Skip to main content
Spotify for Podcasters
Minor Podcast

Minor Podcast

By Divadlo Minor

Milujete Minor? Chcete se dozvědět více o inscenacích a lidech, kteří ho vytváří? Odhalíme Vám nejjemnější detaily, zajímavé tipy i nečekané zpovědi inspirativních osobností. S hosty si povídá dramaturgyně divadla Iva Kopecká a herec Bořek Joura.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Minor podcast - Libor Peprný

Minor PodcastApr 09, 2023

00:00
36:08
Minor podcast - Jakub Zich

Minor podcast - Jakub Zich

Vlastní perfektně ořezané (kvalitní) pastelky. Každý měsíc nakreslí obrázek minorského programu. Vymýšlí vtipné kresby na pozvánky, programy, diáře. Má jedinečné vidění světa. Je podepsán pod výtvarnými objekty v Galerii Minor. Pantofle na nohách a stále úsměv na tváři. To je náš Kubouš! Poslechněte si povídání s naším milovaným výtvarníkem divadla Minor Jakubem Zichem, s nímž je rozhovor vždy vtipný, leč někdy i náročný :-).

Nov 16, 202332:13
Minor podcast - Antonie Formanová

Minor podcast - Antonie Formanová

Od mala kočovala s divadlem bratří Formanů. O její rodině by se dalo hovořit dlouhé hodiny. Je tvůrčí, hraje v divadle i filmech, tančí, jezdí na snowboardu i surfu. Získala Českého lva. Je sebevědomá, pokorná, chytrá a krásná. V Minoru ji můžete vidět v nové loutkové inscenaci Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Ano, hostem dnešního podcastu je herečka Antonie Formanová. Dívka, o níž ještě uslyšíte!

 

Jun 29, 202328:29
Minor podcast - Vítek Mrázek

Minor podcast - Vítek Mrázek

V dnešním podcastu Vám představíme pana Víta Mrázka. Jeho tvář a kostým inspektora hlediště si vybaví každý pravidelný divák Minoru. Svým klidným hlasem a milou povahou pomáhá vyřešit jakýkoliv divácký problém. Dnes s ním probereme, co vše obnáší profese inspektora hlediště a jak se přihodilo, že hraje v inscenaci Princ na bílém koni. Pohodlně se usaďte, pan Pohádka přichází...

Jun 12, 202325:18
Minor podcast - Janek & Natálka

Minor podcast - Janek & Natálka

Umělecký tandem Janek Lesák a Natálka Preslová Strýčková. Vstupní brána do světa divadla. Střelci českého současného divadla hledající témata svých inscenací v ryzí současnosti. Osamělost komiksových hrdinů, Šmejdi útočí, The legend of Lunetic, Bible 2 ... V Hamletkovi v divadle Minor otevřeli téma rozvodu a tvrdí, že je normálnější s dětmi v divadle o rozvodu mluvit než nemluvit. Pojďte nasát jejich energii a zjistit, co stojí za jejich úspěchem. Jo a dostali se i do prezidentské lóže. Zkrátka střelci!

May 26, 202338:54
Minor podcast - Andrea Králová

Minor podcast - Andrea Králová

Pravidelná spolupracovnice divadla Minor Andrea Králová je vynikající kostýmní výtvarnice a držitelka tří Českých lvů. Její tvorbu jste mohli vidět v inscenacích Zá-to-pek!, Lipany a v novince Princ na bílém koni. A kdo je fanda do filmu a televizní tvorby, také si přijde na své. Andrea stojí za kostýmy např. k pohádce Čertí brko, filmu Vlastníci nebo seriálu Devadesátky, za něž získala nominace na Českého lva. 

May 05, 202336:34
Minor podcast - Jiří Austerlitz

Minor podcast - Jiří Austerlitz

"Popletený pták řek Kvák! A režisér Jiří Adámek Austerlitz toho skvěle využil." Vnímání dětí se během posledních 15 let zásadně nezměnilo, říká režisér Jiří Adámek Austerlitz, který s Minorem spolupracuje přesně tolik let. Dětského diváka netouží primárně vzdělávat a vychovávat, více mu jde o sdílení společné chvíle. Jak to dělá, co je to tyranie rytmičností a lavička srandy se dozvíte v našem minorském podcastu. Povídat si budeme i o jeho nové inscenaci Tramtárie a dostanete od něj pár tipů na kvalitní dětskou poezii.

Apr 20, 202326:56
Minor podcast - Janek Jirků

Minor podcast - Janek Jirků

Režisér a autor Jan Jirků je s Minorem spjat přes dvacet let. Vaše srdce si získal inscenacemi Vánoce, Bruncvík a lev, Hon na Jednorožce, Lipany, Zá-to-pek! a dalšími. Jak to, že nikdy nedostal z dějepisu jedničku a přitom historická témata „umí“ jako nikdo jiný? A proč si složitá historická témata vybírá? Povídat si budeme především o vzniku inscenace Bratři naděje. Zjistíme také, proč je Minor jeho srdeční záležitost, jak se tvoří pro dětské publikum a na čem všem umí Janek jezdit…

Apr 20, 202336:08
Minor podcast - Libor Peprný

Minor podcast - Libor Peprný

Ve druhém díle podcastu se setkáte s osobou, která stojí za oblíbenými minorskými outdoorovými hrami. V době, kdy podcast zveřejňujeme, je to přesně 6 let, co Libor Peprný s Minorem začal spolupracovat. S Bořkem Jourou a Ivou Kopeckou si povídali nejen o tvorbě her pro Minor, ale také o jeho projektu Peprná Praha – dobrodružných procházkách po Praze pro zvídavé děti a jejich rodiče. Dozvíte se také, jak si navždy zapamatovat datum vyhoření Národního divadla:-)

Apr 09, 202336:08