Skip to main content
Spotify for Podcasters
Lastejutud

Lastejutud

By Priit Hõbemägi

Lastejutud on muinasjutud lastele, mis ilmuvad tavaliselt kord nädalas. Lastejutte loevad ette ühe pere lapsed ja nende vanemad.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Laisk Indrek

LastejutudApr 22, 2022

00:00
06:47
Laisk Indrek

Laisk Indrek

Laisk Indrek oli väga laisk ega viitsinud õieti midagi teha. Ja siis tuli tal üks hea mõte pähe...

Apr 22, 202206:47
Seitse kaarnat

Seitse kaarnat

"Seitse kaarnat" on muinasjutt ühest õest ja tema vendadest, kes muutusid lindudeks. 

Apr 12, 202207:28
Sinine tuli

Sinine tuli

Muinasjutt "Sinine tuli" räägib sellest, et igaüks, kes on teinud tubli tööd ja vaeva näinud, peab selle eest ka kiitust ja hea tasu saama. On ju nii?

Mar 25, 202210:56
Hiire väimees

Hiire väimees

"Hiire väimees" on Eesti muinasjutt, mis räägib ühest hiirest, kellel oli väga ilus tütar. Head kuulamist!

Mar 15, 202202:16
Lume-eit

Lume-eit

Vendade Grimmide muinasjutt räägib loo tüdrukust, kes lume-eide juurde teenima sattus. Mis ta teenistuse eest tasuks sai?

Mar 01, 202207:22
Õlekõrs, uba ja süsi

Õlekõrs, uba ja süsi

Õlekõrs, uba ja süsi on lugu kolmest kaaslasest, kes pääsevad õnnetusest ja asuvad pikale reisile. Kuidas neil läks, seda kuula juba ise edasi!

Feb 19, 202203:59
Tark talutüdruk

Tark talutüdruk

Tark talutüdruk on lugu sellest, kuidas nutikas piiga võitis kuninga südame koguni kaks korda ning aitas oma isa. See on vendade Grimmide armas muinasjutt. Head kuulamist!

Feb 05, 202210:38
Karjapoiss

Karjapoiss

See vendade Grimmide muinasjutt räägib ühest väikesest poisist, kelle suur kuningas enda juurde kutsus ning hakkas talle keerulisi küsimusi esitama. Kuidas poiss talle vastas ja mis siis edasi sai, seda kuula juba ise edasi!

Jan 21, 202204:18
"12 kuud"

"12 kuud"

Meie esimene lugu uuel aastal räägib väikesest tüdrukust, kelle kuri võõrasema keset talve saatis lumisesse metsa lumikellukesi korjama. Mis imed siis juhtuma hakkavad, seda kuula juba ise! See on üsna pikk lugu! Loo on kirjutanud kirjanik Samuil Maršak, ette loevad Priit, Mimi ja Konrad.

Jan 12, 202218:05
Ruth, Robin ja jõulupuu

Ruth, Robin ja jõulupuu

Jõulujutt räägib armsa loo väikesest Ruthist, Robinist ja nende emast. Nad otsivad endale koju jõulupuud, kuid on sellega kahjuks liiga hiljaks jäänud. Kas ja kuidas nad endale jõulukuuse leiavad ja mis juhtub, seda kuula juba ise! Kauneid jõule!

Dec 25, 202104:53
Vaene möldripoeg ja kassike

Vaene möldripoeg ja kassike

Mis juhtub, kui kokku saavad vaene möldripoeg ja kassike? No seda ei arva sa küll ära! Kui teada tahad, siis kuula muinasjuttu, mida loeb ette Mimi!

Dec 20, 202110:30
Jänes ja siil

Jänes ja siil

Kord hakkas jänes siili pilkama, et tollel on lühikesed ja kõverad jalad. Siil muidugi solvus selle peale. Mis edasi sai, seda kuula juba ise!

Dec 09, 202108:08
Lugu targast rätsepast

Lugu targast rätsepast

Mimi loeb vendade Grimmide muinasjutu sellest, kuidas kolm rätsepat tahtsid kord printsessile kosja minna. Ise pidasid ennast väga tarkadeks. Aga printsess oli veel kavalam ... kuula seda lugu nüüd ise edasi!

Nov 22, 202109:24
Tohter Imetark

Tohter Imetark

See lugu on ühest lihtsast talumehest, kes otsustas arstiks hakata. Ühel päeval tuli tema juurde rikas mees abi otsima. Sellest, mis edasi sai,  kuuled juba meie uues lastejutus, mille on kirjutanud vennad Grimmid.

Nov 12, 202105:43
Kuus hakkajat meest

Kuus hakkajat meest

Kuus hakkajate meest ei jää kunagi hätta, tulgu nende teele mistahes raskused! Aga nendel meestel olid ka supervõimed! Üks jooksis kiiresti nagu tuul, teine oli tohutult tugev... Vendade Grimmide põneva muinasjutu loeb ette Priit.

Nov 02, 202111:30
Keisri uued rõivad

Keisri uued rõivad

Uued rõivad on alati toredad! Aga kas nähtamatud riided on olemas? Ja kui need selga panna, kas siis on või ei olegi midagi seljas? Sellest kõigest räägib Hans Christian Anderseni muinasjutt "Keisri uued rõivad". 

Oct 22, 202110:26
Okasroosike

Okasroosike

Okasroosike... kes ei teaks seda kaunist lugu, mis räägib kuningatütrest, kes langes saja-aastasesse nõiduslikku unne. Kuid seda on nii huvitav kuulata  ikka ja jälle!

Oct 16, 202106:09
Konn-kuningas

Konn-kuningas

Küll on maailmas ikka imelikke lugusid juhtunud! Nagu see lugu konnast, kes tegelikult oli hoopis... nojaa, oli mis ta oli, ma ei saa ju kõike teile ette ära rääkida, seda põnevat lugu tuleb ise kuulata! 

Oct 05, 202106:10
Mölder ja näkineid

Mölder ja näkineid

"Mölder ja näkineid" on üks vana muinasjutt. Möldriks nimetati ametimeest, kes veskis jahu tegi ja näkineiuks nimetati vees elavat vetevaimu. Niisiis, üks mölder elas päris kena elu, kui ükskord juhtus temaga järgmine lugu... aga kuula nüüd edasi!
Sep 28, 202108:13
Läbitantsitud tallad

Läbitantsitud tallad

Mimi loeb ühe toreda muinasjutu, mille nimi on "Läbitantsitud tallad". See on üks salapärane lugu, sest mitte keegi ei tea, mis toimub ühe kuninga tütarde magamistoas. Seda asja hakkavad uurima printsid ja ... mis sellest kõigest välja tuleb, kuuled kohe. See on jälle üks vendade Grimmide muinasjutt. 

Sep 23, 202106:12
Vankumatu tinasõdur

Vankumatu tinasõdur

"Vankumatu tinasõdur" on kuulsa muinasjutuvestja Hans Christian Anderseni kirjutatud lugu. Selles loos on ka imekaunis paberist loss ja seal elav väike tantsijanna, mäevaim ning palju seiklusi. Kuidas see lugu edasi läheb, seda saad varsti ise teada!

Sep 16, 202110:27
Rebane ja kurg

Rebane ja kurg

Mis juhtub, kui rebane ja kurg omavahel sõbrustama hakkavad? Üks on lind ja teine loom, üks lendab taevas ja teine jookseb mööda maad. Muidugi söövad nad ka erinevat moodi. Kord kutsus rebane kure endale külla ja lubas tal kõhu tõis sööta. "Miks mitte!" arvas kurg ja seadis sammud rebase kodu poole. Mis edasi sai, seda kuuled sellest loost, mille Priit ette luges. 

Sep 09, 202102:59
Tähetaalrid

Tähetaalrid

Taalriteks nimetati vanal ajal kuldrahasid. Tähetaalrid on siis kuldsed tähed, aga mitte ainult... Mis nad veel olla võivad, seda saad teda, kui kuulad Mimi poolt ette loetud vendade Grimmide muinasjuttu. See on üks väga armas muinasjutt, ja seda saatev muusika on ka väga ilus, just nagu heliseksid tähed taevas. Selle helipildi nimi on "Looduse ringkäik" (inglise keeles Nature's Circle) ja selle kirjutas ja salvestas üks eesti muusik, kes esineb nime Van Heaven all. Head kuulamist!

Sep 05, 202103:41
Magus puder

Magus puder

Mõnikord juhtub, et keegi perekonnas unustab ära salasõna, millega oma telefoni või tahvelarvutit avada. No siis tuleb sellest tavaliselt suur pahandus! Aga kui keegi unustab ära salasõna, millega peatada... no vot, ma rohkem edasi ei räägi. Aga kuula seda juttu, mille Mimi ette luges ja siis sa saadki teada!

Sep 01, 202102:15
Bremeni linna moosekandid

Bremeni linna moosekandid

"Bremeni linna moosekandid" on vendade Grimmide muinasjutt. Vennad Grimmid elasid vanal ajal Saksamaal, kogusid  muinasjutte ning kirjutasid need üles. Ka Bremeni linn, millest muinasjutt räägib asub Saksamaal. Aga need moosekandid... no need moosekandid on ikka väga iseäralikud tegelased. Aga kohe kuuled ise! Ahjaa, jutu luges ette Priit.

Aug 30, 202105:11
Kuidas mees uusi kingi ostis

Kuidas mees uusi kingi ostis

Aeg-ajalt on meil ikka uusi jalanõusid vaja - kas uusi tosse, susse, kummikuid või kingi, sest vanad jäävad ju väikseks või kuluvad ära. Ükskord läks üks mees endale uusi kingi ostma ja ise mõtles, et teeb seda väga targalt. Kuidas see lugu aga lõppes, sellest saad sa kohe teada, kui oled Mimi poolt jutustatud Hiina muinasjutu ära kuulanud. 

Aug 24, 202101:41
Kuidas varastada kellukest

Kuidas varastada kellukest

Hiina muinasjutud on kuidagi erilised ja ootamatud. Nii ka seekord. Mimi jutustab loo ühest vargast, kes tahtis varastada kellukest. Mis temaga juhtus, seda kohe kuulete! Hiinapärase pildi  loo juurde joonista ka Mimi ise.

Aug 19, 202101:15
Kolm kuldset juuksekarva

Kolm kuldset juuksekarva

Tänane muinasjutt räägib kolmest kuldsest juuksekarvast, mille üks poiss peab kuninga käsul ära tooma. See on üsna pikk jutt, mis kestab kümme minutit. Poisil seisab ees mitmeid seiklusi, kuid head inimesed on talle ikka abiks ja ta ise aitab teisi ka. Jutu luges ette Priit. Head kuulamist! 

Aug 16, 202110:03
Vaeslapse lehm

Vaeslapse lehm

Mimi Ann loeb ette muinasloo ühest supervõimega lehmast... ei tea, kas selliseid enam üldse olemas ongi? 

Aug 13, 202102:24
Herned ei lähe kotti

Herned ei lähe kotti

Mida teha, kui herned ei lähe kotti? Või kui kits ei taha vitsa ära süüa? Seda saad teada, kui kuulad lugu "Herned ei lähe kotti", mis on pärit raamatust "Head Eesti lühimuinasjutud". Loo luges ette ja joonistas sinna juurde toreda hernepildi Mimi.

Aug 09, 202101:54
Osav valetaja

Osav valetaja

Valetamine ei ole ilus, aga ikka juhtub mõni kogemata vale suust välja lipsama. Mõni inimene aga valetab nii et suu suitseb... või isegi veel hullemini! Eesti lühimuinasjutu "Osav valetaja" raamatust "Head Eesti lühimuinasjutud" loeb ette Mimi Ann. Tema joonistas loo juurde ka pildi.

Aug 05, 202102:17
Kolm sulge

Kolm sulge

Vendade Grimmide muinasjutt "Kolm sulge" räägib kolmest kuningapojast, kellest kaks olid targad ja kolmas lollike. Kuningas hakkas vanaks jääma ja otsustas... Et teada saada, mis edasi sai, kuula muinasjuttu! Luges Priit, tõlkinud Eve Sooneste.

Aug 03, 202105:16
Kuningas Kõvernina

Kuningas Kõvernina

Mimi Ann loeb vendade Grimmide muinasjutu kuningas Kõverninast ja imekaunist, kuid pirtsakast printsessist. 

Jul 28, 202105:10
Tänulik kala

Tänulik kala

Inglise muinasjutu "Tänulik kala" luges ette Priit, tõlkinud Tiia Rinne. Muusika Mixkit, arvutis joonistatud illustratsioon Mimi Annilt.

Jul 24, 202108:25
Hans ja Grete

Hans ja Grete

"Hans ja Grete" on üks kuulsamaid vendade Grimmide muinasjutte. Jutu on tõlkinud Kadri Kiviste, muusika Mixkit, sisse luges Mimi Ann. Illustratsiooni "Piparkook" (akrüül) autor on Mimi Ann.

Jul 20, 202106:28
Vennad Grimmid "Õnnelik Hans"

Vennad Grimmid "Õnnelik Hans"

Vennad Grimmid elasid Saksamaal ja kogusid muinasjutte. "Õnnelik Hans" räägib loo Hansust, kes oli üks omamoodi poiss, sest ta... aga sa kuuled seda lugu kohe ise. Loo on tõlkinud Kadri Kiviste, sisse luges Priit.

Jul 17, 202105:37
Muinasjutt "Lumivalgeke"

Muinasjutt "Lumivalgeke"

Muinasjutu luges ette Mimi. Muusika Van Heaven "Chillin' in Swiss Alps", 2021

Jul 13, 202105:17
Hiina muinasjutt "Uppunud mõõk"

Hiina muinasjutt "Uppunud mõõk"

Hiina muinasjutu "Uppunud mõõk" loeb ette Mimi Ann.

May 11, 202101:29
Vennad Grimmid. "Rumpelstiltskin"

Vennad Grimmid. "Rumpelstiltskin"

Vennad Grimmid kogusid ja kirjutasid imetoredaid muinasjutte. Üks minu lemmikuid on lugu väikesest mehikesest, kellel oli veider nimi Rumpelstiltskin. Loo on tõlkinud Kadri Kiviste. Pildi joonistas Mimi Ann.

May 03, 202105:48
Hans Fallada "Lugu väikesest loost"

Hans Fallada "Lugu väikesest loost"

Mis saab siis, kui laps otsustab jonnida ega kuula ema sõna? Seda saad teada tänasest loost, mille kirjutas kirjanik Hans Fallada.

Apr 27, 202107:47
Kes on kõige targem?

Kes on kõige targem?

Kes on kõige targem? Seda tahaksid küll kõik teada! Aga kas sina juba tead?

Feb 20, 202102:01
Robini erakordne jõulupuu

Robini erakordne jõulupuu

Väike jõululugu Robinist ja tema perekonnast ning sellest, kuidas armastuse abiga ületada ka neid raskusi, mis esimesel pilgul tunduvad ületamatud. Esitavad Mimi Ann, Konrad jt. Illustratsiooni "Jõulutäht" (akrüül) autor on Mimi Ann.

Feb 20, 202103:09