Skip to main content
Spotify for Podcasters
TriathlonLife.pl

TriathlonLife.pl

By Marcin Dybuk

Rozmawiam o pasji z pasją. Triathlon, to więcej niż tylko sport. To styl życia - mówię ja, Marcin Dybuk rozmawiający, ale nie przeszkadzający gościom podcastu TriathlonLife.pl :)
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

#35 Bright Inventions zaszczepia pracownikom triathlonowego wirusa

TriathlonLife.plFeb 22, 2022

00:00
31:46
#35 Bright Inventions zaszczepia pracownikom triathlonowego wirusa

#35 Bright Inventions zaszczepia pracownikom triathlonowego wirusa

Michał Łukasiewicz jest założycielem i prezesem firmy IT - Bright Inventions, która siedzibę ma w Gdańsku. Jest także triathlonistą. Najpierw było bieganie, które przerodziło się w pływanie, rower i bieganie. To był pierwszy krok. Drugi, to zaproszenie do wspólnej pasji pracowników. Bartosz Banach, zawodnik PRO trenuje prezesa i pracowników. W 2021 roku sztafety i zawodnicy indywidualni z Bright Inventions wystartowali w dwóch imprezach, w Lotto Challenge Gdańsk i w Przechlewie. Podczas pierwszej imprezy musieli się zmierzyć z upałem, w drugiej z deszczem. Nie poddali się. Mało tego, kolejne osoby przyłączają się do treningów. W roku 2022 wystartuje ich jeszcze więcej. 

Firma Bright Invetions została sponsorem Plebiscytu Triathlonlife.pl 2021. Dzięki Michałowi mamy atrakcyjne nagrody dla najpopularniejszych zawodników, na których oddajecie i oddaliście głosy. Można powiedzieć, że zarówno prezes jak firma Bright Inventiona triathlonowego bakcyla połknęli na całego. I bardzo dobrze.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Michałem Łukasiewiczem i Bartoszem Banachem. 

Marcin Dybuk 

Feb 22, 202231:46
#34 Marta Łagownik: Wierzę, że w końcu wszystko zagra

#34 Marta Łagownik: Wierzę, że w końcu wszystko zagra

Marta Łagownik jest tytanem pracy. Do triathlonu trafiła dzięki trenerce i przyjaciółce Monice Smaruj, wielokrotnej medalistce mistrzostw Polski. Jako młoda dziewczyna Marta trenowała wielobój. W podstawówce mama zapisała ją do klasy pływackiej. Nie szło jej najlepiej, ale świetnie biegała. I tak rozpoczęła rywalizację w dwuboju. Kolejno dochodziły następne  dyscypliny. Strzelanie i szermierka. Czwórbój. I to byłby koniec.  Możliwe, że w trzeciej klasie liceum jej przygoda ze sportem by się  zakończyła. Na szczęście na drodze pojawiła się Monika Smaruj. 

Monika namówiła Martę do startu  w triathlonie. Ówczesna licealistka wystartowała w Chodzieży, rodzinnej  miejscowości Smaruj. Na dystansie 1/8. W pożyczonej piance i na cudzym  rowerze. Zajęła drugie miejsce! Złapała bakcyla. Od tamtego czasu  regularnie trenowała pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Najmocniejsza  była w ostatniej dyscyplinie. Nad dwoma pierwszymi musiała ciężko  pracować. Zresztą ciężko pracuje nad każdą. 

Łagownik jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Na przeszkodzie do jeszcze większych sukcesów stoi pływanie. Często na zawodach wychodziła z wody na końcu stawki. Nie raz słyszała, że gdyby lepiej pływała. Marta jednak się nie poddaje. Rozpoczęła indywidualne treningi pływackie, o których opowiada w rozmowie z Triathlonlife.pl. Efekty były już widoczne podczas testów pływania kardy Polski. Zawodniczka wierzy, że niedługo będzie je także widać na zawodach. Liczy także, że najgorsze ma już za sobą, bo jak sama przyznała, dwa lata pandemii dały jej mocno w kość. 

Podczas naszej grudniowej rozmowy czuć było tęsknotę do zawodów, rywalizacji z koleżankami z reprezentacji oraz treningami z nimi. Marta jest pełna energii i nadziei, a także wdzięczności. Opowiada nam także o tym dlaczego lubi trenować w Gdańsku, jaki temat pracy dyplomowej wybrała, a także o treningach. Warto posłuchać dziewczyny, która mimo wielu trudności, wierzy, że w końcu przyjdzie dzień, kiedy jej ciężka praca da satysfakcjonujące efekty. 

Zapraszam do wysłuchania bardzo energetycznej rozmowy z Martą Łagownik. 

Marcin Dybuk
foto Paweł Seelieb 
Feb 13, 202231:16
#33 A jednak Alicja namieszała w polskim triathlonie. Co dalej?

#33 A jednak Alicja namieszała w polskim triathlonie. Co dalej?

Alicja Pyszka-Bazan przebojem weszła do polskiego triathlonu. Już w debiutanckim sezonie, mimo że okrojonym przez pandemię odniosła kilka sukcesów. W kolejnym było jeszcze lepiej. Poniżej pewnego poziomu nie schodziła, zarówno sportowego, jak i miejsca na podium. Po rocznej współpracy z Anną Halską rozpoczęła współpracę z byłym kadrowiczem Polski, a dzisiaj trenerem Marcinem Florkiem

Jaki to był dla nich, dla niej sezon 2021 dowiecie się słuchając podcastu numer 33.

Czego się dowiesz słuchając podcastu z Alicją Pyszką-Bazan?

 • Co się wydarzyło w życiu sportowym Alicji w ciągu ostatnich 18 miesięcy, kiedy opublikowaliśmy pierwszy podcast, z tytułem, który wywołał wiele emocji wśród słuchaczy?
 • Jak Alicja radziła/radzi sobie z hejtem i czego nie toleruje w opiniach na swój temat?
 • W czym zawodniczka wyróżnia się w polskim triathlonie?
 • Kiedy przejdzie do kategorii PRO?
 • Jaki ma cel w triathlonie na najbliższe lata?
 • Jak Alicja ocenia pierwszy rok współpracy z Marcinem Florkiem?
 • Na jaki trening szczególnie postawili w przeciągu minionych 12 miesięcy?
 • Jaką filozofię treningu ma Marcin Florek?
 • Dlaczego mimo przeszłości pływackiej Alicja trenuje teraz w grupie pływackiej?
 • Jaki start w sezonie 2021 uważa za najlepszy, a jaki za najgorszy?
 • Dlaczego zawodniczka 19 lutego 2022 roku chce wyrównać rachunki, jakie i z kim?
 • Na jakim dystansie najczęściej będzie startowała w 2022 roku?
 • Jaki start będzie dla niej najważniejszy?
 • Czy Alicja myśli o startach na dystansie długim?
 • Jakie plany długoterminowe dla triathlonistki ma jej trener Marcin Florek?
 • Ile godzin tygodniowo trenuje zawodniczka?
 • Z jakimi myślami na temat triathlonu Alicja nie może się narazie oswoić?
 • Tik Tok - dlaczego Alicja założyła konto w tych mediach społecznościowych?
 • Dlaczego zawodniczka podczas wyścigu odcina całkowicie emocje i co jej w tym pomaga?
 • Co Alicja myśli o Robercie Wilkowieckim?
 • Co triathlonistka myśli o współpracy z psychologiem?
 • Czym dla Alicji jest start w mistrzostwach świata?
 • Kiedy stanie na podium mistrzostw świata?
 • Gdzie Alicja namiesza w 2022 roku?
 • Czy wystartuje w roku 2022 w mistrzostwach Polski na dystansie średnim?
 • Czego sobie i słuchaczom życzy Alicja?

Pierwszy podcast: Alicja, kobieta która namiesza w polskim triathlonie? 

Drugi podcast z Alicją: Presja to rodzaj przywileju 


Zapraszam do słuchania

Marcin Dybuk

Dec 20, 202135:40
#32 Cześnik i Słoma m.in. o tym co nie zadziało z PZTri

#32 Cześnik i Słoma m.in. o tym co nie zadziało z PZTri

Z Marią Cześnik i jej trenerem Marcinem Słomą rozmawiałem w poniedziałek olimpijski, kilka godzin po triathlonowej rywalizacji mężczyzn w Tokio. Dzielą się wrażeniami. Zapytałem także zawodniczkę czego jej zabrakło, aby rywalizować z rywalkami w Igrzyskach Olimpijskich. Zarówno Maria i Marcin nie owijali w bawełnę. Rozmawialiśmy także o igrzyskach, w których Cześnik startowała. Można powiedzieć, że Polka miała podczas obu startów niesamowitego pecha. Szczególnie szkoda startu w Londynie, gdzie jechała podczas etapu rowerowego z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Pytam Marię i Marcina także o to co dalej... I o jeszcze kilka innych wątków. 

Zapraszam do wysłuchania
Marcin Dybuk

Aug 11, 202124:59
#31 Marek Jaskółka m.in. wspomina swoje igrzyska oraz porównuje polski i niemiecki triathlon

#31 Marek Jaskółka m.in. wspomina swoje igrzyska oraz porównuje polski i niemiecki triathlon

Marek Jaskółka, jedyny Polak, który rywalizował na igrzyskach. Po raz pierwszy w Pekinie, a drugi w Londynie. W 2008 roku z powodów zdrowotnych zszedł z trasy. Cztery lata później zajął 47 miejsce. Niestety i wtedy nie ominęły go problemy zdrowotne. Walkę o wyższą lokatę pokrzyżowała m.in. kolka na biegu. Niepowodzenia podczas igrzysk nie załamały Marka. Przeszedł na długi dystans. W 2014 roku wystartował w mistrzostwach świata IRONMAN na Hawajach. Do dzisiaj jest jedynym zawodnikiem PRO, któremu udała się ta sztuka. Obecnie spełnia się w roli trenera. Pracował w tej roli m.in. z reprezentacją Polski i Niemiec. W rozmowie zdradza jakie były różnice podczas pracy w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów. Pytam Marka także o to dlaczego Niemieccy triathloniści startują na igrzyskach, a nasi niestety nie. 

Podczas rozmowy poruszamy także następujące tematy: 

 • Wracamy do historii, Pekinu i Londynu. Pytam, które z perspektywy czasu igrzyska były dla Marka ważniejsze?
 • Igrzyska Olimpijskie czy Ironmana, co dzisiaj jest dla niego ważniejsze?
 • W triathlonie spędził 25 lat. Które momenty były najważniejsze i utkwiły mu najbardziej w pamięci?
 • Którego zawodnika najbardziej zapamiętał w kadrze Polski i Niemiec?
 • Jak to się stało, że porzucił piłkę nożną dla triathlonu?
 • Co zadecydowało o tym, że reprezentował Polskę, a nie Niemcy
 • Ile czasu poświęca obecnie na triathlon 

i poruszamy jeszcze kilka innych tematów. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Markiem Jaskółką, jedynym reprezentantem Polski na igrzyskach w triathlonie i jedynym zawodnikiem PRO z naszego kraju, który wystartował w IRONMAN Kona. 

Marcin Dybuk

Jul 25, 202134:35
#30 Agnieszka Jerzyk o kwalifikacjach na Igrzyska w Londynie i Rio. O startach na nich, a także o planach po narodzinach córki

#30 Agnieszka Jerzyk o kwalifikacjach na Igrzyska w Londynie i Rio. O startach na nich, a także o planach po narodzinach córki

Agnieszka Jerzyk dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. W 2012 roku debiutowała w Londynie i zajęła 25 miejsce, co było wtedy najlepszym miejscem reprezentantki Polski na IO. Cztery lata później w Rio poprawiła wynik o trzy pozycje, ale jak mówi nie była do końca zadowolona z zajętego miejsca. Plan minimum, to było TOP20. Triathlonistka zdradza w rozmowie z Triathlonlife.pl, że podczas tych zawodów w strefie T2 doznała bolesnej kontuzji. Duży palec u nogi włożyła w szprychy roweru rywalki. Polała się krew. 

Podczas tej rozmowy rozmawiamy także o:

 • trudach kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie
 • próbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego żaden reprezentant Polski nie zakwalifikował się IO w Tokio. 
 • najpiękniejszych i najtrudniejszych chwilach w Londynie i Rio 
 • atmosferze podczas igrzysk 
 • o tym jak Agnieszka z perspektywy czasu ocenia 22 i 25 miejsca, które osiągnęła podczas igrzysk 
 • o powrocie do rywalizacji po narodzinach córeczki 
 • o tym jak obie Panie się czują 
 • o tym, czy córka, której termin narodzin jest w dniu wyścigu olimpijskiego kobiet w Tokio, będzie musiała iść w ślady mamy 
 • o nadziejach olimpijskich Polaków na IO w Paryżu w 2024 roku 

i o kilku jeszcze innych aspektach... Jak zawsze podczas rozmowy z Agnieszką jest sympatycznie, z uśmiechem, ale szczerze i poważnie. 

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z cyklu #TRIgrzyska 

Marcin Dybuk

Jul 23, 202135:56
#29 Bartosz Banach pokochał kolarstwo oraz triathlon

#29 Bartosz Banach pokochał kolarstwo oraz triathlon

Bartosz Banach, rocznik 1986. Sport zaczął uprawiać w wieku sześciu lat.  Od tego momentu sport jest nieodłącznym elementem jego życia, a nawet  stał się sposobem na nie. Przez ponad dwadzieścia lat wyczynowo uprawiał  kolarstwo. Dwa lata spędził we Francji, gdzie trenował w profesjonalnej  grupie kolarzy. Kilka lat temu rozpoczął przygodę z triathlonem. Marzy,  jak wielu z nas o starcie na Hawajach. Absolwent Akademii Wychowania  Fizycznego i Sportu, na kierunku fizjoterapii. Mąż, ojciec i trener.

Z rozmowy z Bartoszem Banachem dowiesz się m.in. o:

 • Jak to się stało, że w wieku sześciu lat rozpoczął przygodę kolarską?
 • Kto był jego pierwszy wzorem, a kto trenerem?
 • Co łączy Bartosza Banach ze Zbyszkiem Gucwą?
 • Jaki zbieg okoliczności zadecydował o tym, że trafił do profesjonalnej grupy kolarskiej we Francji.
 • Jakie były początki w tej grupie?
 • Jak się dogadywał podczas jazdy w peletonie z francuskimi kolegami?
 • Jak wygląda dzień kolarza zawodowego?
 • Z którym medalistą olimpijskim trenował Bartosz?
 • Jakie sukcesy odniósł w MTB?
 • Co zadecydowało o tym, że trafił do triathlonu?
 • Debiutował w Sierakowie na dystansie ½. Które zajął miejsce?
 • Debiut był skokiem na głęboką wodę. Dosłownie. Dlaczego?
 • Jak trafił pod skrzydła Jaskółki, trenera Marka Jaskółki?
 • Co go mobilizuje do ciężkiej pracy?
 • W mistrzostwach Polski w Malborku w 2020 roku planował złamać 8:30 h. Co stanęło na przeszkodzie w realizacji tego oraz jak ocenia ten start i jaką on rolę odegrał w dalszych planach zawodniczych?
 • Banach planuje w 2021 roku wrócić do Malborka i powalczyć o medal.
 • Pandemia. To był ciężki czas. Rozstanie ze sponsorem. Brak środków do utrzymania rodziny, trójka dzieci, a jednak udało się przetrwać. Jak sobie poradził?
 • Banach w 2021 roku planuje wystartować trzy razy na dystansie długim? Czego oczekuję po tych startach?
 • Dlaczego nie interesuje go start na Hawajach jako amator?
 • Gdzie Bartek poznał żonę, z którą ma trójkę dzieci, a która znajduje siły, aby go wspierać, nawet wtedy kiedy jest naprawdę ciężko?
 • Dlaczego tak lubi trenować amatorów?
 • Czego zazdrości norweskim zawodnikom i czy uważa, że w Polsce też najlepsi zawodnicy powinni trenować razem. Co musiałby się wydarzyć, aby do takiej sytuacji doszło?

Zapraszam do wysłuchania

Marcin Dybuk

Feb 17, 202136:22
#28 Ż(r)yj zdrowo. Detoksykacja. Dlaczego warto?

#28 Ż(r)yj zdrowo. Detoksykacja. Dlaczego warto?

Odżywianie w sporcie zarówno w tym na poziomie profesjonalnym, jak i amatorskim odgrywa ogromną rolę. W pierwszym odcinku Ż(r)yj zdrowo rozmawialiśmy z Dagmarą i Waldemarem Oszminami o roli odżywiania w życiu codziennym i sportowym. 

Posłuchasz tego https://tiny.pl/rj457 

Dzisiaj na warsztat wzięliśmy brzmiący tajemniczo temat detoksykacji, która raczej kojarzy się nam z odtrutką na przykład po narkotykach lub alkoholu. A o co chodzi i dlaczego warto ją przeprowadzić, mówiąc od zdrowym odżywianiu? Jaki to może mieć wpływa na nasze życie, a dodam że ogromny. I już nie chodzi tylko o to, że możemy się w dość prosty sposób pozbyć nawet kilku kilogramów "szlamu" z naszych jelit. 

Detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu. Ma za zadanie "umyć" przewód pokarmowy od środka. Mówi się, że jelita są naszym drugim mózgiem. Rozdysponowują wartości odżywczych po całym organizmie.

Jelita są największą powierzchnią wchłaniania, jeśli chodzi o wartości odżywcze, które dostarczamy do każdej komórki organizmu. Jesteśmy dość dobrze skonstruowani pod względem przewodu pokarmowego. Mimo to w ciągu 10 lat średnio w jelitach odkłada się od jednego kilograma do 1,2kg tzw. zalegających resztek jedzenia.

Około 40-50% wartości odżywczych tego, co zjadasz, nie jest w stanie się wchłonąć.

Ludzie skarżą się na bóle głowy, migreny, brzydki zapach z ust oraz skóry. Nie wspomnę już o wypróżnianiu. To wszystko jest uwarunkowane w jelitach. Teraz też wiemy, że mają wpływ na odporność organizmu. Wszystkie dobre bakterie, które znajdują się w jelitach, stymulują funkcjonowanie całego organizmu. Można powiedzieć, że jeśli ktoś ma w nich bałagan, to ma nieporządek w organizmie. Dochodzi do tego odporność, która szczególnie teraz jest bardzo ważna dla nas.

Dużo więcej ciekawych i ważnych informacji w drugim odcinku podcastu Ż(r)yj zdrowo.

Marcin Dybuk


Feb 03, 202133:26
#27 Tomasz Galiński głos polskiego triathlonu

#27 Tomasz Galiński głos polskiego triathlonu

Dziennikarz radiowy, spiker, triathlonista. W 2021 roku wcieli się także w rolę rzecznika prasowego Challenge Gdańsk.  Jaki jest? Przekonaj się słuchając rozmowy z Tomaszem Galińskim.

Tomasz Galiński dziennikarz radiowy, a w środowisku triathlonowym znany i  rozpoznawalny głos, który przybił już dziesiątki tysięcy „piątek” na  metach największych imprez triathlonowych w Polsce. Jednak Tomek nie  ogranicza się tylko do spikerki. Debiutował w Suszu w triathlonie w 2012  roku. Jak poznał smak walki, przede wszystkim sam ze sobą, zaczął także  urozmaicać zawody przy pomocy mikrofonu.

W 2021 roku wcieli się w jeszcze jedną rolę. Tomasz Galiński został  rzecznikiem prasowym Challenge Gdańsk. Imprezy, która po wielu latach  wraca do Polski i odbędzie się w mieście wolności 19-20 czerwca 2021  roku.

Z Tomkiem Galińskim rozmawiamy o tym:

 • co kręci go w triathlonie?
 • Co bardziej lubi, spikerowanie czy rywalizację?
 • Jak się przygotowuje do spikerowanie zawodów?
 • Co najbardziej utkwiło mu w pamięci?
 • I inne…

Zapraszam do słuchania 

Marcin Dybuk

Dec 21, 202025:27
#26 Ż(r)yj zdrowo. Jaką rolę w życiu i sporcie pełni odżywianie

#26 Ż(r)yj zdrowo. Jaką rolę w życiu i sporcie pełni odżywianie

Jaki wpływ na wyniki ma dieta? Nie tylko na wyniki sportowe, ale także na dobre samopoczucie każdego dnia. Odżywianie w sporcie i życiu codziennym. O tym będziemy rozmawiać z dietetykami Dagmarą i Waldemarem Oszmian z Fit Klub Trójmiasto. Dzisiaj pierwszy odcinek cyklu "Ż(r)yj zdrowo". A jeśli to początek, to do zaczynamy od rozmowy o śniadaniu. Ale nie tylko do niego się ograniczamy. Jest także o:

 • podstawowych zasadach żywienia
 • znaczeniu śniadania
 • wodzie i jej zbawiennym wpływie na nasz organizm
 • co dzieje się, kiedy organizm nie otrzymuje wystarczającej energii z posiłku
 • skąd bierze się chroniczne zmęczenie
 • co dzieje się w naszych jelitach, kiedy nie dbamy o prawidłowe odżywianie
 • detoksykacji
 • i wielu ciekawych tematach.

W kolejnym odcinku z cyklu "Ż(r)yj zdrowo" porozmawiamy o detoksykacji i o tym dlaczego jest ona taka ważna w naszym życiu i jak prawidłowe jej przeprowadzenie może pozytywnie wpłynąć na nasze życie. 

Zapraszam do słuchania. 

A jeśli macie pytanie piszcie na marcin@TriathlonLife.pl 

Co kilka tygodni w jednym z odcinków nasi specjaliści odpowiedzą na Wasze pytania.

Dec 17, 202039:52
#25 Michał Drelich: Miesiące, które przeczołgały mnie jak nigdy dotąd

#25 Michał Drelich: Miesiące, które przeczołgały mnie jak nigdy dotąd

To była szczera rozmowa z Michałem Drelichem, szefem agencji Sport Evolution, która organizuje w Polsce imprezy spod znaku Ironman. 

Poruszyliśmy temat organizacji mistrzostw świata w półmaratonie w Gdyni, a także przyszłorocznych imprez Ironman w Gdyni i Warszawie. Rozmawialiśmy o trudnym sezonie, w którym karty rozdawała pandemia, o hejcie, o procesie, który zapowiadają osoby, które czują się oszukane przez organizację kierowaną przez Michała. Zastanawiamy się także jaki będzie sezon 2021 i czy w ogóle będzie. O tym ile firm i imprez zniknie z polskiego runku, a także jak on się zmieni. 

Marcin Dybuk


Dec 10, 202047:50
# 24 Alicja Pyszka - Bazan debiutantka sezonu: Presja to rodzaj przywileju

# 24 Alicja Pyszka - Bazan debiutantka sezonu: Presja to rodzaj przywileju

Przed tym dziwnym sezonem, kiedy do debiutu przygotowywała się Alicja Pyszka - Bazan nagrałem z nią rozmowę. Zatytułowałem, podcast: "Alicja, kobieta która namiesza w polskim triathlonie?" Oberwało mi się zarówno za rozmowę, jak i za tytuł. Krótko mówiąc zarzucano mi, że dmucham balonik.

Po sezonie wróciłem do Alicji i porozmawiałem o tym, jaki to był dla niej czas. Zapytałem między innymi o, to: 

Co sprawiło jej największą radość w tym dziwnym sezonie?

Dlaczego zmieniła trenerkę na trenera?

Czy to było bolesne rozstanie?

Jakie to uczucie, na 12 startów wygrywać dziesięć razy?

Czy nadszedł już czas, aby opuścić amatorów i przenieść się do elity kobiet?

Na co będą zwracać z trenerem szczególną uwagę zimą podczas przygotowań do kolejnego sezonu?

Dlaczego zamieniał trenażer na rolki? 

Czy czuje się debiutantką sezonu 2020 (w rozmowie zapytałem czy 2019 - chyba chciałbym, aby czas się zatrzymał jesienią 2019 roku, kiedy jeszcze nie było wśród nas koronawirusa)? 

I jeszcze kilka innych tematów poruszyliśmy. 

Zapraszam do słuchania 

Marcin Dybuk


Oct 22, 202033:57
#23 Miłosz Sowiński i Anna Świtajska. Duet mistrzowski w drodze na szczyt

#23 Miłosz Sowiński i Anna Świtajska. Duet mistrzowski w drodze na szczyt

Miłosz Sowiński i Anna Świtajska, czyli mistrz Polski i najszybszy zawodnik w Polsce na dystansie długim oraz Jego tajemnicza broń. Kobieta, która nie tylko skradła jego sercem ale także zapanowała nad jego głową, dzięki czemu on stał się jeszcze szybszym zawodnikiem. Zapraszam do wysłuchania rozmowy, którą przeprowadziliśmy w Sopocie, kilka dni po mistrzostwach Polski w Malborku.

A z rozmowy z Miłoszem i Anią dowiecie się:

Co Miłosz zabiera na każdy trening?

Gdzie tkwi jego tajemnica szybkiej regeneracji?

Jaki system żywienia wymyślił Miłosz na zawody?

Ile osób wspiera go podczas zawodów na dystansie długim?

Zapytaliśmy Miłosza, kto by wygrał rywalizację na dystansie długim? On czy jego trener Robert Karaś?

Kto stoi za sukcesami Sowińskiego?

Kto pierwszy pogratulował mu zwycięstwa?

Dlaczego Miłosz na „połówkach” ciśnie na rowerze ile się da i nie oszczędza sił na bieg?

Czy czas w Malborku 8:04 mógłby być jeszcze lepszy, gdyby ktoś cisnął za nim?

Gdzie i na jakim dystansie Miłosz wystartuje jeszcze w 2020 roku?

Dwa tygodnie roztrenowania. Czy to długo, czy krótko dla niego?

Co pomogło Miłoszowi pozbierać się po wybuchu pandemii?

Co Miłosz zmienił w treningu mentalnym przed zawodami w Wolsztynie i w Malborku?

Jaki pozytywny wpływ na Miłosza miała pandemia?

Jaki wpływ trening mentalny ma na wynik końcowy zawodnika?

Dlaczego i jak slot na Hawaje ma wyjść przez przypadek w przypadku Miłosza?

Gdzie triathlonista ma rezerwy?

Dlaczego Miłosz lubi tak bardzo startować za granicą?

Jak i w jakim wieku Miłosz trafił do triathlonu?

i jeszcze kilka innych rzeczy dowiecie się z rozmowy. 

Zapraszam Marcin Dybuk

Oct 15, 202037:22
#22 Tomasz Brembor bardziej ceni pomoc innym niż medale

#22 Tomasz Brembor bardziej ceni pomoc innym niż medale

Z Tomaszem Bremborem, mistrzem Polski na dystansie popularnej połówki rozmawialiśmy kilka dni po tym jak wywalczył złoty medal, a także oświadczył się na mecie swojej wybrance Katarzynie. Ta rozmowa nie mogła się inaczej rozpocząć, jak właśnie od tego tematu. Ale nie ograniczyliśmy się tylko do tego. Z pierwszej rozmowy w sezonie drugim dowiecie się m.in., że Tomasz Brembor:

 • Nie czekał na oświadczyny, aż wywalczy złoty medal. Powód dla którego zrobił to w Płocku był inny.
 • Dzięki Jaśkowi i Łukaszowi spojrzał na sport w inny sposób
 • Co jest dla niego ważniejsze. Pomaganie innym, dzieciom czy rywalizacja sportowa?
 • Tomasz planuje debiut w Xterre.
 • Co motywuje Brembora do ciężkiej pracy?
 • Tomek oprócz triathlonu kocha także samochody. Ile sprawdza im czasu i co zmienił w swoim aucie?
 • Jakie sporty oprócz triathlonu i pływania uprawiał?
 • Jak wyglądały początki przygody Tomka w triathlonie i co go urzekło w nim?
 • Z czego się Tomek śmieje od debiutu do dzisiaj?
 • Kto był idolem sportowym młodego Brembora?
 • Dlaczego Tomek nie interesuje się starem na Hawajach?

Zapraszam do wysłuchania rozmowy

Marcin Dybuk

Oct 08, 202029:17
#21 Sebastian Najmowicz: Największego kopa motywacyjnego dał mi Craig Alexander

#21 Sebastian Najmowicz: Największego kopa motywacyjnego dał mi Craig Alexander

Sebastian Najmowicz rocznik 1991. Przez wiele lat jako młody chłopak trenował pływanie, w którym nie brakowało sukcesów. Następnie postawił na lekko atletykę, przede wszystkim bieganie. Aż w końcu trafił do triathlonu. W debiucie na dystansie Ironman w 2016 roku, w Borównie wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. W 2019 roku w Ironman Barcelona "wykręcił" na tym dystansie 8:10:54. Na dystansie o połowę krótszym legitymuje się rekordem 3:59. Nie boi się głośno mówić o celach sportowych, a te są ambitne. Chce złamać osiem godzin w Ironmanie i wywalczyć slota na Hawaje. 

Z rozmowy z Sebastianem Najmowiczem dowiecie się jak znosi czas pandemii. Kto szybciej w Polsce złamie osiem godzin na dystansie długim: Robert Wilkowiecki, Robert Karaś, Łukasz Kalaszczyński, a może mój rozmówca.

Sebastian opowiada także o pracy z trenerem Frankiem Jacobsenem, a także o tym za co już podczas pierwszego spotkani z kolegami oberwał przy wszystkich po uszach. Został także pochwalony przez Craiga Alexandra.

Nie zabrakło pytań o życie z triathlonistką Moniką Chodyną. Dowiecie się dlaczego Sebastian przygotowuje śniadanie, a ona obiady. Jest także o wspólnych treningach i rywalizacji z Pawłem, a także o tym co najbardziej ceni w zawodnikach z którymi pracuje. Zarówno z drużyny, jak także tymi, których trenuje.

Te i wiele jeszcze innych wątków poruszamy w rozmowie z jednym z najlepszych polskich triathlonistów na dystansie długim. 

Zapraszam do wysłuchania 

Marcin Dybuk

Jun 24, 202041:15
#20 Edyta Litwiniuk: Triathlon koloruje mój świat

#20 Edyta Litwiniuk: Triathlon koloruje mój świat

Na przełomie XX i XXI wieku czołowa biegaczka sprinterska. Kadrowiczka. Ambitna studentka, która otrzymywała stypendia zarówno sportowe, jak i naukowe. Trenerka, dietetyczka, żona, przyjaciółka. Mama trójki dzieci, bizneswomen, redaktorka naczelna i oczywiście triathlonistka. Na treningach dawała z siebie 200 procent. Trener z podziwem patrzył na jej zaangażowanie. 

Słuchając podcastu dowiecie się czego jej zabrakło do osiągnięcia sukcesów na arenie międzynarodowej i dlaczego oraz w jakich okolicznościach wydziera się do telewizora.

Mało kto wie, że jest ekspertką od treningu wytrzymałościowego. Większość kojarzy ją z pracy z kobietami w ciąży. Przyznaje, że chciałaby wyjść z tej szufladki i podzielić się wiedzą, którą zdobyła na treningu jako zawodniczka, a następnie na uczelni otwierając przewód doktorski.

Współpracowała z Sebastianem Karasiem. Wzajemnie sobie pomagali. On uczył ją pływać, a ona uczyła go jeść, bo jak się okazuje Seba za bardzo "faszerował" się niezdrowym jedzeniem. 

Triathlon w jej życiu pojawił się za sprawą męża, któremu kupiła pakiet startowy. Kibicując pozazdrościła i sama postanowiła spróbować sił. Zadebiutowała, ale mimo lekcji, którą otrzymała na jednych z zawodów w 2017 roku ciągle nie nauczyła się zmieniać opon. Dlaczego? Tego dowiesz się słuchając podcastu. 

Zapraszam Marcin Dybuk

Jun 05, 202047:31
#19 Robert Wilkowiecki gotowy do "złamania" 8h w Ironman

#19 Robert Wilkowiecki gotowy do "złamania" 8h w Ironman

Robert Wilkowiecki w szczerej rozmowie "chwilę" po "rekordowym" domowym Ironmenie we Wrocławiu. Wykręcił czas 7:35:14, co jest niesowitym rezultatem, ale on sam patrzy na to z przymrużeniem oka. Przyznaje jednak, że ten start zbudował jego pewność siebie, co może się przełożyć na prawdziwe starty. W rozmowie porównaliśmy formę z 2019 roku kiedy debiutował w Ironman Barcelona ustanawiając rekord Polski 8:06, z obecną. Robert zdradził nam o czym porozmawia z Janem Frodeno, kiedy spotka się z mistrzem świata na zawodach. Zdradza także jak ciężko przeżył początek pandemii, a także opowiada o współpracy z Filipem Szołowskim. 

Zapraszam do wysłuchania 

Marcin Dybyk

May 24, 202020:33
#18 Agnieszka Jerzyk: Ja też z Wuhan przywiozłam wirusa

#18 Agnieszka Jerzyk: Ja też z Wuhan przywiozłam wirusa

Nasza jedna z najlepszym triathlonistek od dwóch miesięcy czerpie z życia pełnymi garściami. Ładuje akumulatory i czeka na sygnał od organizatorów, że w końcu odbędą się zawody. Choć jak przyznaje nie jest to wcale dla niej łatwy czas.

W czasach bez koronawirusa, w połowie maja Agnieszka Jerzyk byłaby w Portugalii na obozie i przygotowywała się do wojskowych mistrzostw świata na dystansie olimpijskim. To był jej pierwszy cel w 2020 roku. Drugim miał być start w IRONMAN Kalmar, gdzie chciała wywalczyć kwalifikacje na mistrzostwa świata na Hawajach. Jednak, mały podły koronawirus pokrzyżował jej te ambitne plany. Agnieszka w podcaście TriathlonLife.pl przyznaje, że stara się z tego okresu czerpać jak najwięcej dla siebie.

- Ładuję akumulatory. Mam czas na rzeczy, na które w sezonie nie było szans – zdradza. – Staram się być na uboczu tego wszystkiego. Nie oglądam wiadomości, nie czytam informacji. Izoluję się od ludzi. Mam tylko kontakt z najbliższymi. Dużo czasu spędzam w lesie…

Agnieszka przyznaje, że teraz wszystko jest poukładane, uporządkowane, ale początki wcale takie nie było. Przed wybuchem pandemii była w Hiszpanii. Kiedy wróciła do Polski, nie wiedząc do końca co może się jeszcze wydarzyć spotkały się z osobami, za którymi się stęskniła. Kiedy koronawirus zaczął szaleć wystraszyła się, że mogła ich zarazić.

Popularny Jerzyk obecnie trenuje raz dziennie. Czy to wystarczy, aby przygotować się do wojskowych mistrzostw, które zostały przeniesione na drugą część roku? 

Nasza najbardziej utytułowana triathlonistka nie ma wątpliwości, że świat po tym jak już opadnie kurz po koronawirusie się zmieni. Będą tacy dla których będzie on lepszy, choć może trudno sobie to wyobrazić, ale będą także większe podziały społeczne. Niestety, wirus z Wuhan namieszał strasznie.

I jakby to przewrotnie nie zabrzmiało dla Agnieszki Wuhan nie będzie się kojarzył tylko z wirusem COVID-19…

- Śmiejemy się z moim chłopakiem, że my przywieźliśmy z wojskowych igrzysk olimpijskich w Wuhan w 2019 roku całkiem innego wirusa…

Co jeszcze stało się w chińskim mieście i jak nieudany sportowo start  wpłynął na życie Agnieszki Jerzyk dowiesz się słuchając podcastu nr 18.

Zapraszam

Marcin Dybuk

May 16, 202027:13
#17 Alicja Pyszka-Bazan namiesza w polskim triathlonie?

#17 Alicja Pyszka-Bazan namiesza w polskim triathlonie?

Alicja Pyszka-Bazan, rocznik 1993. Była pływaczka i mistrzyni Polski w… bikini fitness. Od czerwca 2019 roku przygotowuje się do debiutu w triathlonie.

Uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, gdzie trenowała pływanie. Ma na koncie medale mistrzostw Polski na 800 metrów. Po przygodzie z pływaniem ukończyła prawo, urodziła córkę i… wróciła do sportu. Została mistrzynią Polski w fitness bikini. Reprezentowała kraj na mistrzostwach Europu i świata. A od czerwca 2019 roku przygotowuje się do debiutu w triathlonie, który planowała w tym roku…

Przez trenerkę, z którą Alicja Pyszka-Bazan się związała  jest nazywana „koniem”

- Ala jest koniem… wyścigowym – mówi Anna Halska, trener Endure Team. – Silna, odporna na ból i ogromnie temperamentna. Właśnie tak jak u koni wyścigowego (śmiech).

I choć obie panie, kiedy o tym mówią uśmiechają się, to wydaje się, że jest w tym dużo prawdy. Alicja niewątpliwie zawdzięcza to, między innymi dziesięcioletniej przygodzie z pływaniem. Podczas naszej pierwszej rozmowy, bo jestem przekonany, że nie ostatniej, opowiada jak ciężko było w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Mieszkała w budynku, gdzie na ostatnim piętrze był internat, na pierwszy basen, a pomiędzy szkoła.

- To były ciężkie czasy. Codziennie trenowaliśmy po sześć godzin, ale to był też świetny czas, który dużo mnie nauczył. Musiałam się usamodzielnić – mówi w podcaście Alicja Pyszka-Bazan.

Kolejne wydarzenie z jej życia, które potwierdza, że jeśli czegoś chce, to stać ją na to, jest zdobycie mistrzostwa Polski bikini fitness. Ala opowiada o tym, ile trzeba poświęcić w życiu, aby zostać najlepszą w kraju. Ciekawe jest to, że kiedy powiedziała o swoim celu trenerowi ten zaczął się śmiać.

- Jesteś za chuda, musiałabyś przybrać na wadze nawet 20 kilogramów – mówił.

To ją nie zraziło. Zabrała się do ciężkiej pracy, aby cztery lata później cieszyć się z upragnionego tytułu. Po tym sukcesie postanowiła trochę odpocząć i zaczęła biegać rekreacyjnie. Podczas jednej z takich aktywności usłyszała, że ma potencjał. To był początek kolejnej „zajawki” sportowej, która zaprowadziła ją do decyzji, którą podjęła w czerwcu 2019 roku. Postanowiła zająć się triathlonem. Jak mówi wrócić do sportów wytrzymałościowych, które polubiła przed laty. Na początku jednak pojawił się mały problem. Pływać potrafiła, biegać też. Gorzej sytuacja wyglądała z rowerem.

- Nie potrafiłam jeździć na rowerze. Na komunię dostałam zegarek – powiedziała.

Jak kupowała pierwszy rower, to w sklepie patrzyli na nią z lekkim zdziwienie i wyrazem twarzy, jak by chcieli zapytać: Skąd ty się laska urwałaś? Nie zraziłą się. Kupiła pierwszy rower szosowy i rozpoczęła treningi. Droga, która jest przed nią jest długa, ale ona już udowodniła, że kiedy się do czegoś zabiera, to na 110 procent. Mówi, że chce być najlepszą. Czy tak będzie? Czas pokaże. Ale warto pamiętać, że Alicja Pyszka-Bazan już udowodniła, że jak czegoś pragnie, to to osiąga...

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z przyszłą debiutantką, która może w tym sporcie namieszać.

Marcin Dybuk

May 05, 202051:23
#16 Iza Sobańska ciągle trenuje do debiutu na dystansie długim

#16 Iza Sobańska ciągle trenuje do debiutu na dystansie długim

Iza Sobańska planowała w 2020 roku debiut na dystansie długim. Niestety, jak nam wszystkim, mały, niewidoczny, wstrętny koronawirus storpedował ten pomysł. Jednak triathlonistka nie poddaje się. Trenuje każdego dnia.

Przyznaje, że gdyby ktoś jutro ogłosił imprezę, godowa byłaby w niej wystartować. Jednak przyznaje, że choć jej serducho ma nadzieję, że uda się chociaż raz w tym roku gdzieś wystartować, to zdrowy rozsądek przekonuje ją, że szybciej, to się wydarzy w 2021 roku. Debiut Ironman będzie musiał poczekać kilka miesięcy, jednak ją to nie zraża.

Triathlon to coś więcej

Triathlon jest jej pasją, a ta nie obumiera z brakiem możliwości startów. W rozmowie z TriathlonLife.pl przyznała, że lubi trenować sama. Zdradziła także jak jej się udało  przełamać bariery, które często torpedowały jej ambicje na dobry wynik. Powspominaliśmy debiut Izy w 2015 roku na dystansie ¼ w Sierakowie, a także w tym samym roku świetny, oczywiście także debiutancki, start na popularnej połówce w Przechlewie. Zdradziła nam, że lubi pizzę, lody i inne – jak to powiedziała – niezdrowe jedzenie. Nie jest zwolenniczką cukier detoxu w stylu Marcin Koniecznego, ale i bez tego sobie świetnie radzi.

Co będzie jak opadnie kurz po koronawirusie?

Trochę poprzyglądaliśmy się przyszłości i temu jak świat będzie wyglądał jak opadnie kurz po koronawirusie. Iza dostrzega plusy, ale nie jest ślepa jeśli chodzi o trudności, które nas czekają. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Izą Sobańska, zawodniczką, która w tym sezonie miała po raz ostatni startować w kategorii wiekowej K18-24.

Marcin Dybuk

May 01, 202037:56
#15 Marcin Ławicki co roku myśli o zakończeniu kariery i za każdym razem to coś mu nie pozwala tego zrobić

#15 Marcin Ławicki co roku myśli o zakończeniu kariery i za każdym razem to coś mu nie pozwala tego zrobić

Kiedy rówieśnicy biegali na podwórku za piłką, on jeździł na „składaku” obok taty, który przygotowywał się do zawodów. Miał wtedy 10-12 lat, a jego ojciec królował w Polsce na maratońskich trasach. On sam nie był i nadal nie jest zbyt utalentowanym biegaczem.

W rodzinie najszybciej 10 kilometrów przebiegł Tadeusz Ławicki - 28:33,83 w 1984 w Sopocie - drugi jest Piotr. Jaką ma stratę do taty? Marcin zajmuje najniższy stopień podium, tracąc do życiówki Ojca kilka dobrych minut. Kiedy się przekomarzają, to słyszą od nestora rodziny, że bieganie maratonu poniżej trzech godzin, to nie bieganie. Bo Tadeusz biegał dużo szybciej.

O kwarantannie i planach na pierwszy dzień po, o życiu przy boku Ojca, który ma w kolekcji wiele biegowych medali, o rodzinie,  treningach z bratem, i o tym, kiedy zakończy karierę zawodowego sportowca, a także co będzie robił później Marcin Ławicki.

Zapraszam do wysłuchania podcastu z jednym z najsympatyczniejszych polskich triathlonistów. Dodam tylko, że słychać, iż rodzina Ławickich należy do skromnych, którzy od medialnego zainteresowania wolą ciężką pracę.

Zapraszam do wysłuchania kolejnego podcastu

Marcin Dybuk

Mar 31, 202043:22
#14 Koronawirus. Nie ma nic dziwnego, że nasz mózg „produkuje” strach – mówi Daniel Krokosz, psycholog sportowy

#14 Koronawirus. Nie ma nic dziwnego, że nasz mózg „produkuje” strach – mówi Daniel Krokosz, psycholog sportowy

Czas koronawirusa, to jest trudny czas dla ludzi żyjących z pasją. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie jak żyć i jak sobie poradzić z trudnym czasem pandemii.

Lepiej się bać, niż nie. Nasze mózgi są wyspecjalizowanymi organami służącymi do tego, abyśmy przeżyli i bardzo dobrze potrafią rozpoznać zagrożenie…

Czy jest czego się bać? Jak poradzić sobie ze strachem? Ze zmęczeniem psychicznym? Na co zwrócić uwagę każdego dnia? Jak żyć i dlaczego odstawienie aktywności w czasie kwarantanny może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie? Kiedy i czy w ogóle przyzwyczaimy się do nowej, nietypowej dla większości z nas sytuacji. Co robić, aby przetrwać…

Na te i wiele podobnych pytań próbujemy odnaleźć odpowiedź w rozmowie z Danielem Krokoszem, psychologiem sportowym. 

Rozmawiamy także o tym jak z koronawirusem radzą sobie sportowcy, którzy budowali szczyt formy na wiosenne kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie, czy odbędzie się najważniejsza impreza sportowa w Tokio. Co mówią i twierdzą o tym sportowcy i środowisko sportowe.

Zapraszam do słuchania.

Marcin Dybuk

Mar 17, 202034:32
#13 Zdanie trenera, które zmieniło życie Radka Buszana

#13 Zdanie trenera, które zmieniło życie Radka Buszana

Triathlon stał się dla niego stylem życia. Od ośmiu lat dba o kondycję, o to co je. Twierdzi, że od września 2019 roku nie trenuje, ale to nie przeszkadza mu tygodniowo poświęcać kilka godzin na aktywność. Na stwierdzenie, że nie trenuje, jego żona tylko by się uśmiechnęła.

W debiucie na pełnym dystansie wykręcił czas 9:12:47. Do slota na Hawaje zabrakło mu 39 sekund, a to wszystko bez trenera, bo jak twierdzi Radek, nie potrafiłby się dopasować do rozpiski, a jakby się już zdecydował, to nie chciałby oszukiwać trenera, bo by się z tym czuł fatalnie.

Z podziwem patrzy na mistrzostwo świata Marcina Koniecznego na Hawajach, ale to MKON musiał przywieźć do jego domu duuuuużo piw.

W ciągu czterech miesięcy chce się przygotować do startu w IRONMAN Frankfurt 2020. Cel? Wywalczyć slota na Hawaje.

W ciągu ośmiu lat wysłuchał wszystkie podcasty na temat triathlonu. Przeczytał dziesiątki książek. Odbył setki rozmów z trenerami. To pozwala mu być świadomym tego co robi trenować sam siebie. Dlaczego i co chce w ten sposób osiągnąć?

Porozmawialiśmy także o sposobach na żonę, a może to żona ma sposób na Radka. O dzieciach i roli sportu w ich wychowaniu, czy o tym dlaczego sport w jego życiu jest tak ważny. Było także o recepcie na szczęście, o polskim triathlonie, treningach i o tym, jak jedno zdanie trenera pływania zmieniło jego życie, może nawet na cały życie…

Posłuchajcie.

Zapraszam Marcin Dybuk


Mar 15, 202044:60
#12 Krzysiek "Tri Wiatrak" Wiatrowski : Nie pajacuje! Taki jestem... Pełen energii

#12 Krzysiek "Tri Wiatrak" Wiatrowski : Nie pajacuje! Taki jestem... Pełen energii

Krzysiek "Tri Wiatrak" Wiatrowski, to człowiek o niesamowitej energii i poczuciu humoru. Trudno znaleźć takiego drugiego chodzącego po tej planecie. Choć precyzyjniej byłoby powiedzieć pływającego, jeżdżącego i biegającego, a ostatnio szczególnie biegającego. O początkach tri przygody, o tym na co nie chce się zgodzić jego żona, o saunie u Marcina Koniecznego i dlaczego MKON był taki zajechany, o relacjach z dziećmi, o akcjach charytatywnych, o ogolonej głowie na zero, o tym kiedy złamie 2:30 w maratonie i o wielu, wielu innych sprawach porozmawialiśmy sobie. Zapraszam.

Marcin Dybuk

Feb 24, 202047:43
#11 Katarzyna Skoczylas i Paweł Mitruś. Kochają się i triathlon

#11 Katarzyna Skoczylas i Paweł Mitruś. Kochają się i triathlon

On jest jednym z najlepszych polskich age gruperów, który planuje zostać mistrzem świata w kat. wiekowej. Ona jest aktywną, atrakcyjną kobietą, która od czasu do czasu wystartuje w zawodach triathlonowych.

Od pięciu lat są parą, która pod koniec sierpnia tego roku stanie na ślubnym kobiercu, aby powiedzieć sobie „tak”. Kiedy się z nimi rozmawia i ich słucha, ma się wrażenie, że są dobrze zaprogramowanym związkiem, w którym nie ma triathlonowego szaleństwa, a wzajemne zrozumienie, szacunek i otwartość na potrzeby drugiej osoby. Katarzynę Skoczylas i Pawła Mitrusia odwiedziłem w ich warszawskim mieszkaniu. To było bardzo ciekawe spotkanie, którego tematem miał być triathlon, a było życie z jego triathlonowym odcieniem. Nawet planowanie ich podróży poślubnej wpisało się w mistrzostwa świata Ironman 70.3 w Nowej Zelandii, a może to mistrzostwa wpisały się w ich prywatne plany. Sam już nie wiem…

Katarzyna Skoczylas: Otworzyliśmy kalendarz i popatrzyliśmy kiedy są ostatnie zawody, kiedy są święta i zaplanowaliśmy datę ślubu…

Paweł Mitruś: Świetnie się złożyło, bo Ironman 70.3 Gdynia jest na początku sierpnia i po tych zawodach będzie czas na roztrenowanie, wieczór panieński, kawalerski i wyjazd pod Kraków, gdzie będzie ślub i wesele. (…) Później będzie też czas na przygotowanie do mistrzostw świata w Ironman 70.3 w Nowej Zelandii, bo są pod koniec listopada (…)

Katarzyna: Stwierdziliśmy, że Nowa Zelandia, to świetne miejsce na podróż poślubną. To dobry czas, bo nie wiadomo jak później będzie (…) jak pojawią się dzieci (…) zresztą my lubimy łączyć starty Pawła z podróżowaniem (…) Tak więc świetnie się składa, że w podróż poślubną będziemy mogli pojechać do Nowej Zelandii.

Paweł: Nie, to było inaczej…

Jak? Posłuchajcie i wyróbcie sobie sami zdanie. Zresztą nie tylko na ten temat, bo rozmawiamy o wielu ciekawych aspektach życia. Warto poznać bliżej Katarzynę i Pawła, już niebawem Mitruś.

Czego jeszcze dowiecie się z podcastu? Dlaczego Marcin Konieczny musi spać dłużej niż Paweł? Co Mitrusiowi zajęło trzy lata i dlaczego tak długo? Jak dziwną kawę, o ile to można nazwać kawą, pije MKON i wiele innych ciekawych informacji z treningów Pawła i ich, z Katarzyną wspólnego życia… Choć o Pawła i Marcina wspólnym życiu, ale w Portugalii podczas obozu też trochę jest ;)

Zapraszam Marcin Dybuk

Feb 19, 202001:05:14
#10 Ania Halska i Tomasz Spaleniak pomagają wrócić, rozpocząć treningi

#10 Ania Halska i Tomasz Spaleniak pomagają wrócić, rozpocząć treningi

To dziwne uczucie, kiedy po kilku latach treningów najpierw biegowych, a następnie triathlonowych nie możesz wrócić do aktywności. I to zaledwie po kilku miesiącach przerwy. A dokładnie jest tak ze mną! Nowa praca, stres z tym związany, brak najpierw sił, a później także ochoty na trening doprowadził mnie do miejsca, które mi się nie podoba. 10 kilogramów więcej, wyjałowiony, osłabiony organizm, a co za tym idzie trzy wirusy i dwa tygodnie L4 w styczniu sprawił, że postanowiłem poprosić Anię Halską i Tomasza Spaleniaka, z którym współpracuję od ponad dwóch lat o pomoc. Przeanalizowaliśmy co robiłem źle przy próbie powrotu do aktywności. Okazało się, że błędów jest dużo. Podczas rozmowy podpowiadają mi na co powinienem zwrócić uwagę. A jest trochę tych szczegółów, które robią różnicę. To podcast, który z jednej strony pomaga powrócić, ale może także pomóc zacząć przygodę ze sportem. Ale to także rozmowa, która pozwoli utrwalić wiedzę lub sobie ją przypomnieć. Polecam 

Marcin Dybuk

Feb 13, 202059:33
#9 Triathlon Energy bez licencji PZTri

#9 Triathlon Energy bez licencji PZTri

Adam Greczyło był gościem kolejnego podcastu TriathlonLife.pl. Rozmawialiśmy o przygotowaniach do jubileuszowej, piątej edycji Lotto Triathlon Energy. Kilka znaczących zmian. Najważniejszą zdaje się być brak dla zawodników licencji Polskiego Związku Triathlonu. Adam wyjaśnił dlaczego po dwóch latach wycofał się z tego pomysłu. W sumie jak się tego słucha, to się trochę smutno robi i ma wrażenie, że ktoś w PZTri nie dźwignął tematu, a to są kolejne kontrowersje wokół licencji. Jako TriathlonLife.pl wrócimy jeszcze do tematu, a teraz wróćmy do rozmowy i V edycji Triathlon Energy. Zapraszamy do rozmowy. Warto sprawdzić co nowego i w jakich miastach odbędą się zawody. 

Marcin Dybuk

Feb 04, 202034:57
#8 Dr Daniel Krokosz. Jak poradzić sobie ze stresem przed startem?

#8 Dr Daniel Krokosz. Jak poradzić sobie ze stresem przed startem?

Dr Daniel Krokosz od wielu lat współpracuje ze sportowcami. Wielu z nich dzięki niemu odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. W rozmowie z TriathlonLife.pl PODCAST pada jedno z podstawowych pytań: Po co sportowcom psycholog? Odpowiedź wydaje się taka oczywista, ale taka nie jest. Tak jak nie jest oczywista rozmowa. Wiele ciekawych wskazówek, które pomogą nie tylko zawodowcom, ale także nam amatorom. Przed rozmową zastanawiałem się czy można zbadać poziom stresy i czy można nad nim zapanować? Okazuje się, że tak. Metoda stosowana przez doktora Krokosza pomaga, tak jak mnie pomogła rozmowa z Danielem. Już wiem dlaczego o tylu już tygodni tak ciężko wyjść mi na trening i co muszę zrobić, aby to się zmieniło. 

Zapraszam do rozmowy. Jestem niemal w 100 procentach pewny, że i Wam się ta wiedza przyda, aby stawać się coraz lepszym sportowcem, nawet jeśli tylko lub aż jesteście amatorami. 

Marcin Dybuk

Dec 22, 201942:48
#7 Michał Oliwa i Jakub Czaja. Cel? Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

#7 Michał Oliwa i Jakub Czaja. Cel? Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Z Jakubem Czają i Michałem Oliwą spotkaliśmy się na stadionie Sopockiego  Klubu Lekkoatletycznego, gdzie nagraliśmy kolejny podcast. Miejsce  nieprzypadkowe, bo to tutaj Jakub spędzał setki godzin ciężko trenując  jako zawodowy biegacze, uczestnik mistrzostw Europy, świata i Igrzysk  Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. I może w tym spotkaniu, miejscu jest  pewna symbolika, bo cel jaki sobie stawia ten duet jest ambitny i  konkretny zarazem. Kwalifikacje i wyjazd Oliwy na Igrzyska Olimpijskie w  Paryżu w 2024 roku. O tym jak doszło do ich współpracy, planach na najbliższe dni, tygodnie,  miesiące, celach, a także między innymi o tym, czy młody zawodnik jest  gotowy na ciężko pracę, która przybliży go do marzenia, jakim jest start  na igrzyskach rozmawia Marcin Dybuk. Zapraszam

Dec 18, 201936:32
#6 IRONMAN w Polsce. Michał Drelich już wie

#6 IRONMAN w Polsce. Michał Drelich już wie

Michała Drelicha w świecie polskiego triathlonu nie trzeba przedstawiać. Dyrektor między innymi takich zawodów jak Ironman 70.3 Gdynia i 5150 Triathlon Warszawa. W rozmowie z TriathlonLife.pl po raz pierwszy zdradził publicznie kiedy w Polsce odbędą się zawody na pełnym dystansie spod znaku Ironman. Po sprowadzeniu do Gdyni Danieli Ryf i Jana Frodeno wydawałoby się, że trudno będzie przebić te wydarzenia. Innego zdania jest Michał, który zdradza jakie jeszcze wielkie nazwiska są na jego liście marzeń. Rozmawialiśmy także o licencjach, rozwoju triathlonu w Polsce, PZTri, a także o jego powrocie do aktywności i celach sportowych-prywatnych jakie sobie stawia na rok 2020. Tak jak przy organizacji jednej z najlepszych imprez sportowych w tej części Europy i te są ambitne. 

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Michałem Drelichem.

Marcin Dybuk 

Dec 14, 201947:29
# 5 Kontuzje. Czy da się ich uniknąć? Zdradza Ola Przytulska, fizjoterapeutka i mistrzyni świata

# 5 Kontuzje. Czy da się ich uniknąć? Zdradza Ola Przytulska, fizjoterapeutka i mistrzyni świata

Aleksandra Przytulska zna się na robocie. Nie tylko dlatego, że jest fizjoterapeutą z doświadczeniem, ale także dlatego, że jest czynnym sportowcem na najwyższym, mistrzowskim poziomie. Pracę w gabinecie FizjoLab w Gdańsku łączy z treningami taekwon-do, które trenuje od 19 lat. Sezon 2019 był dla niej wyjątkowo dobry. Zdobyła drużynowe mistrzostwo świata, a indywidualnie stanęła na drugim stopniu podium. Ale nie o taekwon-do rozmawialiśmy, a o kontuzjach. Chciałem dowiedzieć się czy istnieje jakiś sposób, aby ich uniknąć. Jak przekonywała Ola każdy przypadek jest indywidualny, ale są nawyki, których warto nauczyć się jak najszybciej, dzięki czemu unikniemy wielu nieprzyjemnych chwil. Zresztą posłuchajcie sami. 

Zapraszam Marcin Dybuk

Dec 04, 201940:40
#4 - Ania Lechowicz, Marcin Konieczny i co ich motywuje do ciężkiej pracy

#4 - Ania Lechowicz, Marcin Konieczny i co ich motywuje do ciężkiej pracy

Anię Lechowicz i Marcina Koniecznego zaprosiłem na rozmowę chwilę po tym, jak skończyli spotkanie w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, które prowadził Kamil Gapiński z weszło.fm, a zorganizowane przez NB. Już po nagraniu podcastu zapytałem MKON, jak udziela się wywiadu jeden po drugim. Obawiał się, że będzie musiał dwa razy opowiadać o tym samym. Ale tak nie było. O czym rozmawialiśmy? Szukaliśmy, niezrozumiałego dla niektórych, źródła motywacji Ani i Marcina. Sprawdziliśmy, jak wyglądają ich relacje, w domu z najbliższymi oraz przyjaciółmi. Czy w ogóle ich mają, skoro swój czas dzielą pomiędzy rodzinę, obowiązki zawodowe i treningi? Wspólnie szukaliśmy recepty na szczęście w życiu wypełnionym treningami. Zapytałem o plany na rok 2020 i o to,  kiedy zdobędą mistrzostwa świata na Hawajach? Ania pierwsze, a MKON kolejne. Było jeszcze kilka innych wątków, a co dokładnie? Zapraszam do posłuchania rozmowy z Anią Lechowicz i Marcinem Koniecznym. 

Marcin Dybuk

Nov 21, 201944:34
#3 - Jerzy Górski o codziennej walce ze słabościami

#3 - Jerzy Górski o codziennej walce ze słabościami

Od kiedy film "Najlepszy" pojawił się na ekranach kin, a książka o tym samym tytule w księgarniach życie Jurka Górskiego zmieniło się. Codziennie jednak zmaga się ze słabościami. I nie przegrywa, bo jak mówi po każdym zwycięstwie czuje się lepiej niż po porażce, nawet małej. Za pięć lat, na 70 urodziny planuje dużo lepiej pływać. Lubi czerpać energię z innych ludzi, ale też sam daje dużo z siebie. Teraz w Jego życiu najważniejsza jest córka. Na pytanie czy zobaczymy go jeszcze na linie startowej imprez triathlonowych odpowiada dość tajemniczo. Mówi także o tym jak ważna jest w życiu równowaga. I o kilku jeszcze ciekawych sprawach. 

Rozmowa z Jurkiem Górskim jak zwykle była niezwykłym spotkaniem. Nagrana w kawiarni Kuźnia na gdańskiej Oruni. Nie wszystkie zakłócenia udało się wyeliminować, tak więc słychać w tle cichą muzykę, a czasami brzdęk szkła, rozmowę ludzi czy tupot butów. Ale i to ma swój urok...

Marcin Dybuk

Nov 14, 201934:14
#2 - Marcin WANIA Waniewski: Na Hawajach nic nie kosztuje 5 dolarów

#2 - Marcin WANIA Waniewski: Na Hawajach nic nie kosztuje 5 dolarów

Marcin WANIA Waniewski żywa legenda polskiego triathlonu, który uprawia od 19 lat. Rozmawiamy o jego wymarzonym starcie na Hawajach, a także o historii polskiego tri. 

Wania po powrocie z Wielkiej Wyspy stwierdził, że poziom zawodów był kosmiczny. Tak bardzo, że jeszcze mocniej docenił mistrzostwo świata z Hawajów Marcina MKON-a Koniecznego. 

Żałuje, że w Kona było... za lekko. Spodziewał się gorszych warunków i w nich upatrywał szansy na lepsze miejsce. Zdradza jak można oszczędzać w miejscu, gdzie nic nie kosztuje pięć dolarów, a także za co dostał pięć minut kary. Mówi dlaczego już planuje kolejny start na najważniejszej imprezie triathlonowej na świecie. Ale jeszcze nie wie do końca jak to zrobi. 

Podczas rozmowy z nim miałem wrażenie, że obudził się w nim lew. W przyszłym roku chce złamać trzy godziny w maratonie.  

Pytam, czy wierzy, że w najbliższych latach doczekamy polskiego PRO na Hawajach. I kto jego zdaniem ma szansę wywalczyć slota i co musi zrobić. Zdradza także, dlaczego Agnieszce Jerzyk będzie ciężko zająć miejsce w TOP10. Oczywiście jak już się zakwalifikuje na mistrzostwa.

W drugiej części rozmowy Marcin wspomina romantyczne czasy triathlonu w Polsce. Te z przełomu XX i XXI wieku. Wania mówi na czym ten romantyzm polegał i dlaczego podczas jazdy z draftingiem zawodnicy nie mieli szans na rozmowy. Kto i czego szukał w lumpeksach, a także dlaczego wtedy polskiemu triathlonowi było bliżej do europejskiej i światowej czołówki. Opowiada o imprezie gdzie już na początku roweru zawodnicy modlili się, aby przetrwać i o dzisiejszej biedzie wśród zawodników. 

To była bardzo ciekawa rozmowa. 

Zapraszam Marcin Dybuk, TriathlonLife.pl 

Nov 12, 201954:53
#1 - O Hawajach, treningach, przyjaźni i miłości

#1 - O Hawajach, treningach, przyjaźni i miłości

Maciej Swinarski i Marcin Kępka, a także Magdalena Sanocka byli gośćmi pierwszego podcastu TriathlonLife.pl 

Rozmawialiśmy o mistrzostwach świata na Hawajach 2019, drodze do Kony, treningach, przyjaźni, a także miłości. 


Nov 12, 201957:44