Skip to main content
Spotify for Podcasters
Čulíkoviny

Čulíkoviny

By Jan Čulík

Rozhovory s vinařkami a vinaři o jejich práci, motivaci, historii a budoucnosti, provoněné vínem a cinkáním skleniček. Interviews with winemakers about their work, motivation, history and future, scented with wine and clinking glasses. Once in a while in English.
Available on
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Plenér

ČulíkovinyFeb 19, 2021

00:00
37:26
Porta Bohemica - Aleš Svatoš

Porta Bohemica - Aleš Svatoš

Aleše Svatoše a jeho ženu Simonu mám moc rád. Dělají krásné věci na magickém, historickém místě, kde se Labe zahryzává do dramatické krajiny Českého středohoří. Bez jejich snažení by pro mě celé vinné Čechy byly jen slepým místem na vinařské mapě bývalého mocnářství.

May 30, 202126:23
Milan Nestarec

Milan Nestarec

Povídání s Milanem Nestarcem o důležitosti času, harmonii vinic, pokoře a nutnosti pernamentní změny:)

May 03, 202125:16
Loigi

Loigi

Loigi je samorost! Vystudovaný muzolog tvoří svoje vína ve sklepě na Václavském náměstí ve Znojmě v areálu honosného hotelu. Víno miluje a žije jím, štěstí má v tom, že ho v tom podporuje jeho manželka. V jeho vínech je cítit Znojemsko a vždy dokonale odráží daný ročník. Hrozny lisuje na klasickém ručním lisu a pak jim dá dostatek času při ležení v sudu. Loigiho vína jsou charakterní a duchaplná. K poslechu doporučuji otevřít nějakou jeho láhev. Hezký poslech.

Apr 15, 202138:32
Martin Vajčer

Martin Vajčer

S Martinem Vajčnerem je lehké si povídat. Krom toho, že je to muž hovorný, je také dost nabitý ve věcech vína. Víno ho obklopuje od mládí a i v dospělosti tvoří vího jeho věškerou pracovní náplň. Přítelkyni Monice nezbylo než se zapojit, aby trochu Martina zbylo i na ní. Dodejme ovšem, že to dělá s radostí a je Martinovi oporou. Hezký poslech!

Apr 02, 202139:19
Dluhé grefty

Dluhé grefty

Povídání s Jaroslavem Tesaříkem o jeho (nedávných) začátcích s vínařením, o folklóru či víře s poetickým bonusem na závěr.

Mar 14, 202122:14
UTOPIA * English edition *

UTOPIA * English edition *

Have you ever tried Utopia cider? If not, do it! It is so elegant and complex. But Utopia is not only about cider. You should also discover their co-ferments and vinegars. Eva and Ivo are deeply focused on their work and coming up with new ideas and products to show that slower is better than faster. It is not utopia, it is a hope and need!

USEFULL WORDS:

SUR - LIE (French for "on the lees") are kept in contact with the dead yeast cells and are not racked or otherwise filtered.

SPONTANEOUS FERMENTATION is what happens when a brewer, winemaker, or distiller leaves the inoculation (the moment when yeast and bacteria come in contact with the liquid) up to whatever organisms happen to be in the air or on the fruit that they are fermenting. ... In fact, it's the oldest method of booze making there is.

Mar 06, 202129:46
Sklep 58

Sklep 58

Jakub s Filipem se seznámili při studiu vinařství v Brně. Založili malé vinařství SKLEP 58 v Pavlově. Dozvíte se o odrůdě Laurot, o vinaření ve Studénce, o tom komu patří Krym a další informace bez kterých neusnete. Na zdraví!

Feb 28, 202122:25
Plenér

Plenér

V prvním dílu podcastu Čulíkoviny jsem si povídal s vinařkou Dominikou Černohorskou z vinařství Plenér, které sídlí v Pavlově. Příjemných 38 minut o víně vážně i nevážně. P.S. Jde o první zkušební díl, omlouvám se za nedokonalý střih i celkové amatérské pojetí. Slibuji, že to po řemeslné stránce bude jen lepší a lepší:)

Feb 19, 202137:26