Skip to main content
Spotify for Podcasters
Cenk Sidar ile Geleceğe Dönüş

Cenk Sidar ile Geleceğe Dönüş

By 💊 kapsül

Kapsül'ün podcast yayını 'Geleceğe Dönüş'te Cenk Sidar, iki haftada bir ağırladığı konuklarıyla geleceği, yeni teknolojileri ve dijital trendleri konuşuyor.
Listen on SpotifyMessage
Available on
Spotify Logo
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Currently playing episode

#26 Metaverse ve XR teknolojilerinin geleceği | Ali Hantal

Cenk Sidar ile Geleceğe DönüşJan 25, 2022

00:00
30:19
#26 Metaverse ve XR teknolojilerinin geleceği | Ali Hantal

#26 Metaverse ve XR teknolojilerinin geleceği | Ali Hantal

Kapsül'ün; geleceği, yeni teknolojileri, dijital trendleri konuşan podcast yayını 'Geleceğe Dönüş'ün bu haftaki konuğu XR şirketinin CEO'su Ali Hantal. Cenk Sidar, Hantal ile XR teknolojilerinin geleceğini, son dönemde çok konuşulan metaverse kavramını ve gelecekte metaverse'ün iş dünyasına etkilerini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine abone olmak için www.kapsul.com.tr'yi ziyaret edebilirsin.
Jan 25, 202230:19
#25 Web 3.0 nedir, iş dünyası nasıl etkilenecek | Efe Bulduk

#25 Web 3.0 nedir, iş dünyası nasıl etkilenecek | Efe Bulduk

'Geleceğe Dönüş'te Cenk Sidar'ın bu haftaki konuğu, Twitter ve blockchain dünyasının 'the bullduck' olarak da tanıdığı Efe Bulduk. Bulduk ile Web3.0`ın ne oldugunu, potansiyelini ve gelecekteki uygulamalarını konustuk. Kriptoparalar konusunda uzman bir isim olan Bulduk, piyasa konusundaki öngörülerini de paylaştı. Kapsül'ün e-bültenlerine abone olmak için www.kapsul.com.tr'yi ziyaret edebilirsin.
Dec 13, 202138:37
#24 Türkiye'de melek yatırımcılık ve girişimcilik | Fuat Sami

#24 Türkiye'de melek yatırımcılık ve girişimcilik | Fuat Sami

'Geleceğe Dönüş'ün bu haftaki konuğu, Türkiye`de girişimcilik ve melek yatırım ekosisteminin önemli isimlerinden Fuat Sami. Cenk Sidar, Türkiye`de melek yatırımcılığı, girişimciliği ve inovasyonu Fuat Sami ile konuşuyor.
Nov 30, 202127:30
#23 Para nereye gidiyor? | Şükrü Haskan

#23 Para nereye gidiyor? | Şükrü Haskan

'Geleceğe Dönüş'te Cenk Sidar'ın bu haftaki konuğu, Londra'da ekonomik ve finansal yatırım danışmanlığı yapan Şükrü Haskan. Sidar ile Haskan, küresel ekonominin geleceğini, yatırım trendlerini, dijital parayı ve finansal teknoloji konularını masaya yatırıyor. Kapsül'ün e-bültenlerine www.kapsul.com.tr üzerinden abone olabilirsiniz.
Nov 03, 202122:38
#22 Covid sonrası KOBİ'lerde dijital dönüşüm | Haluk Çavuşoğlu

#22 Covid sonrası KOBİ'lerde dijital dönüşüm | Haluk Çavuşoğlu

'Geleceğe Dönüş'ün bu bölümde Cenk Sidar'ın konuğu, dünyadaki önemli yazılım şirketlerinin Türkiye pazarında ortaklığını yapan CloudyFlex şirketinin CEOsu Haluk Çavuşoğlu. Sidar, uzun süredir Türkiye bilişim sektörünün içinde olan Çavuşoğlu ile yazılım sektörünü, Türkiye`deki KOBİ'lerin dijital dönüşüm serüvenlerini ve bilişim sektörünün potansiyelini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine www.kapsul.com.tr üzerinden abone olabilirsiniz.
Jul 14, 202131:15
#21 Şirket aktivizmi | Oya Ünlü Kızıl

#21 Şirket aktivizmi | Oya Ünlü Kızıl

'Geleceğe Dönüş'te Cenk Sidar'ın bu haftaki konuğu, Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl. Sidar ile Kızıl, Türkiye'de özel sektörün çevresel, sosyal, kurumsal yönetim konusuna yaklaşımını, şirket aktivizmini ve iklim değişikliğini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsin.
May 10, 202132:42
#20 Post-Covid dünyada eğitim | Enver Yücel

#20 Post-Covid dünyada eğitim | Enver Yücel

'Geleceğe Dönüş'ün bu haftaki konuğu Bahçeşehir Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel. Cenk Sidar ile Yücel eğitimin geleceğini, koronavirüs salgınının eğitim sektörüne etkilerini, artan eşitsizliği ve Türkiye'nin eğitim alanında atması gereken adımları konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destektebulunabilirsin.
Apr 29, 202131:38
#19 Hollywood'un zirvesindeki Türk | Pınar Toprak

#19 Hollywood'un zirvesindeki Türk | Pınar Toprak

Cenk Sidar'ın 'Geleceğe Dönüş'te bu haftaki konuğu, Hollwood'da film müzikleri konusunda önemli başarılara imza atan Pınar Toprak. Sidar, Toprak ile başarılı kariyerini, film müziği endüstrisini, müzikte inovasyonu ve teknoloji ilişkisini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destektebulunabilirsin.
Apr 22, 202125:35
#18 Teknoloji ve medya | Ruşen Çakır

#18 Teknoloji ve medya | Ruşen Çakır

'Geleceğe Dönüş'ün bu haftaki bölümünde Cenk Sidar, Medyascope kurucusu gazeteci Ruşen Çakır'ı konuk alıyor. İkilinin odağında medyanın geleceği, teknoloji ile medya arasındaki ilişki ve medya platformlarının ticarileşme serüveni var... Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsin.
Apr 15, 202126:49
#17 Teknoloji ve devlet | Ussal Şahbaz

#17 Teknoloji ve devlet | Ussal Şahbaz

'Geleceğe Dönüş'ün bu haftaki bölümünde Cenk Sidar, Türkiye'de yerli ve yabancı teknoloji şirketlerine politik risk, kamu ilişkileri ve strateji danışmanlığı hizmeti veren Ussal Şahbaz ile konuşuyor. İkilinin odağında Türkiye'deki teknoloji regülasyonları altyapısı, yaşanan sıkıntılar ve teknoloji ekosisteminin geleceği var. Ussal Şahbaz'ın haftalık e-posta bültenine abone olmak için... Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsin.
Mar 31, 202126:14
#16 Pandemi sonrası iş dünyası | Levent Erden

#16 Pandemi sonrası iş dünyası | Levent Erden

'Geleceğe Dönüş'ün 16'ncı bölümünde Cenk Sidar'ın konuğu, akademisyen Levent Erden. İkili, pandemi sonrası oluşacak iş trendlerini, teknolojik gelişmelerin iş ve ofis dünyası ile organizasyon yapılarına etkilerini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsiniz.
Mar 24, 202137:06
#15 Güvenlik teknolojileri | Aydın Bolkar

#15 Güvenlik teknolojileri | Aydın Bolkar

'Geleceğe Dönüş'ün bu bölümünde Cenk Sidar, Pronet ve Onedio gibi başarılı girişimlere liderlik yapan Aydın Bolkar ile konuşuyor. Bolkar, güvenlik teknolojileri, dijital medya ve 40'lı yaşlarından sonra ABD'ye göç etme sürecini anlatıyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsiniz.
Mar 08, 202125:31
#14 Salihli'den Silikon Vadisi'ne | Melisa Tokmak

#14 Salihli'den Silikon Vadisi'ne | Melisa Tokmak

‘Geleceğe Dönüş’ün yeni bölümünde Cenk Sidar, Scale AI şirketinin yöneticisi Melisa Tokmak ile konuşuyor. Tokmak, Salihli’den San Francisco’ya uzanan başarı hikayesini, Stanford’daki eğitimini ve yapay zeka konusundaki kariyerini anlatıyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsiniz.
Mar 01, 202136:01
#13 Teknoloji girişimciliği | Güçlü Özenci

#13 Teknoloji girişimciliği | Güçlü Özenci

‘Geleceğe Dönüş’ün bu bölümünde Cenk Sidar, Peoplise şirketi ile güçlü bir ‘exit’ yapan Güçlü Özenci ile girişimcilik serüvenini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsiniz.
Feb 22, 202134:24
#12 Yapay zeka etiği ve algoritmalar | Ayşe Bener

#12 Yapay zeka etiği ve algoritmalar | Ayşe Bener

Cenk Sidar, Kapsül'ün teknoloji podcast 'Geleceğe Dönüş'ün bu bölümünde Ryerson Üniversitesi'nden Ayşe Bener ile algoritmaları, yapay zekayı ve yapay zeka etiğini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsiniz.
Feb 15, 202128:08
#11 Sanal gerçeklik teknolojileri | Rafael Toledo

#11 Sanal gerçeklik teknolojileri | Rafael Toledo

Geleceğe Dönüş'ün yeni bölümünde Cenk Sidar, TrueVista şirketinin kurucusu Rafael Toledo ile konuşuyor. Toledo, sanal gerçeklik teknolojilerinin emlak sektörüne uygulanmasını ve girişimcilik macerasını anlatıyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsiniz.
Feb 08, 202123:17
#10 Teknoloji ve finans | Tayfun Bayazıt

#10 Teknoloji ve finans | Tayfun Bayazıt

'Geleceğe Dönüş'ün bu bölümünde Cenk Sidar, Yapi Kredi'nin eski CEO`su Tayfun Bayazıt ile finans-teknoloji ilişkisini, kariyer macerasını ve Türkiye ekonomisini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsiniz.
Feb 01, 202143:44
#9 İstanbul'dan Avrupa'ya teknoloji yatırımı | Enis Hulli

#9 İstanbul'dan Avrupa'ya teknoloji yatırımı | Enis Hulli

'Geleceğe Dönüş'ün yeni bölümünde Cenk Sidar, 500 Startups teknoloji yatırımlarının Türkiye ortağı Enis Hulli ile konuşuyor. Hulli, Türkiye'deki startup iklimini, İstanbul'dan bölgeye yaptığı teknoloji yatırımlarını ve yeni teknolojileri anlatıyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin. Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin. Kapsül'e Patreon üzerinden destekte bulunabilirsiniz.
Jan 25, 202130:27
#8 Ürün yönetimi | Derya Tavozar

#8 Ürün yönetimi | Derya Tavozar

‘Geleceğe Dönüş’ün yeni bölümünde Cenk Sidar, Tenable sirketinin kıdemli ürün operasyon ve yönetim müdürü Derya Tavozar ile konuşuyor. İkili, ürün yöneticiliğini, kariyer macerasını ve yeni teknolojilerin ürün yönetimi alanına etkilerini masaya yatırıyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin
Jan 18, 202125:43
#7 Yeni diplomasi | Namık Tan

#7 Yeni diplomasi | Namık Tan

Cenk Sidar, ‘Geleceğe Dönüş’ün yeni bölümünde emekli büyükelçi Namık Tan ile geçmişten günümüze diplomasinin değişen yapısını ve teknolojinin devletlerarası ilişkilere etkilerini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin
Jan 11, 202139:01
#6 Her alanda özgürlük üzerine | Zülfü Livaneli

#6 Her alanda özgürlük üzerine | Zülfü Livaneli

Cenk Sidar, ‘Geleceğe Dönüş’ün yeni bölümünde Zülfü Livaneli ile Livaneli`nin ve ülkenin geçmişine referanslarla demokrasi, özgürlük ve yaratıcılık ilişkisini konuşuyor.' Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin
Dec 19, 202040:50
#5 Silikon Vadisi’nde Yatırımcı Olmak | Sena Zorlu

#5 Silikon Vadisi’nde Yatırımcı Olmak | Sena Zorlu

Cenk Sidar, ‘Geleceğe Dönüş’ün yeni bölümünde girişimci - yatırımcı Sena Zorlu ile nesnelerin interneti ve pandemi sonrası Silikon Vadisi’ndeki yatırım iklimini konuşuyor.  Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin
Dec 11, 202038:47
#4 Dijital medya ve haber teknolojileri | Haluk Şahin

#4 Dijital medya ve haber teknolojileri | Haluk Şahin

Cenk Sidar, Türkiye'de medyanın duayen ismi Haluk Şahin ile Türkiye haber sektörünün mevcut durumunu, dijital platformları, haber tüketicisinin değişen davranışlarını ve medya-demokrasi ilişkisini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin
Nov 30, 202025:14
#3 Dijitalleşen dünya | Alemşah Öztürk

#3 Dijitalleşen dünya | Alemşah Öztürk

Cenk Sidar, reklam ve teknoloji dünyasının öncü ismi Alemşah Öztürk ile dijital içeriği, pazarlamanın geleceğini ve teknolojideki son trendleri konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin
Nov 18, 202039:20
#2 Sürücüsüz araçlar ve yapay zekanın geleceği | Çetin Meriçli

#2 Sürücüsüz araçlar ve yapay zekanın geleceği | Çetin Meriçli

Cenk Sidar, 'Geleceğe Dönüş'ün bu bölümünde Pittsburgh merkezli Locomation şirketinin kurucusu, robotik uzmanı Çetin Meriçli ile taşımacılık sektörünü, sürücüsüz araçları ve yapay zekanın geleceğini konuşuyor. Kapsül'ün e-bültenlerine buradan abone olabilirsin Kapsül'ü Twitter, Instagram ve Facebook'ta da takip edebilirsin
Nov 11, 202039:02
#1 Silikon Vadisi'nde kadın olmak | Ayşe Naz Erkan

#1 Silikon Vadisi'nde kadın olmak | Ayşe Naz Erkan

Geleceğe Dönüş'ün ilk bölümünde Cenk Sidar'ın konuğu, bilgisayar mühendisi Ayşe Naz Erkan. California'daki Silikon Vadisi'nde çalışan Erkan, aralarından Twitter'ın da olduğu öncü şirketlerde görev almış bir isim. Sidar, Erkan'la Silikon Vadisi'ni, vadide hem kadın hem de Türkiyeli olmalıyı ve yeni teknolojileri konuşuyor...
Oct 25, 202014:47