Skip to main content
Spotify for Podcasters
Kirjutamiskohting

Kirjutamiskohting

By Loovõlurid

Üks, kes on terve elu tahtnud kirjanikuks saada.
Teine, keda on aastaid kummitanud üks lugu, mis peab kirja saama.
Tunneme teineteist aastast 2004, oleme käinud eri radadel, korjanud kogemusi, teritanud loovust. Nüüd on meie kirjutamisteemalised arutelud muutunud juba nii pikkadeks, et on aeg avalikkuse ette tulla. Vestleme loovusest, kirjutamisest, paremaks inimeseks kasvamisest. Soovime nende vestluste käigus nii iseennast paremini mõista ja mõtteid korrastada kui ka maailmaga kogemusi jagada. Kui leiad siit midagi, millega samastuda, siis oleme oma eesmärgi täitnud!
Available on
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Osa #16 - Ärevus elus ja loomingus

KirjutamiskohtingFeb 03, 2022

00:00
44:25
Osa #16 - Ärevus elus ja loomingus

Osa #16 - Ärevus elus ja loomingus

Sotsiaalne ärevus. Loomise ärevus. Miks ma ei suuda alustada kirjutamist õhtul, kui mul on mitu tundi aega? Miks mul on ärevus, et aeg saab otsa? Või et hakkab liialt voolama ning ma ei maga normaalselt? Muu elu ärevus, mis takistab kirjutamast, loomast. Kuidas ärevusega toime tulla? Töö iseendaga. Hakka lihtsalt pihta, goddamnit!
Feb 03, 202244:25
Osa #15 - Juubeliosa - Loe minu lugu!
Jan 09, 202201:17:15
Osa #14 - NaNoWriMo kokkuvõte
Jan 04, 202201:00:46
Osa #13 - Kirjutamiskuu keskmes

Osa #13 - Kirjutamiskuu keskmes

NaNoWriMo ehk kirjutamiskuu on varsti läbi saamas. Jagasime kogemusi ja mõtteid enne lõpuspurti.
Nov 28, 202139:44
Osa #12 - NaNoWriMo ettevalmistus

Osa #12 - NaNoWriMo ettevalmistus

NaNoWriMo ehk kirjutamiskuu tuleb novembris. Eesmärk on kirjutada 30 päevaga 50 000 sõna - intensiivne ja pisut ebamugavgi protsess. Jagasime mõtteid, kuidas selleks kõige paremini valmistuda. Olulised tegurid on aeg, inimesed, keskkond ja kirjutamist abistavad tööriistad.
Oct 25, 202147:00
Osa #11 - Loomepaus ei ole blokk

Osa #11 - Loomepaus ei ole blokk

Kirjutamispaus on teadlik hingetõmme loovtegevustes. See aitab ennetada läbipõlemist ja lubab energiat koguda. Tee paus teadlikult ja pane sellele tähtaeg, mil pausi vajalikkuse üle vaatad. Selles osas räägimegi, kuidas suvel loovtegevused pausile panime, mis on meie plaanid sügiseks ja kuidas pause oma loomingusse sobitada.
Oct 02, 202143:25
Osa #10 - Kirjutamisvahendid ja ruumi loomine: muuda protsess enda jaoks lihtsaks!

Osa #10 - Kirjutamisvahendid ja ruumi loomine: muuda protsess enda jaoks lihtsaks!

Õigete vahendite ja toetava keskkonnaga saad luua õhustiku, mis muudab loovkirjutamise sinu jaoks mõnusaks ja lihtsaks. Selles osas vestleme, kuidas leida kirjutamiseks võimalusi ja puigelda eemale vabandustest. Episood on väga praktiline! Räägime märkmikest, pastakatest, töövihikutest, aga ka ruumist ja aegruumist.
Jun 26, 202159:06
Osa #9 - Kirjutamisblokid ja kuidas neist välja tulla

Osa #9 - Kirjutamisblokid ja kuidas neist välja tulla

Kirjutamisblokiga on kokku puutunud vast igaüks, kes on kirjutada üritanud. Blokk tähendab, et mingil põhjusel ei suuda sa kirjutada. Tegu võib olla ideede või motivatsiooni puudusega, oma võimetes kahtlemise või ka muude elutoimetuste jõhkra sissesõitmisega. Õnneks on mitmeid mooduseid, kuidas sellest jurast välja tulla ning uuesti loovkirjutamise lainele lülituda. Selles osas arutlemegi blokkide ja nende eemaldamise üle.
May 10, 202101:00:02
Lühiosa: Loodusest ja loovusest

Lühiosa: Loodusest ja loovusest

Mõlgutasime metsas mõtteid. (02.04.2021)
Apr 21, 202122:05
Osa #7: Argipäevaloovus ehk igaüks on loovisik

Osa #7: Argipäevaloovus ehk igaüks on loovisik

Loovus pole ainult nn. loovisikute pärusmaa. Olgugi et teatud inimesed otsustavad loovusest endale ka töö teha, siis tegelikult on loovus igaüheelu osa. Argiloovus ehk igapäeva pikitud loovus väljendub kodu kujundamises, uute retseptide leiutamises, teist teed pidi koju jalutades, aga ka endast maailmale esitletavat kuvandit tekitades. Igapäevaselt väikseid loovaid asju tehes kasvatame ühtlasi ka kirjutamiseks vajalikku loovmusklit. Me kõik oleme loojad, kes rohkem, kes vähem.
Mar 23, 202144:07
Osa #6: Kas valelähe või üldse mitte startimine?

Osa #6: Kas valelähe või üldse mitte startimine?

Üht-teist katsetades võime vahel põruda ning peame taaskord alustama. Kas valelähe on miski, mida karta? Selles osas vestleme oma elu valelähetest, mõtiskleme, kui valed need siiski olid, ning julgustame kõigest hoolimata kirjutama ja elus uusi asju proovima. Ühtlasi piilume iseenda minevikku ja jagame eksklusiivseid katkendeid varjusurmas olevatest blogidest, mida mõnes mõttes võime ka enda valeläheteks pidada.
Mar 18, 202158:17
Osa #5: Müstilised muusad ja elulised eeskujud

Osa #5: Müstilised muusad ja elulised eeskujud

Loomeprotsessis on läbi aegade olulist rolli mänginud müstiline olend nimega muusa. Mida aga "muusa" tänapäeval tähistab? Kas muusa inspireerib vaid loomingut? Kuidas erineb muusast eeskuju? Kust leida muusasid ja eeskujusid? Kes on meie elus muusad ja eeskujud? Arutleme ühtlasi ka inimfaktori ehk kogukonna mõju üle loovas elus.
Mar 07, 202143:41
Osa #4: Intuitiivne ja analüütiline tegutsemine ehk kuidas elada Miu või Mjauki rollis

Osa #4: Intuitiivne ja analüütiline tegutsemine ehk kuidas elada Miu või Mjauki rollis

Laias laastus saab nii elule üldiselt kui loovkirjutamisele kitsamalt läheneda kas intuitiivselt või analüütiliselt. Mida antud tegutsemisviisid endast kujutavad? Millises olukorras on kumbki õigustatud? Kuidas need loovkirjutamisse üle kanduvad? Ja kuidas on selle kõigega seotud Silja kassid Miu ja Mjauki?
Feb 24, 202147:27
Osa #3: «Otsusta mitte otsustada» ehk (kirjutamis)harjumuste kujundamine

Osa #3: «Otsusta mitte otsustada» ehk (kirjutamis)harjumuste kujundamine

Kuidas kujundada kirjutamisharjumusi? Kõige olulisem on alustada ja eelistatult KOHE. Pole olemas maagilist kuupäeva, mil alustamine mingil põhjusel parem oleks. Alusta ja kujunda harjumus iseendast lähtudes. Tea, mis paneb sind tiksuma ja kasuta seda teadmist ära. Mida mugavam kasuliku harjumuse järgimine on, seda suurema tõenäosusega jääd selle juurde. Ühtlasi muuda sellest möödaviilimine võimalikult ebamugavaks. Loo oma põrumisplaan, vali välja jälgimissüsteem ja leia keegi, kellele aru anda. Kolmandas osas arutlesime harjumuste kujundamise üle. Fookuses Gretchecn Rubini "Better Than Before" ja Marie Forleo "Everything is Figureoutable".
Jan 30, 202145:02
Osa #2: Kirjutamise võluvägi

Osa #2: Kirjutamise võluvägi

Mida on tuntud kirjanikud arvanud kirjutamisest ja loomisprotsessist? Arutelu Stephen Kingi teose "On Writing" ja Elizabeth Gilberti "Suur võluvägi" ainetel. Kas igaüks võiks loominguga tegeleda? Mida tähendab suletud või avatud uksega kirjutamine? Kas kirjanik on fossiili kaevandav arheoloog?
Jan 18, 202101:19:57
Osa #1: Stardipauk

Osa #1: Stardipauk

Kui sügaval on meie kirjutamisjuured? Milline on esimene mälestus loovkirjutamisest? Mida kooliajal kirjutasime? Kuidas on õpingud meie kirjutamisteekondi mõjutanud? Esimeses osas matkame nostalgiaradadel ja räägime oma taustast.
Jan 12, 202101:13:58