Skip to main content
Spotify for Podcasters
Küla südames

Küla südames

By Kodukant Harjumaa

"Küla südames" käib külas Harjumaa külades, kohtub huvitavate inimestega ja tutvustab külade elu kuulajatele! Saadete salvestamist toetab Kohaliku Omaalgatuse Programm.
Currently playing episode

Küla südames: tegus Ääsmäe

Küla südamesApr 24, 2022

00:00
48:42
Küla südames: elu Juminda poolsaarel

Küla südames: elu Juminda poolsaarel

"Küla südames" läks jõulukuul kaema, kuidas elatakse Harjumaa aasta külas 2022 Leesil ja palus seal vestlusringi Leesi Tarwitajate Ühisuse liikme Ants Viirmaa, Leesi Tarwitajate OÜ juhatuse liikme Veiko Eskeni ning Kolga-Aabla küla püsielaniku Tiina Viirna Juminda Poolsaare seltsist. Kuidas veereb elu ilmaveeres poolsaare moodi saarel, mida müüakse kuulsusrikkas Leesi poes ja mida kujutavad endast preksid, saate kindlasti teada!

Dec 08, 202251:05
Küla südames: Bärbel Salumäega Lagedil

Küla südames: Bärbel Salumäega Lagedil

„Küla südames“ saate seekordseks külaliseks on Harjumaa aasta sädeinimene 2022, Rae valla abivallavanem ja varasem Lagedi alevikuvanem, särav ja teotahteline Bärbel Salumäe. Räägime tema kujunemisest kohaliku kogukonna veduriks, väikese Lagedi ja suure Rae valla olevikust ning tulevikust ja otsustest, mis võiks maaelu mõjutada.

Dec 01, 202257:19
Küla südames: Voose - küla 21.sajandis

Küla südames: Voose - küla 21.sajandis

Voose küla ajaloos võime minna tagasi lausa muinasaega, kuid täna tuksub see kaunis kohake 21.sajandi rütmis – hiljuti said majapidamised valguskaabli, mis võimaldab nüüd külarahvale ligipääsu kiirele internetile. Milliseid muutusi külad vajavad ning miks on hea maal elada, sellest räägib Voose küla mees, kes kõigile teleekraanilt hästi tuttav – Tanel Talve.

Nov 06, 202255:41
Küla südames: Kolgaküla – kokkuhoidev kogukond

Küla südames: Kolgaküla – kokkuhoidev kogukond

Kolgaküla seltsi tegevus on ikka olnud seotud Kolgaküla rahvamajaga, mis ehitati külarahva eestvedamisel 1930-ndatel aastatel ja oli aastakümneid aktiivselt kasutuses. 1996 - 2006. a renoveeriti rahvamaja Kolgaküla seltsi eestvedamisel täielikult, kuid õnnetuseks põles maja samal suvel maani maha. Kolgaküla rahvas ent ei heitunud, vaid lõi seljad kokku ja koos heade abistajatega üle kogu Eesti taastati maja veel kaunimana kui varem. Kuidas elu Lahemaa veeres nüüd veereb, sellest räägib saates Kolgaküla külaseltsi tegevjuht Kaisa Linno.

Oct 30, 202250:03
Küla südames: Kurna, linnupesa sarnane

Küla südames: Kurna, linnupesa sarnane

Veebihäälingu „Küla südames“ sügishooaja avasaates avab oma kodu uksed meile Rae Valla Alevike ja Külavanemate Seltsi energiline juht ja Kurna külavanem Aivar Aasamäe. Kuidas veereb elu külas Eesti esimese suure IKEA külje all? 

Oct 01, 202250:21
Küla südames: Ellamaa vaim

Küla südames: Ellamaa vaim

„Küla südames“ sõidab kevadhooaja lõpusaates Ellamaale, et Harjumaa mulluse sädeinimese Marje Suharovi abiga uurida, mis siis ikkagi on see kuulus „Ellamaa vaim“ millest kõneles  Voldemar Pansole omal ajal teatrilegend, Ellamaa mees Ruts Bauman.

May 01, 202239:43
Küla südames: tegus Ääsmäe

Küla südames: tegus Ääsmäe

Saue vallas Haapsalu mnt ja Pärnu mnt ristumise vahetus läheduses ootab rändajat igati moodne ja tegus, ent väärika ajalooga Ääsmäe küla – looduslähedane elukeskkond, korda tehtud matkarajad, tegutsevad kool ja lasteaed ning vastvalminud külakeskus, kus saab mitte ainult etendusi vaadata ja trennis käia, vaid lausa tualetiski looduspiltide keskel metsvinti või musträstast kuulata. „Küla südames“ mikrofonide ette astuvad Ääsmäe külakogu juhataja Ave Kruus, külavanem Ahto Oja, külakogu liige Tiina Tint ning vabatahtlik Aldo Tatter.

Apr 24, 202248:42
Küla südames: Metsanurme ja Harjumaa külaliikumine

Küla südames: Metsanurme ja Harjumaa külaliikumine

Rahvakalendri ühel olulisemal tähtpäeval - tegusal jüripäeval – läheme külla Metsanurme külakeskusesse, kus meid ootab Harjumaa külaliikumise vedaja, Kodukant Harjumaa juht Anneli Kana. Lisaks vahvatele Metsanurme lugudele annab ta ka ülevaate külaliikumisest Harjumaal ning räägib maapäevast, mis tänavu Eestimaa külade esindused Harjumaale kokku toob.

Apr 23, 202249:51
Küla südames: Viskla, maailma ainus pannikuusega küla

Küla südames: Viskla, maailma ainus pannikuusega küla

Kõigest 90 elanikuga Viskla on Eestimaa aasta küla 2021 ja sealne kogukond lihtsalt pakatab ideedest: näiteks on neil maailmas unikaalne pannikuusk ja külamaja õue peal nii palju kiikesid, et võtab silme eest kirjuks. Üheskoos jõuti külamaja loomiseni ja mida kõike toredat veel ette võetakse (ja ka ühest täiesti praktilisest unistusest, mille täitumist külarahvas pikisilmi ootab), räägivad saates „Küla südames“ MTÜ Viskla Külaarendamise Seltsi esinaine Kristel Kadapik ja külavanem Erkki Karjamaa.

Apr 17, 202244:17
Küla südames: Garina Toomingaga Arukülas

Küla südames: Garina Toomingaga Arukülas


Aruküla kultuurijuhti Garina Toomingat on võimatu mitte märgata – oma särava naeratuse ja stiilse värvilise rõivakomplektiga paistab ta kõigile kaugelt silma. Küllap oli see saatus, et kõigest 19ne Garina pärast ema surma Arukülla sattus ja siin oma elu üles ehitama pidi. Nüüd, rohkem kui kolmkümmend aastat hiljem on  ta mitte ainult kohalik kultuurivedur ja Harjumaa sädeinimene, kelle kabinetiseinad kiituskirjade all lookas, vaid ka juba aastaid ainuke rahvamandaadiga üksikkandidaat kohalikus volikogus ning ema viiele lapsele. „Tuleks mõelda mitte et kuidas ei saa, vaid kuidas saab,“ kõlab Garina moto. Kuula Garina ja Aruküla lugu saates „Küla südames“!

Apr 10, 202247:42