Skip to main content
Spotify for Podcasters
Love Mafia Lounge

Love Mafia Lounge

By Love Mafia

The Love Mafia Lounge is the digital home for our legendary Love Mafia live events. The future is here. So how can we thrive in the NOW of exponential technology and accelerating disruption? Through our exponential humanity! This podcast opens up the discussion with 150+ global Love Mafia, who share their experience about the things you need to thrive - from breath work to blockchain - that can help you amplify your consciousness, connectivity, and creativity. Jump in, and then do your part to pay it forward and let love rule!
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Love Mafia Lounge Vol# 44 | Eda Çarmikli & Sinem Özbek Alatan (TR)

Love Mafia LoungeMar 06, 2023

00:00
40:52
Love Mafia Lounge Vol# 44 | Eda Çarmikli & Sinem Özbek Alatan (TR)

Love Mafia Lounge Vol# 44 | Eda Çarmikli & Sinem Özbek Alatan (TR)

Bugün Yoga Eğitmeni ve Diş Hekimi Ortodonti Uzmanı olan Sinem Alatan, ortaokul yıllarından itibaren Akaşa yayınlarının (Yüksek Bilinç) kitaplarına ve Mevlevi felsefesine ilgi duymuş. Ben kimim sorusu üniversite yıllarında o kadar çok ilgisini çekiyormuş ki 1995’ te Transcendental  Meditasyon tekniğini öğrenmiş. Diş hekimliği ve sonrasında da Doktora eğitimini İzmir de tamamlayan Sinem İstanbul Bayındır Diş Kliniklerinde 9 yıl çalışmış,  akabinde 5 yıl muayenehanecilik yapmıştır. Koşu, bisiklet, dans, dalış, kayak gibi birçok deneyimden sonra 2005 yılında yogaya başlamış ancak hamilelikle beraber ara verdiği bu sevdasına 2013 yılı itibari ile geri dönmüş. 2015’ te Cihangir Yoga da Chris Chavez’ in 200 saatlik Temel Eğitmenlik Eğitimini almış, birçok uluslararası yabancı hoca ile çalışmalara katılmış. 2016 yılında Berivan Aslan Sungur’ dan yin yoga eğitimini ve 2017 yılında da Çetin Çetintaş ve Serra Sagra dan Hindistan‘da 300 saat ileri seviye eğitmenlik eğitimi almıştır. Yoğun meditasyon inzivalarına katılmış ve meditasyonun hayatında ki dönüşüme olan etkisini gördükten sonra İngiltere’de Vipassana 10 günlük meditasyon inzivasına katılmıştır.

Bugün 280 saatlik Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimleri vermekte ve yoga yolunda yeni eğitmenler yetiştirmektedir. Yoga yolunda en önemli şeyin kişinin kendi pratiği ve keşfi olduğunu ve ancak kendinde dönüştürdüğünü paylaşabileceğini bilerek öğrenmeye ve paylaşmaya devam ediyor.

Sinem ile bedenin zekası, omurga, nefes ve yoga nidrayla başlayan sohbetimizin birçoklarına yol gösterici olacağı inancındayız.

Mar 06, 202340:52
Love Mafia Lounge Vol# 43 | Eda Çarmikli & Şeyda Bodur (TR)

Love Mafia Lounge Vol# 43 | Eda Çarmikli & Şeyda Bodur (TR)

Lisans ve yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde derecelerle tamamlamış olan Şeyda Bodur, 1996’da başladığı profesyonel iş yaşamında, yöneticilik yapmış ve çeşitli projeleri yönetmiştir. 8 sene boyunca emek vermiş olduğu Eczacıbaşı Topluluğu kariyerinde önemli bir yer tutmaktadır.

Koçluk çalışmalarına 2011 yılında başlamıştır. Uluslararası belgeli Gestalt Yaşam Koçluğu Sertifikası’na sahiptir. 2018 senesinde ICF bünyesinde PCC seviyesinde koçluk yapmaya hak kazanmıştır.

Gönüllü çalışmalara önem veren Şeyda, birçok üniversite, dernek ve platformda gönüllü koçluk ve mentorlu yapmaktadır. “Ne yaparsan yap; sade, keyifli ve anlaşılır olsun”  mottosuyla Martı Dergisinde ve “Portakalın Bilgeliği” isimli blogunda yazarlık yapmaktadır. 

Şeyda ile eğitmenlik, yazarlık, koçluk ve birbirleriyle bağlantılarına, ruhsal yolculuğumuza, eğitimin ve eğitmenin dönüşümüne ve iş dünyasının evrimine dair kalpten kalbe sohbet ettik.

Mar 06, 202338:50
Love Mafia Lounge Vol# 42 | Eda Çarmikli & Günsu Engin (TR)

Love Mafia Lounge Vol# 42 | Eda Çarmikli & Günsu Engin (TR)

Öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesinde sanat üzerine tamamlayan Günsu Engin, 21 yaşında yoga ve mindfulness meditasyonu pratiklerine başlamış. Tamamladığı toplamda 500 saati aşkın yoga eğitmenlik eğitimlerinin yanı sıra MIT, Bangor, Exeter ve Oxford Ünivesitesi onaylı Mindfullness Temelli Stres Azaltma Programı eğitmeni olmuştur. Türkiye’nin bir hastane içerisindeki ilk kurulan Mindfulness Merkezi Code Lotus’un American Hastanesi bünyesindeki eğitmenlerinden biri olmuştur.

Buddha Dharma, nörobilim, psikoloji, travmanın fizyolojisi, somatik terapiler, batı ve doğu felsefeleri üzerine araştırmakta ve derinleşmektedir. Dünyada insan eliyle yaratılmış acıların, bireyin ıstırabının bir sonucu olduğunu görerek, bağımlılıklar, zihinsel kaos, zor duygular, yetersizlik ve eksiklik hislerinin yarattığı kıtlık bilinci içerisindeki insanın acısına merhem olması için şefkat ve farkındalığı aktarmaktadır. 2020 Haziran ayında kurduğu MindLight Okulu'nda Mindfulness ve Şefkat Eğitmenlik Eğitimleri vererek eğitmenler yetiştirmektedir. 

Günsu ile Mindfulness kökeni olan Dharma’ya, devrimci şefkat ve mindfullness’ın bağımlılığı iyileştirme yöntemlerine dair sohbet ettik.

Mar 06, 202337:09
Love Mafia Lounge Vol# 41 | Eda Çarmikli & Özlem Sökmen (TR)

Love Mafia Lounge Vol# 41 | Eda Çarmikli & Özlem Sökmen (TR)

Kariyerinde İnsan Kaynakları konusunda derinleşen sevgili Özlem bugün bu deneyiminden edindiği gözlemlerini ve bilgi birikimini yüksek yaşam enerjisi ve mizahi yaklaşımı ile sentezleyerek aktarmakta hem kurumlara hem de gelecek nesillerin iş yaşamını anlamlandırmasında destek olmakta.

Dijital içerik tasarımcısı, köşe yazarı, sokak hayvanları fanı, eğitmen, maraton koşucusu, anne ve iflah olmaz bir iyimser olan Özlem’in en büyük tutkusu insan denilen varlığın nasıl çalıştığını anlamak. Kendine en çok dert edindiği konu eğitim ve istihdamda fırsat eşitsizliği ve en çok kafa yorduğu konu ise sosyal fayda sağlayabilmek.

Bu bağlamda, 2018’de kariyer hayatına kendi firması Personal Best’le devam etme kararı alan Özlem, eğitimlerinde profesyonel zeka, kişisel imaj, algı yönetimi ve iletişimin kariyer üzerinde olan etkisini anlatmakta. Özlemle sohbetimizde hayat amacımızı bulmamıza, değerlerimizin bu yoldaki rolüne, tutku ve hobi arasındaki farka dair sohbet ettik. Özlem’in çalışmaları hakkında bilgi edinmek için www.personalbest.com.tr’yi inceleyebilirsiniz.

Feb 21, 202240:13
Love Mafia Lounge Vol# 40 | Eda Çarmikli & Serhan Süzer (TR)

Love Mafia Lounge Vol# 40 | Eda Çarmikli & Serhan Süzer (TR)

İş yaşamına aile şirketi olan Süzer Grubunda başlayan Serhan 2011 yıl sonu itibari ile tüm dikkatini sürdürülebilirlik alanındaki projelere vermek üzere bu görevlerinden ayrılmaya karar vermiş.

2011 Aralık ayında solar enerji şirketi olan Hitit Solar Enerji’ye yatırım yapan ve Aralık 2012’de Eko Yenilenebilir Enerjiler A.Ş. firmasını kuran Serhan böylece girişimci olarak kariyerini şekillendirmeye başlamış.

Profesyonel girişimciliğin akabinde ise Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ile sosyal girişim alanında da faaliyet göstermeye başlamış, 2020 senesinde ise Elazığ Depremi’yle çalışmaya başlayan 23 STK’nın birlikte hareket ettiği Afet Platformu’nun fikir ve isim babası olmuştur.

Serhan, sohbetimizde, kalpten inandığı olgular olan yenilenebilir enerji ile iklim krizi ve etkilerini nasıl asgariye indirebileceğimize dair görüşlerini paylaştı. Serhan’ın derinleşmeyi sevdiği konulara dair yazılarını www.serhansuzer.com’dan bulabilirsiniz.

Feb 19, 202245:45
Love Mafia Lounge Vol# 39 | Eda Çarmikli & Ebru Şinik (TR)

Love Mafia Lounge Vol# 39 | Eda Çarmikli & Ebru Şinik (TR)

Ebru, bütünsel sağlığın dünyadaki en tanınmış ve güçlü liderlerinden, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın kurucusu olduğu Chopra Center University’den sertifikalı “Ayurvedik Yaşam ve Wellbeing Danışmanı” olarak ülkemize değer katmakta. Kurucusu olduğu Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi ile yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmakta.

Sevgili Ebru ile yaptığımız bu sohbette Wellbeing kavramına dair geniş kapsamda bilgiler ve öneriler sizleri bekliyor. Ebru’nun topluma değer katmak niyetiyle geliştirdiği eğitim yelpazesi hakkında bilgi edinmek isterseniz www.yukselencag.com web sitesine bakabilirsiniz.

Feb 19, 202241:07
Love Mafia Lounge Vol# 38 | Eda Çarmikli & Itır Erhart (TR)

Love Mafia Lounge Vol# 38 | Eda Çarmikli & Itır Erhart (TR)

Doç. Dr. Itır Erhart Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili Edebiyatı ve Felsefe okumuş akabinde ise Cambridge Üniversitesi ve  Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans derecelerini tamamladıktan sonra 2001 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde toplumsal cinsiyet, protestonun estetiği, insan hakları, medya, spor ve sivil toplum üzerine dersler vermekte ve araştırma yapmakta.

2004 yılında sosyal fayda için maraton koşmaya başlayan Itır, 2008 yılında, bugün 90,000 üyesi olan ve spor aracılığı ile sivil toplum kuruluşlarına kaynak sağlayan Adım Adım'ın,  şeffaflık platformu Açık Açık'ın ve Açık Açık Sosyal Girişim'in kurucularından.

Sevgili Itır podcastimizde iyi ve anlamlı yaşam konusuna dair engin görüşlerini bizlerle paylaştı. Itır’ın gözbebeği Adım Adım’ı dilerseniz www.adimadim.org adresinden inceleyebilir, destek sağlayabilirsiniz.

-----------------------------------------

Feb 19, 202229:45
 Love Mafia Lounge Vol# 37 | Eda Çarmikli & Nil Keskin Keleş (TR)

Love Mafia Lounge Vol# 37 | Eda Çarmikli & Nil Keskin Keleş (TR)

Sağlıklı gelecek nesiller yaratmayı misyon edinmiş bir Davranış Bilimleri Uzmanı olan Nil, bu yolda en önemli konunun Ataerkil Yanılgıların toplumun her katmanı üzerinde yarattığı etkilerin aşılması olduğunu araştırmalarıyla ortaya koyuyor.

10 yılı aşkın zamandır, başta kadınların dönüşüm gücüne inancıyla, onları mental ve fiziksel sağlıklarına kavuşturacak, koruyucu ve tamamlayıcı Fem – HEAL Tekniği altında özel teknikler geliştirmekte, sentezlediği bilgi ve bilgelikleri geliştirdiği GODDESS App  aracılığı ile insanlığa sunmak üzere kanal olmakta.

Nil ile sohbetimizde toplumsal cinsiyet dengesi, kadın ve erkeğin evrimleşmesi, kadının uyanışı ve kadınsal iyi yaşam konuları hakkında derinleştik. Nil Keskin Keleş hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz @drnilkeskin instagram hesabını izleyebilirsiniz.

Feb 19, 202246:07
Love Mafia Lounge Vol #36 | Eda Çarmikli & Canay Atalay (ENG)

Love Mafia Lounge Vol #36 | Eda Çarmikli & Canay Atalay (ENG)

As a global innovation strategist and serial entrepreneur, Canay focuses on designing conscious business models, systems, and cultures, that promote regeneration, inclusivity & diversity.

As the founder of The Heroines and co-founder of Conscious Learning Tribe she has been at the heart of the conscious design & innovation since 2007 and has dedicated her life to personal, communal, and planetary health.  She works across culture, business, technology, design, and spiritual realms.​ She also is on a mission for a “Children First World”, which promotes the radical inclusion of children in co-creating their futures, for the wellbeing of all.

In this podcast we have dived into inter-relational Wellbeing, Conscious Business & Leadership and Women Empowerment. If you want to learn more about Canay’s missions, please visit her platform on www.theheroines.co

Feb 17, 202242:23
Love Mafia Lounge Vol #35 | Eda Çarmikli & Hande Akın (TR)
Feb 10, 202237:06
Love Mafia Lounge Vol #34 | Eda Çarmikli & Ebru Uygun (TR)
Jun 09, 202129:49
Love Mafia Lounge Vol #33 | Eda Çarmikli & İnci Abay Cansabuncu (TR)
Jun 09, 202136:06
Love Mafia Lounge Vol #32 | Eda Çarmikli & Emre Hasan Saylık (TR)

Love Mafia Lounge Vol #32 | Eda Çarmikli & Emre Hasan Saylık (TR)

Emre Saylık, son 10 yıldır büyük kurumların profesyonelleri ile 'Yönetim Kültürü' üzerine eğitim ve gelişim projeleri, kobi patronları ile 'Yönetim Sistemi’ üzerine işletme koçluğu yaparak çalışmakta.


İş yaşamında, önce bankacılık ve 2007 sonrasında da danışmanlık alanındaki tecrübeleri ve iş modellerini sorgulayan kafa yapısıyla, uçtan uca çözümlerde projelere değer katan bir danışman. Yerel birikimini ve tecrübelerini modern teori ve modellerle bütünleştirmeye ve örgütsel gelişim için uyarlamaya çalışıyor.


Emre hafif, sade ve gülümseten bir yolun peşinde ‘Tek Yaşam’ / ‘One Life’ olarak ifade ettiği mottonun arayışı için kafa yormaya devam ediyor. 
Emre ile OneLifeLab kapsamında tek yaşam felsefesine, özgürleşme ve mutluluk çabamıza, ve tercih yapabilme yetimize dair sohbet ettik. 

Emre’nin çalışması hakkında bilgi edinmek isterseniz @onelifelab Instagram hesabına bakabilirsiniz.

Jun 09, 202135:17
Love Mafia Lounge Vol #31 | Eda Çarmikli & Canset Bağan (TR)
Jun 09, 202140:51
Love Mafia Lounge Vol #30 | Eda Çarmikli & Eric Elli (TR)
Jun 09, 202125:41
Love Mafia Lounge Vol #29 | Eda Çarmikli & Mor Alev (TR)
Apr 19, 202150:02
Love Mafia Lounge Vol #28 | Eda Carmikli & Berfu Aksoy (TR)

Love Mafia Lounge Vol #28 | Eda Carmikli & Berfu Aksoy (TR)

Berfu’yu ik gördüğümde içime düşen ilk kelime, onun yaşamını ve yaşama katmak istediği değeri de ifade ediyor kanımca; zerafet. Yaşamı anlamlandırma ve keyifleştirme yolculuğumda kıymetli yol arkadaşlarımdan biri kendisi. Hukuk eğitimi akabinde dahil olduğu eko sistemde adaletli, şefkatli, erdemli ve dönüştürücü bakış açısı ile zerafetle değer katan nadide bir insan. 

2006’dan beri kendi hukuk bürosunu yöneten Berfu aynı zamanda güven odaklı iş birliği kavramının gelişmesine değer katmakta, genç meslektaşlarına mentörlük ve danışmanlık yapmakta. Ekonomi dışında kalan kadınların, iş hayatındaki kadınlarla birlikte sürdürülebilir ve çok taraflı fayda yarabilmesini amaçlayan "Fayda" adlı fikrinin iş modelini tasarlamakta. Berfu ile günümüzde dönüşen iş birliği ve güven kavramından iş dünyasında müzakere ve anlaşma lisanın sevgi lisanına dönüşmesine dair sözleştik. Berfu ile iletişime geçmek isterseniz https://www.lifeworkslabs.com/love-mafia’a bakabilirsiniz.

Apr 19, 202132:39
Love Mafia Lounge Vol #27 | Eda Carmikli & Özlem Özülker (TR)

Love Mafia Lounge Vol #27 | Eda Carmikli & Özlem Özülker (TR)

Etiyopya'da doğan Özlem Özülker, Sufi kökenli bir aileden gelen bir diplomat kızı. Erken yaşlarda Sufi büyükbabası tarafından maneviyat ve iyileşme yoluna başlatılmış. Fizyoloji ve zihin hakkındaki bilgisi Yoga ve Yaşam Bilimi Ayurveda ile derinleşmiş. 

Belirli sağlık sorunları olan hastalar üzerinde çalışırken, Refleksoloji, Kranyo Sakral Terapi, Marma Noktası Terapisi ve Fizyolojinin enerjik sistemi hakkında eğitim alarak Anatomi bilgisini derinleştirmiş. Hayatının ileri aşamalarında ise Şamanik alemi ile tanışmış. 

İnkalar, Şamanlar ve Altay Türk Şamanları ile çalışmış, Maya ve Aztek uygarlığından Meksikalılar ve Şili Tıbbı kadınları tarafından kutsal ateş ve bitki bilgeliğini öğrenmiş. Bu çalışmalar eşliğinde bağlantısı derinleşmiş ve doğanın eşsiz dilini öğrenmiş. 

Özlem yolculuğunu keyifle üstüne giyen, duruşu, sözleri ve yaydığı enerji ile doğanın eşsiz dinginliğini bizlere ulaştıran kıymetli bir dostum, kaynağım. Özlem ile evrenin genişlemesi ve dönüşümünden hayvanlarla iletişime, iletişimden yaratıcılığa gönülden gönüle sohbet ettik. Özlem hakkında bilgi edinmek isterseniz @ozlemozulker instagram hesabını izleyebilirsiniz.

Apr 19, 202139:54
Love Mafia Lounge Vol #26 | Eda Carmikli & İrem Balı (TR)

Love Mafia Lounge Vol #26 | Eda Carmikli & İrem Balı (TR)

İrem Bali Koç Üniversitesi, Psikoloji bölümü mezuniyetinden sonra içerik yazarı, editör, fotoğrafçı olarak çalışmaya ve freelance olarak markalar ile sosyal medya yönetimi alanında işbirlikleri yapmaya başlamış. 

İrem hayatını tutkularının belirlediğini söylüyor. En büyük tutkusu yazmak; bir diğeri ise eline kalemi kağıdı, laptopunu aldıracak yeni deneyimler yaşamak, hikayelerin peşinden gitmek. Bu yüzden kendisini keşif peşinde bir seyyah, bir gezgin olarak tanımlıyor. 

İrem ile multidisipliner yaklaşıma, tutkulara, yaşamsal rutinlere ve ruhumuzu besleyen alışkanlıklara dair kalpten kalbe sohbet ettik. İlerlediği yolda karşısına çıkan keşifleri, ona iyi ki dedirten her şeyi @irembali adlı Instagram hesabında paylaşıyor ve youtube hesabından ona dokunan hikayeleri bizlerle paylaşıyor.

Apr 19, 202132:15
Love Mafia Lounge Vol #25 | Eda Carmikli & Esra Sert (TR)

Love Mafia Lounge Vol #25 | Eda Carmikli & Esra Sert (TR)

Esra Sert İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okuduktan sonra Londra Üniversitesi'nde antropoloji masterı yapmış ve akabinde 16 yıllık televizyon haberciliği kariyerinin büyük bir kısmını NTV’de geçirmiş.

Yoga ve meditasyon ile 23 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarına çare ararken tesadüfen tanışan Esra, kızının doğumu ile iç huzurunu bulmakta kullandığı mindfulness pratiklerini mesleği haline dönüştürmüş. Sinir sistemi üzerine aldığı Organic Intelligence eğitiminin akabinde, sinir sistemi regülasyonu ve esnek dayanıklılık alanlarında gruplarla ve bireylerle çalışmalarına devam ediyor. Travma entegrasyonu ve yaratıcılık konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar Kitabı’nın yazarı Clarisa Pinkola Estes’in kendisi ile yaptığı çalışmalar ışığında gruplara kolaylaştırıcı rolüyle destek veriyor. 

Esra’dan sözlenenlere eşlik etmek için kendisini @_esrasert instagram hesabından izleyebilirsiniz.

Apr 01, 202135:41
Love Mafia Lounge Vol # 24 | Eda Çarmıklı + Çiğdem Eren Kiziroğlu (TR)

Love Mafia Lounge Vol # 24 | Eda Çarmıklı + Çiğdem Eren Kiziroğlu (TR)

Çiğdem Eren Kiziroğlu’nun kurumsal kariyeri boyunca, sektör fark etmeksizin, işinin odağında her zaman insan ilişkileri ve iletişim yer almış. Bu deneyimlerinden öğrendiklerini ve dünyanın farklı kentlerinde yaşarken edindiği vizyonu ileri taşımak amacıyla, 2015 yılından itibaren kişisel gelişim ekseninde birçok farklı eğitim programına katılmış. 

Bugün, Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği’nin (ICF), ACC (Associate Certified Coach) ünvanlı akredite koçudur. 2016 yılından bu yana aktif olarak iletişim danışmanlığı ve yönetici koçluğu yapmakta. ICF Global ve ICF Türkiye üyesi. 

Çiğdem ile sohbetimize bireyin kendi ile ilişkisi ve öz farkındalık ile başladık, oradan iletişime, öz-yönetime, ilişkilerimizdeki dinamiklere ve koçluk çalışmalarına değindik. Çiğdem hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz; instagram hesabı @cigdemerenkiziroglu’nu takip edebilirsiniz.

Apr 01, 202124:05
Love Mafia Lounge Vol # 23 | Eda Çarmıklı + Ceren Çerçiler (TR)
Apr 01, 202135:59
Love Mafia Lounge Vol # 22 | Eda Çarmıklı + Sema Demirkan (TR)

Love Mafia Lounge Vol # 22 | Eda Çarmıklı + Sema Demirkan (TR)

Sema 10 yıl çok uluslu şirketlerde iş yaşamına devam ederken pozitif psikoloji alanında aldığı eğitimlerle kendi üzerinde adanmış şekilde çalışmalarına devam etmiş. 2015 yılında Budist Psikoloji'den aldığı ilhamla koçluk eğitimi tamamlamış ve akabinde Mindful Self Compassion organizasyonun eğitimlerini alarak Türkiye’nin ilk İçsel Dayanıklılık eğitmeni olmuş. 

Bugün prezans, şefkat ve içsel dayanıklılık konularında kurumlara ve bireylere seanslar gerçekleştiriyor, yin yoga eğitmenliği yapıyor, kendi yaşamında tecrübe ettiği pratikleri yumuşacık ifadesi ile bizlere aktarıyor. Sema ile kalpten kalbe sohbetimize şefkat teriminin hem bireysel hem de profesyonel yaşamımızdaki değerine değinerek başladık ve hepimizin gönüllerinde taht kurmuş Thich Nhat Han ile Plum Village’de yaşadığı deneyimleri ile sonlandırdık. 

Sema hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz semademirkan.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Jan 07, 202130:56
Love Mafia Lounge Vol # 21 | Eda Çarmıklı + Ceren Zeytinoğlu (TR)

Love Mafia Lounge Vol # 21 | Eda Çarmıklı + Ceren Zeytinoğlu (TR)

Ceren Zeytinoğlu bundan 3 sene önce sevgili Mustafa Osman Turan’ın kurduğu bir sosyal topluluk olan Tact Agora vesilesi ile yaşamımıza dahil oldu. Disiplinli yapısı, topluma değer katma kaygısı, erdemli kişiliği ve egzotik güzelliği ile kalbimde büyük bir yer edindi. 


Ceren, daha fazla anlayış, bağlantı ve uyumu yaşama geçirmeye kendini adamış bir sosyal bilimci ve girişimci. İstanbul ve Londra'nın önde gelen düşünce kuruluşlarında yolsuzluk türlerini, demokratikleşme çabalarını ve alternatif dinler arası diyalog araştırmalarını incelemiş.


Ceren pratikteki çalışmalarına entelektüel bir bakış açısı getirmek için Ekim 2018’de yaşama geçirdiği Türkiye’nin ilk bağımsız konuşma platformu KonuŞu’yu kurdu. Siyasi ve sosyal konuları derinlemesine analiz ve teorik içgörüler içinde tartışmak üzere akademik ve özel sektörden tematik uzmanları bir araya getirmekte. Aynı zamanda, Türkiye Bilişim Vakfı önderliğinde şekillenen Başlangıç Noktası’nın da kurucuları arasında yer almakta, Türkiye’nin ilk yapay zeka şirketlerinden Orientis’in iletişim direktörlüğünü yapmaktadır. 

Ceren’in gerçekleştirdiği Konu Şu içeriklerine www.konusu.istanbul’dan ulaşabilirsiniz.

Jan 07, 202130:49
Love Mafia Lounge Vol #20 | Eda Çarmıklı + Azra Betül Erdoğdu (TR)

Love Mafia Lounge Vol #20 | Eda Çarmıklı + Azra Betül Erdoğdu (TR)

Azra kendine niyeti ve yaşamın her alanında şeffaf, içten ve nazik ifade biçimiyle vazgeçilmez yol arkadaşlarımdan biri. Kurumsal yaşamda edindiği tecrübe ve deneyim tasarımı bilgilerini koçluk tecrübesi ile harmanlamış. Genç yaşlarda, sürdürülebilir iş modelleri ve dünyaya faydalı projelere değer katma niyetiyle içindeki girişimci ruhu yaşama geçirmiş biri. Halihazırda, deneyim tasarımı kapsamında sistem, müşteri, çalışan ve öğrenme deneyimi konularında danışmanlık vermekte.


Bugün bu niyetle kurumlara ve gönlünün çekildiği projelere A.Designer markası altında değer katmakta. Azra ile sohbetimizde kendisinin pandemi döneminde başlattığı “Eşsiz İnsanlar” sohbetlerinde bizlere sorduğu soruları kendisine yöneltmekten keyif aldım. 

Azra’nın yaratıcı dünyası hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz  https://www.azrabetul.co ’ya göz gezdirebilirsiniz.

Jan 07, 202130:49
Love Mafia Lounge Vol #19 | Eda Carmikli & Berrak Yurdakul (TR)

Love Mafia Lounge Vol #19 | Eda Carmikli & Berrak Yurdakul (TR)

Berrak Yurdakul geleneksel yaşamın kalıplarını, kendini ve var oluşu anlamaya niyetiyle, şefkatle dönüştürmesi açısından ilhamla izlediğim ve övgüyle bahsettiğim isimlerden biri. Zen Budizm’inin felsefesinin ışığında ol’ma yolculuğunda olan sevgili Berrak böylesine engin ve kadim bir bilgiyi kendi kaleme aldığı hikayeleri ile hissedebilir bir şekilde bedene büründürüyor. Sohbetleri ve eğitimleri ile Mindfullness’a dair çalışmalar gerçekleştiriyor, araçlar sunuyor.

Berrak ile sohbetimizde mindfulness’a, kendi ifadesi ile “uyanık kalmak” kavramına daldık. Berrak’tan sözlenenleri merak ediyorsanız kitapları “Konuşmayan Tavus Kuşu Camio”, “Ev Yapımı bir Paraşüt”, “Senin hakkında 7 şey düşündüm” ve “Altıncı Irk”ı okumanızı gönülden öneririz.

www.lovemafia.co

Oct 08, 202040:06
Love Mafia Lounge Vol #18 | Eda Çarmıklı & Orkun Özocak (TR)

Love Mafia Lounge Vol #18 | Eda Çarmıklı & Orkun Özocak (TR)

Orkun bir psikolog olarak bütüncül terapi yaklaşımıyla; stres, korku, öfke, anksiyete, ilişkilerde aldatma, ayrılıklar ve güven eksikliği yaşayan bireyler ile ailelere yönelik seanslar yapıyor. Kişilerin dengeli bir hayat temeli oluşturmalarına yönelik bireysel çalışmalarına devam ederken, şirketlere de "İyi Yaşam Danışmanlığı" kapsamında psikolojik danışmanlık hizmetleri sağlıyor ve pek çok şirket, üniversite, özel kurumlarda eğitim ve seminerler veriyor.

Orkun ile sohbetimize çekincelerimize ve korkularımıza rağmen yolumuza bağlanma ve sürece güvenme konusu ile başladık. Ardından mutluluk kavramını masaya yatırdık, Orkun bunu “Mutlulukta bir sorun var.” olarak nitelendiriyor. Ve mutluluğu şöyle tanımlıyor; “Sorunlar yaşamın bir parçası ve mutluluk ise bu sorunları çözdüğümüzde hissettiğimiz şeydir.” Hadi gelin Orkun’un süzgecinden geçmiş mutluluk tanımını hep beraber anlamlandıralım. 

Orkun hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz; https://www.orkunozocak.com/’a bakabilirsinizAug 28, 202036:38
Love Mafia Lounge Vol #17 | Eda Carmikli & Shermin Voshmgir
May 12, 202045:03
Love Mafia Lounge Vol #16 | Markus Lehto & Dr. Ecmel Ayral

Love Mafia Lounge Vol #16 | Markus Lehto & Dr. Ecmel Ayral

Host Markus Lehto speaks with Dr. Ecmel Ayral, Love Mafia, co-founder of Life Works Labs, and a kind of Vitruvian man that wears many caps from academic, serial entrepreneur, CEO, real estate developer, life long learner, thinker, and tinkerer. 

In this episode, we dive deep into one of Ecmel's favorite topics, chaos theory, to see if there is something we might learn and apply to the disorienting times we are currently in. 

Is chaos something we can even hope to understand - if not with our minds, then with our hearts? Does coming to terms with chaos and a VUCA environment always require us to take a leap of faith out of our comfort zones into the great unknown? Are there any tools we can use to help guide us in this exploration? Can free will be managed? These are some of the big questions we tackle in this episode...

May 12, 202038:00
Love Mafia Lounge Vol #15 | Eda Carmikli & Lila Duygu Oğüt (TR)
May 09, 202035:44
Love Mafia Lounge Vol #14 | Eda Carmikli & Erdal Uzunoğlu (TR)
May 09, 202035:04
Love Mafia Lounge Vol #13 | Markus Lehto & Tobias Barnes Hofmeister
May 01, 202046:47
Love Mafia Lounge Vol #12 | Eda Carmikli & Isabelle Peeters
Apr 28, 202032:21
Love Mafia Lounge Vol #11 | Eda Carmikli & Arzu Ozev (TR)
Apr 28, 202033:26
Love Mafia Lounge Vol #10 | Eda Carmikli & Maya Fiennes
Apr 28, 202038:06
Love Mafia Lounge Vol #9 | Markus Lehto & Christopher Nevill
Apr 26, 202041:46
Love Mafia Lounge Vol #8 | Eda Carmikli & Nese Merdinler (TR)

Love Mafia Lounge Vol #8 | Eda Carmikli & Nese Merdinler (TR)

Zihin ve Nefes Koçu Neşe Merdinler kendini nöropsikoloji alanında geliştirmekte ve analitik atölyeler ve bireysel seanslar düzenlemekte. Neşe ile kendine niyet edişinin başlangıcı olan panik atağa, nefesin ve zihnin ahenkli çalışmasının bedenimiz üzerindeki etkilerine dair derin bir sohbete daldık.  

Neşe’yi instagramdan Neşe Merdinler hesabından izleyebilirsiniz.

Apr 08, 202027:12
Love Mafia Lounge Vol #7 | Eda Carmikli & Raquel Habib (TR)
Apr 08, 202036:53
Love Mafia Lounge Vol #6 | Eda Carmikli & Ozkan Zere (TR)
Apr 08, 202034:57
Love Mafia Lounge #5 | Eda Carmikli & Yeliz Ruzgar (TR)
Apr 05, 202039:19
Love Mafia Lounge #4 | Eda Carmikli & Ida Faldbakken (EN)

Love Mafia Lounge #4 | Eda Carmikli & Ida Faldbakken (EN)

With host Eda Carmikli, this episode explores the peculiar times we are going through as a world citizens. How might our reality transform in the near future if purpose driven tribes really synergized each other more? How can we transcend talking to actually doing, and reshape the physical get-togethers of the past  to real collaborations that reflect the urgency of the new now? How can we all grow through this together?

Ida Faldbakken is the co-founder of Katapult Future Fest, an Oslo based global community of change makers exploring how exponential technology can merge with impact investment to create thriving future society for all humanity. 

Ida is trained in philosophy, yoga, history and education - and naturally has a strong human driven approach to technology and how to apply it to solve society's complex issues. You can find out more about Ida Faldbakken and Katapult Future Fest at www.katapult.tech

Mar 28, 202034:20
Love Mafia Lounge #3 | Eda Carmikli & Ebru Güresin (TR)

Love Mafia Lounge #3 | Eda Carmikli & Ebru Güresin (TR)

Love Mafia’mızın vazgeçilmez bir parçası olan Ebru 20 senelik eğitmenlik kariyerinde kurumlara müzakere teknikleri ve anlamlı kampanya içeriklerinin tasarımına dair destek vermekte ve bunu sağlarken alıştığımız kurumsal yaklaşımın ötesinde insani bakış açısı ile yeni dünyaya yönelik sözlendirmekte. 

Ebru Güresin ile bu podcastimizde öğretilmişlerin ötesinde, yeni dünyada insanlığımıza dair ümidi beraber yakalamak üzere yolculuğa çıktık. 

Ebru hakkında daha fazla bilgi için Camp Retail (www.campretail.com.tr) ‘e girebilirsiniz.

Mar 28, 202030:09
Love Mafia Lounge #2 | Markus Lehto & Jonathan Cook (EN)
Mar 28, 202029:22