Skip to main content
Spotify for Podcasters
Loovusvool

Loovusvool

By Kaisa Holsting

Loovusvool on kakskeelne (EST/ENG) taskuhääling loovusest ja loomingulisusest. Saates kohtume erinevate looverialade inimestega ning räägime sellest kust nad alustasid, kuidas nad on jõudnud sinna, kus nad hetkel on ning kuidas nad tunnetavad loovust ning seda igapäevaselt enda ellu toovad.

Loovusvool is a bi-lingual podcast about creativity and the people behind it. You'll be introduced to people from different creative fields with whom we'll talk about their beginnings, how they've got to the point where they are now and how they generate and bring creativity into their everyday life.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Loovusvool #2 (ENG): John Avila aka LienPixels - “Chasing pixels and stalking people on paper”

LoovusvoolJul 11, 2021

00:00
01:39:59
Loovusvool #10 (EST): Kärt Anton ja Pildisein - “Musikaalne rööprähkleja”

Loovusvool #10 (EST): Kärt Anton ja Pildisein - “Musikaalne rööprähkleja”

Kärt Anton on üks Otepäält pärit loominguline ja ettevõtlik rööprähkleja. Oma lähituttavate ringkonnas on Kärt rohkem tuntud kui muusikalinäitleja (hetkel lavalaudadel “Nunnad Hoos” nimelises muusikalis), üks osaline 2019. aasta TV3 saatest “Su nägu kõlab varsti tuttavalt”, enesekriitiline laulukirjutaja ja meelelahutaja Viru kabareeõhtutel. Võiks öelda, et peamiselt koosnebki ta elu läbi ja lõhki muusikast. Kui ta pole just ise ametis oma muusika sahtlisse kirjutamisega, noorte lauljate õpetamisega, muusika loomisega Eesti Noorte Muusikaliteatris või laval esinemisega siis võib teda leida seda läbi kõrvaklappide nautimas.

Minu peamine kokkupuutepunkt temaga on läbi ta hiljuti alustatud ettevõtte Pildisein, mis on digitaalsele eesti kunsti printide müügile keskendunud e-kunsti pood kust inimesed meie ümber saavad soetada endale originaalset ja taskukohast eesti kunsti. Räägime sellest, kuidas Pildiseina idee üldse sündis, kust tulid kunstnikud, kelle töid on võimalik endale soetada ning mis plaanid Kärdil sellega edasi on.

Lisaks eelnevalt mainitule jutustame saates ka veel sellest, et kust on pärit tema kirg muusika vastu, noorte õpetamisest, enesearmastusest, näitlemisest, lavahirmust, enesekriitikast, elumere heitlikel lainetel hulpimisest ja sellest, kuidas kogu selles supis nimega elu üldse tasakaalukaks jääda. Ning muidugi ei puudu sellest vestlusest ka hea annus huumorit, uitmõtteid ja ka uusi taipamisi laulmise ja muusikute osas. Mina igatahes nautisin seda vestlust meeletult ning üsna kiirelt sai ka selgeks, et see vestlus oleks võinud kesta tunde ja tunde veel. Loodan, et ka Sina naudid seda vestlust koos meiega!

(Kärti saad jälgida Instagramis @kjardo ning Pildiseina tegemisi saad jälgida Facebookis: Pildisein - Instagramis @pildisein - ja veebilehelt: pildisein.com)

Kui Sulle meeldis see, mida kuulsid siis jaga seda vähemalt ühe oma loomingulise sõbraga. Uudiste ja põnevat lisainfot saatekülaliste kohta leiad alati Instagramist ja Facebookist @loovusvool kontolt ning kirjutada saad mulle meiliaadressil loovusvool@gmail.com

Kasutatud muusika:
Kjardo - “Into me”

Dec 05, 202102:28:34
Loovusvool #9 (EST): Martin Junna - “Täiskasvanute lasteaia kasvataja”

Loovusvool #9 (EST): Martin Junna - “Täiskasvanute lasteaia kasvataja”

Martini supervõimeks, minu silmis, on oskus lihtsalt ja lõbusalt aidata inimestel endast üles leida neis peidus istuv väike laps ning panna end tundma justkui elu ongi üks suur pidu ja pillerkaar ja täiskasvanute lasteaed. Ja just seal me temaga kohtusimegi… selles kohas, kus õpetatakse loovalt elule lähenema ja spontaanselt kõigele, mis juhtub, reageerima. Seal võlumaal ei ole valesid vastuseid ega halbu ideid… on vaid head ideed ja ideed, mis jäid toetamata.

See mees, keda enamus inimesi igapäevaselt teavad Improteater Ruutu10 improviseerija ja juhendajana, on entusiastlik, lõbus ja vahel isegi natuke jonnakas. Ikka ja jälle tõdeb ta, et ta ei ole veel päris “seal”. Misiganes see sealne koht on, suure tõenäosusega on seal ka teisi täiskasvanuid, kes temaga ennast unustavalt räägivad või temaga koos joonistamist avastavad. Kui improviseerimisest Improteater Ruutu10 ridades siiski mingi hetk midagi enam välja ei tule ja katus lendama läheb, siis võib ta ju alati ka tagasi lennundusse minna…

Saate käigus jõudsime läbida veel teisigi põnevaid teemasid. Nagu näiteks, tema ja teiste improsõprade õpingud Chicagos, improvisatsiooni õppe algus Eestis, kuidas arendada loovust ja hästi igavleda, miks talle meeldib kõike raamatutest õppida ning millest ta mõtleb öösiti.

Kui Sinagi tahad teada, mis värk see impro on ja kuidas ise ka seda maailma avastada siis tea, et oma kõrv on kuningas. Vajuta “mängi” nuppu ja kuula järgi!

(Facebook: Martin Junna - Instagram; @martin.junna ja @ruutu10eesti - veebileht: https://www.ruutu10.ee)

Kui Sulle meeldis see, mida kuulsid siis jaga seda vähemalt ühe oma loomingulise sõbraga!

Nov 08, 202102:04:12
Loovusvool #8 (EST): Birgit Itse - “Täiuslik salvräti-kirjanik”

Loovusvool #8 (EST): Birgit Itse - “Täiuslik salvräti-kirjanik”

Birgit Itsel on üks vägev supervõime ja oskus sõnu loovalt ritta seada ning ta on ehe näide sellest, et kui ikka mingi väike loovuspisik Sinusse juba pesa on teinud, siis see ei anna järele enne kui Sa temaga koos oma südameteid mööda kõndima hakkad. Minu saatesse jõudis see kirjanik aga ekstra kaugelt, Šotimaalt, olles korraks Eestis omi asju ajamas. Haarasin tal nööbist kinni ja tarisin stuudiosse sest sellist tulist ja sõnakat punapead ei kohta just väga tihti.

Loomult tarmukas, järjekindel ja jäärapäine on Birgit oma teel läbi käinud palju erinevaid alasid enne kui ta jõudis oma teel selle äratundmiseni, et kirjutamine on see kõige suurem rõõm ta elus. Ta on end tõestanud raadiohäälena, luuletajana, ajakirjaniku ja projektijuhina ning naljatlevalt räägib ise, et tema sõrmed on nagu baleriinid klaviatuuril. Tal on oskus universaalsed mõtted unikaalsesse vormi panna.

Saate käigus jõudsime läbida veel teisigi põnevaid teemasid. Nagu näiteks tema raamat “Õnnelik teekond”, oma eluga Šotimaale jõudmine, oma andega mitte isekas olemisest, kes on varikirjanikud, kuidas sahtlisse kirjutamine on lubamatu, et loovideed ei oota Su järele ja sellest, kuidas mitte olla nälgiv kirjanik, kunstnik ja loovinimene. Intrigeerivat kuulamist on selle pika saate jooksul küll ja veel.

Kui Sinagi tahad teada, kuidas oma mõtteid kirja panna, iseendast täiuslikkust leida või kuidas saada kirjanikuks, siis vajuta PLAY-nuppu ja hakka aga kuulama. Põnevat avastamist!

(Facebook: Birgit Itse - Instagram; @omataoline - veebileht: birgit-itse.com)

Kui Sulle meeldis see, mida kuulsid siis jaga seda vähemalt ühe oma loomingulise sõbraga!

Oct 10, 202102:01:50
Loovusvool #7 (ENG): Peter Paxx - “Telling stories, creating magic and getting lost in Estonia”

Loovusvool #7 (ENG): Peter Paxx - “Telling stories, creating magic and getting lost in Estonia”

Sep 19, 202102:13:27
Loovusvool #6 (EST): Helen Rae - “Kringel tooli peal”

Loovusvool #6 (EST): Helen Rae - “Kringel tooli peal”

Helen Rae näol on tegemist tõelise multi-talendi ja meeletu kassiarmastajaga kes enda sõnul elab ja hingab disaini. Ta on keegi, kellega mina, vabakutseline disainer ja kunstnik, olen saanud igal ajahetkel end loominguliselt ja värvika sõnakasutusega maha laadida ning vastastikku oma mõtteid, muresid ja nõu jagada.

Lisaks kõigele muule loob Helen aeg-ajalt videograafina ägedaid muusikavideosid ning reklaamklippe koertest ja kassidest ning vahel rändab mööda Supilinna nurgataguseid jahtides kasse ja ka muid kaamera ette jäävaid tegelasi. Neid intiimseid ja kaua oodatud kaueneid kaadreid jagab ta maailmaga läbi oma Instagrami konto nimega @kassigraaf.

Stuudios veedetud kahe tunni jooksul sai puudutatud paljusid teemasid alates sellest, kuidas ühest veidrast tüdrukust klassiruumis sai sisearhitekt, kuidas sisearhitektist sai graafiline disainer ning kuidas disainerist sai lõpuks videograaf, fotograaf ja kassigraaf. Ühine nimetaja kõigi nende saavutuste taga tundub olevat loominguline lähenemine, meeletu töökus, ning imetabane oskus leida ja näha võimalusi seal, kus need ehk koheselt silma ei paista.

Aga et ma kõike ette ära ei räägiks, siis soovitan ise järgi kuulata see fantastiline jutuajamine. Head kuulamist!

(Instagram: @k2bi_k2bi ja @kassigraaf)

Kui Sulle meeldis see, mida kuulsid siis jaga seda vähemalt ühe oma loomingulise sõbraga. Uudiseid ja põnevat lisainfot saatekülaliste kohta leiad alati Instagramist ja Facebookist @loovusvool kontolt ning kirjutada saad mulle meiliaadressil loovusvool@gmail.com

Sep 05, 202101:56:43
Loovusvool #5 (EST): Kristjan Karmo aka Garf - “Edev Introvert”

Loovusvool #5 (EST): Kristjan Karmo aka Garf - “Edev Introvert”

Kristjan Karmo, sõpradele rohkem tuntud hüüdnimega Garf on üks isevärki muusikaline tegelane. Tema lauluhääl on teda viinud lavalaudadele koos paljude suurepäraste muusikutega, sealhulgas legendid nagu Anne Veski ja Voldemar Kuslap ning ka antud taskuhäälingu saatejuht! Lisaks kirjutab ta aeg-ajalt kerges huumorivõtmes laulusõnu ja laseb vinüülidel riiulisse koguneda.

Igapäevatöös juhib Kristjan tarkvara testijaid. See nõuab omajagu loovust, ent midagi jääb ka üle. Et aga midagi ülevoolavast loomingulisusest raisku ei läheks siis rakendab ta neid lisakillukesi koos ägedate inimestega videoproduktsioonile keskendunud loovagentuuris Must Post. Ja lisaks aitab ka kaasa iga-aastase testijatele mõeldud konverentsi Nordic Testing Days korraldamisele.

Stuudios veedetud kahe tunni jooksul rääkisime kõigest võimalikust, mis muusikaga kaasneb… alates sellest, kuidas Kristjan kõigepealt lavale sattus, kuidas ta laule ja laulusõnu kirjutab, mis paneb teda korduvalt lavale ja valgusvihku astuma, kassidest, nurrumisest, peaaegu kõikidest tema muusikalistest projektidest ja… no seal oli veel üht-koma-teist põnevat. Kuula parem ise, nii on lihtsam!

(Blogi: https://kristjan.karmo.ee - Instagram: @kristjankarmo - Must Post: https://mustpost.ee - Instagram: @mustpost)

Kui Sulle meeldis see, mida kuulsid siis jaga seda vähemalt ühe oma loomingulise sõbraga. Uudiseid ja põnevat lisainfot saatekülaliste kohta leiad alati Instagramist ja Facebookist @loovusvool kontolt ning kirjutada saad mulle meiliaadressil loovusvool@gmail.com

Kasutatud muusika:
after6 - “Just a Gigolo / I ain’t got nobody”
Neljapäev - “Punane müts”
Neljapäev - “Valgus me teel”
Tallinna Tehnikaülikooli BigBand - “Läks nii”

Aug 22, 202102:08:19
Loovusvool #4 (EST): Triin Rist - “Blondeerijaplekkidega juuksur tagareas”

Loovusvool #4 (EST): Triin Rist - “Blondeerijaplekkidega juuksur tagareas”

Loovusvoolu 4.saate külaline Triin Rist on üks elukestva õppimise muster-näidiseid, kes üritab oma elu kaosest süsteeme luua. Algas kõik reaalainetest, vahele sai tehtud kõrvalepõige keskkonnatehnnoloogiasse ning peale seda vastu igasugu ühiskondlikke ja vanemlikke ootusi võttis ta ootamatu suuna juuksuriõppesse. Tõtt-öelda juuksuriameti järgi Tartu kesklinna salongis Ilulaegas vist tunnebki teda enamik inimesi praegu. Noore ja õpihimulisena on ta alati valmis alustama järjekordseid kooliõpinguid, omastama uusi teadmisi ning arenema professionaalse juuksurina.

Saate käigus jõudsime läbida veel teisigi põnevaid teemasid nagu näiteks tema vajadus igapäevasest kaosest läbi planeerimise süsteeme luua, inimeste käitumine juuksuritoolis, üleüldine suhtumine juuksuriametisse ning kuidas see ka tema jaoks ajas muutunud on. Lisaks rääkisime ka sellest kuidas keskkonna eest hoolt kandmine kuulub tema igapäevaelu ja ameti juurde juurde.

Kui Sinagi tahad teada, kuidas floristika õppimine võiks aidata kaasa soengute tegemisele, kas juuksuriamet on kaalumist väärt ja mil moel ettevõtlus võib anda rohkem motivatsiooni, et loovtöölisena jätkata, siis tasub seda saadet kuulata. Head avastamist!

(Instagram: @juuksur_triin @life.of.triin ja @bullet.of.triin)

Kui Sulle meeldis see, mida kuulsid siis jaga seda vähemalt ühe oma loomingulise sõbraga. Uudiste ja põnevat lisainfot saatekülaliste kohta leiad alati Instagramist ja Facebookist @loovusvool kontolt ning kirjutada saad mulle meiliaadressil loovusvool@gmail.com

Aug 08, 202101:40:48
Loovusvool #3 (EST): Anette Rulli ja Flanketly - “Pleediprintsessist maailmaparandaja”

Loovusvool #3 (EST): Anette Rulli ja Flanketly - “Pleediprintsessist maailmaparandaja”

Anette Rulli on üks noor ja tegus maailmaparandaja ning hunt kriimsilm oma üheksa ametiga. Enamus inimesi tunneb teda pigem sõnasepa, pulmakorraldaja ja muidu aktiivse noore neiuna aga väike hulk inimesi on ka teadlik sellest, et tal on oma pisike rõivabränd nimega Flanketly, mis toetab taaskasutust ning pakub noortele loovatele inimestele eneseteostuse võimalust, et ikka iga hingemuusika saaks heliseda. Põhikohaga leiva aga toob lauale hoopis laborandi ametikoht A.LeCoqis.

Aga et ei jääks mulje, justkui Anette jalad seina peal mitte midagi ei teeks siis lisaks kõigele eelnevalt mainitule õpib ta hetkel Tallinna Majanduskoolis sotsiaalmeedia spetsialistiks, avaldas nädal aega tagasi oma esimese Hooandja projekti ning alustas just kommunikatsioonijuhina tööd vabatahtlikus organisatsioonis Vanem Vend Vanem Õde MTÜ. Ja kuna talle on hästi südamelähedane abistamine, siis on ta ka 2x aastas munarakudoonor.

Kuidas ta küll kõiki neid erinevaid rolle oma vahel tasakaalus hoiab ning suurest tegutsemisest ära ei väsi saab kuulda juba meie omavahelises jutuajamises, milles rääkisime lähemalt Flanketly tegemistest, ajaplaneerimisest, prioriteetidest, elus riskide võtmisest, maailma parandamisest ja sellest, kuidas tihti noori inimesi vanuse järgi alahinnatakse. Põnevat kuulamist!

(Facebook: Flanketly - Instagram; @flanketly - veebileht: flanketly.ee)

Hooandja projekt: https://www.hooandja.ee/projekt/flanketly

Kui Sulle meeldis see, mida kuulsid siis jaga seda vähemalt ühe oma loomingulise sõbraga. Uudiste ja põnevat lisainfot saatekülaliste kohta leiad alati Instagramist ja Facebookist @loovusvool kontolt ning kirjutada saad mulle meiliaadressil loovusvool@gmail.com

Jul 25, 202101:42:34
Loovusvool #2 (ENG): John Avila aka LienPixels - “Chasing pixels and stalking people on paper”

Loovusvool #2 (ENG): John Avila aka LienPixels - “Chasing pixels and stalking people on paper”

John Avila is a computer engineer from Colombia that lives in Tartu. His hidden talents behind the protective shield of a computer screen and introverted nature include shamelessly stalking people on paper, playing around with pixels, creating retro games and making electronic music. When he’s not too busy working then he’s most likely plotting on his next computer game idea… be it then “Alien in Tartu” or some magic mushroom picking adventure game.

He’s a retro pixel artist and game developer interested in making good old games that were never played before, a curious gentle soul that is turning laziness into creative solutions, finding ways how to achieve his goals faster (because he doesn’t have the patience to go through the lengthy processes) and someone who’s never afraid to jump into new things. In fact, he’s the kind of person who is constantly looking for feedback.

In this episode, we explore what’s happening behind the facade of a nerdy and introverted computer engineer when his childhood dreams of becoming a poet were gently pushed aside in the hopes that he’ll pick something more reasonable as a career choice… and how all of that ends up creating much bigger of a drive to explore his creative side. Enjoy the journey!

Happy exploring!

(Facebook: LientheAlien / @LienPixels - Instagram; @lienpixels - Soundcloud:
https://soundcloud.com/automaton-9 - Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCAF_55L3efWHZ2CRr_u-_sw)

If you love what you heard then do me a kind favor and share it with another creative soul as well. You can find more news and extra bits about the guests of this podcast from our Instagram and Facebook accounts @loovusvool and if you want to get in touch, then write to me at loovusvool@gmail.com

Used music: John Avila - “Retro Keen”

Jul 11, 202101:39:59
Loovusvool #1 (EST): Kristel Sergo ehk Olevus Art - "Pikk punapea mustas"

Loovusvool #1 (EST): Kristel Sergo ehk Olevus Art - "Pikk punapea mustas"

Kristel Sergo on noor kuid kogenud kunstnikuhing Tartust. Tema bränd nimega Olevus Art sündis suurest kirest joonistamise, fotograafia, disaini ja illustratsiooni vastu. Lisaks on Kristelil pidevalt täienev ehteseeria kästitööna loodud kantava kunstiga kahaneval plastikul. See kujutab endast joonistatud loomolevusi, kes toovad meie igapäevaellu veidi toredaid mõtteid. Lisaks peab ta end ka linnavisandajaks, kes huvist ümbruse jälgimise vastu visandab enda ümber olevat visandiraamatutesse, mis omakorda inspireerivad teda aegajalt looma ka linnateemalisi õlimaale. Tegemist on põneva isiksusega, kes segab omavahel mõnuga kokku fotograafiat, illustreerimist, arhitektuuri ja uitmõtteid visandiraamatutest. Tüüpilise introverdina kuuleb teda harva rääkimas, seega selle episoodi näol on tegemist millegi erakordse ja esmakordsega sest Kristel jagab mõtteid mis tavaliselt jäävad nelja seina vahele või lihtsalt vaikiva loomehinge sügavustesse. Mõnusat avastamist!  (Facebook: Olevus Art - Instagram; @olevusart - veebileht: olevusart.com)

Kui Sulle meeldis see, mida kuulsid siis jaga seda vähemalt ühe oma loomingulise sõbraga. Uudiste ja põnevat lisainfot saatekülaliste kohta leiad alati Instagramist ja Facebookist @loovusvool kontolt ning kirjutada saad mulle meiliaadressil loovusvool@gmail.com

Kasutatud muusika: Metsatöll - "Hundi loomine"

Jul 01, 202101:42:27
Loovusvool #0 (ENG): Kaisa Holsting - "That awkward first date"

Loovusvool #0 (ENG): Kaisa Holsting - "That awkward first date"

What is Loovusvool podcast about, who is this Kaisa who's voice you're listening to and why the hell is she taking a deep dive into the topic of creativity? I think it's time to get to know each other a little bit better, so let's go for that awkward first date.

If you want to know more and follow my journey, then you can always find more information and ongoing updates from Instagram and Facebook accounts @loovusvool and if you'd like to write to me, then do it via loovusvool@gmail.com

If you'd like to follow Kaisa's path as an artist, then go check out the account @artbysylph in Facebook and Instagram, brand called Art by Sylph with the website artbysylph.com.

Jun 30, 202118:46
Loovusvool #0 (EST): Kaisa Holsting - "See veider esmakohtumine"

Loovusvool #0 (EST): Kaisa Holsting - "See veider esmakohtumine"

Mis on Loovusvool, kes on see Kaisa kelle häält ma kuulen ning miks ta üldse seda loovuse ja loomingulisuse teemat nii sügavalt uurib ja seda taskuhäälingut teeb? Mul on tunne, et on aeg selleks veidraks esimeseks kohtinguks.

Kui soovid püsida kursis mu tegemistega, siis lisainfot ja jooksvaid uudiseid leiad alati Instagramist ja Facebookist @loovusvool kontolt ning kui soovid minuga ühendust võtta, siis kirjuta mulle loovusvool@gmail.com 

Kui soovid järgida Kaisa kui kunstniku teekonda, siis otsi Instagramist ja Facebookist üles konto nimega @artbysylph - bränd nimega Art by Sylph veebilehelt artbysylph.com

Jun 30, 202116:23