
KAFÁRENSKÝ PODCAST
By Městská knihovna Benešov & David Veselý
Moderuje blogger David Veselý, který je studentem učitelství na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a v naší knihovně má pod palcem propagaci a projekt KAFÁRNA…

KAFÁRENSKÝ PODCASTJul 30, 2021

Michala Dvořáková: Dokážu psát i polovinu dne. Dříve jsem si psala pro sebe
Michala Dvořáková se vyučila cukrářkou v Sedlčanech a maturitní zkoušku si dodělala ve Vlašimi. Již 15 let pracuje v oddělení cukrářského pracoviště v benešovské společnosti Benea. Kromě cukrařiny, která je její vášní, je také spisovatelkou. Zatím vydala jednu knihu s názvem Strašidelný hrad. Už od dětství ji zajímaly záhady, staré hrady a pověsti, které se za jejich zdmi ukrývaly. Proto byl námět na tuto pohádkovou knihu jasný.
Dále se podílela na knize Výjimečných hrdinů na podporu handicapovaných dětí.

Stanislava Jachnická: Herečkou jsem chtěla být už od dětství. Mám ráda, když jsou lidé jiní...
Jak probíhá dabování filmu nebo seriálu? Chtěla se vždy věnovat herectví? Která role je jí nejbližší a na kterou nejraději vzpomíná?
Po maturitě na střední ekonomické škole vystudovala herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze (DAMU). Znát ji můžete z televizních seriálů, filmů a její hlas z mnoha známých seriálů. Pokud máte rádi americký seriál Přátelé, tak právě svůj hlas propůjčila jedné z hlavních postav – Phoebe.
Herečka a dabérka Stanislava Jachnická je mým dnešním hostem.

Kateřina Vinšová: Překladatelství je pro mě práce i relax. Ke každé knize se musí přistupovat individuálně
Kateřina Vinšová vystudovala francouzštinu a němčinu na Universitě 17. listopadu v Praze. Zaměřuje se především na překlady moderní literatury, ale také například na komiksy. Přeložila například komiks Asterixe nebo celou sérii Tintinových dobrodružství. V roce 1999 se stala laureátkou Ceny Josefa Jungmanna, v březnu 2012 obdržela Národní cenu Ministerstva kultury Itálie za překladatelskou činnost a šíření italské kultury ve světě.

Jakub Hostek: Benešáci jsou konzervativní. Školství ve městě je pro mě prioritou
Dnešní host našeho podcastu je od loňských voleb prvním místostarostou našeho města, zároveň i zastupitelem a radním. Sám o sobě říká, že je sportovec tělem i duší a mezi jeho priority v Benešově patří právě rozvoj sportu a voleného času nebo školství. Mezi jeho kompetence patří například řízení městské policie, kultura a sport, školství nebo bytové hospodářství a prezentace města. Na úřadě má také pod palcem vztahy k různým organizacím – k naší knihovně nebo k muzeu.
Mgr. Jakub Hostek je hostem dalšího dílo KAFÁRENSKÉHO PODCASTU.

Vladimír Papoušek: Své knihy po dopsání nečtu. Spojené státy změnily můj názor na život
V loňském roce vydal společně se svým týmem knihu Chór a disonance. Česká literatura let 1947 až 1963, která volně navazuje na předchozí třísvazkovou řadu Dějiny nové moderny. Je dvojnásobným držitelem ceny Litera za naučnou literaturu v soutěži Magnesia Litera. Již řadu let působí jako pedagog na Jihočeské univerzitě. V současné době je ředitelem Ústavu bohemistiky, proděkanem pro vědu a výzkum a vedoucím Centra pro výzkum novější české literatury a literární teorie na Filozofické fakultě. Po dvě funkční období také stál v čele této fakulty.
Prof. Vladimír Papoušek, ředitel Ústavu bohemistiky na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích je dnešním hostem KAFÁRENSKÉHO PODCASTU.

Jaroslava Pokorná Jermanová: Ke kultuře mám blízký vztah. Práce ve Sněmovně není jen o hlasování
Vystudovala Fakultu provozně ekonomickou na České zemědělské univerzitě, kde získala titul inženýrka. Do politiky vstoupila v roce 1998, kdy byla zvolená zastupitelkou Krhanic. V roce 2013 byla zvolená do PS Parlamentu České republiky, kde po jedno volební období zastával post zastávala také post 1. místopředsedkyní Sněmovny. Mimo to byla i čtyři roky hejtmankou Středočeského kraje.
Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová, politička a zastupitelka města Benešov, je dnešním hostem KAFÁRENSKÉHO PODCASTU.

Veronika Faktorová: Cestopisy jsou velkou součástí mé práce. Učení na fakultě je pro mě úleva | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Vystudovala obor český jazyk a literatura s historií na Masarykově univerzitě v Brně, a poté pokračovala doktorským studiem na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity. Jejím badatelským zájmem je literatura 19. století.
Odborně se podílela na řešení několika mezinárodního projektů, je autorkou kapitol v monografiích, řady článků a publikací. V loňském roce jí vyšla kniha Cesta do Svaté země a Egypta. Podniknutá od března do prosince roku 1842, o které bude i dnešní podcast.

Milan Pýcha: Drogy jsem nejprve užíval víkendově. Dlouho jsem si myslel, že mi nic není | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Třetím hostem páté série KAFÁRENSKÉHO PODCASTU se stal Milan Pýcha, bývale drogově závislý muž, který se nebojí o své závislosti psát nebo mluvit. Nemyslí si, že je to kontroverzní téma, ba naopak, o tomto tématu by se nemělo bát mluvit nebo psát, protože je důležité, aby lidé věděli, jak mají sobě nebo někomu jinému pomoci.
Proč lidé začínají užívat drogy? Kdy přišel ten moment uvědomění si, že to není v pořádku? Jak probíhala léčba? Proč se lidé léčby bojí? A mělo by se o drogové závislosti u mladistvých mluvit? Dozvíte se v dnešním podcastu!

Martina Faturová: Ludmila Vaňková byla skutečně velká osobnost. Její knihy jsou fantastické | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Druhým hostem již páté série KAFÁRENSKÉHO PODCASTU se stala Martina Faturová, žena, která byla dlouhé roky blízkou přítelkyní a společnicí spisovatelky historické prózy paní Ludmily Vaňkové.
Jaké bylo jejich první setkání? Jaké knihy od paní Vaňkové jsou její nejoblíbenější? Jak probíhala jejich společná setkání? A co říkala paní Vaňková na audioknihy? Dozvíte se v dnešním podcastu!

František Šturc: Žil jsem v těžké době. Benešov bylo za mého mládí maloměsto | KAFÁRENSKÝ PODCAST
František Šturc je v Benešově známý hlavně jako učitel matematiky a fyziky na gymnáziu, kde dlouhá léta vyučoval. Nebo také jako pamětník, kronikář a publicista. Cesta k možnosti učit ale byla dlouhá a začátky ne zcela lehké. Co si pan Šturc pamatuje z roku 1968? Jak vnímal Sametovou revoluci? Jak se píše kronika? A co je podle něj špatné na dnešní společnosti? Dozvíte se v dnešním rozhovoru.
Jsme rádi, že náš podcast posloucháte...

Radek Stulík: Benešov je bezpečné město. Služba na stanici funguje nepřetržitě | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Radek Stulík je od roku 2016 velitelem městské policie v našem městě, s prací u policie má více jak třicetileté zkušenosti a byl například bývalým členem motorizované jednotky v Praze.
Dá se Benešov považovat bezpečné město? S jakými problémy se strážníci Městské policie při své činnosti nejvíce potýkají? Je v Benešově kriminalita na přijatelné úrovni? A co Městská policie dělá proti rušení nočního klidu? Dozvíte se v dnešním KAFÁRENSKÉHO PODCASTU!

Roman Tichovský: Stížnosti se snažím hned řešit. Připravujeme řadu projektů, některé z nich již realizujeme | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Roman Tichovský je od roku 2006 místostarostou města Benešov za politickou stranu ODS. Mezi jeho kompetence patří například životní prostředí nebo osadní výbory. Svou práci má rád, ale najde si čas i na rybaření nebo sport.
Co považuje ve městě za nejvíce problémové? Jak město řeší stížnosti týkající se nepořádku ve městě? Co vše se v Benešově připravuje a co již realizuje? Jak vypadá běžný den místostarosty? Dozvíte se v dnešním díle KAFÁRENSKÉHO PODCASTU.

Luboš Klabík: Naše město je nadstandardně vybavené. Některé změny budou vidět již letos | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Ing. arch. Luboš Klabík je absolventem Fakulty architektury Českého vysokého učení technického v Praze, architekt a urbanista. Dlouhodobě se věnuje městským architektonickým tématům např. na stránkách archibn. Od dubna roku 2022 zastává post architekta města Benešova.
Co vidí na Benešově jako nedostatečné? Mělo by být v našem městě více zeleně a užitné plochy? Co říká na koncept nové výstavby v prostorách Táborských kasáren? A jaké je studium na FA ČVUT? Dozvíte se v dnešním podcastu Městské knihovny Benešov. Jsme rádi, že nás posloucháte…

Gabriela Francová: V našem muzeu nenajdete jen výstavy a expozice | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Gabriela Francová je od roku 2022 ředitelkou Muzea umění a designu v Benešově. Vystudovala žurnalistiku a veřejnou a sociální politiku na Univerzitě Karlově v Praze. Pracovala jako moderátorka a redaktorka v České televizi nebo jako referentka na ústředí České školní inspekce.
Co vše nabízí k vidění benešovské muzeu? Jaké výstavy se na letošní rok chystají? Můžete v MUD i relaxovat? A co vidí jako problematické u našeho muzea? Dozvíte se v dnešním podcastu Městské knihovny Benešov. Jsme rádi, že nás posloucháte!

Kateřina Baťková: Studium dějepisu na FF JU je náročné. Čtení všech knih nestíhám | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Kateřina Baťková je studentkou bakalářského studijního programu učitelství pro střední školy na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity (aprobace český jazyk a dějepis). Je také autorkou úspěšného instagramového profilu Deník budoucí učitelky a milovnice filmového herce Vlasty Buriana.
Jaké je studium na Historickém ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity? Potřebují Rámcové vzdělávací programy pro výuku dějepisu revizi? A je časová dotace na středních školách pro výuku dějepisu dostatečná? Dozvíte se v dnešním podcastu Městské knihovny Benešov. Jsme rádi, že nás posloucháte…

Jaroslav Hlavnička: Toto volební období bylo složité. Se svou dosavadní prací jsem spokojený | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Nová série KAFÁRENSKÉHO PODCASTU Městské knihovny Benešov právě startuje!
Prvním hostem Davida Veselého se stal starosta města Benešov, dlouholetý člen zastupitelstva a lídr politického uskupení Volba pro město Ing. Jaroslav Hlavnička. Rozhovor se netočí jen okolo benešovské politiky a práce starosty, ale také kolem života na úřadě, současných národních i světových problémů a dobrých knih.

David Veselý: Čtvrtá série nabídne nový formát a plno zajímavých hostů | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Nová série KAFÁRENSKÉHO PODCASTU Městské knihovny Benešov se ponese v letním duchu. Těšit se můžete na opět a zajímavé hosty, ale také na nový formát, který vás doufáme zaujme a bude vás bavit. Podcasty bude opět moderovat David Veselý, který vám v této upoutávce představí část hostů, ale také to, kdy čtvrtá série odstartuje.
Děkujeme vám za vaši přízeň! Jsme rádi, že náš podcast posloucháte...

@ucitelskaelita: Filosofie je náročná věda. Napsat dobrý sloh je u žáků problematické | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Další díl podcastu o studiu na Jihočeské univerzitě je tady! Tentokrát se zaměříme na to, jak to chodí na Teologické fakultě naší alma mater, ale také na to, jaká je role učitele v současné době nebo co považujeme jako nejvíc problematické ve výuce českého jazyka.
Hosty našeho moderátora Davida Veselého se opět stali jeho spolužáci - Barbora Hejnová, Vladimír Nepodal a Martina Průchová.

Jan Suk: K napsání knihy o svém dědovi jsem se dlouho odhodlával. Hudba mě provázela od dětství | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Jan Suk vystudoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filosofii, estetiku a historii. Je pravnukem slavného skladatele Antonína Dvořáka, jeho děda byl rodák z Křečovic Josef Suk. On sám se hudbě aktivně nevěnuje, ale dokáže o ní a různých hudebních osobnostech poutavě psát. Je autorem již několik publikací a řady esejů.
Proč se vydal zrovna na dráhu filosofie? Jaký byl Jan Patočka a jaké bylo setkání s básníkem Vladimírem Holanem? Jaká je práce editora knih? To a ještě více se dozvíte v dnešním podcastu!

@ucitelskaelita: Studium češtiny je náročné. Studentský život v Českých Budějovicích rozhodně je | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Nová edice KAFÁRENSKÉHO PODCASTU právě vychází! A můžete se těšit na netradiční formát a netradiční hosty... Jaká je výuka na Jihočeské univerzitě? Co vše obnáší studium učitelství, českého jazyka a společenských věd? Je český jazyk vážně tak snadný, jak si řada lidí myslí?
Hosty podcastu jsou studenti Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích - Barbora Hejnová, Vladimír Nepodal, Martina Průchová a Daniel Štolfa. Moderuje David Veselý.

Magda Zacharieva: Na digitalizaci se připravujeme delší dobu. Benešov vnímám jako klidné město | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Magda Zacharieva pracuje od roku 2010 na Městském úřadu v Benešově. Vystřídala několik pozic a od roku 2019 pracuje jako tajemnice Městského úřadu. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.
Jaké je její oblíbené právní odvětví? Jaké knihy ráda čte? Co se jí vybaví, když se řekne Benešov a jaká je její vize plně digitalizovaného úřadu? Dozvíte se v dnešním podcastu!

Klára Gavendová: Projekt Kopretina je rozsáhlý projekt. Nejraději mám čtení v ušáku | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Klára Gavendová vystudovala sociální pedagogiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústní nad Labem. Pracovala jako asistent pedagoga nebo průvodkyně na zámku Jemniště. Nyní pracuje v Nízkoprahovém zařízení MeziČas, kde koordinuje projekt Kopretina.
Jak se dostala do spolku deFormace? Jaký je repertoár jejich divadla? Co je vůbec projekt Kopretina? A u jakých knih si nejvíce odpočine? Dozvíte se v dnešním podcastu!

Lucie Smetanová: Ředitel by měl být na pracovišti první. Covid naši činnost hodně ovlivnil | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Druhým hostem třetí série našich podcastů se stala Bc. Lucie Smetanová - ředitelka Domu dětí a mládeže v Benešově.
Co pro ní znamená DDM? Jaká je vůbec práce ředitelky v takové organizaci a jak vzpomíná na letní tábory, kam sama jezdila? Co si vybaví pod pojmem odpočinek? Dozvíte se v dnešním podcastu!

Veronika Kovářová: Napsat knihu jsem chtěla dlouho. Věci dělám na sto a více procent | KAFÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Veronika Kovářová je úspěšná mentorka a koučka, která se zabývá nejen osobním rozvojem... Pochází z Divišova na Benešovsku, je autorkou knihy Životní nadhled, která se dočkala druhého výtisku a nyní připravuje novou knihu, která by měla vyjít během letošního roku!
Jaká je vůbec práce mentora? Jak vypadá běžný den Veroniky Kovářové? Jaká je její oblíbená autorka? Otázky, na které dostanete odpovědi po přehrání prvního dílu třetí série KAFÁRENSKÉHO PODCASTU!

Na nový vizuál města se těším, na mobilu jsem téměř celý den, přiznává Markéta Pazderová, DiS. | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Dalším hostem KAFÁRENSKÝCH ROZHOVORŮ Městské knihovny Benešov je Markéta Pazderová, DiS., která má na Městském úřadě v Benešově na starosti propagaci, vztahy k veřejnosti a mimo jiné i tvorbu Zpravodaje.
Kolik času jí práce zabere? Jak probíhá propagace města a tvorba Zpravodaje? U čeho si dokáže nejvíce odpočinout a v čem spočívá nový jednotný vizuální styl města? Dozvíte se v dnešním podcastu!

BÚDU mám jako koníček, neřeším, kolik lidí denně chodí, říká Radoslav Bodeček | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Rodilý Moravák, který přišel do Benešova a rozjel zde podnik, kam chodí za dobrým vínem i lidé z Prahy. Majitel firmy MacPodpora a BÚDA Benešov. Radoslav Bodeček jako další host Davida Veselého v KAFÁRENSKÝCH ROZHOVORECH.
Kde se zrodil nápad na projekt BÚDA? Proč se zde neřeší, kolik lidí denně přijde? Jaká vína v BÚDĚ najdete a na co se můžete v příštím roce těšit? Dozvíte se v dnešním podcastu!

Dělám to, co mě baví, rozhodně nejsem typ člověka, co stagnuje na jednom místě, říká David Veselý | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Student Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, blogger a člověk, který má pod palcem propagaci a projekt KAFÁRNA v naší knihovně. David Veselý jako další host podcastů KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY.
Proč pracuje zrovna v naší knihovně? Kolik knih ročně přečte a proč nemá rád povinnou školní četbu? Dozvíte se v dnešním rozhovoru, který mimořádně moderuje ředitelka knihovny Ing. Hana Zdvihalová!

Knihovna by měla být kulturním centrem, kde by se lidé scházeli a trávili čas, míní Ing. Hana Zdvihalová | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Vystudovala Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, pracovala například v Kulturním a informačním centru v Benešově a od roku 2019 zastává funkci ředitelky naší knihovny. Ing. Hana Zdvihalová dalším hostem KAFÁRENSKÝCH ROZHOVORŮ.
Kolik knih ročně přečte? Co se jí vybaví, když se řekne slovo knihovna? A jaká je vize MKB do dalších let? Měla by se knihovna ubírat jiným směrem? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v dnešním podcastu!

S dalším medvědem na zámku nepočítáme, za významnou osobnost se nepovažuji, přiznává Mgr. Jana Sedláčková | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Absolventka Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy, současná kastelánka zámku Konopiště, milovnice historie a architektury. Mgr. Jana Sedláčková jako další host našeho podcastu.
Proč nebude mít medvěd Jiří ve výběhu kamaráda? Jaké změny na zámku nastaly, když se stala kastelánkou a co vše se na Konopišti děje a dít bude? Dozvíte se při poslechu rozhovoru, který se natáčel přímo v prostředí zámku.

Agathu Christie jsem našla u babičky na půdě, pomáhat lidem mě stále baví, říká Ing. Jolana Fišerová | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Průvodkyně k životní spokojenosti, autorka Lvího webu radosti a silná lví žena. Ing. Jolana Fišerová druhým hostem druhé série podcastu KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY Městské knihovny Benešov.
Jak prožívala dobu koronaviru? Jaké překážky musela překonat? A proč čte určité knihy od Agathy Christie stále dokola? Dozvíte se v dnešním podcastu!

Každá práce by mě bavila, stát se rektorem bylo intuitivní rozhodnutí, říká prof. Bohumil Jiroušek | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a vedoucí Oddělení kulturálních studií Ústavu věd o umění a kultuře Filozofické fakulty JU. Prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr. je prvním hostem druhé série KAFÁRENSKÝCH ROZHOVORŮ Městské knihovny Benešov.
Jaká slova se mu vybaví, když se řekne Jihočeská univerzita? Jaký byl jeho kariérní růst a co vše univerzita chystá do dalších let? Proč byla jeho habilitační práce nevšední? Dozvíte se v dnešním rozhovoru!

Má práce je i koníček, nejraději čtu severskou krimi, přiznává Mgr. Ivana Kárová | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Posledním hostem první série KAFÁRENSKÝCH ROZHOVORŮ Městské knihovny Benešov se stala Mgr. Ivana Kárová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Benešov.
Jaká je role kultury v jejím životě? Jaký má pohled na pandemii koronaviru a na školství v dnešní době? Vypořádaly se školy s pandemií dobře? To a mnohem více se dozvíte v našem sedmém podcastu!

Současnou maturitu vidím jako problém, který je potřeba řešit, říká Mgr. Zdeněk Zahradníček | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Současný místostarosta města Benešova a bývalý ředitel Gymnázia Benešov, Mgr. Zdeněk Zahradníček, jako další host podcastů Městské knihovny Benešov.
Jak se stal z ředitele místostarostou? Proč vystudoval zrovna Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy nebo jaký je problém v současné maturitě? Otázky, na které dostanete odpověď během našeho podcastu.

O archivářích mají lidé mnohdy mylné představy, poslání instituce je různorodé, říká Mgr. Michal Sejk | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Vedoucí Státního okresního archivu v Benešově a místostarosta města Neveklova, Mgr. Michal Sejk, jako další host podcastu KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY Městské knihovny Benešov.
Jaká je práce archiváře? Jaké významné dokumenty SOkA Benešov ukrývá? Kolik kilometrů pramenů se v archivu nachází? A jaké knihy pan Sejk nejraději čte? Dozvíte se v našem podcastu!

Miluji práci v kolektivu, jsem týmový hráč, říká MUDr. Elsa Zemánková | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Rozhovor o tom, jak vzpomíná na studium na 2LF, jakým způsobem vybudovala svou ordinaci, a u čeho si dokáže odpočinout. Jak se dívá na celosvětovou pandemii a co je pro dnešní dobu největším strašákem? Poslechněte si náš podcast!

Udržet při výuce dějepisu kontinuitu je problém, jsem zastáncem frontální výuky, konstatuje Mgr. Pavel Hoza | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Benešovský pedagog a spisovatel Mgr. Pavel Hoza jako další host KAFÁRENSKÝCH ROZHOVORŮ Městské knihovny Benešov.
Kde bere inspiraci pro svá díla? Je těžké napsat knihu? Jaké jsou dnešní vyučovací trendy a proč nemají žáci rádi povinnou četbu? Otázky, na které dostanete odpověď v našem podcastu!

Návykové látky zkouší děti již ve čtvrté třídě, říká Sandra Nechybová | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Vedoucí Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež MeziČas, Sandra Nechybová jako další host KAFÁRENSKÝCH ROZHOVORŮ Městské knihovny Benešov.
Rozhovor na téma studium, práce v MeziČase nebo návykové látky u mladistvých. Co je problémem dnešní doby? Je prevence u dětí dostatečná? A jak pandemie proměnila společnost dospívajících? Dozvíte se v našem dalším rozhovoru!

Začít podnikat bylo riskantní, kontakt s lidmi mi chyběl, říká Daniela Bendová | KAFÁRENSKÉ ROZHOVORY
Majitelka známého knihkupectví Daniela a bývalá knihovnice Městské knihovny Benešov, paní Daniela Bendová je prvním hostem KAFÁRENSKÝCH ROZHOVORŮ.
Rozhovor o tom, jaké byly její začátky, co pro ni knihy znamenají a jaké oběti musela přinést, aby se jí v podnikání dařilo. Jak prožila paní Bendová dobu pandemie a na co se nejvíc těšila? Poslechněte si náš podcast!