Skip to main content
Spotify for Podcasters
Bitcoin Radio

Bitcoin Radio

By Jędrzej Jezierski

Polski podcast o bitcoinie
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Hiperkapitaliści rządzą kryptowalutami - Bitcoin Radio #54

Bitcoin RadioJul 21, 2021

00:00
24:26
Czy to koniec Binance?

Czy to koniec Binance?

Co się dzieje? Binance przyznało się do błędów, w tym naruszeń sankcji i przepisów dotyczących przesyłania pieniędzy. W efekcie tego CZ rezygnuje ze stanowiska CEO, a jego miejsce zajmuje Richard Teng. Firma nie zamierza pozostawać w tyle - już teraz pracuje nad restrukturyzacją, unowocześnieniem systemów i nowym standardem branżowym.

W najnowszym odcinku podcastu, przyjrzymy się temu, co to oznacza dla Binance i rynku kryptowalut. Jakie będą konsekwencje odejścia CZ? Czy to krok w kierunku poprawy wizerunku giełdy czy tylko chwilowe zamieszanie?

Chcemy również zanurzyć się w kulisy działań Binance w zwalczaniu przestępczości finansowej i cybernetycznej oraz terroryzmu. Jakie działania podjęła firma i jakie są jej nowe standardy?

Podcast Bitcoin Radio to nie tylko analiza, to też miejsce na chillową rozmowę o tym, co dzieje się w świecie kryptowalut. Nie przegapcie tego odcinka - będzie ciekawie! Stay tuned!

Nov 22, 202324:21
Czy to początek ostatniej wielkiej hossy na Bitcoinie?

Czy to początek ostatniej wielkiej hossy na Bitcoinie?

Witajcie w Bitcoin Radio Podcast - miejscu, gdzie śledzimy najnowsze wydarzenia na rynku kryptowalut! Nasz podcast to źródło rzetelnych informacji, analiz i ciekawych rozmów na temat fascynującego świata kryptowalut.

W najnowszym odcinku przyjrzymy się wydarzeniu, które wstrząsnęło światem kryptowalut - osiągnięciu ceny Bitcoina na poziomie 35 000 dolarów. To wydarzenie, które z pewnością przyciąga uwagę inwestorów, entuzjastów i obserwatorów rynku. Rozważymy, jakie czynniki wpłynęły na to osiągnięcie i jakie długoterminowe konsekwencje może mieć dla całego ekosystemu kryptowalut.

Oct 27, 202327:59
Jak Elon Musk zabił Twittera?

Jak Elon Musk zabił Twittera?

Bitcoin Radio jest wspierane przez Bitcoin.pl

Cześć, witajcie w kolejnym odcinku Bitcoin Radio Podcast! Dziś czeka nas prawdziwa porcja ekscytujących informacji związanych z kryptowalutami, więc już teraz zróbcie sobie wygodnie i słuchajcie uważnie!

Zaczynamy od jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnego przemysłu - Elona Muska! Okazuje się, że po wykupieniu Twittera za oszałamiającą sumę 44 mld USD, Musk ma w planach ogromną rewolucję. Chce stworzyć platformę X, która zintegruje się ze sztuczną inteligencją xAI. To nie tylko rebranding Twittera, ale wizja "aplikacji do wszystkiego", która ma wywrócić rynek i wyprzedzić konkurencję. Czy jego ambitne plany okażą się sukcesem? Pozostaje nam śledzić rozwój tej fascynującej historii!

A teraz przenosimy się do świata komiksów Marvela, gdzie kolekcja NFT Stana Lee odniosła wielki sukces. Ponad 8 000 cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich powiązanych z legendarnym twórcą zostało wyprzedanych niemal natychmiast. Ta wyjątkowa kolekcja została wydana w hołdzie dla Stana Lee z okazji setnej rocznicy jego urodzin. To prawdziwa gratka dla fanów komiksów i kryptowalut!

Oczywiście, nie mogliśmy pominąć tematu "wielorybów" - właścicieli portfeli z dużą ilością kryptowalut, których ruchy mają ogromny wpływ na rynek. W ostatnich miesiącach aktywność wielorybów BTC wzrosła i jest najwyższa od ponad roku. Co to oznacza dla całego rynku? Jeden z wielorybów BTC wybudził się po ponad 11 latach snu, przenosząc swoje 1037 BTC na nowy adres. To naprawdę interesujący rozwój w świecie kryptowalut!

Na koniec przenosimy się do projektu Worldcoin od Sama Altmana, CEO OpenAI. To fascynująca kryptowaluta, która łączy technologię blockchain z biometrią. Każdy użytkownik musi wyrobić swoją cyfrową tożsamość przez skanowanie siatkówki. Worldcoin ma być "nową tożsamością systemu finansowego". Czy ten innowacyjny projekt zaskoczy świat kryptowalut?

To wszystko w dzisiejszym odcinku Bitcoin Radio Podcast! Czekają nas emocjonujące tematy, więc nie przegapcie żadnej chwili! Zapraszamy do słuchania i czerpania wiedzy z naszego najnowszego wydania!


Jul 28, 202323:43
Kryptozima, halving, zielone rynki

Kryptozima, halving, zielone rynki

Wyczekiwany powrót Bitcoin Radio!


Po ponad półrocznej przerwie zapraszam Was na kolejny odcinek najluźniejszego podcastu o bitcoinie i kryptowalutach. W odcinku 77 będzie dużo o tym, jak:

  • BlackRock gra na dominację rynku instytucjonalnego
  • Elon Musk boi się AI
  • Rynki się zazieleniły i co to oznacza na przyszłość?
  • Stany Zjednoczone kopią pod sobą finansowy dołek

Partnerem podcastu jest niezmiennie portal Bitcoin.pl

Jul 17, 202325:07
Jak oszuści chcą ukraść Twoje pieniądze?

Jak oszuści chcą ukraść Twoje pieniądze?

Bitcoin Radio powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl


Vitalik Buterin powiedział ostatnio, że przypadek upadku FTX jest kolejnym dowodem na to, że to nie technologia kryptowalut jest problemem, a raczej obecność oszustów w branży. Trudno się z tym nie zgodzić. Z drugiej strony automatycznie nasuwa się pytanie - czy to jednak sama technologia nie stwarza zbyt szerokiego pola do nadużyć i jedynym sposobem na ograniczenie tego pola jest wprowadzenie twardych regulacji?

Jak oszuści chcą ukraść Twoje pieniądze?

W najnowszym odcinku Bitcoin Radio skupimy się przede wszystkim na kontrowersjach związanych z giełdą FTX i jej założycielem - niesławnym SBF'em (Sam Bankman-Fried). Ostatnie wydarzenia związane z giełdą FTX, a także pozornie niepowiązaną firmą Alameda Research to według wielu największy skandal w historii kryptowalut.

Bardzo ciekawe światło na sprawę rzucił CoffeeZilla, a do dyskusji dołożył także Cezary Graf - dość kontrowersyjna dla wielu osób postać ze świata krypto. Graf zarzucił giełdom kryptowalutowym, że niekoniecznie posiadają realne rezerwy finansowe, które są w stanie pokryć zobowiązania wobec inwestorów. Dodatkowo - wszelkie rezerwy, które te platformy wymieniają, najczęściej wyrażone są... w kryptowalutach. Co przy walących się kursach BTC i innych aktywów, obniżonej wiarygodności tokenów - nie stanowi wiarygodnego zabezpieczenia.

Nov 22, 202229:08
Doge i Musk zrobią z nas milionerów? - Bitcoin Radio #76

Doge i Musk zrobią z nas milionerów? - Bitcoin Radio #76

Doge i Musk to zdecydowanie najgorętszy duet świata kryptowalutowego. Nikt poza nimi w takim stopniu nie jest w stanie zagwarantować emocji wycenianych na +100% w skali tygodnia! O tym jak Elon Musk kupił Twittera i dlaczego ma to duży wpływ na cenę Doge - dowiecie się z tego odcinka. Partnerem odcinka jest Bitcoin.pl.

Nov 02, 202222:12
NFT zniczczy PKO i Twój portfel

NFT zniczczy PKO i Twój portfel

Bitcoin Radio po raz kolejny bierze na tapet NFT. Tym razem powodem takiego tematu jest polski bank PKO, który z przytupem (lub raczej tąpnięciem) wchodzi w Metaverse, poprzez stworzenie wirtualnej Rotundy. Ten absolutnie dziwny i nie do końca zrozumiały ruch jest wizytówką ostatnich podrygó popularności metaversum w czasach bessy.

Oct 10, 202228:14
Bitcoin nie ma przyszłości - Bitcoin Radio #74
Sep 12, 202220:57
Cena ETH spadnie czy urośnie? - Bitcoin Radio #73
Aug 31, 202216:16
Najgorsze przed nami, Buterin nie lubi Facebooka, Elon Srelon Musk - Bitcoin Radio #72

Najgorsze przed nami, Buterin nie lubi Facebooka, Elon Srelon Musk - Bitcoin Radio #72

Bitoin Radio powraca! Tym razem z powodu ochłodzenia się nastrojów na rynku kryptowalutowym i najniższej od czasu boomu aktywności na rynku NFT. Pocast powstaje przy wspołpracy z Bitcoin.pl

Najgorsze przed nami

Jeśli myśleliście, że rynek kryptowalut przeszedł już najgorsze kryzysy w tym roku, to możecie nie mieć racji - i nie chodzi tutaj o kryptodefetyzm, a raczej o globalnąsytuację ekonomiczną. Ambitne przyrosty wartości Etheru w ostatnim czasie nie są w stanie zamaskować trudnej zimy, która czeka nas już za kilka miesięcy. Póki co pozostaje nam jednak zacisnąć zęby i zobaczyć, co ostatnio dzieje się w kryptoświecie:

  1. Prof. Krzysztof Piech i Michael Burry niemalże jednym głosem twierdzą, że to nie koniec trudnej sytuacji ekonomicznej na świecie. To na co musimy się przygotować, to przede wszystkim inflacja.
  2. Szybki przegląd z działań Elona Muska - najpierw sprzedał Bitcoiny Tesli, potem powiedział, że od bitcoina woli dogecoina, a na sam koniec stwierdził, że inflacja w USA już osiągnęła szczyt.
  3. Meta próbuje implementacji NFT na Instagramie...
  4. ... a Vitalik Buterin komentuje, że nie wierzy w jej powodzenie
Aug 07, 202226:49
Szorty Zaorskiego, Upadek UST - Bitcoin Radio #71

Szorty Zaorskiego, Upadek UST - Bitcoin Radio #71

Aktualna sytuacja na rynku jest dramatyczna. Szorty Zaorskiego trzęsą polską społecznością, upadek UST i LUNA pozbawia (ciągle!) tysiące inwestorów oszczędności życia, a Bitcoin nurkuje pod $30 000. Kryptowalutowy świat trzyma się na włosku. Bitcoin Radio powstaje przy współpracy z portalem Bitcoin.pl

May 12, 202231:12
Żappsy to prawdziwe polskie Krypto - Bitcoin Radio #70

Żappsy to prawdziwe polskie Krypto - Bitcoin Radio #70

Odcinek powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl


Właśnie się dowiedziałem, że Żappsy można przesyłać między użytkownikami! To najprawdziwsza rewolucja! Bitcoin nie jest już potrzebny. Żadne inne krypto nie jest już potrzebne! Żappsy mają prawdziwe utility (możesz kupić za nie hotdoga), bitcoin nie ma utility (nie kupisz hotdoga). Żappsy są deflacyjne (zerują się co rok, więc wymuszają na Tobie konsumpcję). Kurs Żappsa jest stabilny - powiązany z silną złotówką! I najważniejsze! Dzwoniłem do blockchaina - za tydzień wyłączają bitcoina, bo nikt go nie chce używać już.

Apr 21, 202210:44
Koniec Kryptowalut - Bitcoin Radio #69

Koniec Kryptowalut - Bitcoin Radio #69

Najnowszy odcinek Bitcoin Radio o specjalnym numerze (69) to epizod niezwykły. Tym razem skupia się niemal w całości na rantowaniu najdziwniejszych wydarzeń z branży kryptowalutowej, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Niespodzianek nie ma - te dotyczą głównie celebrytów, NFT, Metaverse... a czasem nawet wszystkiego po trochu!

Apr 10, 202215:60
MEtaverse nie działa. Bitcoin za 24k - Bitcoin Radio #68

MEtaverse nie działa. Bitcoin za 24k - Bitcoin Radio #68

Sytuacja na rynku kryptowalutowym robi się coraz bardziej napięta. Mimo to inwestorzy nadal aktywnie poszukują możliwości zarobienia kroci na ryzykownych projektach kryptowalutowych. Tak chyba jednak działa po prostu ten system, w którym się znajdujemy.

Feb 21, 202229:50
Czy Luna jest bezpieczna? - Bitcoin Radio #67

Czy Luna jest bezpieczna? - Bitcoin Radio #67

Czy Luna jest bezpieczna? Czy Anchor Protocol będzie wypłacalny? W ciągu ostatnich kilku tygodni rozpędu nabiera niepewność inwestorów w stosunku do największego protokołu pożyczkowego Luna.

Podcast powstaje przy wspołpracy z Bitcoin.pl

Jan 30, 202223:50
Kryptozima, znowu stracisz pieniądze - Bitcoin Radio #66

Kryptozima, znowu stracisz pieniądze - Bitcoin Radio #66

Dlaczego miałbyś stracić pieniądze na kryptowalutach? Bitcoin i Ether w ostatnich miesiącach Cię zawodzą, więc szukasz innej szansy na szybki zarobek. Altcoiny? NFT? Moim zdaniem to całkiem ryzykowny pomysł. Tak samo jak ICO w 2018 roku. W tym odcinku dowiesz się dlaczego.


Bitcoin Radio to podcast powstający przy współpracy z Bitcoin.pl

Jan 19, 202228:10
Grudniowa korekta - Bitcoin Radio #65

Grudniowa korekta - Bitcoin Radio #65

Odcinek powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

Dec 10, 202117:45
Jak szybko zarobić Bitcoina? - Bitcoin Radio #64

Jak szybko zarobić Bitcoina? - Bitcoin Radio #64

Bitcoin Radio to podcast powstający przy współpracy z Bitcoin.pl

Nov 25, 202115:46
BTC $135k do końca 2021 roku! - Bitcoin Radio #63

BTC $135k do końca 2021 roku! - Bitcoin Radio #63

Tak jak w tytule. Nic dodać, nic ująć - no może fakt, że Bitcoin Radio powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

Nov 16, 202113:43
Analiza ETH pokazuje $8000? - Bitcoin Radio #62

Analiza ETH pokazuje $8000? - Bitcoin Radio #62

Analiza ETH jednego z dyrektoró finansowych Goldman Sachs wskazuje, że Ethereum może w tym roku zaskoczyć jeszcze wielu inwestorów. Druga co do popularności kryptowaluta może osiągnąć nawet pułap $8000 za sztukę. Czy to możliwe?

Nov 05, 202118:45
Bitcoin ATH. I co niedowiarki? - Bitcoin Radio

Bitcoin ATH. I co niedowiarki? - Bitcoin Radio

Bitcoin ATH osiąga po raz kolejny w 2021 roku. Tym razem pokonana została granica $67000. Jak daleko król  kryptowalut się uda? Pożyjemy - zobaczymy.

Oct 20, 202117:27
Alty czy Bitcoin? - Bitcoin Radio

Alty czy Bitcoin? - Bitcoin Radio

Alty i Bitcoin ścigają się o uwagę inwestorów. Trudno przewidzieć, które z nich wyjdą zwycięsko, jednak w ostatnim czasie Bitcoin pokazuje, że potrafi jeszcze spektakularnie zyskiwać na cenie.

Oct 13, 202115:56
Kiedy ATH Bitcoina? - Bitcoin Radio #59
Oct 07, 202122:27
BR Special: Czy Play to Earn zrewolucjonizuje gaming?

BR Special: Czy Play to Earn zrewolucjonizuje gaming?

Play to Earn to termin w świecie kryptowalut, który zaszturmował okres wakacyjny. Chodzi w nim o powstające gry oparte o technologię NFT. Według niektórych, NFT mają zrewolucjonizować rynek gier. Problem w tym, że póki co growe projekty niestety nie stają na wysokości zadania. Zapraszam Was do wysłuchania odcinka specjalnego Bitcoin Radio Podcast, w którym pochylimy się nad specyfikąi problemami gier NFT.

Oct 01, 202124:00
Korekta trwa, a gry NFT to badziew - Bitcoin Radio #58

Korekta trwa, a gry NFT to badziew - Bitcoin Radio #58

Gry NFT szturmują w ostatnim czasie rynek kryptowalutowy. Mam wrażenie, że każdy stara się ostatnio uszczknąć choć trochę dla siebie z tortu NFT, co doprowadza do powstawania tak kuriozalnych patologii jak cyfrowa miłość (xD) od Fanadise. To jednak nie jest jedyny temat odcinka w Bitcoin Radio! 


Bitcoin Radio powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

Sep 08, 202120:58
Szybka korekta i wio! - Bitcoin Radio #57

Szybka korekta i wio! - Bitcoin Radio #57

Rynek kryptowalut po raz kolejny znajduje się w rozkroku. Korekta dotknęła kilku projektów, podczas gdy część kryptowalut radzi sobie całkiem nieźle. W Bitcoin Radio pomówimy dziś o jednych i o drugich.

Aug 26, 202117:21
Messi kopie piłkę za krypto, a Cardano rośnie jak na drożdżach - Bitcoin Radio #56

Messi kopie piłkę za krypto, a Cardano rośnie jak na drożdżach - Bitcoin Radio #56

Cardano rośnie w zawrotnym tempie. Kryptowaluta wdarła się już do top3 rankingu kapitalizacji i nie zanosi się, że szybko stamtąd zniknie. Swój sukces zawdzięcza informacji o wprowadzeniu smart contractów do swojej sieci. Z resztą... cały rynek przechodzi teraz przez całkiem dobry dla siebie czas.

Aug 18, 202115:46
Hossa wraca do gry? - Bitcoin Radio #55

Hossa wraca do gry? - Bitcoin Radio #55

Ostatni czas w świecie kryptowalut to nie lada gratka dla wszystkich miłośników hossy. Znajdujemy się w dość ciekawym momencie, w którym Bitcoin uparcie stara sięprzebić granicę $40 000 - póki co bezskutecznie. Rynek jednak dostarcza dużej ilości pozytywnych sygnałów, które mogą nas jeszcze zaskoczyć.

Aug 04, 202122:11
Hiperkapitaliści rządzą kryptowalutami - Bitcoin Radio #54

Hiperkapitaliści rządzą kryptowalutami - Bitcoin Radio #54

Kolejny tydzień to kolejne Bitcoin Radio - w tym odcinku zapraszam Was na przegląd perypetii Bitcoina i spółki po niezwykle przejmującym tygodniu. Bitcoin po raz pierwszy zanurkował poniżej granicy $30 000 jednak stosunkowo szybko ponowni ją przekroczył. Cały kryptowalutowy świat wstrzymuje oddech, czekając na to, co wydarzy się teraz.

Jul 21, 202124:26
Rozmowa z oszustem 2.0 - Bitcoin Radio #53

Rozmowa z oszustem 2.0 - Bitcoin Radio #53

Podcast powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

Bitcoin Radio powraca z drugim sezonem. Inauguracyjny odcinek to kolejna odsłona ulubionego epizodu specjalnego. Rozmowa z oszustem przedstawia nagranie z naganiaczem, który próbował oszukać niewinnego inwestora.

Jul 13, 202120:00
Bitcoin za $160 000 w 2021 - Urodzinowe Bitcoin Radio #52

Bitcoin za $160 000 w 2021 - Urodzinowe Bitcoin Radio #52

Nie lubię zaczynać w ten sposób, ale wyjątkowo nie mogę się powstrzymać. Bitcoin Radio kończy dziś rok! W ostatnie 52 tygodnie zabierałem Was co tydzień w podróż do świata kryptowalut - przedstawiając najważniejsze wydarzenia, czasem podśmiechując się z Elona Muska, czasem z Dentacoina, a czasem z Johna McAfee (Rest in Pizza John - “F”). Bez Was ten podcast nie miałby sensu, dlatego za to że jesteście - dziękuję. A teraz lecimy dalej! To the moon!

Bitcoin Radio powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

Jun 30, 202123:02
Cały czas krew na rynku - Bitcoin Radio #51

Cały czas krew na rynku - Bitcoin Radio #51

Bitcoin Radio powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

Zanim przejdziemy do tematu odcinka, chciałem powiedzieć, że za tydzień Bitcoin Radio będzie kończyło roczek! Kawał czasu, co nie? Z tej okazji może pokuszę się o jakąś celebrację. Ale zobaczymy. Tymczasem...

...Krew na rynku!

Bitcoin, Ether, Binance Coin, Ada - wszystkie czołowe kryptowaluty straciły około 20% wartości w ubiegłym tygodniu. Powodem takiego stanu rzeczy po raz kolejny są negatywne informacje płynące do nas z Chin. Tym razem jeden z czołowych chińskich banków miał zakazać swoim klientom jakiegokolwiek wchodzenia w interakcję z kryptowalutami. Instytucjonalne znęcanie się w Chinach nad zdecentralizowanymi środkami płatniczymi nie ustaje. Krew na rynku się leje.

Spadki nie zostały powstrzymane mimo heroicznej postawy bitcoinowych wielorybów. Największe portfele BTC gromadzą w sumie około 50% wszystkich BTC na rynku, z czego w ciągu ostatnich 25 dni zebrały 90 000 BTC.

Tragiczna sytacja n arynku kryptowalut spotęgowana jest jeszcze kolejnymi raportami banku Goldman Sachs. Ten, głosem ekspertów, twierdzi, że kryptowaluty nie są opłacalną inwestycją. Wiele osób oburzy się taką narracją, mimo to jest ona zasadna. Inwestorzy krótkoterminowi w ostatnim czasie zaliczają potężne straty, a ponowne wielkie wahnięcia ceny BTC zbierają potężne żniwa, które często doprowadzają do gigantycznych strat - te zaś niejednokrotnie przewyższają opiewane zyski.

Więcej w Bitcoin Radio
Jun 21, 202116:22
Bitcoin to the moon! - Bitcoin Radio #50

Bitcoin to the moon! - Bitcoin Radio #50

Bitcoin to the moon? Czy Bitcoin leci na księżyc? To pytanie w ostatnim tygodniu rozszerza źrenice wszystkich kryptowalutowych maniaków. W najnowszym odcinku Bitcoin Radio przyjrzymy się powodom aktualnych wzrostów i zastanowimy się, czy czekają nas długoterminowe wzrosty.

Bitcoin to the Moon

W tym tygodniu informacją, która zatrzęsła całym kryptowalutowym światem, to zupełnie nowe i świeże stanowisko Elona Muska w sprawie akceptowania kryptowalut przez Teslę. Okazuje się, że firma miliardera zaakceptuje płatności w BTC pod jednym warunkiem, zdradził sam Musk na Twitterze.

Kiedy pojawi się potwierdzenie rozsądnego (~50%) wykorzystania czystej energii przez górników z pozytywnym trendem w przyszłości, Tesla ponownie zezwoli na transakcje Bitcoin.

Pamiętajmy, że ta informacja pojawia się po dość trudnym dla Muska określe, jeśli chodzi o jego PR-owy wizerunek. Miliarderowi oberwało się nawet od Anonymous, o czym opowiadałem w poprzednim odcinku.

Sytuacja na rynku zdaje się jednak powoli odkręcać. Według najnowszych analiz twitterowych ekspertów, inwestorzy długoterminowi skupują coiny sprzedawane przez wyprzedających się inwestorów krótkoterminowych. Walka między bykami i niedźwiedziami jest bardzo zaciekła. Pozostaje oczekiwać na to, co wydarzy się dalej.

Jeszcze więcej w Bitcoin Radio

NBP odniósł się do pytań naszej redakcji w sprawie emisji CBDC oraz cyfryzacji złotego. Jak nietrudno się domyślić - stanowisko niewiele różni się od linii narracyjnej, którą NBP przyjmuje od dłuższego czasu. Dla przypomnienia - ryzyka i koszty wynikające z implementacji CBDC mogą przewyższych korzyści. Podobnego zdania jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Organizacja ta twierdzi, że główne ryzyka CBDC wiążą się z obszarem prania pieniędzy oraz polityk KYC.

Luksusowa willa została sprzedana za 22 miliony dolarów w BTC. Jest to kolejny przykład tak wielkiej transakcji, do której wykorzystano kryptowalutę. Transgraniczny charakter oraz niskie prowizje zdają się mocno wspierać ten segment gospodarki.

W Bitcoin Radio mam też dla Was historię Janusza Zajdla - polskiego pisarza, który już dawno temu w jednej ze swoich powieści przewidział powstanie walut cyfrowych. Dla miłośników fantastyki może to być bardzo ciekawy kąsek.

Jun 15, 202117:56
Anonymous ukarze Muska - Bitcoin Radio #49

Anonymous ukarze Muska - Bitcoin Radio #49

Bitcoin Radio powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

Witajcie w kolejnym odcinku Bitcoin Radio! Epizod #49 będzie poświęcony wielu opiniom, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatniego tygodnia. Od Donalda Trumpa - aż do Anonymous, którzy na cel obrali Elona Muska. O co jednak chodzi?

Anonymous w Bitcoin Radio

Na swoim kanale na YouTube, grupa anonimowych hakerów, Anonymous, opublikowała nowy film. Anonymous znani są z zabierania głosu w kontrowersyjnych dla społeczeństwa i Internetu kwestiach. Tym razem tematem filmu był Elon Musk oraz jego działalność w świecie kryptowalutowym. Anonimowi twórcy nie pozostawili na ekscentrycznym miliarderze suchej nitki, nazywając go "atencyjnym".

– Przez ostatnie kilka lat cieszyłeś się wyjątkowo dobrą reputacją na tle wszystkich miliarderów, ponieważ odpowiedziałeś na pragnienie wielu z nas, aby żyć w świecie z samochodami elektrycznymi i eksploracją kosmosu – mówi tajemnicza osoba zwracając się do Muska. – Ostatnio ludzie zaczynają postrzegać cię jednak jako kolejnego narcystycznego bogacza, który desperacko stara zwrócić na siebie uwagę – dodaje.[...]

– Miliony drobnych inwestorów naprawdę liczyły na to, że zyski z kryptowalut poprawią ich życie. Świadomie wzięli na siebie ryzyko zmienności kursów, ale twoje tweety w tym tygodniu pokazują wyraźne lekceważenie dla przeciętnej pracującej osoby – przekazał człowiek występujący na nagraniu organizacji. – Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy Legionem. Spodziewajcie się nas – dodał na końcu.

Trudno powiedzieć, czy poza nagraniem Elon Musk może spodziewać się jakiejkolwiek reakcji w odpowiedzi na swoje zachowanie.

Również w Bitcoin Radio

Donald Trump po raz kolejny negatywnie wypowiedział się o Bitcoinie. Prezydent USA uważa, że król kryptowalut to po prostu scam, a jedyną światową walutąpowinien być dolar.

Vitalik Buterin chętnie podjąłby współpracę z Dogecoinem. Uważa jednak, że kierunki rozwoju określone przez Elona Muska dla tego projektu są błędne. Musk z kolei stwierdził, że Buterin jest po prostu zazdrosny i nie chce, żeby Doge prześcignęło ETH.

Salvador zatwierdził Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy w kraju. Niesamowity kejs dla największej kryptowaluty. Od teraz każda firma będzie musiała akceptować BTC w transakcjach.

Jun 09, 202114:51
Bitcoin Zabija - Bitcoin Radio #48

Bitcoin Zabija - Bitcoin Radio #48

Bitcoin zabija planetę? Taka teza niejednokrotnie pojawia się w ostatnim czasie wśród wypowiedzi wielu wpływowych osób na tym świecie. Wydaje się, że w momencie, gdy na rynku niewiele się dzieje - wreszcie możemy skupić się na tym, żeby poruszyć kwestie, które bezpośrednio nie wiążą się z ceną.

Bitcoin zabija planetę?

W najnowszym odcinku Bitcoin Radio Podcast poruszymy znany powszechnie temat ekologii bitcoina. W ostatnim czasie bardzo dużo jest opinii o jego powszechnej szkodliwości dla środowiska - i faktycznie, temat nie jest łatwy. Z jednej strony stoją przed nami osoby tłumaczące, że znaczna część wykorzystanej energii w miningu pochodzi z OZE. Przeciwnicy z kolei powiedzą, że to kwestia marnowania zasobów dla podtrzymywanie narzędzia spekulacyjnego - każda ze stron wytacza całkiem silne działa. My natomiast przyjrzymy się kilku opiniom przedstawicieli sektora bankowego, ale także Adrianowi Zandbergowi, który nie bał się wymówić dość twardej opinii na ten temat.

Wszystko to w świetle niepewnej sytuacji rynkowej. W ciągu ostatnich 7 dni bowiem,  rynek kryptowalutowy znajduje się w pewnym marazmie. Czołowe coiny wahają się ciągle w widełkach tych samych wartości. Mimo to, Chainlink potrafił zaliczyć wzrost na poziomie 20%.

Inne tematy w Bitcoin Radio

Temat CBDC powraca osatnio jak bumerang. Chiny zdają się coraz bardziej otwierać się na blockchain przy jednoczesnym odcinaniu się od kryptowalut. Wskazują na to m.in. współpraca z VeChain oraz dalsze rozwijanie programu cyfrowego Juana.

Narzeczona Johna McAfee powiedziała, że Elon Musk poruszył rynki bardziej niż John. Wydaje mi się, że jestem ostatnią osobą, która byłaby tym zdziwiona. W końcu od marca dość poważnie piętnuję zachowania Muska w sferze kryptowalutowej - jak widać, porównania nasuwają się samym porównywanym.

Polski projekt subme.cash zbiera środki! Po ostatnich sukcesach Uniqly i Gamerhash pora na kolejny polski projekt, który będzie wspierał rozwiązania ekonomii subskrypcyjnej. Warto na niego spojrzeć!


Jun 01, 202120:27
CO Z MOIMI PIENIĘDZMI? - Bitcoin Radio #47

CO Z MOIMI PIENIĘDZMI? - Bitcoin Radio #47

W najnowszym odcinku Bitcoin Radio porozmawiamy o korekcie Bitcoina, a także najważniejszych wydarzeniach związanych z otoczeniem kryptowalutowym - słowem, standard! Bitcoin Radio powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl - program prowadzi Jędrzej Jezierski.

Bitcoin Radio po korekcie

Główny temat tegotygodniowego odcinka to, oczywiście, korekta Bitcoina. W ciągu ostatnich paru dni na rynku kryptowalutowym wydarzyło się bardzo dużo dynamicznych ruchów, które wprowadziły w osłpienie znaczą część inwestorów. Mieliśmy dramatyczne spadki cen, mieliśmy dynamiczne odbicia - jednak pozostaje cały czas jedno pytanie - co dalej? Na to pytanie odpowiedzieć jest jednak dość trudno

Rolę w obecnym cyklu kryptowalutowym odgrywają wydarzenia. To one mają istotny wpływ na to, w jaki sposób kształtują nastroje. Jeśli spojrzymy. W tym przypadku bardz oduży wpływ na sytuację kryptowalut miały Chiny oraz budzące popłoch słowa Elona Muska. Wielka panika doprowadziłą do spadku wartości BTC o 50%. 

Dziś jednak widzimy, że pewna część tego spadku już wraca do poziomów sprzed największego tąpnięcia. Entuzjaści upatrują głównych szans w obszarach związanych z dotychczasowymi cyklami Bitcoina. Według nich BTC powinien przejść teraz "zdrową" korektę, aby następnie rozpocząć kolejny rajd cenowy, którego szczyt będzie znacznie wyższy niż ten poprzedni.

May 26, 202123:50
Koniec hossy, wina Muska - Bitcoin Radio #46

Koniec hossy, wina Muska - Bitcoin Radio #46

Koniec hossy BTC i rynku kryptowalut chyba stał się faktem. Na rynku możemy obserowować podobne wzory dotych, które miały miejsce w 2018 roku. Cena Bitcoina, Etheru i głównych kryptowalut zanurkowała o 30%.

Koniec Hossy - żegnaj Elon

Za taki stan rzeczy chciałbym w największej mierze obwinić Elona Muska. Od kilku miesięcy dość sumiennie staram się go porównywać do John’a McAfee, który w 2017 i 2018 roku aktywanie manipulował rynkiem, wykorzystując do tego swój autorytet. W 2021 roku ten zaszczyt spotkał Elona Muska. Nie jest przesadą w żadnym stopniu stwierdzenie, że to właśnie jego emocjonalne wynurzenia na temat kryptowlaut w dużej mierze zaszkodziły czałemu rynkowi.

Dlatego dzisiaj w Wasze ręce oddaję specjalny odcinek Bitcoin Radio, w którym podsumujemy sobie wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy - właśnie w kontekście końca hossy.


May 19, 202117:23
Shiba Inu, Doge i żółte psy dominują rynek - Bitcoin Radio #45

Shiba Inu, Doge i żółte psy dominują rynek - Bitcoin Radio #45

Bitcoin Radio Podcast powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

W tym tygodniu rynek kryptowalut zostałw dużej mierze zdominowany przez Ethereum i Shiba Inu. O ile ten pierwszy jest coinem o ugruntowanej już pozycji, to ten drugi możemy raczej potraktować w kategorii kolejnego żartu. Żartu, który jest pochodną Doge. 

Shiba Inu, Doge i inne coiny

Głównym tematem dzisiejszego wydania Bitcoin Radio Podcast jest temat spekulacji. W ciągu ostatnich 7 dni byliśmy świadkami wzrostu ceny Shiba Inu - tokenu Ethereum, który jest kolejną wariacją na temat memów z żółtym psem, o ponad 1700%. Ten zawrotny wynik przyciągnął do siebie masę świeżych inwestorów, a każdy z nich automatycznie stał się piewcą sukcesu tej kryptowaluty. 

Pamiętajmy jednak, że tak gwałtowny wzrost jest jednak pewnego rodzaju anomalią. Na stronie samego projektu przeczytamy, że Shiba Inu jest jedynie eksperymentem - nie niesie za sobą żadnej faktycznej wartości technologicznej i użytkowej. Dlatego ta inwestycja może bardzo szybko obrócić się przeciwko inwestorom.

Podobnie może być z wieloma innymi, niszowymi projektami, które zwłaszcza na grupach facebookowych są forsowane przez wielu naciągaczy. Pod postami z zapytaniem o altcoiny ciekawe uwagi, oprócz znanych pozycji, takich jak ADA, ETH czy DOGE, pojawiają się także shitcoiny, których żywot zakończy się najprawdopodobniej razem z obecnym cyklem byka. Błagam. Uważajcie na nie.

Inne tematy w Bitcoin Radio

Ether przebił magiczną granicę $4000! Ustanowił tym samym swoje nowe ATH. To kolejny duży skok ceny czołowego altcoina, który w ostatnich tygodniach wzrósł o ponad 50% swojej wartości. Według entuzjastów takich jak Mark Cuban to jeszcze jednak nie koniec.

Elon Musk, który jest chyba największym ambasadorem marki Dogecoina odwiedził popularny program rozrywkowy Saturday Night Live, gdzie w żartobliwy sposób wspomniał o DOGE. Rynek, co prawda, zareagowałna to wydarzenie spadkiem o 30%, ale i tak było zabawnie.

Mark Zuckerberg może jednak lubić Bitcoina! Podejrzenia takie wysnuli internauci na podstawie jego wpisu w sieci.

Napisz do mnie!

Jeśli masz jakieś pytania lub tematy, które chciałbyś poruszyćw Bitcoin Radio - napisz do mnie na adres jedrzej@bitcoin.plMay 11, 202131:25
Ethereum goni BTC, Doge +100% - Bitcoin Radio #44

Ethereum goni BTC, Doge +100% - Bitcoin Radio #44

Bitcoin Radio Podcast powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl. Na program zaprasza Bitcoin.pl

Bitcoin Radio wraca po majówkowej przerwie. Jeśli ostatnie kilka dni spędziliście w totalnej głuszy, to pewnie zaskoczą Was najnowsze rynkowe nowinki. Przede wszystkim to, że Ethereum goni BTC.

Ethereum goni BTC

Ostatni tydzień był szczególnie łaskawy dla ETH. Czołowy altcoin zyskał a wartości ponad 30%, a jego cena otarła się o poziom $3500. Dzięki temu Ethereum umacnia swoje fundamenty i przygotowuje się do dalszych wzrostów. Co istotne, przebicie poziomu $3000 sprawiło, że współtwórca projektu - Vitalik Buterin został oficjalnie wpisany w poczet miliarderów. Jego majątek wynosi ponad 330 000 ETH. 

Grono znanych i szanowanych ekspertów w świecie kryptowalutowym (Mark Cuban, Crypto Cobain, Capo) twierdzi, że Ether dopiero nabiera rozpędu w walce o dominację na rynku kryptowalut. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się zatem dość znaczącego wzrostu kursu ETH względem kursu BTC.

Dogecoin rośnie

Dogecoin to najbardziej żartobliwa kryptowaluta na rynku. W ubiegłym tygodniu rozpoczęła swój kolejny, szaleńczy rajd. Cena w ciągu 7 dni poszybowała o 100% do góry, deklasując resztę kryptowalutowej stawki. Dogecoin tym samym zajął zaszczytne 4 miejsce w rankingu kapitalizacji kryptowalut. 

Trudno jest ocenić, co dalej stanie się z popularnym, żółtym psiakiem. Wydaje się, że jego spontaniczne wzrosty w ostatnim kwartale to jedynie jedna wielka rynkowa manipulacja. Z drugiej jednak strony - czy cały kryptowalutowy rynek właśnie na manipulacji się nie opiera? Zobaczymy, jak DOGE zostanie zweryfikowany przez czas.


May 05, 202119:11
Koniec korekty, wzrosty start, ETH do boju - Bitcoin Radio #43

Koniec korekty, wzrosty start, ETH do boju - Bitcoin Radio #43

Bitcoin Radio Podcast powstaje przy współpracy z Bitcoin.pl

Witam Was w kolejnym odcinku Bitcoin Radio. Rekordowo długim, bo trwającym aż pół godziny - ale wiecie, jak to jest, przy dobrej rozmowie. Z samym sobą. W 43 epizodzie porozmawiamy o końcu korekty, a także potencjalnym wzroście popularnych kryptowlaut. Pytanie - czy to naprawdę koniec korekty BTC?

Koniec korekty BTC

O co chodzi z korektą Bitcoina? Odbyła się w ubiegłym tygodniu i swoje źródło miała przede wszystkim w zagranicznym FUD-dzie. Okazuje się, że motorem napędowym do dużych wahnięć ceny cały czas mogą być sygnały płynące od wielkich gospodarek świata. Tym razem padło na USA.

Mimo dość drastycznych spadków, nie brakuje jednak głosów nadziei. Kryptowaluty podnoszą się z kolan, a czołowi analitycy mówią, że korekta się skończyła. Co jednak jest ważniejsze - niektórzy otwarcie twierdzą, że to nie koniec hossy i w najbliższym czasie czekają nas kolejne wzrosty.

Analitycy typują ETH jako potencjalnie mocno niedowartościowaną jeszcze kryptowalutę. Nadal musimy poczekać na jej ostateczny wzrost, jednak już teraz sygnały wydają się być dość jednoznaczne (przynajmniej dla niektórych). Rośnie bowiem liczba portfeli akumulujących duże ilości ETH. Ponadto pozytywnie prezentuje się wykres ETH/BTC.

Więcej w Bitcoin Radio

W Bitcoin Radio wracamy do historii (a raczej tragedii) Craiga Wrighta. Samozwańczy Satoshi Nakamoto wpadł na kolejny absurdalny pomysł, jak udowodnić, że jest prawowitym twórcą Bitcoina.

Elon Musk i Jack Dorsey wierzą, że Bitcoin wspiera rozwój zielonej energii… jak to jednak jest naprawdę? Czy wsparcie nie wynika tylko z rachunku ekonomicznego?

Mike Novogratz twierdzi, że Dogecoin manipuluje rynkiem kryptowalut. Aby potwierdzić swoją tezę, powołuje się na historię GameStop.

Do usłyszenia!

Pamiętajcie, że zawsze możecie złapać mnie pod adresem jedrzej@bitcoin.pl. Chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Apr 26, 202131:24
Doge zniszczył rynek już drugi raz - Bitcoin Radio #42

Doge zniszczył rynek już drugi raz - Bitcoin Radio #42

Bitcoin Radio tworzy Jędrzej Jezierski przy współpracy z Bitcoin.pl

Nowy odcinek Bitcoin Radio dedykuję wszystkim, którzy zainwestowali miesiąc temu w Dogecoina. A jeszcze bardziej tym, którzy zrobili to w styczniu. Dzisiaj specjalnie pochylimy się nad ostatnimi wydarzeniami dookoła kryptowaluty z żółtym psiakiem w herbie!

Apr 20, 202117:56
Ethereum lepsze od BTC? - Bitcoin Radio #41

Ethereum lepsze od BTC? - Bitcoin Radio #41

Bitcoin Radio to polski podcast o kryptowalutach. Co tydzień Jędrzej Jezierski przy współpracy z Bitcoin.pl zabiorą wszystkich w podróż do świata zdecentralizowanych aktywów.

Ethereum osiągnęło w tym tygodniu nowe ATH. Druga co do wielkości kryptowaluta święci kolejny cenowy sukces, jednak to popularność Binance Coin w tym tygodniu jest największym tematem. Kryptowaluta największej giełdy świata zaskoczyłą wszystkich wzrostem o ponad 100% w ciągu zaledwie kilku dni.

Apr 12, 202116:45
Alty zwariowały! Czy bańka pęknie? - Bitcoin Radio #40

Alty zwariowały! Czy bańka pęknie? - Bitcoin Radio #40

Witam Was serdecznie po świątecznej przerwie. Mam nadzieję, że udało Wam się odpocząć od kryptowalut oraz od wszystkich innych potencjalnych problemów. Ten tydzień był szczególnie spokojny, jeśli chodzi o głośne i istotne rynkowe informacje. Bardzo zaskoczyły jednak wszystkie altcoiny, które jak na złość zaczęły rosnąć w niezwykle szybkim tempie.

Alty zwariowały!

Przeglądając tygodniowe osiągnięcia niektórych altcoinów z łatwością zauważymy, że sezon altów trwa już w najlepsze. Marki takie jak Bittorent, Tron i Ripple ostatnio radzą sobie świetnie, a samo Ethereum pokusiło się o skok na swoje ATH.

W tym samym czasie dochodzimy do tematu potencjalnej ceny, któą BTC może osiagnać podczas tego cyklu wzrostowego. Przyglądając się wszystkim wskaźnikom, analityk Kaleo wysnuł wniosek, że tym razem Bitcoin osiągnie cenę nawet $100 000. To kolejna prognoza, którą możemy dołączyć do Kącika Wróżenia z Fusów. Wydaje się, że każdy analityk ma swoje zdanie na temat tego, jaka bedzie maksymalna wycena króla kryptowalut. Przypomnijmy, że wcześniej słyszeliśmy też prognozy duży mniej optymistyczne - niektórzy zakładali poziom 75 - 90 tysięcy dolarów.

Ciekawe sygnały płyną też z rynku ETH. Okazuje się, że ilość coinów na scentralizowanych giełdach osiągnęła najniższy od 2019 roku poziom. Powodów takiej tendencji jest kilka. Mogą za to byćodpowiedzialne protokoły DeFi. Aktualnie wartość zablokowanych w nich środków osiąga rekordowe wartości. Drugim powodem może być staking ETH2.0, który również cieszy się sporą popularnością. Przypomnijmy, że aktualne wysokie ceny opłat za Ethereum powinny sprzyjać utrzymywaniu ETH na giełdach - użytkownicy jednak preferują własne cold wallety.

Bitcoin Radio #40

Pamiętajcie, że Bitcoin Radio jest dostępne co tydzień na największych platformach streamingowych. Nowe odcinki na Bitcoin.pl pojawiają sięzawsze we wtorek!Apr 06, 202112:37
Najlepsze altcoiny do zarabiania - Bitcoin Radio #39

Najlepsze altcoiny do zarabiania - Bitcoin Radio #39

Najlepsze altcoiny do zarabiania - Bitcoin Radio #39

Ostatni tydzień był dla branży kryptowalut niezwykle dynamiczny. Po raz pierwszy od dłuższego czasu możemy powiedzieć, że sezon na altcoiny rozpoczął się na dobre. Wiele małych projektów, zarówno tych nowych jak i tych które znamy z poprzedniego rynku byka perforowany wyjątkowo dobrze. To i wiele innych ważnych informacji w najnowszym odcinku Bitcoin Radio!

Dziś w Bitcoin Radio

11 lat temu odbył sie pewien pokerowy turniej. Nagroda dla zwycięzcy było 1500 BTC - wtedy równowartość 120 dolarów. Jak zapewne się domyślacie, w 2021 roku suma ta pozwoliłaby nie tylko na dobry obiad, ale także na dostatnia emerytura w cieplejszym klimacie. Historia analogiczna do Bitcoinów Pizzy Laszlo Hanyecza - mimo to bawi za każdym razem.


Cardano znajduje się ostatnio w centrum uwagi. Powodem jest nie tylko osiąganie ATH przez coin ADA, ale także odważne wypowiedzi Charlesa Hoskinsa, który stoi na czele projektu. Cardano zarzuca się brak faktycznej użyteczności. W tym tygodniu jednak dowiedzieliśmy się, że projekt szykuje się do przełomu. Już w przyszłym miesiącu uruchomione zostaną smart contracts.


Michael Saylor z Microstrategy stanie się bohaterem kącika wrozenia z fusow w 39 epizodzie Bitcoin Radio. Saylor twierdzi, że Bitcoin osiągnie cenę 5 milionów dolarów. Serio. Na poważnie. To trochę zabawne, biorąc pod uwagę, jak bardzo jego spółka jest “zapakowana” w króla kryptowalut.Temat tygodnia

Tematem tygodnia jest oficjalnie rozpoczęty altcoin season. Popularny kryptowalutowy analityk i youtuber Ben Armstrong podzielił sie swoja opinia na temat obiecujących altcoinów, ktore kosztuja mniej niz $1 za sztukę.


na liście znalazły się pozycje nowe, ale także takie, ktore juz dosc dobrze znamy. Co ciekawe, każda pozycja przedstawiona przez Armstronga w ostatnim czasie zaliczyła gwałtowny wzrost ceny (nawet o kilkaset procent).


Propozycje Armstronga nie są jednak w tym wszystkim najważniejsze. Przede wszystkim chodzi o to, że wreszcie możemy powiedziec, ze Bitcoin przestaje dominować w kwestii tempa wzrostu. Wiele altcoinów rośnie o wiele szybciej os tworu Satoshi Nakamoto - co to sugeruje? Inwestorzy prawdopodobnie chca zarobic duzo i szybko na czymś, co nie jest tak drogie jak BTC - da sie to zrozumiec. To jednak bardzo przypomina fazę rynkowej manii z 2017/18 roku. Pamiętacie, jak to się skończyło wtedy? No wlasnie.Mar 29, 202122:08
NFT to durna bańka - Bitcoin Radio #38
Mar 23, 202117:37
Nowy rekord ceny BTC. Wiemy kiedy bańka pęknie! -Bitcoin Radio #37

Nowy rekord ceny BTC. Wiemy kiedy bańka pęknie! -Bitcoin Radio #37

Dzisiejsze Bitcoin Radio otwieram tematem poświęconym energetyce. Dokładnie chodzi o to, jak dużo energii czołowa kryptowaluta marnuje poprzez aktywność górników. Bill Gates niedawno zarzucił, że BTC nie jest dobry dla klimatu - co w oczywisty sposób jest prawdą. Bitcoin ma pewne wyzwania, z którymi musi sobie poradzić. Zwłaszcza teraz - gdy mamy nowy rekord ceny BTC.


Nowy rekord ceny BTC


Zanim przejdziemy do wielkich rajdów Bitcoina, chciałem Wam uroczyście ogłosić, że bitcoin radio doczekało się własnego maila. Od teraz, jeśli macie ciekawy pomysł na odcinek lub po prostu chcecie czymś się podzielić - możecie skontaktować się ze mną tutaj: jedrzej@bitcoin.pl


W tym tygodniu Bitcoin zaskoczył gwałtowny wzrostem ceny. Rajd zakończył się ustanowieniem nowego ATH na poziomie około $61 000. Co ciekawe, w momencie osiągnięcia rekordu cenowego przez Bitcoina, majątek Satoshi Nakamoto, anoanimowego twórcy Bitcoina wzrósł do 61 miliardów dolarów. Anonimowa persona w ten sposób stałą się 20 najbogatszym człowiekiem na świecie.


Taki wzrost ceny nasuwa kolejne pytania dotyczące tego, ile tak naprawdę Bitcoin jest w stanie jeszcze urosnąć? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Ben Armstrong. Popularny trader powiedział, że wie, kiedy bańka Bitcoina powinna pęknąć w tym cyklu. Jego zdaniem mówimy tutaj o okresie wrześniowym. Mniej więcej wtedy będzie czas na wyjście z inwestycji z maksymalnym zyskiem. 


Polskie podwórko


W tym odcinku poświęcimy też sporo uwagi naszemu rodzimemu podwórku. Coraz więcej pytań szerzy się dookoła polskiego projektu Tokeneo, który ostatnio boryka się z bankami. Cierpią jednak na tym przede wszystkim inwestorzy, którzy nie mogą odzyskać swoich środków.
Mar 16, 202121:01
Złoto przegrywa z Bitcoinem - Bitcoin Radio #36

Złoto przegrywa z Bitcoinem - Bitcoin Radio #36

Cardano odnosi kolejny sukces. Odnosi nowy rekord popularności zapytań w sieci. Prawdopodobnie podobny los dotyczy pozostałych topowych altcoinów, któe były obecne na rynku w 2018 roku. Jednak poza Cardano, ciekawym aspektem jes też to, co dzieje się z Doge. Czy pocieszna kryptowaluta ma szansę na wzrost o kolejne 1000%? Opowiem o tym w najnowszym Bitcoin Radio!

Mar 08, 202123:08
"Satoshi Nakamoto" chce zniszczyć Bitcoina, a SEC chce zniszczyć Muska - Bitcoin Radio #35

"Satoshi Nakamoto" chce zniszczyć Bitcoina, a SEC chce zniszczyć Muska - Bitcoin Radio #35

Tutaj pojawi się opis

Mar 02, 202119:46
Rekord Binance Coin, BTC pobity - Bitcoin Radio #34

Rekord Binance Coin, BTC pobity - Bitcoin Radio #34


Co tydzień zastanawiam się, czy to już ten moment, w którym mogę powiedzieć, że oficjalnie poziom absurdów rynku kryptowalutowego wyrównał poziom 2017 roku. Mam wrażenie, że w tym tygodniu... TAK. Stało się to głównie dzięki Binance Coin, które z wielkim przytupem ląduje na trzecim miejscu rankingu kapitalizacji kryptowalut.

Rekord Binance Coin

Rekordowy wrost Binance Coin jest czymś niezwykłym z przynajmniej kilku powodów. BNB jest natywnym coinem giełdy kryptowalutowej, a nie kryptowlutą/projektem technologicznym. Kolejną istotną sprawą jest to, że wzrost wartości Binance Coin o ponad 100% w ciągu ubiegłego tygodnia ustawia nie tylko nowe ATH w stosunu do dolara. Rekord Binance Coin dotyczy również par kryptowalutowych. Kryptowaluta największej giełdy zdecentralizowanych aktywów nigdy nie była notowana tak wysoko w stosunku do Bitcoina. O tym fakcie poinformował sam CZ - twórca giełdy.

Jeszcze więcej w Bitcoin Radio

Poza zachwytami nad projektem giełdy Binance, zwrócimy też uwagę na Ether i Bitcoina, któe również radzą sobie bardzo dobrze w ostatnim tygodniu. Pomimo oczywistych sukcesów pojawiły się też głosy sceptyczne. Jednym z nich jest opinia Charlesa Hoskinsona. Twórca Cardano uważa, że Bitcoin nie oferuje swoim użytkownikom nic poza popularnością. Całkowitym zbiegiem okoliczności, to właśnie jego projekt ma być tym “najlepszym najsilniejszym”, bo w końcu jest blockchainem trzeciej generacji. To jednak nie wszystko. Przestrogą dla świata kryptowalut podzielił się też Michael Burry. Człowiek, który w 2008 rok przeiwdział kryzys na rynku nieruchomości twierdzi, że państwa cały czas mogą zdusić Bitcoina w zarodku. Z ciekawą opinią tego jegomościa warto się zapoznać.

Przede wszystkim chciałem Was zachęcić do aktywnego wspierania Bitcoin Radio Podcast. Wszystkie dostępne odcinki znajdziecie na głównych platformach streamingowych: Spotify, Google Podcast, Apple Podcast. Możecie mnie słuchać również na kanale YouTube Kryptoraport.

Feb 22, 202117:00
BTC gotowy do ataku na $100 000! - Bitcoin Radio #33

BTC gotowy do ataku na $100 000! - Bitcoin Radio #33

To jeden z tych wyczekiwanych odcinków, w którym powraca Kącik Wróżenia z Fusów. Mam nadzieję, że stęskniliście sięza tą formułą, ponieważ ja bardzo! W tym epizodzie Bitcoin Radio padają bardzo odważne tezy na temat Bitcoia i tego ile będzie wart w przyszłości.

Bitcoin Radio poleca

W dzisiejszej rozpisce dużo jest tematów związanych z danymi i badaniami. Przede wszystkim przyjrzymy się temu, w jaki sposób na rynku zachowują się górnicy i inwestorzy długoterminowi. Jak się okazuje, Ci pierwsi w lutym raczej wolą akumulować aktywa niż realizować zyski. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy byczo nastawiają się na najbliższą przyszłość BTC.

Feb 16, 202119:54