Skip to main content
Spotify for Podcasters
Joži a Pali: Amerika na koňoch

Joži a Pali: Amerika na koňoch

By Joži a Pali na cestách

Putovanie po Patagoní na koňoch
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Koľko stála expedícia Amerika na koňoch?

Joži a Pali: Amerika na koňochApr 24, 2022

00:00
33:15
Koľko stála expedícia Amerika na koňoch?

Koľko stála expedícia Amerika na koňoch?

Koľko stoja tri mesiace pre troch ľudí v Južnej Amerike? Letenky, ubytovanie, koňe ... Všetko si podrobne rozoberieme v tejto epizóde. Čo sme zabudli spomenúť je veľmi dôležitá vec. Podpora od našich fanúšikov cez portál buymecoffe. Cez známych a podporovateľov sme na tejto platforme vyzbierli niečo cez 500 eur :)
Apr 24, 202233:15
Ľadové pokračovanie

Ľadové pokračovanie

Bez koní nastáva chlad. No my sa nevzdávame a pokračujeme.

Mar 27, 202239:34
Posledný vzdor

Posledný vzdor

Po tom, ako sa zranil kôň sme stáli pred ťažkým momentom. Museli sme sa stretnúť s Jonatanom a vysvetliť mu situáciu. Ako to dopadlo, čo nám povedal a či aj napriek zraneniu môžeme pokračovať ďalej.

Mar 20, 202240:29
Další kôň má zranenie. Tento raz fatálne!

Další kôň má zranenie. Tento raz fatálne!

Jazero. Ďalšie jazero? Áno je ich tu naozaj veľa. Máme tu krásne prostredie a neuveriteľné výhľady. Točíme veci pre film a pripravujeme sa na ďalšie kroky. Všetko sa ale zmení. Ďalšie zranenie. A tentokrát fatálne.

Mar 13, 202225:19
Vykotil ma kôň!

Vykotil ma kôň!

Dokončili sme objavovanie jazier, ale ani sme sa poriadne nezotavili, nastali ďalšie zvraty a nové udalosti. Mali sme viac interakcií s miestnymi z čoho máme zmiešané pocity, ale čo je najdoležitejšie, že jeden z nás bol pokrstený. Tak sa hovorí tomu keď jazdec prvý krát spadne s koňa!

Naša výprava vzniká aj vďaka pomoci partnerov: BEEP Networking, OUCAFÉ, Vyriesime s.r.o., SOS cleaning, Blackhill outdoor, Acer, Allianz, Dobrota

Mar 09, 202252:42
Kôň krváca

Kôň krváca

Kilometer za kilometrom. Kone aj my sme už na pokraji síl. Máme pocit, že sme na konci sveta, ale stále chýba mnoho dní do cieľa. Tentokrát má zranenie kôň a nie človek. No je to rovnako veľký problém.

Naša výprava vzniká aj vďaka pomoci partnerov: Dobrota, BEEP Networking, OUCAFÉ, Vyriesime s.r.o., SOS cleaning, Blackhill outdoor, Acer, Allianz

Mar 06, 202232:59
Dve jazerá, jedna zaparenina

Dve jazerá, jedna zaparenina

Nový deň, nové možnosti. Vydali sme sa objavovať jazerá Patagónie. Samozrejme, že sa to nezaobišlo bez ťažkostí a dokonca aj zdravotných komplikácií spojených s dlhou jazdou na koni. Na druhú stranu sme zažili neuveriteľné a neopísateľné chvíľe.

Naša výprava vzniká aj vďaka pomoci partnerov: Allianz, Dobrota, BEEP Networking, OUCAFÉ, Vyriesime s.r.o., SOS cleaning, Blackhill outdoor, Acer

Mar 02, 202239:44
Išli sme dosť na hranu, krava krvácala a odpadla

Išli sme dosť na hranu, krava krvácala a odpadla

Išli sme dosť na hranu. Tento diel je taký dlhý kvôli neuveriteľnému zážitku. Nedal sa popísať kratšie. :D Naháňali sme kravu, ale to by nebolo nič neobvyklé ak by nebola agresívna a nešlo pomaly o život. Čo sa presne stalo a ako to celé dopadlo? 

Feb 27, 202254:33
Biedny diel

Biedny diel

Čita niekto tieto popisky? Ak toto niekto čitate napíšte nám spravú. Ak nám nikto nenapíše, už sem nabudúce nebudem nič pisať. Biedny diel bez energnie, kde sme boli unavený a nahrávali ho v noci, ale chceli sme ho nahrať.

Feb 25, 202233:03
Miestny kovboj nás zachránil

Miestny kovboj nás zachránil

Po našich neúspešných pokusoch prišiel kovboj na veľkom hnedákovi a zachránil nás, nášho koňa. Tým to len začalo, udalosti dňa sa stupňovali a v noci pri zaspávaní sme sa aspoň snažili si zapamätať všetko čo sa odohralo. 

Feb 12, 202230:40
Nemáme kone, nemáme nádeja

Nemáme kone, nemáme nádeja

Udomácňujeme sa a učíme. Prvý deň v el campo sme strávili spoznávaním okolia a zlepšovaním sa v jazdení. Na ďalšie ráno nás však čakalo prekvapenie. Kone, obvykle na ohradenej pastvine, sa v divokej prírode s nedokonalými plotmi zabehli. My sme zostali bez nich. To nám pripravilo plán na ďalšie dni, no obzvláštnený príchodom hostí a zažitím odlišných kultúrnych zvyklostí. 

Feb 12, 202224:19
A konečne sme vyrazili, sme na ceste

A konečne sme vyrazili, sme na ceste

Prvé dni na ceste. Začali sme vo Villa Lago Rivadavia a skončili v el campo u Jonatana v kaňone, uprostred hôr. Pred odchodom sme síce dostali pár inštrukcií o trase, ale neboli úplne jasné a zrozumiteľné, čo bol neskôr dôvod nášho zaváhania. Na koňoch sme cestovali dva dni, kým sme prišli do cieľa. Križovali sme rieky, lesy a krásnu krajinu, prešli kaňonom až do domu/chaty Jonatana. Viac detailov a zážitkov sa dozviete v podcaste. Aké bolo naše prvé zoznámenie s koňmi, ako poslúchali, a či sme porekonali všetky nástrahy neznámej krajiny a kultúry. 

Feb 11, 202220:30
Našli sme konečne kone? Ideme na juh... + zaujímavosti z Argentíny

Našli sme konečne kone? Ideme na juh... + zaujímavosti z Argentíny

Špeciálny hosť Lujza! A ako pokračujeme s hľadaním koní v Patagoni? Dostali sme nové ponuky na kone a našli nových ľudí.
Plus rôzne odlišnosti v Argentíne, ktoré nás zaujali.
Feb 03, 202250:45
Bude vojna na Slovensku? Ako sa zachováme?

Bude vojna na Slovensku? Ako sa zachováme?

Čo budeme robiť ak v Európe bude vojna? Vrátime sa alebo zostaneme v Argentíne? Alebo sa presunieme niekde inde? Ako sa budeme živiť?
Jan 30, 202233:02
¿Zničí nás Bariloche?

¿Zničí nás Bariloche?

Mame kone? Nemame kone? Mame nadej? Mame slobodu? Pocuvajte...

Jan 26, 202228:47
Všetko stojí proti nám - má Jožko covid?

Všetko stojí proti nám - má Jožko covid?

Sme tu v najhoršom možnom čase, ale my sa nevzdávame! Aby toho nebolo málo ešte sme aj ochoreli.

Jan 19, 202223:21
Buenos Aires

Buenos Aires

Cestovanie do Buenos Aire v čase covidu, ako na nás toto mesto zapôsobilo a ake pocity v nás zanechalo.

Jan 14, 202229:14