Skip to main content
Spotify for Podcasters
מה בתפקיד

מה בתפקיד

By Simona Valsky & Avigail Levine

אנחנו, אביגיל לוין וסימונה ולסקי גויכמן, מארחות מידי שבוע בעלי תפקידים שונים בהיטק לשיחה על חיי היומיום שלהם. מטרת הראיון היא לתת מבט מבפנים על התפקיד (במיוחד אלו שאינם דורשים רקע טכנולוגי) ולתת לכם כלים פרקטיים כיצד להיחשף לאותם תפקידים ומה נדרש על מנת להתקבל אליהם. אנחנו מזמינות אתכם להאזין לפרקים, ולספר לנו מה עוד הייתם רוצים לדעת. קצת עלינו: אביגיל לוין, מנהלת השקעות ואקוסיסטם בסמסונג נקסט, בעלת תואר ראשון במשפטים ומזרח תיכון ותואר שני במנהל עסקים, וסימונה ולסקי, דירקטורית קהילה בחברת גרות' ספייס, בעלת תואר ראשון בכלכלה ולימודי מזרח אסיה ותואר שני במנהל עסקים

Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

לראות את הפרספקטיבה של הארגון- כלים פרקטיים לפיתוח חשיבה עסקית

מה בתפקידJun 06, 2023

00:00
42:22
לראות את הפרספקטיבה של הארגון- כלים פרקטיים לפיתוח חשיבה עסקית

לראות את הפרספקטיבה של הארגון- כלים פרקטיים לפיתוח חשיבה עסקית

Jun 06, 202342:22
איך עוברים מאנגלית פאסיבית לאקטיבית? פרק עם סשה דניאל

איך עוברים מאנגלית פאסיבית לאקטיבית? פרק עם סשה דניאל

השבוע ראיינו את סשה דניאל, בוגרת כוכב נולד, שחקנית, זמרת, יוצרת, מתרגמת בנטפליקס וגם קואצ’רית בתחום ההגייה באנגלית על הנושא שלעיתים נדמה שהכי כואב לנו (הישראלים)- האנגלית שלנו.


בפרק ניסינו להבין את האתגרים שיש לישראלים - בין אם המנטליים, “עודף הביטחון” לעיתים והפונטיים ומה ניתן לעשות כדי להתעלות ולקחת צעד קדימה ולהשתפר (ויש הרבה מה לעשות!)


בעזרת סשה פרקנו את הרגלי הדיבור שלנו (וגם תרגלנו תוך כדי) והיא מצידה שיתפה אותנו בטיפים שניתן ליישם לבד, ללא כל עזרה כדי לתרגל ולשנות את המודעות שלנו בכל הנוגע לדיבור, ולא רק בשפה האנגלית.


כמובן שנגענו בעולם ראיונות העבודה, והמעבר להייטק שלא חוסך מאיתנו עבודה באנגלית (גם אם מדובר בין שני ישראלים)- איך מתגברים על מבוכה? איך מעבירים מסר ברור ואיך מתמודדים עם שאלות שלא התכוננו אליהן ו”נתקענו”.


ליצירת קשר עם סשה: https://www.freeandclearenglish.com/

והמלצה חמה נוספת- הדר שמש, מאמנת מבטא ודיבור באנגלית עם פודקאסט נהדר: https://accentsway.com/about-hadar-shemesh/

מזכירות לכם על האירוע שלנו ביום רביעי הקרוב (17.5)- מצפות לראותכם: https://sale-page.greeninvoice.co.il/mabatafkidmay2023


 

May 15, 202341:11
חיפוש עבודה בהייטק- איפה מתחילים?

חיפוש עבודה בהייטק- איפה מתחילים?

לפני שנקפוץ לפרק נספר לכם שיש לנו אירוע קהילה ב17.5 ואתם מוזמנים להרשם ולפגוש אותנו שם. פרטים נוספים בלינק >> https://bit.ly/3nfQvBE

בפרק השבוע אביגיל מראיינת את סימונה ולסקי (כן, כן, מנחת הפודקסט) על מסע הקריירה המאוד מעניין שלה, ואיך ניהלה את חיפוש העבודה האחרון (ואולי בעצם הראשון) שלה שבעקבותיו הצטרפה לחברת Growthspace.

בפרק סימונה משתפת בתחנות הקריירה שלה שבכלל התכוונן למסלול של קשרי חוץ, ואיך די במקרה הגיעה למיקרוסופט ומשם עברה עם המנהל שלה לוויקס.

כשעזבה את ויקס, סימונה ניהלה חיפוש עבודה בתעשייה שבדיוק נכנסה למשבר של 2022, והחיפוש היה מאתגר ממה שציפתה. בפרק סימונה מפרטת על הקשיים שבניהול תהליך חיפוש העבודה בהייטק, איך ניגשה לתהליך בצורה מסודרת ומובנית, מה הטעויות שעשתה בדרך, איך היא ממליצה להתמודד עם משימות בית ואיך הצליחה לשמור על מוטיבציה בתהליך החיפוש גם אחרי שקבלה תשובות שליליות ממעסיקים.

Apr 19, 202356:12
מחיל הים לניהול מוצר בבנק דיגיטלי- איך עושים את זה?

מחיל הים לניהול מוצר בבנק דיגיטלי- איך עושים את זה?

 מושיקו בן גיאת החליט להשתחרר מחיל הים לאחר מספר שנים בשירות קבע ותכנן לעבור לעולם הייעוץ האסטרטגי אבל כניסה לעולם החברתי בזמן מעניין מאוד הסיטה אותו מדרכו והוא הבין שניהול מוצר זו הקריירה שהוא רוצה לבנות לעצמו.

בין ייעוץ אסטרטגי לניהול מוצר יש מן המשותף, ומושיקו שיתף אותנו איך העולמות מתחברים. דיברנו גם על האופן בו הוא מינף את הניסיון שלו בעולם החברתי והצליח לקבל דריסת רגל בעולם העסקי .

 זה נשמע כמו משהו שכבר עבר מהעולם אבל מושיקו הגיש קורות חיים דרך האתר, כמו שהיום כבר כמעט לא עושים, והגיע לראיון הראשון ומשם התקדם והחל את דרכו כמנהל מוצר בחברת ורינט.

שוחחנו על ההבדלים בתפקיד מנהל המוצר בתאגיד גדול שהלקוחות שלו הן חברות, לעומת סטארטאפ צעיר שמוכר ללקוחות קצה (כמונו).   

דיברנו על היום יום, העשייה, תחומי האחריות ותהליכי העבודה של מנהל מוצר בחברה עם מעל 16 מוצרים במקביל! על שני חלקים חשובים בתפקיד: אסטרטגי וטקטי.

 מי הממשקים שלו? (וזה מורכב!) ואיך אפשר לגשר על פערים מתפקידים אחרים כשרוצים לחצות את הקווים לניהול המוצר.


Mar 01, 202353:29
כיצד הבינה המלאכותית תשפיע על עולם העבודה

כיצד הבינה המלאכותית תשפיע על עולם העבודה

אי אפשר להתעלם מהמהפיכה הטכנולוגית שמתרחשת בימים אלו ממש- מהפיכת הבינה המלאכותית היוצרת (Generative AI), ולכן בחרנו להקדיש פרק לנושא.

בפרק אביגיל מראיינת את משה רדמן, יזם, איש עסקים ויועץ אסטרטגי המתמחה בתחום, על משמעות המושג בינה מלאכותית יוצרת, כיצד היא תשפיע על האופן שבו כולנו עובדים. איזה מקצועות חדשים ייוצרו ואילו יעלמו וכיצד אנחנו יכולים להערך למהפיכה הזאת.

בפרק משה מציין כלים טכנולוגים חדשים כמו Dalee, Midjourney and ChatGPT, 

שכולנו חייבים להכיר ולהתחיל להשתמש בהם כבר היום.

פרק חובה לכל מי שרוצה להשאר רלוונטי בשוק העבודה.


Feb 13, 202322:57
תפקיד הדאטא אנליסט בצוות מוצר

תפקיד הדאטא אנליסט בצוות מוצר

השבוע אירחנו את טל לאור, מנהלת את צוות הדאטה אנליטיקס בחברת האניבוק.


טל הגיעה מעולמות הביוטכנולוגיה והתגלגלה לעולמות האנליזה. תחילה עסקה בדאטה רפואי, אח״כ עברה לחברת eBay ולאחר מכן להאניבוק שם היא נמצאת כיום.


טל משתפת איך תשוקה לנתונים הובילה אותה לעשות את המעבר לעולם ההייטק ואיך גישרה על הפערים בתחילת הדרך באופן עצמאי.


דיברנו על איך אנליסט מוצר יכול לעשות אימפקט ואיך העשייה שלו באה לידי ביטוי בצורה משמעותית בעבודה עם קבוצת המוצר. טל שיתפה אותנו על מודל הגילדות שמתפתח בתעשייה, מה תפקיד גילדת הדאטה בהאניבוק, איך זה משפיע על תפקיד האנליסט בחברה ועל העשייה היומיומית שלה. 

 

דיברנו גם על ההבדלים בין תפקיד האנליסט במחלקות שונות באותה חברה וגם על ההבדלים בתפקיד האנליסט בחברות שונות (גדולות מול קטנות למשל) ואיך דאטה יכולה להוות משאב מאוד אסטרטגי בתוך חברה ובתרבות ארגונית.


בנוסף דיברנו על קורסים שונים שמוצעים היום להסבה לתחום ומה החשיבות שלהם בתעשייה ובעיני טל ועל מה באמת חשוב שתביא עם עצמך לתפקיד כדי להצליח בו

Jan 09, 202331:32
תפקיד ה DEVOPS: חיבור עולם הפיתוח לעולם האופרציה

תפקיד ה DEVOPS: חיבור עולם הפיתוח לעולם האופרציה

חלק מהתובנות שלנו בפודקאסט לאחר למעלה מ 60 פרקים היא ההבנה שאי אפשר לנתק את התפקידים הטכנולוגיים בהייטק גם אם אנחנו מגיעים מרקע לא טכנולוגי, ולכן החלטנו   להקדיש כמה פרקים לתפקידי ליבה חשובים בתוך כל חברה כדי להבין גם את הסביבה הטכנולוגית והממשקים השונים שמשפיעים לנו על היום יום.

.שמחנו לארח בפרק זה את חן לוי אלנברג, מנהלת את צוות הדבאופס בחברת אלמנטור בשנתיים האחרונות. חן כבר 15 שנה בתחום והתחילה את דרכה בתכנית ממרם בצבא

  למרות הניסיון הצבאי, הקריירה באזרחות היא מאוד שונה ומלווה בלמידה בלתי פוסקת ורוב השנים היא ניהלה את כל המערך כאישה יחידה בחברה.  

את השיחה עם חן פתחנו בהצגת המושגים השונים הקשורים לתפקיד. דברנו על מה זה שרת, ענן וקוברנטיס ואיך הם קשורים לעבודת הפיתוח

מה השתנה בעולמות הדבאופס לאורך השנים ואיך זה השפיע על התפקיד ותחומי האחריות ביום יום?

תפקיד הדבאופס בארגון הוא תפקיד קריטי המאפשר חיבור חלק בין עבודת הפיתוח לבין המוצר החי שעולה לאוויר ומשרת לקוחות. דיברנו על מה זה ספרינטים, מה ההבדלים בין עבודה בסטארטאפ לתאגיד גדול וגם איך משפיע המוצר השונה על התפקיד. 

חן הדגישה את החשיבות של זיקה לטכנולוגיה, סקרנות  ויכולת למידה עצמית לצורך הצלחה בתפקיד הזה.


Dec 18, 202245:33
מוניטיזציה - איך עושים כסף ממשחקים

מוניטיזציה - איך עושים כסף ממשחקים

השבוע ראיינו את יעל אבירם, מנהלת צוות מוניטיזציה בחברת פלייטיקה. יעל מכניסה אותנו לתעשיה חדשה ומרתקת- תעשיית הגיימינג! היא משתפת אותנו איך נכנסה לעבוד בפלייטיקה ללא שום ניסיון רלוונטי קודם (ישר אחרי השחרור) ומשם צמחה בעולמות ה״מינטוז״. בפרק הרחבנו על עולם הגיימינג וההזדמנויות השונות הקיימות בו-  ולא רק לגיימרים. דיברנו קצת על כלכלת משחקים ואיך מייצרים אנגייגמנט גבוה של לקוחות

תפקיד מנהל המוניטזציה הוא תפקיד מרתק ומאוד ורסטילי שכולל גם אסטרטגיה, ניהול דאטה, יצירתיות  וחשיבה שיווקית

ניסינו לעמוד על ההבדלים בין תפקיד המוניטיזיישן למנהלי המוצר ומנהל המוצר מוניטיזיישן (כן יש גם דבר כזה!)

Nov 17, 202236:50
ניהול פרוייקטים בחברת חומרה- זה לגמרי הארדקור
Oct 03, 202242:37
מה בקורס: UX/UI

מה בקורס: UX/UI

כינאר עטאר היא מורה לאנגלית בדימוס שהחליטה לקחת את התשוקה שלה לעיצוב ופסיכולוגיה ולהפוך אותם למקצוע. היא בחרה ללמוד קורס עיצוב בנטקרפט לאחר מחקר מעמיק של  הקורסים האחרים הקיימים בשוק. 

דיברנו על אופי הקורס ולמי הוא מתאים, מה לומדים בכל אחד מהחלקים של הקורס ומה נדרש מהתלמידים במהלך הקורס.

כינאר שיתפה אותנו גם מה זה פורטפוליו והחשיבות שלו בראיונות של מעצבים ואיך בונים פורטפוליו (תיק עבודות) שיהיה מספיק טוב לתחילת חיפוש העבודה.

שוחחנו גם על חיפוש העבודה ואיך הקורס תרם לה לדרך שעברה ויש גם כמה טיפים נהדרים בסוף!

המלצה לשתי קהילות בפייסבוק:

Startup designers

WE- Women experience

Sep 12, 202220:37
פרודקט אופריישן - האחות התקתקנית של מנהלת המוצר

פרודקט אופריישן - האחות התקתקנית של מנהלת המוצר

 אחרי ניסיון של למעלה מ 15 שנים בחברות בינלאומיות כמו גוגל ופייסבוק, לוטם לב ארי היא האוטוריטה בארץ בתחום הפרודקט אופריישנס

לוטם שיתפה אותנו במטרות ועיקר העשייה של הפרודקט אופריישן -

  ״לפנות״ זמן לאנשי המוצר להתעסק באסטרטגיה ולקחת את כל השאר עליהם: סטנדרטיזציה וטמפלייטים, פידבקים מהלקוחות על המוצר, יצירת תהליכים רוחביים ולדאוג שהכל מתקתק וקורה בזמן הנכון ובקצב הנדרש.  

מתי צריך אותם? כשדברים מתחילים לחרוק, וכשאין סנכרון בין מנהלי מוצר 

בפרק דיברנו על החשיבות של התפקיד כדי להפוך את הארגון למבוסס דאטה.

וגם- 

איך נראה היום יום ובאיזה תוכנות משתמשים?

ואחת השאלות הכי חשובות- האם דרך פרודקט אופריישן אפשר לעבור להיות מנהל מוצר?

ומי הפרופיל הכי מוצלח בעיניה לתפקיד כזה? בין היתר הספקנו לדבר גם על לימודי מנהל עסקים באוניברסיטאות מובילות בעולם, ואיך היא מתייחסת לדייברסיטי? 

המלצה למאמר שהוא חובה-> https://www.svpg.com/product-ops-overview/ 

ומזמינות אתכם לקהילת פייסבוק שלנו ״מה בתפקיד״!


Aug 15, 202241:33
נוודות דיגיטלית- עבודה מרחוק באקסטרים

נוודות דיגיטלית- עבודה מרחוק באקסטרים

השבוע החלטנו לטוס רחוק וקצת לחלום וראיינו את נמרוד דין קיכל, כיום משמש כקאסטמר סאקסס בחברה גלובלית וגם היזם של נוודים דיגיטליים בישראל.

דין החליט לפני כ 8 שנים לשנות את אורח החיים שלו, הרבה לפני שהקורונה הגיעה אלינו, ואיתה העבודה מהזום, ולעבוד מרחוק, כל פעם ממדינה אחרת, לא סתם טיול אחרי צבא אלא לטייל וגם להתפרנס במקביל.

עד כה עבד כבר מ 101 מדינות - מטורף!

דיברנו על מה הצעד הראשון למי שרוצה להיות נווד?

באילו תפקידים זה יכול להתאפשר? ואילו תכונות אופי חשוב שיהיה לנו?

נמרוד שיתף אותנו באתגרים בעבודה מרחוק מול חברי הצוות בעבודה וגם איך אפשר להתעלות עליהם.

האם אפשר להתפתח מקצועית?

באיזה שלב בחיים זה מתאים?

ומה חשוב לקחת בחשבון לפני שיוצאים למסע כזה?

וגם שיחה על הדרכון הישראלי שהופתענו לשמוע שהוא אחד הטובים.

גם אם אתם לא מתכננים לעבוד מקולומביה או אפילו קפריסין בזמן הקרוב- זהו פרק מרתק ובעיקר פותח את הראש.

לינק לאתר של נמרוד

לינק לקהילה של נמרוד

לינק לקהילה שלנו- מה בתפקיד

וגם לקבוצת הוואטסאפ השקטה שלנו

Jul 31, 202239:16
איך לפטר נכון?

איך לפטר נכון?

זהו פרק מיוחד שהקלטנו לאור התנודות בשוק ההייטק, ירידה בהיקף ההשקעות בסטארטאפים וגל פיטורים שהגיע לצד כל אלו. בחרנו לראיין את שאול אולמרט, שמעבר להיותו יזם מצליח כבר שנים רבות, לפני מספר שנים נאלץ בעצמו לעבור ״מסע התייעלות״ בסטארטאפ הקודם שלו פלייבאז ולפטר עשרות עובדים.

במהלך השיחה שלנו ניסינו להבין איפה מתחילים, איך מנהלים את התהליך הלא פשוט הזה, עם מי מתייעצים? ואיך מקבלים את ההחלטות הקשות ביותר. 

האם יש דרך ל״רכך״ את ההודעה לעובדים שהחליטו לפטר אותם? איך אפשר ללוות אותם ביציאה מהחברה ומה ניתן לעשות עבורם?

ומעבר לכך- מה עם העובדים שנשארים? איך מחזירים את המוטיבציה? משקמים את מערכת היחסים והאמון שנפגעה?

וגם כמה מילים לאנשים שפוטרו היום, וכאלו שמחפשים  את האתגר הבא. 

 

Jul 12, 202249:59
הגשר בין הטכנולוגיה ללקוח Technical Customer Success

הגשר בין הטכנולוגיה ללקוח Technical Customer Success

הדס שוינגר הלכה בעקבות אחיותיה הגדולות ללמוד תכנות במסלול לנשים חרדיות. אחרי מספר שנים בתפקידים טכנולוגים היא הבינה די במקרה שהחיבור האנושי עם הלקוח מאוד מעניין אותה. אחרי בירור עצמי ודיוק של מנהלת גיוס עשתה מעבר לצד העסקי לתפקיד Technical Customer Success.

בפרק הדס מספרת על המסלול שלה כאישה חרדית בהייטק, מפרטת איך השפיעה עליה המעבר מתפקיד טכנולוגי לתפקיד עסקי ועל המחיר של השינוי הזה. מסבירה איך התפקיד הזה שונה מקאסטמר סקסס קלאסי ומה חלוקת העבודה בין הגורמים השונים בארגון שנמצאים בקשר ישיר עם הלקוח.

אם עולמות הקאסטמר סקסס מעניינים אתכם, אנחנו ממליצות לכם להאזין גם לפרק עם אפרת פלד >> https://anchor.fm/mabatafkid/episodes/Customer-Success---eo20ed 

Jul 06, 202242:36
מה בקורס- Customer Success

מה בקורס- Customer Success

בפרק השני שלנו ביוזמת מה בקורס ראיינו את רינת קורבט שהחליטה לעשות הסבה אחרי שנים בעולם הדאטה והאנליטיקס לתחום הקאסטמר סאקסס.

דיברנו בקצרה על מה זה קאסטמר סאקסס, והגדרת מטרות לפני שניגשים לבחירת הקורס.

לאחר מכן צללנו לאיתור הקורס הנכון לי- רינת נתנה לנו סקירה רחבה על האופציות השונות של קורסים בתחום, במה שונה הקורס שבחרה מקורסים אחרים באונליין וגם שיתפה אותנו מה למדה בקורס, על השילוב בין התיאוריה לפרקטיקה וכיצד הוא מסייע לה בהגשת מועמדות לתפקידים.

בנוסף ניסינו להבין למי הקורס הספציפי שהיא עשתה מתאים, אילו קורסים מתקדמים נוספים ניתן לעשות וגם קיבלנו המלצות מעולות לקהילות בפייסבוק ששווה להיות חלק מהן.

לינק לקורס של Customer Success Institute >> https://csi-1.csminstitute.org/

Jun 29, 202220:44
מרווחה קלאסית לחווית עובד

מרווחה קלאסית לחווית עובד

למירב לבקוביץ יש טראק רקורד של 20 שנה בתעשיית ההייטק. לאחר תואר במזרח תיכון וערבית ותואר שני בלימודי מגדר, היא עבדה שנים בתאגיד בינלאומי בעולמות  האדמיניסטרציה ולאט לאט לקחה על עצמה גם תחומי אחריות שנגעו לרווחת העובדים הקלאסית (מה זה אומר? בפרק!). לאחר מכן עברה לסטארט-אפ יחסית קטן לנהל את התחום וגילתה שזו התשוקה האמיתית שלה. בשנה האחרונה היא חלק מחברת הייבוב ועוסקת אך ורק בחווית העובד.

דיברנו עם מירב על הטרנספורמציה שעבר התחום במהלך השנים, ומה עיקר העשייה שלה ביום יום, עם מי הממשקים שלה, וגם על החשיבות של הפונקציה הזו בחברה.

מירב סיפרה לנו מאיפה היא שואבת השראה ואיך היא מתכננת ומנהלת את התכנית השנתית שלה ומה העוגנים החשובים.

הדיון שלנו נגע גם בהבדלים בין חווית עובד למיתוג מעסיק והאם יש דרך למדוד את ההצלחה של הפעילות שלה?

המלצות נהדרות של מירב לקהילות פייסבוק בתחום: 

- רווחה וניהול משרד

- עולם הרווחה

- hr4hr 

מוזמנים להצטרף לקהילה שלנו בפייסבוק - ״מה בתפקיד״ !

וגם לקבוצת הוואטסאפ השקטה שלנו כאן :) 


 

Jun 20, 202237:45
שום, פלפל ושמן זית: שף מחקר ופיתוח של הסטארט-אפ הטבעוני שמשנה את עתיד הבשר

שום, פלפל ושמן זית: שף מחקר ופיתוח של הסטארט-אפ הטבעוני שמשנה את עתיד הבשר

שי היימן החל את דרכו במטבח בגיל 8 כשאמא שלו הרשתה לו להשתמש בכיריים ולבשל לעצמו. מאז הוא התפתח והתקדם, עבד במסעדות מישלן בארץ ובעולם ופתח את הפופ אפ הטבעוני הראשון בארץ.

בשלב זה פנה אליו המנכ״ל של חברת רידיפיין מיט והציע לו להצטרף למהפיכה שהם מנסים ליצור בעולם תחליפי הבשר.

שי התחיל כמנהל פיתוח המוצר בחברה, עבודה צמודה עם מהנדס המזון במטרה לייצר את תחליף הבשר הטעים ביותר מחלבון צמחי.

היום הוא כבר השף הגלובלי של החברה ובעיקר עושה עבודת פיתוח עסקי ופתיחת שווקים חדשים למוצרים שלהם שכבר נמצאים בלמעלה מ 200 מסעדות בתל אביב.

דיברנו על השוני ביום יום מעבודת השף במטבחים הקלאסיים, מה היתרונות בלעשות שינוי כזה בקריירה? מה האתגרים? וגם לאן אפשר לצמוח - בחברה הנוכחית או בכלל בתעשיית הפוד טק.

שי שיתף אותנו בדעתו על האם מדובר על מגמה בתעשייה, ומה הטרנדים החמים?

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו להמשך דיון!

וגם לקבוצת הוואטסאפ השקטה שלנו כדי לא לפספס עדכונים והזדמנויות!

הלינקדין של שי ליצירת קשר

Jun 07, 202227:48
תוכן הוא המלך, אבל קונטקסט היא הממלכה. על סטוריטלינג והצגה עצמית בראיונות עבודה עם ליאור שוהם.

תוכן הוא המלך, אבל קונטקסט היא הממלכה. על סטוריטלינג והצגה עצמית בראיונות עבודה עם ליאור שוהם.

May 25, 202257:08
מה בקורס: דאטה אנליסט- חברת מאסטרסקול
May 15, 202224:22
איך המדינה עוזרת לי להשתלב בהייטק

איך המדינה עוזרת לי להשתלב בהייטק

היום יש לנו פרק מיוחד. הזמנו את איתי לבנון, מי שמוביל את חטיבת ההון האנושי ברשות החדשנות-

הגוף שמופקד על פיתוח וחיזוק החדשנות הישראלית.

אחרי למעלה מ 50 פרקים ותפקידים שונים שכיסינו בהייטק הבנו שיש צורך בשוק- לפי המספרים שאיתי שיתף איתנו, בין 20 ל 30 אלף אנשי מקצוע (כל מגוון המקצועות!) חסרים היום בהייטק.

ולכן רצינו לראיין את איתי, ולבדוק מה המדינה עושה היום בשביל לעזור להכשיר ג׳וניורים, אילו

משאבים מושקעים, ומה הן ההזדמנויות השונות להכשרות.

הופתענו לגלות כמה תכניות יש (כמעט 50!) וגם ללמוד שחברות הייטק רבות נרתמות למשימה הלאומית הזו. כמובן שבאחריותנו לחפש ולהעמיק כדי למצוא את מה שנכון לנו- אבל הפרק הזה עושה לנו סדר ומנגיש לנו את האפשרויות השונות.

לינק לקהילה שלנו:

https://www.facebook.com/groups/ma.batafkid/

לינק לקבוצת הוואטס אפ שלנו (לעדכונים):

https://chat.whatsapp.com/CVg2kjhuXTw5dJ2YrPQVHS?fbclid=IwAR1oGdkf7Q_jF0MCMUgaKiYTc_zhj19y5QiSlX5bRypWVbxq3b7m8ppmV18

May 08, 202243:29
מדיילת אוויר לניהול אירועים וירטואליים

מדיילת אוויר לניהול אירועים וירטואליים

חן אורלין היא דוגמא קלאסית לאישה שלוקחת את השינוי שנכפה עליה בעקבות הקורונה ומנתבת אותו למקום הכי נכון עבורה, ולא נשארת פאסיבית. לאחר 7 שנים כדיילת אוויר, נאלצה חן לשנות מקצוע ולחשב מסלול מחדש, צעד אחד צעד היא שיפרה את האנגלית, שיפצרה את קורות החיים והלינקדין שלה ודייקה את עצמה בניסיון להבין לאילו תפקידים בעולם החדש והטכנולוגי היא יכולה להתאים וכך היא הגיעה לחברת קלטורה - שבעקבות הקורונה הקימה מחלקה חדשה ופלטפורמה ייעודית לניהול אירועים אונליין (אפקט הקורונה מצידו השני של המתרס).

חן הגיעה לצוות חדש שרובו חבר'ה ג'וניורים, ובחרה במודע לשנות את אופן החשיבה שלה ולהתגמש מתוך ההבנה שזו כנראה ירידה לטובת עלייה.

חן שיתפה אותנו בפרק איך מתחילים ובונים תשתיות לתפקיד שלא היה קיים לפני כן, מה זה אומר לתפעל אירועים וירטואליים מקצה לקצה, מי חברי הצוות והממשקים השונים שלה בתוך החברה, אילו מערכות למדה בדרך? ואיך היא גישרה על פערים טכנולוגיים שהיו לה? דיברנו גם על האתגרים בתפקיד וקצב העבודה האינטנסיבי וגם ההתפתחות האישית שלה והעתיד

Apr 25, 202241:35
עולם המכירות מא׳-ת׳ עם רועי לוי ארז

עולם המכירות מא׳-ת׳ עם רועי לוי ארז

רועי לוי ארז הוא דירקטור מכירות בחברת ריסקיפייד. כל הקריירה שלו מאופיינת במהלכים ומעברים חדים-

מעולם הפיננסים, להשקעות חברתיות ואז למכירות בהייטק. בפרק עם רועי נגענו בכל האספקטים של איש המכירות. דיברנו על

ההבדל בין פיתוח עסקי למכירות וגם העבודה הצמודה עם מחלקת השיווק,

מה ההבדל בין מכירות b2b ל b2c? ואיך זה משפיע על היום-יום?

דיברנו גם על תהליך המכירה, ואיך מתכוננים, לא רק פרקטית אלא ברמה האסטרטגית.

ואיזה ארגז הכלים יש לאיש מכירות?

ניסינו להבין איך מתמודדים עם היעדים הקשוחים בהייטק והאם זה משפיע על השכר ?

והאם אפשר ללמוד להיות איש מכירות או שזה משהו מולד ובאופי ?

ואיך כל הסיפור של רועי קשור לטיפוס על הרים?

Apr 04, 202201:00:08
ניהול פיתוח ולמידה (learning and development): למידה כמיינדסט

ניהול פיתוח ולמידה (learning and development): למידה כמיינדסט

אבי שוסהיים הוא מנהל מחלקת הלמידה בחברת AT&T, כבר למעלה מ11 שנה (ככה זה כשאתה עוסק בתחום שאתה מלא תשוקה אליו).

הוא הקים את מחלקת הלמידה בארגון שמטרתה בראש ובראשונה להנגיש פתרונות למידה שונים לעובדי החברה על מנת לפתח אותם מבחינה מקצועית ואישיותית.

שוחחנו על מהות התפקיד, מה מאפיין את אנשי הלמידה בארגון ואיזה פונקציות שונות יש לו בצוות?

ניסינו להבין איך מחליטים אילו קורסים לפתח, על מה הצוות שלו נמדד וגם מה המוטיבציה של האנשים בארגון עצמו ללמוד.

אבי סיפר לנו איך בנה רשת מדריכים פנימית, מה הכוונה ללמידה היברידית וגם איך הקורונה השפיעה על הרגלי צריכת תוכן.

בנוסף סיפר לנו אבי מהו הקורס הכי מבוקש בשנה האחרונה ושיתף אותנו בכמה טיפים מעולים ומקורות ידע על מנת להכנס ולהתפתח בתחום.

Mar 21, 202246:05
מי משקיע במשקיע? (תפקיד קשרי משקיעים בקרן הון סיכון)

מי משקיע במשקיע? (תפקיד קשרי משקיעים בקרן הון סיכון)

השבוע ראיינו את מרם חוסיין, מנהלת קשרי משקיעים בקרן ההון סיכון וינטאג׳. בפרק מרם נתנה לנו הצצה לתוך אחת מקרנות ההון סיכון הוותיקות והמרתקות בישראל.

מרם, שהגיעה מעולמות החשבונאות שיתפה באופן השתלבותה בתעשיית ההון סיכון, הסבירה בפירוט מה כולל תפקיד מנהל קשרי המשקיעים, אילו מיומנויות ותכונות אופי צריך על מנת להצליח בתפקיד כזה, ולאן אפשר לצמוח.

מרם הרחיבה על ההבדל בין קרן שמשקיעה בקרנות לבין קרן שמשקיעה ישירות בחברות. היא גם נתנה לנו נקודת מבט חדשה על האתגרים של עבודה בתעשיית ההון סיכון כאישה הערבייה הכמעט יחידה בתחום בישראל וסיפרה על העשייה שלה על מנת לשנות את המצב הזה. 

Mar 07, 202237:39
פרק בונוס: איך למצוא את התפקיד שהכי מתאים לנו

פרק בונוס: איך למצוא את התפקיד שהכי מתאים לנו

 פרק שהוקלט במסגרת הפודקסט סטרטאפ פור סטרטאפ של מאנדי בו ליאור קרנכל ראיינה את אביגיל לוין על הדרך הנכונה לפנות לחיפוש עבודה כשכבר צברנו ניסיון מקצועי. דברנו על למה חשוב לשאול את עצמנו ׳מה אני רוצה לעשות׳? איך אפשר למצוא תפקיד שמתאים לניסיון שלנו במקום לנסות להתאים את הניסיון שלנו לתפקיד? ואיך ללמוד במה אנחנו טובים?

Feb 27, 202236:02
QA- מציאת באגים לפרנסתך

QA- מציאת באגים לפרנסתך

עדי בניטה מנהלת את תחום הבטחת האיכות בחברת פאפאיה גלובל. עדי מגיעה מלימודי מזרח תיכון ומדעי המדינה והחלה את דרכה במקצוע די לפני כמעט 20 שנה כשקבלה הזדמנות בחברת קומברס. מאז הספיקה לעבוד בכמה חברות מובילות בתעשייה וגם הביאה במקביל 5 ילדים!

עדי עשתה לנו סדר בתפקידו של איש ה qa- מה זה אומר בפועל? מה הם תחומי האחריות? מול מי הממשקים ביום יום? ואיך נראה היום יום?

עדי גם שיתפה אותנו מי בעיניה הוא איש qa טוב, ומה חשוב שיהיה לכל מועמד.ת כדי להצליח בתפקיד כזה. דיברנו גם על הדרך הנכונה בעיניה לעשות הסבה מעולמות אחרים ומגוונים (השתמשו ביתרונות היחסיים שלכם) וגם- לאיזה תפקידים אפשר להתקדם ולהתרחב עם רקע בתפקיד הזה.

Feb 14, 202250:41
תפקיד הריסק אנליסט- שרלוק הולמס של ההייטק
Jan 24, 202241:37
חוזה עבודה בהייטק: האותיות הקטנות

חוזה עבודה בהייטק: האותיות הקטנות

עו"ד אורי טורקיה שלס היא שם דבר בעולם דיני העבודה. בפרק היא משתפת בטיפים פרקטיים בכל הנוגע לחוזה עבודה בהייטק. דברנו

על סעיפי סודיות ואי תחרות, מה נתון למשא ומתן ועל מה לא שווה להתמקח? האם 42 שעות זו גם משרה מלאה בהייטק? מאיזה סוג של הסכמים או סעיפים כדאי להזהר? איך השפיעה הקורונה על חוזי העסקה ומתי שווה לקחת עורך דין.

המלצה חמה של אורי- אתר "כל זכות". 

Jan 11, 202244:15
הדבק בין המחלקות- על תפקיד ה TECHNICAL PROGRAM MANAGER במטא (פייסבוק)

הדבק בין המחלקות- על תפקיד ה TECHNICAL PROGRAM MANAGER במטא (פייסבוק)

השבוע ראיינו את מיכל סינגר שעשתה הסבה מעולם החינוך וההדרכה לעולמות ניהול פרויקטים טכנולוגים (TPM) בחברת מטא (לשעבר פייסבוק). מיכל שיתפה אותנו במסלול הייחודי שעברה, הסבירה מה ההבדל בין התפקיד שלה לניהול מוצר וניהול פרויקטים, איך למדה לבד נושאים טכנולוגים מורכבים, וכיצד המיומנויות של עולמות ההדרכה משתלבים בעשיה היומיומית שלה. מיכל גם נתנה לנו הצצה לתרבות העבודה המאוד ייחודית בחברה וכיצד התרבות הזאת משפיעה על היעדים שהיא מציבה לעצמה במסגרת התפקיד

Dec 20, 202135:48
שיח פתוח על פוליטיקה ארגונית

שיח פתוח על פוליטיקה ארגונית

בפרק מיוחד השבוע, הזמנו את אייל מילר, מנכ"ל זרוע ההשקעות של סמסונג נקסט בישראל לדבר איתנו על מה זה פוליטיקה ארגונית, החשיבות של מיפוי השחקנים השונים בחברה ומה מניע אותם. אייל דוגל בכך שצריך לשאוף להיות תמיד בעמדה של נתינה ומשתף את הגישה להתמודדות עם קונפליקטים בצורה נעימה.

דיברנו גם על חשיבות הטייטלים בסטרטאפ קטן מול חברה גדולה, איך להניע אנשים בתוך הארגון ולרתום אותם ליעדים שלנו וגם- איך צריך להתכונן לפגישות חשובות.

Dec 05, 202142:12
Marketing Performance- פרסום בעולם הדיגיטלי

Marketing Performance- פרסום בעולם הדיגיטלי

דור חיות הוא מומחה פריפורמנס בחברת נמוגו- הוא חלק מצוות הצמיחה בארגון והמטרה שלו היא להביא לידים רלוונטיים. בפרק דור מסביר מה זה קמפיין דיגיטלי וכיצד הוא שונה מפרסום קלאסי? מה ההבדל בין PPC ל SEO? ומה המשמעות של העבודה בסוכנות חיצונית מול עבודה בתוך חברת מוצר. דיברנו גם על החשיבות של אחריות אישית ויכולות אנליטיות לצורך מילוי התפקיד, ועל התרומה של תוכנית המנטורים של רסטרט למציאת התפקיד הנוכחי שלו.

Nov 17, 202152:45
Strategic Global Partnerships - building long term relationships
Nov 02, 202144:31
ניהול קריירה בהיטק-ניווט בין הזדמנויות
Oct 18, 202150:11
מה הקשר בין ספרות עברית ל PEOPLE ANALYTICS
Oct 05, 202145:38
Growth Hacking - איך מצמיחים חברות?
Oct 03, 202139:01
חשיבות הדאטה בתפעול חברה
Sep 13, 202150:49
עושים סדר בדאטה- על תפקיד הדאטה אופריישנס

עושים סדר בדאטה- על תפקיד הדאטה אופריישנס

אם אתם גיקים של דאטה, הפרק הזה ממש בשבילכם. 

עומר ליבצ'ק מנהל דאטה אופריישנס באיביי, הגיע לתפקיד לאחר תואר שני במדעי המוח. הצוות שלו, שעובד עם מאגרי מידע עצומים, אחראי לסידור ותיוג של המידע שנכנס למערכת של איביי. עומר סיפר לנו על האספקטים השונים של התפקיד, באיזה חברות ניתן למצוא תפקידים כאלה ודומים לו, לאן אפשר להתפתח מתפקיד כזה ואילו תכונות אופי ומיומנויות חייב שיהיו לכם כדי להצליח. 

אז אם אתם סקרנים, אספנים וחובבי מידע - תתחילו מפה.

Aug 19, 202137:33
מהסוכנות היהודית להייטק- תפקיד מנהל ההדרכה
Aug 09, 202133:10
לראיין את המראיינת - על תפקיד מנהלת הגיוס
Jul 26, 202144:22
מימוש אופציות- לא לעשירים בלבד
Jul 13, 202131:01
 מאחורי הקלעים של הליכי הגיוס בהייטק עם אפרת דגן
Jun 28, 202156:54
תפקיד החדשנות בחברות מסורתיות
May 30, 202133:51
עשייה ציבורית בלב ההיטק - על תפקיד מדיניות ציבורית וקשרי ממשל
May 16, 202139:00
 BI ANALYST בניית סיפור מתוך נתונים- על תפקיד ה
May 02, 202128:41
FP&A - תפקיד אסרטיבי אך רגיש
Apr 19, 202130:42
CORPORATE DEVELOPMENT אבל בסטארטאפ!
Mar 25, 202143:46
ESOP (אופציות לעובדים) for Dummies

ESOP (אופציות לעובדים) for Dummies

מרכיב מרכזי בתגמול של עובד בסטרטאפים ובחברות היטק הוא האופציות. כחלק מהשאיפה שלנו להפוך את התעשיה הזאת ליותר נגישה לאנשים מבחוץ הרגשנו שחשוב להקדיש לפחות פרק אחד למושג הזה, על מנת שאנשים שנתקלים בו בפעם הראשונה (ולפעמים גם בשניה ובשלישית) יצליחו להבין מה משמעות המרכיב הזה בשכר שלהם וכיצד עליהם לנהל לגביו מו"מ.

הזמנו את אודליה פולק, מנכלית חברת איזופ, כדי שתעשה לנו סדר בתחום ותסביר מהן בדיוק אופציות ומה המשמעות של המימוש שלהן למניות.

ניסינו לפשט עד כמה שניתן נושא מורכב זה, אך עדיין הוא אינו פשוט להאזנה ומצריך סבלנות. מומלץ מאוד להאזין לפרק אם אתם לקראת חתימה על חוזה עבודה ורוצים לשפר את מצבכם במו"מ.

אז על מה דיברנו בפרק:

-מהו מבנה חברה ומה ההבדל בין אופציות למניות.

-מתי עובד מקבל אופציות ומתי עליו לממש אותן

-מה ההטבה המיסוית שטמונה בתגמול האופציות ומה חברה צריכה לעשות כדי שהעובד יהנה מהטבה זו.

-איך ניתן להעריך כמה האופציות שקבלת שוות (רמז, קשה מאוד).  -מאילו טעויות כדאי להמנע בעת עזיבת חברה, מה מבנה התגמול שמקבלים בחברות ציבוריות ועוד ועוד

Mar 14, 202146:00
Developer Relations -לא רק לטכנולוגיים
Feb 24, 202137:40
מראיית חשבון לתפקיד VP FINANCE

מראיית חשבון לתפקיד VP FINANCE

לאחר כעשור במשרד רו"ח EY, אסתי לוי דדון עשתה את המעבר למחלקת הכספים בחברת פייבר. 

בפרק אסתי מסבירה כיצד בנויה המחלקה בחברת הייטק ומהם התפקידים השונים במחלקה, מדגישה את חשיבות ההתמדה והסבלנות לצורך ההתקדמות בקריירה, ונותנת טיפים לניהול אנשים בעלי יותר ניסיון וידע מקצועי ממך. 


Feb 15, 202136:37
INTERNAL COMMUNICATIONS- לחיות בצללים
Feb 01, 202138:01
תפקיד התמיכה הטכנית- כרטיס כניסה להייטק
Jan 17, 202134:29
איך הופכים אסטרטגיה לפרקטיקה

איך הופכים אסטרטגיה לפרקטיקה

אסטרטגיה היא מילה גדולה שכולנו אוהבים להשתמש אבל לא בהכרח יודעים איך היא מתרגמת לעשייה פרקטית. הזמנו את ניר סבתו, ראש תחום אסטרטגיה בחברת One Hour Translation, כדי שיסביר לנו איך מפרקים את הטייטל המפוצץ הזה לעשייה יומיומית שמשפיעה על צמיחת החברה. מה מסלול הקריירה הנכון למי שרוצה להשתלב בתפקיד אסטרטגיה בחברת סטרטאפ, והאם יש קיצורי דרך להשתלבות בתפקיד לאנשים שכבר נמצאים במסלול קריירה אחר.

המלצות חמות של ניר: 

חשבון הטויטר האישי שלו @therealnirs - ממליצות בחום לעקוב!! 

פודקאסטים נוספים מעניינים:

- 30 דקות או פחות https://anchor.fm/30minutesorless 

- חיות כיס https://www.kan.org.il/podcast/program.aspx/?progid=7

Jan 03, 202136:49
Customer Success - השגרירה של הלקוח בתוך החברה
Dec 20, 202038:55
איך מייצרים ערך ליזמים- על תפקיד האקוסיסטם בקרנות הון סיכון
Dec 07, 202034:23
מאיפה מגיע הכסף לתעשיית ההיטק? על תפקיד מנהל ההשקעות בקרן הון סיכון
Nov 29, 202047:53
?למה מוצרים צריכים קהילות
Nov 23, 202034:25
Business Operations- מאסטרטגיה להטמעה על סטרואידים
Nov 15, 202033:16
גמישות היא שם המשחק- ניהול נכון של משאבי אנוש
Nov 08, 202033:30
פרודקט מרקטינג- כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול
Nov 01, 202026:22
יצירתיות בביצוע - מניהול משרד למנהלת סגל

יצירתיות בביצוע - מניהול משרד למנהלת סגל

טליה נטשה קריירת מוזיקה מצליחה והתחילה את דרכה בהייטק בתור מנהלת משרד ומשם התקדמה להיות Chief of Staff, תפקיד מאוד ייחודי בתעשיה.

בפרק טליה משתפת איך דווקא הבריחה מטייטלים, היצירתיות בביצוע המשימות היומיומיות והמסירות לעובדים הביאו לקידומה לתפקיד אמון בכיר בחברה.

המלצה חמה לאנשים שאוהבים כלים חדשניים : קבוצת סופרטולס https://www.facebook.com/groups/supertool/ 

Oct 25, 202028:19
“הזה של הסושיאל"
Oct 18, 202037:52
מתודולוגיה מנצחת לניהול הקריירה שלי וגם- מה הכי חשוב בשיווק?
Oct 11, 202034:40
UX vs. UI הגיע הזמן שמישהי תעשה סדר בבלאגן
Oct 05, 202029:26
איך בונים מיתוג מעסיק?
Sep 28, 202031:34
למה צריך מנהל.ת גיוון והכלה?
Sep 21, 202033:08
לחצות את הקווים- מכתב הייטק למנהל תדמית של אינטל ישראל

לחצות את הקווים- מכתב הייטק למנהל תדמית של אינטל ישראל

כמו הרבה תעשיות אחרות, עולם העיתונות והתקשורת עובר מהפיכה בשנים האחרונות, השוק מצטמצם והעובדים בו צריכים למצוא מסלולי קריירה חדשים. גיא גרימלנד היה כתב הייטק בכיר בדה מרקר. כשהפנים שהמציאות מחייבת אותו לחשב מסלול מחדש הוא עבר להייטק. היום הוא מנהל התדמית של אינטל ישראל. בפרק גיא משתף איך עשה את המעבר מעיתונות לתפקיד בכיר בהיטק, ואיך איש תקשורת ששוקל לעשות מעבר דומה צריך להיערך לשינוי

לינקים שונים להמלצות שגיא שיתף איתנו:

JOLT https://tlv.jolt.io/about

GCMO קבוצה למנהלי שיווק https://www.facebook.com/globalcmo

2 פודקאסטים מעולים-

חיות כיס https://www.kan.org.il/podcast/program.aspx/?progId=7

GEEKONOMY https://geekonomy.net/

Sep 13, 202026:33
אופריישן- יותר רחב מזה נלך לאיבוד

אופריישן- יותר רחב מזה נלך לאיבוד

אחרי שעבדה כיועצת אסטרטגית לחברות במרכז אמריקה, מורן חזרה לישראל והצטרפה לסטרטאפ בתחילת הדרך בתור מנהלת פרויקטים, מהר מאוד התקדמה לניהול מערך התמיכה והאופרציה הגלובאלית של החברה וייסדה את כל התהליכים הנדרשים כדי שהחברה תוכל לצמוח. אין ספק שכמו בכל ניהול פרוייקט צריך לפרק את הפרק הזה לחתיכות קטנות והמון רשימות.

לינקים רלוונטיים:

Trello: https://trello.com/en

Asana: https://asana.com/home?utm_expid=.5Vei3MMKRWq4PUVVS92Z8w.1&utm_referrer=

Monday: https://monday.com/


Sep 06, 202041:13
רתימת אנשים לבניית קריירה בניהול מוצר
Aug 30, 202019:03
Decision Scientist 101

Decision Scientist 101

אור התחיל לעבוד כמתמחה בפייפאל מיד בסיום לימודי מדעי המדינה וכלכלה. היום, לאחר 6 שנים, הוא מנהל צוות בחברה. אור מסביר מה כולל תפקיד של אנליסט ואיך ניתן להתקדם משם ל Decision Scientist  ומדגיש את חשיבות הכישורים הבין אישיים בתפקיד הזה.

Aug 23, 202020:26
?איך עיתונאות ועריכת דין משתלבים בסטארטאפ רפואה דיגיטלית

?איך עיתונאות ועריכת דין משתלבים בסטארטאפ רפואה דיגיטלית

הגר מזרחי, התחילה את הקריירה שלה כעיתונאית והיום היא עורכת דין. בשנתיים וחצי האחרונות משמשת כיועצת משפטית בחברת הבריאות הדיגיטאלית Healthy.io.

הגר משתפת כיצד ניתן לעשות את המעבר ממשרד פרטי ליעוץ משפטי בסטרטאפ ומה היתורונת והחסרונות של שינוי זה.

Aug 16, 202023:28
מעבודה בעגלות למכירות בהייטק
Aug 02, 202024:51
?פיתוח עסקי מה זה בעצם אומר

?פיתוח עסקי מה זה בעצם אומר

הגדרת תפקיד של פיתוח עסקי היא תמיד אמורפית ורחבה. הזמנו את רותם גסלביץ', דיירקטורית פיתוח עסקי בשוק האירופאי בחברת VAYYAR,

על מנת שתשפוך אור על משמעות התפקיד ומה ההבדל בינו לבין תפקיד מכירות קלאסי ?

Aug 02, 202027:30