Skip to main content
Spotify for Podcasters
Lazenskakava.cz

Lazenskakava.cz

By Lázeňská káva

Zavedeme vás do světa čerstvě pražené kávy a všeho, co s ní souvisí. Ponořte se s námi do tajemství výběrových káv z celého světa, objevte nejnovější trendy v přípravě kávy a poslechněte si tipy a triky od profesionálních baristů. Ať už jste vášnivý milovník kávy nebo jen začátečník, tento podcast vás zcela jistě zaujme a obohatí!
Currently playing episode

Základní druhy káv

Lazenskakava.czSep 27, 2023

00:00
15:59
Základní druhy káv

Základní druhy káv

Ponořte se s námi do světa kávy a objevte rozmanitost a jedinečnost jednotlivých druhů. Od základního espressa, přes cappuccino, až po sladké caffe latte. V této epizodě se dozvíte, jak se liší espresso od ristretta, co je to lungo a jakou roli hraje mléko v latte macchiatu nebo flat white. Přidejte se k nám na kávovou cestu a objevte svůj oblíbený nápoj!

Sep 27, 202315:59
Espresso tonic – káva co v létě ochladí

Espresso tonic – káva co v létě ochladí

Espresso Tonic je moderní kávový drink, který si můžete vychutnat v mnoha kavárnách a restauracích. Tento osvěžující nápoj kombinuje intenzitu espressa s bublinkami toniku, což vytváří dokonalou harmonii chutí. V článku se dozvíte o historii tohoto oblíbeného letního drinku, jak ho správně připravit a jaké varianty můžete vyzkoušet, včetně Espresso Gin Tonic.

https://www.lazenskakava.cz/espresso-tonic-recepty/

Sep 27, 202307:24
Kolik šálků kávy denně je ještě v pořádku?

Kolik šálků kávy denně je ještě v pořádku?

Káva je oblíbeným nápojem mnoha lidí po celém světě, ale kolik šálků kávy je ještě v pořádku? Tento článek se zaměřuje na doporučenou denní dávku kofeinu a jak zjistit optimální množství kávy pro vaši spotřebu. Kofein je nejčastěji konzumovanou psychoaktivní látkou na světě a jeho obsah v kávě se může lišit. Zatímco malý šálek kávy může obsahovat kolem 50 mg kofeinu, velká káva v kavárně Starbucks může obsahovat až 300 mg. Doporučená denní dávka kofeinu pro dospělé je 400 mg, což odpovídá přibližně čtyřem šálkům kávy.

Sep 26, 202306:31
Jak si doma připravit Pumpkin Spice Latté a Perníkové cappuccino

Jak si doma připravit Pumpkin Spice Latté a Perníkové cappuccino

Podzim je obdobím, kdy se v kavárnách objevují sezónní nápoje, které nás zahřejí a připomínají nám blížící se zimu a Vánoce. Mezi oblíbené podzimní nápoje patří Pumpkin Spice Latté a Perníkové cappuccino. Dýňové latté má své kořeny v Americe a stalo se hitem nejen v kavárnách Starbucks, ale i po celém světě. Příprava domácího dýňového nebo perníkového sirupu do kávy není složitá a můžete si tak vychutnat tyto nápoje i v pohodlí domova.

Sep 26, 202309:56
Co je káva Flat White?

Co je káva Flat White?

Připojte se k nám v této epizodě, kde se ponoříme do světa kávy a objevíme tajemství Flat White - moderního kávového nápoje! Dozvíte se o jeho historii, jak se liší od ostatních kávových nápojů a jak si jej můžete připravit doma. Ať už jste kávový expert nebo jen milovník dobrého šálku, tato epizoda vás určitě zaujme!

Sep 22, 202310:39