם פסיכולוגיה חיובית? על איזה רקע היא החלה? מה הופך אותה לחיובית?  האם יש טיפול בפסיכולוגיה חיובית אצל מטפל שעבר הכשרה בכך? האם אפשר לטפל בפסיכולוגיה חיובית ? ולאלו מטופלים היא מתאימה ? ומה ניתן ללמוד מהמחקר ומהספרים שיצאו בנושא ?

מי אם לא שירי יובל יאיר מתאימה מלספר לנו על כך. שירלי מרצה ומומחית בתחום הוציאה מספר ספרי ילדים ברוח הפסיכולוגיה החיובית יחד עם ד"ר טל בן שחר, וגם יצרה את הפודקאסט פודקאסט "להנות מהדרך" שבו היא משוחחת עם האורחים שלה על החיים שלהם ועל תפיסת עולמם, על המנגנונים הבריאים שבנו לעצמם כדי לנווט בסערה ולעצב לעצמם שיווי משקל נפש.

האזינו לראיון החיובי שעשינו..

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Jan 12, 202157:16
פרק 21 - (הורות) הדרכת הורים ? טיפול בהורות ? אייכה - רונית בן דב

פרק 21 - (הורות) הדרכת הורים ? טיפול בהורות ? אייכה - רונית בן דב

אנחנו תמיד שמחים להקליט פרק כזה שיכול להועיל להורים רבים שמגיעים אלינו לקליניקה מבולבלים , חרדים , לא מבינים מה מצופה מהם ואיזה תהליך יעברו. שמחים כי בפרק הזה ננסה לעשות קצת סדר בשבילם. נעסוק בו בלהבין מהי הדרכת הורים ומהו טיפול בהורות ונדבר על שיטת אייכה - הקשר המגדל ולמי היא מתאימה.

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הורים רבים יכולים למצוא את עצמם במצבים לא פשוטים עם הילדים. זה יכול להיות ילד שעובר משבר נפשי, בעיות התנהגות, קשב וריכוז ועד חוסר יכולת שלהם להיות בקשר מטיב ומצמיח.

מתי כדאי להורה להגיע להדרכת הורים ומתי עליו ללכת לטיפול בהורות ? מה ההבדל בעצם בין המושגים האלו ומה מקבלים בכל אחת מהגישות ? ובתוך כל זאת היכן ממוקמת שיטת אייכה ומה היא מציעה?  גם נדבר על איזו ההכשרה נדרשת ממי שלומד את השיטה . רונית בן דב היא פסיכולוגית קלינית ומנהלת תוכנית ההכשרה באייכה עזרה לנו ולהורים שיאזינו לעשות קצת סדר ולעזור להם לקבל את הטיפול שנכון להם.

ואם הפרק הזה עזר לכם או למישהו שאתם מכירים אנא שתפו אותו עם אנשים שקרובים אליכם ואלי הם יוכלו להעזר.

:

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Jan 03, 202154:59
פרק 20- טיפול באומנות - איתן גילור מילר

פרק 20- טיפול באומנות - איתן גילור מילר

תוך עולם הטיפול הישראלי ישנם סוגים רבים של מטפלים : פסיכולוגים, עובדים סוציאליים,  ומטפלים באומנויות השונות. למעשה ישנם בקירוב 7000 מטפלים באומנויות השונות, זהו מספר גדול מאוד של מטפלים שפוגשים מטופלים על בסיס קבוע אפילו גדול יותר אפילו ממספר הפסיכולוגים הקליניים הרשומים בישראל.  למה זה חושב ?  משום למרות הכמות הגדולה של מטפלים באמנויות התחום אינו מוכר בציבור וישנם אנשים רבים מטופלים ומטפלים כאחד שאינם יודעים במה בדיוק מדובר. מה זה בכלל טיפול באומנות? איתן גילור מילר אונם מנחה איתי את הפודקאסט אבל גם מטפל באומנות בעצמו בעל נסיון רב. ולכן בפרק הזה החלטנו להתפצל  באופן חד פעמי כדי שאוכל לראיין אותו על תחום הטיפול הזה. מהו טיפול באומנות ? למי הוא מיועד ? ילדים מבוגרים ?מדברים שם ? היכן נתקלים במטפלים באמנות? מה ההסמכה שלו ? האם חייבים לדעת לצייר ? ואם ציירי בשחור זה אומר שאני דכאוני ? מה משמעותה של היצירה בחדר ? ומתי כדאי לי ללכת למפגש עם מטפל באומנות ? ננסה לענות על השאלות האלו ועל עוד כמה בפרק הבא.

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Dec 22, 202054:38
פרק 19 - אלימות פוגשת אומנות - טיפול באומנות בגברים אלימים - אורלי בלשה

פרק 19 - אלימות פוגשת אומנות - טיפול באומנות בגברים אלימים - אורלי בלשה

מה קורה כשאלימות פוגשת טיפול באומנות?

"אם אתה רוצה שגבר ילך לטיפול אולי עדיף שתגיד לו ללכת ליעוץ או פגישה ..גברים מתקשים להיות מטופלים להרגיש תלויים.. לאבד שליטה...אין להם שפה עשירה לבטא את הרגשות שלהם ...וכשאין יכולת להביע רגש לפעמים מה שנשאר זו האלימות..." הפעם  ראיינו את אורלי בלשה המטפלת במשך שנים רבות בגברים אלימים שמחויבים לקבל טיפול על ידי הרשויות. היא פוגשת אותם ומטפלת באמצעות טיפול באומנות פלסטית. מה מאפשר לה לעשות זאת כאשה? האם זה בכלל אפשרי למי שלא יכול לבטא את רגשותיו לעשות זאת ועוד באמצעות אומנות? האם אלימות היא בן השאר תוצר של חוסר המקום של גברים לבטא רגשות? והאם דווקא אמנות מאפשרת משהו חדש ושונה שטיפול באמצעות שיחה לא יכול לאפשר? על שאלות אלו ואחרות נשוחח בפרק הבא.


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Nov 29, 202001:02:59
פרק 18 - פריון ולידה - אמהות יחידניות - ג'ודית קדוש קובלסקי

פרק 18 - פריון ולידה - אמהות יחידניות - ג'ודית קדוש קובלסקי

ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה" כך אומר השיר ומסמן את מיקומו המרכזי שהחברה ישראלית נותנת לפריון ולילודה. ניגשנו לנושא זה במפגש עם ג'ודית קדוש קובלסקי פסיכולוגית קלינית וחינוכית העובדת שנים רבות במכון הפריון בבית החולים איכילוב ופוגשת גברים ונשים שמגיעים כדי להתמודד עם אתגרים שונים הקשורים לפריון וללידה. הפעם שוחחנו איתה על נשים ללא בן זוג שמעוניינות להרות ומגיעות למכון הפריון במטרה לעשות ולעיתים להתלבט לגבי האם לעשות זאת לבד, ובזמן קצוב. עולות סוגיות של זוגיות של הקשר המשפחתי וגם הקשר גוף-נפש בתקופה זו . ג'ודית מלווה אותן בתהליך ומספרת על עבודה במכון הפיריון ועל המפגש איתן בפרק הבא.

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.
נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.
Nov 21, 202055:09
פרק 17 - התמכרות למסכים - דוקטור שירה סובול

פרק 17 - התמכרות למסכים - דוקטור שירה סובול

התמכרות למסכים - יש דבר כזה? הרי כולנו גוללים , מזמזמים, עובדים, לומדים, מתעדכנים, מצלמים מסתנכרנים אם כך מתי כל זה הופך להתמכרות. מתי זו הופכת להיות התמכרות למסכים? שעתיים , שלוש ? שבע? האם מספר השעות זה מה שקובע? או משהו אחר?  ומה עם הילדים ובני הנוער? הם נולדו לעולם של סמארטפונים ומסכים מהו קו הגבול שם? שוחחנו עם דוקטור שירה סובול על התמכרות , על הטיפול בה ועל שילוב בין גישות טיפוליות שונות כדי להבין מה מפריד בין התמכרות למסכים לבין שימוש רגיל. מתי מגיעים לטיפול ומה עושים עם זה ? פרק אקטואלי במיוחד ..האזנה נעימה.

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Nov 04, 202053:50
פרק 16 - טיפול בילדים על ידי שילוב אומנויות וסי.בי.טי דוקטור יעל שרון

פרק 16 - טיפול בילדים על ידי שילוב אומנויות וסי.בי.טי דוקטור יעל שרון

סי. בי טי. עם ילדים - פרק זה מיועד להרים ילדים השוקלים טיפול קוגניטיבי התנהגותי ולמטפלים מהאסכולות השונות המתעניינים בטיפול בילדים והדרכת הורים. עם הקורונה או בלעדיה ילדים רבים סובלים מחרדות שונות, דכאון, אובדנות וקשיי ויסות. אחת משיטות הטיפול המקובלות היום הוא הטיפול הקוגניטבי ההתנהגותי. אולם זהו טיפול שבדרך כלל נתפס ככזה המתאים למבוגרים משום דרך ושיטת הפעולה שלו המתאימה בדרך כלל למתבגרים ומבוגרים. אז מה עם הילדים ? דוקטור יעל שרון שהיא מטפלת באומנויות ומטפלת קוגניטיבית התנהגותית חשבה כיצד לפתור את הבעיה ויצרה שילוב בין שני התחומים ויזמה תוכנית לימודים  בשם CBTarts המיועדת למטפלים ומטפלות באומנויות ומאפשר להרחיב את יכולותיהן כדי לטפל בילדים גם ב CBT. בפרק הזה היא מספרת על הטיפול עצמו בילד . על הדרכות ההורים ועל מה מאפשר השילוב המיוחד הזה בין שני תחומים שנתפסים כשונים לחלוטין. בסוף הפרק יש גם ספויילר לגבי הפרק הבא ...האזנה נעימה

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

Oct 25, 202036:29
פרק 15- טיפול בבישול עם דוקטור אילת ברק

פרק 15- טיפול בבישול עם דוקטור אילת ברק

פרק חדש ב "טיפול ישראלי" - לינקים להאזנה בהמשך הטקסט

ועכשיו למשהו שונה לגמרי...

״כשהתחלתי לעבוד כמטפלת הרגשתי שהשפה שאני משתמשת בה לא נכונה לי. הפסקתי לטפל והתחלתי ללמוד בישול. תוך כדי הלימודים שלי חשבתי לעצמי שזו יכולה להיות דרך נהדרת לטפל. יש בזה כל כך הרבה דברים משותפים לטיפולים בהבעה ויצירה וגם בישול ואוכל הם מרכיבים כל כך בסיסיים בחוויה האנושית ,היה ברור לי  שיש מקצוע כזה וכשהתחלתי לחפש תיאוריה בנושא מצאתי שאין, ולכן נאלצתי להמציא….״ֿ

דוקטור אילת ברק מפתחת שיטת טיפול בבישול המיועדת למטפלים מוסמכים בעלי רקע בטיפול. וראש התוכנית לטיפול בבישול בסמינר הקיבוצים מספרת על הייחוד בשיטה על הקשר לטפול באומנויות וגם על מקרי טיפול מרתקים , על תבשילים ועל אנשים. היא מזכירה לנו שלטיפול יש הרבה פנים וצורות אם רק נעז ליצור ולהמציא.

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


מראיינים :

אלון ישראלי - טיפול נפשי בפסיכודרמה בתל-אביב

איתן גילור - טיפול באומנויות בנתניה

Oct 13, 202057:14
פרק 14- שמירה על הבריאות הנפשית בתקופת הקורונה עם רונן קובלסקי

פרק 14- שמירה על הבריאות הנפשית בתקופת הקורונה עם רונן קובלסקי

פרק חדש ב "טיפול ישראלי" - לינקים להאזנה בהמשך הטקסט.

אז נפל האסימון והבנו שקורונה כאן להשאר. לא ברור עד מתי אבל ברור שלא תעלם מחר. פגשנו את רונן קובלסקי ושוחחנו איתו על "אז מה בעצם עכשיו? ואיך לשמור על עצמנו?" . אנחנו נמצאים במלחמה על הבריאות הנפשית שבה הידוע לא ידוע. פוליטיקה, זהות , משמעות, אמת. כל אלו ועוד נמצאות תחת מתקפה במשבר הקורונה. איך זה פוגש את האדם כיחיד? ולמה ללכת להפגנות או להתפלל (תוך כדי שמירה על ההנחיות) היא פעולה שתורמת לבריאות נפשית ,מה ניתן לעשות גם בתקופה הזו כדי לשמור על עצמינו? ואיך עולם הטיפול והמטפלים והמטופלים מושפעים מכך ?

על שאלות האלו ואחרות שוחחנו בפרק אקטואלי במיוחד עם רונן קובלסקי. רונן הוא פסיכולוג קליני, מדריך בטיפול ובאבחון. ראש המכון לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק, חבר במכון לאנליזה קבוצתית. מרצה ומדריך במכללה האקדמית לחברה ואומנויות, במרכז ויניקוט ובמכון מגיד לפסיכותרפיה של האוניברסיטה העברית.

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


מראיינים :

אלון ישראלי - טיפול נפשי בתל-אביב

איתן גילור - טיפול באומנויות בנתניה

Oct 05, 202001:01:14
פרק13-טיפול מרחוק עם אלון אבירם

פרק13-טיפול מרחוק עם אלון אבירם

עם או בלי קרונה ,הטיפול מרחוק מקבל מקום הולך וגדל כחלק מסל האפשרויות שעומדות בפני מי שמבקש לעצמו טיפול. אולם מה זה אומר בעצם טיפול מרחוק ? מהי המהות של מפגש טיפולי מסוג זה ? מהם היתרונות, החסרונות, השוני והדמיון.  האם זהו כורח המציאות או שאולי שיטת טיפול חדשה שמתאימה לאנשים מסויימים ואולי אפילו עדיפה להם?

איתן ואנוכי ראיינו את אלון אבירם שהחל לטפל מרחוק לפני שנים רבות, הרבה לפני שהקורונה הפכה להיות חלק מחיינו. אלון אבירם מטפל זוגי ומשפחתי ופסיכותרפיסט אונליין ויש לו תובנות רבות ומשמעותיות לגבי המפגש הטיפולי מרחוק כולל הסברים למי שמעוניין בטיפול כזה למה לצפות ואיך נראה מפגש טיפולי שכזה.


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול נפשי מרחוק⁠ ו טיפול לישראלים ברילוקיישן ⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Sep 28, 202050:10
פרק 12- חמישים שנות טיפול בתנועה עם יעל ברקאי

פרק 12- חמישים שנות טיפול בתנועה עם יעל ברקאי

לגוף יש שפה משלו, איזו שפה היא? ובכן בראיון איתן ואני בעזרתה של יעל ברקאי, מטפלת פעילה בתנועה בחמישים! השנים האחרונות.  ניסינו לתת ביטוי לחוויה שעולה במפגש במסגרת טיפול בתנועה. יעל היא חלוצה בתחום הטיפול בתנועה בישראל והביאה את התחום לישראל ממש בתקופה שנוצר. התחלנו במפגש שלה עם מריאן צ'ייס אבל מהר מאוד עזבנו את הנוסטלגיה והגענו למהות המפגש הטיפולי עצמו בהווה. יעל מביאה עשרות שנות ניסיון דוגמאות קליניות , פעילויות ומחקר. זהו מפגש שהוא שונה מהמפגשים שעשינו עד היום. אבל גם הוא כולל בתוכו הסבר על התחום וכיצד נראה מפגש כזה בטיפול בתנועה. יצאנו עם תחושה שאנחנו רוצים עוד.. גם להבין יותר על התחום אבל גם להתנסות.

אנו  מתנצלים מראש על איכות הסאונד אבל יש לנו סיבה מוצדקת לכך :) עקב מצב הקורונה נאלצנו להרחיק את המיקרופון לפתוח את החלונות ולהגביר את הווליום. אז קולטים הכל .. ולכן תשמעו מדי פעם מכוניות ואולי עם קצת מזל גם כלבים וציפורים.  האזנה נעימה.

מראיינים :

אלון ישראלי - טיפול נפשי בפסיכודרמה בתל-אביב

איתן גילור - טיפול באומנויות בנתניה

Sep 22, 202001:07:11
פרק 11 -טיפול אצל פסיכולוג קליני - השעה בת 50 הדקות עם רועי סמנה
Sep 13, 202057:39
פרק 10 - טיפול בהפרעת קשב - גלית יצפאן
Aug 30, 202058:25
פרק 9 - כשגבר הולך לטיפול - תמיר אשמן

פרק 9 - כשגבר הולך לטיפול - תמיר אשמן

"לאסקימוסים יש 40 מילים לתאר סוגים של קרח..לגברים הרבה פעמים יהיו חסרות המילים לתאר את מה שהם מרגישים..וכשאין איך להגיד עושים מעשה..מבחינתי טיפול זה אולפן לשפה ותפקידי כמטפל לתת לגברים שמגיעים אליי אבהות מסוג אחר ממה שחוו אבהות שבה יש מקום להביע רגש ,אבל באותו זמן גם להיות תכליתי להתייחס לתוצאות" . אז הפעם התכנסנו  שלושה גברים לדבר על הטיפול הגברי , על הדכאון הגברי ועל הקשיים של דברים ללכת לטיפול, מה קורה בטיפול כזה? מה שונה בטיפול וגם על המטפל הגבר בעולם שהשפה בו פעמים רבות היא שפה נשית (גם כשהתאורטיקנים גברים) . כל זאת ועוד במפגש מרתק ומרגש עם תמיר אשמן שמטפל בגברים וחוקר את הנושא ב 25 השנים האחרונות.


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול נפשי לגברים ו ⁠טיפול נפשי ליזמים ומנהלים⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להיחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.Aug 23, 202052:26
 פרק 8 - כשסבא או סבתא הולכים לטיפול - עמי צביאלי בעמך

פרק 8 - כשסבא או סבתא הולכים לטיפול - עמי צביאלי בעמך

"אני כל כך אוהב את הבת שלי ..אבל אני לא יודע איך להגיד לה את זה..אחרי שהוא נפטר חשבתי לעצמי...האם עכשיו אני יכול לספר לבת שלו איך שסיפר לי כמה אהב אותה ..האם מותר לי?"  עמי צביאלי מטפל בפסיכודרמה ופסיכותרפיסט שמטפל ב"עמך" מספר על המפגש עם קשישים ,על טראומת השואה אבל גם על סוגיות אחרות ותובנות העולות מתוך המפגש עם קשישים ועם משפחותיהם. ומה קורה כשפתאום סבא או סבתא צריכים טיפול נפשי? ומה עם המשפחה? האם לערב אותם במה שעולה ? ועל מה מדברים בגיל הזה כשהחיים בחלק האחרון שלהם והעתיד לא ברור? כל חייהם הם התמודדו וגם שרדו אז דווקא ללכת לטיפול עכשיו?

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול נפשי ליזמים⁠ ו ⁠טיפול נפשי למנהלים⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להיחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Jul 28, 202001:00:01
פרק 7-איך בוחרים מטפל נפשי - דוקטור דרור גרין

פרק 7-איך בוחרים מטפל נפשי - דוקטור דרור גרין

אז איך בוחרים מטפל ? אחת השאלות המסובכות למענה מכיון שהיא כוללת בתוכה המון הנחות יסוד לגבי מהי הנפש ? מהו טיפול נפשי ? מה עוזר בטיפול נפשי ? מהי האתיקה הנדרשת בטיפול ומהו תפקידו של המטפל ?ולכן שאלה זו תחזור שוב ושוב בפרטי הפודקאסט הזה במפורש או במשתמע. כאשר למטפלים השונים אמירות שונות לפי תפיסתם. לכן מדי פעם נקדיש פרק לעניין תוך כדי הבאה מגוון של דעות גם של מטפלים וגם של מטופלים.

בפרק הזה ראיינו את דוקטור דרור גרין שכתב ספר בנושא בחירת המטפל וחקר מאות שיטות טיפול שונות. דרור מביא את התפיסה מתוך נסיון של עשרות שנים בטיפול וגם מתוך האופן שבו הוא רואה משמעותו של הטיפול הנפשי והאופן שבו הוא מטפל. האזנה נעימה


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סיביטי מהגל החדש ,סכמה תרפיה, בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Jul 20, 202001:10:03
פרק6-טיפול בילד אוטיסט ובמשפחתו - נועה נבון

פרק6-טיפול בילד אוטיסט ובמשפחתו - נועה נבון

נועה נבון נתנה לנו מתנה. זו הזדמנות מיוחדת, כאמא לילד שאובחן כאוטיסט וכמטפלת באומנויות שמלווה (בין השאר) ילדים והורים לילדים אוטיסטים היא מתארת בגילוי לב, על הרגע שבו היא הבינה כאם שמה שהרגישה בתוכה הפך לאמת. ועל המסע שעשתה כאמא וכמטפלת . הפרק כולל תובנות להורים לגבי הדרך שעומדת לפניהם ומה עליהם לעשות נפשית ומקצועית. זהו פרק מיוחד ושונה שגרם לי לחשוב  אבל גם לדמוע. אני שמח שהייתה לי את ההזדמנות לראיין אותה ומקווה שהפרק הזה יופץ לכל מי שמרגיש הכי לבד בתוך הרגע הזה.
נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפדקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. גם צירפנו צילום מסך על איך להגיע לאפליקציות האלו מהטלפון שלכם אחרי שנכנסתם לפודקאסט.
הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (
⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סיביטי מהגל החדש (סכמה תרפיה) בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Jul 14, 202052:14
פרק 5 - טיפול קוגניטיבי התנהגותי - דוקטור יעל שרון

פרק 5 - טיפול קוגניטיבי התנהגותי - דוקטור יעל שרון

CBT אחת משיטות ופילוסופיות הטיפול הבולטות בעולם הטיפול הנפשי. מה הופך אותה לכזאת ? ומה זה אומר להיות בטיפול קוגיניטיבי והתנהגותי? מה תפקידו של המטפל ? ושל המטופל ? וכיצד ניגשים לטיפול? דוקטור יעל שרון , עשתה לנו סדר יחד עם העמקה לתוך עולם ה CBT.


הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סיביטי מהגל החדש (סכמה תרפיה) בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Jul 07, 202039:09
פרק 4 - הפרעות אכילה - החלק השני

פרק 4 - הפרעות אכילה - החלק השני

זהו ההמשך לפרק הקודם על הפרעות אכילה

- איך נראה טיפול בהפרעת אכילה ?
- על המחקר של נטעלי על ההאכלה בשנת החיים הראשונה
- על מה הקשר בין אוכל לקשר ?
- מה עושים כשצריך התערבות נוספת ?
ואפילו סיפור על ילדה קטנה בודדה ורעבה שהלכה למקרר ואותו היא פתחה.

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סיביטי מהגל החדש (סכמה תרפיה) בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.Jun 30, 202046:58
פרק 3 - הפרעות אכילה עם ד"ר נטעלי שלום

פרק 3 - הפרעות אכילה עם ד"ר נטעלי שלום

מתי דיאטה היא כבר לא דיאטה? מתי ספורט הוא כבר לא רק ספורט ? הפרעת אכילה היא הפרעה פסיכיאטרית שפוגעת בחייהם של הסובלים ממנה ובמשפחותיהם - הפרעה שהטיפול בה ארוך ולא פשוט. בפרק הזה ראיינו את דוקטור נטעלי שלום שהיא מומחית בטיפול בהפרעות אכילה בעלת ניסיון של כמעט 20 שנה בישראל ובאנגליה וחוקרת את התחום. איך יודעים מתי זוהי הפרעת אכילה ולא דיאטה ? מה עושים במקרה כזה ? איך זה משפיע על המשפחה ? כיצד מוצאים מטפל ומה כדאי לשאול ? כל אלו ושאלות נוספת בפרק הזה ובפרק ההמשך שישודר אחריו. טיפול ישראלי הוא פודקאסט על טיפול נפשי בישראלי. הוא מורכב משיחות בשפה פשוטה שמתאימה לאנשים שמתעניינים בטיפול. הרשמו לפודקאסט כדי להתעדכן בפרקים הבאים שיצאו. מראיינים : אלון ישראל מטפל נפשי מוסמך בפסיכודרמה ובשיחה ואיתן גילור מטפל נפשי מוסמך באומנויות

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


Jun 22, 202029:30
פרק 2 - חרדות אצל ילדים - רלי רוזנברג

פרק 2 - חרדות אצל ילדים - רלי רוזנברג

 חרדה, כל כך הרבה סובלים ממנה בתקופה זו - מבוגרים וילדים - הפעם נעסוק בילדים ובמשפחתם.

טיפול ישראלי הוא פודקאסט על טיפול נפשי בישראלי. הוא מורכב משיחות בשפה פשוטה שמתאימה לאנשים שמתעניינים בטיפול, הפעם ראיינו את רלי רוזנברג ,פסיכולוגית קלינית. ושוחחנו על חרדות אצל ילדים. שאלנו את השאלות הבאות  איך יודעים מתי לילד הפרעת חרדה ומתי פחד שמתאים לגיל? מה קורה כשהילד חרד ? איך זה משפיע על המשפחה ? ומה ההורים יכולים לעשות ? מתי לפנות לטיפול? כל אלו ושאלות נוספת בפרק הזה.

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

May 27, 202047:02
פרק 1 - טיפול מיני כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול עם ענת בירן פרוסט

פרק 1 - טיפול מיני כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול עם ענת בירן פרוסט

 .הפרק הראשון של טיפול ישראלי מתמקד בטיפול מיני , מהו, למי הוא מיועד , מיהו מטפל מיני מוסמך ומה הסוגיות שעולות בטיפול מיני

הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי M.A בטיפול. פסיכותרפיסט אינטגרטיבי מתל אביב (⁠טיפול AEDP בתל אביב⁠ ו ⁠טיפול סכמה תרפיה בתל אביב⁠) ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות והכשרה כמטפל מבוסס מיינדפולנס מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.


May 17, 202001:05:37