Skip to main content
Spotify for Podcasters
koochradio
کوچ رادیو

koochradio کوچ رادیو

By koochradio

Available on
Apple Podcasts Logo
Castbox Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

داروین (فینچر۲)

koochradio کوچ رادیوMar 23, 2022

00:00
25:25
داروین (فینچر۲)

داروین (فینچر۲)

اپیزود ویژه نوروز 1401؛ داستانی کوتاه، با امیدِ تنفسی هرچند کوتاه، لا به لای مشغله های همگانیِ این روزها
Mar 23, 202225:25
فینچر

فینچر

هدیه ای کوچک از کوچ رادیو به مخاطبانش تا در این روزها سفری کوتاه داشته باشیم به موسیقی، رقص، سفر، عشق و خیال
Mar 20, 202227:55
جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا

یکی از به صرفه‌ترین و معقولانه‌ترین راه‌ها برای مهاجرت، مهاجرت کاری‌ست؛ یعنی گرفتن دعوتنامه از یک کارفرما در کشور هدف و دریافت ویزای کار به واسطه آن. برای اینکه از کشور خودمان بتوانیم یک موقعیت شغلی در یک کشور خارجی کسب کنیم، لازم است در اولین قدم جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی از کارفرماها بگیریم. بدلیل محبوبیت این روش و اقبال عمومی به کشور کانادا، در این اپیزود سؤالاتی در مورد جاب آفر کانادا در قالب یک نشست پرس و پاسخ مطرح شده
Feb 23, 202210:00
ویزای آی سی تی کانادا

ویزای آی سی تی کانادا

برای اخذ مجوز کار در کانادا و مهاجرت به این کشور، ICT یکی از گزینه‌هایی است که پیش‌ روی شما قرار دارد. کانادا در راستای طرح‌های مهاجرتی و جذب نیروی کار به شرکت‌های بین‌المللی اجازه می‌دهد افراد واجد شرایط را با هدف بهبود اثربخشی مدیریت، گسترس صادرات، افزایش رقابت در بازارهای خارجی و ... به این کشور منتقل کنند. در این اپیزود قصد داریم نگاهی داشته باشیم در خصوص اطلاعات لازم در این زمینه مهاجرتی
Feb 01, 202206:08
تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

آلمان بنا به دلایلی همچون هزینه مناسب تحصیل و وجود بازار کار بسیار قوی، سالهاست از مقاصد اصلی دانشجویان است. دانشجویانی که نه فقط از کشور ما، که از بسیاری کشورها جذب سیستم آموزشی این کشور می‌شوند و مسیر آینده خود را در آن ترسیم می‌کنند. در این اپیزود از نگاه پدرانی که به دنبال راهی بهتر برای پیشرفت فرزندانشان هستند، گذری داشتیم بر شرایط تحصیل در آلمان.
Jan 11, 202207:40
پت پاسپورت (پاسپورت حیوانات خانگی)

پت پاسپورت (پاسپورت حیوانات خانگی)

حیوانات خانگی در زندگی امروزه به بخشی از زندگیِ بسیاری از افراد تبدیل شده‌اند. موجوداتی دوست‌داشتنی که سفرهای طولانی و مهم‌تر از آن مهاجرت بدون آنها برای صاحبانشان ممکن نیست. در این قسمت نگاهی داشته ایم به شرایط و چگونگی دریافت پاسپورت برای حیوانات خانگی. اپیزودی با حضور افتخاری یونگی و سوفی، از اعضای اتحادیه سراسری حیوانات خانگی!
Dec 20, 202107:56
ثبت شرکت و اقامت امارات

ثبت شرکت و اقامت امارات

امارات به عنوان یکی از همسایه‌های ایران که از شرایط اقتصادی خوبی بهره‌مند است، به عنوان یکی از مقاصد جذاب مهاجرتی برای ایرانیان شناخته می‌شود. به تازگی امکان اخذ اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب و کار فراهم شده. در این اپیزود نگاهی داریم به شرایط و مزایای ثبت شرکت در امارات.
Nov 29, 202111:09
وین، شهر رویاها

وین، شهر رویاها

وین هیچگاه نخواسته بود که چهره‌ی خشمناکی به خود بگیرد. وین نه شهر سیاست بود همچون لندن. نه شهر حماسه های تلخ و شیرین همچون پاریس. نه رایش‌پرور همچون برلین و نه خسته از تقابل کلیسا و پادشاه همچون رم. وین که انگار می‌داند حتی در درازای زمان حتی تاریخ هم کمرنگ می‌شود به سراغ ابدی‌ترین برساخته‌ی بشر رفته بود: موسیقی. وین سهم خود از دنیای زیبایی ها را پرداخت کرده است. حتی نه فقط در عرصه‌ی موسیقی که در بسیاری از حوزه‌های ارزشمند زندگی بشر.
اینکه به وین چهارراه اروپا می‌گویند، بی دلیل نبوده و نیست.
Nov 08, 202116:28
روانشناسی مهاجرت

روانشناسی مهاجرت

هروقت صحبت از مهاجرت به میان می‌آید اولین سؤالاتی که به ذهن می‌رسند سؤالاتی در مورد روش مهاجرت، مدارک مورد نیاز، حداقل پول مورد نیاز و ... اند. سوالایی که هرچند همگی سؤالات درست و به حقی هستند، اما به صورت ناخودآگاه باعث میشوند تا در اغلب موارد افراد از ابعاد روانشناختیِ پس از مهاجرت غافل بشوند. در این قسمت از روانشناسی مهاجرت، در خصوص چیستی و چراییِ آن و مسائل پیرامون آن صحبت کرده‌ایم.
Oct 13, 202116:44
راهنمای خرید ملک در خارج از ایران

راهنمای خرید ملک در خارج از ایران

مهم‌ترین عوامل برای انتخاب مقصد مناسب برای خرید ملک در خارج از کشور کدام‌اند؟ از طریق خرید ملک به کدام کشورها می‌توان مهاجرت کرد؟ شرایط هرکدام از آنها چگونه است و مناسب چه افرادی هستند؟
در این اپیزود خرید ملک در خارج از کشور و شرایط کلیِ حاکم بر آن بررسی شده و تلاش شده راهنمایی خلاصه و جامع برای علاقه‌مندان تهیه شود
Sep 22, 202106:57
استارتاپ ویزای انگلستان

استارتاپ ویزای انگلستان

در این قسمت از سری برنامه رادیو مهاجرت نگاهی داشتیم به ویزای استارتاپ در کشور انگلستان. شرایط لازم برای اخذ اقامت از طریق استارتاپ ویزا، سرمایه لازم، وضعیت کاری برای فرد اصلی و همراهان در این روش، وضعیت تحصیل فرزندان و ... در گفتگویی دوستانه مطرح شده و اطلاعات لازم در خلاصه ترین شکل آماده شده.
Aug 29, 202107:30
ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

در این قسمت از سری برنامه رادیو مهاجرت نگاهی داشتیم به چیزهای تحصیلی در کشور آمریکا. مقاطع تحصیلی مختلف شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در قالب یک نمایشنامه بررسی شده و اطلاعات مفیدی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته
May 18, 202114:50
متن و حاشیه تحصیل و زندگی در سوئد

متن و حاشیه تحصیل و زندگی در سوئد

اگر بخواهید برای تحصیل در سوئد یا کار  در این کشور اقدام کنید، اهمیت یادگیری زبان سوئدی دو چندان می‌شود چراکه  در محیط‌های کاری و تحصیلی، همیشه نمی‌توان به زبان انگلیسی مفهوم را رساند  و از سویی، مخاطبین ما در این محیط‌ها الزامی به استفاده از زبان انگلیسی  ندارند و درصورتی‌که به زبان سوئدی مسلط نباشید، اطلاعات بسیاری را از دست  خواهید داد.

برای آنکه بتوانید دوره زبان سوئدی در  این کشور بگذرانید، حتما لازم نیست دانشجوی یکی از دانشگاه‌های کشور سوئد  باشید، در این کشور موسسات مختلف نیز آموزش زبان سوئدی برای بزرگ‌سالان را  نیز ارائه می‌دهند دو مورد از برترین موسسات این کشور را می‌توان انجمن‌های  Folkuniversitetet و Medborgarskolan دانست. البته انجمن‌های دیگری نیز در  این کشور به تدریس آموزش سوئدی مشغول هستند که تعداد آن‌ها بسیار زیاد  بوده و با کوچک‌ترین جستجو در گوگل، می‌توانید نام و وب‌سایت آن‌ها را پیدا  کنید.

Mar 30, 202149:30
خرید بیزنس در کانادا

خرید بیزنس در کانادا

پایه و اساس الگوی خرید کسب وکار در کانادا که به آن Owner Operator گفته  می شود، بر اساس اکسپرس انتری نهاده شده است. در این الگو، همانند اکسپرس  انتری برای متقاضیان پرونده ای مفتوح می‌شود. اما به علت اینکه داشتن  سرمایه و پیشنهاد کار امتیازات بسیار بالایی دارند، عدد نهایی متقاضی آنقدر  بالا خواهد بود که منجر به موفقیت فرآیند خواهد شد. در حقیقت در Owner  Operator باز هم نیاز به جاب آفر خواهید داشت، اما چون این کسب وکار متعلق  به خود شما بوده و قرار است آن را مدیریت کنید، از همان ابتدا اجازه کار و  حضور در کانادا را به دست خواهید آورد.

Mar 30, 202109:19
گلوبال تلنت استرالیا

گلوبال تلنت استرالیا

برنامه ویزای گلوبال تلنت استرالیا   به عنوان برنامه مستقل جهانی استعدادهای درخشان شناخته می شود ، یک مسیر  ویزا برای متخصصان بسیار ماهر برای کار و زندگی دائمی در استرالیا است.  برنامه GTI از ویزاهای Distinguished Talent زیر کلاس ۸۵۸ و زیر کلاس ۱۲۴  استفاده می کند ، اما با دعوت مسیر جدیدی را برای این موارد فراهم می کند.

برنامه GTI برای جذب مهاجران ماهر در رأس  بخشهای خاص استرالیا طراحی شده است. همچنین GTI به طور خاص برای جذب  مهاجران ماهر مهمترین زمینه های کاری در استرالیا طراحی شده است.

Mar 30, 202106:10
موزه گردی استانبول

موزه گردی استانبول

موزه معصومیت از زﺑﺎن ﮐﻤﺎل رواﯾﺖ ﻣﯽﺷﻮد. زمانی کمال با دختری اشراف زاده به نام سیبل نامزد کرده است.

اولین دیدار اورﻫﺎن پاموک و ﮐﻤﺎل در  ﮐﺎﻓﻪاي واﻗﻊ در ﻣﺤﻠﻪ ﺑﯿﻮﮔﻠﻮ، اﺗﻔﺎق اﻓﺘﺎد، ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﮐﻤﺎل ﺑﺮاي ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺎر  ﺷﺮح زﻧﺪﮔﯽاش را ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺧﻼﺻﻪ ﺑﺮاي ﭘﺎﻣﻮك ﺑﺎزﮔﻮ کرد. و  دوستی آنان باعث شد تا پاموک ﻣﺼﻤﻢ ﺑﻪ ﻧﻮﺷﺘﻦ کتابش شود، ﻃﻮري  ﮐﻪ پاموک عصرهای زیادی را ﮐﻨﺎر ﺗﺨﺖ ﮐﻤﺎل ﺑﻪ ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﯽﭘﺮداﺧﺖ.

اورﻫﺎن پاموک ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﻪ ﮐﻤﺎل در  ساختن ﻣﻮزه ﻣﻌﺼﻮﻣﯿﺖ ﮐﻤﮏ ﮐﺮد. ﮐﻤﺎل ﺑﺎﺳﻤﺎﭼﯽ، ﻣﺤﻞ زﻧﺪﮔﯽ ﻋﺸﻖ ﻫﻤﯿﺸﮕﯽاش، ﻓﻮزون،  را ﭘﺲ از ﻣﺮگ او ﺧﺮﯾﺪاري ﮐﺮد، و آن را ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﻣﻮزه‌اي دﯾﺪﻧﯽ و ﺳﺮﺷﺎر از  ﯾﺎدﮔﺎري ﻫﺎي ﻋﺸﻘﺶ ﮐﺮد. ﮐﻤﺎل ﺑﺎ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ درآوردن اﺷﯿﺎﯾﯽ ﮐﻪ روزي ﺑﻪ دﺳﺖ  ﻓﻮزون ﻟﻤﺲ شده‌اند، اﻣﯿﺪوار ﺑﻮد ﺧﻠﻮص ﻋﺸﻘﺶ را ﺑﻪ همه‌ی خوانندگان و  بازدیدکنندگان موزه ﻧﺸﺎن دﻫﺪ.

Mar 30, 202138:49
ویزای فریلنسری آلمان

ویزای فریلنسری آلمان

کسانی که مایل به حضور در آلمان و کار و کسب درآمد هستند که فعالیتشان در قالب خوداشتغالی تعریف می‌شود می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند. نکته مهم اینجاست که متقاضی باید در نظر داشته باشد با این ویزا قادر به استخدام نیست و همچنین اجازه تاسیس شرکت ندارد. بلکه فقط می تواند آزادانه برای خودش کار کند. هرچند که این ویزا قابل تغییر است و اگر متقاضی بعد از یک سال مایل بود می تواند دسته بندی ویزای خود را به گونه های دیگر تغییر دهد.

Feb 09, 202109:06
دوره زبان و تحصیل در مجارستان

دوره زبان و تحصیل در مجارستان

مجارستان یکی از معدود کشورهایی است که بابت اخذ پذیرش از کالج‌هایش، به شما اقامت موقت اعطا می‌کند.;در اختیار داشتن اقامت موقت مجارستان به این معناست که شما خواهید توانست پس از اتمام دوره زبان، ویزای خود را به ویزای کار مجارستان و یا حتی دیگر کشورها تبدیل نمایید. همچنین می‌توانید پس از آن پذیرش دانشجویی گرفته و ادامه تحصیل دهید.

Jan 21, 202117:19
کدام کشور برای مهاجرت

کدام کشور برای مهاجرت

رسیدن به موضوع راحت ترین کشور برای مهاجرت پیچ و خم های بسیاری دارد. در حقیقت همه روش های مهاجرتی می‌توانند به عنوان راحت ترین کشور برای مهاجرت شناخته شوند، چیزی که گاهی یک کشور و یا یک روش را سخت می‌سازد، عدم تطابق شرایط مهاجر با الزامات برای آن روش و یا کشور است

Jan 13, 202112:49
استارتاپ ویزای کانادا

استارتاپ ویزای کانادا

استارتاپ ویزای کانادا عملاً مشهورترین ویزای استارتاپ در ایران محسوب می‌شود. در کانادا نیز همانند بسیاری دیگر از کشورها شما می‌توانید با اثبات اینکه یک کسب‌وکار پر منفعت و قابل رشد نوآورانه در کانادا راه‌اندازی کنید این ویزا را به دست آورید.

Jan 10, 202120:53
لیسبون،1930 ثانیه

لیسبون،1930 ثانیه

شهرگردی لیسبون

Jan 04, 202128:14
تمکن مالی اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا

Jan 04, 202106:21
مصاحبه با پدرام

مصاحبه با پدرام

کشور ایتالیا از سطح علمی بالایی برخوردار است و فارغ‌‌التحصیلان رشته‌های مختلف در این کشور در بازار کار جهانی از اعتبار خوبی برخوردارند و می‌توانند در شغلی پر درآمد مشغول به کار شوند. از طرفی امکان اقامت و کار بعد از فارغ‌التحصیلی در ایتالیا وجود دارد. تمامی این موارد باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان، کشور ایتالیا را به عنوان مقصد خود برای تحصیل انتخاب کنند.

Dec 09, 202024:53
سفرنوشت شاملو

سفرنوشت شاملو

شاملو می گوید :”این روزها سرگرم نوشتن سفرنامه‌ای هستم طنزگونه. البته این یک سفرنامه شخصی نیست، بلکه از زبان یک پادشاه فرضی احتمالاً از «طایفه منحوس» قاجاریه روایت می‌شود تا برخورد دوگونه فرهنگ یا برداشت اجتماعی برجسته‌تر جلوه کند.”

Dec 09, 202015:24
ارشد مجدد در فرانسه

ارشد مجدد در فرانسه

اعتبار دانشگاه‌های فرانسه به همراه فراهم بودن امکان تحصیل رایگان و یا با هزینه پایین نسبت به سایر کشورها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، این کشور را به یکی از بهترین مقاصد دانشجویی تبدیل کرده است.

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه یکی از بهترین گزینه‌هاست؛ چرا که این روش منجر به ادامه زندگی در یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا می‌شود. شما پس از اتمام تحصیلات خود، برای ۲ بازة ۶ ماهه وقت دارید که در فرانسه کار پیدا کنید و ۳ سال پس از کار در فرانسه، اقامت دائم خود را از این کشور دریافت خواهید کرد.

Dec 09, 202018:16
کتاب سفر با حاج سیاح اثر احسان نوروزی

کتاب سفر با حاج سیاح اثر احسان نوروزی

این سفرنامه، بیش از هر چیر گزارشی است به دوستانم تا بگویم کجایم و چه می‌کننم. برای هم‌نسلان من، تنها راه گریز از ایام بمباران و بی‌برقی و گذران ملال‌اور اوقات فراغت، تنها کلمات بود. برای ما داستان‌های دیکنز، فقط سفری به لندن و یا آثار داستایوسکی، تنها سفری به سن‌پطرزبورگ نبود، بلکه سکوت محض، کمک‌مان می‌کرد تا مطالعه را به نوعی سفر ذهنی بدل کنیم.

Nov 15, 202019:08
تحصیل رایگان در ترکیه

تحصیل رایگان در ترکیه

در رتبه بندی اخیر سایت QS، تعداد ۹ دانشگاه ترکیه در رتبه ۱۰۰ تا ۱۰۰۰  دانشگاه برتر جهان قرار دارد که این مساله نشان دهنده کیفیت آموزشی و تلاش  برای رقابت با دانشگاه های مطرح جهانی است. دولت ترکیه در برنامه ریزی تحول  و توسعه خود اهمیت زیادی در بخش آموزش و پژوهش قائل شده که یکی از نشانه  های آن، افزایش کیفیت دانشگاه ها و پدیدار شدن دانشگاه های خصوصی است.  دانشگاه های ترکیه، برنامه های مختلفی جهت تبادل دانشجو با دانشگاه های  اروپایی طراحی نموده اند تا از این طریق، علاوه بر بالا بردن سطح آموزش، به  بالا بردن تجربیات دانشجویان در کشورهای دیگر نیز دست یابند. به دلیل سطح  آموزشی بالا در این دانشگاه ها، عموما مدارک اخذ شده بی نیاز از ارزشیابی و  معادل سازی در ایران است.

Nov 05, 202012:45
خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا

اسپانیا یکی از محدود کشورهای اروپایی است که به صورت مستقیم به خریداران  ملک (با شرایط خاص) در این کشور که اقامت جایی خارج از اتحادیه اروپا را  داشته باشند اجازه اقامت از طریق ارائه گولدن‌ویزا ارائه می‌دهد. در میان  تمامی کشورهای مشابه در اروپا و در حدوداً ده سال گذشته، اسپانیا در این  زمینه مشهورترین و محبوب‌ترین مقصد برای ایرانی‌ها بوده است.

Oct 27, 202011:04
خرید ملک ترکیه

خرید ملک ترکیه

کشور ترکیه قانونی را تصویب کرده است که  براساس آن اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه می‌توانند اقامت موقت این کشور  را دریافت کنند. در این روش میزان ارزش ملک خریداری‌شده اهمیت چندانی  ندارد. بر این اساس حتی اگر شما خانه‌ای بسیار ارزان را با حدود ۱۵۰.۰۰۰  لیر هم خریداری کنید، اقامت ترکیه را تا زمان در اختیار داشتن این ملک  خواهید داشت.

اما راهکار دیگری هم در این فرآیند وجود  دارد. اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار. شما از  این طریق به جای در اختیار داشتنِ اقامت‌های یک‌ساله که تا پنج سال باید  تکرار شود تا به پاسپورت برسد، ‌از همان ابتدا پاسپورت را دریافت می‌کنید.

Oct 14, 202019:12
سفرنوشت باکو

سفرنوشت باکو

تاریخ شناسان بر این باورند که اولین آثار مربوط به این شهر تاریخی و جذاب به قرن ۶ میلادی برمی گردد که در آن زمان این شهر جزوی از ایران بوده است و همین موضوع فرهنگ و سنت نزدیک آنها به ما را بیانگر می شود.

Oct 11, 202027:15
موزه گردی ناپل

موزه گردی ناپل

ناپل سومین شهر بزرگ در جنوب ایتالیا است که به پیتزایش معروف است اما در کنار این خوراکی خوشمزه موزه ملی باستان‌شناسی به چشم می‌خورد که در صدر لیست جاذبه‌های شهر ناپل قرار دارد. معماری و آثار باستانی ناپل باعث شده تا تعداد توریست‌هایی که به این شهر سفر می‌کنند کم نباشند و هریک از این آثار را در گوشه گوشه‌ی این شهر مشاهده کنند.

Oct 07, 202023:59
کتاب پرسه گردی با قانون دینامیت

کتاب پرسه گردی با قانون دینامیت

اگر آرزوها هنوز به خاطر مانده باشند، همچنان به روزی دیگر سپرده می‌شوند که چیزهایی شناخته شده را به دست آوری. نیازهایی که پیوسته تغییر می‌کنند و به روز می‌شوند. تازه اگر روزی همه‌ی آنها را به دست بیاوری، باز نیازهای تازه‌ای برایت درست می‌شود تا آرزویت را بار دیگر به پشت بیندازی. اگر آرزویی هنوز باقی مانده باشد…

Oct 07, 202024:11
مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به یک کشور جدید، حتی در فرهنگی مانند کانادا که از مهاجران استقبال می‌کند، اقدامی بزرگ است. شما تمام زندگی خود را برمی‌دارید و خانه جدیدی را در مکانی می‌سازید که آداب و رسوم مختلفی داشته و حتی ممکن است به زبان دیگری صحبت کنند. هرچه در طول این فرآیند، حمایت بیشتری داشته باشید، روند ساده‌تر و روان‌تر خواهد بود. این‌ها مواردی هستند که تمام افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند یا به تازگی وارد این کشور شده‌اند، باید بدانند.

Oct 07, 202026:33
موزه گردی مجارستان

موزه گردی مجارستان

ادبیات و در کل هنر همواره در طول تاریخ، مخدر و جان پناه آدمی برای فرار از مصائب زندگی بوده و همواره آدمی برای گریز از دشواری ها و تلخی های زندگی و برای تسکین و جلای روحش به آغوش هنر پناه برده و غیر از اینها، هنر گلوی فریاد آدمی بوده و با این گلودردها، عدالت خواهی ها و احساسش را در طول تاریخ فریاد زده. موسیقی، شعر، نقاشی، رمان، مجسمه سازی و در کل هر هنری بار آدمی را سبک تر کرده و همیشه اعتراضش را فریاد زده…

Oct 07, 202032:57
راهنمای شکست 4

راهنمای شکست 4

در بلند مدت مردان واقعی (و زنان واقعی) تنها به هدفشان اهمیت می‌دهند. چرا که آن‌ها قصد دارند به چیزی والاتر برسند.

Oct 07, 202018:36
چگونه جدول swot را پر کنیم؟

چگونه جدول swot را پر کنیم؟

در تحلیل کسب‌و‌کارها استراتژی‌های چهارگانه SWOT می‌توانند، برای هر کاری مورد استفاده قرار گیرند و بهترین راه برای رسیدن به موفقیت است.

Oct 07, 202017:28
سفرنوشت لاهه

سفرنوشت لاهه

لاهه همیشه دوستداران ادبیات را جذب می‌کند چرا که با کلید ادبیات در دست، بسیاری از قفل‌های شهر به روی بازدید کنندگان باز خواهند شد. لاهه با جشنواره هایش معروف است جشنواره کراسینگ بوردر بدون محدودیتی نویسندگان بسیاری از نویسندگان بین المللی را دور هم جمع می کند تا آثار ادبی، تجربه‌ها، رویاها و ایده‌های‌شان را با یکدیگر تبادل می‌كنند.

Oct 07, 202027:38
ویزای تمکن مالی پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال

الگوی تمکن مالی برای اخذ اقامت از حدود یک دهه پیش و مشخصا در برخی از کشورهای اروپایی معرفی و ارائه شد. این روش که با نام ویزای توانگران و یا Wealth Visa نیز شناخته می‌شود،در اتریش، یونان،‌اسپانیا، فرانسه و پرتغال ارائه می‌شود. در این روش باید اسناد لازم برای اثبات توانایی مالی متقاضی برای دریافت اقامت ارائه شود و در این صورت متقاضی خواهد توانست مجوز حضور و اقامت کشور مد نظر را دریافت کند.
این ویزا در اغلب کشورهای یاد شده برای تسهیل زندگی بازنشستگان پیش بینی شده است و به همین دلیل دریافت کننده آن اجازه کار ندارد. هرچند که در پرتغال اینچنین نیست و شما قادر به خود اشتغالی و حتی استخدام خواهید بود. در ادامه با دلایل زیادی برای اینکه این مسیر را برای ورود به اروپا انتخاب کنید روبرو خواهید شد.

Oct 07, 202012:57
ویزای نمایندگی انگلیس

ویزای نمایندگی انگلیس

راهکار آسان تر برای دریافت اقامت انگلیس نسبت به Innovator Visa در حقیقت ثبت نمایندگی و یا Representative of an Overseas Business Visa در این کشور می باشد.

Oct 07, 202019:33
افتتاح حساب بانکی اروپا

افتتاح حساب بانکی اروپا

افتتاح حساب بانکی در خارج از ایران برای هموطنان، سال‌هاست که با معضلات مختلفی همراه بوده است. از اوایل سال 2019 این معضلات، پس از یک دوره آرامش ناشی از برجام، دوباره سخت و پیچیده شده و با توجه به قطع ارتباط بانکی ایران و جهان، برای بسیاری از کسب‌وکارها و تاجران ایجاد مشکل کرده است.

Oct 07, 202011:29
سفرنوشت هند

سفرنوشت هند

هند کشور ۷۲ ملت، به خاطر ادیان، نژادها و زبان‌های مختلف عنوان گرفته است. کشوری که علیرغم تنوع فرهنگی دارای مردمی خونگرم است و لبخند از صورتشان محو نمی‌شود و  فقیر و غنی صمیمانه در کنار یکدیگر روزگار را سپری می‌کنند.

Oct 07, 202038:41
تورنتو گوی جهان نما

تورنتو گوی جهان نما

چهارمین ناحیه شهری پرجمعیت آمریکای شمالی،ناحیه ی شهری بزرگی که تورنتو و شهرک های اطرافشو در بر گرفته، یک چهارم جمعیت کانادا رو در خودش جا داده‌ و دارنده هفتمین بازار بورس پر قدرت جهان، با بیش از ۲۷۰ آسمانخراش و بیش از ۵ میلیون جمعیت است.

Oct 07, 202034:05
ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان

مهاجرت کاری، پس از مهاجرت برای امنیت، بزرگ‌ترین دلیل جابه‌جایی انسان‌ها در طول تاریخ بوده است. کار به عنوان سنگ بنای ایجاد زندگی هدفمند و رفاه‌محور، نه فقط بین کشورها که در هر کشوری و بین شهرها هم در جریان است. بزرگ‌ترین حجم مهاجرت کاری را احتمالاً مهاجرت از روستا به شهر قلمداد کنیم.
مهاجرت برای کار همچنین در بین کشورها نیز مرسوم است. مهاجرت کاری فقط از کشورهای درحال‌توسعه به کشورهای توسعه‌یافته نیست. در بسیاری از اوقات سر ریز نیروی کار یک کشور پیشرفته به یک کشور غیر پیشرفته نیز دیده شده است.اخذ ویزای کار، یکی از ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های مهاجرت قلمداد می‌شود، هرچند که قوانین مخصوص به خود را دارد و همانند روش‌های اثبات تمکن مالی و خرید ملک، صرفاً با داشتن پول آن را به دست نخواهید آورد

Oct 07, 202032:29
هشت عامل بلاتکلیفی قبل از مهاجرت

هشت عامل بلاتکلیفی قبل از مهاجرت

پیگیری و اخذ تصمیم و انجام عمل مهاجرت، اگر از مدت‌ زمان مشخصی بیشتر طولانی شود، فقط و فقط منجر به تخریب روانی متقاضی خواهد شد.
بنابراین یا به دستش آور و یا رهایش ساز…

Oct 07, 202025:43
چگونه بیزنس پلن بنویسیم؟

چگونه بیزنس پلن بنویسیم؟

بیزینس‌پلن به سندی راهنما و نقشه مانند گفته می شود که در آن شرح یک تجارت، محصولات یا خدمات ، نحوه کسب درآمد، رهبری و نیروی انسانی، تأمین اعتبار آن، مدل عملکرد آن و بسیاری دیگر از جزئیات ضروری برای موفقیت کسب و کار مورد بحث درج می‌شود و در غالب سندی منسجم و کوتاه بایستی ارائه شود.

Oct 07, 202025:47
ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

انگلستان یکی از جذاب‌ترین مقاصد اروپایی برای مسافرت می‌باشد که با وجود تاریخچه غنی و قدمت زیاد یکی از مقاصد گردشگری جذاب دنیا محسوب می‌شود. اماکن تاریخی متنوع و طبیعت زیبای انگلستان همه‌ساله تعداد زیادی از توریست‌ها را به سوی خود جلب می‌کند. همچنین ایرانی‌های زیادی تا به حال به این کشور مهاجرت کرده‌اند و شاید شما قصد دیدار از آن‌ها را داشته باشید. نمایشگاه‌های هنری، نشست‌های ادبی و رویدادهای اقتصادی زیادی نیز در انگلیس برگزار می‌شود که همه این عوامل باعث متقاضیان بی‌شماری برای دریافت ویزای توریستی انگلیس می‌شود.

Oct 07, 202025:10
مادرید پایتخت آفتابی ماتادورها

مادرید پایتخت آفتابی ماتادورها

مادریدی‌ها میگن: از مادرید تا بهشت می‌رویم و از بهشت هم پنجره‌ای برای دیدن شهر بازمی‌کنیم. شهر تراس‌های پر گل و گیاه، شهر بالکن‌هایی که توش عصرونه‌ها، همراه با نوای گیتار و هر هر و کر کر خنده همراه می‌شه. مردم مادرید به‌ شدت شب‌زنده‌دار و اهل گردش و تفریح ان. دیر غذا می‌خورن و دیروقت به تئاتر و سینما می‌رن. بی‌خود نیست که وقتی صحبت از تفریح و سرگرمی به وسط می‌آد گزینه‌های متنوعی در مادرید وجود داره. مادری‌لِنی‌یُس لقبیه که در اسپانیا برای اشاره به ساکنان پایتخت استفاده می‌شه. پایتختی که با رقص فلامنکو شناخته میشه همونطور که با مراسم گاوبازی .

Oct 07, 202031:53
سفرنوشت مادرید

سفرنوشت مادرید

شهر بی‌نظیر مادرید پایتخت سرزنده و باشکوه اسپانیا است که به موزه‌ها و جاذبه‌های فرهنگی و هنری بی‌نظیرش معروف است و به همین خاطر توریست‌های زیادی هر ساله از این شهر زیبا دیدن می‌کنند. مادرید شهر تاریخ و موسیقی و فوتبال شب‌های زیبایی دارد چون نوعی از زندگی شبانه در آن جریان دارد که با غروب خورشید تازه متولد می‌شود. صدای گیتار اسپانیش از هر کوچه و خیابانی در مادرید به گوش می‌رسد.

Oct 07, 202028:26
سیر تا پیاز استارتاپ ویزا

سیر تا پیاز استارتاپ ویزا

کشورهای مهاجرپذیر براساس شرایط متقاضیان مهاجرت، راه‌های متفاوتی را پیش پای آن‌ها قرار داده‌اند. یکی از این راه‌ها که البته مدت زمانی زیادی از شکل‌گیری آن نمی‌گذرد،‌ سری استارت آپ ویزاها هستند. بدیهی است که قشر هدف در این روش افراد با استعداد و با توانمندی‌های مربوط به پایه‌گذاری یک کسب‌وکار ریسک‌پذیر هستند که قصد دارند یک اکوسیستم بهتر را برای راه‌اندازی و یا توسعه کاری که هم‌اکنون دارند انتخاب کنند. در حقیقت کشور مقصد در این روش قصد دارد با ارائه امکانات و زیرساخت مناسب، موفق به جذب پدیده‌های دنیای نوآوری شود. در این چهارچوب، نتایج حاصل‌شده برای کارآفرینِ نوآور و کشور مقصد توأمان مثبت و جذاب است، بازی دو سر برد.

Oct 07, 202021:45
راهنمای شکست3

راهنمای شکست3

اگر می‌خواهید زندگی شادی داشته باشید، آن را به یک هدف گره بزنید و نه به آدم‌ها و چیزها
آلبرت اینشتین

Oct 07, 202018:37